1

Téma: H: jednoduchá kvalitní zvukovka na nahrávání v Win10 a Mac

Ahoj,

Prosím o tipy na nějaké ověřené zvukovky, které fungují dobře s Windows 10 i s Mac. Požadavky:

1x nástrojový vstup na basu

1x výstup na sluchátka

Základní rozlišení stačí (44 kHz)

Čili není třeba nic supersofistikovaného, ale aby to mělo dobrý zvuk a na druhou stranu aby to nebyla nějaká úplně obskurní značka na kterou za rok nebudou ovladače, nebo tak něco - preferuji tedy spíše nějakou zavedenou značku.

Dřív na Windows 7 jsem měl Line6 Pod X3 a ten fungoval dobře, byl jsem s ním spokojenej, ale ve Win 10 se mi ho nějak nepodařilo rozchodit ke spokojenosti.

Taky jsem měl půjčenou Lexicon Alpha, která ve Win 10 více méně chodila, ale občas (jednou za 10-20 sekund) se v nahrávce ozval jakýsi podivný digitální pazvuk.

Vlček & Stingray->(Darkglass Hyper Luminal->Darkglass Vintage Microtubes->EBS BassIQ->Mooer Ensemble King->Korg Pitchblack Poly)->Glockenklang Blue Sky->MB NY 151 RJ
0 xLajků:

2

Re: H: jednoduchá kvalitní zvukovka na nahrávání v Win10 a Mac

ja mám focusrite

JazzBass MiM, Precision MiM, Cort A4 OPN, JazzBass SQVM70, Precision special Atv (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

3

Mám Steinberg CI1, je levná a perfektně funguje, ale už se těžko shání/nedělá, tohle bude podobně funkční: https://kytary.cz/steinberg-ur12/HN153481/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: Štěpán Axman (24. 03. 2020 15.03:04)

Atvečko napsal:

ja mám focusrite

Focusrite jsme zkoušeli (scarlet a ještě tu druhou malou) a obávám se, že je kolem nich spíše hype.

Ty preampy mají straně malý zdvih, takže se musí hrozně krmit a pak šumí. Nejvíc se to pozná při nahrávání dynamickým mikrofonem.

Teď máme Presonus STUDIO68c a naprostá spokojenost, 4x in (mic/jack) a velký zdvih preampů.

Natočeno třeba tohle na ni: https://drive.google.com/open?id=1gUsZu-KiPS-puugMxCqFyI76yvUiuTRd

Tuším jsme ji kupovali nějak kolem 5000kč.

Dělají i méně vstupé verze samozřejmě.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
www.stepanaxman.com
0 xLajků:

5

Mám Behringer u-phoria UMC 22 fungujem na nu vo win 10 cez asio driver. Vzhľadom na to že to používam iba na domáce nahrávanie mi za tých 40 € slúži veľmi spokojne.

Na nahrávanie kapely používame Tascam US20x20 ale to už je väčšia zvukovka tam máme pc este s win 7.

0 xLajků:

6 Naposledy upravil: fenderjazzbass (24. 03. 2020 16.41:22)

Mám Lexicon Alpha. Zatím spokojen.

Human Base BaseX.oc5 OPNT, Pearl Jazz Bass ze 70tých let, Fokus V 950 upravena na pasivku se snímači RM PICKUPS, Jolana D BASS s hardware a designem Rickenbacker, Jolana IRIS BASS v původním stavu, Elektrický kontrabas PALATINO VE-500, zesilovač Ashdown ABM 500 EVO III, boxy 4x10, 1x 15, 2x10, Aguilar 1x12, Line6 Lowdown studio 110, kabely Whirlwind a Monstercable.
0 xLajků:

7

fenderjazzbass napsal:

Šimi napsal:

Taky jsem měl půjčenou Lexicon Alpha, která ve Win 10 více méně chodila, ale občas (jednou za 10-20 sekund) se v nahrávce ozval jakýsi podivný digitální pazvuk.

0 xLajků:

8

Výborná zvukovka. wink  https://www.muziker.cz/behringer-u-phoria-umc404hd  

0 xLajků:

9

Aidamos napsal:
fenderjazzbass napsal:

Šimi napsal:

Ve Win 10 jsem s ní měl už dost problémů, hlavně v Cool Edit Pro. Pak jsem nějakou dobu používal M-AUDIO Fast Track, ale i tu jsem nahradil asi před rokem a půl tou U-Phoria UMC 404HD. sunglasses

0 xLajků:

10 Naposledy upravil: Aidamos (24. 03. 2020 17.34:20)

Matej napsal:

Dle zadání by stačila ta nejlevnější verze, taky má MIDAS předzesilovač: https://www.muziker.cz/behringer-umc22-u-phoria

0 xLajků:

11

Aidamos napsal:
Matej napsal:

Dle zadání by stačila ta nejlevnější verze, taky má MIDAS předzesilovač: https://www.muziker.cz/behringer-umc22-u-phoria

To asi ano. Já jen že mám tu 404 a je perfektní. sunglasses

0 xLajků:

12

Matej napsal:

Ve Win 10 jsem s ní měl už dost problémů, hlavně v Cool Edit Pro

 Trochu OT, Cool Edit ještě existuje? Co si pamatuju tak to byl hodně starej program už v době, kdy jsem začal nahrávat vlastní muziku. Pak to myslím koupil Adobe a přejmenovali to na Audition...

Gibson EB14 5 string / Vintage fretless -> Zephyr fx Sunn Bro -> Audioevent Fatal Audio Destruction -> Defects fx Atmosphere ->  Ammoon stereo looper -> EHX Freeze -> Darkglass Alpha Omega Ultra = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

13

Aidamos napsal:

Dle zadání by stačila ta nejlevnější verze, taky má MIDAS předzesilovač

 Je to iba dizajnované od Midas , Behringer kúpil Midas a teraz kopíruje ich obvody a dáva to do svojích produktov. Očakavať kvalitu midasu by bolo ako chcieť Fender usa od squieru by som povedal. Ale každopadne , používam tu zvukovku a som nadmieru spokojný.

0 xLajků:

14

Štěpán Axman napsal:

y preampy mají straně malý zdvih, takže se musí hrozně krmit a pak šumí. Nejvíc se to pozná při nahrávání dynamickým mikrofonem.

S tím zkušenost nemám, s kondenzátorem a linkou výsledky velmi dobré. Předtím jsem mel m-audio 410 a to bylo o dost horší.

JazzBass MiM, Precision MiM, Cort A4 OPN, JazzBass SQVM70, Precision special Atv (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: Matej (24. 03. 2020 18.17:44)

Hastur napsal:
Matej napsal:

Ve Win 10 jsem s ní měl už dost problémů, hlavně v Cool Edit Pro

 Trochu OT, Cool Edit ještě existuje? Co si pamatuju tak to byl hodně starej program už v době, kdy jsem začal nahrávat vlastní muziku. Pak to myslím koupil Adobe a přejmenovali to na Audition...

Jo, stále ho používám na nějaké to rychlé nahrávání-jelikož ho za ty roky dobře znám a nebo pro jakékoli úpravy audio nahrávek (třebas nahrávek ze zkušebny na ZOOM H1 atd.) atd. Zkoušel jsem i Audition, ale v něm my chyběly některé funkce co jsou ve starší verzi Cool Edit Pro. wink Ale ten Lexicon Alpha mi v těch Win 10 nedělal dobrotu ani v Cubase. Pak M-Audio fajn,..ale už tam aktualizace pro Win 10 taky měly nějaký problém,...už si přesně nepamatuju. wink

0 xLajků:

16

Hastur napsal:

 Je to tak. Každopádně Adobe Audition existuje a vyvíjí se pořád: https://www.adobe.com/cz/products/audition.html

0 xLajků:

17

Matej napsal:

Zkoušel jsem i Audition, ale v něm my chyběly některé funkce co jsou ve starší verzi Cool Edit Pro.

 OT, ale zeptám se: co konkrétně Ti tam chybí?

0 xLajků:

18 Naposledy upravil: Matej (24. 03. 2020 18.22:03)

Aidamos napsal:
Matej napsal:

Zkoušel jsem i Audition, ale v něm my chyběly některé funkce co jsou ve starší verzi Cool Edit Pro.

 OT, ale zeptám se: co konkrétně Ti tam chybí?

Co si vzpomínám, tak třebas jedno nějaké defaultní nastavení ekvalizeru, které používám do dnes. sunglasses Jo a pak mi vlastně nevyhovovala čeština,...měl jsem nějakou počeštěnou verzi, když jsem to zkoumal. 

0 xLajků:

19

A co Apogee Duet (případně jiné od téže firmy), zkoušel někdo?

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, G&L ASAT deluxe kytara, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, trsátko, klíčenka :-)
0 xLajků: