1

Téma: Markbass CMD JB Pl.Sch. vs Fender rumble 100 V3 vs TC ELECTRONIC bg250

Ahoj. Zas jeden srovnávací dotaz na tyhle 3 komba, po kterých pokukuju. Mám Ashdown MAG300, ale radši bych tahal lehčí bednu, už kvůli problemumt s páteří. Fender si někteří dost pochvalují, tam se ale bojím, že 100W může být s bubny málo (i když přes PA,ale rád se vzadu slyším a kolegové taky radši slyší moje kombo). Navíc to plátno místo pořádné kovové mřížky nemusím. Moje srdcovka je Markbass (mám i micromark 801 na nějaké hraní u stolu), ale obávám se taky trochu toho výkonu. O TC poslední dobou dost čtu pozitiva, ale nikdy jsem neměl možnost posoudit. Ten výkon, váha a cena jsou zajímavé. Vím, že nejlepší by bylo někde odzkoušet, ale ještě to chvilku potrvá, než se dostanu k Thomanovi, tak bych zatím rád vaše postřehy. Díky

0 xLajků:

2

Re: Markbass CMD JB Pl.Sch. vs Fender rumble 100 V3 vs TC ELECTRONIC bg250

Ten Ashdown jsem měl taky, těžký jak prase ale měl jsem dole kolečka a kufrový madlo na tahání tak se dalo. Ale hrálo to a vůbec ne špatně, dneska bych ho občas využil. Z ostatních jsem hrál jen na TC a vůbec mě nebavilo, já bych to nechtěl. Na tvém místě bych upgradoval do koleček big_smile

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: ekral (25. 07. 2019 14.10:25)

Já bych vždycky u všeho co má být lehké začal tím, že se podívám na to co nabízí Nook, který mimochodem se svojí bednou myslím taky používá Markbass zesilovač. Třeba ta jeho the 10 Mini má 6kg a když k tomu dáš Markbass Nano, Elfa nebo nový tc electronic BAM200 za 3 tisíce tak budeš mít relativně výkonnou řádově 150-200W aparaturu do 7kg.  

Pokud je podmínkou, že to musí být kombo, tak bych určitě zkusil i Hockeho BN110, kde budeš mít zase pasivně chlazený komplet čistý analog s vahou 10 kg.

0 xLajků:

4

Markbasse jsem měl a kromě toho, že se mi nedal strčit do kufru Panamery, hrál celkem ucházejícně (je to 15"). Je to docela velký hovado.

TCE BG250 existuje, pokud se nepletu, v řadě verzí. Měl jsem jenom hlavu a že bych se z ní pochcal, to teda ne. Jako hraje to, ale nějak se mi nedařilo nakroutit nějaký použitelný zvuk + ladička ladila snad nějaké orientální stupnice, takže jsem se potkal akorát s bubeníkem (na hajzlu), jinak totálně na prd.

Z těch tří bych zvolil MB CMD 121, který tam nemáš. Dvanáctka je imho rychlejší a ne tak nahuhlaná, než patnáctka a proti bicmenovi i dvěma kytarám se prosadí. 

0 xLajků:

5

Fender Rumble 100 V3 mám doma na cvičení, a zvukově tomu kombu nedokážu nic vytknout. Má teda spíš takovej kulatější vintage charakter, ale to mi vyhovuje. Navíc je jak z papíru- neváží vůbec nic. Uneseš ho na malíčku. Ale 100W bude s bubny vždycky málo, stejně tak v tomhle případě. Doma přes něj cvičím na cca 1/3 výkonu, a to se ještě musím krotit kvůli sousedům. S bicíma bych ani vytavenej na plný koule neměl šanci.

Fender USA Jazz Bass Deluxe

Boss TU-2, EBS OctaBass, Boss ODB-3, Tech 21 SansAmp Character VT Bass, Boss NS-2

Markbass Little Mark Tube, Markbass Standard 108HR
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: halapremek (25. 07. 2019 15.35:16)

Děkuji za inspirativní odpovědi. Kolečka nevyřeší nakládání do auta atd. Plotynky občas nadávají tak, že musím o naloženi požádat někoho jiného. Místo koleček jsem zkoušel i rudlik. Toho, že 100W bude málo se právě obávám. To se týká i toho komba od p. Hocke, což je jinak taky jistě prima. U toho MB CMD JB Player school se píše 150W, čehož se taky malinko obávám. Samozřejmě MB CMD 121 jsem koukal, toho bych se vůbec neštítil. Asi by nebylo co řešit. Jen ta cena je dvojnásobná. To hodnocení TCE docela zaskočilo. Četl jsem víceméně jen kladné hodnocení. Myslel jsem kombo s 12", případně 15" repro.

0 xLajků:

7

Ono asi taky záleží jakej máš rozpočet + máš nějakej limit na hmotnost? U toho Fendra jsou i výkonnější varianty. Od Hockeho bych šel špíš to toho 1x12 komba, budeš mít větší výkon a možnost přidat ještě jednu bednu. Jinak si myslím, že lepší než kombo by si měl hlavu a bednu. Hodně se chválí ten TE Elf. Jinak by nemusely být špatný komba od Hartke, Aidamos tady psal recenzi a je spokojenej, parametrově by to mělo vyhovovat.

Gibson EB14 5 string / Vintage fretless -> Audioevent Total Sonic Annihilation -> Audioevent Wardance ->  Ammoon stereo looper -> EHX Freeze -> Darkglass Alpha Omega Ultra = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

8

Můžu nabídnout za 8 tisíc i s plně polstrovaným obalem kombo Hartke KB12 v naprosto perfektním stavu: https://baskytara.com/topic16121

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

9

No, srovnáváš různé ráže:

Markbass CMD JB Pl.Sch. je duňa huňa 15"

Fender rumble 100 V3 má vcelku rovnou 12"

TC ELECTRONIC bg250 - máš na mysli kterou verzi - 115, 112 nebo 210? - 210 je nejvíc středová

Zvukem jsou každý jinde, to je potřeba zkusit s basou. 

Z toho všeho se nejlíp uslyšíš tím TCE s 2x 10, nejvíc povlají nohavice od Marka JB a nejlíp se ti bude nosit Rumble :-)

Taky uvaž, že jsou to spíš low-endy, tedy zesíky mají výkon spíš na papíře a repra nejsou žádné zázraky. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino;
TCE250BH+Hocke BN112HM+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp
0 xLajků:

10

MartinXC napsal:

Taky uvaž, že jsou to spíš low-endy, tedy zesíky mají výkon spíš na papíře a repra nejsou žádné zázraky. 

Ještě se dodatečně omlouvám, že jsem se nedržel tématu na srovnání tří produktů a nahodil další. TCE BG250 jsem jenom párkrát slyšel jak na ně někdo hrál a prostě se mi ten zvuk nelíbil, ale to mohlo být i něčím jiným než tím kombem. Když jsem je pak bral do ruky (včetně Fender rumble) tak jsem z nich neměl dobrý pocit že by měli dlouho vydržet. Naopak u věcí od Hockeho nebo Nooka jsem měl vždycky pocit, že vydrží navždy, všechno je to naprosto profesionální bytelná práce. Výkonu u Hockeho bych se tak nebál, je to přece jenom analog a výrobci si udávaný výkon prakticky cucají z prstu. Chce to prostě vyzkoušet, zajel bych prostě do pár obchodů a ideálně se stavil do Pardubic.

Pokud máš ale jako vysněné kombo MB CMD 121, tak by možná bylo lepší zkusit pošetřit, tyhle věci podle mně pak ani tolik neztratí na ceně a dají se dobře prodat i použité.

0 xLajků:

11

Jsem si vědom, že srovnávám různé ráže. Snažím se o nějaký kompromis (netahat velkou krávu a zároveň být trochu slyšet vzadu za ne příliš vysokou cenu - i když nejednou se mi ta velká kráva vyplatila, když jsem byl nucen hrát bez PA) , ale ujistili jste mě, že ten Fender ze 100W opravdu nepostačí.

Hartke jsem okukoval před nějakým časem, pak jsem nějak upřel pozornost jinam. Opravdu taková spokojenost s nimi? Popřemýšlím.

K tomu Hocke-že to je analog a že výrobci si tu wattáž trochu cucaji z prstu mám rozumět, že by i ta desítka od něj mohla překvapit prosadit se podobně, jako papírově silnější? Na jeho komba jsem pochopitelně taky koukal, slyším jen chválu. Ale z Chebu do Pardubic se jen tak nedostanu.

Každopádně díky všem za info. Některé věci mi ujasnilo, dalo nové podněty. Jsem rád, že jsem se nakonec zeptal. 

0 xLajků:

12

Zdravím,

nikde bohužel neuvádíš, kolik jsi ochoten za to utratit.

Sám mám TC BG250-210, ale nehraji už v kapele, takže jen na doma - recenze zde: https://baskytara.com/topic16595-tc-electronic-bg250210.html

Do kapely bych uvažoval min. 200W, lépe více. Komb je dnes spoustu, do 20 kg jich taky vleze víc, namátkou:

GK MB210-II - výborné, ale strašně zdražilo za poslední dobu (přes 20 tisíc), to už bych koupil raději MB CMD 121

Fender Rumble 500v3 - parametry jak GK, ale cenově dostupnější (k 15 tisícům)

Hartke HD500 / KB12 / KB15 - kolem 12 tisíc, pokud chceš něco jednoduchého a lehkého, pak ideál

TC Electronic BG250-210/115/112 - cenově nejlevnější, v poměru cena/výkon/výbava vychází velmi dobře, samozřejmě není to profi aparát a nelze rozšířit o další box, ale špatně to taky za mě nehraje a s ladičkou problém nemám, navíc možnost nahrávat různé efekty tomu dává prakticky neomezené zvukové možnosti (ne všechny efekty jsou samozřejmě úplně použitelné)

Nebo koupit malý zesilovač třídy D a nějakou bednu - např. 1x12.

Aria IGB 50/5 MRS, TC Electronic BG250-210
Profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=9496
0 xLajků:

13

Andrew napsal:

...

Nebo koupit malý zesilovač třídy D a nějakou bednu - např. 1x12.

To je moje cesta: 2x Hocke N112 (250W) a k tomu (TCE 250) digitálek kolem 300-500W. 

I když mě srdce táhne k celoflašce a 215 nebo 810 :-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino;
TCE250BH+Hocke BN112HM+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp
0 xLajků:

14

Aidamos napsal:

Můžu nabídnout za 8 tisíc i s plně polstrovaným obalem kombo Hartke KB12 v naprosto perfektním stavu: https://baskytara.com/topic16121

Ber tohle to hraje super, kdybych chtěl kombo do kapely, tak to dneska bude toto.

Basa: Sandberg California TT4 - Passive, Pele 6 strun, Vintage V965, Fender Precision MIM 
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar: Harley Benton Custom Line Bass DI-Expander
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: Dzzerza (26. 07. 2019 16.36:29)

S Hartke KB12 mám taky zkušenost a myslím, že to je nejhlasitější malý aparát, co se dá sehnat. Neuvěřitelně lehký a díky naklopení se uslyšíš vždycky.

Hlasitěji hraje snad už jenom můj EBS NEO DROME - ale to je jednu úrověň vyšší cena a navíc se už nedělá :-)

MusicMan Stingray5; EBS NEO DROME, EBS Reidmar 500, Soundelirium 4×8, Line6 Relay G30; Zoom B3N; Music Man Club #10
Momentálně v kapelách CRIONIC, www.crionic.cz a MOMENT, http://www.mooment.cz
0 xLajků:

16

Díky. Vypadá to, že jste mě ukecali. Šel jsem pro informace ke kombům, které mě zajímaly a odcházím s úplně jinou alternativou. Snad to tedy nějaký čas nebudu muset hledat nový aparát. smile

0 xLajků:

17

Mně osobně se ale stejně víc pozdává to co psal MartinXC, lehký box Hocke N112 350W plus digitální zesilovač jako TC Electronic BQ 250 nebo ještě levnější a menší BAM 200.

0 xLajků:

18 Naposledy upravil: halapremek (01. 08. 2019 02.47:15)

https://baskytara.com/img/m/25060/t/p1dh5a9ga9vg1pu7ifrmmi1hed3.jpgDíky za rady. už ho zkouším taky. Zatím v kanceláři, tak nepovím, protože to chce vyrazit plastaky na deseti hodinách. i na minimum má pěkný zvuk. Vyzkouším zítra venku vedle toho mého Ashdowna.. a v sobotu bude mít premiéru. Řekl bych, že se s bubny neztratí. Mám dotaz ohledně chlazení. Větrák jede, jako by chladil jaderný reaktor. Foukal vám taky tak silně? No a druhá věc, smrdí novotou, až se mi zvedá žaludek. Tipuji že tak intenzivně voní ten tolex. Snad nebude vonět dlouho.

0 xLajků:

19 Naposledy upravil: Aidamos (01. 08. 2019 11.04:51)

halapremek napsal:

i na minimum má pěkný zvuk

To jsem psal v recenzi. Málokterý takhle výkonný aparát hraje fakt dobře i potichu.

halapremek napsal:

Větrák jede, jako by chladil jaderný reaktor. Foukal vám taky tak silně?

Trochu slyšet byl, ale není to podle mě tak hrozné. A když se hraje, tak to stejně slyšet není. Dost často jsem ho ani neslyšel v klidu. Když není potřevba, vypíná se.

halapremek napsal:

smrdí novotou, až se mi zvedá žaludek. Tipuji že tak intenzivně voní ten tolex. Snad nebude vonět dlouho

Měl jsem kombo dva roky, ten smrad si pamatuju, ale jen ze začátku.

0 xLajků:

20

jj četl jsem to v recenzi a byl jsem na to zvědavý. Musím potvrdit. Tak se těším, až se v sobotu pokřtí vedle toho našeho třískače. Dnes vyzkoušeno vedle MAG300. Ashdown má,řekl bych s tou patnáctkou větší tlak, ale hlasitostí jako takovou se stydět nemusí. A vahou a velikostí nesrovnatelné. Za "kickback" jsem taky rád. Navíc je to docela fešák. Chodím se na něj dívat. smile Co se týče toho ventilátoru, dnes jsem porovnal a nefučí víc než Ashdown. V nočním tichu kanceláře jsem to asi vnímal víc. Ještě mě napadl dotaz ohledně toho tolexu. Jak je to odolné proti ťuknutí? Oproti koberci,nebo i vs koženka. Jsem zvyklý na koberec a tohle mi připadá "zranitelnější". Hned dostal kabát z kartonu. Pak pořeším lepší obal.

0 xLajků:

21

halapremek napsal:

Ještě mě napadl dotaz ohledně toho tolexu. Jak je to odolné proti ťuknutí? Oproti koberci,nebo i vs koženka. Jsem zvyklý na koberec a tohle mi připadá "zranitelnější".

Mně ten Tolex připadá odolný dost. Odolnější než koženka, možná méně odolný než koberec, ale zase nechlupatí. Mám ho nejradši. Lepší už snad je jen takový ten speciální nástřik. Jinak měl jsem kombo dva roky a furt jak nové.

halapremek napsal:

Pak pořeším lepší obal.

Ve firmě BOXX mají ode mne výkres, tak si to nech podle něj udělat i s tou kapsou, eventuálně Ti ten výkres klidně pošlu. Jinak vyšel mě plně polstrovaný na 1200 Kč, což je dobrá cena.

0 xLajků: