701

Re: volba lehké hlavy...

Jasný každý má to svý ... já až tak nehodnotil zvuk o jehož ideálu má každý jiné představy a často ani nezáleží na zeslivači a korekcích (u mě většinou vše na nule), jako o tom úderu,nárazu,ataku,konkrétnosti a čitelnosti tónu mosfetů s pořádným trafem.Především u hry trsátkem.

Streamliner mě taky bavil,točil jsem přes něj,nejlepší z těch digitálů, ale už přes sluchátka natož na pódiu byl zvuk takovej jakoby přifouklej,Big Botom a na podiu samotnej krásně slyšet a s kapelou jsem mu nerozuměl.

GK nebo Eden daleko lepší artikulace,srozumitelnost a tím i jistota hraní.

Je to ale jen můj pocit a dojem, D clas zesilovače mají svoje výhody jen si nemyslím že mosfety jsou jen těžší,dražší a nehrají lépe.Bazar je plný poctivých mosfetů 20 i 40 let starých,funkčních.Uvidíme jak na tom budou levné D klasy za 20 let.

ESP Surveyor/J-Four, GL SB2, Levin JB
Gallien Krueger MB150E
0 xLajků:

702 Naposledy upravil: fenderjazzbass (31. 01. 2020 16.19:43)

Re: volba lehké hlavy...

Atvečko napsal:
fenderjazzbass napsal:

Pokud mi v zesáku odejde například kondenzátor na spínaném zdroji v ultralehkém zesáku,

Úpně bych nesouhlasil - vyměnit kondezátor je stejná práce v obou případech. Co se týká preampu, je to uplně to samý u současných modelů opravitelný jen výmenou celé desky, rozdíl je v koncovým stupni a zdroji. 

U zdrojů maj navrch klasici s trafem, to je jasný, protože trafo, 4 diody a dva kondíky obvykle opraví i podkovář,  ale opravit pulsní zdroj zase taky není raketová věda. 

Je jasný že klasický tranzistorový zesilovače třeba, jako třeba ty co staví pan Hocke, se opravují krásně, na druhou stranu cena class-d a předpokládaná (očekávaná) spolehlivost to vyváží.  Problémovým místem jsou kondenzátory a tady dá se předpokládat, že po tom brutal průseru z přelomu století už si výrobci dají pozor, a pak aktivní prvky. Zatímco třeba v Hartke HA  je tranzistorů v konci skoro 20 a odejít může kdykoliv kterýkoliv v Class-D konci je obvykle jen jeden IO a jeho MTBF bude srovnatelná s libovolným tím tranzistorem.

Je to jako s každou současnou elektronikou, prostě je to levný, realtivně spolehlivý, 2 roky v záruce a nikdo nepředpkládá, že by se to mělo opravovat. Až se to podělá tak se to vyhodí. 

 Není to stejné. Ve spínaném zdroji ti ten odešlý kondík ssebou vezme obrazně řečeno polovinu dalších součástek a je to tam tak kriticky navázáno na sebe skutečnými , ne jmenovitými hodnotami součástek, že už to dohromady tak snadno nikdo nedá, a když dá, tak je to časově tak náročné, že nový přijde levněji.  Vím, o čem mluvím, pokoušeli jsme se i za pomoci opravdových odborníků-profíků několik spínaných zdrojů  opravit, a nakonec výsledek nula. Jeho výměna jako celku je rozhodně levnější.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

703

Re: volba lehké hlavy...

Holeczech napsal:

tranzistor zvuk jednoznačně pevnější a konkrétnější, p

To není daný konstrukcí, ale tím, že výrobci class-d lžou jako když tiskne. Každej, kdo má doma kalkulačku si ze štítku na trafu dokáže spočíat jeho realně i teoreticky dosažitelnej výkon. U class-D je to krapet složitější. Navíc maj Class-D  jednu zásadní výhodu a to že se dají celkem bez problému provozovat na hraně což u tranďáků nejde.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

704

Re: volba lehké hlavy...

Galiena RB se zastanu: je to dost dobrý zesík a nakroucení zvuku mi indikuje spíš problém s bednou. 
Jinak ale je to celé o tom, co chceš dosáhnout:

- do zkušebny: to je individuální, dřív to bylo o demonstraci ega výkonem a hlasitostí 
- slyšet se na podiu: to stačí i in-ear přece, natož D-class, a o hezkém zvuku to vůbec není
- mít svůj zvuk doma i na podiu: dušička v peří, ale co na to zvukař a spoluhráči? 
- hračičkovat se zvukem a samozvučit: tak to je jiná písnička, ale praktické to moc není, protože skončíš u celolampy a 810 :-)  
- zesík do studia: tak to jo, tady má smysl vybírat a přebírat a mít různé kousky ve sbírce

Ale je-li hlavním tematem "malý lehký zesilovač" (1-2 kg ve formátu A5) tak se bavíme výhradně o spotřebáku s D-class a spínaným zdrojem, což se dá vybrat z mnoha v cenách od 4t do 10t běžně, a pro drtivou většinu obvyklého hraní to postačí. 

 

 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

705

Re: volba lehké hlavy...

MartinXC napsal:

slyšet se na podiu: to stačí i in-ear přece, natož D-class, a o hezkém zvuku to vůbec není

 Nikdy jsem se tak dobře neslyšel, neměl jsem tak hezkej zvuk a nikdy dřív jsem si to tak neužíval jako nyní s in-earem blush

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

706

Re: volba lehké hlavy...

Začíná to tu trošku smrdět jako v hifi fórech a porovnávání camprlíků, co komu hraje líp.A dopadne to úplně stejně.....zkoušel někdo slepý test D-class zesilovače a MOSFET zesilovače?D-Class v ničem nezaostává a spíš naopak.Zvuk jde nastavit naprosto stejný a není v něm nic víc a nic míň, co by se v hluku kapely projevil.Jinak s opravitelností je to úplně stejně u obou zesilovačů.Nechával jsem opravit několik D-zesilovačů a pokud opravář rozumí problematice, tak se jedná o stejnou opravu....Ale tak klidně si ničte záda :-)

Music Man Club #8
0 xLajků:

707

Re: volba lehké hlavy...

Jinak zvuk pevnější a konkrétnější znamená co?Je to úplně stejné jako někdo napíše, že zvuk je teplejší...sakra jak může být zvuk teplej??

Music Man Club #8
0 xLajků:

708

Re: volba lehké hlavy...

Holeczech napsal:

Uvidíme jak na tom budou levné D klasy za 20 let.

 Nijak, nikdo nečeká, že za 20 let ještě budou hrát, stejně jako nikdo nečeká, že korejský auto ujede milion km...

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

709 Naposledy upravil: José (31. 01. 2020 23.55:37)

Re: volba lehké hlavy...

Ano, jel jsem slepý test a jak se netopírům obvykle směju, tak tady o netopířinu nejde. Zkus to postavit vedle sebe a na prázdném éčku jeď při nějakém šestnáctiny v nějakém běžném tempu unisono s dvojšlapkou. Pak zjistíš o čem tady píšem. Pro mne v kapele daleko citelnější než drobné rezonance strun. Jestli chceš techničtější popis mého odhadu, co se děje, tak ty d-class zesy co jsem měl prostě to repro neovládají dostatečně (nedostatečný proud v cívce)- to trošku  plave a tím jsou basy zkreslené.. Jestli prostě proudové limitace nebo reálnej damping faktor v praxi... A myslím, že pro drtivou většinu je výraz "pevný zvuk" pochopitelnější než sada 3D grafů závislosti DF na napětí a kmitočtu.. 

0 xLajků:

710

Re: volba lehké hlavy...

Zde je názor odborníka:

"Také musím upozornit na fakt, že dnes tak moderní třída D, pokud to je tedy opravdová třída D, nese i svá úskalí a tou je jejich nesnadná opravitelnost. Zatímco koncová část je řešena opět na tranzistorech, řízení PWM modulace zajišťuje digitální hybridní obvod, v těch „namakanějších“ případech procesor. Jeho oprava a naprogramování je oříškem pro nejednoho elektroopraváře."

 

Zdroj: ">https://www.dexon.cz/clanky/konstrukce- … t.html

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

711 Naposledy upravil: Atvečko (01. 02. 2020 11.49:14)

Re: volba lehké hlavy...

fenderjazzbass napsal:

Jeho oprava a naprogramování je oříškem pro nejednoho elektroopraváře."

Jak už jsme psal. Jestli se na class-d zesilovči neco nepodělá, je to ten řídící integrovanej obvod (MTBF má obrovský).  Podělaj se spínací tranzistory v koncovém stupní, podelaj se kondenzátory koncového stupně nebo zdroj.

U preamu je to stejný jako u klasických zesilovačů - pokud je to trochu modernejší konstrukvce , tak bez šance něco opravit jinak než výměnou

Výměna konce je triviální, výměna řídícího obvodu - opět bez šance.

demonstrovat se to dá hezky na tomhle 700W modulu 

 

  https://baskytara.com/img/m/2116/t/p1e004eajo1ipq10d31tk5u8018p3.jpg

Pokud se podělá něco v pulzním zdroji, udělá to míň škody než prozažený můstek/usměrňovač klasiky, to sebou totiž skutečně může vzít i celej konec, pulzní zdroj prostě jen přestane fungovat. Zdroj je tak navrženej, protože pokud by nebyl, tak tomu nikdo nedá CE.

Co se týká toho takžvaně "pevného" zvuku -   je to o tvrdosti zdroje a nastavení ne o principu class-D.  Když přijmeš fakt, že zesilovač deklarovaný jako 500W není 500W jak tvrdí výrobce, ale 250W nevyženeš ho do krajní meze a porovnáš ho s 250W klasikou, rozdíl tam nebude, to jsem ochotný se vsadit -)  Výrobci mají obecně tendenci hnát parametry na hranu, protože čím víc pruhů tím víc adidas a muzikanti si přejí být klamáni.

Mimochodem supervýkonné zesilovače pro PA systémy se dělají v class-D a nevšiml jsem se, že by někdo měl nepevný zvuk :-)

 

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

712

Re: volba lehké hlavy...

Zákeží na konstrukci toho zesilovače. Pokud je dobře navrženej a dobře dimenzovanej s kvalitníma součástkama, tak dokáže posloužit úplně stejně a dlouho jako tranzistor a za tím si stojím. Je spousta PAčkovejch Dclass zesilovačů, který šlapou jako hodinky a krmí neskutečné výkony. Ta opravitelnost se nebudu hádat, ale u známého elektronika jsem nechával opravovt už asi 10 ks různých Dclass zesilovačů a opravil z nich 8 a zbytek uvázl na tom že řídící obvod by byl nerentabilně drahý. Jinak samozřejmě je to o parametrech, ale přece si nebude nikdo pořizovat zesilovač takového výkonu aby jel  "nadoraz".Rezerva je vždycky potřeba i u tranzistorů. Já si pořídil Dclass zesilovač 800W a nikdy jej nepotřeboval výkonově na víc jak 2/3 ale to někomu nemusí vyhovovat. Jinak zvukově rozdíl oproti klasickému tranzistoru nepoznám a v hluku kapely tlačí naprosto stejně.Každopádně super nápad na sraz kde by se dal uspořádat slepý test a mohlo porovnat víc lidí. 

Music Man Club #8
0 xLajků:

713

Re: volba lehké hlavy...

dreamy napsal:

...
Každopádně super nápad na sraz kde by se dal uspořádat slepý test a mohlo porovnat víc lidí. 

To je bezva námět !

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

714

Re: volba lehké hlavy...

dreamy napsal:

Zákeží na konstrukci toho zesilovače. Pokud je dobře navrženej a dobře dimenzovanej s kvalitníma součástkama, tak dokáže posloužit úplně stejně a dlouho jako tranzistor a za tím si stojím. 

To vůbec nerozporuju, ale dáváme sem seznam takových, které to podle nás úplně nejsou. Ono u tech PAčkovejch taky není požadavek, aby se to vešlo do kapsy basového bagu. Jinak samozřejmě ten superpevnej zvuk ve většině žánrů ani není potřeba, takže většině to může být šumák. Já jsem postupem času zjistil, že pro mne je to pro mne hodně důležitej parametr a když čtu Kopytovu čerstvou recenzi na Helborgovo Warvicka, tak asi nejsme s Holeczchem sami. Občas pošilhávám právě třeba po darkglassu, s aguilařím tonehammerem jsem rovněž neměl tu čest (ale já moc aguilaří zvuk nemusím), rád bych se zúčastnil testu třeba s Glockenklangem, Eichem, Epifani, Bergantinem, bohužel času trajdat někde po testech nemám kvůli rodině mnoho. Další věc je, že mám soundelirium s jedním B&C 15hpl64, tak na to nechci připojovat něco, co má štítkový výkon vyšší než 200 W/8 ohm, přeci jen aby mi repro nějaká špičička nevyhodila z konceptu a nedalo si pusu s mříží. Jinak třeba  novější Galliení MB mne také nepřevědčily.

 

0 xLajků:

715

Re: volba lehké hlavy...

Na ničení zad má spíš vliv bedna než zesík, zesík je menší a lépe se nese a vůbec mi nevadí že můj koncák crown microtech 1201 váží 18kg, neni to tragedie, srovnání crowna s dnešníma zesíkama je spíš o tom, že crown svých 320w/8 ohm naměřil za trochu jiných podmínek než třeba dnešní markbass, navíc už tenkrát se říkalo, že crown byl docela konzervativní co se týče udávání výkonu (někde jsem vyštrachal článek, kde psali, že testovali tento zes a místo 620w/2ohm na kanál naměřili dost přes 800, ano při zapojení do můstku, je tento zesík doopravdy bestie :-D ), dneska už se to dělá jinak, co jsem vyčetl tak měří výkon třeba jen 40ms, kdyby dnešní výrobci měřili výkon , jak to dělával dřív crown, pochybuju, že by markbass udával 500w výkon, spíš by tam museli napsat tak 250,nebo by udali 500w, ale při 10%thd, což je shit.

0 xLajků:

716

Re: volba lehké hlavy...

José napsal:

Další věc je, že mám soundelirium s jedním B&C 15hpl64, tak na to nechci připojovat něco, co má štítkový výkon vyšší než 200 W/8 ohm, přeci jen aby mi repro nějaká špičička nevyhodila z konceptu a nedalo si pusu s mříží.

 připojit silnější zesilovač neni problem, když neni člověk hovado a vnímá, jestli repro začíná zkreslovat

0 xLajků:

717

Re: volba lehké hlavy...

kafeacigaro napsal:

že by markbass udával 500w výkon, spíš by tam museli napsat tak 250,

 přesně tak, jak už jsem psal, kdyby výrobci nelhali, bylo by po "problému" :-)

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

718

Re: volba lehké hlavy...

kafeacigaro napsal:

Na ničení zad má spíš vliv bedna než zesík, zesík je menší a lépe se nese a vůbec mi nevadí že můj koncák crown microtech 1201 váží 18kg, neni to tragedie, srovnání crowna s dnešníma zesíkama je spíš o tom, že crown svých 320w/8 ohm naměřil za trochu jiných podmínek než třeba dnešní markbass, navíc už tenkrát se říkalo, že crown byl docela konzervativní co se týče udávání výkonu (někde jsem vyštrachal článek, kde psali, že testovali tento zes a místo 620w/2ohm na kanál naměřili dost přes 800, ano při zapojení do můstku, je tento zesík doopravdy bestie :-D ), dneska už se to dělá jinak, co jsem vyčetl tak měří výkon třeba jen 40ms, kdyby dnešní výrobci měřili výkon , jak to dělával dřív crown, pochybuju, že by markbass udával 500w výkon, spíš by tam museli napsat tak 250,nebo by udali 500w, ale při 10%thd, což je shit.

Na ničeni zad nepotřebuji nic. 18Kg má moje 800W 212bedna. Zesilovač 800W má 2Kg. To už je sakra rozdíl.Zesilovač ten maximální výkon dává jen do špiček, takže i kdyby měl jen 600W tak, pořád to stačí.Mě by ani nevadilo to tahání, protože nejsem důchodce, ale ono tahat dvakrát za víkend všecchno a brat to do ruk mě nebaví. Navíc redukcí aparátu mám v autě najednou konečně zase 5míst k sezení. 

Music Man Club #8
0 xLajků:

719

Re: volba lehké hlavy...

Já to mám vyvážený 400RB do jedný ruky, do druhý toho 112 Nooka, obojí važí stejně (circa 10 kg), basu na záda a pohoda, jde se kamkoliv.

@kafeacigaro však jasný, ale zrovna kolem poběží zpěvák, zakopne o šňůru a ta špica pošle repro na procházku. Děkuju pěkně, já raději klid.. 

0 xLajků:

720 Naposledy upravil: m3 (20. 03. 2020 23.08:30)

Re: volba lehké hlavy...

big_smile tak Orange ted udelal "Malou basovou vec" big_smile vypada to roztomile big_smile
https://www.thomann.de/cz/orange_little_bass_thing.htm?sid=75502355121cdf6421bd78c29c1e6fcd
video

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

721

Re: volba lehké hlavy...

Pěkná srovnávačka tří prcků. Za mě teda Ashdown.

https://www.youtube.com/watch?v=jspYKOoaREQ

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

722

Re: volba lehké hlavy...

Za mě Elf wink

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

723

Re: volba lehké hlavy...

joko napsal:

Za mě Elf wink

taky mi to tak přijde. Má nejautentičtější zvuk. Ostatní mi přijde, že už fakt hodně barví (Ashdown -  a ty basy naživo stejně moc člověk neužije, když hraje někde v klubu) a nebo je naopak až mdlý (Warwick).

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

724

Re: volba lehké hlavy...

Za me taky ten ELF. Rozumny pomerne mezi mdlosti (Warwick) a gumovosti smile

Po poslednich 14 dnech, kdy jsem hral 4 akce jsem docela vazne zacal premyslet nad tim, ze bych vymenil svoji sestavu Hartke + TE 4x10 za neco takhle mrnavyho, ale bojim se jak u zesiku tak u boxu, jestli bych s tim byl spokojeny. Hlavne u toho boxu, protoze co si budeme rikat, 4x10 za zadkem je proste prijemne, ma to plochu.

0 xLajků:

725

Re: volba lehké hlavy...

Novinka od Phil Jones - mini hlava 200W

 

https://www.pjbworld.com/cms/index.php/bp-200/

0 xLajků:

726 Naposledy upravil: m3 (28. 08. 2021 18.56:25)

Re: volba lehké hlavy...

Az tak uplny prtajzlici to nejsou ale nova serie Digbeth od Laney vypada hodne pekne smile  minimalne na pohled smile ale i ta koncepce ovladani vypada hodne symparicky smile

a ten prcek by se mi i pekne vesel na moji minibednu ..bejt to v tweedu tak uz to kupuju big_smile

 

https://baskytara.com/img/m/433/t/p1fe6s74jgmt9qja1nubcec15eb3.png

https://www.laney.co.uk/amps/bass/digbeth

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

727

Re: volba lehké hlavy...

jj vypadá to povedeně...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

728 Naposledy upravil: paknorw (30. 08. 2021 19.02:52)

Re: volba lehké hlavy...

Já si původně objednal TE Elf, ale když mi bylo (po téměř dvou měsících čekání)  sděleno, že bude dostupný až v prosinci, pořídil jsem si to nejlevnější, co v této kategorii existuje, tedy Warwick Gnome, s tím že uvidíme... a když tak stejně koupím toho Elfa a Gnome zůstane jako záložní, nebo univerzální pomocný zesilovač na cokoliv.

 Ale  jsem docela spokojený, a mdlý mi teda nepřipadá, možná je to i změnou basy, Warwick Streamer je dost tvrdý  sám o sobě a 10" BC taky není zahuhlaný reprák big_smile . Je fakt že  TE má asi lepší (a citlivější) vstupní obvod... Takže možná nakonec na toho Elfa po čase stejně dojde. Ale spěchat nemusím, uvidíme po nějakém hraní kdy to bude "na krev" , cvičení, zkušebna a jamy zatím naprostá spokojenost. Nejdřív druhá 10" bednička a mžná výměna zesáku - až někdy...

Za ty peníze mi Gnome připadá jako dost dobrý výsledek.

Ktož móž kej v ruce vzíti a kamenem lúčiti, nech stojí! (citát z dopisu Jana Žižky z Trocnova)
Flatwound Club #4
0 xLajků:

729 Naposledy upravil: Aidamos (05. 03. 2024 16.21:45)

Re: volba lehké hlavy...

Dalo se to čekat. Prckové od Darkglassu. Ne tak malí jako Trace Elliot Elf, ale i tak hodně malý...

https://www.youtube.com/watch?v=AIOOY1WfNOw

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

730

Re: volba lehké hlavy...

GR Bass vypadá, jakoby si nějaký manažer z MarkBassu založil vlastní firmu a používal osvědčené tvary knoflíků. big_smile

0 xLajků:

731

Re: volba lehké hlavy...

Aidamos napsal:

Dalo se to čekat. Prckové od Darkglassu. Ne tak malí jako Trace Elliot Elf, ale i tak hodně malí...

 Budu testovat. Doufám, že brzy.

0 xLajků:

732

Re: volba lehké hlavy...

Šmarjá! To se mi líbí! 250 W do 4 Ohmů. 400 €, tedy cca 10.000 Kč. To jde.

https://www.eich-amps.com/tb250

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ho7j7rl31e0frvj1avm1s9r58u3.jpg

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ho7j7rl31tbtcb6h481j4j1bcs4.jpg

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ho7j7rl4t861kh1sjb1mksco5.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
1 xLajků:

733 Naposledy upravil: MartinXC (05. 03. 2024 16.43:11)

Re: volba lehké hlavy...

Aidamos napsal:

Šmarjá! To se mi líbí! 250 W do 4 Ohmů. 400 €, tedy cca 10.000 Kč. To jde.

https://www.eich-amps.com/tb25

Nevím - papírově proti takovému TCE BH250 (teď na kytarách za 5,3t, obvyklá cena 6t) mi to přijde docela drahé. 
Možná pro pedálboardisty to má nějaké kouzlo ale vzhledem k očesanosti tím spíš by to mělo stát pod 5t...
Nebo mi něco uteklo?

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

734

Re: volba lehké hlavy...

Záleží na tom, jak to hraje. Když si srovnáš různé lehké hlavy tak TCE hraje dost naprd a je to větší a těžší.

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

735

Re: volba lehké hlavy...

MartinXC napsal:

Nebo mi něco uteklo?

Ano. Není to Čína, ale výroba přímo v Německu. Eich je vlastně bývalý TecAmp, takže super značka, mimo jiné. Jinak viz např. mé bývalé kousky: https://baskytara.com/topic10032

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

736

Re: volba lehké hlavy...

Montáž v Německu nebo v Německu i pájí základní desku?
(si to někdy vyhledám ale nekoupím - moje preference je Hocke)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

737

Re: volba lehké hlavy...

...a externy zdroj.

V pedalboarde ako koncak, hmm... to uz radsej dobra aktivna bedna.

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

738

Re: volba lehké hlavy...

Že jo, moc by mě lákalo vyzkoušet tohle: https://www.grbass.com/portfolio/at-212-slim-800-act/ ale tam bude ta cenovka ještě daleko vyšší ;-)

 

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

739

Re: volba lehké hlavy...

yuro22 napsal:

V pedalboarde ako koncak, hmm... to uz radsej dobra aktivna bedna.

 Tohle jsem čekal, že by mohl na trh uvést Darkglass. Mají hromadu skvělých preampů/zkreslení a perfektně by k tomu seděli nějaký vymazlený lehký aktivní bedny. Ale bohužel.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

740

Re: volba lehké hlavy...

Nechapem celkom preco sa tomu nejako nedari ujat, podla mna to dava zmysel hlavne basakom - urobit si kompletny zvuk v pedalboarde (aj s preampom), a poslat to do dobrej aktivnej bedne. Este stastie ze som stihol kupit fr800, ale myslim ze aj ten sa uz prestal vyrabat.

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

741

Re: volba lehké hlavy...

yuro22 napsal:

Nechapem celkom preco sa tomu nejako nedari ujat

 Na to ale musis vedet co chces a rozumet pedalboardingu a DI. Pro spoustu lidi, vcetne me, to proste neni reseni. Beru to tak, ze aktivni bedna je navic, protoze zvukar ma PA a ja sebou taham apec, protoze ho mam rad, i kdyz mi k nicemu neni.

0 xLajků:

742

Re: volba lehké hlavy...

yuro22 napsal:

Nechapem celkom preco sa tomu nejako nedari ujat

Já tak víceméně hraju, tedy nemám aktivní bednu, ale zesilovač mám zvukově neutrální a čistý a mám na něm prakticky všechno na neutrál. Ale hlavně v menších prostorách se často stává, že potřebuji typicky ubrat basy nebo prostě jinak sáhnout na ekvalizér, aby na pódiu basa nehučela či neduněla, jak nemá, a to tak, aby to neovlivnilo zvuk, který z pedalboardu posílám zvukaři.

Nicméně, mám to dokonce tak, že zvukaři posílám trochu jiný zvuk než do svého pódiového aparátu, a byl bych tak schopen vše řídit pedalboardem, i kdybych z sebou na pódiu měl jen aktivní bednu.

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, Eich 110XS, PATR 110; krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků:

743

Re: volba lehké hlavy...

yuro22 napsal:

Nechapem celkom preco sa tomu nejako nedari ujat

 Protože vyrobit zvukově neutrální FRFR aktivní bednu pro basu je násobně složitější, než bednu a hlavu (popř. dohromady v kombu), která má nějaký charakter.

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

744

Re: volba lehké hlavy...

yuro22 napsal:

Nechapem celkom preco sa tomu nejako nedari ujat

 Protoze tady na foru potkavas jenom "postizeny" jedince. Troufnu si tvrdit, ze drtiva vetsina basaku flakne kabel z kytary do komba a jede.

0 xLajků:

745

Re: volba lehké hlavy...

df napsal:

Na to ale musis vedet co chces a rozumet pedalboardingu a DI.

 je to to iste. Len preamp je v pedalboarde.

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

746

Re: volba lehké hlavy...

patr napsal:

potřebuji typicky ubrat basy nebo prostě jinak sáhnout na ekvalizér

 aj samostatny preamp ma pre-eq a post-eqv..

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

747

Re: volba lehké hlavy...

Šimi napsal:

Protože vyrobit zvukově neutrální FRFR

 toto chapem pri gitarach, basu nema az taky zmysel nazvucovat cez mic

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

748

Re: volba lehké hlavy...

polygon napsal:

Protoze tady na foru

 a nie len na tomto :-)

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

749 Naposledy upravil: Nook (07. 03. 2024 10.43:13)

Re: volba lehké hlavy...

yuro22 napsal:
polygon napsal:

Protoze tady na foru

 a nie len na tomto :-)

Takže díra na trhu? Hmm... wink

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

750

Re: volba lehké hlavy...

Nook napsal:
yuro22 napsal:
polygon napsal:

Protoze tady na foru

 a nie len na tomto :-)

Takže díra na trhu? Hmm... wink

Možná spíš jen dírka až dírečka laughing

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

751

Re: volba lehké hlavy...

yuro22 napsal:

 je to to iste. Len preamp je v pedalboarde.

 Ja to chapu. Me by stacilo sebrat si Darkglass, nastavit si zvuky s prepinanim kanalu a poslat zvukari Pre a Post. Jenze pak bych sebou tahal zbytecne 900W vykonu, tak sebou vezmu zbytecne i 410 800W repro. Citim se pak lepe.

0 xLajků:

752

Re: volba lehké hlavy...

Nook napsal:

Takže díra na trhu?

aby to tak bolo, musel by byt zaujem, a to by chcelo reklamu, vysvetlujuce clanky...

ale za mna ano, ked som si to onehdy premyslel ze ako to chcem, teda preamp v pedalboarde + aktivna bedna (a nebol som sam), nebolo toho moc v ponuke pre basu, uvazoval som dokonca o PA bedni.. nakoniec som isiel do hi-endu.

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

753

Re: volba lehké hlavy...

Asian Bamboo napsal:

Možná spíš jen dírka až dírečka laughing

 Asi tak. Gallien vyrábí aktivní basový box už leta a žádné terno z toho nikdy nebylo.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

754

Re: volba lehké hlavy...

yuro22 napsal:

ale za mna ano, ked som si to onehdy premyslel ze ako to chcem, teda preamp v pedalboarde + aktivna bedna (a nebol som sam), nebolo toho moc v ponuke pre basu, uvazoval som dokonca o PA bedni.. nakoniec som isiel do hi-endu.

 Popisu kolobeh jednoho kamarada metalisty.

- jezdim s Mesou

- rikal si, ze je starej a Mesa je tezka. Tudiz koupil rackovyho kempera, midi prepinac a in-ear.

- neco tam chybelo tak si to nechal poustet zepredu do odposlechu

- to stoji za prd, tak vozil takovou tu kytarovou bednu vedle odposlechu

- zezadu to netlacilo, na coz nebyl zvyklej, tak zacal vozit jeste bednu vzadu

- vsechno prodal a zase jezdi spokojene s Mesou, se kterou je min namahy nez pri stavu v predchozim bode

0 xLajků:

755 Naposledy upravil: m3 (08. 03. 2024 01.06:51)

Re: volba lehké hlavy...

Nook napsal:

Takže díra na trhu? Hmm...

yuro22 napsal:

Nechapem celkom preco sa tomu nejako nedari ujat, podla mna to dava zmysel hlavne basakom - urobit si kompletny zvuk v pedalboarde (aj s preampom),

 ja o tom uvazoval nekolikrat ale vec co mne na tom sere nejvic je adapter big_smile .. pedal board nemam a tahat preamp adapter a aktivni bednu jsou 3 veci big_smile hlava a bedna 2  big_smile 
to by chtelo tubednu rovnou s napajenim na preamp big_smile  .. ale to by zas nevyhovovalo pedalboardistum smile 
btw pro kyraky se delaji koncaky do pedalboardu na basu sem to jeste nevidel asi ... 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

756

Re: volba lehké hlavy...

m3 napsal:

preamp adapter a aktivni bednu jsou 3 veci hlava a bedna 2    to by chtelo tubednu rovnou s napajenim na preamp

 nějaký to EBS mělo myslím možnost být napájený přes phantom, tím bys to vyřešil big_smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

757

Re: volba lehké hlavy...

Hastur napsal:
m3 napsal:

preamp adapter a aktivni bednu jsou 3 veci hlava a bedna 2    to by chtelo tubednu rovnou s napajenim na preamp

 nějaký to EBS mělo myslím možnost být napájený přes phantom, tím bys to vyřešil big_smile

Phantomové napájení měla Microbass 2, u verze 3 už tato možnost není, protože odběr tam je 500 mA

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

758

Re: volba lehké hlavy...

m3 napsal:

btw pro kyraky se us delaji koncaky do pedalboardu na basu sem to jeste nevidel asi ... 

Jediný co mě napadá je ten Ant od Ashdownu...

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

759

Re: volba lehké hlavy...

MartinXC napsal:
Aidamos napsal:

Šmarjá! To se mi líbí! 250 W do 4 Ohmů. 400 €, tedy cca 10.000 Kč. To jde.

https://www.eich-amps.com/tb25

Nevím - papírově proti takovému TCE BH250 (teď na kytarách za 5,3t, obvyklá cena 6t) mi to přijde docela drahé. 
Možná pro pedálboardisty to má nějaké kouzlo ale vzhledem k očesanosti tím spíš by to mělo stát pod 5t...
Nebo mi něco uteklo?

Asi ano. Narozdíl od TC by tohle mělo hrát.

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

760

Re: volba lehké hlavy...

Aidamos napsal:

Šmarjá! To se mi líbí! 250 W do 4 Ohmů. 400 €, tedy cca 10.000 Kč. To jde.

https://www.eich-amps.com/tb250

 

 

Teď jsem si uvědomil, že to nemá D.I. a to je pěkně naprd.

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

761

Re: volba lehké hlavy...

Chlapi (a případná děvčata), měli jste někdo možnost porovnat Peavey MiniMAX a nějaký Markbass - Little Mark nebo Big Bang? Přemýšlím, čím nahradit TCE BAM k boxu Hocke N112H. Dík

Pětka K&K se snímači od Honzy Růžicky | Korg Pitchblack Poly, TCE SpectraComp | Markbass Big Bang + Hocke N112H
http://www.sichr.net
0 xLajků:

762

Re: volba lehké hlavy...

sichr napsal:

Chlapi (a případná děvčata), měli jste někdo možnost porovnat Peavey MiniMAX a nějaký Markbass - Little Mark nebo Big Bang? Přemýšlím, čím nahradit TCE BAM k boxu Hocke N112H. Dík

Nemám tušení, ale jsem si jistý, že Big Bang, který prodávám, je nejlepší volba laughing

 

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

763

Re: volba lehké hlavy...

Šimi napsal:

Nemám tušení, ale jsem si jistý, že Big Bang, který prodávám, je nejlepší volba laughing

 

Ahoj Šimi, tvůj inzerát jsem viděl a popravdě jsem si říkal, že bych si to aspoň zkusil poslechnout, jak by to hrálo v kombinaci s mou basou a bednou, než dám dokupy finance (v Brně pracuju, tak bych naložil krámy do auta a otočil se u tebe). Zatím to je ale bohužel mimo můj rozpočet... Peníze budou, ale nejdřív musím dodělat nějaké nože. No a jak se objevil inzerát i na MiniMAXe, tak začal hlodat červík, jestli by mi to náhodou nestačilo...

Pětka K&K se snímači od Honzy Růžicky | Korg Pitchblack Poly, TCE SpectraComp | Markbass Big Bang + Hocke N112H
http://www.sichr.net
0 xLajků:

764

Re: volba lehké hlavy...

Ja tyhle Peaveye nemám rád - > mají je tady ve sdílených ve zkušebnách, na střídačku s Fender Rumble (tedy konkrétně komba ve verzích MAX 115 MKII vs 500 v3), a to Peavey je, imho, ve všem takový výrazně šuntovější – všechny šrouby a celkově šasí takové volné; spousta tlačítek, ale reálně byla, nehledě na nástroj, použitelná jedna kombinace (tuším, že všechno vypnout big_smile ), a po tom to začalo konečně vydávat něco, co bylo místy slyšet, byť to připomínalo člověka v důchodovém věku po zdolání tří pater po schodech. (Samozřejmě varianta to ohulit a smáznout bubeníka tu byla, ale tu úplně nehledám - takže max výkonem to nebylo). To pro srovnání na stejnejch rukách, efektech a basách, u Fendera, člověk nehhledá nejmíň hroznou polohu, ale normálně mění barvu zvuku. 

0 xLajků:

765

Re: volba lehké hlavy...

José napsal:

Ja tyhle Peaveye nemám rád - > mají je tady ve sdílených ve zkušebnách, na střídačku s Fender Rumble (tedy konkrétně komba ve verzích MAX 115 MKII vs 500 v3), ...

Jako co jsem koukal na různé srovnávačky komb, tak ten Fender Rumble se mi zvukově líbil, ale mě jde o samotnou hlavu, konkrétně tuto: https://kytary.cz/peavey-minimax-500/HN192862/

Komba od Peavey mi zvukově úplně nesedí, měl jsem Combo 115 BW a teď hrávám v ZUŠce na staré TNT 115 BW. Na druhou stranu jsem kdysi hrál na něco se Sheffieldem a to nebylo špatné.

Pětka K&K se snímači od Honzy Růžicky | Korg Pitchblack Poly, TCE SpectraComp | Markbass Big Bang + Hocke N112H
http://www.sichr.net
0 xLajků:

766

Re: volba lehké hlavy...

přesně tahle hlava je v tom kombu

0 xLajků:

767

Re: volba lehké hlavy...

José napsal:

přesně tahle hlava je v tom kombu

Aha...

Pětka K&K se snímači od Honzy Růžicky | Korg Pitchblack Poly, TCE SpectraComp | Markbass Big Bang + Hocke N112H
http://www.sichr.net
0 xLajků:

768

Re: volba lehké hlavy...

sichr napsal:

Chlapi (a případná děvčata), měli jste někdo možnost porovnat Peavey MiniMAX a nějaký Markbass - Little Mark nebo Big Bang? Přemýšlím, čím nahradit TCE BAM k boxu Hocke N112H. Dík

 Nemám sice zkušenost s TC BAM, ale dle papírových hodnot bych ho nahradil T.E. Elfem.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

769 Naposledy upravil: sichr (10. 03. 2024 21.35:55)

Re: volba lehké hlavy...

karadam napsal:

 Nemám sice zkušenost s TC BAM, ale dle papírových hodnot bych ho nahradil T.E. Elfem.

No, to bych si uplně moc nepomohl, BAM je 200W/4Ohm a Elf taky. Možná by stálo za to ho zkusit, jestli nebude mít spodek hutnější, ale když už, tak bych chtěl aspoň 350, lépe 500W. Bednu mám 8 ohmovou. Časem asi přibude druhá 1x12 pro paralelní zapojení, ale momentálně to není v plánu.

Pětka K&K se snímači od Honzy Růžicky | Korg Pitchblack Poly, TCE SpectraComp | Markbass Big Bang + Hocke N112H
http://www.sichr.net
0 xLajků:

770 Naposledy upravil: m3 (10. 03. 2024 22.16:56)

Re: volba lehké hlavy...

sichr napsal:

Jako co jsem koukal na různé srovnávačky komb, tak ten Fender Rumble se mi zvukově líbil, ale mě jde o samotnou hlavu, konkrétně tuto: ">https://kytary.cz/peavey-minimax-500/HN192862/

 no kdyz to bylo nove tak se mi to podle popisu hodne libilo, ale pak sem cet naky recenze a dost to haneli..

José napsal:

mají je tady ve sdílených ve zkušebnách

   a tusim ze jsem to taky potkal kdyz sem si byl jednou zahrat ve sdilenejch zkusebnach (u depa hostivar) a taky sem z toho byl dost nestastnej .. 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

771

Re: volba lehké hlavy...

m3 napsal:
sichr napsal:

Jako co jsem koukal na různé srovnávačky komb, tak ten Fender Rumble se mi zvukově líbil, ale mě jde o samotnou hlavu, konkrétně tuto: ">https://kytary.cz/peavey-minimax-500/HN192862/

 no kdyz to bylo nove tak se mi to podle popisu hodne libilo, ale pak sem cet naky recenze a dost to haneli..

José napsal:

mají je tady ve sdílených ve zkušebnách

   a tusim ze jsem to taky potkal kdyz sem si byl jednou zahrat ve sdilenejch zkusebnach (u depa hostivar) a taky sem z toho byl dost nestastnej .. 

OK, takze holt budu muset prisetrit na Marka...

Pětka K&K se snímači od Honzy Růžicky | Korg Pitchblack Poly, TCE SpectraComp | Markbass Big Bang + Hocke N112H
http://www.sichr.net
0 xLajků:

772

Re: volba lehké hlavy...

José napsal:

Ja tyhle Peaveye nemám rád - > mají je tady ve sdílených ve zkušebnách, na střídačku s Fender Rumble (tedy konkrétně komba ve verzích MAX 115 MKII vs 500 v3), a to Peavey je, imho, ve všem takový výrazně šuntovější – všechny šrouby a celkově šasí takové volné; spousta tlačítek, ale reálně byla, nehledě na nástroj, použitelná jedna kombinace (tuším, že všechno vypnout big_smile ), a po tom to začalo konečně vydávat něco, co bylo místy slyšet, byť to připomínalo člověka v důchodovém věku po zdolání tří pater po schodech. (Samozřejmě varianta to ohulit a smáznout bubeníka tu byla, ale tu úplně nehledám - takže max výkonem to nebylo). To pro srovnání na stejnejch rukách, efektech a basách, u Fendera, člověk nehhledá nejmíň hroznou polohu, ale normálně mění barvu zvuku. 

 

Mám jak Rumble 500 tak nově ve druhé kapele i Minimax a s obojím su spokojen. U toho Peavey se teda musí říct, že ten ventilátor je vcelku hlučnej a používám ho teda spíš jen jako koncák se všema filtrama vypnutýma a všecko v rovině, to je pravda. Zvuk si dělám jinde. U Fenderu využívám ten drive kanál a pak taky víceméně rovina. Rozhodovala cena, jináč bych měl ideálně nejradši asi 2x Rumble smile

0 xLajků:

773 Naposledy upravil: Šimi (11. 03. 2024 13.59:22)

Re: volba lehké hlavy...

sichr napsal:

OK, takze holt budu muset prisetrit na Marka...

Vyzkoušet - i nezávazně - není problém kdykoliv, dělám z domu.

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

774

Re: volba lehké hlavy...

Šimi napsal:
sichr napsal:

OK, takze holt budu muset prisetrit na Marka...

Vyzkoušet - i nezávazně - není problém kdykoliv, dělám z domu.

Super! Cinknu ti - tel je v inzeratu... Dík

Pětka K&K se snímači od Honzy Růžicky | Korg Pitchblack Poly, TCE SpectraComp | Markbass Big Bang + Hocke N112H
http://www.sichr.net
0 xLajků:

775

Re: volba lehké hlavy...

sichr napsal:

OK, takze holt budu muset prisetrit na Marka...

 Peníze vydáš jednou, ale spokojený budeš léta. A na případný prodej časem na tom zásadně neztratíš.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

776

Re: volba lehké hlavy...

Tak zatím jsem z Marka nadšen, zvukově to je fakt úplně jinde, snad mi to nadšení dlouho vydrží smile

Pětka K&K se snímači od Honzy Růžicky | Korg Pitchblack Poly, TCE SpectraComp | Markbass Big Bang + Hocke N112H
http://www.sichr.net
0 xLajků:

777

Re: volba lehké hlavy...

sichr napsal:

Tak zatím jsem z Marka nadšen

 Ja byl taky a dlouho. Jestli te to potesi, mel jsem tu ted nejakeho Marka na opravu a i provedeni se mi libilo, na tomto konkretnim byly i kvalitni potenciometry.

0 xLajků:

778

Re: volba lehké hlavy...

df napsal: Ja byl taky a dlouho. Jestli te to potesi, mel jsem tu ted nejakeho Marka na opravu a i provedeni se mi libilo, na tomto konkretnim byly i kvalitni potenciometry.

Co to bylo za model?

Pětka K&K se snímači od Honzy Růžicky | Korg Pitchblack Poly, TCE SpectraComp | Markbass Big Bang + Hocke N112H
http://www.sichr.net
0 xLajků:

779

Re: volba lehké hlavy...

sichr napsal:

Tak zatím jsem z Marka nadšen, zvukově to je fakt úplně jinde, snad mi to nadšení dlouho vydrží smile

Věřím že ano. Jediné, co mi prošlo rukama a hrálo líp, byl Glockenklang Blue Sky, ale ten byl třikrát dražší, třikrát větší a třikrát těžší a byť při hraní sólo doma to byl naprostý zvukový orgasmus, tak v kapele rozdíl proti Big Bangu už nebyl tak výrazný, aby mě to přinultilo tahat Glocka, takže jsem stejně všude vozil Marka. Někomu může připadat legrační že 6kg Blue Sky tady popisuju jakoby to byla nějaká velká těžká hlava, ale pokud jsem měl vzít na rameno 6kg velkou tašku s Glockem, nebo do ruky 2kg malou taštičku s Markem, tak jsem sáhl po Markovi.

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

780

Re: volba lehké hlavy...

sichr napsal:

Co to bylo za model?

 Uz nevim. Vim jen, ze to byl teprve druhy Markbass za celou dobu(cca. 15 let), co u me byl, takze bud to tu nikdo nema, nebo se to nekazi.

0 xLajků:

781

Re: volba lehké hlavy...

Šimi napsal:

Jediné, co mi prošlo rukama a hrálo líp, byl Glockenklang Blue Sky,

 Presedlal jsem na Darkglass a jsem zatim spokojen. Spis ze zvedavosti. S Markem jsem byl spokojeny dlouho, nez jsem zacal pouzivat preampy a tim padem se me potreby zmenily.

0 xLajků:

782

Re: volba lehké hlavy...

df napsal:

takze bud to tu nikdo nema

  spravna odpoved big_smile

0 xLajků:

783

Re: volba lehké hlavy...

Faky77 napsal:

spravna odpoved

 Kazi se to hodne? Ke me se to skoro nedostane.

0 xLajků:

784

Re: volba lehké hlavy...

kamarat servisak doslova neznasa Markbass big_smile

0 xLajků:

785

Re: volba lehké hlavy...

Kazdy mame svuj Ashdown

0 xLajků:

786

Re: volba lehké hlavy...

 Teda, jaká je ten GK Fusion? Trochu jsem po něm koukal právě s kombinací s tou 410 NEO-IV bednou, neb mám kombo s tranzistorem GK700RB-II s druhou RHB bednou a je to celé pekelně těžké, ale zvukově masakrózní.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

787

Re: volba lehké hlavy...

Gasi napsal:

GK Fusion

 na to, že je to digitál, tak dobrý wink

Za mně zvukově jedna z těch velmi dobrých hlav, otázka je nakolik je pro koho drahý či nikoliv.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

788

Re: volba lehké hlavy...

Jo, ty modry LEDky taky nemam rad, ani na Markbass. Nejradsi bych to vymenil za jine barvy a s mensi svetelnou intenzitou... Ostatne jako koncertni fotograf mam asi vypestovany prirozeny odpor k modrym LED, protoze to je spolu s (ultra)fialovou nejhorsi mozne nasviceni pro foceni :-D

Pětka K&K se snímači od Honzy Růžicky | Korg Pitchblack Poly, TCE SpectraComp | Markbass Big Bang + Hocke N112H
http://www.sichr.net
0 xLajků:

789

Re: volba lehké hlavy...

Taky Led hate positive... obecne toto modre svetlo mi robi problem, ale hlavne aj na displayi multaku od bossu ktory mam... 

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

790

Re: volba lehké hlavy...

Zlatý, teda vlastně zelený Trace Elliot. Ovšem ten s regulací intenzity podsvícení. smile

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

791

Re: volba lehké hlavy...

sichr napsal:

Nejradsi bych to vymenil za jine barvy a s mensi svetelnou intenzitou...

 Domácí tuning papírovou lepící páskou to řeší smile
(tímto hejtuju jinak skvělý Nookův High pass filter)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

792

Re: volba lehké hlavy...

U GR Bassu se ten světelnej cirkus dá naštěstí vypnout. Což je funkce kterou ocenil i Ed Friedland :-)

U Nookova HPF mi to nějak nevadí.

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

793

Re: volba lehké hlavy...

D.a.l.i napsal:
sichr napsal:

Nejradsi bych to vymenil za jine barvy a s mensi svetelnou intenzitou...

 Domácí tuning papírovou lepící páskou to řeší smile
(tímto hejtuju jinak skvělý Nookův High pass filter)

Ale fuj :-D Spis zkusim vymyslet nejaky prusvitny kloboucek, ktery ty vypalovace oci stahne na nejakou rozumnou uroven a nebude to vypadat jak po utoku kutilem domacim...

Ted proste musim mit aparat za zady, at to sviti do ksichtu nekomu jinemu :-D

Pětka K&K se snímači od Honzy Růžicky | Korg Pitchblack Poly, TCE SpectraComp | Markbass Big Bang + Hocke N112H
http://www.sichr.net
0 xLajků:

794

Re: volba lehké hlavy...

sichr napsal:Ted proste musim mit aparat za zady

Tak to snad je normální / přirozená poloha aparátu, ne?

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

795

Re: volba lehké hlavy...

Šimi napsal:
sichr napsal:Ted proste musim mit aparat za zady

Tak to snad je normální / přirozená poloha aparátu, ne?

Na zkouskach miri na me, ale me to proste stve uz z principu, nemam modre LED rad. Nastesti to nema vliv na zvuk, ktery se mi libi moc smile

Pětka K&K se snímači od Honzy Růžicky | Korg Pitchblack Poly, TCE SpectraComp | Markbass Big Bang + Hocke N112H
http://www.sichr.net
0 xLajků:

796

Re: volba lehké hlavy...

Vypada to, ze zde mame novou mezeru na trhu. Prepajet drazsi modrospektrove diody na obyc cervene nebo zlute.

0 xLajků:

797

Re: volba lehké hlavy...

sichr napsal:
...zkusim vymyslet nejaky prusvitny kloboucek...

Tak to potom vyfoť, to by mě zajímalo.

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

798

Re: volba lehké hlavy...

df napsal:

Vypada to, ze zde mame novou mezeru na trhu. Prepajet drazsi modrospektrove diody na obyc cervene nebo zlute.

jj, Clip jednoznacne cervenou, Power LED zelenou a EQ2 taky zelenou nebo oranzovou smile

Pětka K&K se snímači od Honzy Růžicky | Korg Pitchblack Poly, TCE SpectraComp | Markbass Big Bang + Hocke N112H
http://www.sichr.net
0 xLajků:

799 Naposledy upravil: df (25. 03. 2024 17.01:24)

Re: volba lehké hlavy...

sichr napsal:

jednoznacne cervenou

Nas revizni technik tu posledne vyvadel, ze cervenou muzu pouzit jen v pripade signalizace nebezpeci, takze pokud nepouzivas 8x12' lednici, kterou tim limitujes proti odfouknuti kolegu z podia, tak to bude proti normam. laughing

0 xLajků:

800

Re: volba lehké hlavy...

df napsal:
sichr napsal:

jednoznacne cervenou

Nas revizni technik tu posledne vyvadel, ze cervenou muzu pouzit jen v pripade signalizace nebezpeci, takze pokud nepouzivas 8x12' lednici, kterou tim limitujes proti odfouknuti kolegu z podia, tak to bude proti normam. laughing

Barvy kontrolek:

Zelená - Vše v cajku, připraveno na jízdu

Bílá - Zapnuto a vše jde podle plánu

Žlutá (jantarová) - Bacha! Něco je španě. Když se nezvolní, tak se to posere.

Červená - Průser, něco se posralo

Modrá - Zapnutá nějaká vychytávka / dosaženo "uzlového" bodu v plánu

big_smile

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků: