1 Naposledy upravil: Aidamos (24. 05. 2014 14.20:00)

Téma: Basové symposium II - Liberec 05/2014

Po třech letech od minulého tu máme další liberecký basový dýchánek.

Aktéři setkání - lidi

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p18on34cd44at11tgfk7hvsevb3.jpg

Zleva: Memory, Aidamos, Daviďák.

Aktéři setkání - nelidi

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p18on39hridp612avtav1u2bic45.jpg

Zleva:

  • Fender Precision Bass (1961 USA, olše, palisandr) - recenze

  • Fender Precision Bass (1976 USA, jasan, javor) - recenze

  • Fender Custom Shop '64 Jazz Bass Relic (2009 USA, olše, palisandr) - recenze

  • Fender Custom Shop '64 Jazz Bass Closet Classic (2007 USA, olše, palisandr)

  • Fender Precision Bass '57 RI (1997 Japan, olše, javor) - recenze

  • Ernie Ball Music Man StingRay 2EQ (2010 USA, jasan, javor) - recenze

Vzadu aparát TecAmp Puma 1000 + TecAmp M212 - recenze

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Aidamos (24. 05. 2014 17.53:44)

Re: Basové symposium II - Liberec 05/2014

A teď nějaké dojmy:

Když tu někde Memory vychvaloval svého nového modrého CS Jazz Basse, jak je to ultimátní basa, a že i Tom Kedzior se z něj posadil na zadek, tak jsem si říkal, že trošku přehání, páč Tomovou milovanou basou je stejně jako u mě Music Man Stingray. Nepřeháněl. Je to asi zatím vůbec nejlepší Jazz Bass, který jsem měl v ruce. Perfektní kovový zvonivý pevný tón, vynikající artikulující Éčko, radost slapovat. Ač se jedná prakticky o totožný model jako Daviďákův červený '64 Jazz Bass, jsou to poměrně rozdílné basy. Daviďákův má zvuk dřevitější, víc vintage, Memoryho je zase zvonivější, modernější. Svůj vliv samozřejmě budou mít i struny (Memory měl nové, Daviďák jeté) a také výška snímačů, kdy by si Daviďákův stroj zasloužil přizvednout minimálně kobylkáč.

Všechny tři Preclíky jsem popsal ve výše odkazovaných recenzích, nicméně si přihřeju polívčičku. Vždycky se mi zvukově víc líbily jasanové Precisiony, tedy Daviďákův 1976 a Mikulíkův 1978. Ten jasan ve spojení s javorem je zvonivější, agresívnější, má víc basů a výšek. Oproti tomu je můj olšovej kousek spíš středovější, víc vintage. Nemaje peníze na jasanový model, pořídil jsem svému olšákovi snímač Seymour Duncan SPB-3, který má podle specifikací silnější výstup a hlavně více basů a více výšek. A hle, v přímém srovnání se mi na olšovém Precisionu s tímto snímačem podařilo zvukově velmi přiblížit k jasanovému sourozenci, takže jsem nyní naprosto spokojen.

Jinak nelze jednoznačně říct, která z těch bas je nejlepší. Každá z těch bas má něco do sebe, je nějakým způsobem výjimečná a jiná než ostatní.

K Memorymu mám ještě jednu poznámku. Na to, že hraje teprve rok, a začínal od nuly, tedy ani dřív nehrál na kytaru, tak teda klobouk dolů. Ani omylem bych nehádal, že hraje teprve rok, takže jen tak dál, Jiřino wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Basové symposium II - Liberec 05/2014

No jsou to věru krasavci.

Viceméně souhlas s Adamem, fajn setkání.

Já už dávno nehodnotim basy lepší/horší, v týhle kategorii je to už jen o pár detailech, terý rozhodnou o tom, která padne líp do ruky. Takže za mě:

Memory CS JB: hratelností stejný jak ten můj, akorát Jirka tam má fungl struny, takže basa zní hodně ocelově, což já osobně moc nemám rád, byť je ten zvuk krásně pevnej. Nesouhlasim s Adamem s odlišnym charakterem nástroje, to si zkrátka netroufnu tvrdit u porovnávačky fungl struny vs. 2 letý struny.

Adam MIJ PB: Supr precl, pořád mě přesvědčuje o kvalitě MIJ produkce a v osobitosti jasně vedou nad F US Std. Adam nasadil těžkej kalibr v podobě SPB3, což je jistě supr divokej vrčivej zabiják, nicméně pro příznivce např Pino zvuku je to uplně mimo, je to ten agresivní precl, ready for Pekelník approval, těžko se krotí. V porovnání s 61 skoro nástroj jinýho živočišnýho druhu.

Adam Sray: Viceméně platí to samý jako u Preclu s quarterpounderem, parádní Sray zvuk, ale vzhledem k mýmu (podotýkám že dnešnímu) vkusu zkrátka basa, která hodně ční z kapely, já se posunul spíš k těm tmeličům precloidním. Ale Adam je efektář a hračička a na to je Sray perfektní. Např. Sabre je proti srayi zkrotitelnej o dost líp bych řek.

Ostatní basy byly moje, nuda šeď.

0 xLajků:

4

Re: Basové symposium II - Liberec 05/2014

Máte i nějakou fotku bez té MMrdky? Chci nějakou fetish tapetu a docela to kazí hmm

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

5

Re: Basové symposium II - Liberec 05/2014

Paparatzzi napsal:

Máte i nějakou fotku bez té MMrdky? Chci nějakou fetish tapetu a docela to kazí hmm

lol lol lol lol lol

A jinak ne big_smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: Basové symposium II - Liberec 05/2014

davidak napsal:

fungl struny vs. 2 letý struny.

nezrovnatelne smile

Paparatzzi napsal:

Máte i nějakou fotku bez té MMrdky? Chci nějakou fetish tapetu a docela to kazí

daj tam v PS sam seba big_smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

7

Re: Basové symposium II - Liberec 05/2014

Tak tímto svým příspěvkem ztrácím to báječné číslo počtu příspěvků 666 , no ale napsat musím. Je to totiž opravdu tak:

Aidamos napsal:

a že i Tom Kedzior se z něj posadil na zadek, tak jsem si říkal, že trošku přehání, páč Tomovou milovanou basou je stejně jako u mě Music Man Stingray. Nepřeháněl. Je to asi zatím vůbec nejlepší Jazz Bass,

Opravdu. Memoryho/Jirkův modrý Jazz Bass je jedním ze dvou (ten druhý byl sedmdesátkový bohužel levoruký Jazz Bass USA od kamaráda tady z Olomoucka) nej nej Fender džezbasů, který jsem kdy měl v ruce. Především má neskutečně inspirující tón, a to já na něj u Memoryho hrál nikoli s novýma strunama a ne ve zcela super setupu. Fantastický tón, který se ale v kapele nezmění, jen se stane "společně" fantastický. Až zase uděláme nějaký větší sraz, tahle basa nebude zahálet ani minutu.

Memory napsal:

Díky Adame, jsem na začátku a čím víc toho vím a umím, tím víc mě prudí kolik toho nevím a neumím big_smile Třeba to bude zase za rok o něco lepší smile

A ano: jestli Jirka vydrží v basovém nadšení, bude u nás opět o jednoho skvělého basistu více : ) I to jsem měl možnost poznat při našem pražském setkání před koncertem Victora Wootena.

0 xLajků:

8

Re: Basové symposium II - Liberec 05/2014

Krasny nastroje... s tema trikama s basama pekne ladite smile
Ja proste musim nejakej CS JB zkusit, jinak nebudu mit klid... achjo... Tolik superlativu jsem snad na zadnou basu z fora necetl... Mozna na Neuser wink

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

9

Re: Basové symposium II - Liberec 05/2014

Buééé, byl jsem poněkud vynechan... Fakt bych si pred srazem umyl ruce, přísahám.

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

10

Re: Basové symposium II - Liberec 05/2014

Ultimatne stretko smile

D u f f y  TecAmp Club #3

THE ZAZVORS
0 xLajků: