1 Naposledy upravil: José (19. 07. 2016 09.14:02)

Téma: IR simulace reproboxu

Nabaví vás tahat pekelně těžké bedny na koncerty? Zvlášť když si zvukaři berou výrazně raději zvuk linkou? Máte rádi zvuk mikrofonem sejmuté ampegácké lednice ale nemáte k ní bedňáky? Či obecně máte raději zvuk sejmutý mikrofonem?

Ve světě kytaristů se již dříve objevila věcička zvaná impulzní odezva (impuls response či zkráceně IR).
O co jde? Vědecké vysvětlení je samozřejmě k dohledaní na internetech.

Polovědecké (cituji Krematora z Instrumenta): „Princip je zhruba takhle. Nějakým způsobem získáš z nějakého systému jeho odezvu na jednotkový impuls. Dá se to buď přímo (tj. odezva na jednotkový impuls) nebo pomocí dekonvoluce s jakýmkoliv signálem. No a pak teoreticky získáš v tom impulzu charakteristiku daného systému (zesilovač-bedna-mikrofon) při jedom nastavení. Konvolucí impulzu s jakýmkoliv signálem dostaneš výsledek, který odpovídá signálu, který by byl na výstupu původního zařízení. Jsou tam nějaké omezující podmínky, tuším, že linearita či něco podobného, ale to se dá v malém rozsahu zanedbat.”

Praktické (cituji torsta2 ze stejného zdroje): „Když máš 2 nahrávky (wav) téhož riffu v délce několika sekund, z toho jedna je kompletní zvuk sejmutej mikrofonem od kyt. aparátu (klasická studiová praxe) a druhá je týž riff, ale nahraný jen z preampu, např z výstupu efekt. smyčky, pak můžeš obě stopy vložit do softu Voxengo Deconvoler. Ten ti odpočtem obou vzorků vytvoří speciální .wav, tzv. impuls (já řku prskanec). Po oříznutí ve wav editoru je z něj jen několik vlnek-zlomek vteřiny. Ale i v tom zlomku je kompletní informace o chování bedny a mikrofonu (!!).
A teď stačí, abys kyt. party nahrával právě jen z toho linkového výstupu zesilovače (bez bedny). Na stopu pak připojíš (do insertu nebo stopu pošleš do Group track) efekt - konvoluční reverb (SIR, KeFir, Voxengo Boogex...). Do tohoto reverbu načteš výše popsaný vytvořený impuls (.wav) a , světe div se, výsledný zvuk je na +- 99,8% shodný s originálem, sejmutým klasickou cestou.”

A proč to zmiňuji nyní? Na trhu se objevily stompboxy (AMT Pangea a logidy EPSi), které umožňují využití impulzů při live aplikacích. Prostě si uděláte impulz vlastní bedny či na internetech seženete (jsou dostupné profi placené i free(tam je ovšem nutno dost přebírat)) a voilá máte zvuk koncáku a bedny v malé krabičce do kapsy. Z ní to vezmete zvukaři, který dostane váš kompletní zvuk a sobě to stáhnete do in-earu, či erární aparatury a podobně. Obě zařízení mají latence kolem 1,5 ms, takže zpoždění zvuků menší než když máte reálnou bednu. (pokud tedy nehrajete s uchem přímo na ní).

Ještě obrázky obou krabiček a odkazy na výrobce:
http://eshop.amtelectronics.com/images/detailed/0/AMT_CP-100-Oled.101.png
http://amtelectronics.com/products/fx-p … r-and-eq-/
http://www.logidy.com/images/Side-View-Crop-white-float.jpg
http://www.logidy.com/?pid=1


Tady doplňuji o výborný (kytaristický) článek z instrumenta: http://www.instrumento.cz/clanky-clanek … e-sir.html

0 xLajků:

2

Re: IR simulace reproboxu

Ty jo, a já myslel, že tahle teorie automatizace okolo impulzních odezev je dobrá jen na vyhazov od zkoušek smile. Pěkný, na kytary to podle ukázek funguje povedeně...

0 xLajků:

3

Re: IR simulace reproboxu

Mám preamp Tech 21 SunsAmp VT Bass Deluxe a ten má taky vestavěnou simulaci 10" repra sejmutého mikrofonem a řekl bych, že se povedla. Takže kromě Ampeg zvuků zesiků to má i tu Ampeg bednu smile A slyšel jsem naživo i "obyčejnej" RedBox od Hughes & Kettner a taky je to docela dobrý.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4

Re: IR simulace reproboxu

Tak ty nějaký VST software máš ne? Můžu sem dát nějaké podle mne docela povedené impulzy a pak můžeme mít srovnání SansSimulace a IR. Do toho free VST Poulin LeCab umožnuje kobinaci šesti boxů. Takže se dá se zvukem docela vyhrát. A čím dál tím víc přecházím na pravdu kytaristů a to že nejdůležitější článek řetězce je bedna..

0 xLajků:

5 Naposledy upravil: Aidamos (28. 11. 2015 11.16:50)

Re: IR simulace reproboxu

José napsal:

Tak ty nějaký VST software máš ne?

Nemám. Jedu na Linuxu a ten si s VST pluginy moc nerozumí.

José napsal:

A čím dál tím víc přecházím na pravdu kytaristů a to že nejdůležitější článek řetězce je bedna.

Každopádně, stačí si jen poslechnout třeba zde: https://www.youtube.com/watch?v=jWK0sa7tlfI
A taky ještě má vliv mikrofon, kterým se to snímá, a ještě navíc i jeho poloha vzhledem k reproduktoru. Na kraji to má jiný zvuk než v prostředku. Prostě moc vlivů.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: IR simulace reproboxu

Samo, oni se taky ty IR dodávají v balíčcích náhrávek z ruzných míst, různých mikrofonů.
K těm reprákům nejvtipnější na tom je že v poslední době je i slušný rozptyl zvuku i u jednotlivých modelů. Pak vliv tvaru a objemu bedny, basssreflexů..

0 xLajků:

7

Re: IR simulace reproboxu

Trochu jsem přemýšlel nad funkčností a napadá mě - pokud se nahraje referenční vzorek a vytvoří se implus, tak jak se řeší situace, že repro může mít jinou frekvenční odezvu při malé hlasitosti, jinou při vysoké a jinou při střední?

Nebo je reálná frekvenční odezva při různých hlasitostech natolik podobná, že vliv hlasitosti můžeme v pohodě zanedbat a tedy jeden vzorek při asi normální hlasitosti je zcela dostatečný?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

8

Re: IR simulace reproboxu

Sám jsem si impulzy nedělal právě po zvážení tohoto faktoru (lovím pouze v internetech). Přímou zkušenost tedy nemám, ale IMO to zanedbatelné není, předpokládám, že se chová jinak repro, mikrofon i samotný zesilovač.  Ono udělat dobrý impuls chce asi chvíly laborování. Vhodný záznam je asi dobré snímat při hlasitosti, kdy se nám zvuk nejvíce líbí.
Nicméně výhody tohoto zařízení vidím mimo jiné v tom, že kytaristé pak nemusejí točit své obrovské Marshally do ušitrhajících výkonů k dosažení toho pravého zvuku..

0 xLajků:

9

Re: IR simulace reproboxu

Ahoj, trochu to zresuscituju: máte zkušenost s basovými IR pro Helix? Uvažuju o jednom z nich, proto bych rád dopředu věděl, do čeho jdu. 

0 xLajků:

10

Re: IR simulace reproboxu

Jako že uvažuješ o koupi impulzu (či spíše balíčku)? Ty jsou univerzální, tam je jedno do kterých zařízení to sypeš (jestli Helix, radar, hotone, torpedo či mraky dalších). A on každý impulz je jiný tak ti může a nemusí vyhovovat, nejvíc se tu momentálně řešily impulzy v rámci recenze na Alpha Omega Ultra.

0 xLajků:

11

Re: IR simulace reproboxu

José napsal:

nejvíc se tu momentálně řešily impulzy v rámci recenze na Alpha Omega Ultra

https://baskytara.com/topic16633

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

12

Re: IR simulace reproboxu

José napsal:

Jako že uvažuješ o koupi impulzu (či spíše balíčku)? Ty jsou univerzální, tam je jedno do kterých zařízení to sypeš (jestli Helix, radar, hotone, torpedo či mraky dalších). A on každý impulz je jiný tak ti může a nemusí vyhovovat, nejvíc se tu momentálně řešily impulzy v rámci recenze na Alpha Omega Ultra.

O té recenzi vím, nicméně tam jsem se nic zajímavého nedočetl a navíc je téma IR univerzální a netýká se jen té zmiňované recenze. Uvažuju o novém Helixu HX Stomp a vím, že má pár basových IR nativně, přesto se zajímám o případné zkušenosti s dostupnými balíčky. Nebojím se za balíček zaplatit.

0 xLajků:

13

Re: IR simulace reproboxu

CzechJoker napsal:

přesto se zajímám o případné zkušenosti s dostupnými balíčky

S kupováním balíčků jako takových zkušenosti nemám, ale určitě půjde i do Helixu nahrát i jakýkoli IR, kterých se na internetech válejí spousty.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

14 Naposledy upravil: Kiwi (28. 09. 2019 09.28:13)

Re: IR simulace reproboxu

Kluci ze Shiftline uvolnili sadu impulsů za dobrovolný píspěvěk:

 https://shift-line.com/card.php?device=10108

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

15

Re: IR simulace reproboxu

Díky za info, už jsou doma. Jsem zvědavej hlavně SUNN 200S. Stejně jako José v jiném tématu, nabízí k zaslání a vyzkoušení. Pokud se Vám budou líbit, předpokládám, že si je koupíte. Zvlášť za libovolnou cenu wink

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Aidamos (28. 09. 2019 14.42:42)

Re: IR simulace reproboxu

Hastur napsal:

Díky za info, už jsou doma. Jsem zvědavej hlavně SUNN 200S

 Taky mám staženo, jsem zvědavej hlavně na ty Ampegy, zvláště B-15. Když mi sednou, určitě rád přispěju, už jen pro dobrý pocit.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

17

Re: IR simulace reproboxu

Aidamos napsal:

Když mi sednou, určitě rád přispěju, už jen pro dobrý pocit.

  Tak jsem to hned zkusil a ty Sunny se mi líbí, tak jsem jim přispěl, přesně jak píšeš, pro dobrý pocit a jako podpora. B-15 je taky dobrá. 

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: Aidamos (22. 12. 2019 17.10:17)

Re: IR simulace reproboxu

Simulací jsem za necelý rok a půl, co mám Darkglass Alpha Omega Ultra (recenze) vyzkoušel hodně přes sto, před tím jsem dva a půl roku používal Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe (recenze), který tu simulaci má jen jednu, ale také jsem bez ní nedal ani tón. Stabilně jsem dlouhodobě s AOU používal tři různé simulace, jak se mi měnil vkus. Od třetí jsem se nakonec vrátil k té druhé, ale teď jsem simulaci aparátu úplně přestal používat. Nějak jsem z toho vystřízlivěl. Copak o to, na sluchátka je zvuk perfektní (záleží taky na konkrétní zvolené simulaci, ty se hodně liší, viz ukázky), a také zkreslený zvuk je se zapnutou simulací prostě neoddiskutovatelně lepší, ale zjistil jsem, že si zvláště s tím čistým zvukem prohnaným simulací moc dobře nerozumí PA boxy, ze kterých jde finální zvuk k posluchačům. Čistý zvuk basy nezastřený simulací funguje pak na PA o dost líp, ale na druhou stranu jsem si notně musel pohrát se sedmipásmovým ekvalizérem na AOU, abych tu šťavnatost a údernost simulace dohonil, a ještě více taky s nastavením zkresleného zvuku, protože to najednou bylo všechno úplně jinak, až přehnaně agresívní a ostré, ale požadovaného zvuku jsem nakonec dosáhl. Ona ta simulace je prakticky vlastně taky jen frekvenční přizpůsobení dané charakteristikou systému: zesilovač/reprobox/mikrofon a jeho poloha, ale trochu mě u těch simulací většinou chyběly výšky. Basy byly perfektní, hutně, šťavnaté, ale vyšší frekvence vždycky trochu zastřené, což zase na druhou stranu bylo daleko lepší u zkresleného zvuku, ale upřednostnil jsem zvuk čistý, protože na něj hraju tak 80% času. Musím říct, že tak spokojený se zvukem jsem snad ještě nebyl. Do sluchátek lahoda, z beden leze hezky a výborně prolézá kapelou a zároveň tmelí. Dlouho jsem na simulaci aparátu bazíroval, teď se bez ní obejdu. Asi bych ji použil ve studiu nemaje skutečný aparát, ale určitě bych ji ještě zkombinoval se zvukem bez simulace.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

19

Re: IR simulace reproboxu

Nejspíš by to chtělo poslat do mixu 2 signaly čistý neupravený zvuk basy a simulaci tam to smíchat v poměru ... Ve studiu na nahrávkách se to tak často dělá ...

Pro mě a zbytek kapely je důležitý i ten zvuk ve sluchátkách, proto už teď od začátku vím, že budu posílat oba signály do mixu ... a co se použije pro PA to nechám na zvukařovi ...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

20 Naposledy upravil: Aidamos (15. 12. 2019 21.54:34)

Re: IR simulace reproboxu

sigi napsal:

Nejspíš by to chtělo poslat do mixu 2 signaly čistý neupravený zvuk basy a simulaci tam to smíchat v poměru ... Ve studiu na nahrávkách se to tak často dělá ...

Aidamos napsal:

Asi bych ji použil ve studiu nemaje skutečný aparát, ale určitě bych ji ještě zkombinoval se zvukem bez simulace.

To jde udělat i u AOU, ale díky tomu, že používám POSSE (recenze) a teprve z něj výstup nástroje ke zvukaři, musel bych ty signály sdružit pomocí kabelu, kdy jackový výstup simulaci nemá, XLR výstup ano, ale asi bych nenašel kompromis v ekvalizaci zvuku se simulací a bez ní, a ještě do toho kompromisní nastavení zkreslení, páč donedávna jsem při simulaci měl ekvalizér na AOU v nulové poloze. Leda mít ty preampy dva, ale to už by se vyplatilo koupit třeba Line 6 Helix (LT), kde je možné signál rozdělit a prohnat ho dvěmi paralelními větvemi.

Dělá se to samozřejmě tak i naživo, ale kolik z vás zažilo, že vám zvukař snímal aparát linkou i mikrofonem? Většinou zvukař prdne basákovi do zesiku kabel a finýto, tedy vliv boxu na zvuk z PA (a do in-earů) je nulový. A jak říkám, se zvukem do sluchátek jsem i tak spokojen maximálně.

Rozhodně ale simulaci nezatracuji, jen se bez ní po několika letech jejího používání minimálně při živém hraní obejdu.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

21 Naposledy upravil: dreamy (15. 12. 2019 23.11:54)

Re: IR simulace reproboxu

Aidamos napsal:
sigi napsal:

Nejspíš by to chtělo poslat do mixu 2 signaly čistý neupravený zvuk basy a simulaci tam to smíchat v poměru ... Ve studiu na nahrávkách se to tak často dělá ...

Aidamos napsal:

Asi bych ji použil ve studiu nemaje skutečný aparát, ale určitě bych ji ještě zkombinoval se zvukem bez simulace.

To jde udělat i u AOU, ale díky tomu, že používám POSSE (recenze) a teprve z něj výstup nástroje ke zvukaři, musel bych ty signály sdružit pomocí kabelu, kdy jackový výstup simulaci nemá, XLR výstup ano, ale asi bych nenašel kompromis v ekvalizaci zvuku se simulací a bez ní, a ještě do toho kompromisní nastavení zkreslení, páč donedávna jsem při simulaci měl ekvalizér na AOU v nulové poloze. Leda mít ty preampy dva, ale to už by se vyplatilo koupit třeba Line 6 Helix (LT), kde je možné signál rozdělit a prohnat ho dvěmi paralelními větvemi.

Dělá se to samozřejmě tak i naživo, ale kolik z vás zažilo, že vám zvukař snímal aparát linkou i mikrofonem? Většinou zvukař prdne basákovi do zesiku kabel a finýto, tedy vliv boxu na zvuk z PA (a do in-earů) je nulový. A jak říkám, se zvukem do sluchátek jsem i tak spokojen maximálně.

Rozhodně ale simulaci nezatracuji, jen se bez ní po několika letech jejího používání minimálně při živém hraní obejdu.

Kupoval jsem od tebe VT Bass deluxe se simulací a jedná se spíše o korekční člen. Do sluchátek to funguje výborně doma na cvičení a ke zvukaři jedu také výstup z VT. Každopádně do aparátu simulaci vypínám protože je hodně komprimovaný a nemá pořádnou dynamiku. Mám preampy dva, jeden Radial Bassbone a ve smyčce efekty s kompresorem a poslední VT, takže mám na výběr ze dvou výstupů XLR. Před 14 dny jsem něco potřeboval doma nahrát a vyvedl do zvukovky jeden se simulací VT ( Radial >Compressor>B3K>VT)a druhý bez simulace přímo z Radialu( Radial>Compressor>VT deluxe>Radial).Jejich kombinace byla asi zvukově nejlepší. K

Music Man Club #8
0 xLajků:

22

Re: IR simulace reproboxu

dreamy napsal:

Každopádně do aparátu simulaci vypínám protože je hodně komprimovaný

Ano, to potvrzuji. Simulace ve VéTéčku komprimuje dost, že jsem skoro nepoznal rozdíl, když jsem zapnul nebo vypnul předřazený kompresor. Ale přišlo mi, že je to celkem přirozená "lampová" komprese, ono i to VéTéčko právě slušně lampově reaguje na dynamiku, že čím víc do toho člověk řízne, tím to víc kreslí.

A jinak ještě k těm IR simulacím. Musel jsem hodně vybírat. Některé simulace mi přišly, že je jedno, jaká basa se použije, všechno znělo stejně, smazávají charakter toho nástroje, čili pak z toho není poznat, jestli je to Precision, Jazz Bass nebo Music Man. Ale nedělají to všechny simulace, ale hodně z nich.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

23

Re: IR simulace reproboxu

To je stará známá pravda, že ze sta simulací jsi velice rád, když ti s tvým zvukem a stylem sedne alespoň jedna. Podívej na majitele Kemperů, ti mění profily ve velkém..

Jinak moderní elektroakustikáři používají IR se simulací zvuku těla kytary na piezo snímač, ale pro zachování nosného zvuku je vždy používají jen částečně - s blendem.

Pro tebe by to taky mohla být cesta, že si nastavíš poměr čistého a oimpulzovaného, proženeš tím Diracův (jednotkový) impulz a měl bys mít hotový pulz s částečným blendem. 

0 xLajků:

24

Re: IR simulace reproboxu

Já teď řeším podobný problém jako Adam. Hraju už nějakou dobu bez aparátu a plánoval jsem, že mi Darkglass X Ultra bude sloužit s jistými kompromisy jako all-in-one zařízení (DI, dist/clean, comp). Se zkresleným zvukem jsem se zapnutým cabsimem spokojený.. Čistý je ale mnohem lepší bez cabsimu. Je konkrétnější a hlavně zní Spector jako Spector. smile Říkal jsem si, že si teda např. pořídím preamp pro čistý zvuk a Dargklass budu jednoduše bypassovat a tím v podstatě přepínat čistý/zkreslený. To jsem ale netušil, že u Darkglasse zůstává cabsim zapnutý i při bypassu (Direct Output)... U jackového výstupu je naopak permanentně vypnutý. Nenapadá vás jak tohle jednodušše vyřešit? Zkreslený si bohužel bez cabsimu představit nedovedu.

Spector Euro 5LX, Sire P5
Darkglass Alpha-Omega Photon
0 xLajků:

25 Naposledy upravil: Aidamos (02. 05. 2020 18.34:38)

Re: IR simulace reproboxu

Redy napsal:

Nenapadá vás jak tohle jednodušše vyřešit?

Napadá. Za Darkglass a ten čistý preamp dáš tohle: https://baskytara.com/topic8164 nebo levnější varianta tohle: http://www.smrckaeffects.com/2011/01/09/ab-select-box-tb-pro-dve-kytary-do-jednoho-aparatu/ (ale zase bez možnosti nastavení hlasitosti, to budeš muset řešit na každém z prampů).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

26

Re: IR simulace reproboxu

Dají se najít a doladit impulzy, ktere zneji dobre na oboje, ale chapu te, dlouho jsem to taky resil. Nez se vydas neco kupovat doporucuji jeste hledat spravny impulz. Ale jestli ti zni dobre cisty bez impulzu lezouci z jednoho vystupu a zkresleny s impulzem lezouci z druheho vystupu je resenim i nejaky minimix. Ten by snad nemuselo byt pripadne tezke zbastlit.

0 xLajků:

27

Re: IR simulace reproboxu

Děkuju za rychlé reakce. Ten line selector se mi moc líbí, nebudu za něj ale potřebovat ještě DI box (kvůli smyčce s preampem)? Každopadně zkusím teda ještě dle rady Joseho trpělivě zapátrat po vhodnějším impulzu.

Spector Euro 5LX, Sire P5
Darkglass Alpha-Omega Photon
0 xLajků:

28 Naposledy upravil: Aidamos (30. 07. 2020 18.25:07)

Re: IR simulace reproboxu

O několik příspěvků výše a v navazující diskuzi jsem psal, že jsem zanevřel na simulaci aparátů, kde jsem i vysvětlil důvody. Nyní jsem konečně objevil simulaci, která mi vyhovuje, přičemž je to dáno několika faktory. Tou simulací je vzorek legendárního 12" reproduktoru ElectroVoice EVM12L od společnosti Shift Line, kteří dávají balík IR simulací zdarma nebo za libovolný dobrovolný příspěvek. Reproduktor je to poměrně univerzální, používá se zejména v kytarových, ovšem v menší míře i v basových aparátech. Tato simulace konkrétně navíc vznikla smícháním signálu sebraného několika mikrofony v různých pozicích s čistým signálem, navíc tam byl nastaven HPF na 30 Hz. Ve zvuku díky čistému signálu nechybí basy, ale nejsou ani přehnané, a hlavně nejsou tolik potlačeny výšky jako u jiných simulací. Pro mě osobně je to jednoznačný vítěz.

Udělal jsem nahrávky, kdy jsem použil baskytaru Music Man StingRay 5, kompresor TC Electronic SpectraComp a preamp Darkglass Alpha Omega Ultra.

Čistý zvuk bez simulace
Čistý zvuk se simulací
Zkreslený zvuk bez simulace
Zkreslený zvuk se simulací

Pro zajímavost, takto byl nastaven preamp Darkglass Alpha Omega Ultra (přepínače GROWL a BITE aktivní), na baskytaře basy přidané o 10%, středy přidané o 30%, výšky ubrané o 10%, paralelní zapojení cívek snímače.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1edtjkdm726dceuqsf1o7cjisb.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

29 Naposledy upravil: Hastur (02. 02. 2021 20.02:35)

Re: IR simulace reproboxu

S vydáním Darkglass ADAM došlo k upgradu DG Suite a přidali několik nových pulzů. Osobně se mi líbí nové kombinace basových 8x10 s kytarovými 4x12 od Adama Nolly Getgooda. Takže kdo máte pedály DG tak doporučuju upgradovat.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

30 Naposledy upravil: Aidamos (02. 02. 2021 20.55:26)

Re: IR simulace reproboxu

Hastur napsal:

došlo k upgradu DG Suite

Já už tu verzi 2 zkoušel jako betaverzi, ale nedalo se to používat. Teď už by to snad mělo být  OK, jdu na to. EDIT: No, trochu tam mají chaos, pod tlačítkem, které by člověk čekal pro stabilní verzi, je schovaná verze 2.4 Beta, až níže jako "předchozí" verze mají stabilní verzi 2.1. Zkusím tu betu, třeba s ní nebude problém. EDIT 2: Tak dokonce po instalaci bety 2.4 se nabídla automatická aktualizace na betu 2.5, funguje bez problémů, a navíc ta nabídla ještě jestli chci stáhnout 100+ impulzních odezev. Je teda fakt, že tam je drtivá většina kytarových. Řekl bych, že je to možná stejná sada jako pro Neural DSP Quad Cortex.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

31

Re: IR simulace reproboxu

Redy napsal:

Já teď řeším podobný problém jako Adam. Hraju už nějakou dobu bez aparátu a plánoval jsem, že mi Darkglass X Ultra bude sloužit s jistými kompromisy jako all-in-one zařízení (DI, dist/clean, comp). Se zkresleným zvukem jsem se zapnutým cabsimem spokojený.. Čistý je ale mnohem lepší bez cabsimu. Je konkrétnější a hlavně zní Spector jako Spector. smile Říkal jsem si, že si teda např. pořídím preamp pro čistý zvuk a Dargklass budu jednoduše bypassovat a tím v podstatě přepínat čistý/zkreslený. To jsem ale netušil, že u Darkglasse zůstává cabsim zapnutý i při bypassu (Direct Output)... U jackového výstupu je naopak permanentně vypnutý. Nenapadá vás jak tohle jednodušše vyřešit? Zkreslený si bohužel bez cabsimu představit nedovedu.

Výše jsem nabízel řešení pomocí Boss LS-2, já nakonec za stejným/podobným účelem použil tohle: https://baskytara.com/topic17485

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

32

Re: IR simulace reproboxu

Během svých testů simulačních impulzů jsem narazil na tuhle Soundwoofer Free Impulse Response Library, kde toho jsou mraky pro kytaru i basu (nehodnotím kvalitu) a mohlo by se jednat o jeden ze zdrojů bezplatných impulzů pro toho, kdo má chuť a čas něco zkoušet.

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, Eich 110XS, PATR 110; krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků:

33

Re: IR simulace reproboxu

Redy napsal:

Já teď řeším podobný problém jako Adam. Hraju už nějakou dobu bez aparátu a plánoval jsem, že mi Darkglass X Ultra bude sloužit s jistými kompromisy jako all-in-one zařízení (DI, dist/clean, comp). Se zkresleným zvukem jsem se zapnutým cabsimem spokojený.

Sice už jsem přesně na toto jednou odpovídal, ale vrátím se k tomu. Taky jsem si nakonec Darkglass X Ultra konečně pořídil, a stáhnul jsem si i nový Darkglass Suite a tam jsou i nové simulace, konkrétně jsem si oblíbil od Adama Nolly Getgooda jeho vzorek Nolly Scoopy Doo. Sice to "scoopy" evokuje "mid-scoop" tedy vykradené středy, ale to bych řekl, že právě ani moc nemá. Naopak to nemá přehnaně moc basů, jako nějaké simulace, a hlavně ani příliš potlačené výšky, což je neduhem drtivé většiny IR simulací boxů.

Redy napsal:

Čistý je ale mnohem lepší bez cabsimu. Je konkrétnější a hlavně zní Spector jako Spector.

To je opravdu syndrom některých IR vzorků, to už jsem tu někde taky zmiňoval, že některé simulace smazávají charakter nástroje. U toho vzorku Nolly Scoopy Doo mi vyhovuje, že jen přidá ten reproduktorový samet, přičemž praticky nepotlačí charakter nástroje.

Ukázka čistého zvuku a čistého zvuku se simulací 

patr napsal:

Během svých testů simulačních impulzů jsem narazil na tuhle Soundwoofer Free Impulse Response Library

Fakt dík confused zas mám co dělat a budu špekulovat jestli tohle je lepší než tamto smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

34

Re: IR simulace reproboxu

Já jsem si něco namátkou stáhnul a vyzkoušel a musím říct, že jsem nenarazil na nic alespoň pro mě použitelného. Třeba ty Shift Line impulzy jsou mnohem praktičtější. Možná je tedy hraní si s tímhle zdrojem jen ztráta času.

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, Eich 110XS, PATR 110; krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků:

35

Re: IR simulace reproboxu

patr napsal:

Možná je tedy hraní si s tímhle zdrojem jen ztráta času.

Taky mám ten pocit. Navíc tam fakt nic moc pro basu není.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

36 Naposledy upravil: Hastur (05. 05. 2021 07.06:13)

Re: IR simulace reproboxu

Včera jsem narazil na malou free (za registraci) sadu od Dr. Boonkers. Na basu tam je Sunn 2x15, Sunn 2x12 a Marshall 8x10 a pak dva kytarový boxy. Jinak jsem koukal co mají v nabídce a jsou tam celkem zajímavý kousky, třeba 1x18 Acoustic....

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

37

Re: IR simulace reproboxu

Aidamos napsal:

konkrétně jsem si oblíbil od Adama Nolly Getgooda jeho vzorek Nolly Scoopy Doo

 Ta ukázka na čistém zvuku zní super, určitě vyzkouším, díky za tip.

Spector Euro 5LX, Sire P5
Darkglass Alpha-Omega Photon
0 xLajků:

38 Naposledy upravil: Aidamos (15. 06. 2021 19.41:42)

Re: IR simulace reproboxu

Někde jsem se tu zamýšlel nad tím, že spousta výrobců aparátů, tvoří ty "skutečné hodnoty", čímž míním legendární boxy a zesilovače s etablovaným zvukem, a pak přijde partička "příživníků" jako Kemper, Darkglass, Line 6, Boss a podobně, navzorkují tyto aparáty do jedniček a nul, a prodají je jako součást svého softwaru. Co budou dělat ti výrobci aparátů, až je lidé přestanou kupovat? Odpověď, zdá se, se rýsuje: https://ampeg.com/svt-suite/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

39

Re: IR simulace reproboxu

Jelikož se to teď načnulo ve vedlejším vlánku o preampu, tak zkusím téma IR a práce s nima přesměrovat a oživit zde. Aktuálně jsem si koupil tyhle sady SUNN 200S, TRAYNOR 215 a ACOUSTIC 301 s cílem dotáhnout Darkglass ADAM k mému osobnímu drone/doom ideálu. Super ne těchle sadách, že kromě snímání jednotlivými mikrofony v různých pozicích (zde konkrétně vždy ve třech), jsou zde i jejich kombinace a mixy. Osobně jsem u každého boxu skončil u tzv. "hyperrealistického" mixu (berte s rezervou, marketing je marketing), který obsahuje i rezonanci boxu. No a vždy byl ten mix založený v základu na snímaní velkomembránovým kondenzátorovým mikrofonem (tady konkréktně Soundelux U97). U IR přímo od Darkglassu jsem taky vždycky skončil u stejného druhu mikrofonu (DG požilo myslím Neumanny U67 a U87). Co si vybíráte za mikráky u IR půlzů vy? A existují nějaké typy a zvyklosti co by mělo kdy a jak fungovat? Co je lepší pro zkreslený zvuk basy a co pro ještě zkreslenější?

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

40

Re: IR simulace reproboxu

Jak už jsem zmiňoval v onom vedlejším tématu, v hx stompu míchám čistši (ten jejich acoustic) a zkreslenější (timmy + plexi) do jednoho impulzu, což je momentáně Redwirez - Aguilar db115, snímaná realativně blízko a uprostřed Royerem 121 (kterej se stará o chutnost zkresleni - takovej kompromis mezi sklem a dekou), s tím, že na čistší vypnu timmyho (kterej se stara hlavne o predkompresi a orez basu pred plexinou) a stáhnu volume (obcas tam zapnu jeste trichorus). Když se chci opravdu proříznout mixem, sepnu autowah (kterej mam na momentary switch). V dalsim presetu mam tuhle dvojku  vymenenou za mutant filtr (MuTron) + eq + industrial fuzz (fuzz factory). Vsechna barvítka a kurvítka jsou v kořenící větvi, takže základní signál parslelní k všem bordelům běhá furt jen přes WoodyBlue (acoustic), LA comp a onen Aq s R121.

Ale teda musím říct, že se mi ty chutě mění hrozně (jak tu dřív zmiňoval Aidamos). big_smile

0 xLajků:

41

Re: IR simulace reproboxu

José napsal:

Ale teda musím říct, že se mi ty chutě mění hrozně (jak tu dřív zmiňoval Aidamos).

No, je to tak. Taky jsem před pár měsíci zase najel na zkoušení impulzů, ale nakonec jsem se vrátil opět v Darkglass Microtubes X Ultra k tomu jejich Nolly Scoopy Doo, ten mi sedí nejvíc jak na čistý, tak na zkreslený zvuk, a už mi asi zůstane. Nikdy dřív jsem tak spokojenej se zvukem nebyl, jak posledního půl roku a pořád to trvá.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

42 Naposledy upravil: Aidamos (08. 10. 2022 19.39:26)

Re: IR simulace reproboxu

Objevil jsem nový suprový free impulz. Jedná se o box Ampeg 410 HLF snímaný mikrofonem Sennheiser MD421 zapojeným do preampu Neve 1073.

Ke stažení zde: https://www.whisper-studios.com/products/ampeg-410-hlf-impulse-response-free

EDIT: je teda hodně basový, chce to na preampu pak ty basy dost stáhnout, takže po počátečním nadšení přišlo vystřízlivění.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

43 Naposledy upravil: Aidamos (08. 10. 2022 20.04:47)

Re: IR simulace reproboxu

Hrál jsem teď nedávno záskok se zábavovou kapelou. Jelikož nemám aparát a hraju jen do in-earu, vzal jsem si jeden můj aktivní PA box Alto TS312 (1000 W RMS @ 1x12" + horna), který normálně používám na zvučení celé kapely v malých klubech. Už jsem ten box s touhle zábavovkou před pár měsíci takhle jednou použil, a přes 1000 W sínus jsem se slyšel fakt blbě, a to jinak ty boxy hrajou fakt dobře. Přisuzoval jsem to debilnímu prostoru, což mimochodem vážně byl. Dal jsem ten box i na židli a naklopil ho, ale stejně mě to furt nějak štvalo. Ale byla za tím schovaná simulace, a to dokonce typ ne moc zasahující do zvuku basy, ale přece. Prostě simulace je krásná do uší, vhodná na zkreslení, rozhodně super na elektrickou kytaru, tam bez aparátu je hrát bez IR asi nemyslitelné. Na basu je ten zvuk prostě zahuhlanej prakticky s jakoukoli simulací, jak jsem zjistil. A navíc ani nepomůže zvednou výšky a ubrat basy, stejně to je jak pod dekou, nekonkrétní a ty repráky taky navíc nezvládají Háčko. Sice jsem si na tom boxu, páč má dva vstupy, namíchal výstup z Darkglass Microtubes X se simulací z XLR a bez simulace z jackového výstupu, nastavil si jejich vzájemný poměr, ale stejně to nebylo ono, takže ve finále jsem hrál z Xka ven bez simulace, jen jsem lehce přitlačil na basech, a najednou super, a to i na zkreslení. Tomu zvuku nic nechybělo, a reprák krásně zvládal Háčko. Co zvládal? Bylo naprosto masakrózní! A jak mluvím o tom zkreslení, tak bez té simulace je zvuk dost ostrý, stačí drobně na Xku stáhnout poslední dvě pásma, ale ani to vlastně není potřeba, v kapelním zvuku se ta ostrost trochu ztratí. Takže ten zkreslenej zvuk je relativně ostrej, ale jen nasucho. Jakmile se to spojí s kapelou, tak je to naopak super. A dokonce jsem se vykašlal na simulaci do nahrávek, co teď dělám s jedním projektem. Simulace aparátu se budu nejspíš držet už jen v těch mých recenzích.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

44

Re: IR simulace reproboxu

Tak podle mého je to co popisuješ celekem logické. Simulaci má smysl použít tam, kde nemáš pro nástroj fyzickou bednu (ani klasicky odposlech) Takhle jsi vlastně zvuk "deformoval" dvěma bednema v sérii. Takže je jasný, že to muselo být hrozně pod dekou, přesně jak popisuješ. Ta simulace by měla podle mého být puštěná jen v celkovým mixu/zkuku kapely.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

45

Re: IR simulace reproboxu

Hastur napsal:

Takhle jsi vlastně zvuk "deformoval" dvěma bednema v sérii.

To je ale vždycky, ne? Každý reproduktor má svoji charakteristiku. Ať už basová bedna nebo PA bedna nebo studiové monitory a samozřejmě i libovolná sluchátka.

Hastur napsal:

Ta simulace by měla podle mého být puštěná jen v celkovým mixu/zkuku kapely.

Viz výše.

U elektrické kytary je to samozřejmě něco jiného. Tam, jak jsem psal, ten aparát má pozitivní dopad na zvuk. U basy mi to přijde spíš kontraproduktivní. Ještě tak na to zkreslení, to beru.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

46

Re: IR simulace reproboxu

Aidamos napsal:

To je ale vždycky, ne?

 To podle mého ne. V řekněme standardní situaci máš nástrojový box, který posloucháš ty na pódiu/zkušebně atd. a pak PA, které to hrne do lidí. Z toho PA už zvuk basy leze trochu jinej než ho máš na pódiu a v ideálním případě je víc spojenej s celkovým zvukem kapely. Ten případ co jsi popsal ty, tak há ho vnímám tak, že jsi do toho vložil ještě jednu bednu. Takže teoreticky hraješ na basu, zvuk z boxu sejmeš mikrofonem a pošleš ho do další bedny a tu teprve posloucháš ty a kdyby si i tuhle bednu snímal mikrofonem, tak do PA posíláš uplný zvukový bahno. Alespoň takhle to vnímám já.

Aidamos napsal:

U elektrické kytary je to samozřejmě něco jiného. Tam, jak jsem psal, ten aparát má pozitivní dopad na zvuk. U basy mi to přijde spíš kontraproduktivní. Ještě tak na to zkreslení, to beru.

U zkreslení to je určitě dobrý, ale řekl bych, že pro čistou basu do nahrávky je to taky super. Nahraješ si fakt úplně čistou basu a díky IR pulzu jí dáš charakter, obrousíš hrany a líp si to v mixu sedne. Alespoň mě se to tak líbí, bez té simulace boxu mi ta basa přijde vždycky takový sterilní (asi mě teď nenapá jak to líp napsat). V živým kapelním kontextu to ale zase může být jiný a podle toho vybíráš bednu a nastavuješ EQ.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

47

Re: IR simulace reproboxu

Hastur napsal:

kdyby si i tuhle bednu snímal mikrofonem, tak do PA posíláš uplný zvukový bahno

No, to určitě ne. Snímat PA box mikrofonem a tento zvuk posílat do dalšího PA je samozřejmě blbost, to by mě ani ve snu nenapadlo. Ten PA box jsem použil jako odposlech, páč klasický basový aparát nemám.

Hastur napsal:

bez té simulace boxu mi ta basa přijde vždycky takový sterilní

IR s námi není moc dlouho, ale dříve i dnes spousta basáků používá nějaké (lampové) preampy/DI boxy (Noble, Avalon) a z nich už jde rovnou zvuk do mixu/zvukovky. Samozřejmě jestli se pak v postprocesingu s tím zvukem v nahrávce ještě něco udělá, to je možné. To samé naživo se basový aparát v 99% případů bere jen z XLR DI přímo ze zesilovače, maximálně se k tomu přimíchá i ten box sejmutý mikrofonem, ale to jsem viděl jen u profi kapel, a to ještě jen na velkých stejdžích.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

48

Re: IR simulace reproboxu

Tady si dovolím pár poznatků k zamyšlení. Na IR je potřeba se koukat ne jako na simulaci jen reproboxu. Dal je k tomu potřeba ještě počítat s tím jaký mikrofon byl použit pro vytvoření IR (každý mikrofon má nějakou charakteristiku, i měřící mikrofony nejsou úplně rovné), umístění mikrofonu v prostoru, a i charakteristiku samotného prostoru kde je IR pořízeno. To vše hraje roli, a ne vždy jsou všechny tyhle informace k dispozici. Za sebe si myslím, že IR má větší význam v nahrávacím studiu, při pokusech u nahrávání. Můžu celkem levně a rychle zkusit, co mi basa bude dělat, když to proženu 8x10 ledničkou, než nutnosti ji kupovat, nebo zhavit dodávku a dva kulturisty. A dost často si můžu říct, ze s tímhle výsledkem jsem spokojen pouziju to.

Pro živém vystoupení je oproti nahrávkám tendence dělat zvuk "tvrdší". Musí to hrnout odspodu, i v pásmech, na které doma fakt nemám vercajk jak je reprodukovat. Občas teď jezdím jako výpomoc zvukaře. Trochu mi to změnilo pohled na nás muzikanty. Začal jsem chápat, na co je cudlik pre-eq u linky. Dokonce v kupě případů jsem začal chápat, DI box před zesilovačem (basák si neumí nastavit gain a z linky jde pak něco co chrci a vlastně to ani nemá spodek). Snímání mikrofonem u bedny je super věc, ale jen za předpokladu, že je k tomu snimana i linka a dela se mix. Zere to spodky a je fakt divný, když basa kde hraju na H struně, mi téměř nehne s basovymi repraky u PA. Zase se mi to osvědčilo u nástrojů, který hrají významně ve středech, spodky nemaje z principu (pololub basa s kratkou menzurou). Tam jsem z toho udělal v zásadě primární zdroj signálu.

A teď jedna velice zajímavá zkušenost s hi-tech preampy/di. Dlouho jsem se ztotožňoval s Adamovym názorem na ně, co prezentoval u recenze Noblu. Byl jsem k tomu skeptický. Drahý jak prase, moc se to nevidí a vlastně to moc nedělá. Nedávno jsme na akci měli basáka s Avalonem. Tak jsem stavěl, vocumoval, hodil řeč, domluvili jsme se, ze na jednu písničku ho "vypne". Na pódiu nic moc rozdíl. Venku naprosto brutal poznat. Ta basa s tím byla pevnější, prokreslena, zpěvná. Ale fakt se to nejvíc projeví až na velkém aparátu. Takže za mě dnes už na live hraní koupit tohle DI, a hrnout z toho.

0 xLajků:

49

Re: IR simulace reproboxu

S tím Avalonem vřele souhlasím. Dvakrát jsem se k němu dostal ve studiu (jinak jsme točil vždycky přes DI-OUT bud zesilovače EBS nebo krabiček EBS) a bylo fakt zajímavé co to se zvukem dělalo.

Bohužel pro mě je to na živé hraní zbytečný luxus, nicméně když jsme předskakovali Limetalu, tak jsem koukal že Vašek Vlasák si ho vozí taky a to má celolampu Ampega. 
A vsadil bych se, že takových basáků velkých kapel bude víc.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

50

Re: IR simulace reproboxu

polygon napsal:

Dal je k tomu potřeba ještě počítat s tím jaký mikrofon byl použit pro vytvoření IR (každý mikrofon má nějakou charakteristiku, i měřící mikrofony nejsou úplně rovné), umístění mikrofonu v prostoru, a i charakteristiku samotného prostoru kde je IR pořízeno.

Přesně tak, to jsem psal už několikrát, že je to kombinace reproboxu, mikrofonu, jeho polohy vůči reproduktoru, a to nejen vzdálenosti od středu k okraji membrány, ale i vzdálenosti jako takové, a dokonce do toho vstupuje samozřejmě i charakteristika zesilovače, je to zkrátka komplexní systém. Často uvádí výrobci u těch simulací jen bednu, nebo bednu a mikrofon. Ale třeba Redwirez uvádí bednu, mikrofon, a pak jestli byl mikrofon ve středu, u okraje nebo na přechodu prachovky (takového toho středového vrchlíku) a membrány, a pak vzdálenost od reproduktoru. Celkem tam mají 36 kombinací pro jednu bednu a jeden reprák. A pak v tom lovte ten "nejlepší", když ke každé bedně tohle udělají pro 15 různých mikrofonů, tedy 15×36=540 kombinací smile U Darkglassu se mi taky líbí, že kromě bedny uvádí i mikrofon, a dost často tam mají možnost si zvolit alespoň ze dvou poloh mikrofonu (u středu/u okraje). Jo a mimochodem, když mluvíme i tom, že se na výsledném IR podílí i zesilovač, tak někde jsem stáhnul balík IR se simulacemi Ampeg SVT, a mezi nimi je i jedna simulace čistě DI přímo ze zesilovače, tedy bez vlivu reprobedny.

polygon napsal:

Nedávno jsme na akci měli basáka s Avalonem. Tak jsem stavěl, vocumoval, hodil řeč, domluvili jsme se, ze na jednu písničku ho "vypne". Na pódiu nic moc rozdíl. Venku naprosto brutal poznat. Ta basa s tím byla pevnější, prokreslena, zpěvná. Ale fakt se to nejvíc projeví až na velkém aparátu. Takže za mě dnes už na live hraní koupit tohle DI, a hrnout z toho.

Díky za tuhle informaci. To už jsi druhý, co to tvrdí. První byl právě u recenze Noble preampu Faky77.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

51

Re: IR simulace reproboxu

Aidamos napsal:

 A pak v tom lovte ten "nejlepší", když ke každé bedně tohle udělají pro 15 různých mikrofonů, tedy 15×36=540 kombinací smile

No to je peklo! Tím zkoušením bys prosral celej život (doma - s kapelou ve zkušebně - živý hraní) abys vybral "to nejlepší"...

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

52

Re: IR simulace reproboxu

Aidamos napsal:

Díky za tuhle informaci. To už jsi druhý, co to tvrdí. První byl právě u recenze Noble preampu Faky77.

 Dokud jsem neslyšel na vlastní uši, tak jsem si myslel, že se zbláznil big_smile

Ještě k těm IRkám. Ono je otázka, k čemu je to vlastně dobré. Sám mám jak jsem psal v jiném vlákně teď v zápůjčce Zoom B6, který má jejich podporu, a trochu jsem si s tím hrál. Jako jo je to asi docela fajn, když si chci nahrát doma v obyváku (kde fakt studový sound nevyčaruju) basu, výsledek mixnu s čistým signálem skrz DI a super. Ale pak je třeba si položit otázku, jestli chci do koncertního prostředí přenést chování ledničky nasnímané v abbey road mikrofonem z pul metru (je to trochu zveličené). Za sebe asi ne. Dokonce mám asi i problém se snimáním jen a pouze mikrofonem. Když mám čas a náladu, tak si to pro sebe na koncertě připravím, míchám s linkou dobrý. Ale na akci kde jsem se potkal s Avalonem, jsem pak zvucil borce z Polska, který tam nastěhoval Ampega i s lednicí, když jsem mu chtěl strčit k tomu mikrofonu ještě pro sychr linku, tak mě málem sežral. A bohužel si myslím, že to bylo kontraproduktivní, protože z podia nám do beden lezla místo basy spíš mrtvola.

0 xLajků:

53

Re: IR simulace reproboxu

Aidamos napsal:

 Redwirez uvádí bednu, mikrofon, a pak jestli byl mikrofon ve středu, u okraje nebo na přechodu prachovky (takového toho středového vrchlíku) a membrány, a pak vzdálenost od reproduktoru. Celkem tam mají 36 kombinací pro jednu bednu a jeden reprák. A pak v tom lovte ten "nejlepší", když ke každé bedně tohle udělají pro 15 různých mikrofonů, tedy 15×36=540 kombinací

 Jo Redwirez to už je extrém. Já teď hodně zkouším IR pulzy od Dr.Bonkers. Ten má 10-15 mikrofonů v asi třech vzdálenostech. Co mi ale u jejich pulzů přijde lepší je, že nabízí i odladěné kombinace mikrofonů vč. nějakého snímání rezonance bedny. A pak má i pulzy, které mají v sobě otisk i lampového koncáku (akorát sem teda nezjistil jakého). Na blbnutí při nahrávání a experimentech super. Jinak na běžný hraní mi bohatě stačí ta HW simulace boxu co má v sobě LeBass (mělo by to být dělaný jako kombinace Ampeg lednice a Hartke 4x10).

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

54

Re: IR simulace reproboxu

polygon napsal:

Dokud jsem neslyšel na vlastní uši, tak jsem si myslel, že se zbláznil

laughinglaughinglaughing

Kludne si mohol napisat a zapojit sa do debaty. Je to len forum

0 xLajků:

55

Re: IR simulace reproboxu

joko napsal:

No to je peklo! Tím zkoušením bys prosral celej život (doma - s kapelou ve zkušebně - živý hraní) abys vybral "to nejlepší"...

 Stačí vybrat "velmi dobré" smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

56

Re: IR simulace reproboxu

Taky přispěju trošku. Jelikož vlastním jako takový domácí spíš venkovní cvičítko Nux MP 2 a docela se mi zamlouvá, rozhodl jsem se pořídit od Nuxe i jejich multiefekt NUX-MG30  a nahradit tak svoji stařičkou Korg Pandoru PX5D. Používám to na doma na cvičení, nahrávání atd. A teď ke zvuku, na kytaru úplně super, IR-ka krásně to zní, pohoda. Pak jsem hledal vhodný zvuk na basu a zjistil jsem, že nejlepší zvuk má prostě ta basa bez IR simulace. Jakmile tam zapnu nějakou simulaci boxu (má to 8 IR boxů -Ampeg, Markbass, Eden, Aguilar atd atd.), tak zvuk jde úplně do kytek. Ať zkouším různé kombinace zesilovačů, tak s IR  je to pro mě skoro nepoužitelné. Jediné, co se dá tak nějak použít, tak je lednice 8x10 Ampeg. Tak to je třeba moje zkušenost.

 

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků: