1 Naposledy upravil: darkevil 47 (05. 01. 2008 22.56:12)

Téma: nějaké jednoduché sola pls

tak a je to tady chtělbych se trochu předvést tak bych potřeboval nějaké lehčí solo tak pro ročního basáka nejlépe v gp5 předem dík

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Bandaska (05. 01. 2008 23.59:52)

Re: nějaké jednoduché sola pls

No nevim jestli je to zrovna sólo, ale docela efektní je tohle http://sweb.cz/korinem/sevi/soubory/ukazky/dvoj1.wav Neni to teda nejlehčí ale v o něco pomalejšim tempu to dám i já jakožto půlroční basák.
Tady je tab: http://sweb.cz/korinem/sevi/soubory/taby/dvoj1.htm

Cort B4 OPM
Cort PB1L BK
Go to heaven with bass guitar
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: juhuuu (06. 01. 2008 00.56:30)

Re: nějaké jednoduché sola pls

BLink182 - CAROUSEL

http://youtube.com/watch?v=uaTEmofkbew

to je moje nej smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

4

Re: nějaké jednoduché sola pls

metallica - my friend of misery
jednoduche a bjúúútifl...

inak hysteria od muse - nie je to celkom solo, ale vyborne funguje na "padanie sanok" okolostojacim...

0 xLajků:

5

Re: nějaké jednoduché sola pls

Souhlas s Netopejrem. Popripade bych doporucil jednoduche rify od RHCP, jako uvod Around the World, nebo refrem Can´t Stop.
Jinak basovy sola sol sou pro me dve: Orion od Metalliky, ale to si nedas a nebo N.I.B. od Sabbathu - a to das. Mas to za odpoledne. A krom toho to zni dobre.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Lukáš (06. 01. 2008 13.11:28)

Re: nějaké jednoduché sola pls

Dvojhmaty jsou efektní, dvojhmaty.... big_smile big_smile big_smile
Kašlete na sóla,radši hrajte zajímavý doprovody.. ale je mi jasný,že každý to vidí jinak,já už pojem "sólo" nemám vůbec rád..zkuste ty RHCP, tam jsou dobrý "sólovější" doprovody,který u kytary víc vynikaj. A vlastně cokoliv,co zní ke kytaře dobře a zajímavě smile
Dobrej part je třeba Bourée od Jethro Tull, různý od Doors (protože je to psané na klávesy), třeba Starway od LZ, Cream - Crossroads - je toho mraky

0 xLajků:

7

Re: nějaké jednoduché sola pls

Figi: Netopjer, Netopjer, nie Netopejr... ale inak suhlas :-)

este by som k tym RHCP mozno pridal Throw Away Your Television a Higher Ground (ak sa priatelis so slapom).

0 xLajků:

8

Re: nějaké jednoduché sola pls

Lukáš napsal:

Dobrej part je třeba Bourée od Jethro Tull, různý od Doors (protože je to psané na klávesy)

Tak Bouree bych nedoporucoval. Na amatera dvoj a trojhmaty v tempu - zadna sranda. A ty Doors - diky tem klavesam se to desne blbe odposlouchava. A co ten Starway... to bych si mohl poslechnout, ale podle me tam ta basa taky neni zrovna vyrazna (na odposlech), ale uplne presne si to takhle z hlavy nevybavuju...

Netopjer napsal:

Figi: Netopjer, Netopjer, nie Netopejr... ale inak suhlas :-)

Jo, cece ted na to koukam. Sorac.

Netopjer napsal:

este by som k tym RHCP mozno pridal Throw Away Your Television a Higher Ground (ak sa priatelis so slapom).

Tu TV urcite (to byl jeden z mejch prvnich songu) ale Higher Ground je v tempu docela maso - vim to, pac uz ho hraju dva roky a teprve pul roku sem se svym vykonem spokojenej... Ale klidne je mozny, ze sem naprosto neschopnej a amater si to da...

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

9

Re: nějaké jednoduché sola pls

Figi napsal:

Tu TV urcite (to byl jeden z mejch prvnich songu) ale Higher Ground je v tempu docela maso - vim to, pac uz ho hraju dva roky a teprve pul roku sem se svym vykonem spokojenej...

Ty voe, když to tak čtu,tak musim taky zas začít hrát nějaký pořádný songy big_smile

0 xLajků:

10

Re: nějaké jednoduché sola pls

Cos hral doted? Neky Kabaty ne? lol

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

11

Re: nějaké jednoduché sola pls

Figi napsal:

Neky Kabaty ne?

Neky(dej). Začíná zima - kabáty se hoděj:).

0 xLajků:

12

Re: nějaké jednoduché sola pls

big_smile Jaxe ti ten preklep ted hodil. Jojo, Kabati sou nenarocnej poslech do pozadi. Nejvic si jich cenim proto, ze zpivaj cesky (mam malo cesky muziky), taxi je vobcas pustim, ale co se narocnosti po hudebni strance tyce, tak je to spis takova pohodicka... Taxem to myslel - nic ve zlym. smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

13

Re: nějaké jednoduché sola pls

ako ak ces veeelmi jednoduche tak vzhravka pocas sola v otherside (RHCP) alebo je dobra aj vzhravka pod solom v nothing else matters.. a potom ako uz bolo povedane jednoznacne metallica - orion, ale to je fakt solo na skillovanie a nadlho.. tot vse co doporucuje polrocnt basak...

Olgoy Chorchoy is listening...

Kto pil zemřel, kto nepil taky, kto ale pije náš májový ležák, tomu se umřít nechce.
0 xLajků:

14

Re: nějaké jednoduché sola pls

frenzee96 napsal:

vzhravka pod solom v nothing else matters

Jo, ta je naprosto jednoducha a pod tou kytarou to zni naprosto sqele!

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

15

Re: nějaké jednoduché sola pls

http://www.youtube.com/watch?v=4jxD-5pJVEQ jj diky za toho nib asi se to nenaučím za jedno dopoledne ale to je to že já rači inprovizuju

http://www.youtube.com/watch?v=4jxD-5pJVEQ je to cosi myslel?

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

16

Re: nějaké jednoduché sola pls

Figi: Sorry,ale Kabáty nesnáším... hraju všechno možný,ale nic sem se dlouho neučil jako zpaměti,jak songy,dost mi to chybí , i když na druhou stranu sem línej..
To bych chtěl apelovat na všechny: NEBUĎTE LÍNÝ A UČTE SE RŮZNÝ PÍSNIČKY ZPAMĚTI!
Protože čím ste starší,tím je to horší si něco zamapatovat..

0 xLajků:

17

Re: nějaké jednoduché sola pls

Kolik ti je Lukáši?

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

18

Re: nějaké jednoduché sola pls

darkevil 47 napsal:

je to cosi myslel?

Jo, to je vono. Ale esi chces, tak ti na to solo poslu muj tab, pac von v tom ma par chybek.

Lukáš napsal:

NEBUĎTE LÍNÝ A UČTE SE RŮZNÝ PÍSNIČKY ZPAMĚTI!

Je fakt, ze to rozhodne neni na skodu, ale dyz se to nenaucis zpameti, ses nucen si uvedomit postupy a teorii. Oboji ma neco do sebe.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

19

Re: nějaké jednoduché sola pls

Jenichu Tvoje příspěvky musím číst jenom z půlky, jinak se vždycky začnu smát... "Pan Kocka, your family will love you" big_smile big_smile big_smile mňau:)

0 xLajků:

20

Re: nějaké jednoduché sola pls

Úplně jsem zapomněl přispět do diskuse, můžeš zkusit i to co jsem psal do diskuse v pokecu (viz odkaz http://ulozna.soulslavers.com/soubory/k … sprcha.mp3 ). Není to těžký a samotný to může znít taky docela dobře. Případě i s celou kapelou jako sólová věc.

0 xLajků:

21

Re: nějaké jednoduché sola pls

tak zpaměti, to je snad samozřejmost hrát zpaměti na basu, není nic horšího než basák na pódiu s notama nebo s tabama před sebou:)

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

22

Re: nějaké jednoduché sola pls

Palec napsal:

není nic horšího než basák na pódiu s notama nebo s tabama před sebou:)

Ale no tak! A co takhle naky poznamky?

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: juhuuu (08. 01. 2008 15.39:20)

Re: nějaké jednoduché sola pls

neustále čte noty při vystupení.  Žádám řádný výprask


kytarista.

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

24

Re: nějaké jednoduché sola pls

Palec napsal:

tak zpaměti, to je snad samozřejmost hrát zpaměti na basu, není nic horšího než basák na pódiu s notama nebo s tabama před sebou:)

Samozřejmě - protože není slyšet smile

A=A
0 xLajků:

25

Re: nějaké jednoduché sola pls

nevím co poznámky, ale já sem tohle nikdy nedělal, ono jak si na to člověk zvykne, tak je to špatný, neříkám na zkušebně, ale venku před lidma by měl každej muzikant přijít, co nejlíp připraven a nečumět do nějakých not a textů, vypadá to hrozně amatérsky a blbě (teď nemluvím o klasických orchestech v opeře, tam je to trochu o něčem jiným)

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

26

Re: nějaké jednoduché sola pls

Nechtěl jsem vám do této bohorové diskuse zasahovat, ALE: vy se učíte party nazpaměť? A sóla nazpaměť? A to vás baví takhle hrát? Co z toho máte? Mě teda recitovat básničky nebo přehrávat skladbičky v hudebce nikdy nebavilo... A sólo snad není vod toho, abyste doslova (do noty) přebrnkali něčí nápad, což? Jinak, samozřejmě, noty něbo nějaký party nemám, abyste mě zase nezačali napadat!

0 xLajků:

27

Re: nějaké jednoduché sola pls

Amen!

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

28

Re: nějaké jednoduché sola pls

Palec napsal:

venku před lidma by měl každej muzikant přijít, co nejlíp připraven a nečumět do nějakých not

A může se hrát z not na tancovačce, když má kapela v repertoáru přes 200 písniček? A mohl bych, prosím pěkně, hrát z not, když jdu někam na záskok?

0 xLajků:

29

Re: nějaké jednoduché sola pls

hele, mně je to jako jedno, jak kdo hraje:), já jenom, že sem to viděl i z placu a vypadá to fakt hrozně a na tancovačkách sem hrál taky a 200 věcí není snad takovej problém si zapamatovat, vždyť jsou to stejně písničky pořád dokola na pár kil:)

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

30

Re: nějaké jednoduché sola pls

200 tancovačkovejch věci si jde zapamatovat, já jsem tedy noty používal (v takových případech používám stále), za prvé jako sichr, kdybych náhodou zapomněl, za druhé třeba u plesových kapel si spoustu věcí nepamatuju, je tam spousta novejch, za třetí jak psal Evzen, když chodí člověk na záskoky tak se bez not většinou neobejde. Ale jinak souhlasím s tím, že to vypadá určitě líp bez not a bez stojánků, což se sám snažím pokud to jde, praktikovat!

0 xLajků:

31

Re: nějaké jednoduché sola pls

Karlos napsal:

Ale jinak souhlasím s tím, že to vypadá určitě líp bez not a bez stojánků, což se sám snažím pokud to jde, praktikovat!

Jo, to jo, ale napsat si vod ceho to hrajem, dyztak znacky, nebo pripsat nakej dobrej riff proste praktikovat budu. Uz jen quli tomu, ze sem jedinej, kdo ma pred, nebo pod sebou papiry... Bicmen i kytarista jedou zpameti.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

32

Re: nějaké jednoduché sola pls

Učit neni jako se učit... myslel sem spíš nějaký konkrétní věci,ze kterejch se dají pochopit různý souvislosti a zkoumat je trochu víc do hloubky,přináší to víc ovoce,než si člověk myslí.
Jenich: Paměť mám docela děravou a dělá mi problém se něco naučit hrát,tak to do sebe musím mechanicky namlátit. Kolik myslíš,že mi je? Já sem tvůj věk nečetl,ale tipoval sem tě před časem tak na 24..

0 xLajků:

33

Re: nějaké jednoduché sola pls

Jo, ještě dodám, že nějaký holení či jak říkáte tancovačky, to chce fakebook nebo papíry s party, už jen proto, že se dycky hraje něco jinýho s někym jiným, a žádná ostuda to samozřejmě není. A nevypadá to blbě, pokud do toho nekoukáte od začátku do konce..

0 xLajků:

34

Re: nějaké jednoduché sola pls

Dan napsal:

pokud do toho nekoukáte od začátku do konce..

JO! JO! JO! Muj clovek!

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků: