301

Re: Preamp?

Tak tohle je pecka. Ta prace s tim musela byt silena. Byl jsem prekvapeny ze dvou veci. Vsechny ty "panely" od TE, TC atd. jsou fakt divnostroje. Starej preamp od Dunlopu si vede naprosto vyborne, i kdyz uz tu s nami bude hodne dlouho. To same Sansamp. Geezeruv preamp me prekvapil svoji univerzalnosti (samozrejme v ramci mezi signature vehementu). Podobne jako jeho signovany snimace. Dal me trochu zarazil DarkGlass v roli preampu. Zvuk dobrej, snad nikde to tam nebylo s nim spatny, kvalitni kus gearu, ale zaroven mi z nej nikde nespadla celist. No a pak jsem cekal trochu vic od dvojice preampu od Cali.

0 xLajků:

302 Naposledy upravil: Lukáš (22. 11. 2022 21.48:41)

Díky moc za odkaz s videem smile, protože mě fakt překvapilo a dost zarazilo zároveň (navíc si zpětně říkám, jak jsem na tom se sluchem).

Nevím, jestli to bylo kombinací nahrávek, nástrojů (většina aktivky), příp. technik hry, ale zvukově mi totiž většina z nich přišla plus mínus podobná deka smile. Pro mě z tý deky vykukovaly Digbeth a Butler, u kterých jsem cítil náznak originality v charakteru zvuku (což měl vlastně defakto Trace totálně bez středů nebo Scrambler big_smile) a Bassbone, který byl takový nejvíc čistý a tvrdý. U zbytku jsem víc, než že by mě to bavilo, rozlišoval, jestli to "mělo/má víc středů nebo míň než to předtím/potom", což mi připadá smutný big_smile.

Jo a vlastně z hlediska headroomu mi přišly zajímavý ty rackový preampy na konci, ale zase to (pro mě) mělo takový mdlý středy.
A škoda, že tam chyběly lampové preampy, to by mě zajímalo...

0 xLajků:

303

Lukáš napsal:

Trace totálně bez středů

To bylo zejména tím, že tam zapínal ten přepínač BASS ENH., který je vysloveně uduněný.

Lukáš napsal:

ale zvukově mi totiž většina z nich přišla plus mínus podobná deka

Tady bych se tvůrce docela zastal. Občas dělal "Véčko" na ekvalizéru, ale dost často i přidával středy, dělal podle mě dost zvuk poplatný danému žánru. Každopádně potvrdila se mi jako správná volba mého Darkglass Microtubes X Ultra, a líbil se mi ještě ten Tech 21 VT Bass.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

304

Aidamos napsal:
Lukáš napsal:

Trace totálně bez středů

To bylo zejména tím, že tam zapínal ten přepínač BASS ENH., který je vysloveně uduněný.

Lukáš napsal:

ale zvukově mi totiž většina z nich přišla plus mínus podobná deka

Tady bych se tvůrce docela zastal. Občas dělal "Véčko" na ekvalizéru, ale dost často i přidával středy, dělal podle mě dost zvuk poplatný danému žánru. Každopádně potvrdila se mi jako správná volba mého Darkglass Microtubes X Ultra, a líbil se mi ještě ten Tech 21 VT Bass.

A kam tam prdnout nějakej enhancer, maximizer? Před, nebo po? Má někdo (a s čim, celej řetězec) nějaký poznatky?

PB´s: Vebr Kent CS, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Soundelirium Club #2 The 14,5 & 15 & RedTube 100w, The 88 & MB BigBang 500w.
Back: Ampeg PB110 & MV3. RedTube 50w RedTube Ultras Club #1
0 xLajků:

305 Naposledy upravil: Aidamos (18. 12. 2022 17.39:21)

litrfree napsal:

A kam tam prdnout nějakej enhancer, maximizer? Před, nebo po? Má někdo (a s čim, celej řetězec) nějaký poznatky?

No, jelikož preamp je z titulu svého jména náhrada preampu v zesilovači, a většina preampů dělající čest svému jménu má i XLR výstup (na zesilovači jde taky XLR zpravidla z preampu, eventuálně PRE, ale nikdy ne z koncáku), tak kompresory a další verky bych dával vždycky před. Páč jinak při tom, jak se počítá s využitím preampu, kdy zvukz něj jde rovnou ke zvukaři, by to za preampem a nějakým "enhancerem" chtělo ještě samotný DI box. Každopádně téma řazení efektů tu je taky: https://baskytara.com/topic11152

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

306

Aidamos napsal:
litrfree napsal:

No, jelikož preamp je z titulu svého jména náhrada preampu v zesilovači, a většina preampů dělající čest svému jménu má i XLR výstup (na zesilovači jde taky XLR zpravidla z preampu, eventuálně PRE, ale nikdy ne z koncáku), tak kompresory a další verky bych dával vždycky před. Páč jinak při tom, jak se počítá s využitím preampu, kdy zvukz něj jde rovnou ke zvukaři, by to za preampem a nějakým "enhancerem" chtělo ještě samotný DI box. Každopádně téma řazení efektů tu je taky: https://baskytara.com/topic11152

Jo, to jo. A nabrat to až (na zemi, zmíním, že charakter konce neměnim, žádná smyčka) po, na konci řetezce pedálů, nebo prostě školně příkladně před těma cajkama? U kytary to dávám před, ale to je rack ve studiu. (Teorie říká, že to má být hlavně na akustiku, ale víš jak.)

Já ho zatím nemám, ale co se změní před, a po? Třeba to tady někdo zkoušel.

Vůbec, je to hlavně véčkování, tal co se tim véčkváním zratí z charekteru, unifikuje?

Já si nejsem jistej, ale mě to připadá že "V" to fixluje výraz, něco jako make up u štětky, s nadsázkou.

PB´s: Vebr Kent CS, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Soundelirium Club #2 The 14,5 & 15 & RedTube 100w, The 88 & MB BigBang 500w.
Back: Ampeg PB110 & MV3. RedTube 50w RedTube Ultras Club #1
0 xLajků:

307

litrfree napsal:

Mam v pedalboarde maly BBE maximizer, je v ceste:
compressor --> hall/chorus --> maximizer --> preamp.
Moj dojem z neho je ze to precisti zvuk. Ma tocitka na basy a vysky, ale pridava ich takym sposobom, aky sa neda dosiahnut ekvalizerom.

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

308

Zkus kouknout na recenzi na Darkglass ADAM. V tomhle preampu jsou dva kompresory a je to (alespoň podle mýho) fakt chytře vymyšlený. Je tam jeden kompresor na začátku a pak jsou dvě větve, zkreslená bez kompresoru a druhá paralelní s vícepásmovým kompresorem. Pak je společný EQ. Osobně jsem ho měl cca rok a pro moderněji/současněji pojatou zkreslenou basu to fakt funguje. Mě ale nebavili ty zkreslení tak sem ho prodal, jinak bych si ho nechal. Ten první kompresor jsem dával trochu (jak popisoval Lukáš v jiném vláknu, kvůli lepšímu atacku zkreslení), ten druhej tam byl fixně, takže nevím jak byl nastavenej, ale výrazně pomáhal, aby čistej zvuk baskytary byl výraznej a čitelnej i při velkým zkreslení. Třeba ti to pomůže při plánování co a jak zapojit. Mě se to paralelní řešení signálu líbí, ale při zachování zkreslení co aktuálně používám, bych potřeboval ještě minimálně jeden preamp, kompresor a ve výslednu větí pedalboard, napájení atd. Takže to mám zatím  jen na svým seznamu přání...

Tady je to schéma:

https://baskytara.com/img/m/1576/t/p1gkkn6ggv16541cno1hp117el1ial3.jpg

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

309

Všude se teď na mě vyhrnuly videorecenze na Two Notes ReVolt Bass, které nejsou starší jak 14 dní.

https://www.youtube.com/watch?v=z4tQetK3yxM

Překvapilo mě že je to údajně celý analog, ale zároveň to má IR simulaci boxu. Pravda, nikde jsem nevyčetl, jestli jen jednu trvale nastavenou, nebo jestli je možnost přes Midi do toho nacpat i něco jiného...

https://kytary.cz/two-notes-revolt-bass/HN244014/

Music Man Club #16
0 xLajků:

310

neca napsal:

jestli jen jednu trvale nastavenou,

a nie je ich tam 10? 

0 xLajků:

311

neca napsal:

Překvapilo mě že je to údajně celý analog, ale zároveň to má IR simulaci boxu.

 Preampy od Two Notes nepoužívají IR, ale analogovou simulaci boxu. Tedy nějaký fixně nastavený filtr, který je namodelovaný podle zvoleného boxu. U Revoltu to je klasická Ampeg 810. Já mám starší LeBass a tam je to modelovaný jako kombinace Ampegu 810 a Hartke 410. Měnit tu simulaci nelze. Mě osobně tam ta simulace vyhovuje, ale četl jsem na TB, že hodně lidí jí vypíná, protože je hodně temná. Je fakt, že na čistej zvuk to není ono, ale se zkreslením funguje dobře.

Two notes to tak dělá, protože na IR pulzy mají další krabice - Torpedo series, tak aby si nevyžírali portfolio.

Jinak ten ReVolt se mi hodně líbí. Za mě ideálně zvolený vzorový zesilovače Ampeg a Marshall.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

312

Faky77 napsal:

a nie je ich tam 10? 

 To dostaneš k tomu společně s tím jejich programem jako VST do počítače. Do preampu ty IR bohužel nedostaneš.

Flatwound Club #2
0 xLajků: