1

Téma: stupnice

kdyby se nááhodou někomu chtělo sem hodit odkaz nebo mi poslat na mail dunde.e@centrum.cz  stupnice buď v tabech nebo v notách(budu si je muset přeložit) tak bych mu byl vdečný

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

2

Re: stupnice

www.activebass.com

bassics/ scale arpeggio finder

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

3

Re: stupnice

nechtěl sem zakládat nový tema..
sem absolutní začatečník a potřebuju poradit, jak rozkládat jednotlivý tony.
když např. hrahu dokola 4 akordy C G A F , tak jak to rozložim,aby to ladilo.Vim že je spousta možností. poradí někdo,nebo pošle něco třeba na mail? Jo a noty vubec neumim,tak sorry
díky moc

Jolana D- Bass, snímače R.M ,mam jí moc rád
0 xLajků:

4

Re: stupnice

Je důležitý, abys věděl, co je dur, mol, 7 , mai, atd, atd...
Chca nechca je potřeba trocha ty teorie. Ale dyž se naučíš základy, pak to půjde samo...

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků:

5

Re: stupnice

No a nauč se molový a durový stupnice. A ty tóny tam můžeš hrát.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

6

Re: stupnice

http://img227.imageshack.us/img227/5956/akordyly9.th.jpg

Tohle je vzorek pro akordy od A, dalsi ziskas posunem na pocatecni ton.
Delku jednotlivych tonu muzes menit ruzne (misto prvni pulky hrat treba 2 ctvrtky) nebo se zas vracet k vychozimu tonu.

0 xLajků:

7

Re: stupnice

a co je to ten dur,mol,7,..:)?

Jolana D- Bass, snímače R.M ,mam jí moc rád
0 xLajků:

8

Re: stupnice

http://www.pixy.cz/apps/stupnice/

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

9

Re: stupnice

mají to sice hezky udělaný, ale moc tomu nerozumim:(
budu si asi muset najit někoho kdo mi to vysvětlí...

Jolana D- Bass, snímače R.M ,mam jí moc rád
0 xLajků:

10

Re: stupnice

No zaklad je abys vedel co je kde na strune za ton.
Prazdne struny od nejslabsi jsou-G,D,A,E.

Stupnice C dur: c,d,e,f,g,a,h,c

http://img526.imageshack.us/img526/8159/cdurys9.th.jpg

0 xLajků:

11

Re: stupnice

mili napsal:

a co je to ten dur,mol,7,..:)?

dur je "normální" akord (D,A,...) a mol takový ten "rozbrečený" big_smile (Dmi, Ami,...)

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

12

Re: stupnice

Dunde.e napsal:
mili napsal:

a co je to ten dur,mol,7,..:)?

dur je "normální" akord (D,A,...) a mol takový ten "rozbrečený" big_smile (Dmi, Ami,...)

Jojo, tak to slysime a muze za to tercie v akordu... mala/velka... kdyz si to clovek uvedomi, prijde na to, v cem se ty stupnice lisi a je uplne jedno, ve sve podstate, jak se jmenuji, mysleno zakladni ton...

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

13

Re: stupnice

To milli : nechci tu vypadat jako svině, ale rád tyhle a samozřejmě i jiný věci vysvětluju za peníze a osobně i s nástrojem. Aneb Danovy lekce basy smile

0 xLajků:

14

Re: stupnice

tady mas jeste par obrazku abys to lepe pochopil, jinak doporucuju nejakou ucebnici: tohle je z Rockova baskytara jednoduse--Dietrer Petereit.

http://img224.imageshack.us/img224/5947/p1010802mr5.th.jpg

http://img224.imageshack.us/img224/3264/p1010803ga2.th.jpg

http://img226.imageshack.us/img226/5301/p1010804ih9.th.jpg

hodne zdaru pri uceni

0 xLajků:

15

Re: stupnice

chlapi dík,zkusim se do toho zabrat...

Jolana D- Bass, snímače R.M ,mam jí moc rád
0 xLajků:

16

Re: stupnice

Mrkni ke mně:
http://sweb.cz/BuBass/hudebniny/stupnice/

Fender Jazzbass American Deluxe, Basswood GJK
SWR 550x,  Hocke 1x15" a 4x10", Fender Rumble
http://www.jimiband.cz
0 xLajků:

17

Re: stupnice

bubass: máš to taky hezký,ale mě to stejně nic neříká:(
to je dělaný v tabech?

Jolana D- Bass, snímače R.M ,mam jí moc rád
0 xLajků:

18

Re: stupnice

Jeste by ti mohlo pomoct tohle, je to obrazek hmatniku s popisem kde je ktery ton.

http://img218.imageshack.us/img218/6256/p1010805ee0.th.jpg

0 xLajků:

19 Naposledy upravil: Lukáš (20. 03. 2008 10.45:56)

Re: stupnice

Hm...tak to je hezké... větší ránu pod pás sem si nedokázal představit..
Asi rok si myslím,že hraju a umím stupnice,ale asi sem teda na velkym omylu..
Mě to už přišlo divný v tom Guitar Pru,že ty tóny tam vůbec nejsou..přitom ty stupnice jsem se učil z kytarový knížky,jenom jsem vynechal struny. Je ale dost divný,že mi to nepřišlo do týhle doby divný,takže to asi trochu pasovalo.
Jinak děkuju BuBasovi za ty stupnice v tabulaturách smile
Zajímalo by mě,co jsem vlastně hrál..
Třeba tohle byla moje "stupnice Cdur"

G|--------------5-7-   
D|----------5-7-----
A|------5-7---------
E|--5-8-------------

a tohle "stupnice Amoll"

G|--------------2-5-
D|----------2-5-----
A|------3-5---------
E|--3-5-------------

Nevíte,odborníci,co jsem vlastně hrál??? Asi to byla nějaká blbost a sem teďka docela naštvanej,že sem si myslel,že ty stupnice fakt umim.....

0 xLajků:

20 Naposledy upravil: Dunde.e (20. 03. 2008 11.12:08)

Re: stupnice

Lukáš napsal:

Nevíte,odborníci,co jsem vlastně hrál??? Asi to byla nějaká blbost a sem teďka docela naštvanej,že sem si myslel,že ty stupnice fakt umim.....

Obecně mám z tebe pocit že si myslíš že to fakt umíš a to ve všech směrech..trochu pokory by neuškodilo. Ty tvoje stupnice jsou divné...a ještě divnější je že si žil v tak milné představě. CDFGAHC se zpívalo v 1třídě. A ta stupnice nebyla uplakaná..tvoje "durová" je spíš "molova pentatonika".
Jinak stupnic je moc druhů a chce to trochu znát i souvislosti, pokud se chceš jima zabývat. A hlavně základ, vědět že stupnice Cdur je CDEFGAHc  celkem 8 tonů v jedné oktávě a né 6.
Opravdu pokoru a víc sebekritiky příště až budeš chtít ukázat že punk máš v malíku. Myslím že ještě budeš muset dost dlouho hrát abys zjistil že to nemáš tak zmáklé jak si myslíš.
  Nemám rad lidi co umí přadrnčet nějakou stupnici a .... no nic.

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

21 Naposledy upravil: Lukáš (20. 03. 2008 11.22:03)

Re: stupnice

K takovem lidem fakt nepatřim,můžu říct,že to,co sem se naučil,sem se dost nadřel.. ale dost mě to teďka fakt naštvalo,neodvedeš si představit situaci,kdy se učíš stupnice třeba půl roku a pak po dlouhý době zjistíš,že ty stupnice vlastně vůbec stupnicema nebyly..vůbec nechápu,jak se to mohlo stát..
Teď,když nad tím tak přemýšlím,sem asi fakt uplnej magor,že mě to s tou Cdur nenapadlo sad sad sad
Naštěstí to nevypadá tak těžce,ale budu se muset všechno přeučit.

Dunde.e napsal:

Opravdu pokoru a víc sebekritiky příště až budeš chtít ukázat že punk máš v malíku

To sem vůbec ukázat nechtěl,tak mě prosím nechytej za slovo,šlo jenom o tu rychlost,ale to už sem psal..

Dunde.e napsal:

Myslím že ještě budeš muset dost dlouho hrát abys zjistil že to nemáš tak zmáklé jak si myslíš.

Tak tohle je moudro ze života (a to teďka myslím smrtelně vážně). Mám šílený mezery a na některý budu narážet ještě dost dlouho.

0 xLajků:

22

Re: stupnice

Lukáš napsal:

neodvedeš si představit situaci,kdy se učíš stupnice třeba půl roku a pak po dlouhý době zjistíš,že ty stupnice vlastně vůbec stupnicema nebyly... Naštěstí to nevypadá tak těžce,ale budu se muset všechno přeučit

No, to si fakt nedovedu představit. Umím na basu velký houby, ale durovou stupnici jsem poznala, ještě než jsem se naučila basu vůbec držet. A i kdybych to po sluchu nepoznala, tak by mi minimálně přišlo divný hrát C dur od G.
Durová stupnice opravdu nevypadá těžce a ani neni. Řekla bych, že je primitivní. Hraná obtón je ideální na ranní rozehrání ještě v polospánku smile

Lukáš napsal:

Dunde.e psal(a):

    Opravdu pokoru a víc sebekritiky příště až budeš chtít ukázat že punk máš v malíku

To sem vůbec ukázat nechtěl,tak mě prosím nechytej za slovo,šlo jenom o tu rychlost,ale to už sem psal..

Osobně z tebe mám stejný pocit jako Dunde.e. Myslím, že nejde jen o tento případ.

Fender Jazz Bass Special MIJ mid 80's - SD Bassline SPB-2, STK-J2b
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: Lukáš (21. 03. 2008 23.09:12)

Re: stupnice

Asi tak působim... těžko říct,co mám udělat,abych si tady zlepšil reputaci
Asi míň plkat a víc hrát smile
Patřím do tý kategorie hráčů,kteří spíš víc hrajou než myslí a pak to dopadá blbě.

0 xLajků:

24 Naposledy upravil: Dunde.e (22. 03. 2008 00.41:59)

Re: stupnice

Lukáš: Napsal sem ti tam nějaké cvičení, tys ho zhodnotil že tak za hodinu chytneš na to ten správný klíč a pak už to je vyřešené. Přitom sem tě jasně upozornil že to snadné není, to cvičení jako většina, nemá žádný strop. I kdybys ho dal mistrovi basákovy tak by v něm dokázal nasekat chyby (hrál by ho třeba dvakrát tak rychklo jako amatér). Přitom rychlost musí být spojena s kvalitotou !!!  Uvědom si že to není jen o tom přehrát nějakou stupnici, nebo ji umět. Kdyžtak už zahrát ji a to ve velkém stylu. Tzn. když ji budeš chtít hrát přesně a stejnoměrně tak tak musí znít, pokud chceš akcentovat musí to tam být a když pojedeš s metronomem a budeš chtít jet přesně (jakože všechno bys měl cvičit s metronomem) tak to musí na sobě sedět a zadek na nočníku a to vše v malém i rychlém tempu.
   Stupnice ti ale v technice nepomohou, není to cvičení je to spíš takový dešifrovací kód. Lze z nich poskládat ruzné cvičení, ale hrát např Cdur a ještě jen v jedné oktávě je docela nanic, protože tam ty prsty moc nepocvičíš (prsteník použieš jen jednou). Nauč se Durovou a obyč. Molovou(aiolská)....až začneš zkoumat jak se skládá který akord tak ti to pomůže. Ale nejlepší by bylo to fakt v tém případě s někým konzultovat.
   A začni to brát s respektem. Knižku taky nestačí jen přečíst - proletět očima, musíš ji pochopit, něco přečíst vícekrát znovu se vrátit, zamyslet se nadtím a říct si jestli to je myšleno tak nebo naopak.

Pozn. Když už hraješ ty stupnice, tak si říkej které tony zrovn hraješ. A za domácí úkol si zahrej C dur a Amol. Mohl by si přijít na jednu zvláštnost smile DETEKTIVKA
Předpokládám že dokážeš pojmenovat jednotlivé tóny na hmatníku, pro jistotu
Gstruna  g     g#    a      a#    h       c      c#     d      d#     e                g
Dstruna  d     d#    e      f       f#     g      g#     a      a#     h                d
Astruna  A     A#    H     c       c#     d      d#     e      f       f#               a
Estruna  E      F      F#    G      G#    A      A#    H      c      c#   d    d#   e   ....
             0      1      2      3      4       5      6       7      8      9    10   11   12 .....

Slabší nátury ať nepokračují dále v čtení a kdyby náhodou tak to moc neřešte a neptejte se proč smile berte to jako zjevenou pravdu smile
i u tohoto popisu jsou různé "špeky" že např c# je to samé jako des ale přitom to je jiné big_smile. Asi nejednodušeji řečeno, když jdu z C o půltón nhoru tak je to C# (Cis), kdbych šel z D o půltón dolů pak je to Des. Dříve to byly dva zcela různé tony (Cis,des) a např na varhanech pro každe tento ton byla samostatná klapka. U temperovaných nástroju zní ty tony stejně (sjednotili se) ale v hudebním zápisu se to píše podle určitých zákonitosti.
    A H se zančí někdy B (na ladičkách je většinou tak označené) a Místo A# se dost používá zase B big_smile  ....asi záleži v jaké poloze zeměpisné šířky a délky se člověk zrovna nachází smile

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

25

Re: stupnice

měl bych tu jeden takovej technickej dotaz smile po prečtení tohohle tématu  jsem se odhodlal snížit moji nevědomost a chtěl bych se je pomalinku naučit. Díky Bubasovi mám na jeho stránkách zapsaný všechny stupnice,  jen se chci ujistit zdali tenhle tabulaturový zápis je k tomu správně, přikládám>> http://www.perihelium.xf.cz/stupnice_Ami.gif

fantomas odstranil obrázek
snad nepohoršoval ? smile - ne, ale dělal bordel...
0 xLajků:

26

Re: stupnice

No, já teda nevim, ale přijde mi, že tam má Bubas chybu. Já hraju stupnici A moll v aiolskym modu takhle:

G|--------------------
D|---------------5-7-
A|--------5-7-8------
E|-5-7-8-------------


G|---------------0-2-
D|--------0-2-3------
A|-0-2-3-------------
E|---------------------

S malou sextou -  A,H,C,D,E,F,G,A.

Ale Bubas to tam má jinak. Je to s velkou sextou, tudíš dorský mod. A,H,C,D,E,Fis,G,A.

Kde je zakopanej pes?

Fender Jazz Bass Special MIJ mid 80's - SD Bassline SPB-2, STK-J2b
0 xLajků:

27 Naposledy upravil: Lukáš (22. 03. 2008 15.06:52)

Re: stupnice

Tak hmatník už tak nějak znám...asi třetí den u toho přemejšlim fakt hodně,abych pochopil,co je třeba malá a velká tercka (rozdíly v počtu půltónů..) apod.
JUráŠ: Na nastudování těchlech znalostí se mi asi zatím nejvíc osvědčila wikipedia,docela sem to i pochopil.

Dunde.e napsal:

A H se značí někdy B

No.. a to je právě ten problém..jakej je rozdíl mezi stupnicí Hdur a Bdur???
Vůbec sem to nepobral..trochu to tady rozepíšu..je mi jasný,že v tónech se to moc neřeší,protože to je to samý (myslim,že Amíci píšou B místo H),ale když sem viděl ty stupnice,tak sem to nepochopil.

Stupnice      tóny                                      předznamenání

H dur         h cis dis e fis gis ais h         5#
B dur         b c d es f g a b              2b

Takže to je vlastně to samý? Nebo jak mám poznat,kdy je H a B? Protože sem koukal,že je mezi tím rozdíl i v akordech (Hmi a Bmi,Hdur a Bdur)

0 xLajků:

28 Naposledy upravil: Lukáš (22. 03. 2008 15.09:44)

Re: stupnice

Jo a jo....teďka koukám,že Bb se značí někdy jako Ais/B..ale stejně to furt nechápu

0 xLajků:

29

Re: stupnice

Dunde.e napsal:

...asi záleži v jaké poloze zeměpisné šířky a délky se člověk zrovna nachází smile

Jedine. Jak hezky Wikipedie rika (ted nevim, esi Ceska, Nemecka, nebo Anglicka), ze oznaceni naseho tonu H pouzivaji oznaceni B pouze: Americani, Turci a este jeden malej narodek. Zatimco vsichni ostatni pouzivaji prave ono zminovane H.
Je smula, ze sem hral ze zacatku s jednim Amikem a jednim Turkem sad A taky me stve, ze jen quli respektu, temer kazdej muzikant pise do svyho tabu B misto H (i dyz je treba Slovak) Grrr.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

30

Re: stupnice

Lukáš napsal:

o a jo....teďka koukám,že Bb se značí někdy jako Ais/B..ale stejně to furt nechápu

Obě jsou to durový stupnice, jedna začíná od H, druhá od B (Ais). Poměr půltónů mezi intervalama je tam stejnej. Je jedno, odkud začneš.

Dur:
prima-sekunda: 2 půltóny
sekunda-tercie (velká): 2
tercie-kvarta: 1
kvarta-kvinta: 2
kvinta-sexta: 2
sexta-septima: 2
septima-oktáva: 1

Aiolská Mol:
prima-sekunda: 2 půltóny
sekunda-tercie (malá): 1
tercie-kvarta: 2
kvarta-kvinta: 2
kvinta-sexta: 1
sexta-septima: 2
septima-oktáva: 2

Fender Jazz Bass Special MIJ mid 80's - SD Bassline SPB-2, STK-J2b
0 xLajků:

31 Naposledy upravil: Lukáš (22. 03. 2008 15.54:11)

Re: stupnice

OK,tak to už chápu...ale třeba v mollových stupnicích je Aismoll i Bmoll..
ais moll     ais his cis dis eis fis gis ais     7#
b moll         b c des es f ges as b             5b
To sem z toho jelen roll

0 xLajků:

32

Re: stupnice

Lukáši, logicky, uvažuj logicky. Ukaž mi, kde zahraješ na base his nebo eis. Co se stane s H, když ho zvýšíš o půl tónu? Ozve se C smile . Co se stane s E, když ho zvýšíš o půl tónu? Ozve se F smile . His zní jako C a Eis jako F. Počítej půltóny.

Aiolská Mol:
prima-sekunda: 2 půltóny
sekunda-tercie (malá): 1
tercie-kvarta: 2
kvarta-kvinta: 2
kvinta-sexta: 1
sexta-septima: 2
septima-oktáva: 2

Je to jedna a ta samá stupnice.

Fender Jazz Bass Special MIJ mid 80's - SD Bassline SPB-2, STK-J2b
0 xLajků:

33

Re: stupnice

Mě to vůbec nelezlo do hlavy proč to maj tak napsaný smile teďka je mi to jasný...áá,kdybych radši víc přemejšlel a míň psal

0 xLajků:

34

Re: stupnice

Tak já myslim, že je lepší psát, než pak hrát něco blbě. Podle mně na to jdeš zbytečně složitě. Připomínáš mi našeho fyzikáře za základky - proč to dělat jednoduše, když to jde složitě smile Pokud se v notách nevyznáš, tak se nauč durovou a molovou stupnici podle tabů, a pak už je dáš po sluchu od kterýhokoliv tónu.

Fender Jazz Bass Special MIJ mid 80's - SD Bassline SPB-2, STK-J2b
0 xLajků:

35

Re: stupnice

Hlavně basa i kytara má výhodu v tom, že prstoklad stupnic je furt stejnej. Takže se stačí naučit základní stupnici durovou a mollovou a pak můžeš už jen posouvat a máš Ddur, Gdur atd. To samý platí vlastně i u rozloženejch akordů

Cort B4 OPM
Cort PB1L BK
Go to heaven with bass guitar
0 xLajků:

36

Re: stupnice

Bandaska napsal:

..prstoklad stupnic je furt stejnej..

Prstoklad se prostě musí zažít cvičením.
Mně učitel dával hrát nejdřív durovou stupnici v jedné oktávě, postupně po kvartách, tj od C, F, Bb, Eb, Ab atd.
pak přes dvě oktávy, pak kvintakodry stejným principem, septakordy, všechny možné mollové stupnice (dórská, jónská..přirozená, harmonická, melodická), tím se člověk prostě musí prokousat.
S rostoucím cvikem člověk získá větší přehled a začne chápat souvislosti - co vlastně hraješ a proč to tam hraješ - a  vo tom to je.

Fender Jazzbass American Deluxe, Basswood GJK
SWR 550x,  Hocke 1x15" a 4x10", Fender Rumble
http://www.jimiband.cz
0 xLajků:

37

Re: stupnice

BuBass napsal:

S rostoucím cvikem člověk získá větší přehled a začne chápat souvislosti - co vlastně hraješ a proč to tam hraješ - a  vo tom to je.

Furt cekam kdy to u me prijde.....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

38

Re: stupnice

spider napsal:

Furt cekam kdy to u me prijde.....

Neboj, do tri let je to u Tebe jak na koni wink wink wink

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

39

Re: stupnice

d.a.l.i napsal:

Neboj, do tri let je to u Tebe jak na koni wink wink wink

Pisu si do kalendare.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

40

Re: stupnice

spider napsal:

S rostoucím cvikem člověk získá větší přehled a začne chápat souvislosti - co vlastně hraješ a proč to tam hraješ - a  vo tom to je.

Juj, taky bych to chtel uz umet chapat. To mi prijde jako ten zasadni zlom a posun, ktery se zatim nedari...

http://www.jpeg.cz/images/657_banner001.gif
basa: FENDER Deluxe Active Jazz Bass
aparát: 2x box Hocke 1x12" 300W (1x s hornou), Hartke HA3500
0 xLajků:

41

Re: stupnice

Nejhorší je,že když takhle fidláš třeba měsíce,někdy i pár roků a pak ti to cvakne v jednom dni v jednom okamžiku - pak si připadáš jako totální zabedněnec sad

0 xLajků:

42

Re: stupnice

mmikk napsal:

zasadni zlom a posun

A dalsi pak bude, ze budes hrat od prirozeni - teda proste od prirody. Jakoze tam das cokoliv. Priklad:
Na letosnim Prazskym srazu byl i Funkazin. No a ja zacal (jako dycky bekat - pro nej neznamy songy) a von se pridal. To sem teda cumel.
No a pak pride dalsi a dalsi zlom, ale k tem se este nikdo nepropracoval...

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

43

Re: stupnice

Tak na takový zlom jsem čekal pět let. Až pak mi došlo, že na to nemám čekat, ale jít tomu štěstíčku trochu naproti, takže oprášena škola hry na basu a hurá do zkušebny... Třeba se to časem projeví smile

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

44

Re: stupnice

Jedna nahrávka,která má přímo slovo "stupnice" v názvu a je teda dost zajímavá na přemýšlení: Jaco Pastorius - Chromatic Fantasy
http://www.911tabs.com/link/?2231117
(Pro šťouraly: nekontroloval jsem správnost tabulatury)

0 xLajků:

45

Re: stupnice

Tak sem se rozhod, že bych měl udělat něco se svojí naznalostí hudební teorie, dycky sem si myslel že když je člověk dobrej tak nejlepší bude to všechno řešit co nejmíň vědecky a dělat všechno logicky, pěkně a tak..... Nevíte někdo o ňáký knížce, která by mi všechnu tu teorii vysvětlila? takový ty proč ňáký intervali za sebou zvěj tak a tak, a spolu proč to hraje takle..... atd atd atd. Zas se nedá řict že bych vubec nic nevěděl, chodum od zuš na housle tak aspoň poznám stupnici atd....ale jinak mam děsný mezery....

0 xLajků:

46

Re: stupnice

Covece, to by mi taky bodlo. Nekde, kde to je krasne vysvetleny, jaky sou rozestupy a ne, ze to musim vsechno komplikovane pocitat sam a dopracovavat se k tomu sam. Nejlip na netu.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

47

Re: stupnice

tohle je výbornej materiál ke studiu smile líbí se mi jak je to napsaný a člověk to z toho celkem chápe http://www.milansvoboda.com/skripta.html

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

48

Re: stupnice

Diky přesně todle sem myslel......

0 xLajků:

49

Re: stupnice

Většinu věcí sem hledal ve wikipedii a ty základy mi našla.

0 xLajků: