501

Re: Mix a mastering

Moc pobavil text!!!! Trochu se rozchází pěvci v délce u některých z posledních slov. Basová linka líbí moc, asi to tu schytám, ale té basy bych poměrem k ostatním mírně ubral. U Vaší písničky Maso, je basa pobně fajn zahraná, ale tak moc neleze. 

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

502

Re: Mix a mastering

Basomatér napsal:

Moc pobavil text!!!! Trochu se rozchází pěvci v délce u některých z posledních slov. Basová linka líbí moc, asi to tu schytám, ale té basy bych poměrem k ostatním mírně ubral. U Vaší písničky Maso, je basa pobně fajn zahraná, ale tak moc neleze. 

Díky, s tou  hlasitostí basy kupodivu souhlasím, ale po pravdě jsme dostali od Damiána první verzi, se kterou jsme byli hned spokojení a protože nikdo neprotestoval, tak jsem do toho nekafral. Přece nebudu říkat, že basy je moc, že jo? :-) :-)

Těch různě dlouhých zpěvů si nejsem vědom, ale poslechnu a vyvodím z toho závěry :-)

 

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

503

Re: Mix a mastering

Dzzerza napsal:
Těch různě dlouhých zpěvů si nejsem vědom,

Zpěvačka to má několikrát kratší - ale to jsou fakt prkotiny... ale jak jsem se zaposlouchal do toho textu, tak mě to trklo. 

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

504 Naposledy upravil: el BassTardo (19. 08. 2022 12.41:22)

Re: Mix a mastering

Za mně dobrý, zpěvačka je míň než zpěvák, na špatný sluchátka při nižší hlasitosti, je z nástrojů rozumět všemu, ale jejímu zpěvu místama ne. To je sice hodně trestný poslech, ale z YouTube v mobilu bez sluchátek to tak znít bude taky smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

505

Re: Mix a mastering

Chlapci, dns se tady pochlubím cízím peřím. grinning Onehdy mě náš kytarista z Popřechodu (64-letý chlapík) poprosil, že jestli bych mu nepomohl s masteringem jeho instrumentálních skladeb co si doma sám točí. Vše si udělá sám,..aranže, programing bicích, nahraje si kytary, sám i basu a sám si to smíchá,...a já mu to pak zmastruju. Musím říct, že mě to, co si sám doma tvoří překvapilo. wink  Komprimace tomu trochu ubírá. neutral_face

JOHANUS BAND - Býlí, ale černý.MP3

0 xLajků:

506

Re: Mix a mastering

Hele, po zvukařský stránce k tomu neřeknu nic. Ale tohle byste měli dát do kupy naživo. Každej by tam vnes ještě něco svýho a byl by to parádní artrock ;-)

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

507

Re: Mix a mastering

joko napsal:

Hele, po zvukařský stránce k tomu neřeknu nic. Ale tohle byste měli dát do kupy naživo ;-)

Tak mě by to i bavilo, ale to by na živo nikoho moc nezajímalo. neutral_face A hrát pro hrstky lidí, či spíš prázdný kluby, to už se mi tak nějak nechce. disappointed

0 xLajků:

508 Naposledy upravil: slowhand2 (26. 01. 2023 18.20:02)

Re: Mix a mastering

Veľmi nápaditá hudba  má to taký smrad sedemdesiatok.

Myslím, že by tomu nezaškodilo trochu viac energie v nízkych frekvenciách, inak super.

Matej napsal:

Tak mě by to i bavilo, ale to by na živo nikoho moc nezajímalo.  A hrát pro hrstky lidí, či spíš prázdný kluby, to už se mi tak nějak nechce. 

 Možno stačí len zopár kúskov vsunúť medzi tradičné a ludia by to prežili a dokonca ocenili wink

0 xLajků:

509 Naposledy upravil: Lukáš (26. 01. 2023 21.13:15)

Re: Mix a mastering

slowhand2 napsal:

má to taký smrad sedemdesiatok. Myslím, že by tomu nezaškodilo trochu viac energie v nízkych frekvenciách, inak super.

Vnímám to podobně smile.

Jinak fajn riffy, dodržují tonální strukturu skladby nebo jak to nazvat big_smile (a trochu mi to připomnělo Jeffa Becka).

0 xLajků:

510 Naposledy upravil: joko (27. 01. 2023 00.02:26)

Re: Mix a mastering

Matej napsal:
joko napsal:

Hele, po zvukařský stránce k tomu neřeknu nic. Ale tohle byste měli dát do kupy naživo ;-)

Tak mě by to i bavilo, ale to by na živo nikoho moc nezajímalo. neutral_face A hrát pro hrstky lidí, či spíš prázdný kluby, to už se mi tak nějak nechce. disappointed

No ale takhle je to vlastně k ničemu, celý album vytvořený tímhle způsobem by mě nebavilo.

To je divný, že by tě to nebavilo hrát, když je to daleko (pro mě) zajímavější než Popřechodu. Mně je jedno, jestli hraju pro dvacet lidí, nebo pro dvěstě. Basa mě neživí, tak si prostě hraju :-)

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

511 Naposledy upravil: Matej (27. 01. 2023 06.51:52)

Re: Mix a mastering

joko napsal:

No ale takhle je to vlastně k ničemu, celý album vytvořený tímhle způsobem by mě nebavilo.

To je divný, že by tě to nebavilo hrát, když je to daleko (pro mě) zajímavější než Popřechodu. Mně je jedno, jestli hraju pro dvacet lidí, nebo pro dvěstě. Basa mě neživí, tak si prostě hraju :-)

Psal jsem, že by mě to i bavilo, ale že by to nikoho moc nezajímalo. Jezdit někde po klubech po republice hrát pro 15 lidí, to není nějak to co by mě na hraní na basu bavilo. Samozřejmě,...covery s Popřechodu mě nějak zvlášť basově "neuspokojujou", ale když já k tomu hraní ty lidi-že je to baví potřebuju. Pak mi až tak nejde o to co hraju. Samozřejmě, nějaký vkus a potřebu v tom taky mám a nemůžu hrát všechno. wink Ono jde taky o to, že to co si tvoří kytarista sám takto doma, to dělá výhradně pro své potěšení a nahraje si tam kytar, že by to stejnak nešlo ve složení kapely Popřechodu na živo hrát. A co hrajeme akce tady u nás na jihu čech plus Morava, jsem si jistej, že to by to lidi prostě nebavilo. Lidi si chtěl zablbnout a užít si to. sunglasses 

0 xLajků:

512 Naposledy upravil: Dzzerza (11. 04. 2023 20.11:10)

Re: Mix a mastering

Máme první mix jedné za tří písní které jsme natočili.

Kdybyste měl někdo chuť a čas si to poslechnout a říct svůj nůzor, budu rád.

Ještě k tématu písně. Letos kapela slaví výročí a toto má být děkovací píseň fanouškům - ostatěn část z nich si  zazpívala záverečné sbory.

Píseň Tonny a Rimmy

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

513

Re: Mix a mastering

Dzzerza napsal:

Máme první mix jedné za tří písní které jsme natočili.

Kdybyste měl někdo chuť a čas si to poslechnout a říct svůj nůzor, budu rád.

Ještě k tématu písně. Letos kapela slaví výročí a toto má být děkovací píseň fanouškům - ostatěn část z nich si  zazpívala záverečné sbory.

Píseň Tonny a Rimmy

Mně se to líbí, je to svižný, dobře to jede až do konce grinning

YAMAHA BB G4 + Peavey MiniMAX + PJB CAB27&C2/ YAMAHA BB415/ skládačka PB Harley Benton + CORT GE30B / Peavey MAX 115 + Zoom B1 Four
http://murda.cz v kapele https://meadowstreet.cz
0 xLajků:

514

Re: Mix a mastering

Za sebe bych zpěvačku o něco vytáhnul (kde zpívá sólo) - oproti zpěvákovi se v mixu zbytečně ztrácí (na rovinu, spíš by mi seděla barvou hlasu někam do folku-folkrocku smile).

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

515 Naposledy upravil: Dzzerza (11. 04. 2023 21.05:39)

Re: Mix a mastering

D.a.l.i napsal:

Za sebe bych zpěvačku o něco vytáhnul (kde zpívá sólo) - oproti zpěvákovi se v mixu zbytečně ztrácí (na rovinu, spíš by mi seděla barvou hlasu někam do folku-folkrocku smile).

Díky, zkusím se na ten nepoměr zaměřit.

A ohledně toho folku - oni nás někdy uvádějí jako folk-punk, tohle je jedna z nejtvrdších písní co máme.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků: