1

Téma: Vyska strun a dalsi

Nevim jestli se to tu jiz neresilo, ale nevsiml jsem si. Zajimalo by mne ciste pro srovnani na jakou vysku strun jste zvykli a jaky k tomu mate duvod. Taky jak daleko mate snimace od strun a v jake poloze nejcasteji hrajete a proc (prava ruka).

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

2

Re: Vyska strun a dalsi

Na Fenderu mám dohmat úplně minimální, což v kombinaci s agresivní technikou pravý ruky přináší docela zajímavej zvuk: struny klepou o pražce a o hranu hmatníku na kraji krku u těla (já mám tyhle "kastaněty" celkem rád).
Je taky potřeba pečlivě vyladit výšku snímačů. Pokud jsou moc vysoko, při brutálních úderech pravačkou do nich struny klepou. A pokud jsou moc nízko, tak do nich struny sice nenarážejí, ale zase ty snímače přenášejí slabě zvuk. Takže to chce vyladit přesně to jedno určité místo, kde snímače dobře "berou" a zároveň do nich struny tolik nemlátí...

Nejčastěji hraju mezi snímačema u krku a u kobylky. Jsem spíš "kobylkovej" hráč... :-)

U Columbuse je dohmat vyšší (díky mírnému prohnutí krku), takže tam to je víceméně bez klepání...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

3

Re: Vyska strun a dalsi

no výšku strun - míníš též, dohmat že?Já sem zvyklej na takovej střední-pač sem vždycky v kapelách hrál trsátkem, no a pravou ruku mám v definičním oboru   na druhou stranu  nemá moje funkce smysl
jinak snímač si nevybírám pač mám jen jeden a sem na to hrdej:D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

4

Re: Vyska strun a dalsi

hmm, hmm, no ja mam asi taky spis ten stredni dohmat (cca 4-5mm nad 20 prazcem), videl jsem mnohem vetsi ale taky jsem videl struny na hmatniku, vzhledem k tomu ze nejsem slaper me to vyhovuje vic, nizke struny nemaji takovou pruraznost a sustain, i kdyz to asi bude i nastrojem, hraju potle potreby ,  pokud hraju trsatkem tak spis hodne u kobylky, prstama u hmatniku a nebo mezi snimaci, ja tam mam jeste jeden takze se o ten prostredni opiram. mimochodem prstovou techniku mate jakou, palec opirate nebo ne a pokud ano tak stale na jednom miste? ja se posouvam s palcem po strunach, takze vzdycky tlumim strunu nad

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: mikulik (09. 03. 2006 11.29:29)

Re: Vyska strun a dalsi

Když hraju na strunách A, D nebo G, mám palec stále opřenej o kryt nad snímačem u krku - tlumím výhradně levačkou.
A když hraju na éčku (což je většinou), mám palec volně a jen tak "hrabu" :-))

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

6

Re: Vyska strun a dalsi

übernizkej dohmat je akorát pohodlnej ale udajně zvuku moc nesvědčí...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

7

Re: Vyska strun a dalsi

Kubš napsal:

no výšku strun - míníš též, dohmat že?Já sem zvyklej na takovej střední-pač sem vždycky v kapelách hrál trsátkem, no a pravou ruku mám v definičním oboru   na druhou stranu  nemá moje funkce smysl
jinak snímač si nevybírám pač mám jen jeden a sem na to hrdej:D

myslim, ze smysluplny interval je pouze

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

8

Re: Vyska strun a dalsi

Ad puvodni otazka - dohmat mam radsi nizky, nemusi byt ultranizky, preferuji rozumny kompromis. Zjistil jsem, ze kazdy nastroj jako takovy umozni ruzny dohmat, aby struny nedrncely (moje prvni Yamahy a Hohnerka nebyly z tohoto titulu moc OK, ted jsem spokojeny). Samo ze pri agresivnejsim hrani si trochu zadrnci.

Co se tyka prave ruky, na prazcovce hraju nejvice mezi snimaci, spis asi bliz ke kobyle. Ale docela s pravou rukou hybu podle potreby tonu (tzn. mit mikulikovu basu s mostem nad snimacem, prskal bych smile. Na bezprazcovce se pohybuju hlavne blizko hmatniku, pokud chci "prdivy" ton, tak hraju i nad hmatnikem.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

9

Re: Vyska strun a dalsi

jee to je moje oblbeny tema..... takze:

kdyz zmacknu 1. a 20. prazec, tak mezi 9. prazcem a strunou E mam mezeru 1mm
a v nezmacknuty poloze mam mezi 12 prazcem a E strunou - 1.8mm
a  mezi 12 prazcem a G strunou - 1mm

jsem s tim spokojenej, jen 1prazce trosku vic klepou (jen s vytazenejma vyskama)
a proc to mam takhle?? protoze to chci co nejniz wink

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

10

Re: Vyska strun a dalsi

dali: to mas pravdu na kazdym nastroji je to jinak. na to svym Pearlu jsem mel dohmat doted vcelku nizkej, ale hur mi znelo E, malo rezonovalo, bylo takovy tupy, ted jsem teda zkusil dat 50 struny predtim jsem mel 45, a musel jsem vse celkove zvednout a ecko se vyrazne pocitove i zvukove zlepsilo, akorat to da vic prace na to hrat, no a co tvoje  "kam s palcem"?

juhuu: tos mluvil spis o prohnuti krku ne, to ale moc nemusi souviset s tim jak mas vysokej dohmat, kolik mas vysku na poslednim prazci? a co palec, stale busi, stale busi smile

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

11

Re: Vyska strun a dalsi

jak o prohnuti, tak o nastaveni vysky strun..... a souvisi, kdyz budu mit vetsi "buben" v prohnuti krku, tak jsou struny logicky vysa min drncej ve vyssich polohach (cca od 7 prazce), kdezto kdyz je krk rovnejsi, tak drnci skoro vsude .)

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

12

Re: Vyska strun a dalsi

jinak na poslednim (20.) prazci to mam stejne, jako na 12., jen Ecko je cca o 0.1mm vys...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

13

Re: Vyska strun a dalsi

ok, ale prece jen prohnuti jeste nerika jak vysoko celkove das struny, pri stejnym prohnuti krku muzu mit struny celkove vysoko nebo i nizko, otazka je jestli mi vadi drnceni podle toho asi jakou technikou a jak razantne hraju ne?

kdyz porovnas vejsku struny jak pises nekde uprostred hmatniku pri stlaceni struny na 1 a poslednim prazci tak bude u stejne prohnutyho krku prece porad stejna at mam volne struny 10 mm nebo 1 mm nad hmatnikem.

ja spis myslel jak vysoko si davas volne struny aby se ti pohodlne hralo no a to z vejsky na 12 prazci moc poznat nejde, prave proto ze kazdej ma krk jinak napnutej, jestli vis co chci rict, snad jsem to moc nezamotal, ale na to jsi hned taky odpovedel takze OK smile

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

14 Naposledy upravil: Kubš (09. 03. 2006 12.52:39)

Re: Vyska strun a dalsi

d.a.l.i napsal:
Kubš napsal:

no výšku strun - míníš též, dohmat že?Já sem zvyklej na takovej střední-pač sem vždycky v kapelách hrál trsátkem, no a pravou ruku mám v definičním oboru   na druhou stranu  nemá moje funkce smysl
jinak snímač si nevybírám pač mám jen jeden a sem na to hrdej:D

myslim, ze smysluplny interval je pouze

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

15

Re: Vyska strun a dalsi

já mám v nezmáčknutý 1. poloze 1.5 mm a ve 12. poloze zhruba 5 mm a hraju prstama skoro uprostřed mezi hmatníkem a kobylkou. Dřív sem neměl téměř žádnej dohmat, ale struny moc drnčely a to nebylo dobrý

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

16

Re: Vyska strun a dalsi

Harvey58: to s tim mackanim na 1. a 20. prazci mas naprostou pravdu, to je jen informace odemne, kdyby si to treba nekdo rad porovnal..
jinak jo, tka jak jsme to napsal ohledne volnych strun na 20prazci ti asi staci wink

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

17

Re: Vyska strun a dalsi

Kubš napsal:
d.a.l.i napsal:
Kubš napsal:

na druhou stranu  nemá moje funkce smysl
jinak snímač si nevybírám pač mám jen jeden a sem na to hrdej:D

myslim, ze smysluplny interval je pouze  znamena, ze hrajes i NA kobylce, kdezto

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

18

Re: Vyska strun a dalsi

Harvey58 napsal:

dali: to mas pravdu na kazdym nastroji je to jinak. na to svym Pearlu jsem mel dohmat doted vcelku nizkej, ale hur mi znelo E, malo rezonovalo, bylo takovy tupy, ted jsem teda zkusil dat 50 struny predtim jsem mel 45, a musel jsem vse celkove zvednout a ecko se vyrazne pocitove i zvukove zlepsilo, akorat to da vic prace na to hrat, no a co tvoje  "kam s palcem"?

Omlouvam se, ale co myslis posledni otazkou? Nejak mi to neseplo...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

19

Re: Vyska strun a dalsi

myslel jsem jak pracujes s palcem pravy ruky (pokud jsi pravak smile), tedy jestli ho mas oprenej, kde a jestli ho drzis v jedny poloze, nebo se s nim posouvas po strunach ...

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

20

Re: Vyska strun a dalsi

d.a.l.i napsal:
Kubš napsal:
d.a.l.i napsal:

myslim, ze smysluplny interval je pouze  znamena, ze hrajes i NA kobylce, kdezto

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

21

Re: Vyska strun a dalsi

Já mám dohmat nastavenej tak, aby basa v žádné poloze nezadrnčela, čili u Fokusky trochu výš. Dal bych si rozhodně říct dohmat menší, leč nástroj nedovoluje...
Palec mám opřený o první hubmucker (mám 2x H-H soapbar), takže hraju prsty někde mezi snímači. Pokud potřebuju, abych prstem jen rozezněl strunu, aniž by potom dopadl na další, tak se neopírám vůbec, nebo palcem o E, je to takový ten styl hraní na španělku prsty.

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

22

Re: Vyska strun a dalsi

Já mám dohmat střední...aby to trochu drnčelo, ale ne zas moc. Raději bych nižší, ale basa to nedovolí...na všem zlém je ale něco dobrého...vysoký dohmat namaká prstíky a když to pak dám dólů, tak to hraje samo.

BTW+OT

poslechněte si tohodle typa fakt nářez

http://youtube.com/watch?v=uQsFuVra9Ws

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: Kubš (09. 03. 2006 17.34:40)

Re: Vyska strun a dalsi

tos neměl dělat ted se tu projevím mojé špatné já...KURVA JAK TO TEN ZASRANEJ ŽLUTEJ REJŽOMRD DĚLÁ???
uff naštěstí začal zpívat to mě uklidnlo už sem mysllel že to je genius:D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

24

Re: Vyska strun a dalsi

Ty vole...takhle hraje víc lidí...mě se ani tolik nelíbil ten začátek, ale ten song. A ten zpěv...podle mě naprosto úžasnej....

Tady tohle se ještě dá zahrát...na akustiku slap hraju...ale tohle:

http://video.google.com/videoplay?docid … tic+guitar

to je mistr akustický kytary...to je fakt mazec...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

25

Re: Vyska strun a dalsi

Harvey58 napsal:

myslel jsem jak pracujes s palcem pravy ruky (pokud jsi pravak smile), tedy jestli ho mas oprenej, kde a jestli ho drzis v jedny poloze, nebo se s nim posouvas po strunach ...

Jo taaaaaaaaak smile
No, jsem sice preuceny levak - klavir OK, kytara s trsatkem sla tuho, basa celkem v pohode, ale nakonec se to poddalo i na slap smile.

Na zacatku jsem mel palec na snimaci, dnes ho mam polozeny na strune o jednu az dve hlubsi, nez zrovna hraju - tzn. palec cestuje nahoru a dolu, doleva i doprava smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

26

Re: Vyska strun a dalsi

No ja mam dohmat taky tak nejak stredne - mira drceni o prazce zavisi na stylu hry - hraju prstama, takze kdyz chci, tak to drnci a kdyz nechci, tak ne smile Ale me osobne se takove to prasteni do prazce hodne libi. smile A zalezi i na stari strun - zda se mi, ze struny se porad prodluzuji a maji mensi tah - potom se krk vic rovna a drnceni je castejsi smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

27

Re: Vyska strun a dalsi

harvey, ale i ostatni: piste sem vysku strun u vaseho hmatniku (posledni prazec).... jen tka pro porovnani, me to treba zajima .)

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

28

Re: Vyska strun a dalsi

když nic nemačkám tak 4,5 - 5mm

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

29

Re: Vyska strun a dalsi

kdyz uz sem se sem dostal tak taky neco napisu.. ja mam dohmat ultra nizkej teda moh bych mit i nizzsi .. ale voproti jinejm basam co sem kdyzy videl ho mam polovicni .. mam rozhodne nizsi nez ma nas kytarak na kytare...
a to hlavnme z pohodlnosti a lenosti...  btw ale nekery veci znej lip na vyssim dohmatu.. resp se lip zahrajou aby to znelo dobre.. treba kdyz hraju pasaz kde jenom jenu rovne na prvni sam   tony ala akordy na kytaru tak to na vysokym dohmatu na D base znelo lip dramatictejc a pruznejc.. nez na padle ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

30

Re: Vyska strun a dalsi

U mýho thumbíka 6 mm, šlo by to ještě níž ale už by to moc cinkalo o pražce. smile

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

31

Re: Vyska strun a dalsi

Kubš napsal:

hrát několik let na housle za struníkem

a co teprv na kontrabasu (šmitcem)... smile

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

32

Re: Vyska strun a dalsi

jinak dohmat mam z pohodlnosti taky co nejmenší (jen aby to nedrnčelo), palec mam na hraně snímače blíž k hmatníku a hraju prstama přímo na něm (je v hladkym plastovym pouzdře), prcátko sem eště úplně nedomejšlel, ale nejlíp asi mezi snímačema (?)

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

33

Re: Vyska strun a dalsi

Jojo,dohmat.... 8mm a možná víc na 12 pražci a levačkou do krve rozedřenou... a hraju dál :-)

0 xLajků:

34

Re: Vyska strun a dalsi

Lukáš napsal:

Jojo,dohmat.... 8mm a možná víc na 12 pražci a levačkou do krve rozedřenou... a hraju dál :-)

A proc si to nesestelujes/nenechas sestelovat? Jsi masochista?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

35

Re: Vyska strun a dalsi

Minimální dohmat, struny tak, aby byly co nejvíc fest natažené( rozuměj ne jinak naladěné, pouze delší)!! Přecházel sem z elektriky na basu a na elektrice sem to takhle měl, a tak sem si to vzal s sebou i na basu:-)))) V razantních úderech mi to neklepe o snímče a je to vcelku zajímavé!!! Akorát se to musí často povolovat, aby se mojemu miláškovi neohl krček:-)))))))))))))))))))

Fender Activ Bass IV USA
Laney R3 165W
RAMONES FOREVER
0 xLajků:

36

Re: Vyska strun a dalsi

Horry napsal:

aby byly co nejvíc fest natažené( rozuměj ne jinak naladěné, pouze delší)

jak že ti to funguje ?

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

37

Re: Vyska strun a dalsi

já jsem ještě u nikoho neviděl nižší dohmat než mám já...:) škoda, že někdy to drnčí až moc, ale zase si pak člověk vychytá dobrej tón...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

38

Re: Vyska strun a dalsi

o vikendu jsem zrovna ladil dohmat, uz me stvalo jak moc to musim mackat
vyrobil sem novy nulty prazec ze sklotextitu, poradne ho probrousil a jeste jsem srovnal prazce a malinko snizil kameny
nemam rad kdyz mi drnci struny o prazce a docela za struny taham, tak to musim mit prece jen trosku vys...na 12 prazci kolem 3,5mm od prazce na spodek struny

0 xLajků:

39

Re: Vyska strun a dalsi

Já mám dohmat momentálně 4,5 mm. Akorát aby to moc nemlátilo o pražce a zároveň aby se pohodlně hrálo. Nemám rád když zaberu o strunu a cinká to.

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

40

Re: Vyska strun a dalsi

já mám po celé délce hmatníku 2 mm a to jsem ho nedávno zvedal...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

41

Re: Vyska strun a dalsi

Jenich napsal:

já mám po celé délce hmatníku 2 mm

to mas na prvnich prazcich dost vysoko ne? bys mohl trochu probrousit nulty prazec

0 xLajků:

42

Re: Vyska strun a dalsi

Jenich napsal:

já mám po celé délce hmatníku 2 mm a to jsem ho nedávno zvedal...

A na jaký krasavici??

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

43

Re: Vyska strun a dalsi

na fokusákovi...na pikole je ještě níž...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

44

Re: Vyska strun a dalsi

Já bych to dal taky ještě níž, ale Hčko mi trochu poškrábalo snímač sad

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

45

Re: Vyska strun a dalsi

haha..srabe smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

46

Re: Vyska strun a dalsi

Já jí nerad ubližuju smile:)

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

47

Re: Vyska strun a dalsi

Nevím,jak vysokej mám dohmat,ale chtěl bych mít takovej,jako Jenich. Jednou sem hrál na jeho basu a tak nízko struny....to je prostě lahoda. Ale ikdyž je mám celkem vysoko,tak mám zlozvyk,že pokud zahraju dobu a další je prázdná,tak do tý struny bouchnu a dost často mi plácne do snímače...

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

48

Re: Vyska strun a dalsi

jojo...to je halt problém těch nekrytejch snímačů. DLouho jsem tě nečetl, jak jde život a hraní?

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

49

Re: Vyska strun a dalsi

Jenich napsal:

jojo...to je halt problém těch nekrytejch snímačů. DLouho jsem tě nečetl, jak jde život a hraní?

Občas se tu jen mihnu a pročtu příspěvky. Jinak ..... jak se říká...kde sou ty doby,kdy to stálo za hovno....
A co se hraní týče,tak začínáme od nuly s novým kytarystou.....a je to peklo....

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

50

Re: Vyska strun a dalsi

téda...to je optimismu najednou smile)) To je jak když se zeptám mé staré tetičky, jak se má, tak mi odpoví: Ale stojí to za hovno, Jeníčku, to je hrozný bejt starej, už za chvíli umřu. smile tak jsem se poučil a už se neptám.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

51

Re: Vyska strun a dalsi

Jenich napsal:

Občas se tu jen mihnu a pročtu příspěvky. Jinak ..... jak se říká...kde sou ty doby,kdy to stálo za hovno....

Taky jsem si říkal, kde je ti konec... to my už ti jako teda nejsme dost dobří? big_smile big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

52

Re: Vyska strun a dalsi

jo, Jenich, víc tvých příspěvků, ty to tady vždycky pěkně rozvíříš a to mě hodně baví, diskutovat a trochu se třeba i pohádat, nemůže být všechno fajn, to by byla nuda:)

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

53

Re: Vyska strun a dalsi

big_smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

54

Re: Vyska strun a dalsi

Jé, tady zase řáděj nějaký agenti - já citoval woodstocka, ne Jenicha!

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

55 Naposledy upravil: Horry (09. 03. 2007 14.20:25)

Re: Vyska strun a dalsi

vítek napsal:
Horry napsal:

aby byly co nejvíc fest natažené( rozuměj ne jinak naladěné, pouze delší)

jak že ti to funguje ?

No, jako že nemám např. místo G Gis aby struna byla fest naplá, ale normálně si ji kobylkou udělám tak aby byla co nejdelší doladím na G (...D, A, E)!!! Tím pádem mám  stejný ton, ale tím že je ta struna o centimetr a půl delší, tak je víc naplá!!! A je to:-)))))))))))Normální středoškolská fyzika. Z osobní zkušenosti to funguje.

Fender Activ Bass IV USA
Laney R3 165W
RAMONES FOREVER
0 xLajků:

56

Re: Vyska strun a dalsi

no to ti to asi neladi v oktavach ne?

0 xLajků:

57

Re: Vyska strun a dalsi

abych se vratil ja mam taky cca 2mm ale 1-3 prazec mam min mozna by stalo za to si tam dat vyssi 0-ak a hodit si sutry na kobyle niz ... zkousel sem trochu kroutit vyztuhou ale nejakej zvlastni prinos to nemelo spis mi to pislo jak pri utahuvani tak pri povolovani horsi vymenit 0 je asi nejrozumjsi.. ale moc se mi do toho nechce mam jenom jednu basu a koncertu ted mraky ... tak nechci aby mi zkysla u kytarare idyz pocitam ze pro nej je to prace na par minut...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

58

Re: Vyska strun a dalsi

Termit napsal:

no to ti to asi neladi v oktavach ne?

To bylo pro mě??? A proč by nemělo??? To nechápu???

Fender Activ Bass IV USA
Laney R3 165W
RAMONES FOREVER
0 xLajků:

59

Re: Vyska strun a dalsi

Termit napsal:
Jenich napsal:

já mám po celé délce hmatníku 2 mm

to mas na prvnich prazcich dost vysoko ne? bys mohl trochu probrousit nulty prazec

právě že ne...takhle mi to přesně vyhovuje.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

60

Re: Vyska strun a dalsi

Horry napsal:

No, jako že nemám např. místo G Gis aby struna byla fest naplá, ale normálně si ji kobylkou udělám tak aby byla co nejdelší doladím na G (...D, A, E)!!! Tím pádem mám  stejný ton, ale tím že je ta struna o centimetr a půl delší, tak je víc naplá!!! A je to:-)))))))))))Normální středoškolská fyzika. Z osobní zkušenosti to funguje.

Termit napsal:

no to ti to asi neladi v oktavach ne?

Horry napsal:

To bylo pro mě??? A proč by nemělo??? To nechápu???

Proc to nebude ladit? Protoze 12. prazec by mel byt normalne presne v pulce struny (kvuli propnuti struny je treba jiste kompenzace, ale to ted neuvazuju) no a kdyz po Tvem nastaveni neni v pulce, je zrejme, ze vyssi polohy prestavaji ladit... Normalni stredoskolska fyzika.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

61

Re: Vyska strun a dalsi

Horry napsal:

To bylo pro mě??? A proč by nemělo??? To nechápu???

no posunem kamenu na kobylce(vpred a vzda) se ladi oktavy, tzn. ze struna naprazdno je napr. E, a kdyz ji zmacknes na 12. prazci tak to porad musi byt E, pokud kameny posunujes dle libosti co nejvic dozadu tak se tezko toto splni

0 xLajků:

62

Re: Vyska strun a dalsi

Jenich napsal:

Termit psal(a):

        Jenich psal(a):

        já mám po celé délce hmatníku 2 mm

    to mas na prvnich prazcich dost vysoko ne? bys mohl trochu probrousit nulty prazec

právě že ne...takhle mi to přesně vyhovuje.

ted sem to zkousel vrail sem pod struny vedle 0taku spejly a je to docela dobry... ale zapomnel sem ze to jaksi neovlivni drceni na 4tym prazci .. asi sibudu muset nechat cely ty prazce nejak vychytat mozna i si pohrat s krkem asi to nekdy strcim kytarari na serizeni...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

63

Re: Vyska strun a dalsi

Horry napsal:

A je to:-)))))))))))Normální středoškolská fyzika. Z osobní zkušenosti to funguje.

Co jsi mel z fyziky ?

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

64 Naposledy upravil: Lukáš (13. 03. 2007 15.59:20)

Re: Vyska strun a dalsi

to d.a.l.i : Mám šroubovanej krk a jediný,čím můžu něco nastavovat,je ladící mechanika. A když kameny nastavim na míň(tzn. více dolů),tak aby to necinkalo,tak to snížím asi tak o 3 mm a eště bych musel každej měsíc měnit struny,protože ti každý struny lehaj na hmatník..jojo,těžký život mají ti s vintage-bazarovými nástroji sad Zkoušel sem to řešit fakt různě,jednou jsem struny natahoval asi na osmkrát, a šrouboval a šrouboval,ale nic nepomohlo...

0 xLajků:

65

Re: Vyska strun a dalsi

smile to jsou věci...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

66

Re: Vyska strun a dalsi

Lukáš napsal:

to d.a.l.i : Mám šroubovanej krk a jediný,čím můžu něco nastavovat,je ladící mechanika. A když kameny nastavim na míň(tzn. více dolů),tak aby to necinkalo,tak to snížím asi tak o 3 mm a eště bych musel každej měsíc měnit struny,protože ti každý struny lehaj na hmatník..jojo,těžký život mají ti s vintage-bazarovými nástroji sad Zkoušel sem to řešit fakt různě,jednou jsem struny natahoval asi na osmkrát, a šrouboval a šrouboval,ale nic nepomohlo...

Takovy nastroj bych rad videl.
A napeti krku stelovat nemuzes?
Zkus poslat fotku krku shora a zezdola, treba mailem.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

67 Naposledy upravil: Lukáš (17. 03. 2007 10.18:35)

Re: Vyska strun a dalsi

Asi možná kecám,ale nikde sem nic jinýho na štelování nenašel.. o názvu ani značce nikde není ani zmínka,hledal sem na netu a nejpodobnější byla Apollo JB,tak sem ti jí poslal na mail,foťák digit. bohužel nemám.. právě že nic s krkem ladit asi nejde,krk je přišroubovanej a ten klasickej šroub na hlavě chybí.. proto uvažuju taky o novym nástroji,zřejmě Focusu JB,tak do léta snad bude můj smile

0 xLajků:

68

Re: Vyska strun a dalsi

Lukáš napsal:

krk je přišroubovanej a ten klasickej šroub na hlavě chybí..

... a není zespoda, na patě krku u těla?

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

69

Re: Vyska strun a dalsi

nene,nejni.. třeba je ten krk z jinýho nástroje,copak vím,když je to bazarový nástroj...

0 xLajků:

70

Re: Vyska strun a dalsi

to d.a.l.i : Už máš na mailu ty fotky,tak se můžeš pokochat.

0 xLajků:

71

Re: Vyska strun a dalsi

d.a.l.i napsal:
Horry napsal:

No, jako že nemám např. místo G Gis aby struna byla fest naplá, ale normálně si ji kobylkou udělám tak aby byla co nejdelší doladím na G (...D, A, E)!!! Tím pádem mám  stejný ton, ale tím že je ta struna o centimetr a půl delší, tak je víc naplá!!! A je to:-)))))))))))Normální středoškolská fyzika. Z osobní zkušenosti to funguje.

Termit napsal:

no to ti to asi neladi v oktavach ne?

Horry napsal:

To bylo pro mě??? A proč by nemělo??? To nechápu???

Proc to nebude ladit? Protoze 12. prazec by mel byt normalne presne v pulce struny (kvuli propnuti struny je treba jiste kompenzace, ale to ted neuvazuju) no a kdyz po Tvem nastaveni neni v pulce, je zrejme, ze vyssi polohy prestavaji ladit... Normalni stredoskolska fyzika.

Jo táák. Už to chápu.... Udělal sem si zkoušku...a ty vo.e....fakt:-)))))))....no nic....sranda byla....dávám to zpátky:-)))))

Fender Activ Bass IV USA
Laney R3 165W
RAMONES FOREVER
0 xLajků:

72

Re: Vyska strun a dalsi

hele a zkousel uz nekdo ruznou menzuru na kazdou strunu na jednom nastroji, mozna by se to dalo vyresit, samostatny kobzlkovy kameny to uz existuje ale asi by museli bejt prazce nerovnobezne, jednak by se zmensovaly vzdalenosti tak jak to je, ale navic by musely bejt jiny vzdalenosti prazcu na kazdy strune, akorat nevim jak by se na to dalo hrat, presto si myslim ze by to nejak slo big_smile

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

73

Re: Vyska strun a dalsi

No jasne, ruznou menzuru na strunach jednoho nastroje jsem uz videl... byly to myslim nejaky luxusni kanadsky basy - na nizsich strunach delsi menzura nez na vyssich - prazce sikmo, vypadalo to futuristicky, ale ucit se na to prstoklady bych nechtel... smile

"Akademický PUNK" www.reklane.cz
0 xLajků:

74

Re: Vyska strun a dalsi

Pavlík napsal:
David napsal:

prazce sikmo, vypadalo to futuristicky

Myslíš něco takovýho ? :
http://badmofo.org/hl/images/jean_baudi … g_bass.jpg

hele něco podobnýho už sem dával nedávno ne? Akorát se čtyrma strunama, taky to mělo hnusnou horní půlku těla smile:)

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

75

Re: Vyska strun a dalsi

a ja uz myslel ze jsem objevil ameriku a taky ze jo smile

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

76

Re: Vyska strun a dalsi

Gin napsal:

hele něco podobnýho už sem dával nedávno ne? Akorát se čtyrma strunama, taky to mělo hnusnou horní půlku těla

Na Andělech na podobnou příšeru, ale čtyřstrunnou, hrál Koller... smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

77

Re: Vyska strun a dalsi

Jak se pozna spravne prohnuty krk u bezprazce? Taky 12. prazec a na vysku kreditky?

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

78

Re: Vyska strun a dalsi

Dante napsal:

Jak se pozna spravne prohnuty krk u bezprazce? Taky 12. prazec a na vysku kreditky?

Jestli myslis strunu pritlacenou k hmatniku na obou jeho koncich, tak +- jo. Ale je nutne mit taky dobre serizenou vysku strun - cim niz jsou, tim vic to mnouka, ale extrem = struny uz "nedychaji" a zacinaji neprijemne drncet. Cim vys, tim se mnoukani zmensuje. Je nutne stelovat s ohledem na tloustku strun, razanci hry a v neposledni rade s ohledem na kvalitu a stav hmatniku.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

79

Re: Vyska strun a dalsi

Kubš napsal:

übernizkej dohmat je akorát pohodlnej ale udajně zvuku moc nesvědčí...

kolik je nizky a kolik ybrnizky?

d.a.l.i napsal:

myslim, ze smysluplny interval je pouze  a zabavny

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

Příspěvky [ 79 ]

Stránky 1

Chcete-li přispívat, musíte se přihlásit nebo projít procesem registrace.

Baskytara.com » Technika hry » Vyska strun a dalsi


Vygenerováno za 0.069 s, vykonaných příkazů: 78.