1

Téma: co děláte se starými strunami

co děláte se zbylými strunami když je měníte? já bych si třeba chtěl dát na čtyřku b e a d a nechce se mi kvůli jedný struně kupovat všechny tak že bych třeba od někoho nějakou starou převbytečnou koupil, trochu ji vyčistil...

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

2

Re: co děláte se starými strunami

NO me ucitel ke kteremu chodim tak mi radil je vyvarit v sapovnatu s vodou 4:1.a nechat je uschnou a pouzit je jako nahradni... ja to jeste neskousel smile

Matěj Kalina Basák kapely Lehká Žíně (Kopie MM od Fire + Tranzistorový aparat 300w , 15' , Made in home)
0 xLajků:

3

Re: co děláte se starými strunami

vyvařodvání doporučuji.přidávám k tomu ještě díl octu. fakt to funguje a strunám to docela pomůže.prodlouží to životnost tak o měsíc a půl (pokud na ně tedy dál hrajete)

Kopie Peavey Fokus, snímače PJ Bartolini v dřevěných HB custom pouzdrech by Spider.
CORT SJB6FX FL link
BN112H - kombo mosfet 200W, 1x12" neodym + piezo link
0 xLajků:

4

Re: co děláte se starými strunami

a co po měsíci a půl?

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

5

Re: co děláte se starými strunami

Zdarec bassmeni (?w?)vyvařování pomáhá, ale pokud máte nějakýho znamýho co čistí šperky atd. nebo v optice tak těma jejich metodama na čištění uděláte ze struny v podstatě týden hranou :)je to super :Dvřele doporučuji

0 xLajků:

6

Re: co děláte se starými strunami

Já osobně si je vyčistím a schovám, mám několik druhů a je to pro případ, že mi praskne na zkoušce nebo koncertě, to víš, když používáš struny za 1500,-, tak je většinou potom nevyhodíš, popř. neměníš sady jak na běžícím páse:)

0 xLajků:

7

Re: co děláte se starými strunami

Ja si kupuju vždycky novou sadu... a pokud mi ta struna jebne na koncertě tak při poslední písničce ty zbylé struny zpřetrhám...vypadá to efektně ;-)

0 xLajků:

8

Re: co děláte se starými strunami

To Jeerka:To mi trochu připomíná způsoby jednoho basáka, Joey DeMaio se tuším jmenuje a je z Manowar, je fakt, že jak se jedná o starší sadu, tak ji už nebudu doplňovat o novou strunu....:)

0 xLajků:

9

Re: co děláte se starými strunami

jójo :-))

...Perkele...
0 xLajků:

10

Re: co děláte se starými strunami

Struny občas vyvařim a taky používám čistidlo na struny Dunlop. Struny si dýl zachovaj kovovej zvuk a taky je mi potom na ty struny příjemnější hrát.

MM Sterling 4
SWR SM-500 + SWR Goliath Sr.
Tech 21 Bass Driver, Boss Bass Flanger

Hora str. 29 , eh, kde je? na stole? pod stolem? ve skříni? to je jedno... :c)
0 xLajků:

11

Re: co děláte se starými strunami

pokud prdne basova struna, tak to znamena jen jedno, vyhodit a natahnout nove. vyvarovani muze byt sice fajn, ale ja nedam dopustit na krasne nove struny. Gazelle: ty tady mluvíš o strunách za 1500,- to podle mne není žádná vysoká cena. Nejlevnější použitelné struny stojí něco málo přes 800,- ale to je už ta nejspodnější hranice. A neumím si představit, že bych svoje struny, které jsou nejměkší na trhu (jenom tak dokážu docílit zvuku, jaký mám rád) nějakým způsobem opravuju... použité struny patří do koše

0 xLajků:

12

Re: co děláte se starými strunami

To TEMPLAR_LEOPARD: Nic proti tobě, ale dej si pozor, co říkáš, protože jsi v diskuzi, ve které používají basáci mnohem levnější  struny (tzn. hluboko pod 1000,-), jinak pokud hodně vyděláváš, tak nejsou žádné struny dost drahé, ale kurva o tom to není. Já používám sadu (0.50, 0.70, 0.85, 0.105), nemám rád softy, mají jiný zvuk, navíc mi nedělá problém na E trochu zatlačit. Myslím si, že 1500 je cena už dost vysoká na amatérské hraní. Zvuk basy můžeš mít jaký chceš, ale když ti ho zkurví zvukař (pokud to nepálíš z pódia), tak ti nepomůžou ani struny za 100000,-, zvuk bude stát prostě za hovno, ale když ti to udělá dobře, že máš krásný zvuk na pódiu.... smile

0 xLajků:

13

Re: co děláte se starými strunami

no jasně že pokud to pokazí zvukař, tak s tím nenadělá jakkoliv drahá technika, ale struny za 500 korun nebo méně mi přijde skoro nemá cenu kupovat. důležité je aby sám muzikant byl se zvukem svých strun spokojený.

0 xLajků:

14

Re: co děláte se starými strunami

Za 500,- bych je taky nekoupil, ale už mne tu kdosi zdrbal, prostě jsou tu i lidé, kteří jsou zatím rádi, že mají na ty struny za 500,- a klidně je i třikrát vyvaří, vyšší cena pro ně není zatím nic jiného než luxus (inu - studenti). Mimochodem znám jedince, který má na své dva roky staré base natažené orig. struny, nechápu jak mohly doposud vydržet, ale jsou to dráty, se strunama to nemá nic společného - už ani zvuk.

0 xLajků:

15

Re: co děláte se starými strunami

Chlapci, chlapci, kvalita strun se dneska měří cenou??? Já hraju na Fendery nebo Rotosoundy a v pohodě. smile Podotýkám že sem vyzkoušel lecos a peníze na struny i za několik tisíc bych měl, ale tyhle hrajou, tak proč. Struny mi připadají ještě individuálnější záležitost než nástroje, ale řídit se cenou je směšný úlet... smile Jen tak mimochodem, dost profesionálních muzikantů si občas, nebo pravidelně, koupí červený Warwicky, protože sou levný a nehrajou špatně... Ale pokud někdo potřebuje k dobrému pocitu ze hry vědomí, že má hodně drahý struny, plně to chápu, muzika je taková magie, ale je dobrý si uvědomovat, že to tak je  smile

0 xLajků:

16

Re: co děláte se starými strunami

struny za 1500, ty krávo... já mám na base struny za 50-100 kč -neznám cenu, byly v setu a jsou starý 4 měsíce, takže už to není žádná sláva. předtím sem na tom měl asi 4 měsíce červený warwicky (alespoň myslím že je fokus na své basy dává) a byly taky v klidu. sem chudý amatér klidně si ty struny 2-3x vyvařím, když to k něčemu bude (eště sem to nedělal) i když stály 50-100kč. jinak klidně za pakatel struny co byste vyhodily koupím

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

17

Re: co děláte se starými strunami

Nic proti, já jsem se nikoho nechtěl dotknout, ale už jsem nějaké struny vyzkoušel (pár různých sad za posledních cca. 6 let co hraju), můžu říct, že zatím se mi jeví jako nejlepší Elixír (hraju převážně prstama). Používám standardně i D´Addario Slowvound DA SW 4000 - přestaly se právě vyrábět, ale opravdu bych nedal nikdy za struny víc než 1500,-. Mimochodem, spousta basáků co znám používá právě Elixír, asi budou vědět proč. Jo a struny mi nevydrží na base dýl než čtvrt roku:) (pak mi praskají - hraju jak prase).
To Dr. Gonzo: sory, nic nebylo namířené proti tobě. Já jsem tě už pochopil - už jsi mohl poznat, že se na ceny dívu trochu jinak. Hodně štěstí ve hře. Jo, kdybych ty struny vyhazoval jako Templar_Leopard, tak ti je opravdu raději pošlu, já je ale časem ještě využiju:) Z toho vyplývá, že je buď TL velký pracháč nebo Prášil, jedno z toho to asi bude...:)

0 xLajků:

18

Re: co děláte se starými strunami

Elixiry jsem zkousel, ale me vadi ten nanoweb, ujížděj mi pod prstama... taky vlastne nikdy nehrajou jako novy, i jako novy znej jak ctrnact dni hrany, ale pak sou pořád stejný, to je dobrý. No, ale z mýho pohledu se na ně nedá hrát, protože kloužou  sad Z toho je právě vidět, že výběr strun je hrozně individuální smile

0 xLajků:

19

Re: co děláte se starými strunami

tj. mě například struny vydržej docela dlouho, i když dost slapuju, když sem byl ale jednou hrát v hospodě, přišel tam jinej basák (takovej metalista) tak sem mu pučil basu a od chyt trsátko a za chvíli bylo po novým éčku. samozřejmě mi ten mrzák nic nedal. kámoš co s nim cvičí říkal, že jednou převal i 3 éčka za 1 zkoušku. trochu hardcore co? musí to lízt do peněz

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

20

Re: co děláte se starými strunami

big_smile tak to je husty, mě se ještě nepodařilo nikdy přetrhnout strunu

MM Sterling 4
SWR SM-500 + SWR Goliath Sr.
Tech 21 Bass Driver, Boss Bass Flanger

Hora str. 29 , eh, kde je? na stole? pod stolem? ve skříni? to je jedno... :c)
0 xLajků:

21

Re: co děláte se starými strunami

osobní zkušenost z prvního ladění - jestli to chceš vyzkoušet, stačí napínat kolíkem strunu, po nějaké chvíli ti to rupne:-)
jinak se mi vždycky "zlomí" na kameni kobylky, četl jsem že to levnější kobylky dělají, okem a hmatem sem tam ale nic neobjevil, nevíte někdo o kvalitních kamenech do mm kobylky (jestli má teda fokus autentickou kopii)

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

22

Re: co děláte se starými strunami

Nejsem si jistej, zda existuje nějaká spodní hranice, pod níž bych struny nekupoval (třeba 500,-). Kdysi jsem si kupoval červený Warwicky (sada za asi 300,-) a na zkoušky nebo jedno hraní byly v pohodě. Sám používám jedny struny asi za 900,- (značku říkat nebudu, nechci nic propagovat), ale spokojim se i s levnějšíma strunama. Přiznám se, že struny na čtyřku za 1500,- ani neznám:) (Elixíry podle mě stojej tak 1200).
Taky bych chtěl připomenout, že každýmu se hodí něco jinýho. Teď jsem čet rozhovor s basákem od Boba Marleyho a ten o strunách říkal "čim starší, tim lepší", jinde jsem čet, že James Jamerson (starej basák, nahrál všechny hity Motownu) měnil struny tak jednou za dva roky.

0 xLajků:

23

Re: co děláte se starými strunami

To JV: Tak zrovna Elixír stojí aspoň ve Zlíně od 1500,- do 1600,-. Jestli ví někdo o levnějších, jdu do toho.

0 xLajků:

24

Re: co děláte se starými strunami

zajímalo by mě jak to ten bobův basák myslí.

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

25

Re: co děláte se starými strunami

asi tak, že se ty struny časem uplně ohrajou a jsou měkké. pro styl jako je reagge naprosto vyhovující. to samé říká i basista ze Skatalites

Kopie Peavey Fokus, snímače PJ Bartolini v dřevěných HB custom pouzdrech by Spider.
CORT SJB6FX FL link
BN112H - kombo mosfet 200W, 1x12" neodym + piezo link
0 xLajků:

26

Re: co děláte se starými strunami

Serte na Elixiry. Je to shit za 1500. Řikám to z vlastní zkušennosti, vydržely mi rok (resp. by vydrřely i dýl, ale já už to nevydržel...shit - hluchej zvuk a roztřepenej nanoweb za pár měsíců...).

0 xLajků:

27

Re: co děláte se starými strunami

měkké myšleno zvukově?

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

28

Re: co děláte se starými strunami

Hraju rok a mam teprv druhý struny, tys první byly šit. Asi tak po půl roce hraní sem tzačal slapovat a struna G šla hned do hajzlu, pak sem si koupil čer. Warvicky nejtlustší sadu za 350Kč a nemůžu si je vynachválit, ale to bude asi tim že sem na jný nehrál  cool , po půl roce už sou dost ohraný jdu je zkusit vyvařit, uvidíme co z toho vyleze  big_smile

0 xLajků:

29

Re: co děláte se starými strunami

jo jo, červený warwicky jsou co se týče poměru cena/výkon nejlepší struny na trhu, teď jsem se k nim zase vrátil a hraje se mi na ně líp jak na Rotosoundy za 3násobek

MM Sterling 4
SWR SM-500 + SWR Goliath Sr.
Tech 21 Bass Driver, Boss Bass Flanger

Hora str. 29 , eh, kde je? na stole? pod stolem? ve skříni? to je jedno... :c)
0 xLajků:

30

Re: co děláte se starými strunami

tak tak.sems nima hodně spokojenej..

...Perkele...
0 xLajků:

31

Re: co děláte se starými strunami

ja bych taky se priklanel k tomu cim dražší tim mlepsi ale taky to neni pravda...musis chytnout dobrou sadu...a taky nesmis mit agresivni pot... to je svine a pakl ti staci struny Wellton za 200,-
ale je zbytecnos davat takovy palky za stuny to raci koupim levnejsi...jelikoz te vyjdou lacinejc...ty drahy jsou za rojk v pici a ty obyc sice za 3-4 mesice uz nezvoni ale je moznost vyvarit ci koupit novy a vyjde te to asi o 500kc lacinejc...podle toho jaky mas pod...fastfred jer super pripravek na osetreni strun doporucuji ...vzdy po hrani to namazat a je to...a das jim o 2 mesice vetsi zuivotnost...

Matěj Kalina Basák kapely Lehká Žíně (Kopie MM od Fire + Tranzistorový aparat 300w , 15' , Made in home)
0 xLajků:

32

Re: co děláte se starými strunami

-> habi
Já jsem ze stejného důvodu zavrhl D'Addaria - praskání. Teď už mám 3. sadu ocelových Rotosoundů a nepraskla ani jedna z celkem 15. A to je absolutně nešetřím. Zvukově vydrží s vyvařováním hrát 1/2 roku. Nevýhoda je pouze opletení červenou nití, které vyvařením dost trpí a třepí se.
Rotosound dělá sadu pro šestky např. 30-40-60-75-95-125. Podívej se na: Rotosound
Podle webu vyrábí zakázkově cokoliv od 20 až do 140, ale to se asi nebude dát u nás sehnat.
Myslím, že pokud je zkusíš tak určitě budeš spokojený jako já. U nás je prodává Alexim

Warwick Streamer 5 bolt-on, Ampeg SVT3-PRO, box SVT-410HLF
0 xLajků:

33

Re: co děláte se starými strunami

ad čím starší tím lepší: záleží samozřejmě na tom, jakej chceš zvuk. Já mám na bezpražci struny na kontrabas, kterýmu je vlastní tupej zvuk postrádající jakýkoli zvonění. Když hraju pravačkou hodně daleko od kobyly, opravdu to zní docela kontra. Ty struny tam mám určitě už tři čtvrti roku a hrajou pořád stejně. Naprosto. Když se zeptáš nějakýho cellisty nebo kontrabasisty, dozvíš se nejspíš, že struny moc neměněj. Záleží prostě na povaze zvuku, kterej chceš.

0 xLajků:

34

Re: co děláte se starými strunami

4temple leopard: rád budu tvým košem když po mě občas hodíš použitou strunu:-) mám nouzi i o použité. jinak sám mám na base už půl roku struny asi za 100kč a na zkoušení stačí

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

35

Re: co děláte se starými strunami

co říkáte na čištění ultrazvukem?
hehe....su zvědav...

...Perkele...
0 xLajků:

36 Naposledy upravil: Gazelle (27. 07. 2005 12.02:59)

Re: co děláte se starými strunami

To by mohlo být docela spolehlivé...jenom já mám problém, že mám u kobilky hodně zahlé struny, takže ta životnost prostě z fyzikálních zákonů nemůže být delší než půl roku....:) i kdybych s tím udělal nevím co, tak ty struny stejně co nevidět prasknou:(

0 xLajků:

37

Re: co děláte se starými strunami

Tak sem si koupil  hlazený rotosoundy .50 a spokojenost.
Jinak ten ultrazvuk není blbej nápad.Mám v optice kámošku,tak to vyzkouším a dám někdy vědět,(za dlouho)neboť teď mám struny nový a doufám,že dlouho vydržej

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

38

Re: co děláte se starými strunami

tím v práci čistí i počítače apod. ,takže to může být hoodně dóbrý...

...Perkele...
0 xLajků:

39

Re: co děláte se starými strunami

Myslím si, že už tady někdo upozorňoval na možnost čištění ultrazvukem a pochvaloval si to...

0 xLajků:

40

Re: co děláte se starými strunami

nazdárek, já teda použitý struny nevyhazuju, dávám je vždycka tak na dva dny do lihu, kterej mám v odměrným válci - nacpu je tam, občas trošku zakvedlám a potom zas nějakou dobu zní jako nový, myslím, že to je pohodlnější než vyvařování a efekt obdobnej. no a nějakou dobu už si kupuju hlazený gallistrings, vyzkoušel jsem před nima snad všecky značky a tyhle se mi zdají opravdu nejlepší a ani nejsou tak moc drahý.

0 xLajků:

41

Re: co děláte se starými strunami

šperkařský ultrazvuk je opravdu super,struny jsou jak z obchodu

0 xLajků:

42

Re: co děláte se starými strunami

nevíte kolik stojí?

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

43

Re: co děláte se starými strunami

kolik stojí co? :-))) brýle sem dal čistit ultrazvukem a stálo to 10 korun.
Jinak,když struny vyvařím,či ultrazvukem vyčistím,tak je přeci zbavím pouze nečistot,ale nedovedu si představit,že se vrátí i jejich pružnost.....

Mé poslání je být nenáviděn, srát lidi ze všech sil a být ignorován. Vaše smůla je, že jsem velmi vytrvalej běžec smile
0 xLajků:

44

Re: co děláte se starými strunami

Zrovinka přemejšlim o koupi nových strun. Myslíte, že hlazené vinutí vydrží déle?? Ale znám se, zase naskočim do nejlevnějšího šmejdu:-)) Je mi líto dávat 1000 Kč a víc za struny, který jsou po půl roce stejně na kokot jako něco levnějšího... Ale cokoli lepšího než to co mám teď! Pořád mám kousky z prvovýroby. Asi půl roku jsem tam měl strunky nejmenované značky. Poté co odešlo E-čko jsem tam nacpal zase ty původní a mám je doteď. Nástroj mám 2.5 roku jistě... Je to vcelku prasárna, nemají zvuk a ani na to zkoušení nejsou.

Cort action bass, Fender Jazz Bass,  Fender Rumble 100W, Gallien Kreuger 100
Žena je zdokonalený Ďábel...
0 xLajků:

45

Re: co děláte se starými strunami

hle ten lih musim zkusit uz mi to nekdo radil...mam kamose chemika tak kdyztak vymyslime novyho FastFreta...

p.s. doufam ze me nebonznete za tu reklamu...

Matěj Kalina Basák kapely Lehká Žíně (Kopie MM od Fire + Tranzistorový aparat 300w , 15' , Made in home)
0 xLajků:

46

Re: co děláte se starými strunami

Pořídil jsem si měkčí DARCA s niklovým (nebo niklovaným) kulatým vinutím.. Tak snad vydržej:-) Ze starých udělám saponátovo-octovou polívčičku a budou do zálohy, ch, ch. Viva la musica!!

Cort action bass, Fender Jazz Bass,  Fender Rumble 100W, Gallien Kreuger 100
Žena je zdokonalený Ďábel...
0 xLajků:

47

Re: co děláte se starými strunami

Když sem si kupoval struny tak mi prodavač radil ať je po hraní přejedu lihem.

Take this life - make it yours.
0 xLajků:

48

Re: co děláte se starými strunami

Jo, to není špatný nápad. Když vím, že dlouho nebudu hrát (dovolená a podobný veselosti) tak struny povoluju. Nekurví se tolik jejich pružnost. (Nebo si to jenom nalhávám)

Cort action bass, Fender Jazz Bass,  Fender Rumble 100W, Gallien Kreuger 100
Žena je zdokonalený Ďábel...
0 xLajků:

49

Re: co děláte se starými strunami

Jo je to lepší je povolovat, taky to tak dělám když vím že delší dobu nebudu hrát:

Take this life - make it yours.
0 xLajků:

50

Re: co děláte se starými strunami

Oživím tohle téma. Je tu fajn vlákno o čištění strun lihem, ale tohle moje povídání se hodí spíš sem.

Zjistil jsem totiž jednu věc. Občas se mi stalo, že jsem sundával staré struny, které nebyly úplně mrtvé, ale tedy taky ne zrovna nejčerstvější. Ale díky tomu, že nebyly úplně kaput, jsem si je schoval pro nouzové použité do šuplíku. Jak občas dělám recenze na různé nástroje, tak ne vždy k nim dostanu nové struny, nebo když dělám někomu servis nějaké vraždy, tak taky třeba ne, pak se použitelné struny v šuplíku hodí. A když jsem takové jeté struny pak natáhnul po jejich odležení v šuplíku na nějakou basu, tak jsem se až divil, jak dobře hrají, přitom jsem je sundával otuplé. A není to ojedinělá, ale mnohočetná zkušenost.

A přišel jsem teď nedávno na druhou věc, která s tou první zřejmě souvisí. Všiml jsem si, že když jsem ty staré struny natáhl, tak ač jsem dodržel polohu, jak původně byla struna zalomená na kobylce i tak nějak přirozenou polohu původních navinutých závitů strun okolo trnů ladících mechanik, stejně se otlaky od pražců minulé basy objevily na vrchu struny.  Používám struny Sadowsky Bright Nickel Blue Label, které jsou neuvěřitelné držáky, ale po pěti měsících mi přišla struna A trochu otupělá. Vzpomněl jsem si na to opakované natažení strun a zejména na tu změnu polohy otlaků, takže jsem strunu na mechanice uvolnil, otočil v její ose u ladící mechaniky o 360° na jednu nebo druhou stranu a znova napnul. Překvapení, nebo možná nepřekvapení, ale tupost je pryč. Je mi jasné, že to překroucení struny je v zásadě problematické, struna by neměla vůči své přirozené poloze být prokroucená, ale když je to o jednu otočku, evidentně to na zvuk nemá vliv, u ohraných strun to naopak má vliv pozitivní.

Máte podobnou zkušenost?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

51

Re: co děláte se starými strunami

Aidamos napsal:

Vzpomněl jsem si na to opakované natažení strun a zejména na tu změnu polohy otlaků, takže jsem strunu na mechanice uvolnil, otočil v její ose u ladící mechaniky o 360° na jednu nebo druhou stranu a znova napnul. Překvapení, nebo možná nepřekvapení, ale tupost je pryč. Je mi jasné, že to překroucení struny je v zásadě problematické, struna by neměla vůči své přirozené poloze být prokroucená, ale když je to o jednu otočku, evidentně to na zvuk nemá vliv, u ohraných strun to naopak má vliv pozitivní.

Máte podobnou zkušenost?

Jé, ...Adame, na tohle jsem přišel už dávno. Ještě se mi osvědčilo tu strunu natočit proti vinutí, aby se jakože utahovala. wink

0 xLajků:

52

Re: co děláte se starými strunami

Tohle s tím odlezenim jsem slyšel. Jednou jsem si takhle jedny schoval, před tím vyčistil lihem. Po asi 3/4 roce jsem je chtěl na nějakou mrtvolu nasadit. Jenže ouha, bylo na nich něco mezi rzi a plísní

0 xLajků:

53

Re: co děláte se starými strunami

Matej napsal:

natočit proti vinutí, aby se jakože utahovala

presne tak to robim aj ja, vzdy v tom smere.
Ale pred odlozenim do suflika ich este prevarim v jarovej vode, oplachnem a ususim. Po case vpohode odohraju aj akciu, pripadne ich dam len na skusky.
Preto preferujem ne-prevliekacie kobylky.

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

54

Re: co děláte se starými strunami

Když jsem hrál výhradně na ocelovky, tak jsem používal postup jako yuro22. Hezky vyvařit v jarové vodě, pořádně usušit a nechat lehce svinuté nechat pár týdnů - uležet. Pak vydrží asi tak třetinu až polovinu původního času strun. Jen nemají ten počáteční cink nových, který se stejně za chvilku ztratí. Třeba La Bella Hard Rockin' Steel nebo Dean Markley Blue Steel jsem takhle svého času vyvařoval až 2x, pak už byl efekt malý. A kdysi DELICIA Mistral č. 520 - už ani nepamatuji kolikrát ... no, někdy jsem je musel staré sady točit, dokud do hudebnin nedorazily nové. big_smile

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků: