1

Téma: La Bella Deep Talkin' Bass 760FGS – Gold Flats

La Bella Deep Talkin' Bass 760FGS – Gold Flats

Cena: 1050 Kč

http://baskytara.com/img/m/1576/t/p1c6q8gm3n9pa1bp55kbfkr3us3.jpg http://baskytara.com/img/m/1576/t/p1c6q8gm3nkghj0q1ec6dhelnj4.jpg
http://baskytara.com/img/m/1576/t/p1c6q8gm3n5rs1khb17u91tv0plh5.jpg http://baskytara.com/img/m/1576/t/p1c6q8gm3n1nb3hp3u2k1pif14n86.jpg

Popis:
Jedná se o novinku z dílny La Bella s oznažením Gold flats. Tyto struny vychází z osvědčených strun DTB 760FS (viz. Aidamosova recenze). Inovace se týká vnějšího hlazeného omotu, který jak už název napovídá má zlatou barvu. Omot není však zlata, ale z bronzu 80/20. Tento materiál La Bella už dříve s úspěchem použila na nylonových strunách s označením Gold white nylons.
Jelikož se jedná o bronz, La Bella již dopředu upozorňuje, že struny časem zmatní. Pokud je budete chtít udržet zářivé, pak je stačí vyleštit hadříkem s lihem. Struny mám na baskytaře natažené zatím 3 týdny a zmatnění jsem zatím nepozoroval. Uvidím časem.

Povrch:
Nevím zda je to materíálem omotu, ale tyto hlazenky jsou zatím ty nejvíce hladké s jakými jsem se setkal (měl jsem již Rotosound RS77, Tomastiky, Chromy). Povrch byl nejlépe popsal jako skleněný, i pocit kontaktu prstů levé ruky se strunymi mi připadal, jako bych se dotýkal skleněných strun. Ze začátku mi trochu vadilo, že se prsty ke strunám lepí, ale po chvilce hraní jsem si zvyknul a už mi to divné nebo nepříjemné nepřijde.

Zvuk:
Použití bronzového omotu má mít za následek výraznější projekci středů a atak tónu (jelikož nemám možnost porovníní s ocelovými hlazenkami La Bella, nechám to na posouzení ze zvukových ukázek). Osobně mi středy připadají opravdu výraznější. „Odvrácenou“ stranou použití bronzu na struny pro elektrickou baskytaru je slabší signál, protože bronz není magnetickým nateriálem. Nicméně pokles  úrovně signálu není nijak zásadní a poznal jsem to vlastně až díky zapojení do zvukové karty, kdy jsem pro nastavení clipu musel nastavit gain místno 11h na 13h (porovnání s hlazenkami Tomastik a Rotosound).

La Bella Gold flats jsou i přes inovaci v použití bronzu stále zvukově old school hlazenky se všemy výhodami a nevýhodami (podlo toho, jaký zvuk hledáte).

A tady jsou povinné zvukové ukázky mizerně zahrané na kopii Rickenbackera se snímači Seymour Duncan.
Krkový snímač:
Krkový snímač
Kobylkový snímač:
Kobylkový snímač
Oba snímače:
Oba snímače

Gibson EB14 5 string / Vintage fretless -> Audioevent Total Sonic Annihilation -> Audioevent Wardance ->  Ammoon stereo looper -> EHX Freeze -> Darkglass Alpha Omega Ultra = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků: