101 Naposledy upravil: Basomatér (20. 06. 2022 06.51:45)

Re: Snímání baskytary do PA

Promiňte mi otázky nýmanda, ale včera jsem měl čest hrát jakože na velkým PA. Doposud jsme si vystačili na miniakcích hrát z našich nástrojových aparátů a když tak malikno dozvučit bicí.

Mám Hockeho lampu 130 (mimochodem zkontolovanou u mistra před 10 dny) k tomu 4x10 Seco  600W (kopie Ampegu) ale osazená Celsťákama. Když mě zvukař napojil přes linku (a tak to i zůstalo) prohlásil, že to mám strašně přehulený. Předzesilovač cca 15hodin, výšky 13h, středy 11, basy 13h, pesence 0.  Tak jediný, co mě napadlo vypnout Compressor (ESB muliticomp - ale taky jen tak střídmě nasatvený) Jenže výsledek byl ten - že jsem byl nucen ubrat na předzesilovači někde na 12h. Výsledný zvuk basy i potom v PA, dle máho názohu opravdu přehulený. A já se na pódiu pořádně neslyšel (z části i tím, že bylo malinkavý, takže bednu jsem měl skoro pod zadkem. Na pódiu 4 mikrofony a ty zas chytaly šílenou vazbu, od všeho co tam hrálo, takže znovu přidat jsem si už netroufnul. No bordel. To samé ale i kapela co hrála po nás (taky 4 zpěvy a 5 nástrojů - ti ale hráli pod tímto zvukařre už víckrát a přes bordel na pódiu měly dole zvuk velmi dobrý) Jeneže to vše, při mé vlastní nezkušenosti vedlo k tomu, že jsem do toho "pral víc než obvykle" (abych se slyšel - spíš z PA než z mé bedny) - jenže z PA lezlo ještě větší huhlo- přehulený zvuk lampy, jak vytavená sólová kytara. Byl jsem z toho docela nesvůj, jenže já s tím na pódiu hovno udělám... 

Co mám příště udělat jinak? Mikrák do bedny? Stát si na svým, ať si to vyřeší zvukař? (když teď to nevyřešil) Všechno na 12 hodin, ať to řeší zvukař? Ale když se neslyším, jak mám kudla hrát? Mě úplně stačí vlastní tréma z hraní.... Až zpětně mi kluci z kapely řekli že mě na pódiu skoro neslyšeli, takže něco fakt špatně....

Když je něco blbě, hledám vždycky chybu nejdřív u sebe. A tady jsou moje zkušenosti velká "0". Hádat se zvukařem nemůžu, páč vím prd a z principu ani nechci. Jenže lampa mi vyhovuje, máme písničky pomalé lirické kde hraju jen s čistou kytarou jemný doprovod a pak máme *odvaz kde jdu "proti" 3 kytarám. Na zkoušách mi to funguje výborně. Tady jsem byl v pďouli - a jak jsem debil do toho řezal, tak to bylo ještě horší. Manželka zpěváka to vzala na kameru a místy je tam basa jako od Lemmyho. A to mám prachobyčejnýho Tokai JB.  

P.S. In ear není pro mne řešení, vzhledem ke zbytku kapely a našich rozpočtových možnostech. 

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

102

Re: Snímání baskytary do PA

130W lampa a gain na 15h? To mi přijde fakt dost big_smile

Jenom malá poznámka k nastavení ekvalizéru - Hocke má pasivní EQ, Fender Tone Stack. Při tomto nastavení tam máš máš zvuk dost do véčka. Pokud je to schválně budiž, jen to může být i příčina toho, že ses moc neslyšel. I když zas říkáš, že na zkouškách vám to funguje...

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

103

Re: Snímání baskytary do PA

Jako majitel plus mínus podobného par tipu.

Gain na 15h je docela vostry, za mě si musím dávat pozor i při nastavení na 13h a to nemám úplně silný výstup z basy. Ale je fakt, ze já cíleně vyhledávám spis jen drobné prikresleni když za to zaberu. Hlasitost pak řeším spíš pomocí volume.

Na co si dej u téhle hlavy bacha tak je ovladač presence. Je brutálně citlivý a stačí jen lehce pohnout doprava a dokáže fakt nadělat paseku. Zvuk začne být brutální plecharna, zvlášť když máš nové struny.

Korekce přesně tak jak píše Kiwi tak je Fender Tone Stack. Takže na rovno je nastavení 50 - 100 - 50. Já osobně se svým hlavním bojovym nástrojem hraju přesně tak jako ty, ještě si dokonce přidám trochu v basech, ale to je tím, ze můj nástroj má premiru stredu, a ještě trochu víc kolem 1kHz, takže ubrat je trochu vhodné.

A teď to nejzásadnější, linkový výstup. Pokud jsem mistra pochopil, tak by měl být z řešen jako odbočka z výstupního trafa. Což má své plusy (bere v potaz kazdou lampu co tam je) ale taky svoje mínusy (citlivé na přidání hlasitosti a gainu). Nic méně jde to řešit. Pokud říkáš, ze zvuk máš na pódiu ok a nejeví ty nešvary z PA, tak to není tím, ze mas něco blbě, ale tím, ze zvukař byl troglodyt. Je pravda, ze výstup je silnější a zvukaře je dobré na to upozornit. Některé pulty mají možnost ručního padu o 20db, některé mají potaky že do půlky se gain chová na linkové úrovni, od půlky na mikrofoni úrovni, a někde funguje zvláštně. Osobně jsem mel taky s jedním pultem problém, ze to prebudilo předzesilovač, i když byl defakto stažen. Vyřešili jsme to vložením aktivního di boxu a nastavením vysokého útlumu. Ale neptej se co to bylo, musel bych zjistit.

Každopádně postup bych volil takový, ze zvukaři hlásit silný výstup. Když bude problém tak tam zkusit vložit di box s útlumem. Nakonec sejmout mikrofonem. Ale to je specialne na menším pódiu zdroj dalších problémů. Ale pokud máš poladeny gear na pódiu tak proč to nezkusit. Kopakovy AKG na půjčení seženeš, nástrojový Shure taky není úplná tragedie, tu ale chce vhodné zkombinovat s linkou.

0 xLajků:

104

Re: Snímání baskytary do PA

Ještě dodám jedna věc. Když budeš prostě řešit takovouhle prekerku a potřebuješ to řešit rychle, nebo není vůle, tak si nech dát před vstup do hlavy DI box. Zvukař dostane nějaký rozumný signál. A ty si z odbočky na něm vezmu signál do hlavy a budeš mít svoji pohodu. Někdo může namítnout, ze tím přijde o svůj zvuk. Ale když je problém tohoto typu, tak výsledek bude rozhodně lepší. A já třeba pokud je na pódiu horší akustika, ze tam musím dodat čarovat s EQ tak to raději takhle dělám, protože vím, ze to co mám na pódiu tak fakt není vhodné k dalšímu zpracování.

0 xLajků:

105 Naposledy upravil: Basomatér (20. 06. 2022 06.21:11)

Re: Snímání baskytary do PA

Nedodal jsem to důležité. Po krátké diskusi se zvukařem, jsem nejdřív vypnul ten svůj Compresor (v domění že on ho má ve svých hejbaltech - mimochodem pak nám tvrdil že mu compressor právě oděšel a byl to ten problém v bordelu na pódiu ???? ) A předzesilovač stáhnul na 12hodin - s tím že ostatní EQ jsem si nechal tak jak byl tedy 13/11/13  - a takhle jsem to odehrál. Jen jsem už neměl odvahu si přidat, tak abych se na pódiu slyšel, protože ještě před tím měnil 3 kabely (u bicích, k sólové kytaře a zpěvákovi) aby nakonec sebral mikrofon druhému kytaristovi na doprovodné zpěvy a dal ho zpěvákovi. ( tedy po domluvě) Takže doprovodný zpěv byl ve 2 místo ve 3 lidech.   

Signál z basy leze +- normální, možná trošku nadstandard, určitě nic abnormálního.

Až jsme dohráli šel jsem za zvukařem a ten mi ukazoval že Gain měl na mixu stažený úplně na 0 - a přesto to dělalo ten bordel.... ale pravda je, že ve svém zoufalství jsem do toho místy (v silných pasážích kde jednou ty 3 kytary) fakt řezal.  

Poťák presence mám stažený na 0 - ten dělá se zvukem opravdu velké "vylomeniny"  

 

"tak si nech dát před vstup do hlavy DI box. Zvukař dostane nějaký rozumný signál. A ty si z odbočky na něm vezmu signál do hlavy a budeš mít svoji pohodu."

No to pak nemusím mít lampu a hrát téměř na cokoli cry 

 

A na závěr dotaz nevzdělance. Fender Tone Stack, tím je myšleno co? 

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

106

Re: Snímání baskytary do PA

Ještě přidám jednu věc, která může částečně pomoct. Píšeš, že jsi kvůli neodstatku místa měl bednu pod zadkem - mě se osvědčilo dá bednu na židli, nebo cokoliv, co je po ruce. 

Já už vozím jenom malé kombo (Hocke 150) a k němu mám stojan, tak abych mohl reproduktor směrovat přímo na sebe a tím omezil celkový hluk na podiu a soušasně se dobře slyšel.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

107 Naposledy upravil: Basomatér (20. 06. 2022 06.50:12)

Re: Snímání baskytary do PA

Dzzerza napsal:

k němu mám stojan, tak abych mohl reproduktor směrovat přímo na sebe a tím omezil celkový hluk na podiu a soušasně se dobře slyšel.

To byla jedna z věcí co mě po tom napadla, protože naklopit bednu se zeslákem je trochu nebezpečný innocent Abych ji pak zavrhnul a hledal problém ve své neznalosti. Ale evidentně s tím budu muset něco udělat... 

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

108

Re: Snímání baskytary do PA

Jestli mel na pultu stazeny gain tak to je presne co rikam, musi se jeste pridat utlum. Takze to co kreslilo byl jeho pult.

S tim DI boxem jsem to myslel jako fakt nouzovku. Uznej, ze by to bylo v tomhle pripade lepsi. Oni upřímně nikoho nase lampa vubec nezajima joy

 

0 xLajků:

109

Re: Snímání baskytary do PA

Basomatér napsal:

A na závěr dotaz nevzdělance. Fender Tone Stack, tím je myšleno co? 

 Doufám, že to popíšu správně (takže mě erudovanější prosím případně opravte). Fender tone stack je označení způsobu zapojení a nastavení korekcí. Specifikem tohoto zapojení je, že basy a výšky jsou boost only - tedy že je pouze přidáváš, ale středy jsou cut only - takže pouze ubíráš. V zásadě to znamená, že při nastavení všech poťáků na 12h nemáš "rovný" zvuk, ale už lehký véčko. Pro rovný zvuk je třeba mít jak psal Polygon stažené basy a výšky, no a středy mít vytažený na maximum.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

110

Re: Snímání baskytary do PA

No jestli to běhá takhle, tak nejjednoduší by mi přišlo, kdyby do toho DI výstupu zabudoval útlumovej člen -> ty by nemuselo být (dle mých slabých elektrozkušeností) nějak zásadně problématické, ne?

Respektive, pak jsou možnosti XLR-XLR útlumového členu, které by mohly snad fungovat -> třeba https://www.thomann.de/cz/jts_ma_123.htm

mají tam pozitivní ohlasy na použití jak s linkovou, tak mikrofonní úrovní.

Ale nejlepší to bude jistě konzultovat s Hockem.  

0 xLajků:

111 Naposledy upravil: Basomatér (20. 06. 2022 13.08:10)

Re: Snímání baskytary do PA

 Jedna z věcí která mě vedla k Hockeho zesilovači byla, že sám o sobě vlastně "nekreslí", ale dobře reaguje na dinamiku hry jako takové. Na to aby začal kreslit se musí vykroutit až kamsi do totálních extrémů. Právě proto nastalo to moje zděší ze zvuku který z PA lezl. V každém případě díky za inspirace - mít v zásobě těch opatření víc, není nikdy ke škodě. Obzválšť díky za výborný pokec s Polygonem! 

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

112

Re: Snímání baskytary do PA

Při hraní na PA si na preampu udělám zvuk, co chci, aby lezl do lidí a na aparátu pak takovej, abych se dobře slyšel na podiu ( většinou přidat středy a ubrat basy)  do PA posílám linku z preampu. Když mi na tom moc nezáleží tak aparát ani neberu  a nechám si basu poslat do svýho odposlechu.  Ostatní at si řeknou kolik basy o odposlechu chtějí. Nikdy nezvučím podium ze svýho aparátu, páč by to dělalo bordel. (platí pro větší PA). Na malej PA s málo odposlechovými cestami stavím jednu bednu (tu dolní) směrem ke kapele (k bubeníkovi) a tu horní na sebe nebo celej aparát šikmo. Ale nikdy ne na podlahu, to je základ. To jsem delal jako mladej a furt jsem nadával, že se neslyším :-)

https://baskytara.com/img/m/2116/t/p19pnke2fp34m151r1lmflh71qeqb.jpg

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

113

Re: Snímání baskytary do PA

Basomatér napsal:

mimochodem pak nám tvrdil že mu compressor právě oděšel a byl to ten problém v bordelu na pódiu ????

 "ještě včera to fungovalo..." smile)

Hele, sice máš ten gain fakt votavenej, ale to nebude ten problém. Píšeš, že mikrofony na podiu chytaly vazbu, tak to opravdu není problém nastavení tvýho zvuku, ale prostě jsi potkal zvukaře, který neumí svoji práci. Vazba ze zpěvovách mikrofonů, i kdyby na podiu řvali vorvani, to je problém jen a jen zvukaře. Buďto není úplně zkušený a znalý svojí práce (což je ta lepší varianta a pokud nemá v hlavě nasráno, doučí se to) anebo je to lempl, který na muzikanty sere a dělá to tak nějak po svým.

Takže za mně jednoznačně problém na straně zvukaře, i kdybys hrál permanentně ve vazbě na svým aparátu, musí si vědět rady a nazvučit to. Tenhle očividně nevěděl nebo nechtěl...

A btw, kde se ti to stalo?

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

114

Re: Snímání baskytary do PA

Atvečko napsal:

To jsem delal jako mladej a furt jsem nadával, že se neslyším :-)

Mlád už nejsem dlouho, leč nezkušený jsu fest... 

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

115

Re: Snímání baskytary do PA

el BassTardo napsal:
A btw, kde se ti to stalo?

Pustiměř u Vyškova, sobota. Následně tam hrálo Jednou týdně, Nšoči a Jolly Joker 

Pódimu je dřevěný altánek s plechovou střechou, pod tou byla sice natažená jakási akustická útlumová plachta, na podlaze zámkovka. No suprer prostředí samo o sobě... 

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

116

Re: Snímání baskytary do PA

A ja si rikal smile Ja tam hral se Nsoci /svet je malej a o nahody v neni nouze /a i se mnou mel pri zvuceni z D.I. problem ...Prej STRASNE silnej signal mi z troho leze rikal big_smile hral jsem poprve na svyho kolibrika Ibanez Promethean 3110 a to jsem na DI mel nastaveny -20db /je tam jezdec 0 nebo -20db/ tak k tomu jeste pridal mikrak a obcas jsem z PA slysel nakreslenou basu... Jollici houkali na zvukovce fest hmm Takze jestli 3 kapely ze 4 mely problemy se zvukem /zvukovku Jednou Tydne jsem nestih/,tak asi vime kde je pejsek zakopany.

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

117

Re: Snímání baskytary do PA

ondrax napsal:

A ja si rikal smile Ja tam hral se Nsoci /svet je malej a o nahody v neni nouze /a i se mnou mel pri zvuceni z D.I. problem ...Prej STRASNE silnej signal mi z troho leze rikal big_smile hral jsem poprve na svyho kolibrika Ibanez Promethean 3110 a to jsem na DI mel nastaveny -20db /je tam jezdec 0 nebo -20db/ tak k tomu jeste pridal mikrak a obcas jsem z PA slysel nakreslenou basu... Jollici houkali na zvukovce fest hmm Takze jestli 3 kapely ze 4 mely problemy se zvukem /zvukovku Jednou Tydne jsem nestih/,tak asi vime kde je pejsek zakopany.

Takže DI box by nezachráli ani mě, nejspíš sweat_smile Když jsem viděl jak si neseš toho prďouska Promethana, říkal jsem si proč se táhám s takovou harmarou? joy Evidentně to stačí... 

Jednou týdně pro změnu řešili odposlechy, zpěvák neslyšel, asi 3x to zmiňoval, až nad tím mávnul rukou a vzdal to. Ti byli doma tak asi jsou na tu plechbudku nějak zvyklí... 

Mimochodem Vás jsem poslouchal celkem důkladně a první 3 písničky byly zvukově takový nijaký, pak už zvuk srovnal a bylo to slušný. Tedy na place. Jinak zahraný jste to měli sqěle (tiše jsem slintal co se dá na basu zahrát), zpěv a ukecanost vašeho lídra už byli poněkud průměrné.... 

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

118

Re: Snímání baskytary do PA

Diky za pochvalu a ze ses nestavil na pokec ...? Prometheana jsem vytah na hru poprve vubec/ kvuli mistu v aute - nakonec by se vesla i vetsi varianta,bici vezl technik xtra / a byl jsem spokojenej zvukar nezvukar.

Co se tyce lidra-nekdy je jak maly decko-u neho je strasne moc promennych-alkohol /Becher nebo slivovica/,jestlisi zahuli ,jeho dosavadni zivotni styl a vek

a v sobotu jsme ho vyzvedavali uz pod vlivem hmm

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

119

Re: Snímání baskytary do PA

Basomatér napsal:

A na závěr dotaz nevzdělance. Fender Tone Stack, tím je myšleno co? 

Prostě typ ekvalizéru, ať to zbytečně nerozpatláváme v tomto tématu .Důelžité je uvědomit, že nemůžeš dát vše na 12h a od toho se odpíchnout, flat je to cca 0-full-0 (podle některých zdrojů 1-full-1). Lze si nainstalovat Tone Stack Calculator a tam si s tím vyhrát abys viděl jak se to chová.

Jinak odkaz zde:

http://pickroar.com/1003/the-tone-stack-explained-in-english-for-humans/

 

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

120

Re: Snímání baskytary do PA

Nevím jestli se to týká všech aparátů Hocke, ale u toho mého mi mistr při nákupu dal tuto informaci:

U těch korekcí (pasivní ala FENDER) je rovný průběh teoreticky při Treble "0", Mid "5" a Bass "0".

 

Prakticky je potřeba něco málo výšek - cca "1", Mid "5" a něco málo basů - cca "3-4".

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

121

Re: Snímání baskytary do PA

ondrax napsal:

Diky za pochvalu a ze ses nestavil na pokec ...?

Přiznám se, že tady na fóru tě vnímám a píšeš tu celkem dost. Jen jsem si tě nedal do souvislosi se Nšoči. Zas takový přehled o místňácích nemám. Škoda to bych celekem rád pokecal, no kdyby byly dole pod zády ryby.... 

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

122

Re: Snímání baskytary do PA

Basomatér napsal:

... včera jsem měl čest hrát jakože na velkým PA. ...

Hele, tak to jsem vytušil dobře že nemám zkoušet volat - motal jsem se na kole v tvých končinách a v Klepačově mě napadlo že ti třeba brnknu jestli nejsi v tom hicu někde poblíž na pivko :-)

 

Zážitek s PA ber s rezervou, jakmile tě zvučí zvukař pře PA tak:

1) zapomeň, že budeš z PA znít stejně jako z aparátu

2) zapomeň že lampovým zvukem oblažíš spoluhráče - ti by tě měli dostat z odposlechu a to tak, aby ti rozuměli a ne slyšeli jemné nuance lampového zvuku :-)

3) zvykni si, že si svůj vymazlený zvuk vůbec neužiješ (na to jsou nejlepší malé kluby)

4) nediv se, že jsi (nejen ty) u zvukaře za blbce

Na podiu je lepší mít apec co je průrazný, nebasuje pod 80Hz, tlačí zvuk tak kolem 200-600Hz - tam pronikneš všude. Zvukařovi pak poslat plný zvuk bez korekcí, s tím si vyhraje nejlíp. A chápu, že basákovy vlající nohavice přivádí zvukaře k nepříčetnosti...

 

Jednou jsem se dostal na podium k JethroTullům (na Vodové) - líbí se mi jak David Goodier basu vede - měl tam Markbasse 104HF a Littlemarka Tube a tak jsem koukal jak to má na něm nakroucené ... středy nahoru a basy pryč. Když začali hrát tak jsem to chvilku poslouchal u podia a byl jsem znechucený takovým skoro plechovým zvukem jako z přenosného sterea... Ale asi to tak vyjde nejlíp - sebe slyší, ostatní neruší a celkový zvuk postaví až zvukař.

Na druhou stranu když tu hrál Avishai Cohen v Bobycentru, měl ke kontrabasu za sebou flaškového Ampega a 810 Heritage (zavřený) box - a PA jej jen trochu dozvučovalo a zvuk byl neskutečně dobrý.

 

Osobně vidím požadavky na apec do studia, pak do zkušebny a do klubu, a pak na podium za PA jako trochu rozbíhavé (a taky na doma - tam ty ústrky může basák konečně kompenzovat po svém :-) - z toho pohledu jsou in eary hodně univerzální. Ale to je už mimo mě, já jsem staromilec a aparáty co si oprašuju doma jsou pro potěchu ucha basákova (a sousedů :-D )

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

123 Naposledy upravil: Matej (20. 06. 2022 22.31:44)

Re: Snímání baskytary do PA

MartinXC napsal:

Zážitek s PA ber s rezervou, jakmile tě zvučí zvukař pře PA tak:

1) zapomeň, že budeš z PA znít stejně jako z aparátu

2) zapomeň že lampovým zvukem oblažíš spoluhráče - ti by tě měli dostat z odposlechu a to tak, aby ti rozuměli a ne slyšeli jemné nuance lampového zvuku :-)

3) zvykni si, že si svůj vymazlený zvuk vůbec neužiješ (na to jsou nejlepší malé kluby)

4) nediv se, že jsi (nejen ty) u zvukaře za blbce

Na podiu je lepší mít apec co je průrazný, nebasuje pod 80Hz, tlačí zvuk tak kolem 200-600Hz - tam pronikneš všude. Zvukařovi pak poslat plný zvuk bez korekcí, s tím si vyhraje nejlíp. A chápu, že basákovy vlající nohavice přivádí zvukaře k nepříčetnosti...

To souhlasím. Už před nějakou dobou jsem přestal zvuk na pódiu nějak zásadně řešit. Používám-i na velký pódia tenhle aparátek (viz foto). Žádná dřina (2x10 neodymy) a i na velkým pódiu hraju na zesíku volume tak na 3-jku. Ale přikrmuju ho lehce z preampu a kompresoru. sunglasses Zesík používám úplně obyčejnej HA 3500 s ekvalizerem vytaženým na středech. Právě aby mi to na pódiu hrálo spíše ve středních, pro mě dobře čitelných frekvencích.  V racku mám Korg ladičku (super viditelná-spolehlivá-i při hraných dlouhých tónech na ní jen juknu), bass preamp (rackovej SansAmp Tech 21), kompresor-Symetrix 501 (nejlepší s čím jsem se na basu setkal), a zesík. Zvukařovi posílám linku z kompresoru, občas když je čas, natahnem i basovej mikrák k bedně. Jakej zvuk mi dělá do PA jsme se zvukařem dost řešili,...jak hraju na vysílačku, tak to s ním v pohodě proberu od mixu-a on už ví co přesně tam chci a jak se to má pojit s celkovým zvukem. Převážně mě přestalo zajímat, jestli mi to na pódiu hraje "vymazleně" a začalo mě zajímat, co posílám našemu zvukaři a jak to pak má hrát a hraje v PA. wink A jak už to tu někdo psal,...i v malých klubech a na malých pódiích zásadně nezvučím basu z aparátu z pódia. wink Mám ale jeden zlozvyk,...potřebuju-ikdyž hraju na In-Ear, tak do odposlechu na zemi poslat kopák. Prostě sem si na to tak navykl, že ho musím dosllova cejtit,...a pak se mi strašně dobře hraje a vychutnávám si fakt každej tón s kopákem-s bubeníkem. sunglasses Jo,...a bendu dávám vždy takhle na štorc-viz poslední foto. Ty nožičky toho racku přesně zapadají přes hrany té bednu, tak je to takový dobře stabilní. wink

https://baskytara.com/img/m/355/t/p1g61e560i1781n0o1ga47891k073.jpg https://baskytara.com/img/m/355/t/p1g61e5cr1r7n55bueiej512lt5.jpg https://baskytara.com/img/m/355/t/p1g61f0lr3137f16ves801olhg8c3.jpg

0 xLajků:

124

Re: Snímání baskytary do PA

To jsi mi Martine připomněl teď na jaře když jsem byl na Wootenovi. Za sebou měl 1x15, 4x10 a na tom kilowat zesilovač. Hulil to jak prase, přesně jak píšeš ten druhý případ. A bylo to dobrý.

Já osobně si myslím, ze v tomhle asi neexistuje jediná správná cesta. Každý si musí najít tu svoji. A když výsledek bude dobrý, tak ať si reprak pridela klidně na záda když mu to vyhovuje :-D

0 xLajků:

125

Re: Snímání baskytary do PA

Matěji, s tím kopakem to znám dělám to taky. Je to příjemný, není třeba moc. Hlavně bez toho je to s naším bubeníkem těžký má v pravém koleni trochu revma a po hodině hraní začne ubírat :-)

0 xLajků:

126

Re: Snímání baskytary do PA

polygon napsal:

Matěji, s tím kopakem to znám dělám to taky. Je to příjemný, není třeba moc. Hlavně bez toho je to s naším bubeníkem těžký má v pravém koleni trochu revma a po hodině hraní začne ubírat :-)

Náš bubeník,..ač se to nezdá má dost razantní kopák a hlavně je přesnej.Tak taky proto mě to baví. wink

0 xLajků:

127

Re: Snímání baskytary do PA

polygon napsal:

Já osobně si myslím, ze v tomhle asi neexistuje jediná správná cesta. Každý si musí najít tu svoji. A když výsledek bude dobrý, tak ať si reprak pridela klidně na záda když mu to vyhovuje :-D

Jojo,...to souhlasím. wink Já jak se tu o tom povídá, tak jsem chtěl nastínit, jak to mám já. sunglasses

0 xLajků:

128 Naposledy upravil: m3 (22. 06. 2022 00.23:23)

Re: Snímání baskytary do PA

Basomatér napsal:

Mám Hockeho lampu 130

hele necet sem to tu cele, tak nevim jestli se neopakuju po nekom.. ale to mas tu hlavu co ma ted na strankach?

https://www.hocke.eu/bt130/

tam by mel byt cudl na regulaci urovne vystupu .. takze by melo stacit to stahnout tam .. a gain si nastavit dle libosti..
a jestli mas neco starsiho bez tak by asi nebyl problem domluvit se s mistrem konstukterem na dodelani smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

129 Naposledy upravil: Basomatér (22. 06. 2022 14.12:24)

Re: Snímání baskytary do PA

m3 napsal:
Basomatér napsal:

Mám Hockeho lampu 130

hele necet sem to tu cele, tak nevim jestli se neopakuju po nekom.. ale to mas tu hlavu co ma ted na strankach?

https://www.hocke.eu/bt130/

tam by mel byt cudl na regulaci urovne vystupu .. takze by melo stacit to stahnout tam .. a gain si nastavit dle libosti..
a jestli mas neco starsiho bez tak by asi nebyl problem domluvit se s mistrem konstukterem na dodelani smile

Hmmm, mám starší bez možnosti regulace. Ale tohle je určitě dobrý řešení, možná to nejednodušší ze všech! Asi budu muset naplánovat cestu do Pardubic.... 

Tak u mistra domluveno. Dodělá mi tam regulaci. Ale už v základu je tam -10dB na tvrdo. 

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

130

Re: Snímání baskytary do PA

Dám to sem ať neplevelím zbytečně fórum. Hodně čtu, pátrám a hledat informace i ve starých vláknech. Hlavně se ty poznatky snažím použít a využí i pro sebe. No a ná zkladě místních poznatků a rad jsem na hraní na malých podiích a akcích pořídil Marečka Travelera121 - kdo byl na srazu, měl jsem ho tam s Hockeho lampou 130w. No a hráli jsme teď na takovém malém fesťáku (celkem 6 kapel) ale celkový počet lidí v místě byl cca 70 kousků, takře spíš komorní, přes to příjemná akce. Akce byla s PA  včetně 5 odposlechů, slušného výkonu s dvěma subbasy, takže zvuk jako takový byl velmi dobrý. Co mě ale až děsilo co tam sebou ostatní basáci "tahali" za hradby - 6x10, 15+4x10, 15+2x12, 15+4x8. Krom jednoho s 15"kombem jsem tam byl vlastně za exota. Všechny si zvukař vzal linkou, nikdo z basáků nehrál přes "mikrofon" ale pořád jsem přemýšlel co lidi vede k tomu tahat ty kg na tak malou akci, když vlastně skoro všichni (až na tu 6x10 - a to byl Ampeg i s hlavou) měli možnost to zmenšit? Jen doplním že k té své malé bedně jsem si udělal takový regulovatelný stojan, kterým jsem schopen si repro naklopit směrem na horu a hlava zůstává vodorovně. Ve zkušebně mám ještě 4x10 na kterou mám zapojenou s Markbasem - dává to takový dynamičtější zvuk, ale ta 4x10 se mi na tak malou akci prostě nechce přesunovat. Jsem fakt exot, že nepotřebuju "ukazovat" svůj full, nebo mi uniklo něco jiného? Dokážu pochopit, že člověk má jen jeden aparát. Tady to bylo ale trochu jinak...    

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

131

Re: Snímání baskytary do PA

Taky to nechápu, proto jsem si pořídil GR Bass AT Cube 800 - 40x36,5x44,5 cm a 9,6 kg...

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

132

Re: Snímání baskytary do PA

Basomatér napsal:

Všechny si zvukař vzal linkou, nikdo z basáků nehrál přes "mikrofon" ale pořád jsem přemýšlel co lidi vede k tomu tahat ty kg na tak malou akci, když vlastně skoro všichni (až na tu 6x10 - a to byl Ampeg i s hlavou) měli možnost to zmenšit?

 A proč by to zmenšovali? Jsou to jejich aparáty, jejich zvuk. Jak to zvučí zvukař je úplně šumák, prostě hráli na aparáty na jaké jsou zvyklí.
Ad "malý fesťák", píšeš, že přišlo 70 lidí, ale přesto zvukař dostatečně velký aparát, no těch lidí mohlo přijít taky 370. Velikost fesťáku není o aktuální účasti, ale o tom, jakou plochu musíš uhrát, když nedejbože přijdou lidi.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

133

Re: Snímání baskytary do PA

Basomatér napsal:

co lidi vede k tomu tahat ty kg

 A tak, když má člověk jeden aparát a není magor (čti: umí přizpůsobit hlasitost podmínkám), tak to není nic proti ničemu. Je to jen o té ochotě tak ty kila. A také je docela fajn, když i v malém klubu má člověk za sebou "zlehka" vrnící hradbu. Také bych tahal, kdyby mi kolena a záda občas nevypovídala poslušnost.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

134

Re: Snímání baskytary do PA

Basomatér napsal:

... ale pořád jsem přemýšlel co lidi vede k tomu tahat ty kg na tak malou akci...

No je to jako když se vydáš na tuningový sraz - chceš se pochlubit :-) Vzpomínam jak před lety jeden náš kámoš upgradoval aparát (MB 151+104 a SD800) a když ten fullstack dotlačil na zkoušku s kapelou, tak jej pobledlí spoluhráči přivítali slovy: "Co blbneš, chceš nás zabít?"

Ale vážně - kolegové berou to nejlepší možné na co jsou zvyklí hrát, aby si to užili a aby zamezili překvápku, že něco zní jinak - což umí rozhodit. BTW Mě to taky táhne k 810 a 300w v lampách, ale na doma si to fakt nepořídím...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

135

Re: Snímání baskytary do PA

Rozlišoval bych situaci hraje na velký aparát a situaci hraje na velký aparát a je to vul sweat_smile.  Dneska se už většina aparátu dá zkrotit aby hrála v rozumné hlasitosti. Spis když příležitostně zvucim tak nechápu s prominutím blbce, který mi v malém klubu/stagi vytavi 300w Ampega skoro na full a strašně by chtěl do odposlechu bicí (cely), zpěv, a že neslyší tu 100w vytavenou Mesu. Pro obrazek cele kapely si to presupacte na vsechny cleny, protoze nikdo pres svuj nastroj neslysel zbytek. Vcetne bubenika, kde kdyz jsem ze zvedavosti tuknul pri zvuceni do cinelu nehtem tak mi to malem urvalo palici. Takze to neni o aparatu ale o cloveku.

Z pohledu basaka to vidim takhle. Taham si s sebou svoje dve Hockeho bedynky. Vzdy. Parkrat jsem hral i na modernejsi mensi aparat (jam session), ktery mel majitel natoceny "na ousko". Za me osobne peklo, kdyz clovek stoji kde ma, je to neprijemny, kdyz se hne, tak to neslysi. Nepocitam problemy s preslechy, odrazy od stropu atd. Nekdo s tim, vcetne majitele, nema problem, ale ja uz si privyknul tomu, ze za mnou nehraje bod ale plocha. A nemusim to moc hulit. Pak trochu problem s lampama je ten, ze proste do urciteho stupne vybuzeni hrajou fakt divne. Na base to neni tak fatalni jako u kytary ale znat to je. Takze mam jeste maly D class od TC. Ale proste plocha byt musi sunglasses

0 xLajků:

136 Naposledy upravil: pekelnik (27. 07. 2023 18.54:50)

Re: Snímání baskytary do PA

polygon napsal:

Ale proste plocha byt musi

 V kostce řečeno asi tak smile

0 xLajků:

137

Re: Snímání baskytary do PA

pekelnik napsal:
polygon napsal:

Ale proste plocha byt musi

 V kostce řečeno asi tak smile

Zkrátka objem a plochu nenahradíš.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

138

Re: Snímání baskytary do PA

pekelnik napsal:
polygon napsal:

Ale proste plocha byt musi

 V kostce řečeno asi tak smile

Pockeeeej, ja jsem ale skromnejsi nez ty sweat_smile

0 xLajků:

139

Re: Snímání baskytary do PA

plocha byt musi sunglasses

To je samozřejmě pravda. K čemu je mi ale aprát jak "kjáva" který má ten můj super zvuk. Když jedna z obecných pravd říká, že můj odposlech by měl být pro pódium a divák by ho vlastně neměl slyšet. Jednak je mezi odposlechem a PA jakýsi zpoždění, tak mi to vysvětloval zvukař a umí to dělat bordel. Navíc když píšeš o té hlasitosti. Není pak lepší jet 40-50% výkonu zesláku na 8OHm  (tedy jednu bednu) Než 15-20% výkonu do 4Ohm (se dvěma)? Tam je totiž ta moje myšlenka, že našinec by měl taky trochu přizpůsobit velikost/výkon (dle svých možností)  dannému prostředí.  

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

140

Re: Snímání baskytary do PA

polygon napsal:
pekelnik napsal:
polygon napsal:

Ale proste plocha byt musi

 V kostce řečeno asi tak smile

Pockeeeej, ja jsem ale skromnejsi nez ty sweat_smile

Tak já většinou hraju na to co je, ale jooo když 2x za rok děláme fesťák, tak to si tu hradbu 4x10 +1x15 vytáhnu, ale to pak taky Rumble jen úplně lechtám big_smile

0 xLajků:

141

Re: Snímání baskytary do PA

No v praxi tvůj aparát je důležitý pro první řady před pódiem pokud se nedělá center fill. Takže všechny menší podia.

S hlasitosti pozor. Ono totiž s celkovou hlasitosti je to složitý. Když dáš více zdrojů vedle sebe tak ty je musíš ukrmit a jejich hlasitost se fakt nescita. Příklad z praxe. Brácha má třeba mensi hlavu 20w Marshalla a dva boxy k němu. 1x12 a 2x12 v klasickým formátu. Paradoxně se mu s hlasitosti lip pracuje na tom větším. Vic to může vytavit, takže se to lépe chová, jak to má vrchní část zkosenou tak se lépe slyší. Na menším je to nahouby. Je to budovy zdroj, takže pokud stojís přímo před tím tak má tendenci urvat ti to hlavu o kousek vedle to slyšíš jak z telefonu. Ten větší je takový vic konzistentni.

Co ye tyce toho, ze je aparat jako odposlech pro me. Musim rict, ze na vetsich objemech se mi jako hraci lip hlida dynamika. Nepotrebuji pak tolik kompresor. Pokud moc neumíš slapovat tak si můžeš udělat test. Nauč se jednoduchou linku. Jestli máš malý kombo ma doma nebo sluchátka tak to dynamikou vypiluj ke své spokojenosti. Pak to zkus na velkým aparatu. S nejvetsi pravdepodobnosti si ten ucici proces budes muset zopakovat, protoze najednou uslysis, ze to dynamicky desne plave. No a na PA je to znat jeste vic. Jasne kompresor je na strane PA nutnost (dostanes ho tam i kdyz budes protestovat).  Ale vse se zachranit neda.

0 xLajků:

142

Re: Snímání baskytary do PA

Řekl bych, že na podiu spíš potřebuješ mít průraznost než výkon, tj. zvuk s dobrou srozumitelností a aby prošel na podiu tam, kam má. 
Výkon zesilovače je hlavně pro spodní basy (tady ti pomůže i plocha repráků) a pro čistý zvuk u dynamické hry. 
Tvoje poslední věta je určitě správně, ale to abys měl možnost si vyskládat tak 3-4 různě velké aparáty...co kdyby :-) 

Na dokreslení - já dospěl od 115, 2x115, 115+2x210, 3x210, 212, 2x110 k 2x112 a na závěr 112 a 210 (listuju jen to, co jsem držel víc než rok a dvě 115 co mám v obývaku beru jako nábytek).
Ty 12" mají takový specifický zvuk (když chceš basy tak z toho nelezou moc daleko a když chceš ostrý průrazný zvuk tak ho tam do prostoru taky moc není).  Na basu se mi nejvíc libí (odhlížím od ultimatního řešení s 810) zvuk a projev 15" ale to je nejhůř použitelný repro (velké, těžké, sklon k dunění). Takže 210 jako zvukový/velikostní kompromis a 112 jako dobře mobilní prcek se stále dostatečným výkonem. A s mojí rostoucí leností to tak uz zůstane :-) 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

143

Re: Snímání baskytary do PA

Basomatér napsal:

jedna z obecných pravd říká, že můj odposlech by měl být pro pódium a divák by ho vlastně neměl slyšet

Přesně tohle jsem chtěl napsat:

polygon napsal:

No v praxi tvůj aparát je důležitý pro první řady před pódiem pokud se nedělá center fill. Takže všechny menší podia.

Ale samozřejmě nikde není řečeno, že to má být opálené jak kráva.

Sám hraju jen do in-earu, zvuk mám vyřešen v pedalboardu, ale poslední dobou uvažuju o (malém) aparátu na pódium. Jednak pro ne-in-earové spoluhráče a taky pro ty první tři řady, aby na tom pódiu "něco" bylo. Samozřejmě s takovou hlasitostí, která spoluhráčům bude stačit, páč mě díky in-earům tak moc nezajímá. Nedávno o tom vyprávěl i Maťo:

https://www.youtube.com/watch?v=IFH0KtIFxZk

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

144

Re: Snímání baskytary do PA

Aidamos napsal:

Ale samozřejmě nikde není řečeno, že to má být opálené jak kráva.

 Sakra jen to ne. V zasade to mam tak, ze bych se mel slyset s bicima. Ty udrzuji nejakou zakladni hladinu, proste snazit se i na podiu priblizit nejakemu finalnimu vyvazeni s tim, ze tam kde hraju tak ma muj nastroj trochu prevahu, ale zase ne tak abych to kazil ostatnim. Predejdu budouci argumentaci o hlasitem bubenikovi. Jak rika jeden muj znamy death metalovy bubenik, do bicich se nemusi mlatit jak hluchej do vrat. Kdo pry do toho mydli tak hraje tuzku, protoze rychly hrani by fyzicky neprezil big_smile

0 xLajků:

145

Re: Snímání baskytary do PA

polygon napsal:

Kdo pry do toho mydli tak hraje tuzku, protoze rychly hrani by fyzicky neprezil big_smile

Cože to hraje?

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

146 Naposledy upravil: Basomatér (28. 07. 2023 19.45:18)

Re: Snímání baskytary do PA

MartinXC napsal:

Řekl bych, že na podiu spíš potřebuješ mít průraznost než výkon, tj. zvuk s dobrou srozumitelností a aby prošel na podiu tam, kam má. 

To jsem tak nějak postupně vyšpekuloval. Tim že si zvukař vezme linku, je jedno co s tím "potom" napáchám a hruju na docela pronikavý až nebasový zvuk s hodně výškama - tak abych se slyšel při co nejmanším použitém výkonu.

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

147

Re: Snímání baskytary do PA

No ještě tady nepadlo nic o osobních preferencích ve smyslu, že by měl každej hrát na to, co se mu líbí a co je mu příjemný. Není horšího trápení než vylézt ze zkušebny, a nějakou akci odehrát s pocitem že je to celý nějaký divný... Proto si muzikanti tahají sebou někdy pár malých bedýnek, někdy celé hradby, prostě si to zařídí tak aby se měli fajn wink a větší smysl v tom asi nemá cenu hledat.

Music Man Club #16
0 xLajků:

148

Re: Snímání baskytary do PA

Basomatér napsal:

Jednak je mezi odposlechem a PA jakýsi zpoždění, tak mi to vysvětloval zvukař a umí to dělat bordel.

 No, pokud je odposlech dvacet metrů za PA, tak pak tam určitě zpoždění je wink Bordel umí dělat leda muzikanti, kteří chtějí mít odposlech tak vopálenej, že je slyšet víc než PA wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

149

Re: Snímání baskytary do PA

Co je vodposlech? smile 

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

150

Re: Snímání baskytary do PA

e.t. napsal:

Co je vodposlech?  

 neumis cesky chachare? big_smile 

Basomatér napsal:

Co mě ale až děsilo co tam sebou ostatní basáci "tahali" za hradby

 to sem mel ted presne podobnej zazitek ja 4*6 pidi soundelirium a prede mnou kluk fulstack big_smile .. a to este jak se markbas chlubi jak ma na tech novych aparatech ty velke prakticke cudle, tak se mi povedlo o ten volume prakticky zavadit tak, ze sem si ho sikovne stahnul na na 0 a jednu pisnicku sem musel chytat z bicakovo odposlechu big_smile a taky to slo big_smile ... 
.. jinak na venkovni akce je to vesmes jedno tam hraje dobre vetsinou vsechno ...  a kdyz uz to mas, mas v cem odvezt a nejsi linej to tahat tak proc ne smile  
btw si pamatuju kdyz jsme kdysi hrali v olomouci a hrozne foukalo tak, ze bylo slyset prdlacku ne ze by ten vitr byl nahlas ale ten zvuk to proste odfouklo big_smile pak se asi velky apec vyplati smile  

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

151

Re: Snímání baskytary do PA

CORA napsal:

…zpět mě jde v lince mix pro odposlech bez basy, tu si přimíchám v Kemperu, čímž si můžu jednoduše regulovat poměr všeho co chci slyšet vůči base…

Ten odposlechový mix hraje i z marka nebo jen z in-ear?

0 xLajků:

152

Re: Snímání baskytary do PA

CORA napsal:

Skvělá věc je hlavně to, že si sám můžeš nastavit poměr basa-zbytek, což je v průběhu hraní celkem častá potřeba

Jo, to mám rád, na to mám POSSE.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: