Výsledky poslechových zkoušek zde:
Zesilovače:
Hughes Kettner QT600
lampový preamp Aguilar DB659
Aquilar Tone Hammer (preamp/direct box)
koncák Warwick Hellborg Stereo Power 2x250W
kombo MarkBass MINI CMD 121P
Bedny:
Aquilar GS 112, Aquilar DB 112, Glockenklang Space Deluxe 12", EBS Neo 112
Basy:
MM Sray 3p. eq, Sandberg California JJ4, Vintage Precision, Standa Lysák bezpražec, Fender USA Precision

Moje subjektivní charakteristika:
QT600 - simuluje lampový zesilovač. Hraje nahlas i při lehké hře pravou rukou (čudlík Growl komprimuje), přidáním Growl kromě lampového kompresoru naskočí spousta harmonických, které tvoří tlustý zvuk. Korekce jsou na sobě nezávislé (paralerní). Zvuk není protivný při velké hlasitosti (je kulatý).
preamp Aguilar DB659 - oproti QT600 produkuje tenčí zvuk.
Aquilar Tone Hammer - tranzistorový zvuk (Hi-Fi) neutrální
Warwick Hellborg - nevyjadřuju se, jen zesiluje. Víc by napsal Radim. Prý se s Aquilarem preampem dobře snáší (zkoušel víc koncáků)
MarkBass MINI CMD 121P - zesík slušně tlačí (na externí bedně). Zvuk je ostrý jako u tranzistoráku. Samotné kombo trpí na svoji malou skříňku. Žlutý reprák by dal ze sebe víc, mít odpovídající větší bednu jako ostatní boxy v testu. Malá litráž je kurevsky cítit. Jako sedátko MarkBass vyhověl, dál jsme se jím nezabývali (zvukem nemá na větší "konkurenty"). Abych ho úplně nepomluvil, s externím boxem až na tu ostrost ve výškách hraje. Výhoda, je to malý, lehký a žlutý (pěkný moderní design).
Bedny:
U obou Aguilarů ocituji Radima viz přechozí vlákno. Charakteristika sedí.
GS - představuje modernější linii zvuku aguilar, spodek měkkej, výšky jiskří, bedna jde méně do středů, celkově vyrovnanej moderní zvuk,
DB - hutnej bas, víc medovej než GS, hodně punch středy, výšky méně, celkově vintáž, box se malinko hůř prosazuje než GS, jakoby by permanentně stažená tonová clona, nebo hozená deka, má svoje kouzlo, kterému jsem podlehl
Spolu si oba Aquilary dobře rozumí. Poskytují klasický zvuk, nesměrují (narozdíl od EBS). Sound je příjemný, barevný, měkký. Zkrátka teče med.
EBS - dravec. Hlasitý silně průrazný box ve středech. Má svůj charakterický zvuk. Rychlý reprák. Je však cítí menší litráž. Reprák by dal víc, kdyby měl větší bedýnku.
Glockelang - rovný, nikde nic netrčí, repro rychlý. Dá se říct Hi-fi bedna. Oproti Aquilaru je sterilnější. Poskytuje středy, nemá hrb v basech.
Kombinace:
QT600 + Aquilar GS a DB
Zesík produkuje tlošťku (ty harmonické). Spolu s klasickým zvukem Aquilaru je toho medu až moc. Ztráci se srozumitelnost, sestava víc hučí jak hraje. QT600 však poskytuje pevný bas. S Aqui bednama byl měkký (z beden) a pevný ze zesáku (fetový koncák). Docela mne ten zvuk bavil. Bezpražec byl však moc zharmonizován (ztluštěn), ale krásně mňoukal (akčně zasahoval kompresor na QT600).
Precl i Sray, zvuk byl moc měkký - málo drzý. Nebylo to ono.
Aguilar DB659 + Hellborg s bednama Aquilar
Líp si rozumí než s QT600. Zesík s preampem produkují tenčí zvuk a méně basů. Basy jsou měkké i ze zesíku (přirozeně znějící), boxy nehučí. Když se bezpražec prohnal ještě přes Aquilar Tone Hammer (přidalo se tam středů), tak měl takový ten správný středový tenčí zvuk. Nemňoukal však tak pěkně jako s QT600 (sestava nemá kompresor). Hrál klasičtěji měkce a barevně.
Opět Precl i Sray, zvuk byl ne tolik měkký, ale stále málo drzý. Nebylo to pořád ono.
QT600 + EBS a Glock
Precl i Sray to bylo ono. Sray měl konečně svůj charakter, Precl byl správně drzý a sprostý. EBS nejede tak nízko, Glock ho doplňuje. Spolu se mne oba boxy až tak nelíbí. Každý hraje jinak, po svém. Nejsou si podobné, jako oba Aquilary. Aquilar GS a DB jdou spolu do páru. To 2x EBS 112 jsou jak jeden muž. Spolu nářez. Ale mohli by být barevnější. Glock tu barevnost má. Chybí mu však ta drzost a průraznost EBS.
Nezmíňuji se o Sandbergu California a Vintage PB. Na ty se moc nehrálo. Sandberg je relativně hodná uhlazená vyrovnaná basa. Aktivka lehce krade dynamiku jako každá aktivka. Je to basa s moderním zvukem. Má design Fendera JB, ale zvuk má svůj. Zpracování luxus.
Vintage Precl je o chlup silnější pronikavější jako USA Preclík. Radši jsme na test sáhli po basách Sray, Precl USA a bezpražec, charakterově jiné basy.
Tom se vyjádřil, že ho Precl baví a Sray ostatně taky. Já tvrdím, že blondýnu a brunetu je potřeba mít doma :-)




Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ