101

Re: Mesa Boogie

Memory napsal:

A co ti tam chybí?

mne tam chybi naky prikurovatko.. ten voicing cudl co sem pochopil z popicu je neco jako vpf u marka .. proste Veckovatko.. brrr big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

102

CzechJoker napsal:

Chybí mi tam kompresor/limiter, efektová smyčka a možná i to zkreslesní

Na čelním panelu je dioda "limit", možná to má infegrovanej, trvale sepnutej limiter. Kdo ví. Mně tam třeba efektová smyčka vůbec nechybí. Efekty mám stejně všechny zapojený před vstup do zesilovače. Ale celkem mě mrzí absence lamp v preampu, navíc bejt to s možností nějakýho toho lampovýho přikouření tak by to bylo ideální.
Jinak cena 699USD není tak hrozná. Čekal jsem spíš "baťovskejch" 999USD.

Gibson EB14 5 string / Vintage fretless -> Zephyr fx Sunn Bro -> Audioevent Fatal Audio Destruction -> Defects fx Atmosphere ->  Ammoon stereo looper -> EHX Freeze -> Darkglass Alpha Omega Ultra = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

103 Naposledy upravil: MartinXC (04. 09. 2015 11.07:41)

No, ono 700 USD bude do CZK povýšeno kurzem 22, k tomu přijde clo - 15% (?) a DPH 22%
A jsme na 21t ... na Mesu to není špatné, na poskytnutou hodnotu je to průměr. Leda by do toho zadrátovali nějaký default pěkný zvuk - ale to by už bylo napsáno hned v nadpise.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino;
TCE250BH+Hocke BN112HM+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp
0 xLajků:

104

CzechJoker napsal:

Nevím jestli hraješ nějakou hlasitou hudbu, na metal je možná 800W akorát

no, ono to není o hlasitosti, ale o tom jakou rezervu ti ten výkon umožní...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

105

Ahoj, ví někdo jaké origo repro se montuje do powerhouse 4x10? Diky smile

Music Man Club #2
Ampeg SVT-4 PRO, Korg DTR 2000, Darkglass B7K
Mesa Boogie PowerHouse 4x10 by Laryš
0 xLajků:

106

Torrman napsal:

do powerhouse 4x10

custom Eminence

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

107

Ahoj,

Po letech se mi objevil problem u bedny Mesa Boogie diesel 2x10. V urcitych frekvencich mi z bedny leze neprijemny chrcici zvuk. Jde to hodne slyset pri ne moc hlasitem hrani a pekne mne to sere. Nevite nekdo, co to muze byt? Odchazi repro? Hraju se zesakem Peavey Marbass iii a Musicman. 

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411 - minulost sad
Ibanez ATK400 + MM sterling
Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Dunlop Mxr M80
Music Man Club #12
0 xLajků:

108

cunesk8 napsal:

Po letech se mi objevil problem u bedny Mesa Boogie diesel 2x10. V urcitych frekvencich mi z bedny leze neprijemny chrcici zvuk. Jde to hodne slyset pri ne moc hlasitem hrani a pekne mne to sere. Nevite nekdo, co to muze byt? Odchazi repro?

Může být. Dělalo mi repro něco podobného, měl jsem odlepený takový ten vlnovec. Přilepil jsem ho a byl klid. Odmontuj mříž a při hraní utlum rukou reprák, ať víš, který to dělá, případně reprák vymontuj a koukni (zatlač) na ten vlnovec, zda není odlepený. Samozřejmě může to být i cívkou.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

109

cunesk8 napsal:

Odchazi repro? Hraju se zesakem Peavey Marbass iii a Musicman.

 Pokud pořád bydlíš v Chacharově, tak v Šenově má kancelář člověk, který umí opravovat repro, nějaký pan Fukala. Pokud by byl problém tam a nechtěl jsi to řešit domorobo, tak mu to můžeš nechat na opravu.

Nějaký Fendery...
Smrčka OD Station, EHX Black Finger, Boss RV-3, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna
0 xLajků:

110

bude to bud závěs membrány, takový ty vlnky na kraji nebo uvnitř (uvnitř by to bylo vidět při pohledu zezadu zkrz koš), prasklá membrána nebo vrchlík  a nebo (ale to by byl pech) utržená cívka nebo uvolněný přívody.

Každopádně je to opravitelné.

JazzBass MiM, Precision MiM, PJ MiM (skládačka), Cort A4 OPN, JazzBass SQVM70, Precision special Atv (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

111

Diky vsem za odpovedi. Snad se to oplati opravovat a nezrujnuje mne to. Dela mi to jsen s basou, u syntaku jsem ten problem nepozoroval. Nejsipe teda zkontaktuju pana Fukalu, sam na to nemam, hledat ten problem. Jeste jednou diky.

Music Man Club #12
0 xLajků:

112

Tak boj s bednou dale pokracuje  sad Dal jsem to kamosovi, co tak opravuje veci a napsal mi toto:

Nic jsem nenasel. S reprakama urcite nic neni. To rezonuje to drevo v urcite frekvenci. Tak nevim co s tim. Jedine zkus jeste koupit tlumici vatu nebo nejakou takovou izolaci a nacpi to do te bedny zezadu. Jinak nevim. 

Takze jsem v pasti. Myslim, ze vatu nejspise nepomuze, jelikoz fakt ten zvuk je nekdy az lehce zkresleny.

Music Man Club #12
0 xLajků:

113

Můžou to být povolené šrouby kolem repráků a nebo zezadu u misky s konektory. Já měl malinko odlepenou prachovku, fakt malá dírka, a dělalo to slušný binec. A nebo to někdy dělá zezadu jacková zdířka, která se prostě ucpe. Ale to by nenastalo až teď.

Fender Precision Tony Franklin
Ampeg V-4B 70s ---> Ampeg SVT410HLF, Harthe HA 3500
Darkglass B3K
0 xLajků:

114

Mě dělala podobný bordel Marshall 4x12 a stačilo přidat pár šroubu do výztuhy.. smile

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

115

Diky za tipy. Snad na to prijdeme. wink

Music Man Club #12
0 xLajků:

116

cunesk8 napsal:

Diky za tipy. Snad na to prijdeme. wink

Mrkni (anebo sundej) na gril, kolečka, rukojeti. Případně místně odlepený koberec. 
Taky vlnovce v repro (za membránou). 
Taky se mohl v některém rohu rozlepit box nebo výztuha (vyschlo lepidlo). 
A není to třeba nábytek, dveře nebo podlaha v místnosti?

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino;
TCE250BH+Hocke BN112HM+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp
0 xLajků:

117

cunesk8 napsal:

V urcitych frekvencich mi z bedny leze neprijemny chrcici zvuk

 Řeším to stejné. Po prohlídce bedny a repráků, na které jsem měl spadeno jsem ale zjistil, že to dělá zesilovač. Připojil jsem k bedně jinou hlavu a zvuk je čistý, bez chrchlání. Zkoušel jsi i jinou hlavu?

Music Man Club #10 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

118

Diky panove dalsi tipy. Jelikoz picus ted nakazal, tak se na zkusebnu nedostanu. sad 

Ale par poznatku:

1. Bednu jsem zkousel ve vice mistnostech, jelikoz nase zkusebna neni nic moc a dost veci okolo delalo bordel (strop, kufrik od efektu apd.) a i tak jde slyset, ze z bedny to neleze ciste. 

2. Zesilovac, byla hned prvni vec, co jsem zkousel. Akorat u nas na zkusebne jsou jen same vintage veci jako prave Peavey mark basy a Acoustic a u vsech to dela stejne. Zkousel jsem i basy, nejhorsi byl nejaky zabasovany low end a u MM to jde taky hodne slyset.

Zkusim potom zajit na jinou zkusebnu a vyzkousim i nejaky novejsi zesilovac. Kdyz to nebude tim, tak to zkusim rozebrat, i kdyz ja asi nic nenajdu. sad

Music Man Club #12
0 xLajků: