101

Re: Hraní akordů???

:-) no ja se na kytaru taky ucil z not ale to je davno a nechce se mi ucit basovej klic big_smile zvlast dyz houslove sem zapomnel uz taky davno idyz asi bych to jakz takz chytal .. psat mi de cist moc ne to je jak s morzeovkou..

no vidis ja si rikal .. smile ale zni to pekne hlavne to nemusim hledat smile pri disco kytaro bare praso prstokladu .. to drzim skoro furt big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

102

Re: Hraní akordů???

m3 není sam mno cool

0 xLajků:

103

Re: Hraní akordů???

m3 napsal:

no jo to ja mam struny 30ky a donmat jak pro maly holky

Tak to si řekl pěkně,můj názor je ten,že už 40tky jsou pro děti - vůbec se na ně nemusí trénovat sila stisku. Ty akordy jsou docela složitý v tom držení,to je ale spíše můj problém,že mám 0.45tky a na jiný struny hrát nechci..ale občas si zahraju dvojhmaty a souzvuky smile
Líbí se mi moc,někdy to obzvláštní takovou atmosférou,kterou bys jinak nenašel při hraní obyčejnejch tónů.

0 xLajků:

104

Re: Hraní akordů???

Lukáš napsal:

vůbec se na ně nemusí trénovat sila stisku.

A to ma byt jako negativum ? Ze nemusim trenovat silu stisku tak muzu trenovat jiny veci, ne ?

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

105 Naposledy upravil: Lukáš (25. 10. 2007 18.30:17)

Re: Hraní akordů???

spider napsal:

A to ma byt jako negativum ?

Ne,negativum je jejich zvuk,kterej vyženeš jenom pořádným apecem a hlavou wink
Zkus si s nima zahrát na malym kombu a poznáš rozdíl hnedka,je to sice takový divný srovnávání,protože malý komba maj míň basů a tak je tloušťka strun znát ihned..mě se prostě jejich zvuk líbí,protože má jinej charakter,ale nikomu je nevnucuju,jen si myslím,že hrát na pohodlnější nástroj je jiná hra s potřebou méně vynaloženého úsilí než u jiných nepohodlných nástrojů a tlustých strun..možná můžeš reagovat,že sem blbej a že si neseřídím nátroj(a to je možná pravda,ale teďka s ním nechci před živým hraním experimentovat),anebo si nekoupím pohodlnější..ta vynaložená pečlivost dohmatu hry se ti vrátí..
Není to negativum,jen jsem řekl,že to je pro děti,jak psal m3,zahraješ na to mastičky i bez tréningu,tak nevypichuj z kontextu něco jinýho,nepsal sem,že to je negativum....

0 xLajků:

106

Re: Hraní akordů???

hele mne se vic libi sound tencich strun.. hlavne ecko a acko sou takovi vrcivejsi kdezto u tlustejch sou spis dinivi.. mne by asi nejlip sedelo 35-55(50)-70-90 . ta 30ka na tom gcku je uz hodne tenka a hlavne se rychle vycinka a umatla..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

107

Re: Hraní akordů???

m3 napsal:

hele mne se vic libi sound tencich strun.. hlavne ecko a acko sou takovi vrcivejsi kdezto u tlustejch sou spis dinivi.. mne by asi nejlip sedelo 35-55(50)-70-90 . ta 30ka na tom gcku je uz hodne tenka a hlavne se rychle vycinka a umatla..

Něco určitě na tom bude,mě to ale hlavně teda nesedí zvukově na slap,prostě to "nepráská" tak jak bych chtěl,spíš třeba při popu to "cvrliká",nebo jak jinak to mám popsat..ale je pravda s tim Ačkem a Ečkem,když už máš sadu 0.45 moc starou,tak je to dost nevýrazný,zatímco u těch 0.40 je to uplně jiný - to je právě tim(si myslim).že u 0.45 to má prostě víc těch nižších než vyšších středů u 0.40 - a na to má vliv to zanesený vinutí..

0 xLajků:

108

Re: Hraní akordů???

Lukáš napsal:

Zkus si s nima zahrát na malym kombu

Proc bych to delal ?

Lukáš napsal:

Není to negativum,jen jsem řekl,že to je pro děti,jak psal m3,zahraješ na to mastičky i bez tréningu

Mno tak pokud to tak je tak bych rad videl jak zamastis na .40 ....rozhodne to neni pravda, prace je stejna jen se muzes vic venovat nacviku masteni nez posilovani ruky, stejne jako budes delat lepsi progres se slusnym nastrojem oproti jolane. K tomu ze to je pro decka....na tricitky hraje treba Mark King, coz mi nepripada jako detsky hrac. Rozhodne souhlasim ze struny sou zvukove jine podle tloustky, kazdemu sedi neco jineho, ale neni pravda ze na tenci struny zahrajes lip nebo rychleji...sam mam natazene jak .40 tak .50, padesatky pouzivam v rockove muzice kde hraju spis jen kila a obcasne nejake vylety, ale sem na ne schopen zahrat totez jako na .40

Co se tyce vytrhavani z kontextu - z jakeho kontextu ? Proste si napsal co si napsal zadny sirsi kontext tam nebyl

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

109 Naposledy upravil: Lukáš (26. 10. 2007 12.33:34)

Re: Hraní akordů???

Souhlasím s tebou...ale můj názor je ten,že prostě když dáš ZAČÁTEČNÍKOVI,ne Markovi Kingovi,do ruky nástroj,kde budou 40tky,zahraje toho určitě víc...to vím i já ze svý vlastní zkušenosti(nebo to je možná jenom můj osobní dojem,že tam ta ruka tak rychle lítá?možná). Jasný,že lidi,co už hrajou dlouho,třeba ty a mnoho jiných,jsou schopný zahrát všechno na cokoliv,myslel sem to spíš k těma začátečníkům,resp. že to může napadnout začátečníka.
Rozhodně sem tím nechtěl říct,že by neuměli tyhle lidi hrát,to vůbec ne...trochu sme to tady zaOTovali

0 xLajků:

110

Re: Hraní akordů???

no ono i ty tenci struny sou zas vic "narocny" na pravacku .. zvlast treba kdyz hrajes prstama tak sou ty struny takovi neposednejsi a musis vic "kontrolovat" prsty.. u slapu je to asi lepsi ty tenci aspon mi to tak pride...
jj mark kung hraje na to co ja dokonce taky na niklovi trace ellioty.. teda na ty krabicce to inzerujou jeho signature sadu..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

111

Re: Hraní akordů???

Lukáš napsal:

když dáš ZAČÁTEČNÍKOVI,ne Markovi Kingovi,do ruky nástroj,kde budou 40tky,zahraje toho určitě víc.

Porad v tom nemuzu najit neco spatneho...zahraje vic a lip ? Tak proc je teda nepouzivat ?

Lukáš napsal:

Jasný,že lidi,co už hrajou dlouho,třeba ty

Hraju 2 roky...

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

112

Re: Hraní akordů???

spider napsal:

Hraju 2 roky...

Tak tomu se mi nechce ani trochu verit! sad

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

113 Naposledy upravil: Lukáš (27. 10. 2007 13.07:14)

Re: Hraní akordů???

spider napsal:

Tak proc je teda nepouzivat ?

Já řikám pro ten zvuk smile

spider napsal:

Hraju 2 roky...

Tak to hraješ stejně dlouho jako já,tak tomu se mi taky nechce věřit sad
Proč je nepoužívat? Právě proto,že ta hra na nich je snažší... bude se ti to zdát jako uplně na palici,ale je to tak... mě jde o ten pocit ze hry,esi mi rozumíš..esi bych to mohl přrovnat k rovnici, čím snažší hra=tím méně odměněná..

0 xLajků:

114

Re: Hraní akordů???

ja hraju taky 2 roky :-) idyz mozna uz 2 a 1/2

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

115

Re: Hraní akordů???

m3 napsal:

ja hraju taky 2 roky

Vítej v klubu,voe smile Ono zas záleží jak moc ty dva roky,já ten první rok spíš proflákal..

0 xLajků:

116

Re: Hraní akordů???

Lukáš napsal:

esi bych to mohl přrovnat k rovnici, čím snažší hra=tím méně odměněná..

jj, ja to v tom co si psal tak citil a prave ze to nemuzu pochopit......dulezity je pro me vysledek = odmena, ale jak je libo smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

117

Re: Hraní akordů???

spider napsal:

dulezity je pro me vysledek = odmena, ale jak je libo smile

Ono právě když se nemůžeš prokousat k tý odměně,tak aspoň,že ta trnitá cesta stála za to.. sem rád,že si mě pochopil smile

0 xLajků:

118

Re: Hraní akordů???

Lukáš napsal:

sem rád,že si mě pochopil

Ne uplne, ale akceptoval smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

119 Naposledy upravil: hary (23. 11. 2007 15.02:00)

Re: Hraní akordů???

tak jo, nejsem z těch vašich řečí moc chytrej, tak se zeptám jinak, snad se najde nákej odborník, nevim co je dédur a cédur, ale umím hrát na kytaru pár základních akordů, jak je zahraju na basu?

D:
-2--
-3--
-2--
-0--
----
----

G:
-3--
-0--
-0--
-0--
-2--
-3--

A:
----
-3--
-3--
-3--
----
----

A7:
----
-3--
-0--
-3--
----
----

C(asi):
-0--
-2--
-3--
-3--
-0--
----

omluvte možný drobný chyby, hraju to automaticky a vypisování do tabů je složitý, když po ruce nemám kytaru, dík za odpověd

STAGG P-Bass 200 - nejvečí sr*čka co může bejt, ale pro punk je vynikající!
0 xLajků:

120

Re: Hraní akordů???

Ja bych hral na basu enem tri tony: primu, tercku a kvintu, nudil-li by ses, tak muzes pridat i oktavu (v zavorce).
Na C-Dur bych hral:
G-(5)-
D--5--
A--7--
E--8--

Na G-Dur bych hral:
G-----
D-(5)-
A--5--
E--7--
H--8--

popr dyz nemas 5 lano:
G-(0)-
D--0--
A--2--
E--3--

Snad to staci takhle

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

121

Re: Hraní akordů???

hary napsal:

tak jo, nejsem z těch vašich řečí moc chytrej, tak se zeptám jinak, snad se najde nákej odborník, nevim co je dédur a cédur, ale umím hrát na kytaru pár základních akordů, jak je zahraju na basu?

Stáhni si basovou příručku, tam máš napsaný jednotlivý tóny akordů. Jestli nevíš kde sou přesně na hmatníku tóny tak tam máš i obrázek s popsanym krkem. http://sweb.cz/korinem/sevi/basskola/bassprirucka.pdf to by ti mělo stačit

Cort B4 OPM
Cort PB1L BK
Go to heaven with bass guitar
0 xLajků:

122

Re: Hraní akordů???

dík chlapi, docela ste mi pomohli, peace

STAGG P-Bass 200 - nejvečí sr*čka co může bejt, ale pro punk je vynikající!
0 xLajků:

123

Re: Hraní akordů???

Vod toho sme tady!

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

124

Re: Hraní akordů???

Figi napsal:

Ja bych hral na basu enem tri tony: primu, tercku a kvintu, nudil-li by ses, tak muzes pridat i oktavu (v zavorce).
Na C-Dur bych hral:
G-(5)-
D--5--
A--7--
E--8--

Na G-Dur bych hral:
G-----
D-(5)-
A--5--
E--7--
H--8--

popr dyz nemas 5 lano:
G-(0)-
D--0--
A--2--
E--3--

Snad to staci takhle

teda ty ses ten dokopcovnik ..  teda ..
jinak sezen si ty stupnice.. nauc se durovej a molovej rozlozenejakord a to ti bude stacit na vsechno...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

125

Re: Hraní akordů???

m3 napsal:

teda ty ses ten dokopcovnik ..  teda ..
jinak sezen si ty stupnice.. nauc se durovej a molovej rozlozenejakord a to ti bude stacit na vsechno...

To je urazak? Slovo dokopcovnik neznam, proto mi nedochazi ani ton tohodle prispevku.
Druha cast vety je taky pro me? Muzes to nak oduvodnit?

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

126

Re: Hraní akordů???

http://www.studybass.com/tools/chord-sc … e-printer/

Elektronický pomocník pro akordy apod.

0 xLajků:

127

Re: Hraní akordů???

RAT napsal:

http://www.studybass.com/tools/chord-sc … e-printer/

Elektronický pomocník pro akordy apod.

tak jsem se chvíli snažil klikat a dosáhl jsem akorát toho že jsem viděl kde jaká nota ale to asi neni primární funkce toho prográmku?

http://honzoid.ic.cz/ikonky/pe.gif http://honzoid.ic.cz/ikonky/last.gif GulášeK 1001RB
0 xLajků:

128

Re: Hraní akordů???

Když se pořádně podíváš, tak uvidíš, že ti to píše i tóny ze kterých se daný akord skládá, potom už není problém si ho najít na hmatníku v poloze, která ti vyhovuje.

0 xLajků:

129

Re: Hraní akordů???

tak jsem se nedostal do školy (zapadli jsme big_smile ) tak se na to jdu ještě jednou podívat

http://honzoid.ic.cz/ikonky/pe.gif http://honzoid.ic.cz/ikonky/last.gif GulášeK 1001RB
0 xLajků:

130

Re: Hraní akordů???

Sakra,sem asi hrozně blbej,ale potřeboval bych taky helfnout s těma akordama (Prostě používám nějaký a vůbec nevím,jaký jsou = abych je mohl zkorigovat s hranejma tónama a pak je hrát na patřičný místa atd...), vůbec to nějak nereaguje na mý pokyny (klikám jak blázen a nic),akorát s tim hmatníkem můžu hejbat big_smile to je všechno.. nevíte někdo aspoň trochu,jak na to? neumim anglicky

0 xLajků:

131

Re: Hraní akordů???

pod tim hmatnikem klikni na zalozku chord
root: vyberes zakladni ton akordu (tim tlacitkem select), napr. D
chord: typ akordu - dur, moll, 7,..., major triad = dur, minor triad = moll, pak k tomu muze byt 7ka, a je tam spousta dalsich ktery sou pro me naprd :-)

0 xLajků:

132

Re: Hraní akordů???

Áha,tak to děkuju.... chytrá věc

0 xLajků:

133

Re: Hraní akordů???

Já se učil ruzný baréčkový hmaty napsal jsem si je do GP a udělal jsem tenhle tahák http://www.tajna.webovka.eu/zakladnihmaty.jpg

možná by to mohlo někomu pomoct, je to všechno C, ale dá se to posunout kamkoliv, ale to bude už asi každýmu jasný

Fokus - Jazz bass sunburst 4s LH
Squier by Fender - Standard Precision Bass Special Left Handed
Dimavery JB 302 (FUJ!)
0 xLajků: