101

Re: Mesa Boogie

Memory napsal:

A co ti tam chybí?

mne tam chybi naky prikurovatko.. ten voicing cudl co sem pochopil z popicu je neco jako vpf u marka .. proste Veckovatko.. brrr big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

102

Re: Mesa Boogie

CzechJoker napsal:

Chybí mi tam kompresor/limiter, efektová smyčka a možná i to zkreslesní

Na čelním panelu je dioda "limit", možná to má infegrovanej, trvale sepnutej limiter. Kdo ví. Mně tam třeba efektová smyčka vůbec nechybí. Efekty mám stejně všechny zapojený před vstup do zesilovače. Ale celkem mě mrzí absence lamp v preampu, navíc bejt to s možností nějakýho toho lampovýho přikouření tak by to bylo ideální.
Jinak cena 699USD není tak hrozná. Čekal jsem spíš "baťovskejch" 999USD.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

103 Naposledy upravil: MartinXC (04. 09. 2015 10.07:41)

Re: Mesa Boogie

No, ono 700 USD bude do CZK povýšeno kurzem 22, k tomu přijde clo - 15% (?) a DPH 22%
A jsme na 21t ... na Mesu to není špatné, na poskytnutou hodnotu je to průměr. Leda by do toho zadrátovali nějaký default pěkný zvuk - ale to by už bylo napsáno hned v nadpise.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

104

Re: Mesa Boogie

CzechJoker napsal:

Nevím jestli hraješ nějakou hlasitou hudbu, na metal je možná 800W akorát

no, ono to není o hlasitosti, ale o tom jakou rezervu ti ten výkon umožní...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

105

Re: Mesa Boogie

Ahoj, ví někdo jaké origo repro se montuje do powerhouse 4x10? Diky smile

Music Man Club #2,
Ampeg SVT-4 PRO, Korg DTR 2000, Darkglass B7K
Mesa Boogie PowerHouse 4x10
0 xLajků:

106

Re: Mesa Boogie

Torrman napsal:

do powerhouse 4x10

custom Eminence

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

107

Re: Mesa Boogie

Ahoj,

Po letech se mi objevil problem u bedny Mesa Boogie diesel 2x10. V urcitych frekvencich mi z bedny leze neprijemny chrcici zvuk. Jde to hodne slyset pri ne moc hlasitem hrani a pekne mne to sere. Nevite nekdo, co to muze byt? Odchazi repro? Hraju se zesakem Peavey Marbass iii a Musicman. 

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

108

Re: Mesa Boogie

cunesk8 napsal:

Po letech se mi objevil problem u bedny Mesa Boogie diesel 2x10. V urcitych frekvencich mi z bedny leze neprijemny chrcici zvuk. Jde to hodne slyset pri ne moc hlasitem hrani a pekne mne to sere. Nevite nekdo, co to muze byt? Odchazi repro?

Může být. Dělalo mi repro něco podobného, měl jsem odlepený takový ten vlnovec. Přilepil jsem ho a byl klid. Odmontuj mříž a při hraní utlum rukou reprák, ať víš, který to dělá, případně reprák vymontuj a koukni (zatlač) na ten vlnovec, zda není odlepený. Samozřejmě může to být i cívkou.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

109

Re: Mesa Boogie

cunesk8 napsal:

Odchazi repro? Hraju se zesakem Peavey Marbass iii a Musicman.

 Pokud pořád bydlíš v Chacharově, tak v Šenově má kancelář člověk, který umí opravovat repro, nějaký pan Fukala. Pokud by byl problém tam a nechtěl jsi to řešit domorobo, tak mu to můžeš nechat na opravu.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

110

Re: Mesa Boogie

bude to bud závěs membrány, takový ty vlnky na kraji nebo uvnitř (uvnitř by to bylo vidět při pohledu zezadu zkrz koš), prasklá membrána nebo vrchlík  a nebo (ale to by byl pech) utržená cívka nebo uvolněný přívody.

Každopádně je to opravitelné.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

111

Re: Mesa Boogie

Diky vsem za odpovedi. Snad se to oplati opravovat a nezrujnuje mne to. Dela mi to jsen s basou, u syntaku jsem ten problem nepozoroval. Nejsipe teda zkontaktuju pana Fukalu, sam na to nemam, hledat ten problem. Jeste jednou diky.

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

112

Re: Mesa Boogie

Tak boj s bednou dale pokracuje  sad Dal jsem to kamosovi, co tak opravuje veci a napsal mi toto:

Nic jsem nenasel. S reprakama urcite nic neni. To rezonuje to drevo v urcite frekvenci. Tak nevim co s tim. Jedine zkus jeste koupit tlumici vatu nebo nejakou takovou izolaci a nacpi to do te bedny zezadu. Jinak nevim. 

Takze jsem v pasti. Myslim, ze vatu nejspise nepomuze, jelikoz fakt ten zvuk je nekdy az lehce zkresleny.

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

113

Re: Mesa Boogie

Můžou to být povolené šrouby kolem repráků a nebo zezadu u misky s konektory. Já měl malinko odlepenou prachovku, fakt malá dírka, a dělalo to slušný binec. A nebo to někdy dělá zezadu jacková zdířka, která se prostě ucpe. Ale to by nenastalo až teď.

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

114

Re: Mesa Boogie

Mě dělala podobný bordel Marshall 4x12 a stačilo přidat pár šroubu do výztuhy.. smile

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

115

Re: Mesa Boogie

Diky za tipy. Snad na to prijdeme. wink

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

116

Re: Mesa Boogie

cunesk8 napsal:

Diky za tipy. Snad na to prijdeme. wink

Mrkni (anebo sundej) na gril, kolečka, rukojeti. Případně místně odlepený koberec. 
Taky vlnovce v repro (za membránou). 
Taky se mohl v některém rohu rozlepit box nebo výztuha (vyschlo lepidlo). 
A není to třeba nábytek, dveře nebo podlaha v místnosti?

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

117

Re: Mesa Boogie

cunesk8 napsal:

V urcitych frekvencich mi z bedny leze neprijemny chrcici zvuk

 Řeším to stejné. Po prohlídce bedny a repráků, na které jsem měl spadeno jsem ale zjistil, že to dělá zesilovač. Připojil jsem k bedně jinou hlavu a zvuk je čistý, bez chrchlání. Zkoušel jsi i jinou hlavu?

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

118

Re: Mesa Boogie

 Diky panove dalsi tipy. Jelikoz picus ted nakazal, tak se na zkusebnu nedostanu. sad 

Ale par poznatku:

1. Bednu jsem zkousel ve vice mistnostech, jelikoz nase zkusebna neni nic moc a dost veci okolo delalo bordel (strop, kufrik od efektu apd.) a i tak jde slyset, ze z bedny to neleze ciste. 

2. Zesilovac, byla hned prvni vec, co jsem zkousel. Akorat u nas na zkusebne jsou jen same vintage veci jako prave Peavey mark basy a Acoustic a u vsech to dela stejne. Zkousel jsem i basy, nejhorsi byl nejaky zabasovany low end a u MM to jde taky hodne slyset.

Zkusim potom zajit na jinou zkusebnu a vyzkousim i nejaky novejsi zesilovac. Kdyz to nebude tim, tak to zkusim rozebrat, i kdyz ja asi nic nenajdu. sad

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

119

Re: Mesa Boogie

Edit po cca pulroce: nehral jsem na apec asi 6 mesicu, ted nedavno jsem se dostal na zkusebnu, zapnul ho a jede bez problemu. Mam jen jiny propojovaci kabel a jinou prodluzku. Kabelu jsem zkousel vice, takze tim to asi nebylo, takze mne napada jedinne prodluzovacka???

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

120

Re: Mesa Boogie

Jeste jeden tupy dotaz: je normalni, ze skrze jack vzadu na bedne, leze vzduch, ktery dosti syci?

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

121

Re: Mesa Boogie

Pokud není jack utěsněn (ve smyslu konektoru), tak ano, vzduch tam proudit může.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

122 Naposledy upravil: Hocke (15. 12. 2020 23.07:17)

Re: Mesa Boogie

cunesk8 napsal:

Jeste jeden tupy dotaz: je normalni, ze skrze jack vzadu na bedne, leze vzduch, ktery dosti syci?

Ano, je to normální a špatně. Stačí, když je rychlost proudění vzduchu v basreflexu 5-10% rychlosti zvuku a už se to projeví jako syčení. Natož v trubičce (jacku) o průměru 6,4mm. tam je rychlost zvuku mnohem větší, až se z toho může stát píšťala. I z toho důvodu jsou lepší speakony, které jsou uzavřené.

0 xLajků:

123

Re: Mesa Boogie

No furt se něco děje. Gibson&Mesa fůze.

https://www.gibson.com/News/Gibson-and-Mesa-Boogie

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

124

Re: Mesa Boogie

litrfree napsal:

Gibson&Mesa fůze.

 To už se vhrabali z té insolvence, že nakupují hrady a zámky ve velkém?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

125 Naposledy upravil: litrfree (17. 01. 2021 08.35:02)

Re: Mesa Boogie

Aidamos napsal:
litrfree napsal:

Gibson&Mesa fůze.

 To už se vhrabali z té insolvence, že nakupují hrady a zámky ve velkém?

Koupě firmy se počítá v améru do výnosů, protože to je aktivum, seženeš investora, banku, koupíš něco, a seš v černejch. Obrat de nahoru, prodáš z toho něco - konsoliduješ - ještě víc černej, a redukuješ lidi, něco outsourcuješ, a zvedá se vnitřní výnos, čili margarín. A akcie dou nahoru. Tak to tam chodí už věky. Tak se to dělá.

Ještě vytvoříš rezervu v účetnictví na fůzi, to sou náklady do knih, kerý ale neplatíš, a to ti sníží daně. Hra čísel při akvizici, víš.

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

126

Re: Mesa Boogie

tak teraz je taka doba...par rokov dozadu kupila Yamaha Ampeg, teraz zase Korg kupil Aguilar

0 xLajků:

127

Re: Mesa Boogie

Faky77 napsal:

tak teraz je taka doba...par rokov dozadu kupila Yamaha Ampeg, teraz zase Korg kupil Aguilar

No jo, jenže Gibson koupil už leccos, a dost z toho pohřbil. Tobias - špičkové custom baskytary, udělal z top značky sračku a ukončil to. Slingerland - legendární značka nádherných bicích. Cakewalk Sonar - ten naštěstí po ukončení vývoje předal BandLabu, kteří ve vývoji pokračují, a dokonce jej poskytují zdarma. A bylo toho tuším víc...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

128

Re: Mesa Boogie

Aidamos napsal:

BandLabu, kteří ve vývoji pokračují, a dokonce jej poskytují zdarma

 To jako fakt? kde je háček. Je to o dost horší než cubase?

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

129 Naposledy upravil: Aidamos (17. 01. 2021 18.30:05)

Re: Mesa Boogie

SMETS napsal:
Aidamos napsal:

BandLabu, kteří ve vývoji pokračují, a dokonce jej poskytují zdarma

 To jako fakt? kde je háček. Je to o dost horší než cubase?

Neznám Cubase, ale Cakewal by BandLab je podle mě naprosto profesionální software, jako byl i původní Sonar. A to, že je zdarma, tak to není vůbec nijak ořezaná verze původního Sonaru, takže žádný háček. Naopak to v sobě má všechny funkce, další funkce vývojem přibývají, a taky to má velice slušné až skvělé výchozí MIDI nástroje jako bicí, smyčce, basu, elektrické piáno (pravda, akustické piáno chybí, ale to jsem si dotáhl jako VST) a dokonce integrovanou nepříliš ořezanou verzi simulací aparátů, která je jinak pouze placená a ne zrovna málo. Něco málo o tom píšu zde: https://baskytara.com/post425120.html#p425120

Krásný seriál o Cakewalku s návody dělá tenhle chlápek: https://www.youtube.com/playlist?list=PL4ylp_4AhfKtyYYRWyp9B4v2CLm32__9P (otevři odkaz kolečkem myši do nového okna, jedná se o playlist, což zdejší přehrávač neumí a nepozná).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

130

Re: Mesa Boogie

Aidamos napsal:

Neznám Cubase, ale Cakewal by BandLab je podle mě naprosto profesionální software, jako byl i původní Sonar. A to, že je zdarma, tak to není vůbec nijak ořezaná verze původního Sonaru, takže žádný háček. Naopak to v sobě má všechny funkce, další funkce vývojem přibývají, a taky to má velice slušné až skvělé výchozí MIDI nástroje jako bicí, smyčce, basu, elektrické piáno (pravda, akustické piáno chybí, ale to jsem si dotáhl jako VST) a dokonce integrovanou nepříliš ořezanou verzi simulací aparátů, která je jinak pouze placená a ne zrovna málo. Něco málo o tom píšu zde: https://baskytara.com/post425120.html#p425120 Krásný seriál o Cakewalku s návody dělá tenhle chlápek: https://www.youtube.com/playlist?list=PL4ylp_4AhfKtyYYRWyp9B4v2CLm32__9P (otevři odkaz kolečkem myši do nového okna, jedná se o playlist, což zdejší přehrávač neumí a nepozná).

 Díky... pro mě užitečné informace

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

131

Re: Mesa Boogie

Aidamos napsal:
Faky77 napsal:

tak teraz je taka doba...par rokov dozadu kupila Yamaha Ampeg, teraz zase Korg kupil Aguilar

No jo, jenže Gibson koupil už leccos, a dost z toho pohřbil. Tobias - špičkové custom baskytary, udělal z top značky sračku a ukončil to. Slingerland - legendární značka nádherných bicích. Cakewalk Sonar - ten naštěstí po ukončení vývoje předal BandLabu, kteří ve vývoji pokračují, a dokonce jej poskytují zdarma. A bylo toho tuším víc...

Ty nemáš Gibson rád, a to je dobře, maj se víc snažit, že jo, to respektuju.

Nevim jestli to ukončil - https://en.wikipedia.org/wiki/Tobias_(bass_guitar_company) 

ale Michael Tobias furt dělá MTD  a Eclipse custom basy http://www.mtdbass.com/about 

a Toby pod Epi je entry level, že. Nic víc.

Takže vlastně shit happens, když to tak vemu, máš dobrej postřeh. Uvidíme, ono totiž nikdo nemládne, a starci prodávaj původní, a jedou si svoje dál, zase spíš dílenská než tovární produkce, ale menší, i když třeba s dětma, holt ty na velkej kšeft nebyly, a nebo prachy a síly na velkou rvačku a přesuny do asie, a tohle jim stačí, direktně k zákazníkům. Jak sem si to prohlíd, je to zajímavej příběh.

 

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

132

Re: Mesa Boogie

litrfree napsal:

Michael Tobias furt dělá MTD

To jo, to dělá, ale původní firma Tobias s jejich modely baskytar už neexistují.

litrfree napsal:

Toby pod Epi je entry level, že. Nic víc.

Tak, to je takovej vejškrabek.

litrfree napsal:

Ty nemáš Gibson rád

Hele, to snad ani ne, ale je fakt, že ty jejich dementní kobylky jak na Les Paulu, tak na Thunderbirdu fakt nesnáším.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

133

Re: Mesa Boogie

Aidamos napsal:

dementní kobylky jak na Les Paulu, tak na Thunderbirdu fakt nesnáším

 Proč dementní? 

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

134

Re: Mesa Boogie

Ač jsem jinak "Leo lover" a Gibsony mi nikdy k srdci nepřirostly, tak v praktičnosti kobylky vede na plné čáře ta z Thunderbirdu :-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

135

Re: Mesa Boogie

tao-kan napsal:
Aidamos napsal:

dementní kobylky jak na Les Paulu, tak na Thunderbirdu fakt nesnáším

 Proč dementní? 

Protože na Les Paulu ten struník nedrží a vypadává při výměně strun, stejně tak změna výšky strun lze udělat většinou jen s hodně povolenými strunami, protože tím rýhovaným kolečkem nejde pod zatížením otočit, no a na Thunderbirdu mě štve, že hlavy šroubů kamenů při štelování oktáv jsou špatně přístupné pod strunami.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

136 Naposledy upravil: m3 (18. 01. 2021 17.29:28)

Re: Mesa Boogie

Aidamos napsal:

To jo, to dělá, ale původní firma Tobias s jejich modely baskytar už neexistují.

 no to prodali gibsonum ....MTD je podobne  jako NSD takove jako GL  big_smile  .. proste to dedkum neda a ikdyz prodaj svoje jmeno korporaci tak kutej dal smile 

jen starej Genzler to udelal opacne big_smile a prodal Genz-Benz a ted bastli pod svym jmenem smile 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

137

Re: Mesa Boogie

m3 napsal:
Aidamos napsal:

To jo, to dělá, ale původní firma Tobias s jejich modely baskytar už neexistují.

 no to prodali gibsonum

https://www.youtube.com/watch?v=prEVzshXY6A

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: