301

Re: Preamp?

Tak tohle je pecka. Ta prace s tim musela byt silena. Byl jsem prekvapeny ze dvou veci. Vsechny ty "panely" od TE, TC atd. jsou fakt divnostroje. Starej preamp od Dunlopu si vede naprosto vyborne, i kdyz uz tu s nami bude hodne dlouho. To same Sansamp. Geezeruv preamp me prekvapil svoji univerzalnosti (samozrejme v ramci mezi signature vehementu). Podobne jako jeho signovany snimace. Dal me trochu zarazil DarkGlass v roli preampu. Zvuk dobrej, snad nikde to tam nebylo s nim spatny, kvalitni kus gearu, ale zaroven mi z nej nikde nespadla celist. No a pak jsem cekal trochu vic od dvojice preampu od Cali.

0 xLajků:

302 Naposledy upravil: Lukáš (22. 11. 2022 21.48:41)

Díky moc za odkaz s videem smile, protože mě fakt překvapilo a dost zarazilo zároveň (navíc si zpětně říkám, jak jsem na tom se sluchem).

Nevím, jestli to bylo kombinací nahrávek, nástrojů (většina aktivky), příp. technik hry, ale zvukově mi totiž většina z nich přišla plus mínus podobná deka smile. Pro mě z tý deky vykukovaly Digbeth a Butler, u kterých jsem cítil náznak originality v charakteru zvuku (což měl vlastně defakto Trace totálně bez středů nebo Scrambler big_smile) a Bassbone, který byl takový nejvíc čistý a tvrdý. U zbytku jsem víc, než že by mě to bavilo, rozlišoval, jestli to "mělo/má víc středů nebo míň než to předtím/potom", což mi připadá smutný big_smile.

Jo a vlastně z hlediska headroomu mi přišly zajímavý ty rackový preampy na konci, ale zase to (pro mě) mělo takový mdlý středy.
A škoda, že tam chyběly lampové preampy, to by mě zajímalo...

0 xLajků:

303

Lukáš napsal:

Trace totálně bez středů

To bylo zejména tím, že tam zapínal ten přepínač BASS ENH., který je vysloveně uduněný.

Lukáš napsal:

ale zvukově mi totiž většina z nich přišla plus mínus podobná deka

Tady bych se tvůrce docela zastal. Občas dělal "Véčko" na ekvalizéru, ale dost často i přidával středy, dělal podle mě dost zvuk poplatný danému žánru. Každopádně potvrdila se mi jako správná volba mého Darkglass Microtubes X Ultra, a líbil se mi ještě ten Tech 21 VT Bass.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: