301

Re: in-ear odposlechy

flachby napsal:

pockej, jako fakt? Uz kdyz sem kupoval na GME stabilizovany zdroje tak sem si letoval redukce otacejici polaritu, vyrobni cena asi 12 korun... Kousek dvoulinky a male, female.

Pájet umím, ale vždycky ty šroubovací nebo i zaklapávací konektory jsou takový vachrlatý. Radši mám ty profi zatavený. A když si vezmu, v jaký relaci se pohybuje cena mého vybavení, tak ta stovka dvě jsou fakt drobný. Dokonce jsem k multizdroji dostal kompletní sadu kabelů, ale nepoužil jsem znich ani jeden. Všechny jsou totiž stejné dlouhé. Takže jsem si naměřil kolik potřebuju a koupil jsem si přesně na počet tyto, které fakt můžu doporučit. Mám v tom pár stovek, no a co? Mám klid.

15 cm: jeden lomený, oba lomené
30 cm: jeden lomený, oba lomené
60 cm: jeden lomený, oba lomené

Tyjo, teď čumím, že dělají i zdvojovače napětí a zdvojovače proudu. Paráda!

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

302 Naposledy upravil: Dzzerza (09. 10. 2019 08.25:43)

Prosím je tu někdo kdo používá in-ear SHURE EPSM 200? 
https://www.muziker.cz/shure-ep2tr112gr-k9e

Mám teď LD MEI 1000 a k tomu si na podiu míchám zpěv a basu v ART MyMonitor s tím, že mikrofon je vlastně průchozí přes ART dál ke zvukaři.
A koukal jsem že ten SHURE by měl snad fungovat jako splitter, tak si jenom chci ověřit, že to tak je, protože bych tím pádem mohl vynechat jednu krabičku.

Druhý dotaz. Nevíte jestli se prodává i set bez sluchátek? Našel jsem samotný vysílač, samotný přijímač nebo sadu se sluchátky (ty nepotřebuju, mám svoje KZ), ale sadu bez sluchátek ne.

A třetí dotaz. Našel jsem kopii od JTS (https://www.muziker.cz/jts-siem-2-2-in-ear-monitoring-system). S tím jste se někdo potkal? vypadá to skoro stejně, akorát tam jsou výstupy na JACK, což je trochu omezující.

MusicMan Stingray5; EBS NEO DROME, EBS Reidmar 500, Soundelirium 4×8, Line6 Relay G30; Zoom B3N; Music Man Club #10
Momentálně v kapelách CRIONIC, www.crionic.cz a MOMENT, http://www.mooment.cz
0 xLajků:

303

Oba jsou mono ... nechtěl bych to

Basa: Sandberg California TT4 - Passive, Pele 6 strun, Vintage V965, Fender Precision MIM 
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar: Harley Benton Custom Line Bass DI-Expander
0 xLajků:

304

Tohle by mohlo být dobré (digitalní přenos), ale nechce se mi to zkoušet. I když by to bylo lákavý, pokud by to byla pravda...

https://www.amazon.com/VocoPro-Black-Si … p&th=1

Basa: Sandberg California TT4 - Passive, Pele 6 strun, Vintage V965, Fender Precision MIM 
0 xLajků:

305

Dzzerza napsal:

A koukal jsem že ten SHURE by měl snad fungovat jako splitter, tak si jenom chci ověřit,

 nevím, jak jsi přišel na to, že je to splitter, prostě to má dva vstupy, tak aby sis mohl udělat stereo poslech

sigi napsal:

Oba jsou mono

 ehm, už jsem to tady psal: všechny in-eary světa (kromě pár čínskejch pokusů) jsou na vstupu mono...

vždycky do tý krabice musíš poslat dva mono signály aby sis udělal stereo, jinak to prostě nejde

sigi napsal:

  nevím co tě na tom zaujalo, další levnej shit, navíc pracující mimo povolené frekvence, za mě imho vyhozené peníze, nevzal bych to ani do zkušebny

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

306

el BassTardo napsal:
Dzzerza napsal:

A koukal jsem že ten SHURE by měl snad fungovat jako splitter, tak si jenom chci ověřit,

 nevím, jak jsi přišel na to, že je to splitter, prostě to má dva vstupy, tak aby sis mohl udělat stereo poslech

sigi napsal:

Oba jsou mono

 ehm, už jsem to tady psal: všechny in-eary světa (kromě pár čínskejch pokusů) jsou na vstupu mono...

vždycky do tý krabice musíš poslat dva mono signály aby sis udělal stereo, jinak to prostě nejde

sigi napsal:

  nevím co tě na tom zaujalo, další levnej shit, navíc pracující mimo povolené frekvence, za mě imho vyhozené peníze, nevzal bych to ani do zkušebny

S tím mono si nerozumíme, Tohle sebere 2 mono signály a ty sloučí do jednoho mono signálu a ten potom pošle vzduchem a ten ti potom hraje v každém uchu. Takže si stereo obraz neuděláš ...

915–921 MHz není zakázané. Bohužel jsem v manuálu u výrobce nenašel jaký kanály to používá a jakou to má šírku pásma. Stejně tak žádné údaje o skreslení.

Levné to je, ale pokud by tam ale byl digitální převod a bezdratový přenos, tak by to mohlo fungovat lépe než ty UHF systémy. Podle mě je to jenom otázka času, než se objeví levné dostatečně kvalitní systémy ...

0 xLajků:

307

sigi napsal:

S tím mono si nerozumíme, Tohle sebere 2 mono signály a ty sloučí do jednoho mono signálu a ten potom pošle vzduchem a ten ti potom hraje v každém uchu. Takže si stereo obraz neuděláš ...

 to si opravdu nerozumíme: stereo obraz si smícháš z těch dvou vstupů před tím než ti to vysílač zesumuje. a ten obraz máš pak ve sluchátkách, takže to funguje, klidně si můžeš do levého ucha narvat basu a do pravého zpěv nebo cokoli jiného

sigi napsal:

tak by to mohlo fungovat lépe než ty UHF systémy.

 jak a včem by to mělo fungovat lépe? zarušení digitálu je čím dál tím větší, wifi bezdráty jsou v čím dál více aplikací v pasti: pokud hraješ pořád stejnou hospodu a přijímač máš pět metrů od vysílače, je to asi v pohodě, ale jinde je to čím dál tím problematičtější.

sigi napsal:

než se objeví levné dostatečně kvalitní systémy ...

 tahle otázka je ve vzduchu od té chvíle, kdy se objevil první 2,4 GHz bezdrát. z nějakého důvodu ale nikdo ze zavedených výrobců in-earový systém ná týhle ani vyšší frekvenci nevyrábí...

čím to asi bude?

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

308

el BassTardo napsal:

 to si opravdu nerozumíme: stereo obraz si smícháš z těch dvou vstupů před tím než ti to vysílač zesumuje. a ten obraz máš pak ve sluchátkách, takže to funguje, klidně si můžeš do levého ucha narvat basu a do pravého zpěv nebo cokoli jiného

 Pravě že u tohohle nemužeš. Protože ti z toho tvého sterea, který si namíchal uděla mono signal, který bude hrát v obou uších to samé. PSM 200 jsem také chvilku měl možnost zkoušet ...

el BassTardo napsal:

tahle otázka je ve vzduchu od té chvíle, kdy se objevil první 2,4 GHz bezdrát. z nějakého důvodu ale nikdo ze zavedených výrobců in-earový systém ná týhle ani vyšší frekvenci nevyrábí... čím to asi bude?

Nebavíme se o 2,4 GHz... já bych si tam nekoupil ani vysílačku na nástroj.... 

Fakt je, že by se nemělo podceňovat to zarušení, pokud s tím chceš hrát někde na venkovních akcích, nebo třeba v sále vedle divadla nebo jiného prostoru, kde se používá hodně bezdrátové techniky.

0 xLajků:

309

el BassTardo napsal:
Dzzerza napsal:

Nevím jestli jsem se vyjádřil správně s tím splitterem, já to myslel tak, že na vstup přivedu signál a zezadu ho dál beze změny pošlu dál zvukaři.
To by tahle krabička umět mohla, ne? V popisu u Thomanna se píše " 2x XLR split outputs". Tak se chci ujistit.

MusicMan Stingray5; EBS NEO DROME, EBS Reidmar 500, Soundelirium 4×8, Line6 Relay G30; Zoom B3N; Music Man Club #10
0 xLajků:

310 Naposledy upravil: Aidamos (09. 10. 2019 19.49:03)

Dzzerza napsal:
A koukal jsem že ten SHURE by měl snad fungovat jako splitter

Ano, je to tak, taky jsem o něm zezačátku uvažoval.

Dzzerza napsal:

Prosím je tu někdo kdo používá in-ear SHURE EPSM 200?

Ne, a snad bych to nechtěl ani zadarmo. Jako 9V baterie a výdrž 4 hodiny? To ať jdou někam. Docela drahý špás. Leda nabíjecí, ale taky nic oslňujícího... A stejně je to zase ta prachsprostá frekvenční modulace (FM) jako u těch in-earů za třetinovou až poloviční cenu. Šumět to bude taky jako prase, o tom si žádné iluze nedělám, viz https://baskytara.com/post414447.html#p414447 - když, tak jedině digitální přenos (myslím tím v UHF, ne ve Wi-Fi pásmu samozřejmě).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

311

Tak 9V nabíjecí baterii mám, to by problém nebyl.
Jsem si říkal, že Shure bude hrát třeba lépe než ten můj LD MEI 1000 a ještě ušetřím jednu krabičku.
To že to má FM jsem si vůbec nevšimnul - díky za upozornění, škrtám si ho ze seznamu...

0 xLajků: