1

Téma: Postupy apod.

Zajímalo by mě,jak jste všici na tom s těmi postupy v hraní a jak je celkově vnímáte...případně co si myslíte,že je postup v hraní(případně pro Jenicha esi to není pouze nějaká fráze) a jak to poznáte,esi to není moc subjektivní atd atd....

0 xLajků:

2

Re: Postupy apod.

co myslis vyrazem postupy... pribliz to nam laikum...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

3

Re: Postupy apod.

Asi tak,že ti jde lépe hraní po fyzický i psychický stránce (i jako že to nějak pobíráš a tak),myslim si,že toho tady moc v týhle sekci nejni,ale těžko říct,esi moje výkřiky nějak pomůžou..možná zbytečný téma,no uvidim

m3 napsal:

pribliz to nam laikum

Sem taky laik...

0 xLajků:

4

Re: Postupy apod.

já cejtim postup v současný chvíli velkej, dali sme dohromady takovou kapelu a hrejeme bigbeat a to pak člověk chytne úplně suprovou mízu, než si brnkat doma wink

0 xLajků:

5

Re: Postupy apod.

No tak ja myslim, ze postupama sou mysleny vyhravky mezi jednotlivyma akordama, nepletu-li se? Ja sem v tomhle taky ubohej. Nedavno sem po 7 letech zacal improvizovat a delat vlastni hudbu. A najednou zjistuju, ze basu vubec neznam. Muj oblibenej je, dyz je ton a druhej je ob ton (nahoru nebo dolu) tak zahraju i ten pulton mezi nima. Nebo sem doted drbal oktavy a qinty. Za to me ale bracha malem zatratil, taxem k nim zacal delat vyjezdy tipu prima-sekunda-tercka/qarta-kvinta-septima-oktava. A je mi uplne jedno, esi to je dur nebo na mol, pac v rychlosti u toho nepremejslim a proste tam neco flaknu.
Jo vobcas je dobra kvinta dolu. Ta je taky moje oblibena. Stridani kvint a primy, popr. primy a kvarty. Ja sem desnej dabel - vubec tomu nerozumim a nevim co hraju, ale az neskutecne casto to tam sedi - to cumim big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Lukáš (08. 12. 2007 16.51:06)

Re: Postupy apod.

Figi: Taky nad tím hraním moc nepřemýšlím,hlavně v tý rychlosti přemejšlet,že sem před chvílí hrál Gečko,takže by tam sedělo něco ze stupnice Gdur a pararelní Emoll..jako vím to,ale v tý chvíli si to uvědomit a něco rychle zahrát je fakt celkově těžký..proto používám,jako ty,ty kvarty kvinty a občas pentatoniky,když ale ony zněj furt stejně,to je ten problém..
Mě přijde,že se zlepšuju tak každej druhej tejden,tak mi to přijde docela divný,jako že asi ještě neumím moc hrát nebo já nevim,co se se mnou děje..

0 xLajků:

7

Re: Postupy apod.

jako myslis postupama pokroky,, nebo to jak vymeslis linku...
no ono na ty base neni zas tolik moznosti sahnout vedle ..kdyz si uvedomis "zakazany prechod" ale i ty se nekdy snesou a pod durovej akord vecpat molovou stupnici resp teda spis naopak.. je nekdy snesitelny a navic zajimavy.. ja nevim ja nad tim mod nepremejslim jako kerej ton tam dat ..bud vychazim ze stupnice kera se da nacpat pod celej ryf a nebo z akordu a nejak to tak smidlam az toho neco vyleze... spis si hraju s frazovanim pomlkama a tak.. stejne posluchac kdyz slysi naky rychli osminky nebo co to je za noty tak moc nepostrehne jestli si zahral jeden dva anebo sest tonu.... big_smile
uz sem to tu nekde psal pokud mne to bavi hrat i bez zbytku kapely a s kapelou to sedi tak to beru za pouzitelnou lajnu ..idyz sem tam se to treba casem trochu hranim zmeni.. vyhazem nepotrebny tony nebo naopak nakej pridam...

sem spis basak uzivatel nez programator.. kdyz to funguje tak neresim proc...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

8

Re: Postupy apod.

smile já ti vůbec nerozumim , lukáši ... o čem mluvíš, na co se ptáš....nevim smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

9

Re: Postupy apod.

myslí postup jako zlepšení např když jsem začal hrát tak jsem byl rád že šmrdlám C F G teď si pustím třeba sweet child of mine od GNR a ejhle docela to sedí ještě to není vono ale už skoro takže vím,že postup a až to zahraju bez chyb tak ejhle další postup atd jinak samo je nejlepší když tě někdo poslouchá né každej den ale třeba jednou za měsíc a řekne ti děláš pokroky tak to už je tuty
Šakal

ukulele
0 xLajků:

10

Re: Postupy apod.

Lukáš napsal:

Figi: Taky nad tím hraním moc nepřemýšlím,hlavně v tý rychlosti přemejšlet,že sem před chvílí hrál Gečko,takže by tam sedělo něco ze stupnice Gdur a pararelní Emoll..jako vím to,ale v tý chvíli si to uvědomit a něco rychle zahrát je fakt celkově těžký..proto používám,jako ty,ty kvarty kvinty a občas pentatoniky,když ale ony zněj furt stejně,to je ten problém..
Mě přijde,že se zlepšuju tak každej druhej tejden,tak mi to přijde docela divný,jako že asi ještě neumím moc hrát nebo já nevim,co se se mnou děje..

Ty ses muj clovek - mluvis mi z duse!

m3 napsal:

spis si hraju s frazovanim pomlkama a tak

To je presne to, co si rikam, ze bych mel zacit delat.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

11

Re: Postupy apod.

m3 napsal:

tak moc nepostrehne jestli si zahral jeden dva anebo sest tonu

To bych právě neřekl,asi bych se děsil posluchačů s dobrým sluchem big_smile
Myslim si,že právě toho počtu hranejch tónů si všimne amatér víc,než co tam vlastně hraješ(jedině třeba nějakýho tvýho progresivnějšího přístupu hraní)

Jenich napsal:

já ti vůbec nerozumim , lukáši ... o čem mluvíš, na co se ptáš....nevim

Konkrétně ty jestli pociťuješ nějaký zlepšení po určitým čase anebo pokroky...třeba

0 xLajků:

12

Re: Postupy apod.

pociťuju

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

13

Re: Postupy apod.

Jenich: Nepřijde ti,že někdy ti hraní jde dobře a někdy ne? jako že někdy ty pokroky jsou mylný?

0 xLajků:

14

Re: Postupy apod.

ne...součást dosažení určitýho levlu je v tom, že seš v každou chvíli schopen po max pěti minutách zahřívání podat výkon v rozmezí 95-100%. To že nemáš den tedy nikdo nepozná (po technický stránce).

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

15

Re: Postupy apod.

Jenich napsal:

ne...součást dosažení určitýho levlu je v tom, že seš v každou chvíli schopen po max pěti minutách zahřívání podat výkon v rozmezí 95-100%. To že nemáš den tedy nikdo nepozná (po technický stránce).

Možná sem tě nepochopil..takže po rozehřátí bys měl tak zhruba cejtit,jak hraješ a jak ti to jde,to je mi jasné,ale s tím,že nemáš den a že to nikdo nepozná,nemůžu souhlasit,protože to u mě platí fakt nabeton..třeba ve vymejlšlení linek za běhu to poznám hnedka,jak sem v pohodě a jak ne,myslím si,že i ostatní to poznaj (třeba když něco vymyslím,ale nejsem to schopnej zahrát a tak)

0 xLajků:

16

Re: Postupy apod.

říkám od určitého levelu (rozuměj od určitýho VYSOKÝHO levelu)....tím se vyznačuje že umíš hrát - že dokážeš ten výkon podat za každých podmínek.

taky jsem říkal technicky - neříkal jsem co do obsahu.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

17

Re: Postupy apod.

Lukáš napsal:

m3 psal(a):

    tak moc nepostrehne jestli si zahral jeden dva anebo sest tonu

To bych právě neřekl,asi bych se děsil posluchačů s dobrým sluchem big_smile
Myslim si,že právě toho počtu hranejch tónů si všimne amatér víc,

no ja sem mluvil kdz zahrajes urcitou vyrazne rytmickou frazy tak je docela jedno jestli tam projedes celou tupnici nebo jenom ty dulezity 2, 3 tony.. nekdy zbytecne moc tonu odvadi od toho dulezityho... teda pokud si to nekde neukrad a nechces to maskovat big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

18

Re: Postupy apod.

m3 napsal:

no ja sem mluvil kdz zahrajes urcitou vyrazne rytmickou frazy tak je docela jedno jestli tam projedes celou tupnici nebo jenom ty dulezity 2, 3 ton

Jojo,tak to plně souhlasim..
To s tím přehršelem tónů je pravda - někdy je lepší míň než víc wink

Jenich napsal:

že dokážeš ten výkon podat za každých podmínek.
taky jsem říkal technicky - neříkal jsem co do obsahu.

S tím technicky by to jakžtakž šlo,ale za jakýkoliv podmínek mi moc dodržovat nejde...asi musím zkoušet různý krizový prostředí pro hraní smile

0 xLajků:

19

Re: Postupy apod.

tak si zkus něco nahrát....to něco musí bejt technicky složitý tak, že to bude těsně pod tvým maximem. Na kolikátej pokus to zahraješ přesně, čistě?

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

20

Re: Postupy apod.

Jenich napsal:

Na kolikátej pokus to zahraješ přesně, čistě?

.. ja nikdy big_smile .. ale nekdy to zahraju tak ze to neni moc slyset jak to hraju blbe...
ale jinak hraju krasne... big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

21

Re: Postupy apod.

m3 napsal:

.. ja nikdy  .. ale nekdy to zahraju tak ze to neni moc slyset jak to hraju blbe...

Asi tak ňák... big_smile Někdy se to podaří zašolíchat docela solidně smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

22

Re: Postupy apod.

Jenich napsal:

tak si zkus něco nahrát....to něco musí bejt technicky složitý tak, že to bude těsně pod tvým maximem. Na kolikátej pokus to zahraješ přesně, čistě?

A to je přesně ono: když sem zatím zkoušel něco nahrávat,tak zrovna při tom nahrávání mám nějakou zvlástní trému,prostě že hraju uplně nanicovatě..ale když hraju normálně,tak se mi to nestává. Musim to teďka o víkendu vyzkoušet znova a uvidím...ale jinak s tou technikou je to recht,prostě technicky hraju dejme tomu stále stejně,když se rozehraju,ale spíš mě to nebaví z toho důvodu,že nemám nápady na linky a celkovou náladu - třeba mi to jde,ale psychicky mě to prostě nebaví a nemůžu se někdy chytnout..

0 xLajků:

23

Re: Postupy apod.

ale prd smile to neni tréma, jen to konečně slyšíš jako posluchač a ne jako hráč sám sebe.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

24

Re: Postupy apod.

Ja si myslim, ze cim se na to clovek vic soustredi, o to vic mu to nejde. Ale az budes mit nahrano (myslim ne na basu, ale nekam - treba do kompu) 1000 hodin, pak uz ti to nepride. Teda aspon doufam, pac sam mam stejnej problem (sem ted u naky 10 hodiny) big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

25

Re: Postupy apod.

Figi napsal:

Ja si myslim, ze cim se na to clovek vic soustredi, o to vic mu to nejde

Přesně tak,s tím můžu jenom souhlasit..nejhorší je,když si řikáš: "jo,jasný,teďka to nesmim zku**it"..to je už nabeton jistota,že tam chyb bude jako máku..
Musim víc zkoušet nahrávat a poslouchat,asi jen tak se to naučím,jak píše jenich,se poslouchat jako posluchač..

0 xLajků: