1

Téma: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Chtěl bych zkonfrontovat názory a zkušenosti rozšiřování mysli v hudební sféře (resp. vnímání tónů). Nemám teďka namysli klasické metody jako odposlouchávání,hraní s rádiem,hledání tónů pomocí stupnic... myslím tím třeba různý metody,který zaváněj spiritismem (hypnóza,uklidnění myslim atd..) a dá se říci třeba i drogama (ne že bych chtěl propagovat nebo rozšiřovat,to vůbec ne)
Máte někdo nějaké zajímavé postřehy?

0 xLajků:

2

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Každýmu stále a jen doporučuju, aby hráli krom basy jakožto především harmonickýho nástroje i na nástroj čistě melodickej (trubka, flétna...) a zároveň aby pokoušeli inštrument ryze rytmickej (bicí, jakýkoli perkuse, palička). Čelověk tak lépe pochopí všechny základní složky hudby. Myslíte, že je to blbost?

0 xLajků:

3

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Já myslim, že úplná, Dane smile

to já zase, pane kolego, zaujímám stanovisko soustředění sil jedním směrem smile v sekci Hrajete mimo basu na nějákej jinej nástroj (nebo tak něco) lidi píšou, že hrajou na všechno od flétny po sitár...Já bych pak tu hru chtěl slyšet smile Jak někdo řekne multiinštrumentalista, tak se mi hned vybaví gymnazista smile Ten taky ví od všeho kousek, ale dohromady nic o ničem. Popravdě neznám žádnýho dobrýho multiinstrumentalistu...

Takže já, ač Beda Folten, hlasuju pro práci jakožto jediný tvůrčí prvek v hudbě. Takže cvičení, poslouchání, studium teorie, praxe, vyhledávání výzev.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: Lukáš (12. 01. 2008 19.35:43)

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Dan napsal:

Každýmu stále a jen doporučuju, aby hráli krom basy jakožto především harmonickýho nástroje i na nástroj čistě melodickej (trubka, flétna...) a zároveň aby pokoušeli inštrument ryze rytmickej (bicí, jakýkoli perkuse, palička). Čelověk tak lépe pochopí všechny základní složky hudby. Myslíte, že je to blbost?

Myslim si,že je to diskutabilní.. mám stejnej názor na multiinstrumentalisty jako Jenich

Jinak sem zkoušel takový ty meditační programy jako BrainWave Generator a můžu říct,že to dělá docela dost,zvlášť "zvětšování aktivity mozku" atd... po tom se asi dvě hodiny nedá spát,zkoušel sem po tom hrát a je to docela o dost lepší než normálně. Je mi ale jasné,že lepší je učit se stupnice než poslouchat nějaký šumy a pak doufat wink

0 xLajků:

5

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Nemyslel jsem, abyste se na všechny ty nástroje hrálo, jen aby byly oťukány.. Na mulťáky mám tentýž point of view...

0 xLajků:

6

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Co se multiinstrumentalistu tyce, pak je dobry hrat na jeden nastroj desitky let a po tom pomalu pridavat od kazdyho neco, abyste si mohli nakonec mohli slozit sami komplet vlastni desku i bez compu (jako Lenny Kravitz, nebo Bobby McFerrin)
Co se spiritismu tyce, doporucil bych hlucne ommmm ve frekvenci prave hranyho tonu (zpivat si s basou jeji linku). Cek si tak zase o krok pomuze k absolutnimu sluchu.
Jinak nejlepsi je bejt o sobe presvedcen a bejt uvolnenej. Dneska sem jen tak ze srandy vystrelil bez chyby basovou linku, se kerou se lopotim uz mesic, jen proto, ze sem byl uvolnenej, plnej energie a mel vybornou naladu.
Jinak drogy doporucuju jen nacnout - to je nejlepsi na vysledek.

to Jenich: nejdriv Kocka, ted Foltyn... kam ty na ty lidi furt chodis?

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

7

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Figi napsal:

jako Lenny Kravitz

to je image jako u white stripes...... "sem cool nepoužívám moderní techniku" a pak stejně jeho nahrávky lidi posloucha na digitalizovaným mediu CD resp MP3.....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: Fuit (13. 01. 2008 01.22:22)

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

No na co nejlepěí ,,zahrání,, doporučuju hlavně perfektní soustředění:-) to je jako v podstatě říct si  v duchu: tak a teď to zahraju tak jak to má bejt:-) Jinak třeba nevim kolik vydržíte pít ale mě se třeba po pár pivech už hraje tak že z toho mam jinej pocit, před zkouškou nebo koncertem si nedám ani jedno to se mi pletou prsty (z nějakýho důvodu se nepotřebuju před koncertem pivem jakkoli uvolnit) ale zkuste někdy vzít basu do ruky když přijdete z hospody:-) Jo a nebo je dobrý hrát když nemůžu usnout, to se hraje taky zajímavě a můžete si řikat: kdybych usnul tak mě tahle linka nikdy nenapadne,, a máte z toho zas lepší pocit:-)

P.S.:vim že sem napsal blbost když se tu zmiňujou drogy, spiritismus...

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

9

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

tak jestli je multiinstrumentalismus špatná vec se dá hodně polemizovat, např na basu lze hrát taky různými technikama a některé se mezi sebou liší víc než dva nástroje mezi sebou -když to přeženu. A taky nikdo nechce hrát jen jednou technikou a pokouší jich na basu dost a dost.

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

10

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Dunde.e napsal:

např na basu lze hrát taky různými technikama a některé se mezi sebou liší víc než dva nástroje mezi sebou -když to přeženu. A taky nikdo nechce hrát jen jednou technikou a pokouší jich na basu dost a dost.

Hmmmm,tak to je slovo do pranice big_smile
Fuit: tak se soustředěním mám fakt problémy,nedaří se mi. Alkohol nepožívám,když hraju,ale včera sme trochu kalili v jedný zkušebně a jamovat mi jakžtakž šlo...ale děsný chyby v rytmu a tak,dost věcí,jako třeba improvizovat mimo linku,mi totálně nešlo. Sakra,tak teďka vůbec nevim,jak to s tim hraním vůbec bylo... big_smile big_smile big_smile

0 xLajků:

11

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jenich napsal:

Jak někdo řekne multiinštrumentalista, tak se mi hned vybaví gymnazista smile

hihi mne taky .. ale zas znam lidi kery hrajou na par nastroju a na vsechny vice nez dobre..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

12

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

m3 to já vážně neznám smile předhoď někoho smile

dunde.e smile ....mno smile když myslíš smile podle mě jsou všechny ty techniky hrozně podobný...stačí jen posunout ruku trochu jinam a je to jiná technika (např prsty a tapping).

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

13

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

S multiinstumentalistama je to jako s zenskejma...jsou schopny delat vic veci najednou, ale zadnou na sto procent big_smile
I kdyz zakladni hry na piano (klavesy) by asi mel byt schopny kazdy hudebnik, aspon trosku. Dost to usnadni pri tvorbe smile

Jinak rozsirovani obzoru nejlepe folklorni hudbou z ruznych koutu sveta, doporucuju. A vzit to od zacatku. Spolecne znaky, alikvotni zpevy, cirkulacni dech. I v historickemm sledu a vyvoj ruznych kultur. Poslouchat gamelany, sledovat cinskou operu, zulujske slavnosti, karneval v Riu...a nemusi to byt nic samanistickeho. UK je verejna univerzita, takze na prednasky pokud se nepletu muze prijit kdokoliv. V ramci hudebni vedy nebo etnologie je plno zajimavych prednasek.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

14

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

já myslím že umění hrát na nástroj netkví v tom bejt virtuoz na každej nástroj.....
jako já nevím tady se myslím střetávaj dva různý směry....kdy někdo bere hru na nástroj jako absolutní ovládnutí k solovýmu vystupování-proto pro něj kdo umí na víc neumí na nic , a někdo třeba bere multiintrumentalistu tak že kupř. Lenny Kravitz si nahraje celou desku a je s ní schopnej udělat komerční uspěch....(a to je zrovna takovej příklad se kterým mě kopnete do zadku já vím...)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: Dante (14. 01. 2008 15.37:21)

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Tak jmenuju par dobrejch multiinstrumentalistu.... Miller, Bona, Stivin, Balzar, McFerrin big_smile ...

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

16

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

neboj on ti jenda každýho odře na kost.... :-D třeba bona je moc velkej černoch

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

17

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jenich napsal:

m3 to já vážně neznám smile předhoď někoho smile

Třeba Petr Mikeš...

0 xLajků:

18

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

smile))) tak neberu ani jednoho smile

miller je dobrej basák, bona je dobrej zpěvák a basák atd. smile o tom to právě je...bylo mi jasný, že to někdo vytáhne, ale tohle jsou hráči na jeden nástroj, který vedle toho šmrncaj i na jinej. To by si mohl řikat multiinstrumentalista každej učitel z hudebky smile já taky hraju na bicí a kytaru....taky zpívám... tak jsem taky multiinstrumentalista? smile) jsem prd a ne multinštrumentalista.

ale zase nechci zabředávat do diskuzích o ničem...

dan: smile ale...no tak přece...chm...petr je dobrej bubeník.


Z mý strany diskuzi opět uzavírám slovy : Neznám žádnýho opravdu dobrýho multiinstrumentalistu smile

Až mi ukážete člověka , kterej je ekvivalent Vaie/Scofielda/de Lucii ve hře na kytaru, ekvivalent Jojo Mayera/Davea Weckla/Manginiho ve hře na bicí a zároveň ekvivalent Manringa/Wootena/Sheehana/Urba....teda toho...mmm...no nevim...víc jich neznám - ve hře na basu, tak pak uznám : ano, chlapci, toto je dobrý multiinstrumentalista smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

19

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

fuj big_smile prej do "diskuzích" big_smile to jsem ale dobytek.......možná i multidobytek.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

20

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jenich napsal:

Až mi ukážete člověka , kterej je ekvivalent Vaie/Scofielda/de Lucii ve hře na kytaru, ekvivalent Jojo Mayera/Davea Weckla/Manginiho ve hře na bicí a zároveň ekvivalent Manringa/Wootena/Sheehana/Urba....teda toho...mmm...no nevim...víc jich neznám - ve hře na basu, tak pak uznám : ano, chlapci, toto je dobrý multiinstrumentalista

pak se tedy vratme do let 30-40. tejch let kdy se vymejšleli arijský nadlidi big_smile ještě by to mohl být multigenius....nobelovka za fyziku, mír a ekonomii (vtip voe)

ne vážně jak sem říkal tak se stalo...jendův multinstrumentalista musí bejt ve všech oborech TOP....což teda jako je dost těžký...pač basák automaticky neznamená hrát jako manring, kytarista není automaticky někdo kdo dává vaie a bicmen není někdo kdo hraje jako weckl...


jinak dobrý multinstrumentalisti sou dirigenti.....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

21 Naposledy upravil: Anuris (14. 01. 2008 17.39:02)

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Souhlasim s Danem, to ohmatání je dobrá věc a určitě to podle mě pomůže při tvorbě.
Ale jak se říká, devatero řemesel desátá bída.

Na to uvolnění jsem zkoušel hinduistickou meditaci (takový to Hare Kršna Hare Kršna) a občas to zabralo smile ale pokud je člověk hodně roztěkanej, tak u toho nevydrží. Hlas získá časem takovej zvláštní nádech a jde si s nim pak dobře pohrát.

Fender & Bender >>> Gibson GB440 >>> Soundelirium the40.1
0 xLajků:

22

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jenich napsal:

Neznám žádnýho opravdu dobrýho multiinstrumentalistu smile

Pro me je dobry multiinstrumentalista clovek, ktery dokaze zahrat na "sve" nastroje tak, ze z kazdeho z tech nastroju dostane to, co do muziky patri a posluchac si z toho sedne na zadek (a je schopen to zahrat na dobre studiove urovni).

A na zadny z tech nastroju nutne nemusi byt ekvivalentem ...

Jenich napsal:

Až mi ukážete člověka , kterej je ekvivalent Vaie/Scofielda/de Lucii ve hře na kytaru, ekvivalent Jojo Mayera/Davea Weckla/Manginiho ve hře na bicí a zároveň ekvivalent Manringa/Wootena/Sheehana/Urba....teda toho...mmm...no nevim...víc jich neznám - ve hře na basu, tak pak uznám : ano, chlapci, toto je dobrý multiinstrumentalista smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

23

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

njn smile každej má jiný měřítka smile

Já prostě člověku pro šířku neodpustím mělkost smile

smile ale jak říkám, další zbytečná diskuze, žáno...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

24

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jenich napsal:

Já prostě člověku pro šířku neodpustím mělkost smile

Pro me je dulezita muzika a tu muzes byt schopen kvalitne zahrat na x nastroju... Samozrejme, pokud se potapis az na dno Marianskeho prikopu, uz se na dalsi plochy oceanu tezko dostanes... Nicmene delat kvalitni muziku - to jde i v hloubce 4000m a za melkost to asi povazovat nelze smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

25

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

smile no hele smile poslyš...asi oba mluvíme o něčem úplně jiném smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

26 Naposledy upravil: joko (14. 01. 2008 18.56:25)

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Myslím že zde došlo k mírnému rozporu diskuze s názvem threadu. Hrou na jiné nástroje si člověk opravdu rozšíří svoje obzory. Stejně jako třeba přečtením knihy Soudní patologie. Podle mě je jasné že se tím z něj nestává ani multiinstrumentalista, ani soudní expert, ale o mulťácích taky v názvu threadu není ani slovo. Jednou jsem před hraním sezobnul nějaký papírek a viděl jsem tóny barevně - to vám byly obzory! lol Ten koncert jsme nahrávali a musím říct že ten papír na výsledek neměl negativní vliv - hrál jsem stejně z prdele jako před tím... mno, ale ten pocit! big_smile

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

27

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Dante napsal:

alikvotni zpevy

Tak tohle všem doporučuji - je to krásná a přirozená věc.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

28

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Dante napsal:

S multiinstumentalistama je to jako s zenskejma...jsou schopny delat vic veci najednou, ale zadnou na sto procent big_smile
I kdyz zakladni hry na piano (klavesy) by asi mel byt schopny kazdy hudebnik, aspon trosku. Dost to usnadni pri tvorbe smile

Jinak rozsirovani obzoru nejlepe folklorni hudbou z ruznych koutu sveta, doporucuju. A vzit to od zacatku. Spolecne znaky, alikvotni zpevy, cirkulacni dech. I v historickemm sledu a vyvoj ruznych kultur. Poslouchat gamelany, sledovat cinskou operu, zulujske slavnosti, karneval v Riu...a nemusi to byt nic samanistickeho. UK je verejna univerzita, takze na prednasky pokud se nepletu muze prijit kdokoliv. V ramci hudebni vedy nebo etnologie je plno zajimavych prednasek.

heh...vo tom mi řikal jeden známej...to musí bejt teda děsná pruda big_smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

29

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

jenychu..já když slyším slovo "blbec", hned mi na mysli vytane tvůj nick..a ve zdejší diskusi jsi opět jen toto potvrdil..myslím, že bysis měl taky najít nějakou babu..a vůbec

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

30

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Dante napsal:

V ramci hudebni vedy nebo etnologie je plno zajimavych prednasek.

ty tam na to chodíš? nebo to přímo studuješ? nebo jsi prostě na UK a občas si zajdeš na zajímavou přednášku odjinud? smile

0 xLajků:

31

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

chroustjazz napsal:

jenychu..já když slyším slovo "blbec", hned mi na mysli vytane tvůj nick..a ve zdejší diskusi jsi opět jen toto potvrdil..myslím, že bysis měl taky najít nějakou babu..a vůbec

smile)) no to jsem rád smile tak to má bejt...a jakou bábu máš přesně na mysli? A na co jí mám užívat, jestli se u mě tato léčba hlouposti už náhodou neprokazuje jako nefunkční.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

32

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

chroustjazz napsal:

jenychu..já když slyším slovo "blbec", hned mi na mysli vytane tvůj nick..a ve zdejší diskusi jsi opět jen toto potvrdil..myslím, že bysis měl taky najít nějakou babu..a vůbec

Což takhle nějaké argumenty pro podporu takového tvrzení?
Když tady napíšu, že jsi kretén, a že si to myslím už dlouho... jaká je přidaná hodnotu příspěvku?

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

33

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

A já bych zase mohl napsat, že Jenich vobčas píše trochu blbosti, ale aspoň jako blbec nehraje... Ale proč bych to dělal, že? smile Jinak dejte na tao-kana a bavte se buďto k věci a opravdu o tématu, které bylo navrženo, nebo se nebavte vůbec. Urážet se můžeme dycky a jinde! big_smile

0 xLajků:

34

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

vpx napsal:

ty tam na to chodíš? nebo to přímo studuješ? nebo jsi prostě na UK a občas si zajdeš na zajímavou přednášku odjinud? smile

jojo...darmoslap a budizknicemu, jako vsichni na filde :],... studuju hudebni vedu

Jinak Jenyk, sam si rekl, ze Bona je dobrej zpevak a basak...a sup mame tu multiinstrumentalistu, a pic, pridam Stinga. A to nemluvim o kytaristech co dobre zpivaj. Zpev je taky instrument. Tak se ted zkus se mnou hadat, bleeeeeeee ;] ;P ;]

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

35

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Dan: hele já píšu úplný blbosti dost často smile) Je to většinou jen takový veselý rejpání, protože často třeba jen vážu asociace na sebe jak mi v tý palici naskáčou smile

a právě kdybych hrál hovno, tak mi to vtipný nepříjde, ale takhle jo. smile Radši budu pitomec než táta-guru, kterýho maj všichni rádi pro jeho toleranci, hudební nadání, ochotu a takový ty věci smile Viz Jauqo na talkbassu a nebo býval taky na baskytaře na foru lide.cz kolega Trio.Ahoj smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

36

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

a taky pan Michael Kocáb, je dobrej multiinstrumentalista, jinak jenich kecá prostě jenom svůj pohled na věc a mně se líbí, že má od ostatních dost odlišnej názor, i když někdy mluví nehorázný srance smile , ale to je dobrý a já se kolikrát dobře bavím

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

37

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jenich napsal:

to já vážně neznám  předhoď někoho

Dave Grohl bici, kytara
Claypool nahral/slozil veskere basu, kytary a bici na jeho poslednim CD
Fredrik Thordendal kytara, basa (na cele desce Special Defect!)
Max Cavalera kytara, bonga, birimbao
Gabi La La  sitar, ukelele, akordeon
dale je spousta lidi ktery hrajou na piano a zaroven na kytaru
Robert Smith kytara, piano
David Evans kytara, piano
Paul Barker basa, klavesy
mozna by se dal pocitat i Al Jourgensen kterej hraje krome kytary na banjo, housle, harmoniku, mandolinu...

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

38

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Možná je tu až moc OT,který by měl patřit do pokecu (Pak člověk hledá hlody na špatných místech sad )
Ale tak něco málo sem se dozvěděl...

0 xLajků:

39 Naposledy upravil: Jenich (15. 01. 2008 14.49:05)

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Tak pánové dneska jsem si rozšířil obzory smile)

Teď jsem se vrátil ze zkoušky s Shahabem Tolouie (kytara, sitar) a Tomášem Reindlem (tabla) smile Zejtra spolu máme koncert a to bude žůžo smile  (weby: www.myspace.com/shahabtolouie , www.tabla-tom.com)

Ten tablista studuje u inda, kterej hrál se Zawinulem a řeknu vám - je to na něm poznat smile no prostě jsem nadšenej smile Něco jsme nahráli, tak pak kdyžtak hodim ukázky.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

40

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jo a ktěm multiinstrumentalistům: ještě Michal David a basák z Blink 182...to jsou taky rul3z0ř1

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

41

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

ehm !!!!!!!!!!!!!!!!

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

42

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

big_smile a víš, že jsem věděl ,že se ozveš?:)))

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

43

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

a víš, že nevim, že si to věděl? big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

44

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jenich napsal:

Tomášem Reindlem (tabla)

Jó, tak to jó, s Tomášem každý setkání rozšiřuje obzory. Toho Shahaba neznam - už se těšim na ukázky!

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

45

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Nejlepší metoda rozšiřování obzorů je hraní s lepšími (nebo co nejlepšími :-D )  Muzikanty.  Záměrně píšu velké M.
To je nejlepší škola.
Pobrat od nich všechny možné zkušenosti, přebrat si je, a na tom stavět dál, rozvíjet se, hledat své postupy.
Vždycky mě pobaví, když třeba někdo řekne, že Hendrix byl průměrný kytarista (omlouvám se za použití kytarového symbolu), jen protože to po něm zahraje dnes kdekdo...
Ti nejlepší dnes to po něm nejen lehounce zahrají, ale přemýšlí nad tím, hledají jeho uvažování a konfrontují ho se svým, vezmou si z toho to, co je osloví (nebo taky ne), a pak hrají tak, jak to v nich vře-a my hledíme. Zajímavý, že z této sorty nikdo neřekne že Hendrix byl průměrný kytarista smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

46

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Znáš? Fakt parádní chlapík...ihned jsme si muzikantsky sedli...naprosto bez problému..(lidsky myslím taky, alespoň do té míry co se dá říct po jedný zkoušce, že jo smile )

Shahab je opravdu hodně vyjímečnej muzikant a člověk taky... to je fakt sranda tyhle národi východní smile Už když jsme se před dvěma lety setkali poprvý, tak jsem se pokaždý cejtil jak blbec, když jsem od něj odešel, páč takhle slušnýho, vychovanýho a srdečnýho člověka jsem v životě nepotkal big_smile

Jinak je to pan kapacita: hrál například s Tommy Emmanuelem i Paco De Luciou

minule jsem odcházel od něj z bytu a on mě nechtěl pustit domů, že jsem si nedal ani čaj nic, tak mi ve dveřích, když jsem se obouval ,alespoň nacpal takový ty turecký sladkosti (znáte ne, nevim jak se to jmenuje smile ).

Takže musim říct, že co se týká všelijakých obzorů, tak se rozšiřujou jak ozónová díra smile)) Ať je to třeba pochopení compásu, konfrontace s naprosto odlišnou muzikantskou kulturou, naprosto jinej přístup ke hře, než znám atd....a snad se to i podepíše na mým obhroublým charakteru smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

47

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jenichu: takové muzikantské kontakty ti můžeme jen přát (a samozřejmě závidět smile )

Jenich napsal:

....a snad se to i podepíše na mým obhroublým charakteru

No to jsem zvědavej big_smile
pokud jo, nech si to patentovat smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

48

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

JJ...souhlas s pipou...člověk musí neustále hledat ty výzvy a musí si za svou muzikantskou karieru neustále prožívat takový ty těžký hodinky při domácím cvičení, kdy má od zbytku kapely nevyslovenej nůž na krku, protože prostě musí zabrat, jinak je jasný, že se ta kára dá tlačit i bez něj a bude to možná lehčí. Tohle se mi stalo zatim třikrát....Vinohrady, čektouni a teď s Shahabem.

Jinak s tim hendrixem: Ono je to opravdu tak, že on byl coby kytarista průměrnej, což se právě dokazuje tim, že to po něm zahraje každej s prstem v nose. Ale on byl výbornej muzikant s tim správným uvažováním. Viz třeba Scofield....člověk kterej zahraje tři tóny za minutu, ale je to tam, páč to má správně srovnaný v hlavě..

Ale je opravdu podstatný (zvlášť pro aktivní muzikanty), aby člověk na tu věc koukal z víc úhlů a snažil se pro sebe rozebrat a pochopit jednoho každýho hráče a jeho práci - najít tam co dělá to, že je to dobrý a naopak kde kdo má mouchy, který nevychytal. Právě že většinou je to smíchaný v jednom - viz ten Hendrix...

věčná škoda, že nebyl coby kytarista lepší...Electric Ladyland mohlo bejt ještě o 50% větší náser než je teď.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

49

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

pipa: njn...uvidíme....aneb někdy mám skoro chuť nebýt padouchem smile)

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

50

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

joko napsal:

..... Jednou jsem před hraním sezobnul nějaký papírek a viděl jsem tóny barevně - to vám byly obzory!  Ten koncert jsme nahrávali a musím říct že ten papír na výsledek neměl negativní vliv - hrál jsem stejně z prdele jako před tím... mno, ale ten pocit! big_smile

big_smile big_smile do horny nebo na basu? ..ty ...ty...multiinštru-mentálisto  wink echm

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

51

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jenich napsal:

věčná škoda, že nebyl coby kytarista lepší...Electric Ladyland mohlo bejt ještě o 50% větší náser než je teď.

Přesně tak...

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

52 Naposledy upravil: ghanta (15. 01. 2008 21.18:38)

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

pipa napsal:

Nejlepší metoda rozšiřování obzorů je hraní s lepšími (nebo co nejlepšími :-D )  Muzikanty.  Záměrně píšu velké M.
To je nejlepší škola.
Pobrat od nich všechny možné zkušenosti, přebrat si je, a na tom stavět dál, rozvíjet se, hledat své postupy.

snad prvni rozumnej prispevek k veci......a tak to plati ve vsem.....presne tak to cejtim.....

a jeste bych doplnil.....ze je dobry kdyz jsou v kapele vsichni zhruba na stejny urovni...obcas se nekdo citelne zlepsi....ostatni predezene co do techniky,napadu, feelingu....apod. ostatni maj [resp.meli by mit] aspon zdravou potrebu ho dohnat...pak se dostane nekdo jinej dal.....a tak se to furt toci........

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

53

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

njn...ale ty nikdy nebudeš kapela....ty budeš vždycky jeden muzikant...Tohle je sice hezký zbožný přání, ale takhle to moc nefachá...Ty musíš bejt ten, kterýho ostatní tahaj nahoru..ne naopak...rozhodně do jistý doby.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

54

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jenich napsal:

njn...ale ty nikdy nebudeš kapela....ty budeš vždycky jeden muzikant

Asi jak kdo to má nastavený... ty seš muzikant... kdežto mně třeba stačí, že jsem členka kapely, a ani neplánuju bejt nic víc.

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

55

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

smile) ale to právě vůbec ne smile tohle neni nastavený nenastavený...to je prostě fakt...i když jsi členka kapely, tak jsi jedna členka smile ne kapela.

Nechtěl jsem se dlouze rozepisovat, ale te mesáž byla: ano, je super, když takhle funguje celá kapela, ale to právě vzniká, když každej jednotlivec má na věc takovejhle pohled....nefunguje to tak, že jeden se rozhodne, že takhle kapela bude fungovat....Taky se mi to takhle stává, že se sejdou lidi, který prostě takhle fungujou - jeden cíl, každej to tlačí. Často to ale funguje tak, že je spousta lidí, který se chtěj jen vozit a nic nedělat

Takže nezbejvá než zodpovědně pracovat na sobě a bejt samozřejmě otevřenej jakejmkoliv kladnejm signálům z kolektivu. A prostě potom se ty zodpovědný k sobě různě dostanou a nakonec spolu hrajou...takže to končí tim pěkným stavem, kdy se tahaj navzájem a pořád každej musí držet krok.

samozřejmě když jsem psal minulej příspěvek, tak jsem neměl na mysli parazitaci na kapele, ale že vás lidi táhnou nahoru a vy lezete....

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

56

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Pro mě je taky kapela seskupení jednotlivců, kerý si mají navzájem, co dávat. A je fajn, když se nikdo necítí být výrazně jinde a pořád se může podepsat pod práci celé kapely.

Jinak k tématu, mívám někdy stavy, které nejsou navozeny žádnou chemií. Je to taková trochu jiná realita podobná lucidním snům. Nevím, jestli je někdy zkrotím natolik, abych si v nich třeba vzadal basu a hrála big_smile. Nejspíš basa zůstane v roli jakéhosi ventilu. Takže zůstávám u: hrát si jen tak pro radost a cvičit, aby té radosti bylo víc     }:-{)}

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

57

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jenich napsal:

tak mi ve dveřích, když jsem se obouval ,alespoň nacpal takový ty turecký sladkosti (znáte ne, nevim jak se to jmenuje  ).

Tureckej med...?

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

58

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

pro mě je zas kapela určitým fungujícím vztahem několika lidí a celkem, který má dobře fungovat a šlapat, samozřejmě, že kapela se skládá z různých jednotlivců, kteří díky kapele jdou navrch, protože je tam ostatní tlačí, tak to má být, protože když se zlepšují ostatní, tím je lepší i celek, ovšem i tohle se může pokazit, když chce jenom někdo pouze parazitovat a vozit se na druhejch, proto si rozšiřuju obzory, že sem hrál v kapelách většinou se zkušenějšíma muzikantama a já sem tím šel hodně navrch, ať už herně, čí v chápání různých věcí v muzice, a tím sem se snažil taky kapele něco dát jako celku. Taky sem si hodně rozšířil obzory tím , že hraju v kapele nebo sem hrál s opačným pohlavím, to je k nezaplacení a je to úplně něco jinýho než hrát pořád jenom s chlapama.

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

59 Naposledy upravil: Jenich (16. 01. 2008 10.22:29)

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

mikulik: ale prd smile já myslim takový ty kostčky s nastrouhanejma pistaciema, je to vždycky zasypaný hromadou moučkovýho cukru a tak...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

60

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

http://www.mesogeia.net/food/glyka/sweets0020.jpg tam někde dole vlevo to myslim je smile)

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

61

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

haha smile já bych chtěl hrát v kapele se svým pohlavím....ono by třeba mohlo zpívat...nebo mě doprovázet na foukací harmoniku.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

62

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Palec napsal:

Taky sem si hodně rozšířil obzory tím , že hraju v kapele nebo sem hrál s opačným pohlavím, to je k nezaplacení a je to úplně něco jinýho než hrát pořád jenom s chlapama.

Zrovinka se schyluje KONEČNĚ k nějakýmu projektu (možná něco jako kapela) a mezi bubny bude sedět žena,tak si to moc nedokážu představit,jak to bude fungovat.. (promiňte mi mé narážky na druhíé pohlaví v kapele,ale tak co sem všude všady slyšel..)

Ale jo,rozšiřovat obzory hraním s jinými je sice fajn,ale většinou mi přijde,že jim rozšiřuju obzory já a ne oni mě (svým stylem hraní,přístupem, vlastně čímkoliv..),ale tak zatím moc zkušeností není,občas si s někým zahrát se naskytne,ale o to míň se naskytne hrát opravdu s někým neobyčejným.
Doufám ( i s kámošem kytaristou,kterej má podobný problémy jako já),že se to vyřeší tou kapelou smile

0 xLajků:

63

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

to Lukáš: s bubenicí už hraju přes rok, a zatím sem s lepším bubeníkem nehrál

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

64 Naposledy upravil: Lukáš (16. 01. 2008 11.50:54)

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Palec napsal:

s bubenicí už hraju přes rok, a zatím sem s lepším bubeníkem nehrál

Tak to se těšim.. záruky jsou takový,že hraje jednoduše a promyšleně bez zbytečnejch breaků a navíc hraje v hudebce,tak snad to vyjde.

0 xLajků:

65

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

tak to je jak u mě, taky nehraje nic nehratelnýho, ale drží rytmus, je technická a učí v hudebce:)

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

66

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Erža napsal:

do horny nebo na basu? ..ty ...ty...multiinštru-mentálisto

Myslim, že to bylo tehdá eště na trumpetu wink

Erža napsal:

lucidním snům

Hele, Eržo, pěstovalas to někdy? Jako jestli ses o ně aktivně snažila. Líbí se mi totiž knížky Carlose Castanedy, ale ještě jsem se nějak nedostal k tomu (lenost...) abych to trénoval. Zajímaly by mě tvoje zkušenosti, zážitky.

Palec napsal:

hrál s opačným pohlavím

Jo jo hraní si s opačným pohlavím, to pěkně rozšiřuje obzory smile)

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

67

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jenich napsal:

turecký sladkosti (znáte ne, nevim jak se to jmenuje

Myslis baklavu (nebo batlavu - ted nevim, jaxe to pise)?

Jenich napsal:

njn...ale ty nikdy nebudeš kapela....ty budeš vždycky jeden muzikant...Tohle je sice hezký zbožný přání, ale takhle to moc nefachá...Ty musíš bejt ten, kterýho ostatní tahaj nahoru..ne naopak...rozhodně do jistý doby

Ted sem se dostal do novy kapely naprostejch profiku, kde sem rad, ze hraju zakladni ton kazdyho akordu do pozadi a voni sou radi, ze maj konecne basaka. Tem se nikdy nevyrovnam a ani to nemam v planu. Ale hrat s nima je naprostej pozitek, taxe jim to jen snazim nekazit. Hrajem Soul/Blues/Funky - kytarista neni sice moc dobrej, ale za to saxofonista neumi noty, ma absolutni sluch a ma neskutecnej talent, stejne tak jako hlava kapely - keyboardista, zpevak, skladatel a ja nevim co este.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

68

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

joko napsal:

Líbí se mi totiž knížky Carlose Castanedy

Ale...! smile No vida:)

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

69

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jenich napsal:

haha big_smile já bych chtěl hrát v kapele se svým pohlavím....ono by třeba mohlo zpívat...nebo mě doprovázet na foukací harmoniku.

big_smile pujčiš mi ho někdy na koncert, až ho to naučíš?

joko napsal:
Erža napsal:

lucidním snům

Hele, Eržo, pěstovalas to někdy? Jako jestli ses o ně aktivně snažila. Líbí se mi totiž knížky Carlose Castanedy, ale ještě jsem se nějak nedostal k tomu (lenost...) abych to trénoval. Zajímaly by mě tvoje zkušenosti, zážitky.

No, spíš opačný směr. Ono mi to dost dlouho otravovalo život, tak jsem to vytěsnala, ale nezbavila se toho. Nemám to moc pod kontrolou. smile Shodou okolností si zrovna dneska jdu pujčit Kolo času. Tak uvidíme smile

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

70

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Erža napsal:

big_smile pujčiš mi ho někdy na koncert, až ho to naučíš?

No teda...

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

71

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

tao-kan napsal:

Ale...!

Já si už všimnul tý básničky o osamělém ptáku na tvym webu wink

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

72

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Fuit napsal:

No teda...

No hele, příští týden zrovna náhodou nekoncertujem wink taxe můžem podělit

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

73

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

dík, jim chleba big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

74

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Lukáš napsal:

Chtěl bych zkonfrontovat názory a zkušenosti rozšiřování mysli v hudební sféře (resp. vnímání tónů). Nemám teďka namysli klasické metody jako odposlouchávání,hraní s rádiem,hledání tónů pomocí stupnic... myslím tím třeba různý metody,který zaváněj spiritismem (hypnóza,uklidnění myslim atd..) a dá se říci třeba i drogama (ne že bych chtěl propagovat nebo rozšiřovat,to vůbec ne)
Máte někdo nějaké zajímavé postřehy?

...zajímavej dotaz do pranice - celá stránka je zajímavá, a asi jde z toho udělat pro odpověď už ňákej ten výcuc. Dost drsný, spíš přízemní je názor od kohosi na multiinstrumentalismus - myslim konkrétně, že aby člověk byl "opravdu multi"... musel by hrát na ty nástroje jako přední mistři nástrojů svých. Tomu se slušně dá říct megauzoučký rozhlédeček radikálního ražení... Ale k tobě - ta otázka je asi široká...vnímání tónů je zřejmě dost subjektivní záležitost, tudíž ten "spiritismus" nese u každýho asi i trochu jinej výsledek - a záleží i zda jsou "spirituálně" ovlivnění i posluchači... Ale kecám vo kosočtvercích a chtěl jsem ti vlastně popsat mojí zkušenost: to, že si při hře ať už s tou a nebo s tou kapelkou něco upijem(v míře "rozumné" -  dělá to asi hodně muzikantů, je to takový první vstup do "jiného vnímání" - tj. klasika. Jenže jednou jsem podlehl svodům bubeníka, huliče třídy jedna - a to je možná zkušenost na kterou se ptáš - po 1 becherovi a 1 jointovi sem vůbec nevěděl kdo jsem - žádná obvyklá kontrola sebe sama(v rámci hry) neexistovala. A já hrál - jednodušejc, možná i přirozenějc, dá se říct, že jsem fakt doprovázel, tu muziku jsem slyšel úplně jinak, odjinud. Nikd bych nevěřil, že v takovym stavu zahraju takovou basovou linku. Spoluhráči si ničeho nevšimli - až na bubeníka, měl jsem totiž spoustu práce s narovnáváním basy - PROMĚNILA SE MI V LUK.  A já ji chtěl při tý hře narovnat... Takže zajímavá zkušenost, ale už nikdy více  --  čistá hlava je stejně asi tím nejlpším "vnímatelem tónů!
Zdravim, Marek

0 xLajků:

75

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

smile já nevim...mě ten můj uzoučkej názoreček dává smysl smile ale tisíc lidí - tisíc chutí smile jak se říká: tu íč his oun smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

76

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

2CML: na trávě mi právě vadí ta těžkopádnost. Vybereš si nějaký vjem a už nejsi schopen se odtrhnout. Mnohdy ti to nijak nerozšíří obzor, ale spíš jen pokroutí vnímání reality. Jedno mi přijde zajímavý- tiché dialogy s ostatními lidmi. Cítit jejich otupělost či hloubku, pohrát si s tím. Ale to už jsme od hudby daleko big_smile. Jednou jsme se s kapelou zhulili, basák hrál na kytaru, bubeník na basu, atd... Vzniklo z toho pul hodiny bordelu, kdyby se kapela nerozpadla, tak by z toho asi jeden song byl. Ale byla to spíš sranda než nějaký spiritismus smile

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

77

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

CML: to co popisuješ snad zažil už dneska každej, ne? smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

78

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Co teda znamená multiinstrumentalista?
Asi je problém, že tento pojem má každý definován jinak...
Já to chápu tak, že multiinstrumentalista by měl hrát minimálně skvěle na více nástrojů, jinak je to spíš takovej jako břídil...:)))
Uvedl bych třeba Zappu, který hrál skvěle na kytaru a piáno, dále... no teď mě nikdo nenapadá, ale myslím, že zvládnout skvěle více než dva nástroje už je na hranici lidských možností...

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

79

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Po trávě teda já nezahraju ani hóří... furt se totiž sekám a nestíhám ostatní spoluhráče smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

80

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

mikulik napsal:

Já to chápu tak, že multiinstrumentalista by měl hrát minimálně skvěle na více nástrojů, jinak je to spíš takovej jako břídil...:)))
Uvedl bych třeba Zappu

Souhlas...ted je otazka, jestli brat zpivajici hrace na nastroj jako multiinstrumentalisty. Zpev je taky inštrument smile A taky jestli dva nastroje uz znamenaj "multi"

Kdysi byl v Praze John Jost nebo jak se pise a delal tu bubenicky kruh, prislo zhruba padesat lidi do jedne telocvicny, on rozdal nejake plastove trubky ruznych delek a barev a k tomu palicky. Kazda barva mela hrat neco jineho a on to pak zvedanim a ukazovanim barvy dirigoval. Pak rozdaval ruzne jine perkuse a nekolik hodin v kuse se jamovalo.
Mezi nama tam bylo zhruba 10 lidi co meli s sebou regulerni djembe, darbuky atp. Solove, doprovodne, basove...vsechno mozne.
Mezi ostatnima lidma byla decka ale i duchodci a vsichni do neceho mlatili v nejakem rytmu ktery se naprosto zivelne preleval. Reknu vam masakr, na ktery do tedka vzpominam jako neco unikatniho...to co Jost dokazal s tema lidma...to cesi nedokazou, na to snad clovek musi byt amik. Bubenicky kruhy sice jsou, ale s prominutim trosku podivneho charakteru. Tohle bylo opravdu jak organismus, jeden celek. Zadny ze tamhleten ma regulerni bici a hraje dobre tak bude hrat vic...proste nejak tak vsichni nezavazne bezstarostne mlatili a ten rytmus byl silnejsi jak poradna trava smile Clovek pak mezi vsema tema perkusema slysel piano a pritom tam zadne nebylo...

Bylo tam jedno mimino nejakyho cernocha a uz ve svych sotva dvou letech tam natahovalo pracky po vsem co trosku pripominalo buben a to si neprejte videt jak to vypadalo, kdyz se k nemu ten buben dostal smile


Z jine misy, minuly tyden z kraje jsem byl na prednaskovem soustredeni o akustice na HAMU. To je taky na dlouhy vypraveni...ale panove to je veda az mi z toho do tedka jde hlava kolem.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

81

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

jj...já nemůžu hrát ani po alkoholu....ač cvičim pořád, tak když ten den něco vypiju, tak mám pravidlo, že na basu už nešáhnu...jen mě to vždycky nasere, páč ty ruce prostě nedovedu ovládnout...

Ale sucháč na sjezdovce smile)) To je moje...sluníčko, svařáček, snowboard smile jinde než na horách nehulim smile

K těm multiinštrumentalistům: Když já nevim...mě to tak jako přijde logický. Když řeknu o někom, že je dobrej iinstrumentalista, tak to znamená, že ten nástroj ovládá výborně....Když řknu, že je někdo dobrej multiinstrumentalista, tak to znamená, že ovládá výborně minimálně dva nástroje. Asi narážíme na to, co pro koho znamená škála "dobře-velmi dobře- výborně".

Nechci slovíčkařit - jen že tyhle slova za sebou pro každýho skrývaj jinou úroveň.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

82

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Dante:

smile) a důchodce mlátil do bubnu vedle nemluvněte, vyšli vstříc duze přes pláně, na kterých se pásla stáda krásných poníků, a žili šťastně až do smrti...

nevim proč, ale vždycky jsem měl k těmhle varietním vystoupení děsnej odpor...asi proto, že na to nevěřim.

ale proti gustu....neříkám, že je to špatný....jen já na to asi nejsem dostatečně cokoliv.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

83 Naposledy upravil: Dante (17. 01. 2008 12.30:31)

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Ja ti dam varietni vystoupeni! tongue big_smile
Zajed si do afriky voe, jestli ti tam prijdou pak kmenove slavnosti jako varieté, tak oukej viď. Takhle to funguje, co bejt porad zapsklej evropan. Ja se mel narodit cernej...s vama je hovno rec big_smile

Hele sorry, ale nebyls to vzdycky ty, kdo kritizival ty co jenom kritizujou, pritom nemaj ani potuchu oc jde?
Sorry, ale varieté me fakt dorazilo. ;]

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

84

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

big_smile já vim...já jen tak plácám smile jen takovej nihil-humor smile měě je to v podstatě něják úplně jedno, ale znáš tu bezmeznou touhu člověka, kterej o tématu vůbec nic neví, ale chce se za každou cenu vyjádřit smile))

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

85

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jenich napsal:

znáš tu bezmeznou touhu člověka, kterej o tématu vůbec nic neví, ale chce se za každou cenu vyjádřit ))

Mluvil tady někdo o mně? big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

86 Naposledy upravil: Jenich (17. 01. 2008 14.06:28)

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

big_smile raději bych všechny členy společenstva neprozrazoval, páč možná zjistíme, že jsme to my všichni smile)

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

87

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

tao-kan napsal:

CML: to co popisuješ snad zažil už dneska každej, ne? smile

to tao-kan: jo asi máš pravdu. Travka frčí dnes dost - pro mne to tak všední není, proto ten text o poznání "jinýho hraní".

0 xLajků:

88

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jenich napsal:

big_smile raději bych všechny členy společenstva neprozrazoval, páč možná zjistíme, že jsme to my všichni smile)

bů  }:-{)}

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

89

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

leonardo da vinci

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

90 Naposledy upravil: joko (18. 01. 2008 15.25:46)

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jára Cimrman a Václav Klaus

Jenich: +1 smile)

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

91

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

CML napsal:

Takže zajímavá zkušenost, ale už nikdy více  --  čistá hlava je stejně asi tím nejlpším "vnímatelem tónů!

S tím bych tolik nesouhlasil,spíše bych připojil svůj názor - Pokud chceš hrát jako si jen tak zahrát,tak se klidně napij,ale do tý míry,abys dokázal hrát.. vzpomínám si,že jak sem si hrál naposled (na jinou basu) s balancema snímačů,tak sem se divil,proč to nehraje,tak ke mě přiskočil kámoš: "Voe,si s tím moc hraješ,máš oba dva poťáky uzavřený.." big_smile
Sám bych na to asi v tu chvíli nepřišel... takže pít do určitý míry smile

0 xLajků:

92

Re: Rozšiřování obzorů jinými a netradičními metodami

Jenich napsal:

m3 to já vážně neznám smile předhoď někoho smile

dunde.e smile ....mno smile když myslíš smile podle mě jsou všechny ty techniky hrozně podobný...stačí jen posunout ruku trochu jinam a je to jiná technika (např prsty a tapping).

Marcus Miller, Richard Bona a to uvádím jenom ty co jsou baskytaristy a myslím, že každý kdo to s basou myslí vážně by je měl znát.

Jinak si si osobně myslím, že každý muzikant by měl mít představu o ostatních nástrojích, se kterými chce hrát dohromady, a bassista obzvlášť, aby to pak nebylo jen takové brum brum pod vousy a pořád dokola. Nejlépe je se na ně naučit něco zahrát. Ale to je jen můj skromný názor.

0 xLajků: