1

Téma: Muzikantsky zaklady ?

Zdravim vsechny smile kdyz se tohle na zakladni skole probiralo asi sem spal sad a ted me to stve smile. Neznate popripadne nemohli byste mi uploudnout na nakej server nakou prirucku ktera popisuje zaklady muziky ? co je oktava ? Noty s basovim klicem ktera je ktera a tak ? Neco odbornejsiho nez je korenova prirucka . Diki moc za pripadne rady smile

no ibanez gsr205 + vychodonemecky bassgun 150W mno moc na to hrdej nejsem ale lepsi nez nic smile
0 xLajků:

2

Re: Muzikantsky zaklady ?

třeba kniha ABC hudební nauky od pana Zenkla, seženeš normálně v krámu s notama tak za cca 150,-Kč
používaj ji i konzervatoristi, tak by měla bejt vpoho..

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

3

Re: Muzikantsky zaklady ?

ok diki smile

no ibanez gsr205 + vychodonemecky bassgun 150W mno moc na to hrdej nejsem ale lepsi nez nic smile
0 xLajků:

4

Re: Muzikantsky zaklady ?

Mrkni sem
http://dusan.pc-slany.cz/hudba/
a sem http://svethudby.wz.cz/zaklady.html wink

Cort B4 OPM
Cort PB1L BK
Go to heaven with bass guitar
0 xLajků:

5

Re: Muzikantsky zaklady ?

Tak v Praze by ji měli mít v Luxoru a v Černé labuti (vedle bílé). Olafe, dík za tip smile večer si pro ni taky zajedu.

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

6

Re: Muzikantsky zaklady ?

Eržo, já tu knihu mám a myslím, že je to sice dobrý a všechno v tom řečené platí, ale jedná se o teorii, kterou je dost obtížné si vzít a začít s tím něco cvičit. Je to tak spíš pro konzervatoristy nebo do předmětu Hudební nauka...
Doporučuji Horu, díl třetí (tuším) o improvizaci - dost tam probírají terorii, ale v návaznosti na praxi. I když je to starý jako faraónova milenka, je to platné.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

7

Re: Muzikantsky zaklady ?

Dík, zajdu se podívat na tu teorii, a kdyžtak si pujcim 1. dil hory....než se dostanu k improvizaci, tak už snad knihy odhodím

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

8

Re: Muzikantsky zaklady ?

dik moc je to tam dobre rozepsany smile

no ibanez gsr205 + vychodonemecky bassgun 150W mno moc na to hrdej nejsem ale lepsi nez nic smile
0 xLajků:

9

Re: Muzikantsky zaklady ?

Erža napsal:

Dík, zajdu se podívat na tu teorii, a kdyžtak si pujcim 1. dil hory....než se dostanu k improvizaci, tak už snad knihy odhodím

Kdybys chtěla, tak první a třetí díl Hory mám a momentálně leží ladem, můžu zapůjčit.

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

10

Re: Muzikantsky zaklady ?

hehe :-) doufám, že Ti tam bude ležet následující 2 roky, pak bych si ho pujcila wink diky

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

11

Re: Muzikantsky zaklady ?

tao-kan napsal:

jedná se o teorii, kterou je dost obtížné si vzít a začít s tím něco cvičit.

Potvrzuju big_smile už na 13 straně nechápu...proč někdo, proboha, dává 12ti tónům 35 různých názvů?!?

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

12

Re: Muzikantsky zaklady ?

Erža napsal:

Dík, zajdu se podívat na tu teorii, a kdyžtak si pujcim 1. dil hory....než se dostanu k improvizaci, tak už snad knihy odhodím

Nenene!!! Na ty první díly kašli... to už je trochu vyčpělý. Ale ten třetí díl o improvizaci vlastně probírá teorii. Jsou tam i cvičení v různejch stupnicí (myslím)... jestli to nemůžeš sehnat, půjčím ti to.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

13

Re: Muzikantsky zaklady ?

souhlasím hora 3 je jedinej kterej od basy neodradí a dokonce naučí i něco co se hodí big_smile


jinak mylsím že dobrá škola do začátku je poslechnou Jamese Jamersona....geniální vedení basový linky...a vlastně do dneška mnohejma kopírovaný....jo znát ho když sem začínal tak bych se třeba naučil hrát líp...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

14

Re: Muzikantsky zaklady ?

Já bych - nesmějte se!!! - pro ÚPLNEJ začátek poradil Katapult. Jasně, muzika a texty jsou příšerný, ale začátečník z toho dobře oposlouchá, jak se vlastně taková základní basová linka dělá + sem tam nějaká ta kudrlinka. Jamerson je, řek´ bych, pro lehce pokročilý... big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

15

Re: Muzikantsky zaklady ?

Když já radši experimentuju s vlastníma blbejma rifama než kopíruju ....

Asi se s tím daleko nedostanu, ale baví mně to víc.

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

16

Re: Muzikantsky zaklady ?

S vlastníma riffama se dostaneš mnohem dál než ze zkopírovanejma.
Ale nějak se začít musí, to je jasný

Oh man, he's maniac!
0 xLajků:

17

Re: Muzikantsky zaklady ?

Erža napsal:

Když já radši experimentuju s vlastníma blbejma rifama než kopíruju ....
Asi se s tím daleko nedostanu, ale baví mně to víc.

Špatněs to pochopila, experimentovat s vlastníma riffama je přínosnější, ale nejdřív musíš zjistit, co vlastně máš v tý písničce s basou dělat... k tomu je dobrý poslouchat kapely a zjišťovat, co si s nástrojem počít smile Když si to člověk osvojí, pak už si může blbnout podle svýho...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

18

Re: Muzikantsky zaklady ?

No jo, jenže mně se líbil třeba takový Ryba...jenže to nedám ani náhodou. Ale máš pravdu - třeba první rif, který jsem se naučila, byl Creep od Radiohead :-). Jednoduchý a zní to pěkně.

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

19

Re: Muzikantsky zaklady ?

No právě... pár okopírovanejch riffů nebo věcí se naučíš a pak to jde mnohem líp... já začal na Nirvaně, první byla In Bloom z tehdejší novinky Nevermind... smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

20

Re: Muzikantsky zaklady ?

jeee, no japan smile ja zkousela Come as you are...jeste nez jsem mela basu ...Nirvana rulezzzzz

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

21

Re: Muzikantsky zaklady ?

Jojo, vyhrávka na začátku Come As You Are, to patří do kolekce základních riffů každého začínajícího basáka (basačky) big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

22

Re: Muzikantsky zaklady ?

big_smile jj, je to chytlavy jaxviňa

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: Lukáš (10. 11. 2007 12.11:39)

Re: Muzikantsky zaklady ?

Nirana rulezzz to je jasný big_smile taky sem na ní začínal...možná lepší,kdybych začínal na Jacovi,ale to je teď už jedno,musím to nějak dohnat sebevíc..
S těma vlastníma linkama: Je sice hezký,že to baví(baví to každýho,to je jasný),ale nemyslím si,že se dostaneš někam dál(pokud teda nejsi pokročejší),protože pochybuju,že když hraješ svý vlastní věci,riffy atd. že si v nich zkoušíš pasáže,který ti nejdou (třeba long slide a tak),to se právě můžeš naučit z cizích věcí,kde ty dobrý basáci maj ty linky dost promáklý a takovejhlech míst,jak sem psal,tam maj dost.. já bych se asi nikdy nenaučil improvizovat,kdybych nevěděl,co hraje Jack Bruce v Cream(konkrétně Crossroads - jde to odehrát pár tónama,anebo jsou i ty jiný cesty) a podle toho se pak dost naučíš..
Ale asi nejhlavnější je poslouchat hudbu,POSLOUCHAT, VNÍMAT A PŘEMEJŠLET O NÍ.

0 xLajků:

24

Re: Muzikantsky zaklady ?

nejlepsi zacinaci linka je guns of brixton smile od clash .. teda ja ji do dneska neumim big_smile ale nidky sem se po tom nepidil .. nebo under pressure od Queen...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

25

Re: Muzikantsky zaklady ?

m3 napsal:

under pressure od Queen...

Tam jsou snad jen dva tóny,ne wink ne,asi kecám,moc tuhle písničku neznám,možná takovou tu parodii na ní od malomocnosti..myslim,že začínající linka je třeba Smoke on the Water,jak se tam furt jede géčko na Ečku a pak ta linka g-d-g (na strunách E,A a D),to si člověk uvědomí,že někde je i ten jeden pražec moc dobrej a účelnej a ta linka za tím je už trochu tvořivější

0 xLajků:

26

Re: Muzikantsky zaklady ?

Lukáš napsal:

S těma vlastníma linkama: Je sice hezký,že to baví(baví to každýho,to je jasný),ale nemyslím si,že se dostaneš někam dál(pokud teda nejsi pokročejší),protože pochybuju,že když hraješ svý vlastní věci,riffy atd. že si v nich zkoušíš pasáže,který ti nejdou (třeba long slide a tak),to se právě můžeš naučit z cizích věcí,.........
Ale asi nejhlavnější je poslouchat hudbu,POSLOUCHAT, VNÍMAT A PŘEMEJŠLET O NÍ.

Hlavní je i mít dobrého učitele. Víc než kopírování cizích věcí mne baví různá cvičení. U nich mám jakous jistotu, že by pro mne měly být zvládnutelné, používám hned od začátku všechny prsty a když se mi podaří je hezky zahrát, tak i pěkně zní smile Prostě bassound miluju v jakékoliv podobě.

Lukáš napsal:

myslim,že začínající linka je třeba Smoke on the Water,jak se tam furt jede géčko na Ečku a pak ta linka g-d-g (na strunách E,A a D),to si člověk uvědomí,že někde je i ten jeden pražec moc dobrej a účelnej a ta linka za tím je už trochu tvořivější

Nojo, dobře, taky si kopíruju a zkouším různý věci...moc mi to nejde. Tuhle jsem včera ráno zkoušela na H5-H8-E5-atd... je to o něco níž. Tu linka g-d-g (na strunách E,A a D) nechápu - když začnu od g, tak by to mělo být E3(g)-A1(ais)-A3(c)  E3(g)-A1(ais)-A4-A3(c)  E3(g)-A1(ais)-A3(c)  A1(ais)-E3(g)?

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

27 Naposledy upravil: Lukáš (11. 11. 2007 11.09:40)

Re: Muzikantsky zaklady ?

Erža napsal:

Tu linka g-d-g (na strunách E,A a D) nechápu - když začnu od g, tak by to mělo být E3(g)-A1(ais)-A3(c)  E3(g)-A1(ais)-A4-A3(c)  E3(g)-A1(ais)-A3(c)  A1(ais)-E3(g)?

Jde o to,že hraješ kytarovou linku na baskytaru,hraješ to,co kytara a to je velká chyba.. je to těžký vysvětlovat bez nahrávky,ale když tam kytara hraje ten zákl. riff,tak tam basa nehraje nic,přidá se až k bicím s tim gečkem na E3 (snad to jsou šestnáctky?asi) a když začne zpěv,hraje se tam to,co jsem už psal výše..je blbost hrát skoro to samý co kytara,resp. doprovázet stejnejma tónama akordy(kromě jednoduchejch linek,kde nic jinýho hrát nelze a basa by moc vyčnívala),pak se všichni basáci hrozně diví,že nejsou slyšet - není to často o hlasitosti,ale o tý progresivitě hraní,tzn. v tomto případě budu klidně drtit gečko na E3,když to tam bude výborně a jednoduše pasovat,pak se klidně rozjedeš až u toho zpěvu.. moc dobrej sluch nemám,proto se učím občas cizí linky,protože toho nicmoc neodposlouchám..
Cvičení taky občas cvičím, i nějaký s metrem,ale je tam takovej ten stereotyp,mě nebaví hrát stejný linky dokola,ale je to nutnost,stejně jako cvičení pro rozhejbání.
Myslim si,že nejlepší učitelé jsou zkušenosti a hudba smile

0 xLajků:

28

Re: Muzikantsky zaklady ?

Lukáš napsal:

Jde o to,že hraješ kytarovou linku na baskytaru,hraješ to,co kytara a to je velká chyba..

ja si jen tak preludovala a ono mi to tam samo nějak vběhlo big_smile

Lukáš napsal:

Myslim si,že nejlepší učitelé jsou zkušenosti a hudba

V tom s tebou nesouhlasím. Pokud nemáš žádné hudební základy a koupíš si basu, tak je dobrý, když ti někdo řekne "tohle děláš blbě, zkus tohle". Je to rychlejší způsob se někam dopracovat. Samozřejmě pak v kombinaci s tebou zmíněným.

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

29

Re: Muzikantsky zaklady ?

Erža napsal:

V tom s tebou nesouhlasím. Pokud nemáš žádné hudební základy a koupíš si basu, tak je dobrý, když ti někdo řekne "tohle děláš blbě, zkus tohle". Je to rychlejší způsob se někam dopracovat. Samozřejmě pak v kombinaci s tebou zmíněným.

Je to jenom můj případ,protože sem nikdy žádnýho učitele neměl,pomáhali mi kámoši,co v hudebce hrajou na různý nástroje...to mě štvalo nejvíc,protože sem nevěděl,co se mám naučit,aby mi to pomáhalo v praxi,nakonec to nějak pořešim a něco se naučim novýho..v těhc začátcích je to recht tuplem,ale třeba by mě to hraní tolik nebavilo(různý cvičení a tohle nedělej a tohle zas jo) a dneska bych vůbec nehrál..tak nevim,sem stejně za všechno rád smile

0 xLajků:

30

Re: Muzikantsky zaklady ?

Každý máme jiný přístup. Píšeš "aby mi to pomáhalo v praxi". Já žádnou praxi nemám. Mám basu a hraju si s ní. Cvičení mně baví. Baví mně jakýkoliv basový tóny.

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

31 Naposledy upravil: Lukáš (11. 11. 2007 14.01:59)

Re: Muzikantsky zaklady ?

Erža napsal:

Píšeš "aby mi to pomáhalo v praxi".

Asi sem to blbě napsal..když cvičím,tak si tohle všechno snažím ujasňovat(kvarty,kvinty,parelní a pentatonický stupnice) a pak se snažím "v běhu" něco rychle vymejšlet a improvizovat - tvořit nový a jiný doprovody se stejnou tématikou..pro mě není zas tak těžký vymyslet nějakou hezkou linku,ale mě se později nelíbí a říkám si,že není dokonala atd..proto má radši takový jamy v běhu.. a proto možná nehraju v žádný kapele

Erža napsal:

Baví mě jakýkoliv basový tóny

Buď za tento dar ráda wink

0 xLajků:

32

Re: Muzikantsky zaklady ?

Co děláš se svými vymyšlenými basovými linkami?

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

33

Re: Muzikantsky zaklady ?

Erža napsal:

Co děláš se svými vymyšlenými basovými linkami?

toť otázka...vymyslím jich hafomoc každý hraní...někdy je zdokonaluju,jako po tý teoretický stránce(ale většinou jen v tu dobu hraní),další den už stejně nevim,co sem vlastně hrál,ale někdy když s někym jamuju,si na ně vzpomenu..narážíš na mý "hraní pro sebe" jako bez kapely?

0 xLajků:

34 Naposledy upravil: Erža (13. 11. 2007 22.39:58)

Re: Muzikantsky zaklady ?

jj, jen mně to zajímalo. Taky neplánuju zrovna hrát v nějaký kapele - bo zatím nemám moc co

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

35

Re: Muzikantsky zaklady ?

Lukáš napsal:

toť otázka...vymyslím jich hafomoc každý hraní...někdy je zdokonaluju,jako po tý teoretický stránce(ale většinou jen v tu dobu hraní),další den už stejně nevim,co sem vlastně hrál,ale někdy když s někym jamuju,si na ně vzpomenu..

To je diletantství:))) Zvol si nějakou strategii, jak to všechno využít... zvýšíš tím efektivitu:)

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

36

Re: Muzikantsky zaklady ?

tao-kan napsal:

Zvol si nějakou strategii, jak to všechno využít... zvýšíš tím efektivitu:)

Zase psát každou blbost,já spoléhám na mozek,když je ve stresu,tak si na ty zajímavý věci vzpomenout dokáže - i když první veřejný vystupování mi to docela vzalo,ne tak tréma,ale spíš nemožnost něco vymyslet z fleku na koleně - něco nápaditýho a dobrýho.

0 xLajků:

37 Naposledy upravil: vaclavka (13. 11. 2007 21.06:11)

Re: Muzikantsky zaklady ?

Hoj, koukal jsem na stranky na ktere nekdo hodil odkaz a uplne mi to odbouralo chapani stupnice. ja pouzivam CDEFGAHC popripade americky CDEFGABC,jako samouk jsem pochytil ze # je o pulton vetsi  a male becko u tonu o pul mensi, ale autori stranek http://dusan.pc-slany.cz/hudba/default.htm a http://svethudby.wz.cz/zaklady.html  uvadi ton B jako ton A#, jeste bych pochopil kdyby pouzili Bb..
vysvetli mi prosim nekdo kdo je s tim obeznamen proc to maji tak divne?

Cort action, cort SJB3.
0 xLajků:

38

Re: Muzikantsky zaklady ?

V běžné  užívané soustavě rovnoměrně temperovaného ladění je A# = Hes (to s tím malým béčkem) =  dle dávné tradice nazýváno B (tuším Německo, Česko, apod. Pro Amíky je naše H Béčkem).


Toliko výše zmíněná kniha ABC hudební nauky od pana Zenkla. Díky, Olafe wink

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

39

Re: Muzikantsky zaklady ?

Erža napsal:

V běžné  užívané soustavě rovnoměrně temperovaného ladění je A# = Hes (to s tím malým béčkem) =  dle dávné tradice nazýváno B (tuším Německo, Česko, apod. Pro Amíky je naše H Béčkem).

diky, koukam ze ten kdo vymyslel davnou tradici zrovna ulehcit zivot hudebnikum nechtel. Sakrys to me stve ted abych vzdycky zkoumal jestli to psal cech nebo amik.

Cort action, cort SJB3.
0 xLajků:

40

Re: Muzikantsky zaklady ?

vaclavka napsal:

ted abych vzdycky zkoumal jestli to psal cech nebo amik.

A to se ještě moc neprojevují Francouzi, kteří dodneška používají do-re-mi-fa nebo nějakou variaci na to.

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

41 Naposledy upravil: Erža (13. 11. 2007 22.32:20)

Re: Muzikantsky zaklady ?

njn, je to matoucí. Nevíš, jestli je řeč o B půl tónu nižším nebo vyšším. Myslím, že autoři se tomu záměrně chtěli vyhnout tím, že napíšou A#. To je snad stejné pro všecky (při tom rovnoměrným ladění).

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

42

Re: Muzikantsky zaklady ?

Erža napsal:

njn, je to matoucí. Nevíš, jestli je řeč o B půl tónu nižším nebo vyšším. Myslím, že autoři se tomu záměrně chtěli vyhnout tím, že napíšou A#. To je snad stejné pro všecky (při tom rovnoměrným ladění).

jenže pak ti zase třeba nesedí béčka/křížky v notách, dle stupnic:)

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

43 Naposledy upravil: m3 (14. 11. 2007 02.00:47)

Re: Muzikantsky zaklady ?

no co ja vim tak B je normalne Bsb a H je H ovsem samozrejme jak vime B=H....
je to uplne jednoduchy smile proto mame noty a taby ty sou mezimarodni smile
a ti stastnejsi z nas i hudebni sluch a takovi veci resit nemusej vubec..
koneckoncu sem pro zavedeni 12ti tonovy chromaticky (pultonovy) stupnice kde nota 1 bude z pochopitelnych duvodu odpovidat E... a znacit se bude jednoduse 1,2... a dalsi E bude pro prehlednost oznaceno 2kou v hornim indexz tedy  1exp2 coz jak vime (1x1=1)odpovida opet 1 ..
(a pokud neni mozne psat horni index muze se psat klidne i 12 a smysl bude stejny... ale pozor poton v zapisu neplest se zapisem 1 2 tedy E F.. big_smilelol:D:o

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

44

Re: Muzikantsky zaklady ?

big_smile

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

45

Re: Muzikantsky zaklady ?

m3: hmmm, kráné zjednosušení... jenom škod, že je složitější:D:D:D:D ostatně, pokud má někdo problém s čtením tabů, nechť se naučí noty. Je to jednoduché a pčřesné. 8-)

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

46

Re: Muzikantsky zaklady ?

Lukáš napsal:

Zase psát každou blbost,já spoléhám na mozek,

...to delas chybu

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

47 Naposledy upravil: tao-kan (14. 11. 2007 10.37:00)

Re: Muzikantsky zaklady ?

spider napsal:
Lukáš napsal:

Zase psát každou blbost,já spoléhám na mozek,

...to delas chybu

To si taky myslím... (souhlasím s tím strašným čoklem wink )

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

48 Naposledy upravil: Lukáš (14. 11. 2007 11.27:05)

Re: Muzikantsky zaklady ?

spider napsal:

...to delas chybu

sakra,furt mě chtáš za slova... nehraju nějaký excelentní věci,abych si je musel každej den zapisovat,ale dřív sem si to psal,jako když sem na něco přišel uplně novýho a jinýho,ale poslední dobou na nic nového (nebo mi to zas tak exceletní) nepřichází(m),ale napadlo mě,že si pořídím nějaký záznamník nebo tak,noty neumím a taby jsou nepřesný..
Teďka mimochodem zkouším takovou tu polohu prstů jako na konstrabasu,tzn. když hraju malíčkem,tak že mám na struně položený všechny prsty = pevná poloha levý ruky,je to fakt masakr,bolí z toho děsně prsty,až budu stíhat nějaký brutoběhy v 16tkách se všema 4ma prstama + první a poslední tón prázdná struna (anebo různý kombinace),tak to bude trvat dlouho,včera sem to trénoval asi hodinu a určitě je to lepší,sem uplně línej a blbej,že mě to nenapadlo cvičit dřív,všem doporučuju ( i když ty prsty vypadaj zkrouceně jako chapadla od chobotnice)

0 xLajků:

49

Re: Muzikantsky zaklady ?

Lukáš napsal:

sakra,furt mě chtáš za slova... nehraju nějaký excelentní věci,

Chytnu se jakehokoliv bludu, nejen tveho wink

Nezapisovat je fakt spatne, byt to sou jednoduche veci, hlava je spatne pametove medium, po case pokud to nehrajes denne se to vykouri

tao-kan napsal:

souhlasím s tím strašným čoklem

Haf !

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

50

Re: Muzikantsky zaklady ?

spider napsal:

Chytnu se jakehokoliv bludu, nejen tveho

Tak to chápu

spider napsal:

Nezapisovat je fakt spatne

Proto plánuju pořídit nějakej diktafon nebo něco na podobnej princip,pokud bych nedokázal zahrát už to,co sem zahrál,když sem nahrával,tak mi to aspoň tu linku připomene.

0 xLajků:

51

Re: Muzikantsky zaklady ?

No ono zapisování v notách má ještě jinej smysl: člověk najednou zjistí, že spoustu věcí třeba hraje v různých variantách a až když to zapíše, zjistí to. Krom toho je základní předpoklad skládání, že se na něm pracuje průběžně a ne jenom když je zrovna nápad nebo když se chce smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

52

Re: Muzikantsky zaklady ?

Lukáš napsal:

Proto plánuju pořídit nějakej diktafon nebo něco na podobnej princip,pokud bych nedokázal zahrát už to,co sem zahrál,když sem nahrával,tak mi to aspoň tu linku připomene.

Taky není špatný. Nebo taky používám čárkový kód - dlouhý, krátký. Ale stejně asi časem přejdu na noty. Když to dobře napíšu do GP, tak mi to i hezky zahraje smile

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

53

Re: Muzikantsky zaklady ?

Erža napsal:

Nebo taky používám čárkový kód - dlouhý, krátký

Na podobnym principu sem taky něco takovýho používal,že nějak tečky znamenaly délku doby..ale všechno tohle, i GP,je moc složitý,je možná hezký se naučit někam zapisovat svý hudební výjevy,ale prostě když něco hraješ a najednou tě něco napadne - jam sám se sebou vychází na 100% a tak(to určitě znáte),tak jenom zapnout diktafon a nahrát to..

0 xLajků:

54

Re: Muzikantsky zaklady ?

přééésně big_smile, můj člověk

http://ulozna-pro-baskytara-com.soulsla … 140112.jpg

zahraješ to? Až rozchodíš to nahrávání, tak pošli ;-)

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

55

Re: Muzikantsky zaklady ?

spider napsal:

Nezapisovat je fakt spatne, byt to sou jednoduche veci, hlava je spatne pametove medium, po case pokud to nehrajes denne se to vykouri

no moje hlava stejne vetsinou nevi co ruce hrajou... ty ji to musej napred ukazat... a nekdy se pak sam podivuju co ze to tam hraju...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

56

Re: Muzikantsky zaklady ?

m3 napsal:

no moje hlava stejne vetsinou nevi co ruce hrajou... ty ji to musej napred ukazat... a nekdy se pak sam podivuju co ze to tam hraju...

Souhlas, taky mam rucni pamet, ale ta je stejne chatrna jako hlavova, takze i tak zapisovat

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

57

Re: Muzikantsky zaklady ?

Ještě tady vytáhnu tu nešťastnou terminologii, teďka jsem na to zrovna narazila v knížce (asi se tím nechal zmást překladatel), a to ve Fantómovi Opery. Tvrdí se tam o jedné zpěvačce, že na rozdíl od ostatních dokázala zazpívat notu h ve stupnici b moll.
Teda kdyby to chtěl člověk vzít doslova, tak to moc lichotivé není smile

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

58

Re: Muzikantsky zaklady ?

Erža napsal:

přééésně , můj člověk

http://ulozna-pro-baskytara-com.soulsla … 140112.jpg

Tak podle toho bych nezahrál ani... big_smile
Co ta morseovka znamená? 8o

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

59

Re: Muzikantsky zaklady ?

Písmeno=struna, číslo=pražec, délka čárky=délka noty. To první na Ačko je tady: http://ulozna-pro-baskytara-com.soulsla … stence.mp3

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků: