301

Re: Jaká sluchátka?

kopyto napsal:

Jen bych upozornil na to, že jsou uzavřená (což můžeš chtít, nevím)

Otázka, zda člověk může rušit svoje okolí, páč s otevřenými/polootevřenými to pak je slyšet i ven, což je samozřejmě navíc absolutně nepřípustné při nahrávání zpěvů, kdy dochází k přeslechům.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

302 Naposledy upravil: spaceman8 (19. 11. 2020 10.30:27)

Re: Jaká sluchátka?

Aidamos napsal:

má malinko méně basů, ale hlavně o dost méně středů

no, tak to teda pěkně děkuju, to sem se sem teda dobře obrátil, to budu zase o litr lehčí, herrgott :--D

kopyto napsal:

Jen bych upozornil na to, že jsou uzavřená (což můžeš chtít, nevím) ale citlivějším osobám můžou uzavřená sluchátka při delším poslechu způsobovat problémy

mám uzavřené i otevřené kossy a už od nich obou chci pryč.  problémy mně uzavřené nikdy nedělali, ale je fakt, že hodiny to na hlavě nemám. adame co ty s těma 95%, něco registruješ?

0 xLajků:

303

Re: Jaká sluchátka?

spaceman8 napsal:

adame co ty s těma 95%, něco registruješ?

Hele, mám to na uších fakt dost hodin denně a problémy mi to nikdy nedělalo. Navíc ty sluchátka jsou extra pohodlný, že o nich ani nevím.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

304

Re: Jaká sluchátka?

Akg  k121 mam taky... spokojenost.

 

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

305

Re: Jaká sluchátka?

Aidamos napsal:
kopyto napsal:

Jen bych upozornil na to, že jsou uzavřená (což můžeš chtít, nevím)

Otázka, zda člověk může rušit svoje okolí, páč s otevřenými/polootevřenými to pak je slyšet i ven, což je samozřejmě navíc absolutně nepřípustné při nahrávání zpěvů, kdy dochází k přeslechům.

To je samozřejmě pravda, co píšeš. Já při jejich použití každopádně vždycky trpěl, ale je mi jasné, že se to nedá zobecňovat.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

306 Naposledy upravil: Aidamos (19. 11. 2020 16.15:38)

Re: Jaká sluchátka?

kopyto napsal:

Já při jejich použití každopádně vždycky trpěl

 A co Ti konkrétně na té uzavřenosti vadí? Nějaké fyziologické projevy to na Tebe má? Mně nějak nic nenapadá, každopádně ta zvuková izolovanost od okolí mi nijak nevadí...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

307

Re: Jaká sluchátka?

Já mám (jako správný muzikant) problémy s ušima :-) Jakmile je mám nějakou trochu delší chvíli nasazené, končí to zaléháním uší, občas zánětem nebo alespoň náběhem na něj. Asi nějaký špatný tvar zvukovodu, zničené bubínky z dětství k tomu taky nepřispějí. Takže jsem psal, že se to fakt nedá zobecňovat, ale četl jsem o více lidech, co to zmiňovali.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

308 Naposledy upravil: nohavada (20. 11. 2020 12.02:07)

Re: Jaká sluchátka?

Já jsem na tom dost podobně, jako kopyto nade mnou, navíc se to časem zhoršuje až tak, že si každých 30 minut musím dávat aspoň na chvíli od sluchátek pauzu. Proto i teď hledám pohodlnější variantu - nemůžu mít uši obepnuty koženkou, to už nesnesu. Kopyto, jak jsi to vyřešil? Teď je na nakupování/zkoušení sluchátek docela blbá doba, tak se zkušenosti budou hodit smile
EDIT: jo tak už vidim akg k121

0 xLajků:

309

Re: Jaká sluchátka?

A hlavně už nenahrávám a v 90% poslouchám bez sluchátek:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

310

Re: Jaká sluchátka?

nohavada napsal:

nemůžu mít uši obepnuty koženkou, to už nesnesu

 Já teda uzavřený sluchátka nikdy neměl, vždycky polootevřený, ale je fakt, že moje první sluchadla měli náušníky z koženky a nebylo to na delší poslech úplně ono. Teď mám AKG K702 a ty mají náušnáky z pěny a potažený látkou. Strašně příjemný a prodyšný.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

311

Re: Jaká sluchátka?

Na Facebooku na mě vyskočilo krátké video Kabátů ze zkušebny a poud dobře vidím, tak Pepa má v uchu čínská sluchátka KZ 10, dokonce to možná není ani verze PRO :-)

Čas 0,34

https://www.facebook.com/100007057180254/videos/2793979770847235/

Jinak mě docela překvapuje na jak malém prostoru dokáží zkoušet, protože o Kabátech se obecně říká, že i na podiu jsou hodně nahlas.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

312

Re: Jaká sluchátka?

Dzzerza napsal:

Na Facebooku na mě vyskočilo krátké video

Škoda, že není veřejný sad  A jinak KZ10 jsou za pár korun výborný sluchátka.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

313

Re: Jaká sluchátka?

tohle?

https://www.youtube.com/watch?v=5ukw6WkpJzU

0 xLajků:

314

Re: Jaká sluchátka?

To na Facebooku je krátká ukázka mobilem ze zkušebny.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

315

Re: Jaká sluchátka?

Atvečko napsal:
Dzzerza napsal:

Na Facebooku na mě vyskočilo krátké video

Škoda, že není veřejný sad  A jinak KZ10 jsou za pár korun výborný sluchátka.

Souhlas. wink Nakonec jsem je objednával celý kapele. sunglasses

0 xLajků:

316

Re: Jaká sluchátka?

Doporučíte mi někdo náhradní špunty ke KZ ZS10 Pro? Ty přibalené pěnové nejsou nic moc a ty gumové zase nejsou pohodlné. Ideálně nějaké, které dobře izolují okolí.

Ibanez K5 2005 | Squier 40th Anniversary Vintage Edition Precision Bass
Ampeg SVT-3 Pro | Markbass Standard 104HF-4
Line 6 Hx Stomp | Line 6 Relay G50
0 xLajků:

317

Re: Jaká sluchátka?

JohnyFallen napsal:

Doporučíte mi někdo náhradní špunty ke KZ ZS10 Pro? Ty přibalené pěnové nejsou nic moc a ty gumové zase nejsou pohodlné. Ideálně nějaké, které dobře izolují okolí.

Já mám tyto: https://www.aliexpress.com/item/4000420233514.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dyB1VA7

Ale ono to bude dost záviset na velikosti ucha, ne každému musí sedět.
Mám několik párů jako náhradních, kdybys měl cestu přes Hradec, nabízím k vyzkoušení.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

318

Re: Jaká sluchátka?

Nevěřil jsem, se z hecu jsem se nechal vyprovokovat a objednal. Nelituju, ty sluchadla jsou naprosto fantastický, jak zvukově, tak útlumem okolí a tím jak perfektně sedí:

Sluchátka KZ ZS10 BA10 ZS6 ZST ES4 ZS5

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

319

Re: Jaká sluchátka?

Ivo napsal:

Nevěřil jsem, se z hecu jsem se nechal vyprovokovat a objednal. Nelituju, ty sluchadla jsou naprosto fantastický, jak zvukově, tak útlumem okolí a tím jak perfektně sedí:

Sluchátka KZ ZS10 BA10 ZS6 ZST ES4 ZS5

Ivo neměl jsi možnost je srovnat s KZ 10 Pro?

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

320

Re: Jaká sluchátka?

Dzzerza napsal:

Ivo neměl jsi možnost je srovnat s KZ 10 Pro?

 Bohužel neměl, ale myslím, že za cenu cca 500,- Kč nic člověk řešit nemusí.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

321

Re: Jaká sluchátka?

Já používám už několik let audio technika ah-50.

0 xLajků:

322 Naposledy upravil: FunkyMonk (09. 04. 2021 11.16:06)

Re: Jaká sluchátka?

Caute priatelia. 
Nedavno sa mi podarilo rozsliapnut si sluchatka a tak by som si chcel poriesit dalsie. 
Mal som tieto JBL https://www.alza.sk/jbl-tune-115bt-cierne-d5726083.htm  a bol som s nimi spokojny, ale vobec sa v tejto sfere neorientujem a neviem ci existuje cosi lepsie v podobnej cenovej kategorii (do 50 eur) 

Moja podmienka je len aby boli s bluetooth pripojenim a konstrukciou klasicke "stuple"  (bez nejakych konstrukcii, ktore sa musia zahaknut za ucho, atd ) 

Diky za kazdy tip wink 

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

323

Re: Jaká sluchátka?

Chlapi, máte někdo porovnán zvuk Airpods (2gen) vs. Airpods PRO? Uvažuji o koupi a zajímalo by mě, zda si znatelně pomůžu s kvalitou zvuku. Airpody mám momentálně na zkoušení, přijdou mi poměrně slušné, ale drátové pecky hrají přece jen znatelně lépe smile

Jeden z podstatných důvodů Airpodů je handsfree, tam to funguje skvěle a kvalitu zvuku nemusím řešit. Ale pak už je jen krůček k tomu si občas něco pustit jen tak smile

Díky za zkušenosti a postřehy.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

324

Re: Jaká sluchátka?

Máte někdo true wireless špunty? Chci si koupit buď Sennheiser Momentum TW2 nebo Bose Quietcontrol Earbuds a váhám který a jestli vůbec.První otázka je muzika - jak takovýhle sluchadla hrajou? Druhá věc - anatomie zvukovodu a tvar sluchátek (budou mi sedět?). Ty moje vybraný jsou dost drahý na to, aby to byly srágory, recenze a názory jsou vesměs hodně pozitivní, ale chci se zeptat vás basáků. Jo, chci je používat na běžný poslech z mobilu (iphone, takže kodek AAC), po městě, v kanclu a tak. Žádný hifi nevyžaduju ani nečekám, doteď mám dráty Porty Pro od Kosse a Sennheisery P100-II. Mám na YT zkouknutý mraky videí, pročtený recenze a tak, ale fakt, že v krámě mi je nedají vyzkoušet (hygienické důvody) mě nutí být obezřetný. Navíc ve lhůtě 14 dnů po nákupů z eshopu se nedají vrátit - hygienické důvody. Nerad bych koupil a pak byl nas*anej.
Tak co, máte nějaký zkušenosti? Předem dík...

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

325 Naposledy upravil: radoozz (09. 01. 2022 19.35:13)

Re: Jaká sluchátka?

radoozz napsal:

máte nějaký zkušenosti

 Odpovím si sám, třeba to pomůže někomu se stejným dilematem smile
Koupil jsem Sennheisery Momentum TW2. Cena lehce přes 5k. Je to hodně, to jo... Ale taky ty špuntíky hrajou hooodně dobře. Peněz nelituju, muziku si užívám jako nikdy. Objevuju utajené detaily v notoricky známých skladbách. Zvuk je parádní. Na eq v aplikaci jsem lehce potlačil výšky, páč je nemusím mít tak vyšťavený.
Čeho jsem se bál, byla anatomie. Sednou, nesednou?. Po laborování se silikonovými nástavci jsem nakonec vybral správnou velikost, která sedí, netlačí, těsní. První týden jsem si musel zvykat na nenámý pocit, že mám něco zaraženo v uchu. Koneckonců tenhle pocit jsem znal z hraní, kdy jsem nesnesl ineary a hrál raději s Portama Pro přes hlavu. Po týdnu si uši zvykly a teď do nich špunty zajedou jak do maminystuck_out_tongue_winking_eye
Muziku lze poslouchat pěkně potichu, takže si nehuntuju sluch, super je funkce Transparent Hearing, kde muzika přestane hrát a do uší mi skrz vestavěné mikrofony jde zvuk zvenčí. Takže slyším, můžu mluvit aniž bych sluchátka musel vyndávat z uší. Pak jen zase klepnu na sluchátko, mikrofony přestanou přenášet zvuky zvenčí a pustí se muzika. Parádní věc třeba do kanclu. Odříznu se od otravných keců kolegů a klepnutím se naopak k nim můžu přidat.

Jsem spokojen, a to moc. A moje uši si lebedějsunglasses 
https://baskytara.com/img/m/3014/t/p1fopvgv6dcbt10p11eggk9c1nnp3.jpg

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

326

Re: Jaká sluchátka?

radoozz napsal:

Odpovím si sám, třeba to pomůže někomu se stejným dilematem

 Zdá se, že sis moc dobře odpověděl. A možná i mně. smile

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

327

Re: Jaká sluchátka?

Trochu provětrám toto téma...

Ollo S4R - nemá s nima někdo zkušenosti? Cenově je to už masakr, ale všude na to čtu mega pozitivní recenze. Navíc se mi líbí, že se snad každej kus těch sluchátek dá v případě nějakýho problému zakoupit a vyměnit. Záruka 5 let taky neni k zahození.

AKG K371 - pokud neskočím po těch Ollo, tak zvažuju tyto. Opět velmi pozitivní recenze (včetně tohoto fóra) a mimo jiné i mnohem přívětivější cena. Neužívá je někdo, kdo nosí brýle? Jak s nima sedí?

 

byl jsem zkoušet ATH-M50X, který mi zněly fajn - sice trochu výraznější přechod středů/bassů oproti zbytku, takže ve výsledku zvuk lehce do "medova, polštářovita," což mi ale vůbec nevadí, ba naopak. Jenže po 15 minutách už mě lehce tlačily, protože nosím brýle. Po hodině už by to asi nebylo jenom lehký tlačení. S brýlema se prostě uzavřený sluchýtka vybíraj složitěji. 

Mimo jiné jsem zkoušel i AKG K702, který mi přišly snad ve všech ohledech geniální, jenže vyšší impedance - pro moje účely špatně použitelný.

0 xLajků:

328

Re: Jaká sluchátka?

vorlik napsal:

Neužívá je někdo, kdo nosí brýle? Jak s nima sedí?

Brýle už nenosím, ale dovolím si predikci. Ty AKG K371 mají totálně měkoučký náušníky, myslím si, že by to s nimi nemusel být problém. ATH-M50X jsem neměl, ale mám ještě ATH-M20X, a ty mají náušníky oproti AKG fakt tvrdé.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

329

Re: Jaká sluchátka?

Zjistil jsem že na Aliexpressu už nejsou v nabídce sluchátka KZ ZS 10 Pro.

Nemáte někdo přehled, jestli za ně existuje náhrada v podobné kvalitě a ceně? Bez vyzkoušení se to špatně řeši.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

330

Re: Jaká sluchátka?

Fakt?Me je to naslo...

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

331

Re: Jaká sluchátka?

ondrax napsal:

Fakt?Me je to naslo...

Máš recht, asi nějaká chyba v matrixu, Teď jsem to dal vyhledat znovu a už mi naskočily.

Asi zkusím verzi X: 

odkaz>>

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

332 Naposledy upravil: Lukáš (13. 03. 2023 20.57:57)

Re: Jaká sluchátka?

Výhledově hledám nějaká sluchátka na poslech hudby - špunty do uší, které budou dobře tlumit okolní zvuky (poslech v šalině smile). Rád bych se vyhnul bezdrátům s technologií aktivního tlumení zvuků z okolí, protože k nim nemám moc velkou důvěru (jak dlouho vydrží integrovaná baterie?). Cenově bych se rád držel okolo 2k.
Zatím se mi podařilo vypátrat Etymotic ER2-SE a Shure SE215 - ty by mohly dobré tlumení splňovat, jen jsou oboje trochu dražší...
Budu rád za vaše zkušenosti a doporučení smile.

Edit: ještě jsem našel KZ ZS10 PRO X, které tu jsou vychváleny v jiném threadu.

0 xLajků:

333 Naposledy upravil: Aidamos (14. 03. 2023 07.53:04)

Re: Jaká sluchátka?

Lukáš napsal:

Shure SE215 - ty by mohly dobré tlumení splňovat

Splňují.

Lukáš napsal:

Rád bych se vyhnul bezdrátům s technologií aktivního tlumení zvuků z okolí, protože k nim nemám moc velkou důvěru (jak dlouho vydrží integrovaná baterie?)

Co se týká bezdrátových, taky jsem se jim dlouho bránil, ale nakonec jsem do nich šel a nelituju. Mám pár měsíců Sony WF-C500, bezdrátová, bez aktivního potlačení hluku, tlumí sama o sobě skvěle, výdrž 10 hodin + dalších 10 hodin uloženo v nabíjecí krabičce, parádní aplikace s nastavitelným ekvalizérem. Info: https://avmania.zive.cz/recenze-sluchatek-sony-wf-c500-vyborne-true-wireless-spunty-pro-ty-kdo-chteji-kvalitu-za-malo-penez - oficiální cena cca ty dva tisíce, ale dají se sehnat od třinácti stovek.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

334

Re: Jaká sluchátka?

Já bral nedávno na Aliexpressu bezdrátový špunty Lenovo QT82 za cca 400 Kč a velký překvapení jak dobře to hraje. Akorát ty dotykový senzory jsou trochu nepraktický, např. když prší a máš nokrou čepici, tak sluchátka vypínají.

Výdrž akumulátorů neřeším, je to víc než potřebuju a díky pouzdru, které slouží jako kapesní nabíječka můžu vyrazit na víkend a nic neřešit.

Nicméně pokud bys chtěl Shure SE215, budu mít v dohlendé době jedny na prodje v černé barvě.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

335 Naposledy upravil: Lukáš (14. 03. 2023 13.44:00)

Re: Jaká sluchátka?

Dzzerza napsal:

Nicméně pokud bys chtěl Shure SE215, budu mít v dohlendé době jedny na prodje v černé barvě.

Super, určitě bych o ně měl zájem, díky za info a počítej se mnou smile !

0 xLajků:

336

Re: Jaká sluchátka?

Lukáš napsal:
Dzzerza napsal:

Nicméně pokud bys chtěl Shure SE215, budu mít v dohlendé době jedny na prodje v černé barvě.

Super, určitě bych o ně měl zájem, díky za info a počítej se mnou smile !

OK, spěcháš na to? Resp. máš nějaký dealine do kdy to potřebuješ mít vyřešené?

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

337 Naposledy upravil: Lukáš (14. 03. 2023 20.51:29)

Re: Jaká sluchátka?

Dzzerza napsal:

OK, spěcháš na to? Resp. máš nějaký dealine do kdy to potřebuješ mít vyřešené?

Nijak nespěchám (když to bude ještě v březnu, tak je to v pohodě smile).

0 xLajků: