1 Naposledy upravil: Tomas-Bass (19. 03. 2008 14.46:46)

Téma: Hughes & Kettner Quantum QC 415

Ahoj lidi, nemáte náhodou někdo zkušenosti s tímto kombem? http://hudebniraj.cz/hudebni-nastroje/n … ?ItemIdx=4
Nemá to HF hornu, ale nějaký zvláštní reprák, co je v něm ta horna zabudovaná. Chtěl bych vědět, jestli je s tím možné hrát slap?

Vintage Jazz bass VJ74
Vintage Precision bass V4
Roland Bass Cube 30W
0 xLajků:

2

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

mozne to je, ale nezni to smile
ne vazne.. nekde uz tu je na tehle apec thread (nebo na tu radu Quantum vseobecne), tak pohledej. Chtel jsem to kombo, vyzkousel jsem si ho v obchode a chtel jsem ho, vyzkousel jsem si ho sam ve zkusebne a porad jsem ho chtel.. ale hned jak jsem to zkusil s kapelou tak ani za zivy prase smile

Netlaci, a treba ta 2x10 Quantum basuje daleko vic jak tohle.
Osobne bych ti doporucil vyzkouset tu 2x10, hraje mohem lip.
A uricte zkus 1x12 to by mohlo hrat velmi dobre. Ty zesaky v tech kombech jsou moc dobry, ale ta bedna proste nema objem, coz u te 1x15 je strasne poznat.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

3

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

2x10" hraje jak divé, doporučuju....

0 xLajků:

4

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

Tomas-Bass napsal:

Ahoj lidi, nemáte náhodou někdo zkušenosti s tímto kombem? hughes-kettner-quantum-qc415
Nemá to HF hornu, ale nějaký zvláštní reprák, co je v něm ta horna zabudovaná. Chtěl bych vědět, jestli je s tím možné hrát slap?

Mam Kettnera, hraje to jako z praku smile resp. mam dva Kettnery - Basskick200  a QC415 - oba s 15" repro. BK200 je standradni tranzistor s emulaci lampy a ma 15' Eminence a hornu a 32kg - zatimco QC415 je hybridni zesilovac a ma neodymovy repro a 24kg. Na rovinu receno, na place nic nepoznas, ve studiu nic nepoznas, takze zalezi na tom, kolik mas penez a jak mas silne bednaky.... smile cenovy rozdil je fakt dost velky, ale rozdil ve zvuku (horna x nehorna) je fakt minimalni. Vysky jsou excelentni, spis je musim stahovat.

Vybavení: 75% = ruce, potom ten zbytek (Inspector, Bláža, Jedovka, Maruška, Frettless, Pedro, Kettner a Temelín)
0 xLajků:

5

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

Axlík napsal:

mozne to je, ale nezni to smile
Netlaci, a treba ta 2x10 Quantum basuje daleko vic jak tohle.
Osobne bych ti doporucil vyzkouset tu 2x10, hraje mohem lip.
A uricte zkus 1x12 to by mohlo hrat velmi dobre. Ty zesaky v tech kombech jsou moc dobry, ale ta bedna proste nema objem, coz u te 1x15 je strasne poznat.

Axliku promin, ale nesouhlasim. Nas bubenik ma Pearly s 24' slapakem a pretlacim ho, kdy si vzpomenu. A nehrajeme fakt potichu. Mam citlivost na 3/4 a hlasitost min nez pul... a obcas vidim, ze se ta membrana trochu pohybuje smile Ty komba tlaci neuveritelne a prebytek vykonu pro dalsi box tam taky je.... smile notabene, kdybych to neutlacil, tak pod to postavim 4x10 a utrhne mi to nohavice smile

Vybavení: 75% = ruce, potom ten zbytek (Inspector, Bláža, Jedovka, Maruška, Frettless, Pedro, Kettner a Temelín)
0 xLajků:

6

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

hm... tak asi mas nejakej vzacnej kousek. Me s tim kapela poslala do haje a typek co to ma uz dva roky taky rika ze to netlaci. To kombo proste nema hutnej sound, ty 2x10 basujou uricte vic.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

7

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

Je pravda že ty 2x10" "víc tlačí". O Quantum aparátech toho vím hodně a QC415 mi připadá jako takový "allround" řešení.

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: Kubš (23. 03. 2008 11.33:37)

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

ale tak měli byste si hlavně srovnat co kdo hraje a co kdo očekává od basy...u axlíka vím co on čeká a chápu že je pro něj důležitej ten spodek-sice ne uplně souhlasím ale tuším co skrývá pod pojmem tlačba....
i přesto slovo tlačit uplně bytostně nenávidím....vůbec nic o apci neříká o jeho kvalitě zvuku apod.....pro mě když někdo povídá že to tlačí tak mí říká asi tak stejně jako že chleba je z mouky ale ne o tom jestli je dobrej.


a z mojí zkušenosti lecky "netlačí" (když přistoupím na terminologii) basa, nebo basákovo nastavení, nebo celkově celej basák big_smile(ale to už je asi spíš na doktora big_smile )

basa se nemusí nutně prosadit přes basy, to bysme pak mohli mít jen E strunu a subbasovat do spod

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

9

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

takze dobre, upresnim to :
to kombo duni naprazdno... smile
nebo taky proste jenom duni naplacato.
vakuove duni.
astmaticky funi.

uz nevim jak to rict, proste ta 2x10 je stokrat lepsi smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

10

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

no dyt tak to stačí a čím to je??
tím že nejsi 15ckář smile taky jím nejsem ... od doby co sem přešel na 10tky tak bych neměnil

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

11

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

Díky všem za odpovědi, pojedu to kombo co nejdřív vyzkoušet a uvidím a hlavně uslyším, jak to bude hrát. smile Myslím si, že H&K je dobrá značka oproti jiným, které zdobí nápis Made in China sad

Vintage Jazz bass VJ74
Vintage Precision bass V4
Roland Bass Cube 30W
0 xLajků:

12

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

Kubš napsal:

no dyt tak to stačí a čím to je??
tím že nejsi 15ckář

ale hovno, hral jsem na 15 co se mi libily (a rozhodne byly z levnejsiho ranku nez je Quantum). Nejsem vyhranenej hornak nebo dolnak (10" nebo 15" smile ), sam hraju na 4x12 ale proste to kombo ve verzi s 15 repro je nahovno. Zesak je dobrej jako svine, ten se mi moc libil a kdyz jsem to dal do svyho boxu tak to hralo moc pekne, ale proset ta krabice je moc mala aby to hralo.

Tomas-Bass napsal:

Díky všem za odpovědi, pojedu to kombo co nejdřív vyzkoušet a uvidím a hlavně uslyším, jak to bude hrát.

prosimte az to budes zkouset, tak pokud to bude jen trosku mozny, tak to zkus s kapelou. Ja si zjistil znamyho co to ma uz dva roky a pujcil si to od nej na zkousky s grupou. Na krame se mi ten zvuk taky strasne libil, ale kluci v kapele me pak s tim poslali do riti a meli pravdu.

Treba se ti ten zvuk bude libit i s kapelou (podle tvyho gearu to bude asi dost kvalitativni skok) ale za ty prachy se uz da sehnat neco lepsiho.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

13

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

Axlík napsal:
Kubš napsal:

no dyt tak to stačí a čím to je??
tím že nejsi 15ckář

ale hovno, hral jsem na 15 co se mi libily (a rozhodne byly z levnejsiho ranku nez je Quantum). Nejsem vyhranenej hornak nebo dolnak (10" nebo 15" smile ), sam hraju na 4x12 ale proste to kombo ve verzi s 15 repro je nahovno. Zesak je dobrej jako svine, ten se mi moc libil a kdyz jsem to dal do svyho boxu tak to hralo moc pekne, ale proset ta krabice je moc mala aby to hralo.

Tomas-Bass napsal:

Díky všem za odpovědi, pojedu to kombo co nejdřív vyzkoušet a uvidím a hlavně uslyším, jak to bude hrát.

prosimte az to budes zkouset, tak pokud to bude jen trosku mozny, tak to zkus s kapelou. Ja si zjistil znamyho co to ma uz dva roky a pujcil si to od nej na zkousky s grupou. Na krame se mi ten zvuk taky strasne libil, ale kluci v kapele me pak s tim poslali do riti a meli pravdu.

Treba se ti ten zvuk bude libit i s kapelou (podle tvyho gearu to bude asi dost kvalitativni skok) ale za ty prachy se uz da sehnat neco lepsiho.

Zkusím to i s kapelou to je jasné, myslím, že se s prodavačema v obchodě nějak rozumně domluvím :-) A mimochodem co máš na mysli pod pojmem něco lepšího?

Vintage Jazz bass VJ74
Vintage Precision bass V4
Roland Bass Cube 30W
0 xLajků:

14

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

Tomas-Bass napsal:

A mimochodem co máš na mysli pod pojmem něco lepšího?

myslim hlavu + box.
To kombo stoji novy pokud vim kolem 28 tacu, ne? jety kolem 20cky...
za oboji se da poridit slusnej box s hlavou, radit jaky ti nebudu, bo kazdej mame jiny usi. Jestli muzes tak to nekupuj novy, je to, jako bys vyhodil tretinu tech penez z okna... ja vim, ze jestli tomu moc nerozumis nebo to plati rodice tak mas strach koipit neco z druhe ruky, ale je to proste tak.

Hele ja treba ted prodavam komplet apec - celoflasku hlavu HOCKE (vylepsovanou Pavlem Horkym (HOT) 120W a homemade box 1x15+2x10 s repro Eminence, to cely za 14 tacu....
je to dobrej apec a dobra cena a urcite to neni jedina slusna nabidka, na hudebnibazar.cz toho sezenes dost... za cenu toho komba novyho sezenes podstatne lepsi apec z druhe ruky

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

15

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

Axlík napsal:

ja vim, ze jestli tomu moc nerozumis nebo to plati rodice tak mas strach koipit neco z druhe ruky, ale je to proste tak.

v čechách to zas tak jasný není....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

16

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

ale jo....prave proto jak moc jsou ty ceny v kramech narazeny vysoko...
vzdyt se to lisi i kram od kramu dost...
ja kdyz jsem shanel tu 4x12 od marshallu co ted mam, tak na bazaru se bohuzel pouzita absolutne nevyskytovala (a nevyskytuje doted) a treba v musiccentru neboli audioteku ten box meli za nejakejch 22 tacu... a nakonec jsem ho koupil za 17800kc v musikmanii a jeste do tydne a s ochotou nebyvalou.

to HK QC 415 stoji novy kolem te 30ky a v brne v musicdata mi typek nabidl cenu 26...

a jety se pohybuje (i kdyz taky neni moc k videni) kolem 20 a to uz je dost rozdil...

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

17

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

ne tak já myslel spíš že tady lidi moc o apce nedbaj a fakt to chce vědět původ

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

18

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

Čus,
hele, jestli to ještě nemáš a nakonec se rozhodneš koupit nový, kup to z Thomanna, je to odzkoušený, pošlou to zdarma a vyjde to o dost levnějš než tady u nás, nemusíš už platit o nic víc, tady u nás si na to nasazujou fakt dost navíc...já takhle koupil svojí 4x10 (tenkrát to vyšlo asi o 7tisíc lacinějš) a jsem výsostně spokojenej, zatím mne nezradila a tón je podle mne pěknej - zkrátka H&K mi přijde jako dobrej výběr.
CO se týká toho bazaru jak píše Axlík, jasný, je to lacinější, ale osobně si myslim, že to už musí bejt člověk trochu zkušenej, aby nekoupil čučku za velký prachy. A navíc, záruka je záruka smile

DEAN export 4, Peavey DynaBass 4 MKII. (RM Pickups BHB44), Boss GT6B, H&K QS410PRO, ESH RaptorIII.
Jinak vobě ruce nemotorně levý...a jsem prase, neb basu kreslim, někdy míň, někdy víc, někdy vůbec, někdy pastelkou
0 xLajků:

19

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

peepa napsal:

Čus,
hele, jestli to ještě nemáš a nakonec se rozhodneš koupit nový, kup to z Thomanna, je to odzkoušený, pošlou to zdarma a vyjde to o dost levnějš než tady u nás, nemusíš už platit o nic víc, tady u nás si na to nasazujou fakt dost navíc...já takhle koupil svojí 4x10 (tenkrát to vyšlo asi o 7tisíc lacinějš) a jsem výsostně spokojenej, zatím mne nezradila a tón je podle mne pěknej - zkrátka H&K mi přijde jako dobrej výběr.
CO se týká toho bazaru jak píše Axlík, jasný, je to lacinější, ale osobně si myslim, že to už musí bejt člověk trochu zkušenej, aby nekoupil čučku za velký prachy. A navíc, záruka je záruka smile

Já to budu mít taky za dobrou cenu (známosti v musicdatech):), ale každopádně díky za radu. Zpočátku jsem uvažoval, že bych si to nechal poslat z Německa, ale mám možnost to mít za dobrý peníz i u nás.

Vintage Jazz bass VJ74
Vintage Precision bass V4
Roland Bass Cube 30W
0 xLajků:

20

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

peepa napsal:

kup to z Thomanna, je to odzkoušený, pošlou to zdarma

Pokud vim thomann uctuje 500kc pausalne za postu. Nebo se neco zmenilo ?

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

21

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

potvrzuju to co říká Axl o tomhle kombu....

0 xLajků:

22

Re: Hughes & Kettner Quantum QC 415

Nejdříve jsem se chtěl vyvztekat v "Co vás sere", pak zas něco do "Nešvatů Trace Elliot" a pak jsem našel tohle vlákno, tak ho trochu oživím.

Koupil jsem tohle Quantum do jednoho menšího projektu, ať nemusím tahat Elliota. Včera jsem ho vzal na zkoušku do ka pely, kde hrajemu blues, blues-rock. Samo o sobě dobré, jen mi připdaá, že při větší hlasitosti trochu docela dost duní. Ale po přepojení zesilovače Quantum 400 na boxy T.E. 210 a 1518 z novější řady jsem si sed na prdel. Ten zvuk, co na hlavě T.E. 1200-12 jde nakroutit jen s těží, tak u toho Quanta šel prakticky hned. Žádé dunění, agresivita nebo až dravé HiFi, i když i to všechno, asi kromě HiFi, by tam nakroutit šlo. Ale kulatý medově měkký zvuk do blues a přitom konkrétní při minimálních korekcích a 1/3 Tube Growlu . Yamaha TRB s hlazenkama od Thomastiku. Samozřejmě Squér s Elixírama je o poznání tvrdší, rockovější , dravější.

Tak to budu muset celé přehodnotit. Sere mě jak to bude asi vypadat. Na "zelených" boxech od Elliota bude modré Quantum. No to mě pos... A hlava 1200 bude čekat někde v koutě, protože na ten další projekt to už je fákt moc siné hovado. A k tomu všemu sehnat něco dalšího. Tohle mi bude chivlku trvat, než to překousnu. :-)

Dodatek
Quanta se týká jen okrajově. Varování pro majitele Ampegu: Následující text obsahuje drastické a potenciálně psychicky nebezpečné informace.



Je znát, jak jsou někteří naučení na jakýsi Ampeg huhl. Když to Quantum jelo na výkon už hodně za půlku, že to začalo fakt nepříjemně dunět, tak se bubeníkovi rozzářili oči a že prej to hraje skvěle, úplně jak Ampeg :-) On je z předchozích kapel a jedné souběžné zvyklý na Ampeg kombo 1x15 a pak zase nějaký Ampeg s 1x15 boxem. A když to přestalo dunět, tak už to prý nebylo ono. By jeden nevěřil. :-D

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků: