1

Téma: Basa Ceen

Ahoj, před pár měsícema jsem si pořídil z druhý ruky čtyřstrunou basu Ceen, je pasivní, hraje se mi na ni mnohem líp než na Ibanez SR 500 co jsem měl přecd tim asi rok pujčenou...Jen mě zaráží že o basách Ceen jsem na netu nikde nenašel žádný info, ani v ČR, ani ve světě...Tak by mě zajímalo jestli o nich něco nevíte...Díky

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

2

Re: Basa Ceen

nemáš na mysli KEEN??

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

3

Re: Basa Ceen

ja mam keen smile)) nemyslis tohle, nebo opravdu ceen??...

No k ty moji (kdyby to bylo ono), tak to je prej vyrobeno v cine a na morave (nebo nejak tak) to odkupovala naka mala firmicka a davala na to napisy keen, ja si na to vuuuuuuuubec nestezuju (snad jen lehke telo -> prepadavani), snimace nehraly zle, ale kdyz jsem tam dal Rm, tak se zved vystupni signal a objevilo se mnohem vic hloubek.... ladi to, drzi to, hraje to......

a jestli myslis opravdu ceen, tak sem psal aspon pro ostatni smile)))

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

4

Re: Basa Ceen

ne...myslí Cín...

ne na basy Cín vážně nikde odkazy nejsou...ani na keen..

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

5

Re: Basa Ceen

Vidiš, tak to jsem se předved....Rozkoukávám se, učim se, sem trochu střevo...bude to Keen 8) i podle těch dalších charakteristik, obvzlášť přepadávání...
Ale jsem s ní spokojenej, jen ten co na ni hrál přede mnou musel bejt,ehm, zvláštní: vyčvachtaný šrouby, staletý struny, popruh až ke kotníků, ale fungl novej obal plnej trsátek na kytaru...zvláštní

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

6

Re: Basa Ceen

smile)) aspon nejsem sam, ale opravdau je to podle me za tu cenu neco vynikajiciho... ale kdo vi.......... smile)))

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

7

Re: Basa Ceen

Jak se ti změnil zvuk výměnou těch snímačů, přemejšlim o výměně a zrovna ty co máš mi přijdou pro mě finančně přístupný...

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

8

Re: Basa Ceen

nooooo...... zvuk jasne k lepsimu... znacne ustopil brum, najely basy, visky jsou cinkavy, stredy jsou smile)))), ale bacha!!! kdyz jsem si koupil ten ke krku, tak je trosku delsi nez puvodni a nesel mi tam pak nacpat pick (ten velkej plast).... a doporucuju ke krku kopit spis ten druhej od RM, protoze ten co mam je docela silnej a nesel  nastavit rozume daleko od strun tak, aby to neprebuzovalo vstup, ale nakonec jsem to vyresil.... takze ti doporucim si vzit ke kobylce JRM2 a ke krku JRM1

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

9

Re: Basa Ceen

Tak to díky za hodně podnětný rady, na basu jsem v podstatě samouk a mám stále co dělat abych dohnal aspoň to zásadní....
Ještě jeden dotaz, mam pocit že mam něco s uzemněním, trchu to bzučí, u komba víc, jenže jesm nikde nemoh najít chybu, všechny kabely se mi zdály vpořádku....Nevim jestli se ti to taky stalo, přemejšlim dokonce o výměně kabelů protože ty co tam jsou se mi zdaj moc na kráko a zbytečně se namáhaj..Takže ještě jeden začátečnickej dotaz: odkud kam je nan í zapojený stínění? Díky

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

10

Re: Basa Ceen

jestli mas ten samej typ co ja  (jazz bas - 2 snimace) tak to je naprosto normalni (kdyz hraje jen jede z nich) dej oba snimace naplno.....

a jaky zapojeni ted myslis??....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

11

Re: Basa Ceen

No měl jsem namysli zapojení uzemnění,ale možná teď zas plácám, jen trochu trpělivosti se mnou...
Jo a ještě jeden dotaz, dlouuuho se mi trhala E struna, dalo mi to celkem zabrat než jsem to dal dokupy aby držela, pokaždý za kobylkou, padly na to 3 balení strun, pokaždý jedno na 14 dní...Teď naštěstí už 3 měsíce držej, ale nerad na to vzpomínám, vždycky jsem se před koncertem modlil ať to klidně třikrát poseru, hlavně ať vydží struna...

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

12

Re: Basa Ceen

Zkontroluj si zabrouseni kamenu na kobyle, me to taky rezalo struny, ale staci to trosku posefovat pilnikem a je to kein stress smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

13

Re: Basa Ceen

a) uzemneni kostry by melo bejt spojeny se zemnicim vodicem privodniho kabelu (vsechny zeme jsou uvnitr spojeny na kostre potenciometru...)
b) jak rika axlik, zkontroluj E kamen na kobylce, jestli na nem nejsou naky zubaty, ostry vyrustky a ty kdyztak jmne zpiluj....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

14 Naposledy upravil: Jekub (26. 02. 2006 22.29:59)

Re: Basa Ceen

UZ se stalo, ted snad tam nic nereze..
Na to zmemneni se jeste podivam, treba sem tam neco prehlid, diky za rady a info..

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků: