201 Naposledy upravil: José (03. 11. 2018 19.57:17)

Re: in-ear odposlechy

a měl si tam nadějný číňany kz zs6 nebo zsr, kteří prý válcují vše?

0 xLajků:

202

José napsal:

Prý jsou fakt dobrý, ale nelíbí se mi vzhledově ani ergonomií. Ty Shure jsou daleko nenápadnější.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

203

José napsal:

mám KZ sedmičky (už se nedělají, sedmipásmo, podobný KZ6) a za tu cenu jsou naprosto bez konkurence a to říkám s tím, že jsem měl v uších snad všechny top in-eary, včetně Ultimate.
Zvukově jsou poměrně ostrý na vejškách, ale to při hlasitým mixu nevadí, naopak, zůstávají konkrétní. Ergonomie za mně v pohodě, oproti Shure jsem už několikrát ocenil kovový provedení a zpevněný drát.
A za tu cenu by mě nemrzelo, že je třeba ztratím, za cenu jedněch Shure 215 mám i s poštovným troje wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

204

Ty KZ6 mají ale hodně tlustý ten trn co se strká do uší ... Mě třeba nesedí tak dobře v jednom uchu jako SHURE 215SE jinak mají ty KZ lepší zvuk...

Basa: Sandberg California TT4 - Passive, Pele 6 strun, Vintage V965
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar: Harley Benton Custom Line Bass DI-Expander
0 xLajků:

205

Osobně, musej to mít všichni. Já to nedokážu popsat slovy, a nebo to nechápu, buď karaoke, nebo rokenrol.

Squier PB Special DiMarzio, Ibanez Blazer BL700NT, SX PJ FL DiMarzio, Vebr Arbor Custom, Fender Precision Bass MEX.
Rozdall CS SVT&Soundelirium The 14,5 500W&The 15 500W.  Zoom B3&Lexicon Omega. Back: Blackstar HT1R, Vox AmPhone Bass, Seiko SMP10. KOSS UR 30. Samson Q7.  Hendrex Cables&Visy Sepp Wotan. Automaty Yamaha. Údržba systému: Kardiocentra AGEL & Vebr Guitars.
0 xLajků:

206

litrfree napsal:

Osobně, musej to mít všichni.

Osobně, ať si ti všichni trhnou třeba hlavou. Než bych je dokopal k tomu aby si to fakt všichni pořídili, tak bych byl hluchej.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

207

Nemusí to mít všichni.... Asi by to bylo lepší nemusely by být odposlechy. Ale i tak je pořád alespoň u nás mnohem větší ticho na pódiu. Nehledě na to že se pořádně slyším.

0 xLajků:

208

My už v kapele máme také komplet vyřešené odposlechy a skoro všichni si to moc chválí. Máme svůj mix Behringer X32 ( teď na ně dokonce byla nějaká akce a taková pálka to nebyla). V kapele je nás sedm a každý máme vlastní stereo linku do in-ear.Mono taky fungovalo, ale bylo to jako hrát slepý. Stereo je prostě paráda.Jako preamp mám od Aidama VT bass deluxe a z něj jedu linkou přes povedenou simulaci do linky. Když hraji přes aparát tak VTčko mám ve smyčce Radialu a z něj můžu mít také výstup XLR u kterého mám možnost simulaci vypínat tlačítkem. Takže možností je opravdu hodně na aktuální situaci. Zpět z mixu to mám přivedeno do Behringer Micromon 400, kterej za tu cenu funguje parádně, je malý a má možnost přimíchání basy přímo v něm, což moc nepoužívám, kvůli ovládání hlasitosti přes aplikaci.Jinak měřil jsem jeho spotřebu a výkon při 12 V a 10V ze Starbuck a při 10V je výkon zcela stejný a odběr nepřesáhl 100mA, takže nepotřebuji žádný další adaptér.  Aplikaci na jabko používám MyMonitor která je sice placená (50kč) ale rychle uživatelsky ovladatelná( pojmenovaná stopa, hlasitost stopy, balance, a celková hlasitost). K připojení ovšem rozhodně doporučuji 5GHz připojení. Původní router každou chvíli padal a ve městech je hodně zarušené a nespolehlivé. Jinak sluchátek jsem zkoušel taky spousty a ty KZ musím taky pochválit. Za ty peníze nic lepšího nikde neseženete. Mám KZ5 a porovnávali jsme je v kapele s Shure 215 a Senheiser IE60 a zvukově byly KZ nejlepší s nejlepší čistotou a basy. Jde ke KZ dokoupit spoustu nástavců, kabelů, klipsů atd. Jediné co mi na nic vadilo, tak pohodlí a trošku velikost. Krček je poměrně velký, ale je to na zvyku. Ty 215 jsou oproti tomu super pohodlné. Před 2 měsíci měli v akci Westone w30, tak jsem si je pořídil a pokud někdo hledá ultra pohodlná sluchátka, tak tohle i když jsem na ně nebyl zvyklej, tak v uchu není absolutně citit. Zvukově absolutně rovné a je slyšet každý detail a chyba kohokoliv v kapele. Navíc vypadají nenápadně v uchu. Takže s in-eary mám konečně vyřešeno. 

Sivčák NDHS 5, Tobias Renegade USA, Quilter Bass Block 800, Markbass 122 Ninja,  Radial Tonebone Bassbone,Darkglass B3K, EBS Multicomp, VTbass Deluxe, MXR Octave deluxe ...
0 xLajků:

209

Děkuji všem za názory, kterými jsem se nechal inspirovat. Mírně jsme pozměnil plány a včera jsem v Muzikeri objednal následující "začátečnickou sadu":

- Behringer MA 400 MICROMON - 610 Kč
- TC Helicon GUITAR-HEADPHONE-CABLE - 480 Kč
- Shure SE215 Sound Isolating Earphones - 2.790 Kč
- CELKEM: 3.880 Kč = nakonec mnohem levnější řešení než jsem si původně plánoval...

Včera jsem se na základě předchozího příspěvku od @dreamy dotazoval kapelníka na náš digi mix Presonus a prý se dá posílat JEN MONO signál kde si pomocí apky v mobilu můžu upravit hlasitost každého nástroje do mého odposlechu. STEREO není možný, resp. sluchátkový výstup - to co jde ven).

Zatím nemám vyřešený preamp, budu řešit následně. Do té doby pojedu přes apec - Marshall DBS 7400 a nebo Yamaha BBT 500 H. 

Precision Bass od p.Bystrzonovského podle Fender 1959 Journeyman relic | bedna Krampera B1B 15"/300 W/4 Ohm | zesák Marshall DBS 7400 |
0 xLajků:

210 Naposledy upravil: dreamy (07. 11. 2018 08.15:51)

saloh napsal:

Děkuji všem za názory, kterými jsem se nechal inspirovat. Mírně jsme pozměnil plány a včera jsem v Muzikeri objednal následující "začátečnickou sadu":

- CELKEM: 3.880 Kč = nakonec mnohem levnější řešení než jsem si původně plánoval...

Včera jsem se na základě předchozího příspěvku od @dreamy dotazoval kapelníka na náš digi mix Presonus a prý se dá posílat JEN MONO signál kde si pomocí apky v mobilu můžu upravit hlasitost každého nástroje do mého odposlechu. STEREO není možný, resp. sluchátkový výstup - to co jde ven).

Zatím nemám vyřešený preamp, budu řešit následně. Do té doby pojedu přes apec - Marshall DBS 7400 a nebo Yamaha BBT 500 H. 

Záleží jaký máte mixpult od Presonusu. Např. ten Behringer má 32 vstupů a 16 výstupů. Těch 16 výstupů je tuším se vším všudy (xlr+jack 8+8).Všechny jsou mono. Nás je v kapele 7, takže máme na stereo pro každého obsazeno 14 pozic. V aplikaci toho mixpultu se to naroutuje jakože dva kanály jsou jako stereo ( např. Já mám výstup 7L a 8R)potom stačí jen stereo kabel Jack 6,3stereo do micromonu a do pultu 2xJack 6,3mono a neno XLR dle potřeby).Ale nevím jestli by to u vás šlo, ale věřím že určitě, akorát jste limitováni počtem těch mono výstupů. 

Sivčák NDHS 5, Tobias Renegade USA, Quilter Bass Block 800, Markbass 122 Ninja,  Radial Tonebone Bassbone,Darkglass B3K, EBS Multicomp, VTbass Deluxe, MXR Octave deluxe ...
0 xLajků:

211 Naposledy upravil: sigi (07. 11. 2018 08.58:42)

saloh napsal:

Děkuji všem za názory, kterými jsem se

- CELKEM: 3.880 Kč = nakonec mnohem levnější řešení než jsem si původně plánoval..

Budeš potřebovat útlumový clanek pro připojení basy ze zesilovače nebo preampu do toho má 400 protože se připojujes do mikrofonního vstupu a ne linkového.

Ten kabel je špatnej nic nevydrží. Můj už je kaput

0 xLajků:

212

dreamy napsal:

Záleží jaký máte mixpult od Presonusu. Např. ten Behringer má 32 vstupů a 16 výstupů. Těch 16 výstupů je tuším se vším všudy (xlr+jack 8+8).Všechny jsou mono. Nás je v kapele 7, takže máme na stereo pro každého obsazeno 14 pozic. V aplikaci toho mixpultu se to naroutuje jakože dva kanály jsou jako stereo ( např. Já mám výstup 7L a 8R)potom stačí jen stereo kabel Jack 6,3stereo do micromonu a do pultu 2xJack 6,3mono a neno XLR dle potřeby).Ale nevím jestli by to u vás šlo, ale věřím že určitě, akorát jste limitováni počtem těch mono výstupů. 

Nevím, prověřím, vyzkouším - díky za tip.

sigi napsal:
Budeš potřebovat útlumový clanek pro připojení basy ze zesilovače nebo preampu do toho má 400 protože se připojujes do mikrofonního vstupu a ne linkového.

Ten kabel je špatnej nic nevydrží. Můj už je kaput

Ne, s basou půjdu do mixu a v mixu si přes mobilní apku nastavím hlasitosti pro celý band - samozřejmě s výraznější basou a toto půjde do MA400. Ten mikrofonní vstup - tam zkusím dát mikrofon pro snímání pódia :-) Uvidíme.

Ten kabel - asi si časem vyrobím svůj, ale s něčím se začít musí... Líbil se mi i FISCHER, ale ta cena je příliš vysoká, i když je ke kabelu "body volume" :-) 

Precision Bass od p.Bystrzonovského podle Fender 1959 Journeyman relic | bedna Krampera B1B 15"/300 W/4 Ohm | zesák Marshall DBS 7400 |
0 xLajků:

213

Kabel jsem si vyrobil a foto je výše. Cenově to vyšlo na cca 1500Kč a kvalita super

0 xLajků:

214

Nechal jsem si udělat sluchátka na míru, hlavní důvod byl, že jsem měl pořád pocit, že normální sluchátka musím mít hodně nahlas a že pořád se tam ty basy tak nějak při zkoušení a hraní na živo ztrácí ...

Jsou od polské firmy Custom Art, je to 3 měničový model, který teď ale končí Ei.3 a bude nahrazený novými modely (tipnu si s dynamickými měniči). Vyšli mě i s poštovným na 305 € tedy na cca 8 000 kč, což je za 3pásmo nádherná cena (levnější než Shure 535)

Nečekal, jsem takový zvukový rozdíl o proti Shure SE215, nebo KZ ZSR, ZS6 nebo Etymotic ER5, který taky mám a do teď jsem je poslouchal. Teď nemyslím rozdíl ve zvuku "v normálních" podmínkách, pro klidný poslech, třeba doma nebo venku v MHD atd... tam ty výše jmenované také hrají velmi hezky a čitelně a naprosto srovnatelně...

Neskutečný rozdíl je ale je v použítí s kapelou ve zkušebně nebo na živém koncertě (obojí už mám za sebou), to je úplně jiná liga.... Protože ty sluchátka na míru izolují vnější zvuk mnohem lépe, že teď opravdu mužu mít v uchu mnohem menší hlasitost.. a přitom stát přímo vedle hlasitýho bubeníka s velkým virblem a těžkými rockovými činely...

Teď už dává smysl mít opět ambientní mikrofon .... protože ta izolace je veliká...

Takže pokud máte někdo stejný pocit jako já, že ty normální sluchátka moc netlumí a ztráci se basy, i když jste vyzkoušeli všelijaký nástavce... tak je cesta si nechat udělat sluchátka na míru... Tím se vyřeší problém s tvarem ucha případně zvukovodu ...

https://baskytara.com/img/m/10124/t/p1cu1o56a3gbu13v71oan1kdvpl93.jpg

https://baskytara.com/img/m/10124/t/p1cu1o56a31vuvmtj12iud0t1pv64.jpg

Tenhle model jsem zvoli, protože má zvýrazněný basy, a je vhodny tedy pro nás a bubeníky případně na EDM

0 xLajků:

215

Prosím tě, jakým způsobem probéhá a to "dělání na míru"?

To ta zajedeš a oni ti odlují ucho, nebo jim ty pošleš nějaký svůj odlitek?

MusicMan Stingray5; EBS HD350; SWR Goliath IV, Hartke KB12 Kickback, EBS NEO DROME, Korg DTR-2; Line6 Relay G30; Zoom B3N; Music Man Club #10
Momentálně v kapelách CRIONIC, www.crionic.cz a MOMENT, http://www.mooment.cz
0 xLajků:

216 Naposledy upravil: sigi (06. 12. 2018 15.18:22)

Dzzerza napsal:

Prosím tě, jakým způsobem probéhá a to "dělání na míru"?

To ta zajedeš a oni ti odlují ucho, nebo jim ty pošleš nějaký svůj odlitek?

Udělal jsem si u nich na webu objednávku ... Oni poslali instrukce jak dělat odlitek (mít otevřenou pusu a zakousnuty do něčeho - třeba prstu při dělání odlitku).
Pro odlitek jsem zašel k ušnímu doktorovi nebo audiologovi. Cca 400 kč v Praze

https://baskytara.com/img/m/10124/t/p1cu1qhfok1eop7bcn8c1n18100l3.jpg

Pak jsem fotky poslal, mailem jestli je odlitek v pohodě (jim jde asi o délku kanálu hlavně) ty dutiny na povrchu neřešili ..

Ten jsem pak poslal přes GLS do Varšavy cca 300 kč.

Oni mi napsali, že odlitky jsou ok ať zaplatím celou částku jim na učet, a pak už přišlo že jsou ve výrobě

a za 7 týdnu mi je zpátky přivezlo UPS i s pěknou krabičkou a odlitky.

0 xLajků:

217

Tady je ještě link na slevovou akci... (přišel jsem na něj přes FB)

https://thecustomart.com/promotion-clearance/

Ten vás odvede do konfigurátoru... kde si mužete na vymejšlet různé barevné kombinace atd..
Já chtěl schválně čistý, protože jsem chtěl vidět dovnitř ...

0 xLajků: