1

Téma: alphones

čus,
du s kůží na trh. včera nám vyšla nová deska. narozdíl od předchozího živáku ze zkušky (která je na tom bandcampu taky) je toto už nahráno ve studiu, loopy dohrávané post, nicméně až na pár vyjímek jsme se pokoušeli overduby ukočírovat a držet se formy, která je zahratelná i naživo.
budu rád za jakékoli názory, díky.

https://alphones.bandcamp.com/

0 xLajků:

2

Re: alphones

Těma divočejšíma výletama mi to trochu připomíná NoMeansNo, Fugazi a takový kapely. Vlastně třeba i Sabot. smile

0 xLajků:

3

Re: alphones

tak tohle mě baví dost! ne že bych si něco takovýho pouštěl denně (snažím se muziku neposlouchat smile, ale tohle je prostě dobrý.
a btw.: slušnej zvuk wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

4

Re: alphones

Super! Baví mě to hodně.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

5

Re: alphones

Matej napsal:

NoMeansNo, Fugazi a takový kapely. Vlastně třeba i Sabot. smile

mateji diky, vsechy ty kapely posloucham a vlastne je to narodil od nas jina liga, to sou ucitele, my stezi zaci. jinak sabotu je kde konec? byli usazeni v tabre, takze to bys mohl vedet. me teda oba dva desne bavili (mmchdm cela ta taborska scena jako c, deverova chyba, veena atd....)

0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Matej (11. 04. 2018 18.14:51)

Re: alphones

spaceman8 napsal:
Matej napsal:

NoMeansNo, Fugazi a takový kapely. Vlastně třeba i Sabot. smile

mateji diky, vsechy ty kapely posloucham a vlastne je to narodil od nas jina liga, to sou ucitele, my stezi zaci. jinak sabotu je kde konec? byli usazeni v tabre, takze to bys mohl vedet. me teda oba dva desne bavili (mmchdm cela ta taborska scena jako c, deverova chyba, veena atd....)

...zrovna dnes jsem Chrise-basáka ze Sabot viděl a mluvil s ním. Známe se už nějakých 25 let,...i hudebně jsme ledacos podnikali. Oni se s Hillary-bubenicí rozešli už před několika lety. Nebyli partneři,...jen hudebně. Hillary je na holky a Chris na kluky,....ale oba jsou moc fajn. Hillary už jsem ale dlouho neviděl. sad Chris měl pak nějaké problémy s chlastem,...byl i na léčení (ikdyž s Hillary nebyli partneři, vlastně žili společně na mlejně-tak asi taky pak ta "samota" atd.ho dost sebralo), ale už je z toho myslím venku. Akorát dost zestárl. sad Jednu dobu, když jsme s Nine Six Nine zkoušeli na mlejně-na Cestě, tak jsem se s ním vídal hodně-chodil za náma na zkoušku atd. Asi moc nehraje,...říkal jsem mu, že by měl zas začít hrát,...on že nemá basu, já že mu jí půjčím. smile Jinak kluky z C-éček a Deverovky znám samozřejmě už hezkou řádku let. Ale kluci už nehrajou-myslím nejenom kapely, ale i oni sami hraní pověsili na hřebík. sad Což je škoda. Jinak co se tvojí kapely týče,...podle mě se podceňuješ. wink

0 xLajků:

7

Re: alphones

spaceman8 napsal:

formy, která je zahratelná i naživo.

Potvrzuju. Upřímně za sebe můžu říct, že zajímavější kapelu s promakanější projekcí jsem zatím v Čechách neslyšel a neviděl, tudíž doporučuju zajít na nějaký koncert!
Nahrávky jsou fajn smile, líbí se mi, že to zní povedeně jako naživo. Až budu mít u sebe lepší sluchátka, tak možná zkusím přihodit i analytičtější dojmy.

0 xLajků:

8

Re: alphones

Lukáš napsal:

Potvrzuju. Upřímně za sebe můžu říct, že zajímavější kapelu s promakanější projekcí jsem zatím v Čechách neslyšel a neviděl, tudíž doporučuju zajít na nějaký koncert!
Nahrávky jsou fajn smile, líbí se mi, že to zní povedeně jako naživo. Až budu mít u sebe lepší sluchátka, tak možná zkusím přihodit i analytičtější dojmy.

diky, to dost potesi toto

0 xLajků:

9

Re: alphones

Lukáš napsal:

zajímavější kapelu s promakanější projekcí jsem zatím v Čechách neslyšel a neviděl

To zní hodně lákavě. Zajímalo by mě, jak to šlape naživo.
Spaceman8: určitě sem nezapomeň dávat info o případných koncertech wink

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: José (13. 04. 2018 07.49:43)

Re: alphones

Fakt dobrý! O koncertech chci taky pečlivé info!

0 xLajků:

11

Re: alphones

je to bezva a i když budu za kacíře, tak takto mě to asi baví víc, jak živák (kde se musí ty smyčky nejprv vytvořit a pak až skládat na sebe)

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

12

Re: alphones

Matej napsal:

kluky z C-éček a Deverovky znám samozřejmě už hezkou řádku let. Ale kluci už nehrajou-myslím nejenom kapely, ale i oni sami hraní pověsili na hřebík

klukům z céček vyšla posmrtná deska. baví mě. a vždycky mě bavil teda ten jejich zvuk basy. jinak já osobně to moc nechápu, to "pověsit to na hřebík". tos mě překvapil, ale asi to tak bude.... já bych bez toho být nemohl, to ať mě raděj taky pověsí :-)
ten jejich posrtný počin k poslechu tuna:
http://www.silver-rocket.org/katalog/c-synestheticum

0 xLajků:

13

Re: alphones

čus,

pozvali nás do brněnského kabintu můz, ať uděláme live session. jde o dva songy, toto je první z nich:
https://www.youtube.com/watch?v=q3f8KYieccs
budu rád za jakékoli komenty a názory, díky

0 xLajků:

14

Re: alphones

spaceman8 napsal:

budu rád za jakékoli komenty a názory

 To je nějaká gay performance?

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

15

Re: alphones

spaceman8 napsal:

čus,

pozvali nás do brněnského kabintu můz, ať uděláme live session. jde o dva songy, toto je první z nich:
https://www.youtube.com/watch?v=q3f8KYieccs
budu rád za jakékoli komenty a názory, díky

Super! Tohle mě fakt bavilo! :-)

...akorát nevím, proč hrajete ve spoďárech big_smile 

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

16

Re: alphones

Je to super! Má to dost jinou strukturu než ty předešlé písně, co od vás znám – má to více témat a jak se vyvíjely, tak mi to místama přišlo něčím zábavný, což bych nečekal smile.



 


 

0 xLajků:

17

Re: alphones

radoozz napsal:

To je nějaká gay performance?

tao-kan napsal:

...akorát nevím, proč hrajete ve spoďárech big_smile

nahrali jsme to zhruba pred mesicem a presne tak, jak jsme to tenkrat nazkouseli, ve zkusce, kde bylo asi 45 stupnu, stejny outfit :--) navic jsme to odehrali v miste, kabinet muz, kde bylo asi stejne stupnu, co u nas na zkusce, to byla zrovna taky takova vedra co ted. ale o to nejde, spis bych cekal komenty na muziku, nez na gay spodary :--)

0 xLajků:

18

Re: alphones

Lukáš napsal:

Má to dost jinou strukturu než ty předešlé písně

pribude jeste jedno video, tusim ze to resistor sound session pusti ven 13. srpna, kde je ta struktura naopak dost jednoducha. takovy opak tady teto veci. chteli jsme ukazat dve ruzne polohy...

0 xLajků:

19

Re: alphones

Spodky nespodky, dobrej přehled ve využití nástojů a nášlapnejch mrch. Akorát okolo pátý minuty to je dost arabská muzika, bych řek, tématicky, ale oni prasenejdiči umanutý nepoužívaj betasamecky basu. Pro ně je basa bělochovo zlo. Zase to přítvrzení po cirka třetí a půl minuty začne skvěle. A k vizuálu, samice ovívačka hlav je přesná. Má groove. Mohlo tam bejt slyšet to šooui, ššuiíí.

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

20

Re: alphones

litrfree napsal:

Spodky nespodky

 

já myslím, že tam naopak chybí víc spodků smile Jen blbě kecám, za mě super!

peavey t 40, sx pj vwh, greco jb600n, yamaha pulser 450
peavey mark VIII xp, ampeg svt III pro, trace elliot 1248h, peavey mega sub 1x15BW
tech21 xxl, tc spectracomp, boss xl 20, digitech bp 80
0 xLajků:

21

Re: alphones

Já jsem to zahlédl v odběrech, ale podle náhledu se mi to nechtělo pouštět :-D . Ale teď už poslouchám desku ;-)

0 xLajků:

22

Re: alphones

boží!

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

23

Re: alphones

dronda napsal:

Já jsem to zahlédl v odběrech

 člověk dneska chodí na odběry na fb big_smile 

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

24

Re: alphones

 leoši, výborné... a když zapnete zkreslení, tak dvojnásob! : )

0 xLajků:

25

Re: alphones

jo, bylo tam horko jak v pekle prostě, na vysvětlenou pár fotek.... (mmjn i gearu)

https://www.fullmoonzine.cz/galerie/resistor-sound-sessions-alphones-16-6-2019-kabinet-muz-brno

0 xLajků:

26

Re: alphones

Moc pekny... Ta Aria ma suprovej zvuk.

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

27

Re: alphones

zvuk bas je supr, co mě ale vadí, je zvuk bicích.

kopák s nepěknou tečkou, dost pochybuju, že je takhle naladěnej, snare takovej nemastnej neslanej a tomy, ty jsou udělaný vyloženě "na jistotu" zatažený s gejtem.

Kdo to točil, resp. míchal?

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

28

Re: alphones

el BassTardo napsal:

Kdo to točil, resp. míchal?

coveče a vidiš, ja sem se zvukem bicích spokojený víc než z desky. nahrával to na té session rhys baraddock (gerda blank, metronome blues), ostřílený novozélanďan, který to pak i míchal. resp. dle jeho slov, moc práce s tím prej neměl, prej do toho moc nedrbal, že je to live session a že by to tak rád zachoval. slyšel jsem to hned po nahrátí z náběrů a fakt tam rozdíl je jen nepatrný....

 

0 xLajků:

29

Re: alphones

druhé video hír:

https://www.youtube.com/watch?v=YphXYNZL714&feature=youtu.be

0 xLajků: