201

Re: jazz

Teda, tady je to větší saigon než nějaká intelektuální debata na ČT 2 smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

202 Naposledy upravil: vítek (29. 03. 2007 13.43:32)

Re: jazz

pokud vim tak třeba v neděli v poledne jsou intelektuální debaty jinde než na dvojce smile doporučuju big_smile

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

203

Re: jazz

dnes čt2  23.40
Bobby Shew Quartet & Scott Hamilton Quintet

Trumpetista a křídlovkář B.Shew vyniká sametovou něhou zvuku navenek břeskného instrumentu, na který hraje od svých deseti let. Byl členem bigbandů Olivera Nelsona, Woody Hermana, Buddy Riche a skupin Arta Peppera, Horace Silvera a Billa Berryho. "Málokdo z kolegů umí vystřihnout brilantní sólo a přitom vést trumpetovou sekci v kapele typu Toshiko Akiyoshi/Lew Tabackin nebo Louie Bellson Orchestra", vysekl mu poklonu velký trumpetista Clark Terry. Na velikány tenorsaxofonu Bena Webstera a Zoota Simse navazuje saxofonový gentleman Scott Hamilton, který spolupracoval i s Gerry Mulliganem a Flipem Philipsem.

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

204

Re: jazz

http://www.youtube.com/watch?v=Stm6V-LWzjg&NR

latina se mi moc nelíbí, ale tohle je super..a patitucci?
trochu usrávám
8¨-))))

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

205 Naposledy upravil: vítek (29. 03. 2007 21.56:28)

Re: jazz

mno ty prdkušionisti ho dost těma kotlíkama přebasujou smile

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

206

Re: jazz

ten bubeník se mi nějáko nezdá...jako mám rád rychlý perkašna  (třeba u DiMeoly), ale tady mi chybí groove...

koukni na tohle :

http://www.youtube.com/watch?v=gujufbGoS20

a na tohle:

http://www.youtube.com/watch?v=Agqo3aOahOc

Garibaldi a Purdie = groove smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

207

Re: jazz

Samozřejmě prestiova bezkonkurenční prstová basa...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

208

Re: jazz

Jenich napsal:

koukni na tohle :
http://www.youtube.com/watch?v=gujufbGoS20

ten je hustej ! smile smile smile

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

209

Re: jazz

Bubeník od browna...

kamaráde stáhni si písničku Funky Drummer...hraje tam bicí solo, který se vyznačuje tim, že prostě jen dál hraje sám ten begl, co hraje celou dobu, ale má to takový koule, že se z toho úplně hroutim...mmnt..hodim to na web a plesknu sem...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

210

Re: jazz

á mrdat...já to smazal sad tak to najdi na netu...stojí to za to...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

211

Re: jazz

Jenich napsal:

ten bubeník se mi nějáko nezdá...jako mám rád rychlý perkašna  (třeba u DiMeoly), ale tady mi chybí groove...

koukni na tohle :

http://www.youtube.com/watch?v=gujufbGoS20

a na tohle:

http://www.youtube.com/watch?v=Agqo3aOahOc

Garibaldi a Purdie = groove smile

purdie je výtečnej! 8¨-))

ale ten saxofonista na tom bass day hraje jako ženská..tenhle styl hraní nemám rád..podobně (ne tak dobře, pochopitelně) hrála kdys u nás v kapele jedna holka na ságo..děsný..nevím, čm to je, ale pak se stává zvuk saxofonu pro mě až nesnesitelný - což se mi třeba u coltraneho či parkera nestává 8¨-)
mám to i u té slavné saxofonistky..populární..teď si nemohu vzpomenout na jméno..kruciš..

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

212

Re: jazz

Lisa Simpsonova?

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

213

Re: jazz

Dante napsal:

Lisa Simpsonova?

ta jediná je snad dobrá 8¨-)))

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

214

Re: jazz

dnes čt2 22.15
marcus miller - so what
Když před pár lety afroamerický multiinstrumentalista a hlavně fenomenální baskytarista M. Miller se svou hvězdnou skupinou poprvé zavítali do pražského Lucerna Music Baru, bylo okamžitě jasné, že shromáždění návštěvníci zaplnili by kromě LMB ještě velký sál Lucerny. Dvorní aranžér pozdního Milese Davise, autor znamenitých svit (Tutu, Aura), hráč s příslovečně zlatým palcem pravé ruky pod hmatníkem, propojuje funk s jazzem natolik suverénně, že dokázal by roztančit i nábytek. Na záznamu z montrealského vystoupení s Millerem hraje jeho věrný gang: Dean Ross Brown - el.kytara, Poogie Bell - bicí, Roger Gordon Bryan - tenorsaxofon, Michael "Patches" Stewart - trubka a Bruce Flowers - klávesy. Titulní vzdornou skladbu So What napsal Miles Davis v roce 1959 pro svoje stylotvorné album Kind Of Blue; je to už dávno? Chyba lávky; jsou tam nadčasové ´písničky

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

215

Re: jazz

Dám si prda a mrknu na to (myslím že to už nedávno dávali???)

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

216

Re: jazz

JJ a na foru tu na to vznikl special topic

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

217

Re: jazz

chroustjazz napsal:

mám to i u té slavné saxofonistky..populární..teď si nemohu vzpomenout na jméno..kruciš..

Neni vona to taa... noo.... Candy Dulfer? Ale trvalo to peknych par minut, nez to jmeno z palice vylezlo na svetlo (i kdyz ted uz ho tu mnoho po pulnoci neni)

Ibanez SR1305PM | Fokus V950 fretless | SWR Studio 220 | Carvin RL210 "Red Eye"

http://imagegen.last.fm/lastfmplain/recenttracks/5/j4ro.gif
0 xLajků:

218

Re: jazz

ja.ro napsal:
chroustjazz napsal:

mám to i u té slavné saxofonistky..populární..teď si nemohu vzpomenout na jméno..kruciš..

Neni vona to taa... noo.... Candy Dulfer? Ale trvalo to peknych par minut, nez to jmeno z palice vylezlo na svetlo (i kdyz ted uz ho tu mnoho po pulnoci neni)

jojooo..to je ona..já furt tápal..cyndy laupert..apod. 8¨-)))
ona ji ta naše saxofonistka děsně žrala a nutila mě to poslouchat..no hrůza..ne, že by to bylo vyloženě špatný, ale je to asi jako když na basa hraje holka (vyjímaje pár výbornej basistek) - prostě je to "jiné" 8¨-)
nebo jako když couvá ženská - nechci se tímto nikterak posmívat ženskému pokolení, ale prostě je to tak 8¨-)

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

219

Re: jazz

chroustjazz:
Pán je sexista...:) Já bych tomu takovej význam nepřikládal, i když tu saxofonistku neznám.

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

220

Re: jazz

Já s tim souhlasim u rytmickejch nástrojů...i když klavír je rytmickej i melodickej a Hiromi je prostě skvělá...Corea se může jít vycpat...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

221

Re: jazz

Klusi napsal:

chroustjazz:
Pán je sexista...:) Já bych tomu takovej význam nepřikládal, i když tu saxofonistku neznám.

šovinista 8¨-)
to není jen záležitost pohlaví, ale třeba i věku - nesmíš to brát příliš jednostraně

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

222 Naposledy upravil: Nook (31. 03. 2007 20.18:07)

Re: jazz

chroustjazz napsal:

to není jen záležitost pohlaví, ale třeba i věku - nesmíš to brát příliš jednostraně

myslím si, že to je tak, že my chlapi prostě máme nějak zakódovaný, že nás baví blbosti jako rozebírání/skládání, leštění aut/motorek/lodí/letadel, rybaření, dělání muziky, potažmo kapel...atd. Ženský myslím, že maj daný to starání se(obecně tak nějak o všechno smile ). A taky děti. Nechci se do nich opírat, ale myslím, že většina žen netouží po hvězdné kariéře hvězdné basačky/kytaristky/bubenice/zpěvačky v úžasné, světově proslulé kapele. A kolik z nás mužů ten sen nemá? Ale když se nějaká taková vyskytne, tak je to super, je to prostě jinej pohled. Není to horší nebo lepší, je to jiný. Mě osobně se to líbí. Problém je, že to v kapele většinou nefunguje a to i pro tenhle rozdíl. Osobní a současná zkušenost hmm
Zajímalo by mě, co by k tomu řekla naše Bass Miss Efka.

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

223

Re: jazz

Jenich napsal:

...Corea se může jít vycpat...

??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zaskočil jsi mě!! kapátko.....

Fender JB, kontrabas Placht&Co. 1876, Ampeg B2. Na to moje hraní......
0 xLajků:

224

Re: jazz

bromberg napsal:
Jenich napsal:

...Corea se může jít vycpat...

??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zaskočil jsi mě!! kapátko.....

smile já mám Coreovy skladby rád, ale viděls Hiromi? To má prostě neskutečnej drive smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

225

Re: jazz

Jenich napsal:

já mám Coreovy skladby rád, ale viděls Hiromi? To má prostě neskutečnej drive smile

viděls... pravda pravdoucí, nicméně napsat o tom vycpání je odvážné....-))))) míním, že málokomu zde přísluší o tomto rozhodovat ( i diskutovat) ale to ber jako prdel a názor výpitka z Hané-)))

Fender JB, kontrabas Placht&Co. 1876, Ampeg B2. Na to moje hraní......
0 xLajků:

226

Re: jazz

smile) to zas prrrr smile jasně...vždyť víš jak jsem to myslel, ale osobuju si právo kohokoliv soudit a diskutovat smile

Corea je podle mýho výtečnej skladatel, ale trochu mi u něj chybí ten hráčskej živel no...Třeba Spain je naprosto geniální skladba, ale zase jí mám radši než v originále podanou např od Stochela Rosenberga a Bireli Lagreneho...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

227

Re: jazz

Jenich napsal:

smile) to zas prrrr smile jasně...vždyť víš jak jsem to myslel, ale osobuju si právo kohokoliv soudit a diskutovat smile

Corea je podle mýho výtečnej skladatel, ale trochu mi u něj chybí ten hráčskej živel no...Třeba Spain je naprosto geniální skladba, ale zase jí mám radši než v originále podanou např od Stochela Rosenberga a Bireli Lagreneho...

ode mě jsou to trochu kecy, byl jsem s místní jazzovou galerkou na pivě....s tím Spainem: znám několik verzí, i verzi kdysi bluegrassových muzikantů (Béla Fleck (banjo),Jerry Douglas (dobro), Mark Schatz (bass)..........etc., a taky mi vyhovují (téměř všechny) víc než ten Coreův "originál".....

Jura

Fender JB, kontrabas Placht&Co. 1876, Ampeg B2. Na to moje hraní......
0 xLajků:

228

Re: jazz

bromberg napsal:

bluegrassových muzikantů (Béla Fleck (banjo),Jerry Douglas (dobro), Mark Schatz (bass)..........etc., a taky mi vyhovují (téměř všechny) víc než ten Coreův "originál".....

Von ten Coreuv original... je co? Ja znam x verzi Spain primo od Corey a kazda je jina. Jednou s Bobby McFerrinem, podruhe s jeho aktualnimi (?) Touchstouny, jednou verze akusticka, podruhe s jeho elektrickou bandou, tak nevim, jestli je tam nejaky original. Pak jsou tam Spanish Sketches, coz je skladba, ktera Spain trochu pripomina... no, nevim...

A na Coreu nesahat, to je frajer, nazivo videt a zemrit - takze to uz mohu s klidem pojit smile

Nicmene jdu zapatrat po Hiromi, protoze jestli nekdo tvrdi, ze je to lepsi nez Corea Muj Favorit, tak to musi byt sakra trida smile Dik za tip.

Ibanez SR1305PM | Fokus V950 fretless | SWR Studio 220 | Carvin RL210 "Red Eye"

http://imagegen.last.fm/lastfmplain/recenttracks/5/j4ro.gif
0 xLajků:

229

Re: jazz

ale jo, s hiromi bych si rád zahrál 8¨-)

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

230

Re: jazz

ja.ro napsal:
bromberg napsal:

bluegrassových muzikantů (Béla Fleck (banjo),Jerry Douglas (dobro), Mark Schatz (bass)..........etc., a taky mi vyhovují (téměř všechny) víc než ten Coreův "originál".....

Von ten Coreuv original... je co? Ja znam x verzi Spain primo od Corey a kazda je jina. Jednou s Bobby McFerrinem, podruhe s jeho aktualnimi (?) Touchstouny, jednou verze akusticka, podruhe s jeho elektrickou bandou, tak nevim, jestli je tam nejaky original. Pak jsou tam Spanish Sketches, coz je skladba, ktera Spain trochu pripomina... no, nevim...

A na Coreu nesahat, to je frajer, nazivo videt a zemrit - takze to uz mohu s klidem pojit smile

Nicmene jdu zapatrat po Hiromi, protoze jestli nekdo tvrdi, ze je to lepsi nez Corea Muj Favorit, tak to musi byt sakra trida smile Dik za tip.

nemyslíš sketches of spain od davise?

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

231

Re: jazz

Jaro: Hiromi Uehara celým jménem, aby se ti líp hledalo smile


Chce vyčnívat...to bych neřekl...to trio je naprosto super...Holka je i showmenka, což si u jazzu cením.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

232

Re: jazz

Pavlík napsal:

Hiromi Uehara

ty jo to mi něco řiká... asi sem jí kdysi dávno slyšel v rádiu, ale pamatuju se akorát že to bylo hodně dobrý. pak sem jí někde hledal a nenašel, a zapomněl na ní.

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

233

Re: jazz

chroustjazz napsal:
ja.ro napsal:
bromberg napsal:

bluegrassových muzikantů (Béla Fleck (banjo),Jerry Douglas (dobro), Mark Schatz (bass)..........etc., a taky mi vyhovují (téměř všechny) víc než ten Coreův "originál".....

Von ten Coreuv original... je co? Ja znam x verzi Spain primo od Corey a kazda je jina. Jednou s Bobby McFerrinem, podruhe s jeho aktualnimi (?) Touchstouny, jednou verze akusticka, podruhe s jeho elektrickou bandou, tak nevim, jestli je tam nejaky original. Pak jsou tam Spanish Sketches, coz je skladba, ktera Spain trochu pripomina... no, nevim...

A na Coreu nesahat, to je frajer, nazivo videt a zemrit - takze to uz mohu s klidem pojit smile

Nicmene jdu zapatrat po Hiromi, protoze jestli nekdo tvrdi, ze je to lepsi nez Corea Muj Favorit, tak to musi byt sakra trida smile Dik za tip.

nemyslíš sketches of spain od davise?

Omluv nepřesnost v čísle, skladba se jmenuje Spanish Sketch, viz třeba:
http://shopping.yahoo.com/p:Paint%20the … 1921148888 (Paint The World, s Electric Bandem)

Ibanez SR1305PM | Fokus V950 fretless | SWR Studio 220 | Carvin RL210 "Red Eye"

http://imagegen.last.fm/lastfmplain/recenttracks/5/j4ro.gif
0 xLajků:

234

Re: jazz

vítek napsal:
Pavlík napsal:

Hiromi Uehara

ty jo to mi něco řiká... asi sem jí kdysi dávno slyšel v rádiu, ale pamatuju se akorát že to bylo hodně dobrý. pak sem jí někde hledal a nenašel, a zapomněl na ní.

na jůtůbé najdeš několik věcí s ní..docela zajímavá..holčina 8¨-)

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

235

Re: jazz

Nook napsal:

A kolik z nás mužů ten sen nemá?

Ja rozhodne nemam

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

236

Re: jazz

ja.ro hiromi najdes na www.warforum.cz alebo u mna na disku big_smile

Ales Vychodil AVJB5
Fender Precision MIJ 1993 Rosewood fingerboard
Fender Precision MIJ 1986 Maple fingerboard
MARKBASS TTE800
MARKBASS NEW YORKER 804
0 xLajků:

237

Re: jazz

Pavel napsal:

podařilo se mi sehnat tuhle školu, je z 60.let, tak by tam měly bejt právě takovýhle walkingový základy, takdy si jí mužete stáhnout :
http://natotata.bazmek.net/Pavel/Ray_Br … Method.pdf

hele jsem to zkoušel stáhnout ale nák to nefunguje...

pravá ruka levější levé a naopak, prostě obě levý. Navíc hluch a aby toho nebylo málo, tak řiťmika.
0 xLajků: