1

Téma: Převod nahrávky do not

Napadá vás nějaký software co by přetvořil nahrávku zvuku do not?

Fender Jazz Bass American Special Candy Red
Fender Rumble 30
0 xLajků:

2

Re: Převod nahrávky do not

nahrát jako mp3; převést do midi; midi otevřít v guitar pru... smile

Fender Jazz Bass American Special Candy Red
Fender Rumble 30
0 xLajků:

3

Re: Převod nahrávky do not

Software pochybuju... Uši a ruce;)

Mayones Be 5 str., MEC | Mayones Be 6 str., Bartolini | Mayones Be 6 str. fretless, MEC | Mayones Be 6 str. fretless, MEC - HLEDÁ SE!
SWR M2 | Aguilar AG 500 | Aguilar DB 410 | Aguilar DB 115
0 xLajků:

4

Re: Převod nahrávky do not

Samotné brnkání na basu to by šlo. Noty budou chlupaté, musíš je pak editovat.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

5

Re: Převod nahrávky do not

vc opoměl poznamenat ještě,že pokud to zrovna nebude doprovod k ,,Šla Nanynka do zelí"tak  poměrně dost času  wink ,pokud to má bejt přesný včetně složitějších vyhrávek tzv. zatáček.čauwec J.

Trace Elliot Club #6 basa ATK-305 Ibanez,hlavaTE- AH 400 SMX,box TE-1028H a TE-1818 ,ladička Sabine RT7000 USA
0 xLajků:

6

Re: Převod nahrávky do not

Kolik to zabere času je otázka cviku - a každému muzikantovi to určitě prospěje;) Jinak jak psal pepaol, pokud jde o jeden nástroj, tak to takový problém není. Pokud bys ale chtěl do not písničku s kompletní kapelou (rádiový pop/rock například), tak na to software opravdu neexistuje - a jestli ho někdo napíše, tak mu lidé za něj utrhnou ruce. Na druhou stranu, dnes už nemusíš písničky pouštět poloviční rychlostí na gramofonu, každý slušný audio soft (např. Audacity) ti umožní vytáhnout si equalizérem co chceš, změnit temto bez posunutí tóniny atd. - a specializovanější programy (např. Transcribe) ti nabízí s určitou pravděpodobností hrané akordy/tóny v daný moment, takže odposlech je v podstatě radost:)

Mayones Be 5 str., MEC | Mayones Be 6 str., Bartolini | Mayones Be 6 str. fretless, MEC | Mayones Be 6 str. fretless, MEC - HLEDÁ SE!
SWR M2 | Aguilar AG 500 | Aguilar DB 410 | Aguilar DB 115
0 xLajků:

7

Re: Převod nahrávky do not

vc napsal:

a specializovanější programy (např. Transcribe) ti nabízí s určitou pravděpodobností hrané akordy/tóny v daný moment, takže odposlech je v podstatě radost:)

+1 Transcribe je boží, bez něho už ani ránu.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

8

Re: Převod nahrávky do not

No nemám patent na rozum,...ale myslím si, že všelijaké ty programy a vyfikundace, které ti jednoduše ukážou co kde se jak hraje v odposlouchávaných věcech,....tě do budoucna okrádají o ten um muziku slyšet. wink Nikdy jsem nic takového nepoužíval,...prostě jen pracky a ucho-tak jak to napsal VC.Odposloucháváním uchem a hledáním rukama se prostě naučíš rychle slyšet co kde a jak.Pak když k někomu přijdeš a máš se přidat,...tak si najdeš tóniku, zjistiš hned jestli je to molový, nebo durový a hraješ,....a hlavně víš co se děje a tím neustálým odposloucháváním a hledáním na hmatníku se orientuješ,...tak nějak to pak chodí (ruka po hmatníku) samo. wink Já nic takovýho jako nějaký programy co ti to najdou neberu (možná stará škola),...ale co jsem tak zaregistroval u mladších muzikantů,...málo kdo umí jamovat a prostě slyšet co se hraje. wink To tě podle mě žádnej soft nenaučí. roll

0 xLajků:

9

Re: Převod nahrávky do not

Transcribe má výhodu v tom, že je jednoduchej na ovládání. To napovídání tónu, no někdy to jde....Já jako největší výhodu vydim právě to jednoduchý ovládání a zpomalování písničky. Třeba si stáhnu nějakou slapovou figuru, zacyklim si jí, zpomalim a trénuju jí. Nebo i ostatní písničky, když je nezahraju rychlejc, tak si prostě zpomalim třeba na 90% a potom to trénuju. Jasně ostatní softy tohle umí taky, ale pro mě vede to ovládání.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

10

Re: Převod nahrávky do not

Matej napsal:

málo kdo umí jamovat a prostě slyšet co se hraje

hmmmmmmmmmmm .... teď sem ale dostal vod kytaristy vynadáno, že tam kde hraje v riffu E, já hraju G ... já prostě vobčas slyšim něco jinýho, ty doplňkový tóny, harmonii, no ... su holt jamman a jazzman ... ne pravej rocker ... místo toniky mi to svádí na kvintu  .... a mam tendenci basou vyplňovat stoptajmy v jeho riffech ... trošku se hádáme, no ...
někdy ty natvrdo nalajnovaný noty a nulová tvořivost nejsou špatný  big_smile

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

11

Re: Převod nahrávky do not

woody napsal:

trošku se hádáme, no ...
někdy ty natvrdo nalajnovaný noty a nulová tvořivost nejsou špatný

Někdy je dobrý poslouchat tu muziku......spoluhráče, sebe..... wink

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: Matej (19. 02. 2012 15.08:41)

Re: Převod nahrávky do not

woody napsal:
Matej napsal:

málo kdo umí jamovat a prostě slyšet co se hraje

hmmmmmmmmmmm .... teď sem ale dostal vod kytaristy vynadáno, že tam kde hraje v riffu E, já hraju G ... já prostě vobčas slyšim něco jinýho, ty doplňkový tóny, harmonii, no ... su holt jamman a jazzman ... ne pravej rocker ... místo toniky mi to svádí na kvintu  .... a mam tendenci basou vyplňovat stoptajmy v jeho riffech ... trošku se hádáme, no ...
někdy ty natvrdo nalajnovaný noty a nulová tvořivost nejsou špatný  big_smile

....však jasně,...to je v pořádku. wink Mluvil jsem o nějakých základech,...co si myslím, že je dobré umět. smile Jinak také se snažím,...nebo mám rád nehrát basu přímo jako doprovod základu akorů.Pak je na vkusu každého, kde je to dobré a kde ne. smile

0 xLajků:

13

Re: Převod nahrávky do not

Matej napsal:
woody napsal:
Matej napsal:

málo kdo umí jamovat a prostě slyšet co se hraje

hmmmmmmmmmmm .... teď sem ale dostal vod kytaristy vynadáno, že tam kde hraje v riffu E, já hraju G ... já prostě vobčas slyšim něco jinýho, ty doplňkový tóny, harmonii, no ... su holt jamman a jazzman ... ne pravej rocker ... místo toniky mi to svádí na kvintu  .... a mam tendenci basou vyplňovat stoptajmy v jeho riffech ... trošku se hádáme, no ...
někdy ty natvrdo nalajnovaný noty a nulová tvořivost nejsou špatný  big_smile

....však jasně,...to je v pořádku. wink Mluvil jsem o nějakých základech,...co si myslím, že je dobré umět. smile Jinak také se snažím,...nebo mám rád nehrát basu přímo jako doprovod základu akorů.Pak je na vkusu každého, kde je to dobré a kde ne. smile

Souhlas s obojím. A také jsem si všiml u mladší generace, zvláště echt metalistů, že sice podle tabulatury mají perfektně nacvičíno, ale zahrát jakkoli pitomou vyhrávku na tři tóny do Emol , když jim to dopředu nenapíšeš, tak neumí. Ale možná to je i něčím jiným, protože jeden kytarista, co s ním teď hraju, tak ušima stáhne spoustu věcí, ale improvizace mu nic neříká. Musí se mu to vymyslet a ukázat. Naštěstí ten druhý je klasická stará škola.  smile

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků: