1 Naposledy upravil: Aidamos (22. 12. 2021 18.58:46)

Téma: Source Audio AfterShock Bass Distortion

Source Audio AfterShock Bass Distortion

Rok výroby: 2019
Země původu: Čína
Cena: 4.990,- Kč

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e4o2aqsikqg1fvu149p18l0v6j8.jpg

Úvod

V posledních několika letech jsem si oblíbil používání zkresleného zvuku baskytary, a to zvláště do refrénů, a majíce v kapele jen jednu elektrickou kytaru, tak i jako doplněk zvuku pod kytarová sóla. Vlastním špičkový preamp Darkglass Alpha Omega Ultra (recenze) právě s volitelným zkreslením. Oceňuji na něm, kromě perfektního zvuku, i to, že má ovladač BLEND, kterým je možné míchat poměr zkresleného a čistého zvuku. Co bohužel AOU neumí, jsou samostatné korekce pro čistý a zkreslený kanál. Když upřednostním korekce pro vytvoření čistého zvuku, zkreslení musím dle možností a kompromisním způsobem podřídit tomuto zvuku, ale alespoň vyzdvihnu další věc, co na AOU oceňuji, a tou je přepínač GROWL, který na zkresleném kanále zvýrazní basy, jelikož typickou nectností zkreslovacích krabiček je basy žrát, viz např. právě od firmy Darkglass menší bratříček Microtubes B3K (recenze). Hodně se mi od firmy Darkglass líbí její nově uvedený preamp Microtubes X Ultra (EDIT: na který jsem nakonec přešel). Ten na zkresleném kanále nechává basovou část spektra víceméně neovlivněnou, zkreslení produkuje až na vyšších frekvencích, pro které je charakteristické. Zatím jsem neměl možnost iksko otestovat, ale z videí na YouTube se mi zvuk hodně zamlouval. V poslední době se mi zalíbila ale jiná věc. Testoval jsem multiefekt Headrush Gigboard (recenze), kde jsem vůbec nebyl spokojen se zvukem zkreslení, dokud jsem nepoužil paralelní zpracování signálu, tedy v jedné větvi čistý zvuk baskytary doplněný o druhou větev s identickým signálem prohnaným zkreslovacím obvodem a samostatnými korekcemi. Stejné řešení používám v softwarovém AmpliTube. O to víc jsem se těšil na předmět této recenze, který paralelní zpracování také umí. Krabička na první pohled na to nevypadá, klame tělem, a proto to bude dneska extra dlouhé povídání.

Popis, parametry, konstrukce

Jedná se primárně o zkreslovací pedál standardních rozměrů. Šasi je vyrobeno z broušeného oranžově eloxovaného hliníku. Vzhled je opravdu luxusní. Čtyři černé plastové kloboučky ovládacích prvků doplňuje kovový páčkový třípolohový přepínač a také kovový nožní spínač. Nožní spínač umí pracovat v režimu true bypass i jako buffered bypass (vysvětlení), což se nastavuje v doplňkovém ovládacím softwaru. Co se ovládacích prvků týče, tak DRIVE nastavuje míru zkreslení, LEVEL celkovou hlasitost, prvek CLEAN nastavuje poměr čistého a zkresleného zvuku, prvek TONE pak poměr nízkých a vysokých frekvencí, respektive hlavně množství výšek.

V tomto okamžiku by člověk možná čekal, že se recenze po několika doplňujících větách přesune ke kapitole Zvuk, Hodnocení a finýto, ale ona to není jen další obyčejná zkreslovací krabička. Zkrátka je to tak, že ty čtyři otočné ovladače nejsou vůbec důležité. Cože? Nejsou důležité? Přesně tak. Pro mě osobně jsou dokonce naprosto zbytné, ale vysvětlím později.

Co naopak je důležité, je třípolohový přepínač v centru ovládacích prvků. Tři polohy jdou zleva od TUBE (lampový overdrive) přes HEAVY (výrazný distortion) až po FUZZ (maximální bzučivé zkreslení). Opět jsou to jen slova, vůbec to takto v jednotlivých polohách nemusí být, klidně na polohu TUBE můžete narvat fuzzový zvuk z Big Muff Pi a podobně.

Krabička disponuje dvojicí vstupů a rovněž dvojicí výstupů. Vstupy jsou na pravém boku, výstupy pak na levém.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e4o2aqsjovj12n4f4019f614u29.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e4o2aqsjb541aoojmt1qlq134ja.jpg

Na zadní straně krabičky je zdířka na 9V napájení, zařízení se dodává i s napájecím adaptérem. Dále tam je mini USB zásuvka, přičemž nevím, proč tam není místo mini USB v dnešní době daleko častěji používané mikro USB, a navíc USB kabel dodán ani není. Je však dodán stereo kabel na jednom konci s malým a na druhém konci s velkým jackem, o němž bude řeč dále. Ještě je tam speciální zásuvka označená nápisem Control Input na kabel od firemních zařízení, jako jsou Tap Tempo Switch, Soleman, Neuro Hub nebo třeba Hot Hand a další. Tato zdířka slouží pro externí ovládání.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e4o2aqsjcve5mv1580l6019g9b.jpg

Je spousta možných způsobů použití zapojení a vnitřního zpracování signálu. Způsob zapojení je nutno často nastavit v softwaru, o kterém bude řeč hned vzápětí.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e4o2aqsi11mhjd817i014cricr3.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e4o2aqsi1gul1qdm1gllcc31eij4.jpg

A – jeden nástroj a jeden aparát. Toto nastavení prakticky nevyžaduje žádná dodatečná softwarová nastavení, pedál lze využívat tak, jak je dodán z výroby, nicméně tímto se člověk ošidí o obrovskou spoustu možností.

B – dva nástroje a dva aparáty. Pro každý nástroj je možné použít jiná nastavení efektu a také poslat do samostatného aparátu. Od toho to místa dále, pakliže hovořím o aparátech, klidě to mohou být i vstupy mixpultu nebo zvukové karty, a klidně i vstupy A/B nebo ABY boxu a podobně.

C – dva nástroje a jeden aparát. Pro každý nástroj je možné použít jiná nastavení efektu, a to bude posláno do toho samého aparátu.

D – jeden nástroj, dva aparáty. Pro nástroj je možno použít dvě různá nastavení a každé poslat do jiného aparátu.

E – jeden nástroj, jeden aparát. V tomto případě dojde k paralelnímu zpracování signálu, nakonec obě větve signálu budou smíchány a poslány do toho samého aparátu. Tedy například ve větvi 1 bude čistý a jen ekvalizovaný zvuk, ve větvi 2 pak zvuk zkreslený. Výsledkem bude celkově zkreslený zvuk, ale s obsahem nijak neošizeného čistého zvuku, prostě skoro jakoby hrály dva nástroje najednou. Tedy ve výsledku zkreslením člověk nepřijde o plný basový základ a frekvence, které dávají čisté baskytaře vyniknout v kapele.

F – jeden nástroj, jeden aparát. Toto je podobný případ jako předchozí zapojení označené písmenem E, jen s tím rozdílem, že signál neběží paralelně, ale sériově, tedy například proběhne nejprve prvním zkreslením a následně bude tento zkreslený zvuk znovu zkreslen jiným typem efektu. Lze tak dosáhnout opravdu brutálního zvuku. Já osobně bych toto zapojení nikdy nevyužil, ale shlédněte níže vložená videa a bude vám to jasné.

G – jeden nástroj, jeden aparát. Toto je hybridní sériově-paralelní zapojení, tedy kombinace zapojení E a F.

H – jeden nástroj, dva aparáty. Speciální typ zapojení, kdy do prvního aparátu jde zefektovaný zvuk a do druhé původní zvuk, který jen prochází skrz bez sebemenšího ovlivnění.

Chtěl jsem původně použít zapojení E, tedy dvě různá nastavení poslat do jednoho aparátu, ale zároveň se moci mezi nimi přepínat. To bohužel se samotnou krabičkou nelze. Nožní spínač prostě efekt umí jen zapnout a vypnout, neumí operovat ve dvou stavech zapnutí, tedy pokaždé s jiným nastavením. Respektive umí, ale museli byste k tomu mít opravdu externí ovladač, tedy např. minimálně výše zmíněný Tap Tempo Switch, který ač dle názvu je určen pro naklikání tempa, funguje prostě i jako přepínač. Pokročilejším použitelným zařízením je opět zmíněný Soleman, který mimochodem stojí skoro osm tisíc, tedy o hodně víc než AfterShock samotný, tedy ten by se vyplatil jen v případě, že byste od Source Audio měli ještě další dvě tři zařízení.

Jelikož jsem Tap Tempo Switch k dispozici neměl, nezbylo mi nic jiného, než použít zapojení D. Požadoval jsem totiž, abych měl možnost přepínat mezi zvukem prohnaným větví 1 a pak paralelním mixem obou větví 1 a 2. To se neobešlo bez použití ABY boxu podobného typu, jako je např. tento od firmy Fender, abych mohl přepínat mezi stavy A a A+B, alias větvemi 1 a 1+2. Neštěstí mi ABY box kamarád Ondřej zapůjčil spolu s pedálem samotným, jinak by můj dojem z AfterShocku nebyl ani zdaleka tak pozitivní jako bude nyní. Díky, Ondro. Samozřejmě nakombinovat zapojení E s malým Tap Tempo Switchem by bylo pro moje potřeby lepší a hlavně kompaktnější řešení, jelikož na relativně velký ABY box už nemám v pedalboardu místo.

Software

A dostávám se konečně ke gró celého pedálu, dalo by se říct k srdci a mozku, a tím je firemní software s názvem Neuro. Existují dvě verze. Neuro Desktop pro počítače (Windows nebo MacOS) a Neuro Mobile (pro Android nebo iOS). Mobilní aplikace k čemukoli jsou dnes velice populární, ovšem tohle se tedy moc nepovedlo. Člověk by čekal Bluetooth nebo alespoň USB kabel mezi telefon a zařízení. Ne, používá se audio kabel na jehož jednom konci je 3,5 mm stereo jack do telefonu a na druhém konci 6,3 mm stereo jack, který se zasouvá do vstupu 2 krabičky. Když jsem to slyšel, nejdříve jsem tomu nechtěl věřit, že by to vůbec bylo možné takto spojit, ale kupodivu to jde. Žasnu, stejně jako jsem žasl u beamování přes elektromagnetické snímače, které používá firma TC Electronic s jejich technologií TonePrint. Žasl bych více, kdyby to i více fungovalo. Jak nemáte v telefonu 3,5 mm jack, jste v háji. Mám iPhone už jenom s Lightning konektorem a ten s příslušnou redukcí na 3,5 mm jack vůbec nefunguje, aplikace se s krabičkou nespojí. Kde jsem jakžtakž úspěšný byl, bylo u tabletu s Androidem, kde stále ještě sluchátkový konektor mám. Ale funkčnost je také pofidérní. Efekt na změnu reaguje se sekundovým i dvousekundovým zpožděním, nic moc pohodlné používání to není, v případě zájmu se podívejte na příslušné video dole v poslední kapitole recenze.

Dále se tedy budu zabývat jen verzí Neuro Desktop. Ta sice není kdovíjak krásná, zvlášť když to porovnám s konkurenční vymazlenou aplikací TC Electronic TonePrint Editor, nicméně je přehledná a perfektně funkční. Za ovládací prvky se musí tahat myší nahoru a dolů, uvítal bych kdyby se dalo jen kliknout a točit kolečkem myši, případně hodnotu přímo zadat do políčka číselně, ale člověk nemůže mít všechno, navíc u některých ovladačů se hodnota zobrazuje jen při tažení.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e4o2aqsi1c661i9ihic1ta217bn5.jpg

V levé části okna se zobrazí připojený efekt, kliknutím na ikonku servisního klíče se zobrazí ovladače v prostřední sekci.

Modré ovladače přísluší ke vstupu 1, zelené pak ke vstupu 2, začnu ale se žlutými ovladači, což je sekce, kde nastavíte frekvence basů, středů a výšek a u středů ještě navíc Q faktor, tedy strmost. Pro vysvětlení Q přikládám obrázek.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e4o2aqsi1uh8ih3rok1a6n1kor7.jpg

Frekvence jsou pro obě efektové větve stejné.

Pozor, ve výchozím nastavení jsou i korekce pro obě větve stejné. Používám dvě větve, kdy v první větvi mám zvuk čistý, v druhé větvi zkreslený. To znamená, že když přidáte basy na větvi zkreslení, přibudou vám basy i na čisté větvi, což žádoucí být vůbec nemusí. V tom případě vyklikněte tlačítko Link Chanels.

Jinak v obou sekcích jsou ty samé ovladače. První je rozbalovací roletka s typem zkreslení. Naleznete v ní obrovskou spoustu zkreslení od známých značek. Je tam Electro-Harmonix s jejich Big Muff Pi, je tem zastoupen dvěma typy zkreslení Darkglass, ač se v každém případě jedná o model B3K, je tam Ibanez Tube Screamer, lampový aparát Marshall, Mesa Boogie a další, celkem neuvěřitelných 50 typů zkreslení.

Následuje řádek ovladačů zkreslení.

Drive – míra zkreslení.
Output – celková hlasitost.
Voice a Voice Frequency – středová charakteristika zkreslení.
Drive Balance – vyvážení zkreslení mezi kanálem 1 a 2, nutno vyzkoušet.
Drive Max – maximální nastavitelná míra zkreslení otočným ovladačem, nastavení jeho rozsahu, jakýsi strop, limit.
Clean Mix – poměr čistého vstupujícího signálu a signálu efektovaného.

Jak vidíte, jako typ zkreslení jsem na kanále 1 nastavil absolutně čistý, bez zkreslení, pak jsem i ovladač Clean Mix nechal na nule bez přídavku původního čistého signálu z baskytary. Ovladač Drive v tomto případě funguje jako Gain, tedy vstupní citlivost.

Další řádek ovladačů snad podrobně vysvětlovat nemusím, jedná se o klasické korekce, basy, dvoje středy, výšky, na těch frekvencích, jak si je nastavíte výše popsanými žlutými ovladači.

Zelená sekce druhého kanálu obsahuje to samé, jako kanál první.

Ke žluté sekci parametrického ekvalizéru přísluší ještě nastavení jednoduše řečeno High Pass a Low Pass filtru, případně další parametrů chování basů a výšek.

Daleko zajímavější je sekce Noise Gate, tedy šumová brána. Ta funguje perfektně, při správném nastavení zavírá přirozeně i při brutálním zkreslení, ta se fakt povedla.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e4o2aqsih45g2kocb1k7atfi6.jpg

Následuje sekce I/O Routing and Control Options, tedy sekce pro volbu vstupů a výstupů. Nejdůležitější je roletka I/O Routing Options, kde lze nastavit buď automatické routování, tedy efekt si sám zjistí, které vstupy a výstupy jsou obsazené, nebo si můžete nastavit ručně požadované řazení tak, jak bylo ukázáno v obrázcích s písmeny A až H. Řádky s popisem External Switch Type a External Switch jsou použitelné jen s opravdu externím ovladačem, jak bylo řečeno výše, minimálně s Tap Tempo Switch, nemáte-li ho, je to bezpředmětné.

Následují dva řádky, které umožňují přiřadit fyzickým ovladačům CLEAN a TONE rozličné funkce. Já nastavil regulaci basů a výšek, ale lze tam mít míru zkreslení, míchání zkresleného a čistého zvuku, nebo třeba frekvenci středů, je to zkrátka na vás. Nicméně zjistil jsem jednu nepříjemnou vlastnost, tyto ovladače jsou provázány na oba kanály současně. Tedy když jsem nastavil na ten knob CLEAN ovládání basů, pak pohnutím s tímto fyzickým ovladačem způsobí nastavení basů na stejnou hodnotu. Čili když máte jako výchozí stav uložený do zařízení softwarem nastavené basy na kanále 1 na středu, na kanále 2 např. na 4 hodiny a ten fyzický ovladač nastavíte na 2 hodiny, tak dojde k tomu, že se basy na kanále 1 přidají a na kanále 2 naopak stáhnou. Stejně se chovají i nepřiřazené ovladače, tedy např. fyzický ovladač DRIVE, když s ním hnete, nastavíte naprosto stejnou hodnotu míry zkreslení na obou kanálech, čímž si velice pravděpodobně rozhodíte i hlasitostní poměry obou zvuků. Proto jsem nahoře psal, že ty ovladače jsou zbytné a že je nepoužívám. Každopádně rozhodíte-li si to, není všem dnům konec, stačí centrální páčkou typu zkreslení hnout do jiné polohy, pak do polohy, na které máte uloženou předvolbu a jste zase doma na uložené předvolbě bez ohledu na momentální skutečnou polohu fyzických ovladačů. Samozřejmě díky tomu pak musíte vědět, co děláte, a jaký zvuk v kapele chcete mít, při hraní to pak už bez počítače/mobilu nenastavíte.

Poslední sekcí ovladačů v aplikaci je External Control, ale ta je bez pokročilého externího ovladače jako je např. Soleman nebo Neuro Hub naprosto nevyužitelná.

Nastavení lze uložit a pojmenovat. K tomu slouží pravá část okna. Jsou tam tři výchozí předvolby označené 001, 002 a 003 a ty přísluší i k jednotlivým polohám třípolohového přepínače a takto se pak mezi nimi můžete i přepínat. Tedy poloha TUBE odpovídá 001, poloha HEAVY odpovídá 002 a poloha FUZZ odpovídá předvolbě 003. Co si na kterou polohu dáte, je opravdu jen na vás.

Následují další tři předvolby, na jejichž editaci se dostanete také podržením nožního spínače z vypnuté polohy po dobu 5 sekund. V takovém přáípadě se na pedálu rozsvítí zelená a nikoli červená LEDka.

Předvolby se ukládají přímo do pedálu, jinak je lze exportovat a uložit do počítače. Lze je uložit i na cloud a následně i sdílet s dalšími uživateli, případně si stáhnout předvolby jiných uživatelů. K tomu slouží příslušná ikona v samém pravém horním rohu aplikace. S tím souvisí i to, co jsem ještě neřekl, a to je to, že si musíte při prvním spuštění aplikace založit u společnosti Source Audio uživatelský účet, bez něj nelze aplikaci používat.

Zvuk

Kapitola věnující se zvuku bude na rozdíl od té předchozí velice krátká. Zvuk je zkrátka výtečný, tedy pakliže si ho takový uděláte. Výběr zkreslení je obrovský a při přímém srovnání jsem byl schopen udělat stejný zvuk, jak čistý, tak i zkreslený, jaký používám na dvakrát tak drahém Darkglass Alpha Omega Ultra. Zvukové ukázky jsem nepořizoval, shlédněte níže přiložená videa, ty jsou myslím dostatečně vypovídající.

Hodnocení

Klamání tělem by se dalo říct. Krabička na první pohled vypadá obyčejně až nudně, ale to nejdůležitější se skrývá pod zářivě oranžovou kapotou. Líbí se mi zvuková variabilita. Ta je samozřejmě dostupná jen s perfektně udělanými předvolbami. Ale ty si můžete udělat rovnou tři a pak se mezi nimi jen přepínat páčkovým voličem. Máte-li jako já jednu baskytaru a jeden aparát, pak s volitelným příslušenstvím můžete pod každou předvolbu dostat dva zvuky a přepínat během hry mezi nimi. Díky v textu popsanému chování fyzických ovladačů jsou vám tyto prakticky zapovězeny, leda byste měli u obou kanálů jejich virtuální v softwaru nastavenou polohu na stejném místě, což je nevýhoda, ale možná v nějaké budoucí verzi aplikace to ještě nějakým způsobem ošetří. Nebo kdybyste se rozhodli software vůbec nevyužívat, nebo jen minimálně, a nějakým jednodušším způsobem procesování, kde chování ovladačů nebude na závadu, ale okrádáte se tak o obrovské množství možností. Shrnu to. Na to, jaké možnosti efekt poskytuje není vůbec drahý a základní volitelné příslušenství je rovněž dostupné. Já osobně ještě budu přemýšlet, zda náhodou nevyměním mou Alphu Omegu za právě toto řešení, což už by vám jako můj soud mohlo hodně napovědět. Samozřejmě krabička neobsahuje žádné simulace reproboxů, ale to jsem stejně přestal používat, takže mi to vůbec nevadí.

Odkazy

Oficiální webové stránky: https://www.sourceaudio.net/aftershock-bass-distortion.html

Přehledný manuál k Neuro Desktop: https://www.sourceaudio.net/blog-neuro-editor-and-one-series-drive-pedals.html

Videa

Oficiální ukázkové video:

https://www.youtube.com/watch?v=1EsyFySBmXE

Ukázka zvuku a ovládání pomocí Neuro Desktop:

https://www.youtube.com/watch?v=6o3YUgzVDOE

Ukázka zvuku a ovládání pomocí Neuro Mobile:

https://www.youtube.com/watch?v=agbCsmjTQ98

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
1 xLajků:

2

Re: Source Audio AfterShock Bass Distortion

 Tak to je teda mazec! Tomu říkám kreativita výrobce! Inspirativní...

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

3

Re: Source Audio AfterShock Bass Distortion

Teda od SA mám doma modulátor a envelope filter, původně jsem jel na vlně "jedině analog, digitál v žádným případě", ale po pořízení těchto dvou zařízení jsem pozměnil názor. Na tohle analog prostě nemá. Ty nepřeberné možnosti nastavení a kvalita zvuku. Jedinej distortion si furt říkám, že rozhodně analog, ale teda tady už taky začínám po této recenzi váhat...

Jediná nevýhoda, že než člověk najde ten svůj zvuk, je za tím hromada laborování a furt si říkám, že by šlo ještě doladit tohle a támhleto...

Každopádně velká pochvala pro Source Audio za invenci. Pro mě v současnosti top výrobce efektů.

Zabij hlavu a tělo umře taky...
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: tao-kan (01. 04. 2020 08.02:02)

Re: Source Audio AfterShock Bass Distortion

Ty bláho, tomu říkám kvalitní možnosti editace a dobře udělané vstupy/výstupy a přitom jednoduchá krabice s pár poťáky. Asi jsi mi nasadil brouka do hlavy... :-) 

edit: čím dál víc výrobců dělá blend s čistým zvukem (ideálně vol clean a vol drive), což je zásadní zlepšení standardu obzvlášť u basy

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

5

Re: Source Audio AfterShock Bass Distortion

tao-kan napsal:

Ty bláho, tomu říkám kvalitní možnosti editace a dobře udělané vstupy/výstupy a přitom jednoduchá krabice s pár poťáky. Asi jsi mi nasadil brouka do hlavy... :-) 

edit: čím dál víc výrobců dělá blend s čistým zvukem (ideálně vol clean a vol drive), což je zásadní zlepšení standardu obzvlášť u basy

A přitom bych čekal, že je to u basy naprosto samozřejmá věc, že tam člověk chce i ten spodek..

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

6

Re: Source Audio AfterShock Bass Distortion

A hele, nejde do táhle krabice přehrát (a naopak) ještě software z Kingmaker fuzzu a LA lady ovrdrive? Někde jsem to zaznamenal, že by to mělo jít. A jestli jo tak člověk dostane opravdu tunu hraček. Jiank už ty jejich soundbloxy předtím byly vrcholně zajímavý -> ten zmíněný Envelope (on měl dva názvy Manta a Envelope?) s hot hand ovládáním nic podobného ani nebylo. Multiband dist byl taky zajímavý počin.  

0 xLajků:

7

Re: Source Audio AfterShock Bass Distortion

José napsal:

A hele, nejde do táhle krabice přehrát (a naopak) ještě software z Kingmaker fuzzu a LA lady ovrdrive?

To vůbec netuším.

José napsal:

Jiank už ty jejich soundbloxy předtím byly vrcholně zajímavý

Měl jsem tohle a bylo to super: https://baskytara.com/topic15564

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

8

Re: Source Audio AfterShock Bass Distortion

Štěpán Axman napsal:
tao-kan napsal:

Ty bláho, tomu říkám kvalitní možnosti editace a dobře udělané vstupy/výstupy a přitom jednoduchá krabice s pár poťáky. Asi jsi mi nasadil brouka do hlavy... :-) 

edit: čím dál víc výrobců dělá blend s čistým zvukem (ideálně vol clean a vol drive), což je zásadní zlepšení standardu obzvlášť u basy

A přitom bych čekal, že je to u basy naprosto samozřejmá věc, že tam člověk chce i ten spodek..

A nebo naopak: chceš čistej zvuk obohacenej zkreslením smile 

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

9

Re: Source Audio AfterShock Bass Distortion

tao-kan napsal:
Štěpán Axman napsal:
tao-kan napsal:

Ty bláho, tomu říkám kvalitní možnosti editace a dobře udělané vstupy/výstupy a přitom jednoduchá krabice s pár poťáky. Asi jsi mi nasadil brouka do hlavy... :-) 

edit: čím dál víc výrobců dělá blend s čistým zvukem (ideálně vol clean a vol drive), což je zásadní zlepšení standardu obzvlášť u basy

A přitom bych čekal, že je to u basy naprosto samozřejmá věc, že tam člověk chce i ten spodek..

A nebo naopak: chceš čistej zvuk obohacenej zkreslením smile 

přesně tak. Tedy jít cestou zkreslování jen vrchního spektra zvuku by mi přišlo jako úplně základní postup smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

10

Re: Source Audio AfterShock Bass Distortion

Štěpán Axman napsal:

přesně tak. Tedy jít cestou zkreslování jen vrchního spektra zvuku by mi přišlo jako úplně základní postup

 Což dělá právě ten nahoře v recenzi zmíněný Darkglass Microtubes X Ultra.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

11

Re: Source Audio AfterShock Bass Distortion

Aidamos napsal:
Štěpán Axman napsal:

přesně tak. Tedy jít cestou zkreslování jen vrchního spektra zvuku by mi přišlo jako úplně základní postup

 Což dělá právě ten nahoře v recenzi zmíněný Darkglass Microtubes X Ultra.

To Ti samozřejmě věřím. Jen se pozastavuju nad tím, že je to vlastně tak nějak nová věc až teď...

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

12

Re: Source Audio AfterShock Bass Distortion

 Díky za recenzi! Source Audio skutečně na rozdíl od jiných výrobců nezaspali dobu a do týhle krabky nasypali spoustu nápadů. Ještě se mi snad nestalo, aby mně tak kritickýho člověka bavily všechny zvuky, co z toho lezou big_smile.

0 xLajků: