1

Téma: Struny Aurora Premium Bass Guitar Strings 45-125

Struny Aurora Premium Bass Guitar Strings 45-125

Země původu: USA
Běžná cena: 1.090,- Kč

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1d0ni2r5a35ishu1mqb16b02133.jpg

Popis

Jedná se o potahované struny s hexagonálním ocelovým jádrem a niklovým vinutím s tloušťkami .045"-.065".-.085"-.105"-.125", balené jednotlivě v papírových pytlících, až na strunu H, která je v průhledném plastovém obalu, aby byla vidět průzorem papírové krabičky, tedy struny nijak extra chráněné proti atmosférickým vlivům nejsou, ale měly by být potahované, takže to není nutné.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1d0ni2r5b1k4o1eo43k86v71sfd4.jpg

U potažení se zastavím. Firma Aurora vyrábí hlavně barevně potahované struny podobně jako firma DR, jejíž struny jsem tu taky recenzoval. Aurora ale vyrábí trochu jinou paletu barev.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1d0ni2r5c1fcc15v4et51eh5b055.jpg

Dělají samozřejmě i sadu "multicolor" s více barvami a pak ještě vyrábí speciální struny označené jako Chameleon, které mají průhledné potažení, ale tento potah svou barvu ukáže až pod UV světlem.

Uvažoval jsem, že pro svého modrého pětistruného Music Mana zvolím variantu Blue nebo i zkusím Chameleon Blue, ale po zkušenostech s barevnými strunami DR, kde se barevný povrch na exponovaných místech strun ošoupe, jsem zvolil variantu Clear nebo někde uváděnou i jako Silver. I tuto varinatu označují jako Clear Coating, tedy "průhledně potahovanou". Čím je ale potažená, to jsem se ale nikde nedozvěděl. Zavání to podobnou technologií jako u strun Elixir (recenze), ale tyto struny jsou drsnější než Elixiry, tedy na nějaké teflonové potažení to nevypadá. Ještě výrobce uvádí, že tyto struny obsahují stříbro, což jim údajně poskytuje minimálně dvojnásobnou životnost oproti obyčejným strunám. Ale kde je to stříbro, jestli na povrchu niklového opředení nebo jako součást niklové slitiny, to jsem se opět nikde nedopátral. Ale nějaké stříbro tam asi bude, protože tyto "bezbarvé" struny trochu s přibývajícím časem černají.

Mosazné ukončovací válečky mají všechny stejnou zlatou barvu a struna je bez hedvábného opředení konců.

Zvuk

Nové struny samozřejmě zvoní, cinkají, ale nemají tak zvonivý zvuk jako Elixiry, zvlášť struna H postrádá trochu konkrétnost a agresivitu, ale jinak hrají dobře.

Životnost

Životnost je výborná. Pěkný zvuk mají i po třech měsících, ale už ne tak cinkavý. Elixiry hrají jako nové výrazně (mnohonásobně) déle. Takže slib o dvojnásobné životnosti se dá považovat za splněný, ale to je tak všechno.

Hodnocení

Dobré struny, byl jsem na ně hodně zvědavý, proto jsem do nich šel, a také jsem je koupil ve výprodeji za 700 Kč, což je super cena, jelikož opravdu vydrží minimálně dvojnásobek toho, co nepotahované struny za stejnou cenu. Ale také vím, že už si je nikdy nekoupím. Elixiry jsou bez debat lepší, Aurory mě začaly po třech měsících trochu štvát, ač měly furt velice slušný zvuk. Každopádně jestli toužíte po barevných strunách, tak jestli i ty s barevným potahem hrají a vydrží stejně jako tyto, tak je můžu rozhodně doporučit, jelikož jsou daleko levnější než prakticky stejné struny DR.

Oficiální stránky: https://aurorastrings.myshopify.com

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků: