401

Re: Mix a mastering

asi spíš jako Tysmile

FENDER American Performer Jazz Bass RW 3TSB
YAMAHA BBP 35 Vintage Sunburst
0 xLajků:

402

CORA napsal:

výrazně lepší. Činel již ok, výšky bych nechal, jen bych ještě asi víc vytáhl virbl do popředí...

  Nechci to toho pánům kolegům kecat, ale ten ride, kromě toho, že je zvukově hnusnej (což není vada mixu, ale obliba některých bubeníků v cinkavejch a hlavně nekonečně přeznívajícich ridech), proč je tolik vytaženej a uplně uprostřed? Měl by bejt přesně naopak se snarem, tomu víc než EQ by podle mýho pomohla správná komprese a reverb,
Jako bys všechny ty "problémový" stopy jenom vytahoval a zatahoval na ose dopředu/dozadu, úplně se ztratila L/R osa, nic se na ní neděje.
Jinak bicí jsou strašně pod kapelou (kromě toho obludně vytavenýho ride), stejně tak zpěv, naopak basa, kytara a foukačka zbytečně trčí, aniž by to mělo nějakej účel anebo aspoň důvod v tý muzice.
Ale což, tísíc lidí, tisíc chutí, každej nějak zvučí a každej nějak míchá... wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

403

el BassTardo napsal:
CORA napsal:

výrazně lepší. Činel již ok, výšky bych nechal, jen bych ještě asi víc vytáhl virbl do popředí...

  Nechci to toho pánům kolegům kecat, ale ten ride, kromě toho, že je zvukově hnusnej (což není vada mixu, ale obliba některých bubeníků v cinkavejch a hlavně nekonečně přeznívajícich ridech), proč je tolik vytaženej a uplně uprostřed? Měl by bejt přesně naopak se snarem, tomu víc než EQ by podle mýho pomohla správná komprese a reverb,
Jako bys všechny ty "problémový" stopy jenom vytahoval a zatahoval na ose dopředu/dozadu, úplně se ztratila L/R osa, nic se na ní neděje.
Jinak bicí jsou strašně pod kapelou (kromě toho obludně vytavenýho ride), stejně tak zpěv, naopak basa, kytara a foukačka zbytečně trčí, aniž by to mělo nějakej účel anebo aspoň důvod v tý muzice.
Ale což, tísíc lidí, tisíc chutí, každej nějak zvučí a každej nějak míchá... wink

A že ty to dycky umíš říct tím svým povýšeneckým výrazem. grinning

0 xLajků:

404

Matej napsal:

A že ty to dycky umíš říct tím svým povýšeneckým výrazem. 

 to dela tech jeho 195cm nebo kolik big_smile  kdyz sme byli kdysi na pivu este s jenichem sem si pripadal jak prcek ... 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

405 Naposledy upravil: Matej (15. 02. 2021 19.04:11)

Jinak já sem pak smíchal ještě jednu verzi,...ten ride jsem tam utáhl-frekvenci co se mi nelíbila-jak radil i CORA, ale už jsem s tím tady nechtěl otravovat. wink S virblem jsem si taky ještě pohrál a dal jsem ho lehoučce do prava i s hajtkou (bubeník je levák) a ride do leva. Tam je blbý, že ten ride mi proznívá i do virblu, takže ikdyž je na overheadech v levo, tak jde trochu i z prava od virblu. sunglasses 

https://soundcloud.com/matess-bass/poprechodu-life-its-hard-x-cover-by-twelve-bar-blues-band

0 xLajků:

406 Naposledy upravil: Matej (22. 02. 2021 19.43:01)

Chlapci, kdyby jste měl někdo chuť na další cover (tuhle starou motorkářskou pecku určitě znáte) co jsme se staříkama nahráli a já smíchal, tak poslechněte a klidně raďte co se vám tam nelíbí. Snažím se to po všech těch radách tady to dycky kousek posunout-udělat líp. Tak snad se mi to trochu daří no. wink

POPŘECHODU - Born To Be Wild (cever Steppenwolf)                                             

0 xLajků:

407

já nevím jak to správně napsat, ale zní mě to jako v mlžném oparu heboučké želé místo zabubřelých nasraných dědků které bych v tom čekal... Nevím jestli je to mixem nebo aranží, ale zrovna u této skladby mě ta "zakulacená obálka" nějak nesedí.

Když se do toho zaposlouchám tak poměry nástrojů asi ok, basa a bicí šlapou a jsou slyšet, ale celkově jsem dost na rozpacích...

0 xLajků:

408

CORA napsal:

...heboučké želé místo zabubřelých nasraných dědků které bych v tom čekal...

Tak oni nasraný moc nejsou. grinning Já to nechtěl zas přepálit s těma kytarama,..právě se mi to zdálo až dost jakože kytarama "tvrdší". wink Můžu na tom samozřejmě ještě popracovat,...ale moc nevím co bych měl udělat. Právě jak je to,...jednomu to přijde moc divoký, druhýmu měkké. confused Jinak aranž je dá se říct podle originálu,...kterej je ale zvukově samozřejmě už hodně archaickej. wink

0 xLajků:

409 Naposledy upravil: CORA (22. 02. 2021 20.15:34)

možná vytáhnout zpěv a trochu i kytaru s basou... když si pustím předlohu tak to tam víc vyniká, má to větší dynamiku, a to je možná ono co mě tam chybí...

https://youtu.be/mLhpXUtxS1c

0 xLajků:

410

jinak ale klobouk dolů, tak to by mnozí "rychlometalisti" nezahráli ani omylemwink

0 xLajků:

411

CORA napsal:

možná vytáhnout zpěv a trochu i kytaru s basou... když si pustím předlohu tak to tam víc vyniká a to je možná ono co mě tam chybí...

Tak tady je to úplně jinak,...basa s klávesama a skoro celý bicí v pravo,...kytara v levo. Ono jak to znáš v této staré verzi a srovnáváš, tak se ti to samozřejmě tak jeví. Ještě to budu chvíli poslouchat,...už to zas nechci moc nějak rozhrabat. Pak v tom tápu úplně jako vlastně udělat. grinning

0 xLajků:

412 Naposledy upravil: CORA (22. 02. 2021 20.19:04)

jj, s tím mám u cover verzí starých oposlouchaných pecek prostě problém... mám to za ty roky tak naposlouchaný že se hlava brání pustit něco jinýho smile

0 xLajků:

413

CORA napsal:

mám to za ty roky tak naposlouchaný že se hlava brání pustit něco jinýho smile

Počkej ještě,...zkusím vytáhnout tu hl.kytaru a virbl. Pak by to mělo být trochu říznější. wink Tam taky oproti originálu nejsou ty klávesy-hamondy- Ty bohužel nemáme. neutral_face

0 xLajků:

414 Naposledy upravil: Matej (25. 02. 2021 16.28:53)

CORA napsal:

..mám to za ty roky tak naposlouchaný že se hlava brání pustit něco jinýho smile

Což teďkon? hushed Ostřejší a jakože divočejší to asi je,...ale aby nebyli i staříci už z toho div živý. grinning   POPŘECHODU - Born To Be Wild (Cover by Steppenwolf)

0 xLajků:

415

o parník lepší... zkusil bych víc popustit uzdu zpěvákovi, zpívá dobře, ať je dědek slyšet winksmile

PS: já jsem taky dědek tak si ho tak asi můžu dovolit nazvat...

0 xLajků:

416

CORA napsal:

o parník lepší... zkusil bych víc popustit uzdu zpěvákovi, zpívá dobře, ať je dědek slyšet winksmile

PS: já jsem taky dědek tak si ho tak asi můžu dovolit nazvat...

Jasně,...můžeš. grinning Já jim normálně říkám "staříci". wink A když některej bublá,...tak říkám "ty si ale zlej zapšklej dědek". grinning S nima je legrace,...oni to všechno neberou nijak vážně-ikdyž to uměj dělat celkem pořádně a žijou tím. Hlavně se tím baví a jsou v pohodě. To že se nehraje,...to jim bere vítr z plachet. V jejich věku, každej rok "promarněnej" je prostě v prdeli. confused

0 xLajků:

417

přesně tak, neposrat se v týto zkurvený době je základ, chce to brát věci tak jak jsou a hlavně se tím bavit a užívat...

0 xLajků:

418

Matýsku, máte to všecko dost dobré, chlapi jsou sympaťáci, hned bych si na to zašel naživo.

japan jaguar + ampeg + krabky

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

419

Hele Matěji, bubeník je levák? Ptám se, protože při brejku na tomy máš průběh panoramy z prava do leva wink

Jinak dobrý, furt z toho hodně leze basa, ale to není ani tak mixem jako zvukem nástroje. A poslechl jsem si to dvakrát, protože jsem furt nemohl přijít na to, proč to netáhne: místama nejseš úplně zajedno s bubeníkem (nebo on s tebou), ty to ženeš dopředu, bubeník to zase sází dozadu a úpřímně: noha na kopáku už se zdá být unavená. Hrajete oba správný noty (klidně by jste mohli i míň), ale místy se úplně nepotkáváte.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

420 Naposledy upravil: Aidamos (25. 02. 2021 15.33:59)

el BassTardo napsal:

při brejku na tomy máš průběh panoramy z prava do leva

Ono to možná bude i zamýšleným mixem. Já mám rád taky spíš mix z pohledu bubeníka/kapely. Ale třeba náš zpěvák/kytarista z bluesovky se strašně vztekal, že ne, že chce mít mix z pohledu diváka a nevymluvil jsem mu to. Je nějaký standard, nějaké nepsané pravidlo, jak se to míchá v panoramě?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

421 Naposledy upravil: Matej (25. 02. 2021 16.26:04)

el BassTardo napsal:

Hele Matěji, bubeník je levák? Ptám se, protože při brejku na tomy máš průběh panoramy z prava do leva wink

Jinak dobrý, furt z toho hodně leze basa, ale to není ani tak mixem jako zvukem nástroje. A poslechl jsem si to dvakrát, protože jsem furt nemohl přijít na to, proč to netáhne: místama nejseš úplně zajedno s bubeníkem (nebo on s tebou), ty to ženeš dopředu, bubeník to zase sází dozadu a úpřímně: noha na kopáku už se zdá být unavená. Hrajete oba správný noty (klidně by jste mohli i míň), ale místy se úplně nepotkáváte.

Jojo,...je levák. Já už to tu myslím i někde psal. Proto i ten virb s hajtkou v pravo. wink Jinak tam je to tak, že v těch místech sloky, nehraje kopák na první, ale na nějakou tu osminovou pauzu-záleží jak si ty bubenický kuličky počítá. Na první hraje-kopne dycky až po několika otočkách taktu, ale basu já hraju na první s pauzou po první,...a akcenty pak ke kopáku až později v tom taktu. Přišlo mi to tak trochu zajímavější že to hraje,...nebo chce nahrát takhle. Dělá se to tak i normálně. Basa nemusí být dycky s kopákem všude na první. Ale proto se ti podle mě zdá, že je s kopákem za basou. Co si vzpomínám, tak jsem o těchto různých věcech četl někde na fejzbůku v nějaké té bubenické asociaci. Tam to bubeníci řešili,...že s dobou na první se hraje třebas až refrén, pak to nabyde většího dojmu, že je refrén chytlavější. Občas jim tam do těch debat ze zajímavostri nakukuju. Pamatuju si, že tam davali i různý příklady jakože téhle rytmiky,...už si nepamatuju co,...myslím nějaký Zepelíny. Takže ta naše aranž té rytmiky je takto záměrně. Jinak já jsem ty stopy těch bubnů-kopáku projížděl tak po taktu jak to tam funguje s basou a jestli to lícuje kde má a rovnám-většinou basu k bubnům, když tam na něco vážnějšího přijdu. sunglasses U těch bubnů s tím moc hejbam nemůžu-nebo neumím, jak to proznívá různě do sebe. Posunu úder virblu, ale on stejně hraje i z overheadů, nebo od přechodů a pak je to stejně divný-na pytel. Takže dycky říkám bubeníkovi, že nejlíp to musí zahrát on. grinning

0 xLajků:

422

Aidamos napsal:
el BassTardo napsal:

při brejku na tomy máš průběh panoramy z prava do leva

Ono to možná bude i zamýšleným mixem. Já mám rád taky spíš mix z pohledu bubeníka/kapely. 

Jojo, také to mám tak. sunglasses

0 xLajků: