101

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

umiram touhou zkusit nejake dvanactky, tyhle jsou luxus

0 xLajků:

102

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

I já se přidávám k názoru,že Bedýnky jsou vizuelně na první pohled zdařilé  smile  Když dovolíte,já mám radši dírky v krycím plechu  ve tvaru ležatých pinďulí  lol (pokud by se zde snad vyskytoval někdo,kdo nemá páru o čem píšu,tak je to TE)

Trace Elliot Club #6 basa ATK-305 Ibanez,hlavaTE- AH 400 SMX,box TE-1028H a TE-1818 ,ladička Sabine RT7000 USA
0 xLajků:

103

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

nélepčí je proplítané drát jak na králíkárně...  big_smile

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

104

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Další skvělý kousek z dílny Jana Novotného - NOOKa - je na světě: SOUNDELIRIUM NY112!!

Od půlky ledna jsem majitelem této parádní bedny. A protože už prošla mnoha zkouškami a několika koncerty, je čas na její zhodnocení.

Rozměrově bedna přesně sedí pod kombem Markbass Mini CMD 121, uvnitř je repro B&C - typ 12HPL64 s papírovým výkonem 200 W. Váha okolo 10kg, čili je to i "jednožeňák" : )  Madlo je jedno - nahoře uprostřed.

Zvuk je silný, spíše středový a velmi rychlý a průrazný... v kombinaci s Marečkem poskytuje sestava maximálně silný, středový a slyšitelný zvuk, a to prosím i ve společnosti dvou "čtyřdvanáctkových" metalo-kytaristů! Samozřejmě, že ampegová "osmidesítka" by mě těžce převálcovala, ale o to přece na pódiu nejde.

Cena v tisících korun byla nižší, než je váha této bedny v kilogramech. Honzovi patří velké uznání a poděkování za jeho práci!


http://ulozna.soulslavers.com/soubory/t.kedzior-250212-131130-zpredu.jpg
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/t.kedzior-250212-131035-bez_mrize.jpg
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/t.kedzior-250212-131106-poloprofil.jpg
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/t.kedzior-250212-131150-podium.jpg
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/t.kedzior-250212-131223-zkusebna.jpg

0 xLajků:

105

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

..pěkně!  .. jak to komunikuje s Markem potažmo Sandberg ?

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

106

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Právě, že výborně! Může to být i tím, že pan výrobce taktéž používá Markbass hlavu, takže to má s tím vyladěný. Celá ta trojka - jak se Sandbergem, tak s mým novým MusicManem (ano, je to tak! ; fotky budou brzy) je hodně kompaktní.

0 xLajků:

107

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

super, ale ty stříbrný šrouby (nejty) k přišroubování těch plastovejch rohů by mě dráždily...  smile

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

108

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

mne tam chybi nakej zlutej detail big_smile aby to vic ladilo .. jinak pekna prace smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

109

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

m3 napsal:

mne tam chybi nakej zlutej detail big_smile aby to vic ladilo

tak každej neni úchyl  big_smile

0 xLajků:

110

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

t.kedzior napsal:

Madlo je jedno - nahoře uprostřed.

jak se ti prosimtě na toto podařilo Nooka ukecat? mě se to nepodařilo   big_smile

0 xLajků:

111

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

UR napsal:

jak se ti prosimtě na toto podařilo Nooka ukecat? mě se to nepodařilo   big_smile

noo.. já to mám na své patnáctkostce taky tak smile a Nooka jsem nijak neukecával, dal to tam sám...

jinak Tome (a Nooku) - bedýnka je čuprová a hrát bude určitě moc hezky...

a tedy taky by se mi tam úchylně líbil nějaký žlutý detail big_smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

112 Naposledy upravil: Nook (27. 02. 2012 11.40:01)

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

hoja!
na vruty jsem rezignoval...nevěřil jsem, kolik dá práce shánění vrutů s půlkulatou hlavou, které by byly tak krátké, aby neprojely překližkou naskrz a ještě aby byly černé, to už je příliš big_smile
madlo dělám, tak, aby to co nejmíň porušilo ty vnitřní výztuhy - tzn, rozteč žeber vevnitř musí být min 129mm, abych je nemusel kuchat. U svejch "normálních" beden (500x330/400x350)to mám ustálený (madlo na boku), u vás ostatních to dá vždycky trochu přemýšlení. Tak proto. smile
Žlutý detaily...mě teda osobně moc neba wink
Díky, Tome, za zhodnocení a osobně - pokud jsi to zkoušel - zajímalo by mě porovnání těch beden samotných, tedy zvuk 12HPL64 vs. ta 76ka, co je v kombu. Díky.

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

113 Naposledy upravil: Nook (26. 03. 2012 22.55:51)

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

tak zas trochu oživím tenhle mrtvý ego-thread smile
pro něj a ve spolupráci s ním - A brand new "The 12.6" prototype for Mistergo big_smile

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/nook-260312-233639-01_12.6_repro.jpg
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/nook-260312-234131-02_12.6_s-kanonem.jpg
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/nook-260312-234250-03_12.6_sykedelik_karpet.jpg

Bedna standartní (500x400x350mm), repros Celestion NTR12-3018D a B&C 6MDN44. Ten kanón bude později samozřejmě vypadat jako úplně normální basreflex, zatím jsem s ním furt trochu laboroval, tak je tam jen tak lehce nasazen. Zvuk bych tak nějak abych tak řek a použil pepaolého slova, je kombinací Aguilařího medu, Mesa masa a EBS sádla smile
Frekvenční rozchod byl vyjeven od 44Hz (-10dB) do cca 7 až 10kHz (dle datasheetu a měření toho šestipalce). Citlivost odhaduju podle lišejníků v dílně a nasliněným prstem na nějakých 97dB
Více odbornějších řečí asi později po předání mému nebetyčně trpělivému zákazníkovi wink

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

114

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Nádhera! Další skvělá bedna našeho "domácího" výrobce. Teď mám před sebou 3 koncerty, na kterých konečně pořádně ohulím = otestuju svou repro-kombinaci popsanou o pár příspěvků výš. Bohužel jsem v současnosti bez přístupné zkušebny, takže nahlas nemám kde testovat.

0 xLajků:

115

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Tome, neštvi se s tím. Ohul apec doma. Jako kámoš. Koupil si mlhu, otestoval ji na chodbě 7p. paneláku !

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

116

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

No jo, mlha ale není slyšet : )

0 xLajků:

117

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Mlha není slyšet, ale u obyvatel domu vyvolá pocit kouře z požáru !  Než mít zamořenou chodbu od 5p. dolů, radši vydržím hlasitější brnkání.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

118

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

t.kedzior napsal:

takže nahlas nemám kde testovat.

natáhni prodlužku a venku do toho můžeš třískat od šesti do deseti smile

Jinak k tématu - bedýnka zaujímavá, což o to!

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

119 Naposledy upravil: Nook (28. 03. 2012 00.12:06)

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

finished! smile
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/nook-280312-010927-12.6hotovo.jpg
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/nook-280312-011053-12.6hotovo2.jpg

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

120

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Nook napsal:

finished!

Yea, that's my baby! big_smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

121

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

mistergo napsal:

Yea, that's my baby!

Two weeks later...  smile

Přátelé, Nook Honza to opět dokázal. smile  Jak jsem byl na srazu v hájovně vykulenej z Axlíkova Soundeliria 15+8, tak se mi teď stejně tuze líbí i Honzův další výrobek.
Bedna byla teoreticky popsána výše již dostatečně. Co se mi v praxi líbí moc je, že to hodně basuje. S vypnutým šestipalcem je to takový tmel kapely, toho maso-sádla je tam opravdu hodně (vzhledem k objemu a rozměrům). Že bude mít ten Celestýn sílu jsme tak něják tušili už při pohledu do datasheetu, ale výsledek je opravdu pěkný, Honza prodal své know-how a skvěle bednu naladil. Dostal jsem dokonce k bedně i druhou basreflexovou rouru, kdybych náhodou chtěl experimentovat s laděním, tomu se říká erste Klasse. smile
No a když si chci trochu zastřílet, tak zapnu ještě šestipalec a k tlustýmu spodku tam pak je i to jiskření (v rozumné míře, žádná válcovna plechu). Sice takový zvuk moc často nevyužívám, ale v problematičtějších akustikách to člověku pomůže lépe slyšet tón. Charakter zvuku se při zapnutí šestipalce docela razantě změní i ve středech, protože dělící frekvence je nastavena hodně nízko, takže se dá s nadsázkou říct, že jde o dva boxy v jednom (to by byl Honzo docela dobrej marketingovej slogan). smile
Rozebírat precizní zpracování je zbytečné, to bych zase jenom chválil.
Za mě 97/100 - tři body minus že jsem si musel sám připájet combo konektor tongue  wink

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

122

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Nádhera. A kolik to váží?

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

123

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

kurcatovium napsal:

Nádhera. A kolik to váží?

Mám pocit, že Honza psal, že 14kg.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

124 Naposledy upravil: Nook (26. 09. 2012 20.34:54)

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Ehm...pro ty z vás, kteří nebyli na srazu: narodila se mi menší sestřička mistergo-ovy 12.6 - The10.5. Je to výsledek mé snahy o maximální miniaturizaci reprobedny při zachování její schopnosti hrát. Repro: Celestion NTR10-2520D a B&C 5MDN38, frekv. rozsah zhruba 45Hz - 13kHz, citlivost 96dB, rozměry(ŠxVxH): 420x290x330mm, hmotnost 9kg.
http://baskytara.com/img/m/81/t/p1782148r51nqf1kfm1fjn147f88b3.jpg
http://baskytara.com/img/m/81/t/p17820s1jc1k452kbeis8jm1a775.jpg

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

125

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

ta bedynka je uzasna... to madlo se me tam dost libi smile Na kolik to vyjde, resp. ta misterigo 12.6 ??
...a maminka je Axlova 15.8, ne? smile

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

126 Naposledy upravil: Deamon9009 (26. 09. 2012 21.22:21)

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Hrál jsem na ni a Nookovi všechna čest, na to jak je to malá bedna tak hraje opravdu výjimečně dobře.
Hledat malý aparát tak mám vybráno (musel jsem to editovat, malý aparát ale zvukově na úrovni velkoobjemových beden)

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

127

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Nooku, jak by to cenově vyšlo?
Díky za info.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

128

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Tohle už je fakt síla Honzo. smile Škoda, že jsem nebyl na tom srazu. Ale při pohledu do datasheetu si celkem živě dokážu představit, že to hraje. Je to desetipalec s motorem z patnáctipalce. smile
Jak jsme tehdy řešili ten střeďák, možná by nebyl špatnej tenhle:
http://celestion.com/product/112/tf0615mr/
Těch 50W by mohlo pro 250W bednu při dělící frekvenci kolem 500-700Hz stačit, kdyby se použila strmější výhybka. Je citlivý, celkem vyrovnaný a uzavřený, nemusel bys dělat extra komoru.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

129

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

No, nepřeháněj, spíš jen z dvanáctipalce smile Na ty Celestiony MR jsem koukal, jsou za zajímavou cenu, ale nelíbí se mi na nich dvě věci - malá výchylka (musela by se teda udělat ta strmější výhybka) a hlavně oproti mým oblíbeným střeďákům nejdou tak vysoko (např. ta 5MDN38 jde až nad 10kHz). Zas jsou nahoře rovnější, to je fakt, ale pocitově jakoby to chtělo na ně ještě navázat nějaký výškáč. A střeďákokomora je integrovanou součástí vnitřního žebrování, takže prací navíc je v podstatě jen její zadní stěna wink
OT: jak dopadlo studio?

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

130 Naposledy upravil: Aidamos (02. 10. 2012 06.59:00)

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Deamon9009 napsal:

malý aparát ale zvukově na úrovni velkoobjemových beden

Tak, tak. Hrálo to fakt sqěle a moc nechybělo aby to zadupalo do země fullstack Trace Elliot (trochu přeháním, ale ne moc).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

131

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Nooku, Celestion NTR10-2520D má nějaký důvod ? Proč jsi nesáhnul třeba po Eminence DELTALITE II 2510.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

132

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Nook napsal:

No, nepřeháněj, spíš jen z dvanáctipalce

Ále tak když se podíváš třeba na Delta_Pro 15" od Eminence, tak je na tom zhruba stejně, jako ten Celestion (2,5" cívka, silový faktor 14,5). Navíc "desetipalec s motorem z dvanáctipalce" přece jen nezní tak dobře jako "desetipalec s motorem z patnáctipalce". smile

Nook napsal:

Na ty Celestiony MR jsem koukal, jsou za zajímavou cenu, ale nelíbí se mi na nich dvě věci

Ta výchylka je menší, jsou to prostě klasické střeďáky. Ta charka je samozřejmě věcí vkusu, osobně se mi zamlouvá, že to směrem k výškám padá dolů, asi mám na ty vyšší středy a výšky citlivější uši. smile
I když ten treble-boost, co mám v 12.6. taky není občas od věci, jak už jsem výše oněhdy psal, když se to v nějakým pajzl-klubu tříská, tak díky tomu slyším zřetelně tón.
OT: studio dopadlo dobře, aby taky ne, když ho vlastním (no, spíš nahrávací koutek). smile El Basstardo měl pravdu - jak si jednou koupíš nějaké mikrofony na začátek, není cesty zpět. Poslední dobou tomu věnuju hodně času, o penězích nemluvě. Mimochodem, 12.6. opět důstojně splnila roli subkicku pro nahrávání bicích.
Tak si říkám, že trochu zneužiju tvůj populární thread k propagaci smile
http://www.bandzone.cz/rabies - na posledním singlu té kapely je k poslechu "Soundelirium 12.6. by Nook" jako subkick pro kopák a zároveň můj první pokus coby zvukařské lamy smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

133

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

pepaol napsal:

Nooku, Celestion NTR10-2520D má nějaký důvod ? Proč jsi nesáhnul třeba po Eminence DELTALITE II 2510

Nerad bych mluvil za mistra stavitele, ale tuším, že je to stejný důvod, proč do mé 12.6. šel NTR12-3018D a ne
Kappalite 3012. smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

134

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

No a ten důvod je jaký ?

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

135

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Já myslím, že hlavně cena, ne?

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

136

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Levnější hraje hůř ?

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

137

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

mistergo to vystihl přesně. Přesněji se to dá říct zhruba takhle: když chceš desetipalec, co zahraje basy ve 26litrech čistého objemu, pak určitě nechceš reprák,který má Vas 52litrů a Qts 0,42. A pokud taky ještě chceš, aby tlačil víc, než je obvyklé,pak zvolíš něco, s co nejtěžší membránou a největším Bl faktorem. A pokud se k tomu přidá solidní výchylka, pak nezvolíš Deltalite, ale přinejmenším Celestion NTR10-2520D, lépe E. big_smile
Kurowec: cena při počátečním výběru nehraje roli wink Ale dobře jim tak, Eminencům pitomejm! big_smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

138

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

No rád bych slyšel prakticky vedle sebe a během pár sekund potvrdil či vyvrátil teoretické úvahy o Celestion NTR10-2520D(E) a Eminence DELTALITE II 2510.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

139

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

pepaol napsal:

teoretické úvahy o Celestion NTR10-2520D(E) a Eminence DELTALITE II 2510

ja myslim ze nook to asi  slysel v praxi minimalne u tech 12tek myslim ma referenci dost smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

140

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

pepaol napsal:

No rád bych slyšel prakticky vedle sebe a během pár sekund potvrdil či vyvrátil teoretické úvahy o Celestion NTR10-2520D(E) a Eminence DELTALITE II 2510.

no, to mě právě mrzí, že jsme se na sraze minuli s Mr. Hockem (a vlastně i my dva), tam by porovnávačka byla možná. Jinak-pokud bys měl zájem třeba napsat recenzi, pak ti bedýnku můžu na pár týdnů zapůjčit wink

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

141

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

pepaol napsal:

No rád bych slyšel prakticky vedle sebe a během pár sekund potvrdil či vyvrátil teoretické úvahy o Celestion NTR10-2520D(E) a Eminence DELTALITE II 2510.

Když si vedle sebe dáš datasheety, tak je ten rozdíl vidět na první pohled. Tyhle delty nejsou nic extra světobornýho. Znám je celkem dobře, kámoš z nich má 4x10" bednu, má ji v naší společné zkušebně. Ale už na papíře je ten rozdíl vidět.
K Celestionům ještě tolik: krom kytarových reproduktorů jsou dost přehlížený. Imho za to dost může způsob, jakým měří na datasheety, který je až moc poctivý. Když jsem sháněl reference na reprák pro první bednu, tak jsem hledal i na talkbassu a všichni, včetně lidí jako billfitzmaurice, který je tam za uznávaného přeborníka doporučovali Celestiony nebrat. Většinou kvůli slabým parametrům, hlavně lineární výchylce. Bohužel si tihle týpci už nedohledali, jakže Celestion např. tu výchylku určuje. Celestion volí totiž způsob, kdy opravdu jejich výchylka je lineární, kdežto jiné firmy si ještě připočítají k údaji např. čtvrtinu hloubky magnetické mezery. To pak samozřejmě vychází jiná čísla. A i frekvenční charky se mi někdy zdají dost podezřelý. Třeba zrovna 95 dB na 100Hz u zmíněné Deltalite II 2510. Tomu moc nevěřím. smile
A to stejné citlivost - Eminence jsou na papíře v průměru o dost citlivější, což je údaj, na kterej lidi hodně daj. Přitom to je celkem málo podstatné; vyšší citlivost většinou poukazuje na to, že reprák je spíš víc do středů, obvykle uřvanej s převýšením na 1-3 kHz. A když si potom dám vedle sebe svoji 15", která má dle datasheetu 98dB a druhou s Kappa-pro 15A, která má 101dB a ta moje hraje pocitově hlasitěji, tak je to další věc, proč se na Emi dívám malinko s nadhledem.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

142

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Nook napsal:

cena při počátečním výběru nehraje roli

No, ale je fakt, že od kytar.cz byly ty repra tenkrát za hubičku, což? smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

143

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

aha, ja myslel, ze jsou ty Emi Kappalite tak nejak nejlepsi... jsem naopak rad, ze se naslo neco schudnejsiho a levnejsiho zaroven smile
Kazdopadne by me taky moc zajimalo jak hraje vedle sebe Hocke 110 a ta tva 10.5. Uz jen proto, ze jsem Hocke bedynku mel a pepaolovo nadseni z DL 2510 chapu. I kdyz se me zdal zvuk trochu tvrdsi. Ta 12.6 me teda zajima velmi...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

144

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

kurowec napsal:

Ta 12.6 me teda zajima velmi...

Tak se stav 25.10. večer na Melodku, budeme tam s kapelou hrát. Když už jsem nepropagoval vzorně na srazu, tak ti ji můžu třeba na týden půjčit. smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

145

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

mistergo napsal:
kurowec napsal:

Ta 12.6 me teda zajima velmi...

Tak se stav 25.10. večer na Melodku, budeme tam s kapelou hrát. Když už jsem nepropagoval vzorně na srazu, tak ti ji můžu třeba na týden půjčit. smile

ajaj, to my zase hrajeme v Desertu... mno, tak to je pech... Ale neni vsem dnum konec... snad smile

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

146 Naposledy upravil: pepaol (02. 10. 2012 19.15:42)

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Nook napsal:
pepaol napsal:

No rád bych slyšel prakticky vedle sebe a během pár sekund potvrdil či vyvrátil teoretické úvahy o Celestion NTR10-2520D(E) a Eminence DELTALITE II 2510.

no, to mě právě mrzí, že jsme se na sraze minuli s Mr. Hockem (a vlastně i my dva), tam by porovnávačka byla možná. Jinak-pokud bys měl zájem třeba napsat recenzi, pak ti bedýnku můžu na pár týdnů zapůjčit wink

To bych docela rád. Subjektivní recenzi netopýřích uší smile, porovnání s N110

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

147

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

kurowec napsal:

Ale neni vsem dnum konec... snad

Tak já si ji nechám v Brně po tom koncíku a někdy si ji můžeš vyzvednout.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

148

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

mistergo napsal:

Tak já si ji nechám v Brně po tom koncíku a někdy si ji můžeš vyzvednout.

To by byla bomba, diky za nabidku. Velmi rad prijimam... pak se kdyztak domluvime.

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

149

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Když jsem si včera dával do zkušebny aparát, tak jsem si všiml že hned vedle stojí Axlostroj a musím, říct že zpracování je fakt perfektní. Musím se s majitelem domluvit, jestli bych si to mohl vyzkoušet, fakt mě zajímá jak to bude hrát. Vizuální dojem ale je perfektní. Moc hezká práce.

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

150

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

sigi napsal:

Když jsem si včera dával do zkušebny aparát, tak jsem si všiml že hned vedle stojí Axlostroj a musím, říct že zpracování je fakt perfektní. Musím se s majitelem domluvit, jestli bych si to mohl vyzkoušet, fakt mě zajímá jak to bude hrát. Vizuální dojem ale je perfektní. Moc hezká práce.

Dneska ju po prvý raz preženiem kapelou, už sa teším (kapela už taká potešená nebude, hehe). Zatiaľ som ju odskúšal len samotnú a hrá to tak čisto, že som sa po chvíli skoro bál siahnuť na hmatník, každú chybičku počuť smile. Nie je problém si ju vyskúšať, najlepšie niektorý večer od cca 18,00.

0 xLajků:

151

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

ach jo, už mi chybí.... sad

Ta čistota přednesu je fakt neskutečná a přitom to tlačí a má všechno co tam má být.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

152

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Štěpán Axman napsal:

a čistota přednesu je fakt neskutečná

na čistotu sere pes,špíny je třeba! smile

0 xLajků:

153

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Tak dnes jsem ji i chvilku už slyšel, když jsem se zastavil ve zkušebně představit. Legrační jak aparáty seznamují basáky :-) Tohle se vám s komercí nestane :-)

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

154

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

pekelnik napsal:

na čistotu sere pes,špíny je třeba! smile

Prisypať do nej nejakú tú špinu žiadny problém, trebárs s VT Bassom od Tech21. Ale neviem, ako by sa dolovala čistota zo špinavej bedne smile. Ináč pocity: po spárovaní s Eden 210 XST má u mňa táto dvojica umelecký dojem 6.0, povedal by som, že GAS už teraz dá nadlho pokoj. Konkrétnosť a čistota po celom hmatníku, pritom s EQ na base či zosíku/efekte sa dá vyrobiť akýkoľvek zvuk. Mal/hral som už rôzne 15-ky (Laney, Hocke, Hellborg, Eden, Ampeg, MB), žiadna nehrala tak zreteľne ako Soundelirium - aj keď samozrejme úplne to porovnávať nejde, keďže táto má navyše ten 8palcát. V každom prípade klobúk dole pred výrobou na kolene, mohla by sa kľudne predávať pod nejakou svetovou značkou. Hej, a ešte poďakovanie za ochotný transport smile
Inak vzhľadom k vyššie uvedenému budem predávať Ampega PF-115HE, ak niekto má záujem, je prakticky ako z obchodu.

0 xLajků:

155

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Nook by si měl už konečně udělat nějaký webovky a rozjet to ve velkým wink

Jinak torchu ot: Eden XST to je i samostatně dost zabijácká bedna! Na 210 parádná rozsah a citlivost. Řekl bych, že převálcuje kde jakou 410. Měl jsem XLT a ta teda tlačila jak buldozer...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

156

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

basybass napsal:
pekelnik napsal:

na čistotu sere pes,špíny je třeba! smile

Prisypať do nej nejakú tú špinu žiadny problém, trebárs s VT Bassom od Tech21. Ale neviem, ako by sa dolovala čistota zo špinavej bedne smile. Ináč pocity: po spárovaní s Eden 210 XST má u mňa táto dvojica umelecký dojem 6.0, povedal by som, že GAS už teraz dá nadlho pokoj. Konkrétnosť a čistota po celom hmatníku, pritom s EQ na base či zosíku/efekte sa dá vyrobiť akýkoľvek zvuk. Mal/hral som už rôzne 15-ky (Laney, Hocke, Hellborg, Eden, Ampeg, MB), žiadna nehrala tak zreteľne ako Soundelirium - aj keď samozrejme úplne to porovnávať nejde, keďže táto má navyše ten 8palcát. V každom prípade klobúk dole pred výrobou na kolene, mohla by sa kľudne predávať pod nejakou svetovou značkou. Hej, a ešte poďakovanie za ochotný transport smile
Inak vzhľadom k vyššie uvedenému budem predávať Ampega PF-115HE, ak niekto má záujem, je prakticky ako z obchodu.

ta bedna je skvělá,o tom není řeč! smile

0 xLajků:

157

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

pekelnik napsal:

na čistotu sere pes,špíny je třeba! smile

mno to ta moje nookovka je naspinena dost smile  zrovna vcera sem ji vytah po dlouhy dobe na ni odehral zkousku a docela sem cumel, musel sem davat master na min nez sem zvyklej z MB NY 804, a ten sound je z toho prijemne nasranej, malinko by to mohlo mit vic basu je to trosku suchy ale to byli vsechny 1*12 na ktery sem hral.. 
Uvazuju ze ji vemu na tour na istrii jenom teda mne trochu desi ze kdyz sem ji vzal poprvi na koncert tak sme cestou zpatky srazili srnu a kdyz podruhy tak sme zlomili klic v zapalovani.. big_smile ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

158

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

m3 napsal:

ten sound je z toho prijemne nasranej, malinko by to mohlo mit vic basu je to trosku suchy ale to byli vsechny 1*12 na ktery sem hral.. 


Myslím, že účastníci ostravského srazu měli z mojí nook 12" úplně opačný dojem smile (asi málo rumu)  V porovnání s mesou měla více basů, méně agrese....a teď babo raď.... estli nebude problém v té oranžádě smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

159

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

spider napsal:

V porovnání s mesou měla více basů, méně agrese....a teď babo raď.... estli nebude problém v té oranžádě smile

mno spis to bude tim ze tvoje bedna  je o 5cm delsi a je v ni eminence a moje kratsi (prekvative o podobnou vzdalenost) a je v ni BaC.. wink

oranzado big_smile .

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

160

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Když mě to nikdy nedá abych si nerejpnul big_smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

161

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

spider napsal:

Když mě to nikdy nedá abych si nerejpnul big_smile

kup si ryc a rypej na zahrade big_smile .. a pak zasad tulipany at mas nakou oranzadu pod oknama wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

162

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

m3 napsal:

kup si ryc a rypej na zahrade  .. a pak zasad tulipany at mas nakou oranzadu pod oknama

Jebat....už sem to zkoušel a ožraly mi to srny

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

163

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

spider napsal:

Jebat....už sem to zkoušel a ožraly mi to srny

ožrali ti ho srny kdyz si zkousel jebat yikes big_smile

ps pripadne to pak promaz at to tu nookovi nezasirame..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

164 Naposledy upravil: m3 (28. 02. 2013 13.56:13)

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Tak sem si zas hral s SD UL 12 a dospel sem k nazoru ze nejlip to hraje postaveny na hlavu teda basreflexem nahoru ....  a kdyzs em trochu posteloval eq pridal nizsi stredy a basy a trochu ubral vyssi stredy  tak to hraje super a zni to jak daleko vetsi bedna ..

jak to stavite vy pani vlastnici starejch nookovek s jednim basreflexem ??  idyz ideal by bylo asi basreflex nahore i dole jako ma to tomova...
muze primo pankonstrukter o tom pohovorit ? dik

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

165 Naposledy upravil: Nook (28. 02. 2013 10.36:39)

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Dík za UP mého vlákýnka! smile
no, nevím...tak jestli to pro tvé ucho hraje nejlíp basreflexem nahoře...pak asi jo. Teoreticky by to mělo být jedno, ale třeba jak je reprák blíž k zemi, tak to víc basuje a frekvence z basreflexu, který je blíž k uchu, leze slyšitelnějš smile Osobně myslím, že to štelování EQ mělo mnohem výraznější vliv než poloha bedny. Ale jseš opravdu laborant, to se musí nechat.
A samotný rozvržení basreflexů je daný vnitřní konstrukcí bedny: zleva doprava jsou v tý standartní bedně, široký 500mm, tři svislý výztuhy. což je 160mm od stěny k první výztuze, a na výšku tý 1x12 bedny taky, tj. stačí udělat jeden trojúhelník (plocha basreflexu dostatečná). V Tomově (a v té UŘí taky) páč je užší, jsou mezery mezi výztuhami menší a tím pádem by plocha jednoho trojúhelníku nestačila, takže jsou dva. A v protilehlých rozích jsou hlavně proto, že je to tím pádem symetrický a při lepení nemusím tolik přemejšlet, jak co patří big_smile Největší hardcore byl ovšem vymyslet to u tý 4x10...

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

166 Naposledy upravil: m3 (28. 02. 2013 14.13:46)

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Nook napsal:

Ale jseš opravdu laborant, to se musí nechat.

to vypravej zbytku kapely kdyz po kazdy pisnicce hraju s bednou tetris.. big_smile

Nook napsal:

Teoreticky by to mělo být jedno, ale třeba jak je reprák blíž k zemi, tak to víc basuje a frekvence z basreflexu, který je blíž k uchu, leze slyšitelnějš smile Osobně myslím, že to štelování EQ mělo mnohem výraznější vliv než poloha bedny.

No to ja samozrejme menil obe promenne smile jak Eq tak polohu smile ... ono ktyz je to repro nahore tak ty basy z basreflexu dou asi vic "pri zemi" a to repro hraje min smerove takze z toho leze hodne charakter toho repra.. kterej je trosku moc suchej a stredovej .. kdyz je to obracene tak se ty amplitudy vic promichaj a ten zvuk je daleko komplexnejsi a ma to takovej nadech jak ampegacka 4*10 trosku dutejsi zvuk ale zaroven plnejsi a lip artikulovanej .. naky 16tiny ktery se v opacnym postaveni divne slejvali sou takle konkretnejsi preztoze celej zvuk je vic nabasovanej smile

vemu ji zitra na zizkovskou noc a pristi tejden na tour do jugosky wink

docela mne to vcera nahlodalo ze bych z toho udelal hlavni bednu a marka poslal do sveta big_smile ..  ikdyz ty 8micky sou super smile mas vymyslenou nakou 2*8 popr 4*8 ? a vyhlednuty vhodny repra ?  big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

167

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Nook> "jak je reprák blíž k zemi, tak to víc basuje"

- možná blbej dotaz (no, chytře bych se nejspíš ptát nemusel), ale co si pod tím představit? Že má vzdálenost od země vliv na to, jak moc reprák "dává"?

m2s: bandzone | fb
0 xLajků:

168 Naposledy upravil: m3 (28. 02. 2013 14.27:05)

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Rod napsal:

Že má vzdálenost od země vliv na to, jak moc reprák "dává"?

spis ze rozduni vic podlahu kolem  smile

si to vyzkousej kdyz das bednu na zidli tak je vyslednej dojem z ni daleko stredovejsi a min nabasovanej a jakoby tisi a min tlacici to je taky jedna z veci ktera vysvetluje poleminy kolem minimalniho pouzitelnyho vykonu basovyho aparatu.. velkez stack mas vetsinou na koleckach izolovanej od podia takze to musis vic hulit abys dosahnul podobnyho pocitu ze si dostatecne nahlas nez kdyz budes mit i mensi bednu polozenou celou jednou stenou na podiu...
ovsem to ma tu nevyhodu ze to ovlivnuje konstrukce a  material podia .. nekde to duni moc ..nekde moc malo.. izolovanej apec hraje vsude +- stejne...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

169 Naposledy upravil: Aidamos (28. 02. 2013 14.23:50)

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

m3 napsal:

mas vymyslenou nakou 2*8 popr 4*8 ? a vyhlednuty vhodny repra ?

Jo, jo, koncept 2x8" má zpracovanej ode mne, viď Jeňýku? wink I repra na to už byly vybraný, ale realizace ještě chvilku bude muset počkat sad

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17kgfeieef94carf518djtci3.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

170

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

m3 napsal:
Rod napsal:

Že má vzdálenost od země vliv na to, jak moc reprák "dává"?

spis ze rozduni vic podlahu kolem  smile

no, tak jsem to myslel, jak píše m3, ale sám tomu nevěřím...kór ne u 12" ve čtyřiceti litrech...že by něco rozduněla big_smile

n x 8" vymyšlený mám, samozřejmě wink Ale neukvapuj se! big_smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

171

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Aidamos napsal:

Jo, jo, koncept 2x8" má zpracovanej ode mne,

ten se mi nehodi smile  a ani nelibi ani by mi na nic nesedel big_smile .. muselo by to pasovat bud na marka nebo na UL12 big_smile..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

172

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Aidamos napsal:
m3 napsal:

mas vymyslenou nakou 2*8 popr 4*8 ? a vyhlednuty vhodny repra ?

Jo, jo, koncept 2x8" má zpracovanej ode mne, viď Jeňýku? wink I repra na to už byly vybraný, ale realizace ještě chvilku bude muset počkat sad

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17kgfeieef94carf518djtci3.jpg

Hlavně že to Nook zkontroloval a schválil smile smile smile smile smile

0 xLajků:

173

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

m3> hmm, umístění střídám, někdy na zemi, někdy na židli, budu muset otestovat. Možná proto mám někdy volume na 9.75 a někdy stačí "jen" 9? :-D (tohle jsem přisuzoval akustickým vlastnostem prostorů, kde hrajem...)

m2s: bandzone | fb
0 xLajků:

174

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

m3 napsal:
Aidamos napsal:

Jo, jo, koncept 2x8" má zpracovanej ode mne,

ten se mi nehodi smile  a ani nelibi ani by mi na nic nesedel big_smile .. muselo by to pasovat bud na marka nebo na UL12 big_smile..

No dyk jo, tohle pasuje přesně na TecAmp M212 smile

UR napsal:

Hlavně že to Nook zkontroloval a schválil

Tohle stavitel prostě muší wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

175

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Rod napsal:

tohle jsem přisuzoval akustickým vlastnostem prostorů, kde hrajem...

to samozrejme na to ma vliv taky wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

176

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

m3 napsal:
Aidamos napsal:

Jo, jo, koncept 2x8" má zpracovanej ode mne,

ten se mi nehodi smile  a ani nelibi ani by mi na nic nesedel big_smile .. muselo by to pasovat bud na marka nebo na UL12 big_smile..

bez obaf, 2x8 by právě mohla být elegantně ve stejný bedně jako tvá 12UL. 4x8 by pak pak tedy byla dvojnásobná...
Aidamos: to nevadí, čekám, čekám! wink

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

177

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Nook napsal:

4x8 by pak pak tedy byla dvojnásobná...

zarohaky ala schroeder nebo isobaraky nechystas big_smile ?

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

178

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

m3 napsal:
Nook napsal:

4x8 by pak pak tedy byla dvojnásobná...

zarohaky ala schroeder nebo isobaraky nechystas big_smile ?

ne smile

akorát jediný, kde trochu koketuju se šrédrovskou myšlenkou, je touha nacpat 2x10 do mýho klasickýho formátu, tedy 500x350x400mm smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

179

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Včera jsem si na URcube namontoval další 4 nožičky - zboku, abych to mohl při přenosu za to jedno boční! ucho pokládat i do horších podmínek a neměl koberec tak zasviněnej. Upřímě Nooku, zjišťuju, že to boční ušisko není moc praktické. To jen aby se tu jen nechválilo wink
Jinak ale pořád hraje jako prase to se musí nechat, takže i nadále můžeš spokojeně pochrochtávat smile

0 xLajků:

180

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

UR napsal:

Včera jsem si na URcube namontoval další 4 nožičky - zboku, abych to mohl při přenosu za to jedno boční! ucho pokládat i do horších podmínek a neměl koberec tak zasviněnej. Upřímě Nooku, zjišťuju, že to boční ušisko není moc praktické. To jen aby se tu jen nechválilo wink
Jinak ale pořád hraje jako prase to se musí nechat, takže i nadále můžeš spokojeně pochrochtávat smile

chro...
S madlamami je to těžký...ideální by bylo na každé stěně jedno madlo...ale to by pak bylo vlastně ještě těžší...
už jen čekám, kdy se ozve Anuris, že chce na 4x10 přidělat druhý madlo big_smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

181

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Nook napsal:
UR napsal:

Včera jsem si na URcube namontoval další 4 nožičky - zboku, abych to mohl při přenosu za to jedno boční! ucho pokládat i do horších podmínek a neměl koberec tak zasviněnej. Upřímě Nooku, zjišťuju, že to boční ušisko není moc praktické. To jen aby se tu jen nechválilo wink
Jinak ale pořád hraje jako prase to se musí nechat, takže i nadále můžeš spokojeně pochrochtávat smile

chro...
S madlamami je to těžký...ideální by bylo na každé stěně jedno madlo...ale to by pak bylo vlastně ještě těžší...
už jen čekám, kdy se ozve Anuris, že chce na 4x10 přidělat druhý madlo big_smile

Tyjo, to né, na ty malý bedýnky nemá smysl dávat 2 madla, tam stačí to jedno, ale mělo by být shora, aby když bednu pokládáš, abys ji mohl položit rovnou na nožičky (a nemusel si přidělávat další 4 wink

0 xLajků:

182 Naposledy upravil: eosine (16. 06. 2013 19.17:43)

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Tak jsem si včera s kapelou a dnes sám vyzkoušel Nookovu 10.5 a neodolal jsem. Krásný konkrétní a plnohodnotný zvuk, poctivě zpracované. Dojem celkem sedí z pepaolovy recenze.

Na jednu stranu ta konkrétnost neumožní nic schovat, žádná chyba se neztratí, nezabrumlá. Na druhou stranu se tím výborně využije potenciál nástroje, krásně rozliší charakter tónu při hraní v různých polohách (což bych čekal hlavně jako kvalitu dřeva a snímače, ale mě to trklo při zapnutí boxu). Kapelou i hlukem z nekvalitních odposlechů (bohužel též vyzkoušeno) proleze krásně. Středové 5" repro on/off = výborná variabilita dle potřebného výrazu, akustiky prostředí a nastavení zesíku. Vždy mne potěší, když vidím nějaký výrobek, u kterého prostě vítězí intelekt a zručnost tvůrce.

Ochota a jednání výrobce se zákazníkem = 1***, pro mne luxus vyzkoušet si živé hraní před koupí.

Jediná nevýhoda: nejde mi z hlavy, jak asi musí znít ta 12.6 :-), ale nad tím budu muset nějakou dobu rozvažovat jen platonicky.

0 xLajků:

183

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

eosine napsal:

Jediná nevýhoda: nejde mi z hlavy, jak asi musí znít ta 12.6 :-), ale nad tím budu muset nějakou dobu rozvažovat jen platonicky.


No, zajeď k nám do Brna a Zdeněk ti ji rád předvede : ))   .. chystají se fotky (snad již pozítří), takže tuhle exkluzivní bedýnku od Nooka zde bude možno okoukávat : )

0 xLajků:

184

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Ano, jak naznačuje Tomáš už se mi podařilo řetězec omladit. Letité a poněkud kilogramovité kombo TE jsem úspěšně poslal mladším zádům a postupně si opatřil kompaktnější modernu. Hlava Markbass LM3 je v podstatě stará známá LM2 s několika kosmetickými změnami a jelikož je v 10leté edici, přední panel je nežlutě stříbrny. Aby zvuk z Monarchu a LM3 dopadl na úrodnou půdu, aby bedna byla opravdu kompaktní a přitom zvukově plná, nebylo moc co zvažovat. Oslovil jsem Honzu s přáním mít z jeho dílny Soundelirium 12" bednu s pokud možno širokým zvukovým spektrem, žádného ukřičeného trhače. Po krátké konzultaci padla volba na box 12.6 který tyto požadavky měl splnit na jedničku. Sice je oproti 12 nebo 12.1 mírně těžší, rozměrově však zůstává klasika 500x350x400 a hlavně zvukovou charakteristiou je o zase o třídu dál. Myslím, že málokterá z továrních značek by tento poměr cena-váha-výkon-zvuk dokázala tak perfektně vyvážit jako Soundelirium.

Zatím jsme testovali bednu na zkouškách Two Basses a dá se jen chválit. Jak už tu bylo napsáno výše, tato koncepce poslouchá na slovo a dává ven každý škrábanec i zabrblání. Se zapnutým 6" je to neskutečně barevný přenos zvuku a jelikož se v Two Basses pohybuju na pětistrunce od nejhlubších až po nejvyšší tóny, jsou ty barevné středy a výšky se současným tlustým spodkem nezbytné. Používám taky multiefekt, většinou na dozvuky a na zkreslení... už to párkrát vypadalo, že ho pošlu do historie. Ale s novou bednou se jeho potenciál znovu rozjel a Tomáš mi včera nechtěl věřit, že jsem se v bankách nevrtal a zvuky neměnil.... neměnil, jen je to v tý bedně prostě líp slyšet. Zajímavé bylo laborování s orientací bedny, ze začátku vypadalo dobře postavení na výšku, aby bedna nebyla "připláclá" na zemi. Po několika otočkách se konečně ustálila poloha, jak je v podstatě podle nápisu předpokládáno a opravdu to má něco do sebe. Na stojato se kupodivu střeďák trochu stydí, ale jak si bedna lehne, najednou se to rozezpívá a chytne šťávu.

Jelikož Tomáš v Brně teď hraje na moji záložní hlavu a Soundelirium NY112, dostalo se i na připojení jeho dvanáctky k mojí sestavě. Obě bedny dohromady produkovaly neskutečnou dynamiku, skoro jsem se bál zatáhnout za struny. Ten tlak byl naprosto drtivý, pátá struna se sílou tanku a přitom s tónem pořád barvitým. Chtělo to trošičku přizpůsobit korekce, pak to bylo peklo a nebe zároveň. Myslím že takovýto set dvou dvanáctkových boxů z Honzových rukou by bylo pro mnoho basáků opravdu konečným řešením. Zatím jsem nic lepšího neslyšel.
Moc se těším až se s bednou dostanem víc do světa a vyzkouším ji na pár pódiích. Věřím že reputaci si určitě nezkazí. Kdo máte v úmyslu si pořídit aparaturu ve výborné kvalitě, s nízkou hmotností, rozumnou cenou a vstřícným servisem, nehledejte zbytečně na stránkách cizích značek. Máme tu doma zručného konstruktéra, který svou práci odvádí na výbornou a má skvělý cit udělat z bedny něco, co vaši hru a váš nástroj zhodnotí. Díky Honzo.

Fotky nejsou perfektní, světlo si zasloužilo už použít blesk, já to fotil bez něj. Tři fotky jsou moje parta, ta poslední je raritka Ampeg B-1 na Tomově NY112

http://baskytara.com/img/m/389/t/p17tg6ntgt186k12241lk2lb715fd3.jpg   http://baskytara.com/img/m/389/t/p17tg6o3mjl8n1unt5sgloi18425.jpg
http://baskytara.com/img/m/389/t/p17tg6o81b174b1gkt109ebdo1ldf7.jpg   http://baskytara.com/img/m/389/t/p17tg6omjrlfiqp9klq18m71lc59.jpg

Bands: Two Basses .... a jinak archiv na http://bandzone.cz/zdenekruzicka
0 xLajků:

185

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Zatúžil som po 12" bedni a zaujímala by ma aktuálna ponuka, podmienky a aspoň orientačný cenník. Kľudne aj cez SZ, vďaka ;-)

0 xLajků:

186

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

krasna foderka.

krasny soundelirium .

nedavno som narazil na tento thread a tiez som zatuzil po NOOKovke. tiez som zvolil 12.6 .   velmi sa tesim . a tesi ma aj to ,ze dam zarobit lokalnemu cloveku a ten sa moze rozvijat zlepsovat a tak sa vsetci mozme mat lepsie.

D u f f y  TecAmp Club #3

THE ZAZVORS
0 xLajků:

187

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Škoda, že odtiaľto zmizla väčšina fotiek. Majitelia bední by ich mohli doplniť ;-)

0 xLajků:

188 Naposledy upravil: kurowec (20. 06. 2013 21.30:50)

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

moc pekny chvalozpev:) taky by se me moc hodila, ale zatim na ni nemam... doufam, ze si na tu 12.6 nekdy v Brne brnknu... nebo aspon poslechnu na koncerte smile

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

189

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

mám pomeranča kombíčko 50W a zajímalo by mě jak hraje ta jejich isobarická konfigurace 2x12(kdyby se osvědčila byla by to moje budoucnost).A eště jedna otázečka pro NOOKa jestli by se do něčeho takovýho nechtěl pustit.Jeho bedýnky hrajou parádně viz např. co sem slyšel na srazu 10.5

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

190

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

permooon napsal:

mám pomeranča kombíčko 50W a zajímalo by mě jak hraje ta jejich isobarická konfigurace 2x12(kdyby se osvědčila byla by to moje budoucnost).A eště jedna otázečka pro NOOKa jestli by se do něčeho takovýho nechtěl pustit.Jeho bedýnky hrajou parádně viz např. co sem slyšel na srazu 10.5

nad 2x12 už sem tady s mistrem špekuloval taky,myslím že to by prostě valilo jak sviňa...ale nakonec, "na to moje mrdání"... big_smile

0 xLajků:

191

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Děkuji všem za ódy smile
Fotky se pokusím dodat, taky jsem to zjistil nedávno, že to tu má jen jednu stránku smile

no, isobariky mě popravdě nelákaj vůbec, na hi-fi možná...pro baskytaru mi to přijde jako plýtvání reprákem, jeho citlivostí, tlakem, výškou, teplotou, rosným bodem atd.

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

192

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Duffy napsal:

zarobit lokalnemu cloveku

Košice - Ústí je teda pořádný lokál smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

193 Naposledy upravil: Duffy (21. 06. 2013 15.30:07)

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

spider napsal:
Duffy napsal:

zarobit lokalnemu cloveku

Košice - Ústí je teda pořádný lokál smile


ale no tak . svet je dnes poriadne maly. a peniaze tecu tisicky kilometrov odtialto. cesko-slovensko je len bodka na zemeguli.

D u f f y  TecAmp Club #3

THE ZAZVORS
0 xLajků:

194

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Tak tak, som síce mladé ucho, ale vyrastal som v Československu

0 xLajků:

195

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Po trhu německém expanduji na Slovensko big_smile
12.6 pro Duffyho - malá (500x350x330), ale zato alespoň těžká (asi 18kg), s férovým feritem B&C 12PS76 co má 7,5kg.  Zvukově temné, ale jemné. 6" je opět můj oblíbený 6MDN44.
A moje malá premiéra - potahování tolexem. Není to špatný, možná to jde od ruky i líp než koberec.
http://baskytara.com/img/m/81/t/p180ajaap41tjlf9s8u31o2v1hck4.jpg
http://baskytara.com/img/m/81/t/p180ajaap4ejk1hehkkub5avb33.jpg
http://baskytara.com/img/m/81/t/p180ajaap41mnr1jo14vo1fi4vgp2.jpg
http://baskytara.com/img/m/81/t/p180ajaap41bki1v9b14kcrs218ip1.jpg

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

196

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

krása smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

197

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Paráda, už začnu pomalu šetřit na tu dvouosmičku wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

198

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Moc pěkný kousek!

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

199

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Nook napsal:

Po trhu německém expanduji na Slovensko big_smile
12.6 pro Duffyho - malá (500x350x330), ale zato alespoň těžká (asi 18kg), s férovým feritem B&C 12PS76 co má 7,5kg.  Zvukově temné, ale jemné. 6" je opět můj oblíbený 6MDN44.
A moje malá premiéra - potahování tolexem. Není to špatný, možná to jde od ruky i líp než koberec.
http://baskytara.com/img/m/81/t/p180ajaap41tjlf9s8u31o2v1hck4.jpg
http://baskytara.com/img/m/81/t/p180ajaap4ejk1hehkkub5avb33.jpg
http://baskytara.com/img/m/81/t/p180ajaap41mnr1jo14vo1fi4vgp2.jpg
http://baskytara.com/img/m/81/t/p180ajaap41bki1v9b14kcrs218ip1.jpg

Sexy !

D u f f y  TecAmp Club #3

THE ZAZVORS
0 xLajků:

200

Re: Soundelirium thread (a "samodomo" contents)

Fakt pěkný!

Aguilar a německý Warwicky..
0 xLajků: