1

Téma: Naše mládežnické demíčko :)

Cca roční projekt, v tuto chvíli máme 4 ks nahrávek. Brzy plánujeme další (máme vůbec plánovat? smile)
Jsme křesťanská kapela, styl pop-rock s příměsí funku.

Díky za jakoukoliv zpětnou vazbu.

http://bandzone.cz/miraction

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Štěpán Axman (18. 06. 2011 00.05:47)

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Reklamní je dobrá, pěkně šlape.
Zvuk basy pěknej, zahráno rovněž, prostě preclík, tak to máme rádi smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

3

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Díky za zatím jediný příspěvek, Axle.

To je naše kapela (resp. zaměření) takové tabu?? smile
Koukám, že v tuto chvíli 110 přečtení, to fakt výsledek nestojí ani za ten psí štěk?  roll  roll   smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

4

Re: Naše mládežnické demíčko :)

D.a.l.i napsal:

Díky za jakoukoliv zpětnou vazbu.

Napsal jsi jakoukoli, tak se s dovolením nebudu věnovat hudbě, ale textům:-)

Od mládí jsem byl ke křesťanství (i k jakémukoliv jinému náboženství) hodně skeptický - i teď si myslím, že jsou důležitější věci, pro které se dá umřít (nebo jim věnovat život); neméně jsem byl skeptický i ke křesťanským kapelám. Nicméně čím jsem starší, tím víc tyhle věci začínám chápat, a chápu i lidi, kteří tím žijí. Kdyby mi někdo před X lety řekl, že dvě křesťanské kapely bude patřit mezi moje nejposlouchanější asi bych se mu vysmál, nicméně je to tak. Ty dvě kapely jsou Otcovy Děti a Traband - Otcovy Děti jsem poznal až později právě díky Trabandu. Jarda Svoboda je natolik geniální textař, že až po X desítkách přehrání si člověk uvědomí, že ty texty obsahují mnohem víc, než se na první poslech zdá, a já, "zapřísáhlý odpůrce křesťanství" najednou zjišťuji, jak moc je v těch textech pravdy, a že jejich autor určitě četl bibli vícekrát než já. V Otcových Dětech (předchůdce Trabandu), je víra autora textů jasně rozpoznatelná, ale ty texty mají v sobě něco, co člověka na první poslech neodradí prvoplánovitostí, což je neduh naprosté většiny křesťanských kapel - a tím se přes odstavec OT dostávám zpět k vaší kapele. Texty jsou pro mě prvoplánové a hodně klišovité. Fakt se omlouvám, ale mám na texty opravdu hodně vysoká měřítka - rozhodně nejsou vaše texty hloupé jako u spousty kapel, ale určitě byste na nich měli ještě zapracovat. Zvláště v tomto žánru, kde je text jednoznačně důležitější než hudba. Určitě víte, proč to děláte (a jsem fakt rád, že takové kapely jsou); máte potřebu něco sdělit, a byla by škoda, aby to sdělení vyšumělo kvůli tisíckrát omletým klišé a absencí nápadu.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

5

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Taky myslím že to poselství (které je univerzální a bez náboženské příslušnosti - protože jde v podstatě vždy o to stejné dobro) jde sdělit tak nějak civilněji a srozumitelněji pro běžného českého bezvěrce.  Ta klišé a fráze slyšené a viděné a čtené ze všech druhů křesťanského umění jsou to co zároveň toto umění nejvíce oddaluje ostatním

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

6

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Díky hoši za věcnou kritiku. Jsme si vědomi toho, že dnes je náboženství a okolní svět od sebe hodně daleko a řekl bych, že se od sebe stále vzdaluje. Předpokládám, že většina vystoupení i větší část publika se bude rekrutovat z věřícího prostředí a tam ta prvoplánovost není v zásadě na škodu. Pak časem určitě přijde nabídka hrát pro standardní vzorek populace a tam budeme preferovat písničky, jejichž texty jsou srozumitelné a nebudou apriori stavět mezi posluchače a kapelu bariéru.

Dle mého názoru další mistr textař je Marek Eben, jehož písničky nesou hlubší myšlenku, na kterou ale posluchač také dojde až po x-tém poslechu.

Pro mě osobně texty nejsou na prvním místě, sleduji mnohem více hudbu, ale to je asi úchylka daná koníčkem smile

Zpětnou vazbu přeposílám spoluhráčům i textaři. Třeba leccos ještě do budoucna vychytáme smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

7

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Muzika dobře zahraná, příjemné melodie, ale když slyším texty typu "Ježíši, jak tě miluji, jsi největší, dáváš mi svou lásku" apod. tak to fakt nežeru. A přeslazenej projev zpěváka mi prostě vadí.

Jinak nic proti víře v cokoli, kohokoli, a tím pádem ani proti křesťanství, nemám, podle křesťanských zásad jsme vychováváni všichni, ať chceme nebo ne (nezabiješ, nepokradeš), ať si kdo chce věří, ale ať mi to necpe (viz otravný jehovisti). Já si taky věřím, ale tak nějak svým způsobem, nepotřebuju k tomu ani kostel a už vůbec ne církev, ale to už je OT, takže končím.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

8

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Tak tak, o náboženství tu máme celý stohy témat, tak kdyžtak tam.

Texty mi taky moc neřikaj, ale hudebně se mi to líbí, zvuk pěknej, dobře zahráno, favoritka je taky Reklamní.

0 xLajků:

9

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Hudba je fakt skvělá, šlape to jak hodinky, texty mě moc neoslovují ale pro vás určitě něco znamenají smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

10

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Chybí tomu BASY:)

Hlas zpěváka se mi líbí - jo, je to sladký, ale zní to dobře - ala Vojta Dyk.

Nevim proč, ale v té Reklamní mi to přijde takové rytmicky rozsypané. Zkoušel jsem poslouchat jestli hraje basa s bicíma a zdá se že jo - možná je to až zbytečně rytmicky složité, možná to dělá kytara, nevim. Ani ten zpěv mi tam nějak nesedí. Z tohoto důvodu tuhle písničku nepovažuju za nejlepší. Ale vím, proč se nejvíc líbí ostatním - zbytek je asi "moc" popík, což já ocením;-)

Texty neřešim. Většinou je taky moc nevnímám. Až na několikátý poslech - až mám dobře prozkoumanou hudbu, která mě baví. Pak začnu řešit text:)

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

11

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Není to zrovna můj šálek kávy, ale příjemně provedená hudba, bohužel texty mě nic neříkají. Ten zvuk preclíku se mi tam moc zamlouvá ( i linky - "Reklamní", "Láskou prším" a třeba na začátku "Na co jsem" pěkný tapping smile, ale potom už to jakoby ztratilo ten charakter), přes co všechno je to nahrávané?

0 xLajků:

12 Naposledy upravil: Barius (02. 07. 2011 12.14:49)

Re: Naše mládežnické demíčko :)

DalajVladan napsal:

Zkoušel jsem poslouchat jestli hraje basa s bicíma a zdá se že jo - možná je to až zbytečně rytmicky složité, možná to dělá kytara, nevim

Mně osobně přijdou taky ty linky basy a bicích jakoby z jiné vesnice. Asi to bude tím, že bubeník se s tím chce moc pomazlit, zbytečně prokopává kopákem a pak to rozbíjí tu pevnou celistvost. Někdy méně znamená více. Jinak jako křesťan hrající thrash metal, nevím co bych k tomu řekl. Ve vašem žánru je tam asi všechno jak má být, jak se od křesťansky založené kapely očekává.
Mně se to vcelku kupodivu líbí smile
edit:
jo a máte to dobře zmixované, dominantní zpěv, no dobře se to poslouchá, možná basa trochu moc kulatá, akorát při slapu se pěkně vybarví (já jsem středař, tak asi proto se mi to tak zdá).

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

13

Re: Naše mládežnické demíčko :)

DalajVladan napsal:

Chybí tomu BASY:)

na Daliho basu jsem několikrát hrál a opravdu není extra silná v basech, ale zase vrčí ve středech moc pěkně.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

14

Re: Naše mládežnické demíčko :)

DalajVladan napsal:

Hlas zpěváka se mi líbí - jo, je to sladký, ale zní to dobře - ala Vojta Dyk

Vigosh má 19 let, myslím, že tady to chce čas, aby se ten hlas ještě dobarvil. Manželka prohlásila, že k takovému hlasu by to chtělo jednu kytárku a stačilo by smile Jak říkám, tady čas pracuje pro nás smile

Lukáš napsal:

Ten zvuk preclíku se mi tam moc zamlouvá ( i linky - "Reklamní", "Láskou prším" a třeba na začátku "Na co jsem" pěkný tapping , ale potom už to jakoby ztratilo ten charakter), přes co všechno je to nahrávané?

Vše přímo do linky, přes Aphex Punch Factory (ale pouze mírně "přibarveno"). Původně tam zvukař ani nedal softwarově žádný preamp, to byste teprve říkali, že to nemá BASY smile Takže jsme tam hodili cosi, už nevím ani přesně (Ampeg ST??), na slap přednastavení SLAP smile, jinak něco, co se nám líbilo a bylo to. Fakt je, že nakonec jsme basu i basy malinko stáhli (na mých bednách mi to přišlo už přebasované).

Jinak u Na co jsem je po slapu tuším trsadlo, tak je ten zvuk zase jiný. Tam mi ve výškách basy chybí, asi jsem to měl zahrát prstama smile Naživo se s trsadlem netrápím smile

spider napsal:

na Daliho basu jsem několikrát hrál a opravdu není extra silná v basech, ale zase vrčí ve středech moc pěkně

Za sebe jsem s basou spokojen, s dřívějším kombem by ani více basů bylo nevyužito. S PJB je konkrétních basů více, asi věc názoru smile Taky bych se nezlobil za více výšek, asi nahradím odpor vyšší kapacitou, výrobce radí, že 500kOhm "slightly increases treble performance" smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

15

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Nádhera! Perfektní relax smile

Squier Vintage Modified Precision Bass Amber Maple + SX Vintage Precision Bass 62 3 TS
Fender Rumble Head 350 + Fender Rumble Cabinet 4x10''
0 xLajků:

16

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Dali: Líbí se mi to, pokud nevnímám zpěv. V žádným případě nechci kritizovat jeho zaměření (byl bych sám proti sobě), ale přijde mi skoro zbytečně prvoplánový, pokud se to vůbec dá u tohoto říct. Myslím, že by to výborně znělo v bigbítově pojaté mši. Osobně si totiž moc nedokážu představit, kde jinde by se podobná hudba dala provozovat. Druhá výtka by byla nejspíš k práci bubeníka. Nevím čím to, asi divně (moc) dupe do kopáku. Ale jinak fajn, pohodová muzika... A i když je možná trochu sladkej, tak zpěvák má dobrej hlas.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

17

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Ad provozování - viz bandzone - koncerty. Uplatnění najdeme v pohodě na křesťanských festivalech, kterých pár v roce je smile Viz XCamp, United, mládežnická akce Mírák, ono se ještě něco najde.

Ad bubeník - Francek je hodně schopný, ale s tím kopákem se s ním na basu prostě držet na 100% úderů nejde, to by bylo rozsypané jak čínský čaj smile Už docela snížil počet úderů za písničku i počet přechodů, ale jak vidno, stále má rezervy smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

18

Re: Naše mládežnické demíčko :)

D.a.l.i napsal:

Už docela snížil počet úderů za písničku i počet přechodů, ale jak vidno, stále má rezervy

u bicích platí dvojnásob, že méně je více:) ... zkuste si nahrát nějakou pasáž stylem "bum čvach" a pak sám musí uznat, že to víc šlape smile ... lepší je když si bubeníci hrají s hajtkou nebo virblem než s kopákem

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

19

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Jo, k tomuto postupně konvergujeme smile

A sám na sobě pozoruju, že ač bych byl schopen s postupujícím časem zahrát za jednotku času více a více not, že jich hraju spíš méně a méně... (zato doufám, že lepších a lepších  roll  roll  smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

20

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Myslím, že to mám stejně;-)

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

21

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Tak moc pekny, sice texty ve spojeni se zpevakovym hlasem zneji az prehnane "rajsky"(moje cynicke ja to nazyva hanlive "gay"), ale hudebne to je solidne odvedenej popik;) Trosku plastovej "Ken". Ale jestli mu je 19, tak rok dva slavy a hlasivky se alkoholem a kurivem zdrsnej wink

jen si nedovolim nerypnout - Dalibore nedelej basovy linky,tak aby ohromily basaky, ale aby drzely song.
Prijde mi to nekdy zbytecne kudrnaty. Celkove si myslim ze to chce trosku zjednodusit. 

Jinak samozrejme thumbs up, ac me tahle tematika textu nijak neoslovuje tak mne z toho usi nebolely. Ve srovnani s christian-rock songem "Chlapek na krizi", ktery sem zaslechl na slovenskym radiu ste hvezdy.

No a jeste jedno - ac sem velky odpurce skatulkovani bas ve vztahu ke stylu hudby, u vas by mi daleko vic sedela nejaka "gospel" moderna ala Yamaha TRB wink. Precl slap zni "syrove" coz hrozne kontrastuje s uhlazenym projevem kapely.

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

22

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Kubš napsal:

jen si nedovolim nerypnout - Dalibore nedelej basovy linky,tak aby ohromily basaky, ale aby drzely song.
Prijde mi to nekdy zbytecne kudrnaty. Celkove si myslim ze to chce trosku zjednodusit. 

Ona tahle muzika ve 3 muzikantech znamená, že tam basa má prostor už z principu. Takže ani ty linky nejsou primárně určeny k ohromování basáků, ale prostě to tak cítím smile Faktem ale je, že jsem spíše hračička, ne "root notes" basák a la Mikul smile

Hraju taky v klasickém orchestru a tam dostanu noty a jedu podle nich. Tam naopak oproti houslovým aranžím pro X houslí nemám prostor prakticky žádný.

Ale nebráním se konstruktivní kritice, zkus vyspecifikovat pár míst, kde Tě to nejvíc prásklo do uší, ať vím, kde si dát pozor. A nemusíš to psát pouze Ty, pokud někdo vidíte slabší místa (nejen na base), dejte vědět.

Kubš napsal:

No a jeste jedno - ac sem velky odpurce skatulkovani bas ve vztahu ke stylu hudby, u vas by mi daleko vic sedela nejaka "gospel" moderna ala Yamaha TRB . Precl slap zni "syrove" coz hrozne kontrastuje s uhlazenym projevem kapely.

Až jednou... až jednou... až jednou nebudu vědět, co s penězmi, chci si znovu pořídit pětku, právě nějakou modernu. Pedulla, Yamaha TRB, snem je Sádlo, i když možná to bude opět Frndá JB 5, kdo ví...

Jinak mě trošku překvapuje, že naše kapela někomu zní uhlazeně (kromě Přítele, to je žánrově malinko jinde smile, vlastně i Láskou prším je taková "hodná"), žena naopak říkala, že k takovému bigboši se zpěvákův hlas absolutně nehodí. Asi úhel pohledu smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

23

Re: Naše mládežnické demíčko :)

No mozna se tu strhne diskuze, ale v poctu 3 nastroju v takovyhle popine  naopak basa ma(je zvykem nebo jak to rict) byt prave root wink diktovat co kde zmenit nebudu - jen mi to vzdy chyta za usi ty ruzny vyjezdy, kudrlinky apod.

jasne bigbeat wink ale tady ses na foru manicek a metalheadu nebo vepriku jako ja;) nam zkresleni koluje v zilach wink takze proto uhlazeny;) Dela to asi i ten hlas, je opravdu hrozne sladkej, ale nevadi to.

Jooo sni, to je treba a planuj a radim zrovna tobe zacilit na yamahu za malo penez dostanes hodne muziky;)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

24

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Jemná hudba, zopár opakovaní mi vôbec neuškodilo smile

Pekne naaranžované, Fender P zvuk kapelky trochu odlišuje od zaužívaných predstáv pre zvuk kresťanských kapiel a nemenil by som ho za trebárs TRB, ktorý sa mi inak veľmi pozdáva, možno by som si vedel predstaviť použitie bezpražca v Láskou prším.

Klávesy- ich registre v Na co jsem sú oživením a trochu mi pripomínajú aranžovanie dychov ako to robili Chicago. V tejto skladbe mi sedí aj spev a nerušil ma ani prvoplánový text.

Spomínal si, že hráte v trojke + spevák, asi bude ošemetné bez krabičiek dodržať aranže kláves, ktoré sú myslím dosť dôležité vo vašom celkovom zvuku .


Všetko čo som nápísal je silno subjektívne a preto to netreba brať vážne cool

0 xLajků:

25

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Díky smile

Bezpražcovku jsem v Láskou prším nahrál jako alternativní stopu, ale nechytla se smile Nezněla ta basa asi úplně podle představ zvukaře a kapelníka, takže jsem ani neslyšel pracovní verzi s bezpražcem.

Klávesy jsem nečekal, dohrál je zvukař a myslím, že nahrávce to dost pomohlo. Vypadá to, že by s námi občas mohl hostovat i klávesák, nicméně cvičíme věci ve trojku a klávesy se ani nesnažíme nahradit, prostě hrajem, jak to jde smile Samozřejmě, mít klávesáka nastálo by hodně pomohlo smile I v Reklamní jsou ty hammondky fajn. Přítele hraje zpěvák na klavír standardně.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

26

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Souhlasim s Kubsem, ze misty by to chtelo spis podrzet rovny beat nez klektat po hmatniku, doma poslechnu znova a vypichnu mista kde me to bije do usi.

Jinak kdybych si ja mohl takhle kondicne vybehnout po hmatniku tam a zpet tak bych byl fakt happy abych teda furt jen nekritizoval big_smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

27 Naposledy upravil: Wagon (04. 07. 2011 12.39:41)

Re: Naše mládežnické demíčko :)

D.a.l.i napsal:

Nezněla ta basa asi úplně podle představ zvukaře a kapelníka, takže jsem ani neslyšel pracovní verzi s bezpražcem.

Tak to jsem jako "nepochopil". Chceš říct, že to smázli bez nějaké konzultace s tebou?? A že do toho "klechtal" zvukař, pokud to teda není jakože i producent ??

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

28

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Dovolím si říct taky pár vět. Nebudu komentovat texty, to je pro mě naprosto nepochopitelný, tak to nemůžu ani chválit, ani odsuzovat.

1. Naprosto šílenej zvuk basy, kdybys použil basa - kabel - mix a bez korekcí na vstupu, tak byl výsledek o 90% lepší. Tohle pro mě prostě nepochopitelnej huhl a je to fakt velká škoda ničit zvuk pasivních vyhraných nástrojů.

2. Basa je nad kopákem, což je špatně. Ne, že by tam kopák nebyl, ale s basou si vůbec nerozumí a topí ho, tím pádem je z kopáku slyšet frekvenčně jen to nejhorší. Kombinace basy s virblem zní taky hrozně nesourodě, nejednotně.

3. Připadá mi, že ten bubeník vůbec nehraje dobře, tímto se mu omlouvám. Jsme na basovém foru, tak jsem se zabeval nejvíc basou.

Yamaha TRB-5P; Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); Fender Jazz Bass Fretless; EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.monantes.cz/
http://www.tombowling.cz/
0 xLajků:

29

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Wagon napsal:

Tak to jsem jako "nepochopil". Chceš říct, že to smázli bez nějaké konzultace s tebou?? A že do toho "klechtal" zvukař, pokud to teda není jakože i producent ??

Ano, bezpražcovou verzi jsem neslyšel. Asi se k tomu vyjádřil nejdříve kapelník a zavrhl to. K pracovním nahrávkám jsem se dostal až později, trochu jsem pak do nich mluvil, právě k base, za což mi Ivo vynadal o příspěvek výše.

K Ivovi, díky i za tuto nepříjemnou kritiku.
1.) Původní basa přímo z linky zněla syrově, bez basů, jestli chceš, pošlu pracovní nahrávku na mail. Po úpravě (onen softwarový preamp + korekce) nám to znělo se zvukařem právě o 90% líp. Na čem to posloucháš?

2.) Jaké je řešení tohoto problému (kterého jsem si nevšiml smile)? Vyměnit nástroj, změnit způsob snímání bicích, nastavit frekvence? Díky za info.

Jinak - je to demo amatérské kapely. Zvukař ze známosti chtěl 1.000Kč/písničku.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

30

Re: Naše mládežnické demíčko :)

D.a.l.i napsal:

za což mi Ivo vynadal o příspěvek výše

Ale proboha! Já ti nevynadal, ber to prosímtě jako přátelskou diskusi k tématu!

D.a.l.i napsal:

1.) Původní basa přímo z linky zněla syrově, bez basů, jestli chceš, pošlu pracovní nahrávku na mail. Po úpravě (onen softwarový preamp + korekce) nám to znělo se zvukařem právě o 90% líp. Na čem to posloucháš?

Tak je něco někde špatně, protože z precla musí vylejzat lajnou nádhernej středobasovej a hlavně konkrétní zvuk, kterej se potom může a nemusí upravit dle přání. Ale když to takhle očešeš nějakým hnusátorem už jako prvotinu, tak pak neuděláš nic. Neboj, poslouchám to na více zařízeních, horších i lepších, včetně sluchátek. A raději se vždy řídím podle toho horšího zařízení. Lepší bedny ty basy snesou.

D.a.l.i napsal:

Jaké je řešení tohoto problému (kterého jsem si nevšiml smile)? Vyměnit nástroj, změnit způsob snímání bicích, nastavit frekvence? Díky za info.

Těžko říct, bubeník nehraje (podle mě) nijak extra dobře. Pokud nemá správnej úder, tak mu těžko pomůže výměna bicích. To si myslím, že platí jako u každého jiného nástroje, pokud to tam je, tak to bude hrát, pokud ne, tak mu nepomůže ani svěcená voda (sorry, tahle poznámka je zde asi nemístná). Může to bejt i způsobem snímání bicích, zvukařem, já fakt nevím, nebyl jsem u toho.

A prosímtě, ještě jednou, neber to nějak tak, že se do tebe opírám, to vůbec ne. Tohle jsou moje první dojmy z poslechu a ne žádnej osobní útok!

Yamaha TRB-5P; Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); Fender Jazz Bass Fretless; EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.monantes.cz/
http://www.tombowling.cz/
0 xLajků:

31

Re: Naše mládežnické demíčko :)

D.a.l.i napsal:

Jinak - je to demo amatérské kapely

Především je to ZKUŠENOST. Já nějak nehodlám hodnotit technickou stránku věci, tzn. zvuky, výkony muzikantů, aranžmá nahrávky...Je to vaše nahrávka, měli byste si za ní stát, teda pokud vyšla podle vašich představ. Texty-mám k téhle tématice blízko big_smile .....i když, umím si je představit  jinačí. Třeba, mimo jiné, Lenny Kravitz dělá (ač je to k nevíře big_smile, je to věřící křesťan!!) taky texty s křesťanskou tématikou, ale krapet jinak, anebo mu to v angličtině jinak vyzní....?? Nevím. Ale určitě, na rozdíl od jiných, ty slova myslíte upřímně. Mně hlavně překvapilo, jak píšeš, že jsi neslyšel něco, co jsi nahrál. (bezpražcovou verzi) Mezitím to smázli a pak píšeš, že :

D.a.l.i napsal:

Asi se k tomu vyjádřil nejdříve kapelník a zavrhl to.

To je pro mně další nepochopitelná věc. Vy spolu v kapele nekomunikujete? A dál:

D.a.l.i napsal:

K pracovním nahrávkám jsem se dostal až později, trochu jsem pak do nich mluvil, právě k base

No samozřejmě, že k tomu máš co říct. Vždyť jsi na tom dělal!! Teda pokud si tě jen nenajali, což asi nee. Ale myslím, že hlavní je ta zkušenost. Toť můj, možná bezvýznamný, názor.

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

32

Re: Naše mládežnické demíčko :)

spider napsal:

Souhlasim s Kubsem, ze misty by to chtelo spis podrzet rovny beat nez klektat po hmatniku, doma poslechnu znova a vypichnu mista kde me to bije do usi.

v Reklamni my chybi nejaka gradace basy, ono vygradovani sprostyma osminama je mocna vec, prijde mi to zahrane cele tak nejak stejne nedynamicky, ve stejnem zaberu. Mocny song ma pro me v base vzdycky nejaky moment ktery je stredobodem, to solicko je dobry ale v podstate ve stejnem duchu jako zbytek songu, jinak se mi asi tenhle song libi nejvic.


V Na co jsem jakasi gradace je, ale nesouroda z pohledu basa - bici. Basa graduje, bici pokracujou dal ve stejnem.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

33

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Ještě jednu věc D.a.l.i, když hodíš demáč do placu, tak vždycky musíš počítat s tím, že ho všichni, chtě nechtě, budou srovnávat s profesionálníma nahrávkama. Nebo dobře, hodíš demáč a budeš se chtít bavit jen o aranžích. Co udělat líp, jak uklidnit bubeníka, jakou jinou basovou lajnu nahrát, jestli jsou dobrý texty. Kdybych ti sem hodil nějaký naše demáče, tak se asi zhrozíš jak to blbě zvukově zní. Ale děláme si to proto, abychom zjistili, jak ta skladba celkově vypadá a až poznáme, že to je ono, tak potom s tím frrrr do studia. A od toho demáče jsou, tak proč vyhazovat litr za písničku...

Yamaha TRB-5P; Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); Fender Jazz Bass Fretless; EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.monantes.cz/
http://www.tombowling.cz/
0 xLajků:

34

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Ivo napsal:

Ale proboha! Já ti nevynadal, ber to prosímtě jako přátelskou diskusi k tématu!

Ivo napsal:

A prosímtě, ještě jednou, neber to nějak tak, že se do tebe opírám, to vůbec ne. Tohle jsou moje první dojmy z poslechu a ne žádnej osobní útok!

Ale já to nemyslel, že bych Ti nadával! smile Na to jsou jiní experti, které nebudu jmenovat smile

Ivo napsal:

Tak je něco někde špatně, protože z precla musí vylejzat lajnou nádhernej středobasovej a hlavně konkrétní zvuk, kterej se potom může a nemusí upravit dle přání. Ale když to takhle očešeš nějakým hnusátorem už jako prvotinu, tak pak neuděláš nic. Neboj, poslouchám to na více zařízeních, horších i lepších, včetně sluchátek. A raději se vždy řídím podle toho horšího zařízení. Lepší bedny ty basy snesou.

Hnusátor ale není jako prvotina, basa je nahrána přímo do linky.

Ivo napsal:

Těžko říct, bubeník nehraje (podle mě) nijak extra dobře. Pokud nemá správnej úder, tak mu těžko pomůže výměna bicích. To si myslím, že platí jako u každého jiného nástroje, pokud to tam je, tak to bude hrát, pokud ne, tak mu nepomůže ani svěcená voda (sorry, tahle poznámka je zde asi nemístná). Může to bejt i způsobem snímání bicích, zvukařem, já fakt nevím, nebyl jsem u toho.

Normálně hraje Francek špejlovýma paličkama, které si sám dělá z cca 12 špejlí. Ale nevím, jestli ve studiu nehrál na normální paličky.
Úder myslíš paličkama, nebo na kopák? Nebo vše?
Se zvučením bicích se hodně laborovalo, použilo se hodně mikrofonů, možná by byl výsledek lepší při použití jednoho všesměrového, který by bral vše bez rozdílu..


Wagon napsal:

To je pro mně další nepochopitelná věc. Vy spolu v kapele nekomunikujete? A dál:

Wagon napsal:

No samozřejmě, že k tomu máš co říct. Vždyť jsi na tom dělal!! Teda pokud si tě jen nenajali, což asi nee. Ale myslím, že hlavní je ta zkušenost. Toť můj, možná bezvýznamný, názor.

Nepohlídal jsem si to, řešil jsem jiné věci. Jak říkáš, zkušenost, nasáčkovat se hned ke zdroji a kecat do toho smile


spider napsal:

v Reklamni mi chybi nejaka gradace basy, ono vygradovani sprostyma osminama je mocna vec, prijde mi to zahrane cele tak nejak stejne nedynamicky, ve stejnem zaberu. Mocny song ma pro me v base vzdycky nejaky moment ktery je stredobodem, to solicko je dobry ale v podstate ve stejnem duchu jako zbytek songu, jinak se mi asi tenhle song libi nejvic.

Jó, dynamika, to je učiněná honba za větrem smile Snažím se synky tepat, ať na to myslí, nejvíc je ale samozřejmě slyšet Francimor... Jak vidno, prostor k muzikantskému zrání je více, než dostatečný.


Ivo napsal:

Ještě jednu věc D.a.l.i, když hodíš demáč do placu, tak vždycky musíš počítat s tím, že ho všichni, chtě nechtě, budou srovnávat s profesionálníma nahrávkama. Nebo dobře, hodíš demáč a budeš se chtít bavit jen o aranžích. Co udělat líp, jak uklidnit bubeníka, jakou jinou basovou lajnu nahrát, jestli jsou dobrý texty. Kdybych ti sem hodil nějaký naše demáče, tak se asi zhrozíš jak to blbě zvukově zní. Ale děláme si to proto, abychom zjistili, jak ta skladba celkově vypadá a až poznáme, že to je ono, tak potom s tím frrrr do studia. A od toho demáče jsou, tak proč vyhazovat litr za písničku...

Na druhou stranu proč ne, když už to srovnávají s profi nahrávkami, tak si aspoň člověk udělá názor, co a jak je třeba zlepšovat a kam investovat.
Jinak Ty myslíš asi demáčem to, co nahrajete na zkoušce (taky to děláváme). Pak bychom měli tyto 4 věci nazvat spíše singlem, je to studiová nahrávka se vším všudy v dané kvalitě odpovídající ceně, zvukařským a muzikantským zkušenostem.

Uff, to je zase příspěvek nekonečný jak vesmír sám smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

35

Re: Naše mládežnické demíčko :)

wimpator napsal:

...me se to libi ...ten Preclik tam funguje dobre...(je to ten tvuj soucasnej Precl?!) :-)

Tak tak, je to ona, má milá blondýnka smile

Jinak jsem dnes večer vyměnil poťák hlasitosti 250k za 1M, přitáhl šrouby kobylky a uchycení krku, vyměnil na kabelu jacky za Neutriky a musím říct, že z repráků lezou třísky. Na to, že jsou tam snad 4 měsíce staré struny, slušný výkon.

Zítra basu protáhnu na XCampu, tak jsem zvědav smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

36

Re: Naše mládežnické demíčko :)

D.a.l.i napsal:

Jinak jsem dnes večer vyměnil poťák hlasitosti 250k za 1M

V tomhle by mě dost zajímal slyšitelný rozdíl, jestli budeš mít nějaký další postřehy, tak sem s nimi smile

0 xLajků:

37

Re: Naše mládežnické demíčko :)

Taky bych byl rád, kdyby se vyjádřili i odborníci na elektro, co to všechno ovlivní, protože "oficiálně" se používá 250 a 500k
Za sebe - více výšek, ale mám dojem, že cosi slabší signál. Kombo nemá gain, zdálo se mi, že ho musím vyhulit o cosi více.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků: