1

Téma: Do čeho investovat jako první?

Ahoj, řeším problém. Hraju na aktivní kombo GK  MB 210-II a chci upgradovat.

První varianta je externí reprobox (GK CX 115) 

Druhá varianta je in-ear monitorng. Do čeho investovat jako první?

0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Šimi (16. 05. 2018 17.39:37)

Re: Do čeho investovat jako první?

Tak to nejspíš záleží na tom co hraješ, kde to hráváš a s čím nejsi v tuhle chvíli spokojen - co konkrétně chceš tím upgradem řešit. Např. já hraju 99% koncertů zvučených do lidí přes PA. Zvukaři typicky NEchtějí, aby jim z podia šla ven nějaká basa z aparátu, protože si chtějí úroveň regulovat sami a hrát ji přes PA jako zbytek kapely. Aparát stavím napříč, aby zvuk šel přes mě do zbytku kapely. Nicméně i kdybych měl tichej apec a zbytek kapely mě neslyšel, tak zvukař může poslat kousek basy do odposlechů tam, kde by ji někdo na pódiu málo slyšel. 

Čili v mém případě je můj aparát čistě pro pro mě osobně. A je na mé preferenci, jestli budu raději hrát na in-ear nebo na apec. S in-earem jsem koketoval, ale zatím jsem zůstal u aparátu, pačto mám rád, když mi vibruje s nohou a zatím se mi vždy podařilo dát ho tak, abych já se slyšel a zároveň nerušil zvukaře.

Polož si otázku, zda potřebuješ, aby tě slyšel někdo jinej na pódiu a zda potřebuješ, aby tě slyšelo publikum. Pokud jo, tak se může hodit spíš další bedna. Pokud ne a pokud ti vyhovuje in-ear, tak jdi do něj, uslyšíš se asi nejlíp jak to jde.

Edit: a vítám na fóru

Vlček->(Darkglass Super Symmetry->Darkglass Vintage Microtubes->EBS BassIQ->Mooer Ensemble King->Korg Pitchblack Poly)->Markbass Big Bang->MB NY 151 RJ
0 xLajků:

3

Re: Do čeho investovat jako první?

Ahoj a vítej na fóru. Souhlas se Šimim + jak máte řešenej zvuk ve zkušebně? Protože pokud by ses zbavil aparátu a šel cestou in-earu tak musíte mít ve zkušebně mix a PA. Jinak celkem obsáhlý vlákno o in-earech je tady: https://baskytara.com/topic9275-inear-odposlechy.html třeba ti pomůže při rozhodování.

Gibson EB14 5 string / Vintage fretless -> Audioevent Wardance -> Woolly Mammoth clone ->  Ammoon stereo looper -> EHX Freeze -> Darkglass Alpha Omega Ultra = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: MartinXC (16. 05. 2018 19.17:46)

Re: Do čeho investovat jako první?

GK210 je slušné kombo, zvládne toho hodně. Bohužel přídavný box se k němu už nedělá, jen řada MBP (dost drahá). Tedy buď počkat na předchozí provedení 210 na bazaru, anebo prodat a koupit nějaké řešení s 212 nebo 410.

 

Co chceš upgradem dosáhnout?

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino;
TCE250BH+Hocke BN112HM+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp
0 xLajků:

5

Re: Do čeho investovat jako první?

Ak chces inear, tak druhy box je zbytocny.

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, SQUIER Affinity P-bass + Fender Original Pickup
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
Hartke LH 500 + Ashdown MAG410
0 xLajků: