701 Naposledy upravil: Vášina (20. 10. 2020 13.27:24)

Re: Hocke aparáty

m3 napsal:
pesk napsal:

Ahoj, zkoušel jste někdo vedle sebe komba BN112 a BN114?

 Mno pocitam ze Vladimir to zkousel big_smile .. kdyby se nezjevoval zkus mu napsat sz smile  uzivatel: Hocke viz par prizpevku nad timhle smile 

Řešil jsemn to úplně stejně. Pak jsem zajel do Padrdubic a koupil  kombo BN112H  (po dohodě s mistrem vytuněný na 300W) a k tomu box  N112H ( našláplej na 350W - 8Ohm) s tím, že to budu požívat jako kombo na menší hraní a s bednou na větší. Ale společně s tou bednou to hraje tak parádně, že jí tahám sebou stejně furt. Na samotný kombo jsem nehrál ani nepamatuju...

0 xLajků:

702

Re: Hocke aparáty

Zdravím vespolek, mám starší desítku od Hockeho a mám malý problém. Když jsem naposledy hrál, což bylo někdy loni na konci léta, tak v ní občas chrastilo. Nějak jsem to tehdy neřešil, ale teď se mi konečně podařilo odstěhovat se ze zkušebny a zapnul jsem se doma - chrastění je tam i při nízké hlasitosti. Nedělá to vždycky, jenom u některých tónů a zní to, jako když prokopnete reprák. (Mám podezření, že si to někdo vypůjčil a nechoval se k tomu hezky, ale bohužel to neumím dokázat). Chystám se, že to kuchnu a podívám se dovnitř. Je něco, na co bych se měl zaměřit a kde hledat příčinu? Pokud nebude prokopnutý reprák, což bych asi viděl...

Dík

0 xLajků:

703

Re: Hocke aparáty

Prsty kolem středového pupku zatlačíš na membránu a když při pohybu uslyšíš škrábání, obvykle dře připálené vinutí na kmitačce o pólové nástavce magnetu -> nechat převinout nebo vyměnit reprák.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

704

Re: Hocke aparáty

Taky by mohl být někde natržený závěs toho repra a když to trefí správně dlouhou vlnu, prorve se tím víc vzduchu.  Ale začal bych přitáhnutím všech šroubů -> může se tam viklat zesík. 

0 xLajků:

705

Re: Hocke aparáty

Je to jenom bedna, zesík je zvlášť. Večer do toho vlezu a uvidíme. Osobně tipuji, že si to nějaký machr půjčil, vůbec by mě to nepřekvapilo.

0 xLajků:

706

Re: Hocke aparáty

CzechJoker napsal:

Je to jenom bedna, zesík je zvlášť. Večer do toho vlezu a uvidíme. Osobně tipuji, že si to nějaký machr půjčil, vůbec by mě to nepřekvapilo.

Mi jednou Soundelirium chrastilo a důvodem byl přívodní drátek, který se dotýkal repra a při určité frekvenci to chrastilo/šustilo, zkontroluj i toto. Ptákovina, ale ne nereálná smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

707 Naposledy upravil: CzechJoker (03. 04. 2021 11.24:12)

Re: Hocke aparáty

Tak jsem to rozdělal, složil a zdá se, že to pomohlo. Trochu jsem dotáhl matky na reproduktoru, nebyly úplně volné, ale mám to rád nadoraz. Žádný vrut nebyl volný, některé přímo naopak - nechtěly ven.
Teď jsem to konečně zapojil a zdá se, že nic nerezonuje. Resp. v ložnici rezonuje úplně všechno a rezonuje i baba o patro výš, tak jsem skrze ten nesouvisející kravál žádné pazvuky z bedny neslyšel. Uvidíme, až dám master na zesíku na druhou čárku... (To ale díky moudré a laskavě zbabělé vládě hned tak nebude.) Plánoval jsem, že zahodím aparát a budu hrát rovnou do linky, ale zatím si to odpustím a zůstanu u této varianty. Vzhledem k tomu, že jsme s covidem někdo sotva v polovině, tak mám na plánování čas.

0 xLajků:

708

Re: Hocke aparáty

Ahoj,

 mám starší Hocke Bass 200W, kombu bude už cca 20 let, měl jsem ho jako aparát na meší akce apod. Ještě než nás vystěhovali za zkušebny tak jsem ho zkoušel a zjistil jsem, že má jeden problémek.

Když hraju v klidu, tj struny jen tak šolíchám tak hraje v pohodě a čistě, ale jakmile přidám dynamiku, resp. začnu do toho víc mlátit tak najednou začne kreslit, jako kdybych měl zapnutej efekt s distorzí nebo tak něco, mám pocit, že to i lehce vynechávalo, to jsi nejsem úplně jistý a teď už to ani pořádně nezkusím.

Osobně mám podezření na výkonový kondenzátory, že za ty léta už vyschly, neměl někdo něco podobnýho, resp. nevíte někdo co by to mohlo být, ať můžu jít víc na jistotu ;-)

dík

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků:

709

Re: Hocke aparáty

Burdin napsal:

Osobně mám podezření na výkonový kondenzátory, že za ty léta už vyschly, neměl někdo něco podobnýho, resp. nevíte někdo co by to mohlo být, ať můžu jít víc na jistotu ;-)

 Jistota je to zkonzultovat přímo s Hockem, popř. mu to poslat, ať se na to podívá.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

710 Naposledy upravil: Kiwi (07. 04. 2022 15.15:10)

Re: Hocke aparáty

Čerstvý dovoz z garáže z Pardubic:

 

https://baskytara.com/img/m/954/t/p1fvvt71s0unf1a35vuk25cio3.jpeg

 

Nahoře zesilovač BT30/10, celolampa ve třídě A, 30W s přepínám na 10W. Dole box N114 (opraveno).

Mistrovi velké díky!

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

711

Re: Hocke aparáty

Tak to vypada super. Chci podrobmosti! A pokud to neni tajemstvi, na kolik vyjde basova lampova 30/10W hlavicka?

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

712 Naposledy upravil: Kiwi (06. 04. 2022 18.24:00)

Re: Hocke aparáty

Hastur napsal:

Tak to vypada super. Chci podrobmosti! A pokud to neni tajemstvi, na kolik vyjde basova lampova 30/10W hlavicka?

A jake podrobnosti te zajimaji, co budu vedet odpovim. smile Co se tyce ceny, nevidim duvod k tajnostem, cca 11 500. Bojim se ale, ze dalsi zakazky by byly za vic. Vite jak to dneska je. Kratce jsme na to s mistrem narazili hmm

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

713

Re: Hocke aparáty

Heleee toho smudlika vespod mam taky blush

0 xLajků:

714

Re: Hocke aparáty

Preamp predpokladam Hockeho klasiku, tzn. pasivni tripasmo. Jde to nakroutit, aby zesik kreslil resp. jako trida A, jak moc to kresli? Jak moc je hlasitej? Slo by 10W pouzit i na domaci hrani nebo to je furt hodne hlasity? No a jinak nejaky zajimavosti a vychytavky?

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

715

Re: Hocke aparáty

Hastur napsal:

Slo by 10W pouzit i na domaci hrani nebo to je furt hodne hlasity? No a jinak nejaky zajimavosti a vychytavky?

 Mám stejnou hlavu 18W. Na domácí hraní (se synkem bubeníkem) jedu gain někde na 14hod, master okolo 9. Tzn. 10W bude rozumně nakroutitelné na domácí hraní, pořád jsi schopen slyšitelně obšťastnit sousedy, ale za mě je to v pohodě.

Pokud jde o váhu, díval jsem se na stránky Hockeho - cca 8,5kg a velikostně je docela velká. Moje 18W má nějakých 5,5kg a je podstatně drobnější (a na mé potřeby mi bohatě stačí, dodatečně mi byl dodělán DI výstup smile)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

716

Re: Hocke aparáty

Hastur napsal:

Jde to nakroutit, aby zesik kreslil resp. jako trida A, jak moc to kresli?

Přesně to mě napadlo první, protože mám zkušenost z kytarových aparátů, že třída A prostě nedá úplně krystalicky čistej zvuk jako AB.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

717

Re: Hocke aparáty

Hastur napsal:

Preamp predpokladam Hockeho klasiku, tzn. pasivni tripasmo. Jde to nakroutit, aby zesik kreslil resp. jako trida A, jak moc to kresli? Jak moc je hlasitej? Slo by 10W pouzit i na domaci hrani nebo to je furt hodne hlasity? No a jinak nejaky zajimavosti a vychytavky?

Ano, je to klasika pasivní EQ (proto jsem také Hockeho chtěl). Zesík kreslí až po vytáhnutí gainu a volume a když do toho hrábneš. To já vyhledávat nebudu, ale fakt rozumím kombinaci nakouřená lampa a precl smile

Co se týče hlasitosti, tak zatím samozřejmě v domácích podmínkách - 10W naprosto pohodová ideální hlasitost. Při přepnutí na 30W to je hodně velký kravál, při kterém se to tu už třepe. Moje využití nebude do žádného velkého tělesa, resp. velkého třeba jo (kytary, flétn,y housle, mandolína, ukulele, buzuki, zpěváci...), ale bez bubeníka. Doteď jsem tam používal BN110 (10", 100W), takže o hlasitost fakt strach nemám smile

Ze zajímavostí celkem již nic, je to vlastně klasika jako ostatní Hocke BT lampy, jen vzadu to přepínání pentoda/trioda.

Jinak prostě ta lampa, to je TEN zvuk, nemůžu si pomoct. Jednou to tu Aidamos popsal jakože je zvuk najednou ve 3D. Ale to asi nemusím moc popisovat, lampy všichni známe. Nevýhoda - je tam všechno slyšet, jak hraješ blbě big_smile

Dali, to tvoje je to Blues 18? To je kytarový, že? Nemá to jiný ovládání, ekvalizér? Hocke ho teď nemám na stránkách, tak nevím, možná si to pletu s tím Club30.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

718

Re: Hocke aparáty

Aidamos napsal:
Hastur napsal:

Jde to nakroutit, aby zesik kreslil resp. jako trida A, jak moc to kresli?

Přesně to mě napadlo první, protože mám zkušenost z kytarových aparátů, že třída A prostě nedá úplně krystalicky čistej zvuk jako AB.

Opak je pravdou. Třída "A" je nejlineárnější třída ve světě zesilovačů. Veškeré preampy pracují ve třídě "A". To znamená že pracovní bod aktivního prvku je v linární části charakteristiky, u aktivního prvku (tady elektronky) jím teče konstantní proud. Třída "AB" pracuje v koleni charakteristiky - klidový proud - a ten se s vybuzením zvětšuje. Zatímco tř. "A" v koncovém zesilovači pracuje s maximálním možným proudem i v klidu, tím je zaručena práce v oblasti lineární charakteristiky. Z toho je patrné, že tř. "A" (u koncového zes.) není moc efektivní (malá účinnost), ale zvukově je to to nejlepší z možného.

Jen doplním KIWIho - Box je N114 (ne BN)

0 xLajků:

719

Re: Hocke aparáty

Kiwi napsal:

Čerstvý dovoz z garáže z Pardubic:

Nahoře zesilovač BT30/10, celolampa ve třídě A, 30W s přepínám na 10W. Dole box BN114.

Mistrovi velké díky!

Už na obrázku - Móc pěkné!
A ze zvědavosti: 14" jsi bral aby to na sobě dobře sedělo nebo z jiného důvodu?

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

720

Re: Hocke aparáty

Hocke napsal:

Jen doplním KIWIho - Box je N114 (ne BN)

Jasně, díky za korekci!

MartinXC napsal:

Už na obrázku - Móc pěkné!
A ze zvědavosti: 14" jsi bral aby to na sobě dobře sedělo nebo z jiného důvodu?

No chtěl jsem nějaké větší repro (původně jsem chtěl 15"). Chci to na použití, kde budu chtít hlavně víc basů a celkově mohutnější zvuk. 12" mi nesedí, 10" už by bylo malé (na to mám pak kombo BN110) a máš pravdu, že by se to možná ani nevlezlo na tu bednu smile

 

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

721

Re: Hocke aparáty

Kiwi napsal:

Dali, to tvoje je to Blues 18? To je kytarový, že? Nemá to jiný ovládání, ekvalizér? Hocke ho teď nemám na stránkách, tak nevím, možná si to pletu s tím Club30.

 Ano, je to kytarové, ale na basu to funguje naprosto bez problémů. Resp. v kapele střídám elektriku s baskytarou a na Soundeliriu 10.33 je oboje solidně použitelné. Zvukař si bere zvuk z DI výstupu ze zesilovače (ještě jednou díky za dodatečné překopání!)

Ovládání - gain, equalizér (3 pásma), hlasitost, tónová clona (!). EQ by měl být pasivní.

Co jsem si pořídil Elfa jako druhý zesilovač, tak musím potvrdit, že zvuk z lamp je prostě (o kus) víc. Elf je zase krásně skladný a lehký + je stále zapojený do bedny u synka, ať můžu vzít basu a můžeme hrát smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

722

Re: Hocke aparáty

Tak jsem dneska navštívil mistrovu dílničku . Zkoušel jsem svůj American Original jazz bass přes lampový zesík BT70 v různých kombinacích. Po prvních tónech jsem byl vysloveně nadšen! Krásný plný zvuk, v sestavě 4X8 plus 1X14 neuvěřitelný tlak a pocit konkrétnosti tónu. Zvuk je jakoby všude kolem, když zaberete prsty, krásně to zachrochtá... Na slap MASO! Pak jsem zkoušel samotnou 4X8, tlaku trochu ubylo, ale pořád velkej zvuk, skvělá konkrétnost a středovost zvuku ( tahle kombinace se mi líbila nejvíce ) . Nakonec jsem zkoušel 1X12 , trošku úbytek konkrétnosti, ale stále  skvělá !!( musel jsem jemně přidat středy  ! A hlavně ty rozměry - je to málá bedna a zesík samotný je taky " prcek" . Vezmete do ruky a jdete....  Lampy mě naprosto uchvátily a půjdu touto cestou.

Bohužel musím řešit rozměry a půjdu asi cestou BT70 plus 1X12  jinak bych bral 4X8. Ještě mě napadla kacířská myšlenka jestli mistr nedělá 2X10, zapomněl sem se zeptat..

 

jazz bass lover
0 xLajků:

723

Re: Hocke aparáty

Bezne nedla, ale myslim, ze na prani vyrobi cokoliv.

jinak jenom takovej dotaz - jak jsi pridal stredy? Na padivnim tone stack EQ totiz pridat stredy nejdou?

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

724

Re: Hocke aparáty

Kiwi napsal:

jak jsi pridal stredy?

 otočil sem čudlem? smile né vážně, mistr říkal, že je to ovládaní jako starý fender aparáty, čili basy a vejšky přidáváš a středy jakoby " doplňuješ " ?

 

jazz bass lover
1 xLajků:

725 Naposledy upravil: Kiwi (29. 01. 2023 20.38:32)

Re: Hocke aparáty

peetichac napsal:
Kiwi napsal:

jak jsi pridal stredy?

 otočil sem čudlem? smile né vážně, mistr říkal, že je to ovládaní jako starý fender aparáty, čili basy a vejšky přidáváš a středy jakoby " doplňuješ " ?

 

Ve skutecnosti je to flat neboli rovne tak, ze jsou basy a vysky na nule a stredy na max, tudiz stredy prakticky pridat nelze. smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

726

Re: Hocke aparáty

No to sem z toho jelen! Ale fungovalo to...

jazz bass lover
0 xLajků:

727

Re: Hocke aparáty

No mistr to má super. To v týhle kose jste byli v té garáží? Brrr.

Sam mam od něj už něco přes rok 100w a kombinaci 1x14 a 2x8. Spis, ze tenkrát neměl tu 4x8. Ty 8 palce jsou úplna bomba. Pro slapu pro mě lepší než horna. Trsatko to samé. Za 2x8 je teda sama o sobě taková anemická, použít to jde ale ten spodek to nemá. Ale dohromady je to bomba. Pokud jdu jen s jednou bednou tak volím raději tu 14. 

0 xLajků:

728 Naposledy upravil: peetichac (27. 02. 2023 21.11:49)

Re: Hocke aparáty

Tak jsem si přivezl s Pardubic tohodle mazlíka : 

https://baskytara.com/img/m/1595/t/p1gqa7f2kkcueu21e017oj17ak3.jpg

Je to BT70 celolampa a bedna ( kupovaná tady na fóru) N112H. Hraje to neuvěřitelně... Je to uplně jinej vesmír, všechno zní skvěle, až je to podezřelý! Hraju na fender  American original 60s jazz bass a Fender japan fretless jazz bass a zvuk je hrozně plnej, tlustej, konkrétní . Krásně zachrochtá, když zaberu... Ve vyšších polohách to krásně zpívá, sustain se tak ztrojnásobil.. Všem doporučuji. A děkuji celému řetězci lidí tady na fóru, kteří mě rozhoupali ke koupi (Davidak, MartinXC, Kiwi ...) a samozřejmě panu Hockemu! Nepochopím, jak může dělat takovýhle stroje za takovou cenu v takových podmínkách! Je to boží člověk! Amen smile

 

jazz bass lover
0 xLajků:

729

Re: Hocke aparáty

peetichac napsal:

Tak jsem si přivezl s Pardubic tohodle mazlíka : 

https://baskytara.com/img/m/1595/t/p1gqa7f2kkcueu21e017oj17ak3.jpg

Je to BT70 celolampa a bedna ( kupovaná tady na fóru) N112H. Hraje to neuvěřitelně...

To je sen tohle. Asi jsi mě nakazil GASem ;-) 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

730

Re: Hocke aparáty

Moc gratuluju. Souhlasím, jak se přičichne k lampám, těžko je cesty zpět. A Hocke je dělá opravdu neuvěřitelně dostupné. Tak ať to dobře slouží smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

731

Re: Hocke aparáty

 To je krása blush Sam to mam ve 100w.

0 xLajků:

732

Re: Hocke aparáty

teda koukám, že nás je tu docela dost Hocke lampářů !

jazz bass lover
0 xLajků:

733

Re: Hocke aparáty

Krásnej apec. Já slintám nad tou 18W hlavou. Ta by se mi líbila domů.... 

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

734

Re: Hocke aparáty

Nesmim si to koupit! Opakuji! Je to tezky! Moc to hreje! Neni to prakticky a dobry na tahani! Nesmim si to koupit! big_smile big_smile big_smile 

0 xLajků:

735

Re: Hocke aparáty

df napsal:

Nesmim si to koupit! Opakuji! Je to tezky! Moc to hreje! Neni to prakticky a dobry na tahani! Nesmim si to koupit! big_smile big_smile big_smile 

Jestli se nic nepokazí, tak svoji 130 vezmu na sraz.Můžeš zkusit... 

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

736

Re: Hocke aparáty

Basomatér napsal:
df napsal:

Nesmim si to koupit! Opakuji! Je to tezky! Moc to hreje! Neni to prakticky a dobry na tahani! Nesmim si to koupit! big_smile big_smile big_smile 

Jestli se nic nepokazí, tak svoji 130 vezmu na sraz.Můžeš zkusit... 

Nesmím si to tam zkoušet. big_smile big_smile

0 xLajků:

737

Re: Hocke aparáty

Hastur napsal:

Krásnej apec. Já slintám nad tou 18W hlavou. Ta by se mi líbila domů....

Proč jen domů? Normálně ji používám, gain na půlce, volume někde na 9hod, pro mé účely má výkonu na rozdávání smile

Boxx na ni ušil šikovnou tašku, kam strčím propojovací kabel, stojan Herkules a 5m napájecí šňůru a nemá to chybu smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

738

Re: Hocke aparáty

D.a.l.i napsal:

Proč jen domů?

 Já to myslel tak, že tohle je jediný lampáč, který by se dal výkonově zkrotit pro použití domů. Ty ostatní jsou už zbytečně silné a v domácích podmínkách imho nepoužitelné. Spíš si mě nahlodal, jestli to není furt ještě moc big_smile

Chtěl bych si domů pořídit nějaký malý lampový aparát jen tak pro radost. Mám schovanou kopii Marshalla, ale to je 100W , takže výhonově a hlasitostně masakr. U toho mě napadlo, pořídit nějakou výkonovou brzdu. Jenže jsem zase různě četl, že to dost mění/kazí zvuk. Tak nevím.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

739

Re: Hocke aparáty

Nevim, jestli je to problem zrovna tenvykonove brzdy. Docela plati, ze reprak je potreba dostatecne nakrmit. Uplne zjednodušeně. Kdyz budes mit minikombo (mam to ozkousene s mym Hartke HD25) a hlasitostne to same pustis do 15ky boxu s 400w vykonu, tak paradoxne lepe bude hrat ten Hartke. Poprve jsem si na záskok u mistnich pečbuřtů vzal jako spravny rocker svyho Hockeho s minifullstackem a myslel jsem, ze se poseru. Od ty doby taham (se ten zaskok trochu protahl) tohohle pekelnyho spunta. Jediny co je naprd, tak nema linku, ale kdyz je nejhur strcim k tomu kopakovy mikrofon.

0 xLajků:

740

Re: Hocke aparáty

Nevím jestli to co popisuješ platí obecně - resp. od jakýho poměru výkonu. Moje osobní zkušenost taková právě není. Měl jsem box Hocke 1x15 a 500W. Když jsem ho kupoval, tak jsem ho v Pardubicích zkoušel s mým tehdejším lampovým "monstrem" Epi Valve Jr. který měl 5W. Hrálo to úplně v pohodě (alepoň mě to tak přišlo a mistr Hocke taky nic neříkal, byl dokonce překvapenej jak hlasitě to vlastně hraje). Pak jsem dlouhou dobu ten box provozoval s 50W celolampou, pak 250W digitál a nakonec 100W lampa a vždycky dobrý. Resp bych řekl, že pořadí kvality zvuku bylo daný konstrukcí a kvalitou zesíku. Seřadil bych od nejlepšího po nejhorší: 100W lampa, 5W lampa, 250W digi, 50W lampa. Ale třeba to je u mě jen výjimka potvrzující pravidlo nebo mám fakt divný zvukový chutě big_smile

 

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

741

Re: Hocke aparáty

Ja to myslel trosku jinak smile Spis nez na urovni krmit watazi tak uroven hlasitosti. Budes chtit hrat s borcem s akustikou. Tak me vzdy prislo, ze lepsi zvuk lezl z nejake te male potvurky, nez z boxu, ktery je staveny na to, aby vydrzel, kdyz do nej pustis 100w lampu na 3/4 smile

0 xLajků:

742

Re: Hocke aparáty

já si teda doma cvičím a hraju na nízkou hlasitost a zvuk je super i tak ! Ten charakter tam je. Teprve zítra budu mít zkoušku s kapelou..

jazz bass lover
0 xLajků:

743

Re: Hocke aparáty

Hastur napsal:

Chtěl bych si domů pořídit nějaký malý lampový aparát jen tak pro radost.

 presne na ten ucel som predminuly rok dostal od Jeziska
 Bugera T5 Infinium

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

744

Re: Hocke aparáty

yuro22 napsal:

Bugera T5 Infinium

 Prosím tě, dala by se ta potvůrka použít jako preamp v boardu? Neřeším teď velikost, ale jde mi spíš o to, jestli musí mít koncák zapojenou zátěž (box), nebo jestli dokáže fungovat i v nějakým režimu mute a posílat signál linkou?

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

745

Re: Hocke aparáty

radoozz napsal:
yuro22 napsal:

Bugera T5 Infinium

 Prosím tě, dala by se ta potvůrka použít jako preamp v boardu? Neřeším teď velikost, ale jde mi spíš o to, jestli musí mít koncák zapojenou zátěž (box), nebo jestli dokáže fungovat i v nějakým režimu mute a posílat signál linkou?

A co prostě jen lampovej preamp? Jeden suprovej má v plánu Daviďák prodat: https://baskytara.com/topic17971

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

746

Re: Hocke aparáty

To by bylo sice lepší, ale taky výrazně dražší řešení...

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

747

Re: Hocke aparáty

joko napsal:

To by bylo sice lepší, ale taky výrazně dražší řešení...

Tak jsou i výrazně levnější lampové předzesilovač, např tento: https://www.thomann.de/cz/art_tube_mp_studio_v3_bk.htm a ten GP-Lightstone Tube Bass 2 je taky levnější, bazarový tuplem, ale bude těžké ho v bazarové ceně sehnat, to přiznávám.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

748 Naposledy upravil: yuro22 (02. 03. 2023 09.32:29)

Re: Hocke aparáty

radoozz napsal:

použít jako preamp v boardu

 ma to sluchadkovy vystup, ale ten som neskusal, neviem ci vypne vystup do repro

inak mam aj tube preamp Behringer MIC100 (existuje aj vela podobnych, ako pise Aidamos), vymenil som len lampu za TAD, a uplne v pohode funguje jak do pedalboardu tak aj na domace nahravanie

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

749

Re: Hocke aparáty

Aidamos napsal:

A co prostě jen lampovej preamp? Jeden suprovej má v plánu Daviďák prodat

 Jo, to jsem zaregistroval, ale tak nějak mě to napadlo při pohledu na cenu týhle Bugerysmile

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

750

Re: Hocke aparáty

yuro22 napsal:

inak mam aj tube preamp Behringer MIC100 (existuje aj vela podobnych, ako pise Aidamos), vymenil som len lampu za TAD, a uplne v pohode funguje jak do pedalboardu tak aj na domace nahravanie

 Toho MIC 100 mám. Sice už jen v šupleti, ale svého času jsem ho používal celkem úspěšně. Byl mi doporučen v Mydlovarech, kde jsem přes ten jejich basu nahrával. Jen nedošlo k druhé fázi - povyměňovat signálové konektory za něco lepšího.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

751

Re: Hocke aparáty

karadam napsal:

MIC 100

 Ten už se nevyrábí, nahrazen M300, ale i tak za ty prachy zlatej. Já má  ale radši ART Tube MP Studio, vyší cena, úměrně vyšší kvalita. A ušetříš za konektory, ART přepájet nemusíš wink

karadam napsal:

Byl mi doporučen v Mydlovarech

 To ti doporučil Kulich? Kluk jeden vykutálená smile)

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

752

Re: Hocke aparáty

el BassTardo napsal:

ART Tube MP Studio

  Teď je jeden za dva litry na bazaru, stojí to za to prdnout do pedalboardu a prohnat tím signál? Chtěl jsem teda něco, co bude zároveň kreslidlo, ale tohle se mi líbí.

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

753 Naposledy upravil: Péčko (06. 03. 2023 14.31:13)

Re: Hocke aparáty

Aha, koukám, že už se to tu řešilo - Lampový předzesilovač (Stránka 1) - Aparatura - Baskytara.com a Ozero do toho nakonec šel.

Tak ať už to tu nezasírám. blush

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

754

Re: Hocke aparáty

el BassTardo napsal:

 To ti doporučil Kulich? Kluk jeden vykutálená smile)

 Jj, byl to von. smile

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

755

Re: Hocke aparáty

karadam napsal:

Jj, byl to von. smile

 kolega a milovník easy řešení wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

756

Re: Hocke aparáty

Tak jsem se před dvěma týdny stal šťastným majitelem lampy BT70 + Box N112. Včera jsem to konečně mohl prubnout na zkušebně a jsem nadšený. Vedle T.E. 4x10+1x15 to vypadá srandovně, ale hraje to úžasně. Kapela nechtěla věřit, že TEN ZVUK leze z té malé bedýnky na podlaze a T. E. je opravdu vypnutý :-)

Teď už jen dořešit dilema, jestli na přepravu nechám ušít futrály od Boxx, nebo zainvestuju do hardcase. V čem přepravujete lampový zesíky?

Roscoe Beck V String Bass, Fender JB V standard USA 2001, Trace Elliot AH400SMX  + T.E. 1048H + 1x15", Hocke BT70 + N112, T.E. Transit-B, T.E. Elf + 1x10" a nějaký zbytečný krabičky
0 xLajků:

757

Re: Hocke aparáty

Tombas napsal:

 

Teď už jen dořešit dilema, jestli na přepravu nechám ušít futrály od Boxx, nebo zainvestuju do hardcase. V čem přepravujete lampový zesíky?

Mám na to obal od Boxx. Ale ti už ti nic neušijí, neboť skončili, takže jedině jiná firma.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

758

Re: Hocke aparáty

My tedka nechavali delat obaly na PA tady:

https://www.facebook.com/AmpsBag

Chteli jsme dve velky obludy na subwoofery, pak na vrsky. Bylo to rychle a docela levne. Kvalita jako ty Boxxy

0 xLajků:

759

Re: Hocke aparáty


 V čem přepravujete lampový zesíky?

V autě na hulváta nahatý smile

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

760

Re: Hocke aparáty

Tombas napsal:

Tak jsem se před dvěma týdny stal šťastným majitelem lampy BT70 + Box N112. Včera jsem to konečně mohl prubnout na zkušebně a jsem nadšený. Vedle T.E. 4x10+1x15 to vypadá srandovně, ale hraje to úžasně. Kapela nechtěla věřit, že TEN ZVUK leze z té malé bedýnky na podlaze a T. E. je opravdu vypnutý :-)

Teď už jen dořešit dilema, jestli na přepravu nechám ušít futrály od Boxx, nebo zainvestuju do hardcase. V čem přepravujete lampový zesíky?

Měkký futrál je spíš jen proti povrchovému poškození, ale tady je potřeba nějak ošéfovat i otřesy. A v případě, že nakládání necháváš na jiných je nejlíp nechat udělat kejs s vnitřním polstrováním (flaštičky jsou háklivé k nárazům) a to takový, aby se zesík nerozkutálel po kufru při brždění :-)

Ale pokud si nakládáš a vozíš sám, tak to jde často jen na zemi v kufru nebo za předním sedadlem, v dece (proti podření koženky) a trochu něčím zašprajcované. Případně v přepravce s kabelama a nečím dalším. Prostě až do chvíle, než se to po.... - pak přijde na řadu kejs.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

761 Naposledy upravil: Basomatér (26. 09. 2023 07.01:57)

Re: Hocke aparáty

Tombas napsal:

V čem přepravujete lampový zesíky?

Já měl výhodu že jsem lampu koupil i s kejsem. Ale jak mám tak nějak na starosti i ostatní bedny a odposlechy, tak jsem obaly vyráběl z koberce. Koupil jsem zbytky (pásy 1,5-1m široké) nařezal jak když se lepí papírové domečky - tedy se záložkami. Spoje jsem vyřešil nýtováním kdy k nýtu (4mm/25mm)  jsem použil z každé strany velkoploškou podložku - někdy se jím říká na dřevo. Spoje pak stačí dělat po cca 30cm, tím že je koberec relativně tvrdý, dokáže udržet tvar i bez obsahu. Sice to není úplně profi řešení, ale na takové ty "ťukance" v autě a přepravu to stačí úplně super, náklady jsou tak 150Kč na bednu a vyrobíš si vlastně jakýkoli rozměr. Našemu bubeníkovi jsem z toho udělal i takovou dvojkapsu na přechody. Kdyby byl zájem pošlu foto. Nic moc složitého to není. Stačí ulamovací nůž, nýtovačka a něco na propíchnutí koberce, já to dělal jehlovým pilníkem,  

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

762

Re: Hocke aparáty

Tombas napsal:

V čem přepravujete lampový zesíky?

Roky jsem ho vozil nahej a pokud to dobře uložíš, tak je to vcelku v pohodě (hlavně to chce po dorahným koncertu počkat a hned neodjet). Ale Orange je asi nezničitelnej - jendou jsme museli tahat věci přes zamčenou bránu a lampáč mi spadl asi ze 2 metrů na beton - přežil což nehcápu dodens. Jen napraskl plošňák, což na funkci nemělo vliv big_smile.

Ale už to vozím v hardcase a jsem klidnější smile

Fender Precision Bass USA/JAP ('74/'91), MusicMan Stingray ('89 2EQ a '92 3EQ)
Orange AD200B,Ampeg SVT810e (90's)
Shure GLXD-16E, BOSS TU-3, Maxon CP-9Pro+, MXR M80 DI+
0 xLajků:

763

Re: Hocke aparáty

https://baskytara.com/img/m/24118/t/p1hcvc0fil11p4rpjr10c791a8t3.jpeghttps://baskytara.com/img/m/24118/t/p1hcvc0fil1vak1k121uvh1g208qh4.jpeg

Ač neplánovaně, tak jsem se stal také majitelem aparátu Hocke. Jedná se o celolampu BT70 a box 115 s reproduktorem JBL E140. Nedokázal jsem odolat inzerátu a touze vyzkoušet nějakou celolampu menší. Ačkoliv výkon se zdá nízký, tak hlasitost naprosto dostačuje ve zkušebně s živým bubeníkem a krásně se zvuk prořezává kapelou, takže není třeba to příliš zesilovat. Zvuk je krásně čistý a spíše středový a 15ka rozhodně není zahuhlaná a zvládá krásně celý rejstřík hmatníku 5strunné baskytary. Preampové elektronky jsem hned vyměnil za ECC83 od Tesly, co jsem měl uschované a je to posun oproti JJ. 

Music Man Club #8
0 xLajků:

764

Re: Hocke aparáty

gratuluji, krásně se nám to tu rozrůstá !

 

jazz bass lover
0 xLajků:

765

Re: Hocke aparáty

Hodlám pořídit na Vánoce. 70W, snad bude. :-)

0 xLajků:

766

Re: Hocke aparáty

dreamy napsal:

https://baskytara.com/img/m/24118/t/p1hcvc0fil11p4rpjr10c791a8t3.jpeghttps://baskytara.com/img/m/24118/t/p1hcvc0fil1vak1k121uvh1g208qh4.jpeg

Ač neplánovaně, tak jsem se stal také majitelem aparátu Hocke. Jedná se o celolampu BT70 a box 115 s reproduktorem JBL E140. Nedokázal jsem odolat inzerátu a touze vyzkoušet nějakou celolampu menší. Ačkoliv výkon se zdá nízký, tak hlasitost naprosto dostačuje ve zkušebně s živým bubeníkem a krásně se zvuk prořezává kapelou, takže není třeba to příliš zesilovat. Zvuk je krásně čistý a spíše středový a 15ka rozhodně není zahuhlaná a zvládá krásně celý rejstřík hmatníku 5strunné baskytary. Preampové elektronky jsem hned vyměnil za ECC83 od Tesly, co jsem měl uschované a je to posun oproti JJ. 

Naprostá paráda, blahopřeju !

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

767

Re: Hocke aparáty

S dovolením vítám do rodiny :-) Pořídil jsem z druhé ruky téměř nový box N112H v 350W verzi a prozatím ho krmím TCE BAM200. Přemýšlím, jestli BAM200 výhledově vyměnit za BT70 (což mě láká vizuálně - pěkně to k sobě pasuje a věřím že těch 70W by bylo dostatečných) a nebo spíše za něco od MarkBass (třeba Big Bang). Známý měl lampovou hlavu Ampeg PF-50, což na svých 50W hrálo fantasticky, ale stihl ji bohužel prodat dřív, než jsem přivezl box domů, takže celolampu aktuálně nevyzkouším. Byl jsem na to hodně zvědavý...

Pětka K&K se snímači od Honzy Růžicky | Korg Pitchblack Poly, TCE SpectraComp | Markbass Big Bang + Hocke N112H
http://www.sichr.net
0 xLajků:

768

Re: Hocke aparáty

Jestli ti dnes výkonem stačí BAM200, tak BT70 bude určitě taky. Nicméně tenhle box unese hodně výkonu, takže novodobé 500W zesíky budou taky dobře - tady záleží co hraješ a k čemu box+zesík potřebuješ. Takový GK RB700 bude pasovat skvěle. Atp. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

769

Re: Hocke aparáty

sichr napsal:

S dovolením vítám do rodiny :-) Pořídil jsem z druhé ruky téměř nový box N112H v 350W verzi a prozatím ho krmím TCE BAM200. Přemýšlím, jestli BAM200 výhledově vyměnit za BT70 (což mě láká vizuálně - pěkně to k sobě pasuje a věřím že těch 70W by bylo dostatečných) a nebo spíše za něco od MarkBass (třeba Big Bang). Známý měl lampovou hlavu Ampeg PF-50, což na svých 50W hrálo fantasticky, ale stihl ji bohužel prodat dřív, než jsem přivezl box domů, takže celolampu aktuálně nevyzkouším. Byl jsem na to hodně zvědavý...

 U celolampy jsem po letech zkoušení skončil, takže pokud tě to nezruinuje, určitě doporučuju vyzkoušet. 

0 xLajků:

770

Re: Hocke aparáty

Po pár zkouškách a strachu s dostatkem výkonu BT70 musím potvrdit, že byl úplně zbytečný. Normálně hraji na Markbass 212 a k tomu 800W zesilovač, který jedu cca na čtvrtinu takže cca těch 200-300W max. U téhle celolampy ten zvuk je takový více průrazný a lépe se prokouše kapelou. Samozřejmě záleži na nastavení EQ ale s klidným svědomím můžu říct že stačí cca polovina až 3/4výkonu na stejnou situaci. Nechal jsem ho ve zlušebně protože tahat se mi nechce uť vlastně vůbec s žádným aparátem kvůli IEM ale i tak má bedna cca 20Kg jako ten Markbass a zesilovač cca 12 takže žádná tragédie a vleze i do kufru mého malého auta, takže na menší akce si rád kvůli zvuku budu brát. 

Music Man Club #8
0 xLajků:

771

Re: Hocke aparáty

Do 1x12 to bude asi fungovat. Do vice repraku bych sel spis do 100w. Brat s rezevou, osobně nemam moc rad, kdyz mi to začne vic nakreslovat

0 xLajků:

772

Re: Hocke aparáty

dreamy napsal:

Po pár zkouškách a strachu s dostatkem výkonu BT70 musím potvrdit, že byl úplně zbytečný.

Hraju folk a používám už pár let 18W celolampový zesilovač Hocke. Na zkouškách i koncertech mám gain většinou na 11hodinách (výstup z pedalboardu je silnější, než z nástroje) a master okolo 9hod. I malé pootočení masteru mění hlasitost docela významně.

Ani s rozumně hlasitýma bicíma nepociťuji, že by měl být výkon nedostatečný. Hlavně ty lampy dají výrazně kvalitnější zvuk, který má taky významný vliv na srozumitelnost basy v kapele.

70W lampa bude za mě pro 95% basáků zcela dostačující i pro tvrdší styly. Plus bude mít asi větší koule než "prdítko" 18W - škoda, že jsme neporovnali face-to-face ty dva zesíky na srazu na stejné bedně...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

773

Re: Hocke aparáty

Ahojte. Osadzal Hocke niekedy svoje boxy reprakmi Eminence delta 15a? Toto: https://hudba.bazos.sk/inzerat/161083337/hocke-115.php) asi nebude uplne original, ci?

Dik

0 xLajků:

774

Re: Hocke aparáty

Napiš mu, je členem fóra.

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

775

Re: Hocke aparáty

Doldy napsal:

Ahojte. Osadzal Hocke niekedy svoje boxy reprakmi Eminence delta 15a? Toto: https://hudba.bazos.sk/inzerat/161083337/hocke-115.php) asi nebude uplne original, ci?

Dik

Eminence Hocke dřív používal.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

776 Naposledy upravil: Hocke (14. 02. 2024 23.31:03)

Re: Hocke aparáty

Doldy napsal:

Ahojte. Osadzal Hocke niekedy svoje boxy reprakmi Eminence delta 15a? Toto: https://hudba.bazos.sk/inzerat/161083337/hocke-115.php) asi nebude uplne original, ci?

Dik

Ano, osadzal.

0 xLajků:

777

Re: Hocke aparáty

 

Doldy napsal:

Ahojte. Osadzal Hocke niekedy svoje boxy reprakmi Eminence delta 15a? Toto: https://hudba.bazos.sk/inzerat/161083337/hocke-115.php) asi nebude uplne original, ci?

Dik

Takový box mám doma, ještě s Emi ME15-2008 - klasický rockový projev, taky hmotnost.  Je to box z dřevotřísky a s kmitacími panely jako tlumení uvnitř. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků: