1 Naposledy upravil: Aidamos (14. 04. 2023 18.22:06)

Téma: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Struny Ernie Ball Hybrid Slinky Cobalt Flatwound 2813

Země původu: U.S.A.
Cena: 1.200,- Kč

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1aap7sh6s14f91oa51d8118cp1mm03.jpg

Popis

Miluju hlazenky, přičemž v minulém roce se firma Ernie Ball vytasila s novým typem z nového materiálu. Tím materiálem je kobalt. Slibuje díky větší magnetické odezvě dynamičtější a vyváženější zvuk, a také zvuk hodně blízký klasickým roundům, tedy strunám s obvyklým kulatým omotem. Jakmile byly dostupné na našem trhu, okamžitě jsem si je i přes jejich vysokou cenu pořídil. Sáhl jsem po sadě mající tloušťky .045" – .065" – .085" – .105".

Struny se dodávají v zataveném pokoveném plastovém obalu Struny jsou uvnitř svrchního obalu navíc baleny jednotlivě v papírových pytlících. Díky zatavenému obalu je ochrana před atmosférickými vlivy maximální.

Struny mají na koncích fialové hedvábné opředení, které u struny G docela prokluzuje na ladícím kolíku, musí se speciálně dvakrát zahnout uvnitř drážky. Jinak struny jsou lesklé, absolutně hladké, a strašně příjemně se na ně hraje.

Zvuk a životnost

Sliby by se daly považovat za dodržené. Herní zážitek jako hlazenky, zvukový projev jako roundy, parádní zvuk na prsty, skvělý zvuk na slap... Co to? Co to je? No, je to možný? Ta struna A je úplně tupá! Cože? U strun za dvanáct stovek? To byly struny kupované u Thomanna. Asi špatná sada, no. Další tři sady (jednu kamarádovi) jsem kupoval už u nás v Rocksteru. Kamarád mi volá: "Hele, dobrý, ale to A mi přijde takový tupější...", takže jsem se jal okamžitě přestrunit StingRaye i já. A zase tupý Áčko. No dopr... Měl jsem na delší zápůjčku od Daviďáka jeho Music Man Sabre, jako revanš jsem mu tam právě chtěl dát tyhle drahý hlazenky. Tak jsem na něj natáhl další sadu. Opět tupé A, už na třetí sadě. O té čtvrté jsem si rozhodně nedělal žádné iluze, rozhodl jsem se ji zatím vůbec nerozdělávat. Ony ty struny hrají parádně, ale praštíte do A palcem a "blééé". Naštval jsem se a napsal jsem do Ernie Ballu rozhořčený e-mail. Kupodivu za dva dny přišla odpověď, že je jim to moc líto a že mi jako omluvu zašlou zdarma tři sady, což mi od nich přišlo jako velmi férová nabídka, kterou jsem s vděčností přijal. Struny po krátkých tahanicích s poštou a celníky došly na konci roku, dneska jsem je nasadil. Říkal jsem si, že to předtím byla asi vadná série, teď už to musí být v pohodě. A co myslíte? Zase tupé Áčko. Na obou sadách (tu třetí jsem jako náhradu za vadnou sadu dal opět kamarádovi). Tamtu čtvrtou nerozdělanou sadu, u které se následně můj předpoklad o rovněž tupém A potvrdil, jsem dal na basu mojí žačky, která je z těch strun nadšená, jenže ona slap vůbec nehraje, takže jí to tupější A nevadí.

Hodnocení

Vynikající hlazenky se zvukem ještě o stupínek blíž ke klasickým roundům než mají moje oblíbené D'Addario Chromes (recenze), ovšem celý dojem je totálně shozen a zabit tupou strunou A, tedy nejsem dalek od toho proskočit se vzteky. Sakra, kontrola kvality jim nic neříká?! To si vážně ty struny ve fabrice nenatáhli? Nikdo na to nepřišel? Jsem snad jediný, kdo jim napsal? Vidím to na chybu technologie, špatně nastavený stroj, nevím. Každopádně nejsem sám. Pod oficiálním videem jsem na YouTube našel komentář o mrtvém A i od jiného hráče. Docela trapas od takovéhle firmy...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Aidamos (02. 01. 2019 15.04:38)

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

A trapas popisovaný výše pokračuje. Tradičními opřádacími materiály strun je nikl nebo nerezová ocel. Firma Ernie Ball je první, která přišla s novým kovovým materiálem, kterým je kobalt. On to tedy asi nebude úplně čistý kobalt. Moc teď s kapelou nehrajeme, takže mé "závodní" basy odpočívaly ve futrále. Jaké bylo dnes moje překvapení, když jsem je po zhruba třech týdnech z futrálu vytáhl a struny na obou basách byly na několika místech rezavé jak lišky. Na hlazenkách! Fakt nechápu. Např. hlazenky D'Addario Chromes (recenze) mám natažené na bezpražcovce několik let, a pořád jsou jak nové (vzhledově). Rok a půl se mi válela další sada v šuplíku, kterou jsem sundal ze StingRaye před nahráváním, kdy jsem dával jiné struny, teď nedávno jsem je natáhnul na Preclíka od Squiera a ty Chromy jsou jak nové i zvukově. Jinak ale ty rezavé kobalťáky hrají stále perfektně (až teda na to tupé áčko, viz výše). A evidentně tento problém s kobaltovými strunami není ojedinělý, zkuste si to schválně vygůglit. Dokonce i sám Google, hned jak jsem napsal "ernie ball cobalt strings", mi okamžitě našeptával ještě slovo "rust".

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1aqcfcqv01mab12vni2a1qu21kj73.jpg

EDIT: Aha, asi o problému vědí, vytasili se totiž letos na veletrhu NAMM s "NeverRust String Technology": http://www.guitar-bass.net/news/namm-20 … echnology/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Aidamos (20. 11. 2017 19.37:15)

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2814

http://baskytara.com/img/m/2556/p1anfb6a071kbv1nipg48oru6lm3.jpg

Jelikož jsem nepoučitelný a navíc evidentně marnotratný, zakoupil jsem rovnou dvoje hlazené kobaltové struny s jinou kombinací tlouštěk než jsem recenzoval výše. Satanužel jsem je koupil ještě před zjištěním problému se rzí (viz výše, přidal jsem i fotku), mohl jsem si ušetřit zbytečně vyhozené dva a půl tisíce korun českých. Nicméně dnes jsem je tedy natáhl, když už je mám. Hlavně jsem si říkal, že když se strunami E, D a G nebyl problém, jen s tím Áčkem, a v této sadě má to Áčko jinou tloušťku, že by výše popisovaný problém s tupostí snad být neměl. Tak to jsem se teda spletl. Ani zde to A není zrovna vzorem zvonivosti a je zřetelně tupější než ostatní struny. Možná ne tak tupé jako na sadě .045"-.105", ale prostě tupější je. V obou sadách.

Takže si to shrneme. Celkem prozkoušeno těchto hlazenek 7 sad .045"-.105" a 2 sady .045"-.100". Všude tupá struna A, navíc problém s korozí. Další struny, které jsem od Ernie Ballu již dříve zkoušel, a o jejichž možném znovunasazení jsem i uvažoval, jsou potahované Hybrid Slinky Coated 3833, kde pro změnu bylo tupé E (recenze). Myslím, že už vážně pokoušet štěstí nebudu. Jediné struny Ernie Ball, které mě nezklamaly jsou Slinky Bass Nickel Wound 2834 (recenze), takže možná se vrátím zase k nim, ale na druhou stranu se mi už nějak nechce do chřtánu Ernie Ballu rvát další prachy. A jestli hlazenky, tak snad už jedině D'Addario XL Chromes ECB81, těch jsem měl již mnoho sad a žádná mě nezklamala (recenze). A možná si dám na čas od hlazenek pauzu a zkusím niklové Elixiry. Ty jsem měl v poslední době několikrát v ruce na různých basách a vždycky mě to zaujalo.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: be_fretless (17. 08. 2016 22.16:21)

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Aidamos napsal:

"rust"

Koukám, že ta ébečka jsou taková Mazda mezi strunami... big_smile

Aidamos napsal:

Takže si to shrneme. Celkem prozkoušeno těchto hlazenek 7 sad .045"-.105" a 2 sady .045"-.100". Všude tupá struna A, navíc problém s korozí. Další struny, které jsem od Ernie Ballu již dříve zkoušel, a o jejichž možném znovunasazení jsem i uvažoval, jsou potahované Hybrid Slinky Coated 3833, kde pro změnu bylo tupé E (recenze). Myslím, že už vážně pokoušet štěstí nebudu.

Že by byla tvá touha po masochismu konečně ukojena? Nevěřím. Já bych prubnul osmou sadu. wink

Fretky nejsou, čím se zdají být...
0 xLajků:

5

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

be_fretless napsal:

Že by byla tvá touha po masochismu konečně ukojena? Nevěřím. Já bych prubnul osmou sadu.

Rozhodně ne. Naštěstí jsem jich tolik nekupoval, ale peněz jsem v tom utopil dost, to je fakt. Dost bylo masochizmu. A třeba tím někomu prachy zachráním. Škoda, že jsem nenarazil už v počátku na tyhle články:

http://www.harmonycentral.com/forum/for … 9/1685212-
http://forums.ernieball.com/ernie-ball- … sting.html

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Aidamos napsal:

potahované Hybrid Slinky Coated 3833, kde pro změnu bylo tupé E (recenze).

já nevím, co pořád s těma potahovanejma máte: skoro celej život hraju na obyč Hybrid Slinky a něco jako "tupá" struna, to fakt neznám

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

7

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

el BassTardo napsal:

já nevím, co pořád s těma potahovanejma máte: skoro celej život hraju na obyč Hybrid Slinky a něco jako "tupá" struna, to fakt neznám

Na akustické kytaře mám Elixiry a už jiné nechci. I po půl roce od natažení hrajou jak nový. Je fakt, že hraju málo, ale když vezmu, že se na ně ve stojanu v pokoji furt práší, tak super. Na mé osobní base jsem Elixiry ještě neměl, ale půjdu do nich. Jestli fakt vydrží i ten potah a nebude to chlupatět (trsátkem nehraju, na akustice už to od něj chlupaté mám), tak to asi bude moje jasná volba. Otázka, zda mi nebude vadit to, že moc nezemní.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

8

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Aidamos napsal:

Na mé osobní base jsem Elixiry ještě neměl, ale půjdu do nich.

Mám a s chutí se rád vrátím

el BassTardo napsal:

hraju na obyč Hybrid Slinky a něco jako "tupá" struna, to fakt neznám

Nebo konečně prubnu hlazeny

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

9

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Aidamos napsal:

Na mé osobní base jsem Elixiry ještě neměl, ale půjdu do nich

Pro mě jediná volba! Ale za mě rozhodně nikl ne ocelky - ty moc nevydrží, nikl drží klidně rok! Vlastně jsem koupil vždy nový, protože už mě to bylo trapný a říkal jsem si, že už nemůžou hrát... ale hrály oproti novým skoro stejně wink Hraju prsty a že by nějak chlupatěly se mě nezdá... a že by nezemnili?? To jsem teda nikdy nezaznamenal. Mám snad už desátou sadu a na všech basách vždycky naprostá paráda!

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

10

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Nebýt dlouhé menzury na Laklandovi, používám Elixiry na obou basách. Neznám lepší struny.

0 xLajků:

11

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Paparatzzi napsal:

Mám a s chutí se rád vrátím

vrat vole si clovek utrhne od huby... perly svinim .. big_smile  sem ti tam mel nathnout naky noname ocelky ... nebo chromy ... sis nerek trumbero tongue

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

12

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

DIGITAL CHOCOLATE napsal:

Nebýt dlouhé menzury na Laklandovi, používám Elixiry na obou basách. Neznám lepší struny.

Ony se na dlouhou menzuru nedělají?

Fretky nejsou, čím se zdají být...
0 xLajků:

13 Naposledy upravil: kurowec (18. 08. 2016 16.17:09)

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Elixir Bass String Winding Length:
•Long Scale = 36.5" Ball to Taper = 93 cm
•Extra Long Scale = 38" Ball to Taper = 96,5 cm

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

14

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Elixir na 5-strunnou dlouhou menzuru v 0.50tl. ne.

0 xLajků:

15

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

DIGITAL CHOCOLATE napsal:

Elixir na 5-strunnou dlouhou menzuru v 0.50tl. ne.

Koukal jsem na Talkbass kde to rozebiraji a opravdu jsou Elixirz na petku s 35'' menzurou a jeste skrz telo kratky. Skoda velka teda... Mit Dingwall tak si to asi hodim wink

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

16

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

kurowec napsal:

Elixirz na petku s 35'' menzurou a jeste skrz telo kratky

no u mě bohužel na Bacchusovi jsou právě krátký i normálně uchycený v kobyle... jako chybí tak 1 mm na nuláku, ale dělalo mi to bordel při hraní, tak jsem je dal na Sivčáka a velká spokojenost...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

17

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

kurowec napsal:
DIGITAL CHOCOLATE napsal:

Elixir na 5-strunnou dlouhou menzuru v 0.50tl. ne.

Koukal jsem na Talkbass kde to rozebiraji a opravdu jsou Elixirz na petku s 35'' menzurou a jeste skrz telo kratky. Skoda velka teda... Mit Dingwall tak si to asi hodim wink

Jojo, tom už mám vyzkoušený :-)
Vzal jsem struny Lakland od 4ksch a v pohodě. Elixir to není, ale jinak jsou solidní. Alespoň je každá basa zvukově naprosto jiná :-)

0 xLajků:

18 Naposledy upravil: Aidamos (18. 08. 2016 17.33:06)

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Paparatzzi napsal:

Nebo konečně prubnu hlazeny

Rozhodně doporučím D'Addario Chromes.

kurowec napsal:
Aidamos napsal:

Na mé osobní base jsem Elixiry ještě neměl, ale půjdu do nich

Pro mě jediná volba! Ale za mě rozhodně nikl ne ocelky - ty moc nevydrží, nikl drží klidně rok!

Za mě taky rozhodně nikl. Mám ho nějak radši. U roundů určitě.

------------------------------------
Jinak dneska jsme měli sraz s kolegou libereckým basákem. Koupil si nedávno Music Man Sabre, tak jsme porovnávali s mým Sabre a i s mým StingRayem. Měl jsem na obou basách ty kobaltový hlazený Ernie Bally z této recenze a hrajou na velkým aparátu (GK 4x10 + 1x15) pekelně dobře. Až teda na to tupější A, a na to, že časem zreznou. Velká škoda.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

19

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

m3 napsal:

naky noname ocelky

Smrrrrrt. Není to tak špatný ale rozhodně to není číslo 1 mezi strunama big_smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

20

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Oprašuji téma a chci se zeptat, zda struny někdy v poslední době zkoušel? Jestli ty problémy se rzí a podobně přetrvávají, protože bych je rád vyzkoušel.

0 xLajků:

21

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Taky by mě docela zajímalo, jestli se zlepšila kvalita. Podle tohohle videa by se mi na base líbili smile
https://www.youtube.com/watch?v=hpoJNOZwiPA

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

22

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Pánové, z tohohle mě vynechte, já už v těchhle sračkách utopil několik tisíc, do dalšího testování nejdu...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

23

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Aidamos napsal:

Pánové, z tohohle mě vynechte, já už v těchhle sračkách utopil několik tisíc, do dalšího testování nejdu...

To po tobě nikdo nechce smile, spíš jestli se nenašel někdo, kdo je prubnul před nedávnem i přes ty problémy. Na TB je dlouhý vlákno, ale nechce se mi to teď louskat. Jsou tam lidi co na ně nedají dopustit, ale taky reakce typu: prasklo jádro u dvou strun ze sady při natahování na basu... Takže těžko říct.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

24

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Hastur napsal:

Jsou tam lidi co na ně nedají dopustit, ale taky reakce typu: prasklo jádro u dvou strun ze sady při natahování na basu... Takže těžko říct.

To odpovídá nekonzistentní kvalitě, což není dobrá vizitka... A nepamatuju, že by si na toto někdo významně stěžoval u jiných značek (ještě se to řešilo jednu dobu u potahovaných barevných DR).

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

25 Naposledy upravil: Hastur (29. 11. 2017 12.58:09)

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Jelikož jsem asi nevěřící Tomáš, tak mám nějak furt zálusk zkusit tyhle struny. Ještě počkám co mi napíšou z Muzikeru ohledně možného dodání LaBella gold flats, ale pokud by jim to trvalo nějak dlouho tak asi zkusím kobalty. Teď se prokousávám dlouhým vláknem na TB a všude se píše, že jsou tyhle struny spíš s nízkým tahem, někde uprostřed mezi TI a Chromama. Teď mám natažený Rotosoundy, který mají větší tah než Chromy (nebo mi to tak alespoň subjektivně připadá) a vyhovuje mi to. Takže řeším případnou tloušťku sady, aby měli dostatečnej tah. Koukal jsem, že mají 50-105 a dokonce 55-110 (ta by se mi líbila asi nejvíc, ale zase takový lana aby to už nebylo moc.)
Aidamosi, jak jsi subjektivně vnímal tah u těch dvou tloušťek co si zkoušel?

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

26

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Hastur napsal:

Jelikož jsem asi nevěřící Tomáš, tak mám nějak furt zálusk zkusit tyhle struny.

Měl jsem je možnost zažít teď nedávno na dvou dalších basách. V Kytary.cz jsem zkoušel Mustanga, který je měl, poznal jsem je okamžitě, podle fialového omotu a hlavně rzi. Pak jsem je měl na Laklandu od Daviďáka. Tam zatím bez rzi, ale na obou kouscích opět lehce tupější Áčko. Jinak zvukově parádní struny, až neuvěřitelně blízké roundům.

Hastur napsal:

Aidamosi, jak jsi subjektivně vnímal tah u těch dvou tloušťek co si zkoušel?

Nějak jsem ten rozdíl mezi 45-105 a 45-100 ani nevnímal.

Hastur napsal:

Ještě počkám co mi napíšou z Muzikeru ohledně možného dodání LaBella gold flats

No, ale ty budou zvukově diametrálně odlišné od Cobaltů. Totálně vintage tupé (ale krásně). Bude to podle mě prakticky to samé jako http://baskytara.com/topic15975

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

27

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Aidamos napsal:

No, ale ty budou zvukově diametrálně odlišné od Cobaltů. Totálně vintage tupé (ale krásně). Bude to podle mě prakticky to samé jako http://baskytara.com/topic15975

Odlišný budou určitě, ale ty Goldy mají mít mnohem výraznější a agresivnější středy. Mají být zvukově jiný oproti těm klasikám.

A jak jsou na tom Cobalty s tahem oproti Chromům? Mají mít menší tah, ale nevím o kolik, jestli to je o trochu nebo jestli jsou blíž Tomastikům...

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

28

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Tahově mně ty Cobalty přišly prakticky stejný jako Chromy, tedy velkej tah.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

29

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Tak jsem zkusil koupit Ernie ball slinky 2736 na pětku. Na tuto recenzi jsem se bohužel podíval až dnes confused No uvidíme.

Fender Precission US, Skvér SP s SD SPB-3
YAMAHA TRB 5p
MXR d.i.+M80, DBX 160A, Roland MICRO CUBE BASS, H&K Basskick 300, Mesa Boogie M6 CARBINE
Trace Elliot Club #X
Trace Elliot AH250SMX; Trace Elliot 1048h; Trace Elliot 1518;
0 xLajků:

30

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Kubeš napsal:

Ernie ball slinky 2736 na pětku

 To jsou ale klasický roundy, ne? Výše popisovyné problémy se týkají jen hlazených cobaltů (teda u roundů jsem to nezaznamenal). Takže bys to měl v pohodě.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

31

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Hastur napsal:
Kubeš napsal:

Ernie ball slinky 2736 na pětku

 To jsou ale klasický roundy, ne? Výše popisovyné problémy se týkají jen hlazených cobaltů (teda u roundů jsem to nezaznamenal). Takže bys to měl v pohodě.

Ty roundy jsou kobaltový, tedy problém s rezavěním může klidně být, viz https://www.google.com/search?q=ernie+ball+cobalt+strings+rust

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

32

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Tak jsem dnes musel z bezpražcovky prakticky nové struny EB Cobalt Flatwound 2813 sundat, protože se mi ani po několika pokusech s různým otíráním nepodařilo odstranit jejich lepivost. Ty struny se mi doslova lepí na prsty a ve výsledku na ně nemůžu přesně hrát, protože ve slidu mi ty struny často nedovolí dojet až do potřebné polohy, o nějakém jemném dolaďování nemůže být ani řeč. Možná by se to zlepšilo, kdybych se pořádně zpotil, ale na to čekat nebudu. Četl jsem řadu příspěvků na různých fórech, že tenhle problém nemám rozhodně jen já. A nenašel jsem žádný dobrý tip, který by tuhle jejich vlastnost alespoň významně omezil.

Takže za mě velké zklamání (i když jsem to trochu tušil, protože mi to vadilo i u roundwoundů). Zvukově se mi líbí, hrát na ně ale nemůžu a upozorňuji na tento problém i ostatní zájemce o tyhle struny, i když se jistě najdou tací, kteří s nimi takový problém mít nebudou. Ale zjištění, že tenhle problém máte, v tomto případě stojí dost peněz.

Takže šup šup - zpátky k Chromesům.

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, Eich 110XS, PATR 110; krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků:

33 Naposledy upravil: Aidamos (15. 05. 2021 20.54:40)

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

patr napsal:

Takže šup šup - zpátky k Chromesům.

Určitě doporučím zkusit Ernie Ball Group III: https://baskytara.com/topic13265

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

34

Re: Struny Ernie Ball Slinky Cobalt Flatwound 2813 a 2814

Aidamos napsal:

Určitě doporučím zkusit Ernie Ball Group III: https://baskytara.com/topic13265

  Díky za tip - vyzkouším.

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, Eich 110XS, PATR 110; krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků: