201 Naposledy upravil: José (03. 11. 2018 19.57:17)

Re: in-ear odposlechy

a měl si tam nadějný číňany kz zs6 nebo zsr, kteří prý válcují vše?

0 xLajků:

202

José napsal:

Prý jsou fakt dobrý, ale nelíbí se mi vzhledově ani ergonomií. Ty Shure jsou daleko nenápadnější.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

203

José napsal:

mám KZ sedmičky (už se nedělají, sedmipásmo, podobný KZ6) a za tu cenu jsou naprosto bez konkurence a to říkám s tím, že jsem měl v uších snad všechny top in-eary, včetně Ultimate.
Zvukově jsou poměrně ostrý na vejškách, ale to při hlasitým mixu nevadí, naopak, zůstávají konkrétní. Ergonomie za mně v pohodě, oproti Shure jsem už několikrát ocenil kovový provedení a zpevněný drát.
A za tu cenu by mě nemrzelo, že je třeba ztratím, za cenu jedněch Shure 215 mám i s poštovným troje wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

204

Ty KZ6 mají ale hodně tlustý ten trn co se strká do uší ... Mě třeba nesedí tak dobře v jednom uchu jako SHURE 215SE jinak mají ty KZ lepší zvuk...

Basa: Sandberg California TT4 - Passive, Pele 6 strun, Vintage V965
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar: Harley Benton Custom Line Bass DI-Expander, EBS Microbass II
0 xLajků:

205

Osobně, musej to mít všichni. Já to nedokážu popsat slovy, a nebo to nechápu, buď karaoke, nebo rokenrol.

Squier PB Special DiMarzio, SX PB Special FL DiMarzio, Rumhead PB BPX Schaller, Fender Precision Bass MEX.
Rozdall CS SVT&Soundelirium The 14,5 500W&The 15 500W.  Zoom B3&Lexicon Omega.Back: Vox AmPhone Bass, Seiko SMP10. KOSS UR 30.
Samson Q7.  Hendrex Cables&Visy Sepp Wotan. Automaty Yamaha. Údržba systému: Kardiocentra AGEL & Vebr Guitars.
0 xLajků:

206

litrfree napsal:

Osobně, musej to mít všichni.

Osobně, ať si ti všichni trhnou třeba hlavou. Než bych je dokopal k tomu aby si to fakt všichni pořídili, tak bych byl hluchej.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

207

Nemusí to mít všichni.... Asi by to bylo lepší nemusely by být odposlechy. Ale i tak je pořád alespoň u nás mnohem větší ticho na pódiu. Nehledě na to že se pořádně slyším.

0 xLajků:

208

My už v kapele máme také komplet vyřešené odposlechy a skoro všichni si to moc chválí. Máme svůj mix Behringer X32 ( teď na ně dokonce byla nějaká akce a taková pálka to nebyla). V kapele je nás sedm a každý máme vlastní stereo linku do in-ear.Mono taky fungovalo, ale bylo to jako hrát slepý. Stereo je prostě paráda.Jako preamp mám od Aidama VT bass deluxe a z něj jedu linkou přes povedenou simulaci do linky. Když hraji přes aparát tak VTčko mám ve smyčce Radialu a z něj můžu mít také výstup XLR u kterého mám možnost simulaci vypínat tlačítkem. Takže možností je opravdu hodně na aktuální situaci. Zpět z mixu to mám přivedeno do Behringer Micromon 400, kterej za tu cenu funguje parádně, je malý a má možnost přimíchání basy přímo v něm, což moc nepoužívám, kvůli ovládání hlasitosti přes aplikaci.Jinak měřil jsem jeho spotřebu a výkon při 12 V a 10V ze Starbuck a při 10V je výkon zcela stejný a odběr nepřesáhl 100mA, takže nepotřebuji žádný další adaptér.  Aplikaci na jabko používám MyMonitor která je sice placená (50kč) ale rychle uživatelsky ovladatelná( pojmenovaná stopa, hlasitost stopy, balance, a celková hlasitost). K připojení ovšem rozhodně doporučuji 5GHz připojení. Původní router každou chvíli padal a ve městech je hodně zarušené a nespolehlivé. Jinak sluchátek jsem zkoušel taky spousty a ty KZ musím taky pochválit. Za ty peníze nic lepšího nikde neseženete. Mám KZ5 a porovnávali jsme je v kapele s Shure 215 a Senheiser IE60 a zvukově byly KZ nejlepší s nejlepší čistotou a basy. Jde ke KZ dokoupit spoustu nástavců, kabelů, klipsů atd. Jediné co mi na nic vadilo, tak pohodlí a trošku velikost. Krček je poměrně velký, ale je to na zvyku. Ty 215 jsou oproti tomu super pohodlné. Před 2 měsíci měli v akci Westone w30, tak jsem si je pořídil a pokud někdo hledá ultra pohodlná sluchátka, tak tohle i když jsem na ně nebyl zvyklej, tak v uchu není absolutně citit. Zvukově absolutně rovné a je slyšet každý detail a chyba kohokoliv v kapele. Navíc vypadají nenápadně v uchu. Takže s in-eary mám konečně vyřešeno. 

Sivčák NDHS 5, Tobias Renegade USA, Quilter Bass Block 800, Genz-Benz 410, Genz-Benz 115, Radial Tonebone Bassbone,Darkglass B3K, EBS Multicomp, VTbass Deluxe, MXR Octave deluxe ...
0 xLajků:

209

Děkuji všem za názory, kterými jsem se nechal inspirovat. Mírně jsme pozměnil plány a včera jsem v Muzikeri objednal následující "začátečnickou sadu":

- Behringer MA 400 MICROMON - 610 Kč
- TC Helicon GUITAR-HEADPHONE-CABLE - 480 Kč
- Shure SE215 Sound Isolating Earphones - 2.790 Kč
- CELKEM: 3.880 Kč = nakonec mnohem levnější řešení než jsem si původně plánoval...

Včera jsem se na základě předchozího příspěvku od @dreamy dotazoval kapelníka na náš digi mix Presonus a prý se dá posílat JEN MONO signál kde si pomocí apky v mobilu můžu upravit hlasitost každého nástroje do mého odposlechu. STEREO není možný, resp. sluchátkový výstup - to co jde ven).

Zatím nemám vyřešený preamp, budu řešit následně. Do té doby pojedu přes apec - Marshall DBS 7400 a nebo Yamaha BBT 500 H. 

Precision Bass od p.Bystrzonovského podle Fender 1959 Journeyman relic | bedna Krampera B1B 15"/300 W/4 Ohm | zesák Marshall DBS 7400 |
0 xLajků:

210 Naposledy upravil: dreamy (07. 11. 2018 08.15:51)

saloh napsal:

Děkuji všem za názory, kterými jsem se nechal inspirovat. Mírně jsme pozměnil plány a včera jsem v Muzikeri objednal následující "začátečnickou sadu":

- CELKEM: 3.880 Kč = nakonec mnohem levnější řešení než jsem si původně plánoval...

Včera jsem se na základě předchozího příspěvku od @dreamy dotazoval kapelníka na náš digi mix Presonus a prý se dá posílat JEN MONO signál kde si pomocí apky v mobilu můžu upravit hlasitost každého nástroje do mého odposlechu. STEREO není možný, resp. sluchátkový výstup - to co jde ven).

Zatím nemám vyřešený preamp, budu řešit následně. Do té doby pojedu přes apec - Marshall DBS 7400 a nebo Yamaha BBT 500 H. 

Záleží jaký máte mixpult od Presonusu. Např. ten Behringer má 32 vstupů a 16 výstupů. Těch 16 výstupů je tuším se vším všudy (xlr+jack 8+8).Všechny jsou mono. Nás je v kapele 7, takže máme na stereo pro každého obsazeno 14 pozic. V aplikaci toho mixpultu se to naroutuje jakože dva kanály jsou jako stereo ( např. Já mám výstup 7L a 8R)potom stačí jen stereo kabel Jack 6,3stereo do micromonu a do pultu 2xJack 6,3mono a neno XLR dle potřeby).Ale nevím jestli by to u vás šlo, ale věřím že určitě, akorát jste limitováni počtem těch mono výstupů. 

Sivčák NDHS 5, Tobias Renegade USA, Quilter Bass Block 800, Genz-Benz 410, Genz-Benz 115, Radial Tonebone Bassbone,Darkglass B3K, EBS Multicomp, VTbass Deluxe, MXR Octave deluxe ...
0 xLajků:

211 Naposledy upravil: sigi (07. 11. 2018 08.58:42)

saloh napsal:

Děkuji všem za názory, kterými jsem se

- CELKEM: 3.880 Kč = nakonec mnohem levnější řešení než jsem si původně plánoval..

Budeš potřebovat útlumový clanek pro připojení basy ze zesilovače nebo preampu do toho má 400 protože se připojujes do mikrofonního vstupu a ne linkového.

Ten kabel je špatnej nic nevydrží. Můj už je kaput

0 xLajků:

212

dreamy napsal:

Záleží jaký máte mixpult od Presonusu. Např. ten Behringer má 32 vstupů a 16 výstupů. Těch 16 výstupů je tuším se vším všudy (xlr+jack 8+8).Všechny jsou mono. Nás je v kapele 7, takže máme na stereo pro každého obsazeno 14 pozic. V aplikaci toho mixpultu se to naroutuje jakože dva kanály jsou jako stereo ( např. Já mám výstup 7L a 8R)potom stačí jen stereo kabel Jack 6,3stereo do micromonu a do pultu 2xJack 6,3mono a neno XLR dle potřeby).Ale nevím jestli by to u vás šlo, ale věřím že určitě, akorát jste limitováni počtem těch mono výstupů. 

Nevím, prověřím, vyzkouším - díky za tip.

sigi napsal:
Budeš potřebovat útlumový clanek pro připojení basy ze zesilovače nebo preampu do toho má 400 protože se připojujes do mikrofonního vstupu a ne linkového.

Ten kabel je špatnej nic nevydrží. Můj už je kaput

Ne, s basou půjdu do mixu a v mixu si přes mobilní apku nastavím hlasitosti pro celý band - samozřejmě s výraznější basou a toto půjde do MA400. Ten mikrofonní vstup - tam zkusím dát mikrofon pro snímání pódia :-) Uvidíme.

Ten kabel - asi si časem vyrobím svůj, ale s něčím se začít musí... Líbil se mi i FISCHER, ale ta cena je příliš vysoká, i když je ke kabelu "body volume" :-) 

Precision Bass od p.Bystrzonovského podle Fender 1959 Journeyman relic | bedna Krampera B1B 15"/300 W/4 Ohm | zesák Marshall DBS 7400 |
0 xLajků:

213

Kabel jsem si vyrobil a foto je výše. Cenově to vyšlo na cca 1500Kč a kvalita super

0 xLajků: