1

Téma: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

chtel bych se optat nekoho, kdo tomu rozumi, kdo ten styl hraje, proto bych byl rad, kdyby se vyjadril m3 smile

dneska sem si nasel par akordu na Tleskače, chtel jsem proste hrat ty tony akordu (Kdyz Emi, tak Ecko atd atd...) - je to nehratelny podle toho...  strasne se tam stridaj tony a ja neodchytim jaky...

pak sem zkousel, ze kdyz je akord treba D, tak skakat pres ruzny tony, vzdy o jeden vys a o jeden niz... ze kdyz hral akord D, tak ja jsem drnkal D>Cis>D>Dis>D>Cis ... to uz znelo lip, ale porad takovy... hm :-/

Neporadil by mi nekdo, jak se hrajou nejaky SKA linky a tak ? smile Diky ...

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

2

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

to ma zaklad ve walking bass ne ? zkus rancid - time bomb

jolana proxima l bass
0 xLajků:

3

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

jojo...walking prima, tercka a kvinta ze stupnice je základ...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

4

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

SVK napsal:

to ma zaklad ve walking bass ne ? zkus rancid - time bomb

ted to posloucham - toto je tab refrenu...
G |----------|----------|--------------|----------|
D |-----22---|----------|--------------|----------|
A |-0044--44-|-55445566-|-7710109977---|-55445545-|
E |----------|----------|--------------|----------|

na to jsem presne prisel, ze v tom prostredku, ma znit nejvic asi Dcko, ale on tam hraje presne jak ja pisu vyse, DD>Cis Cis>DD>Dis Dis ... mam ze sebe radost, ze sem to vymyslel docela dobre smile ale 7710109977 na Acku je docela divoky... no zejtra natrenuju, dneska to balim smile Diky, za dalsi rady, tipy, pisnicky, taby atd atd. budu rad... diky

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

5

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

jinak 911tabs.com smile

jolana proxima l bass
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: S!msonCZ (28. 03. 2007 21.46:52)

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

jestli se nepletu, tak intro je :
mam to z netu, abych tady nemachroval wink

---------------
------------222
222----222----
----000---------
a to se da hrat i behem sloky a krasne to tam sedi

a referen se da zahrat uplne jedoduse(je to prvni vec, co me napadla, jak to zjednodusit a sedelo to tam, tak me hned nekamenujte) ...

---------------------
-----------------------
2222------2222-5555
------2222------------
je to vlastne zplostela sloka, o dva pultony hloubky ai vysky ubrano optoti sloce...

ja vim, nezni to tak spravne SKA SKA SKA ! smile ... ale sedi mi to tam...

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

7

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

o tom uz je hudební kreativita:)

jolana proxima l bass
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: spider (29. 03. 2007 05.46:27)

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

S!msonCZ napsal:

ale 7710109977 na Acku je docela divoky..

No tak mas jeste strunu D a G, ne ? big_smile da se to v pohode zahrat v prvni poloze

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

9

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

kdysi uz tu tema bylo, koukni tam mozna najdes co hledas
http://forum.baskytara.com/viewtopic.php?id=1216

0 xLajků:

10

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Tak v zásadě jsou dva druhy ska. Originální jamajské ska (moje láska...) představované The Skatalites (výborná kompilace Ska Foundation) nebo snadno sehnatelné nahrávky Boba Marleyho ze 60let, což je v podstatě odrůda jazzu - tzn. jednoznačně walking a na to je spusta učebnic. Pozor:akorát bez chromatických průtahů!! pěkně 1,3,5,7 + diatonické průtahy.
No a pak je takový to evropský punkový zlo co si říká ska...no coment

oblíbená věta : "V čem to hrajem..."
kontrabasy různých kvalit a druhů
Jolana D-Bass
Jolana Studio Bass
Fokus Jazz-Bass fretless 5
0 xLajků:

11

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

co jsou diatonický průtahy? chápu to dobře, že nepoužiju prostě nějakej "vedle ležící" půltón, ale tón patřící do akordu... stupnice?

0 xLajků:

12

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Jo jo. přesně tak. Oni tam kráčí ale ty půltonový pochody tam prostě nedávaj..to už by nebyl ten správnej sound

oblíbená věta : "V čem to hrajem..."
kontrabasy různých kvalit a druhů
Jolana D-Bass
Jolana Studio Bass
Fokus Jazz-Bass fretless 5
0 xLajků:

13 Naposledy upravil: m3 (29. 03. 2007 21.40:35)

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

hele ke vsi ucte k panu sykorovi .. von tam hraje spis nez walkin bass  country bass teda neco jako hraje tuba v dechovce :-)
takze spis koukni na naky taby pro hitovky johnny cashe:-)

takze  vicemene neco jak si hral
ale ve stupnici takze k D bych zkusil D Fif D Fif D Fis A D ... nebo tak neco
proste si najdi rozlozeny akordy nebo stupnice a vesmes hraj ten prvni ton a prokladej to 3 a 5tym sem tam tam placni okravu a sem tam to sjed za sebou
a mas country basu jak vysitou :-)

btw ja tleskace nemam moc naposlouchany takze to ale nemuzu rict na 100% ale prislo mi ze tam fraje neco v tomdle stylu..
pripadne ti muzu hodit icq na basaka ... mozna ho maj na webu pac jim to tam manazuje a sefuje

btw ja do toho offbeatu hraju hodne disco a zrychleny reggae sem tam naky takovi ty groovy acid jazzovi az funkovi a soulovy postupy a sem tam i naky metalovi sjezdy a samo i tu walkin bass ...
idyz nase zpevacka tvrdi ze tam hraju furt to sami..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

14

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Jenich napsal:

jojo...walking prima, tercka a kvinta ze stupnice je základ...

tos mne ranil ja myslel ze zaklad vseho sou oktavy to vsechno ostatni je jenom takova vypln :-D .. takze nejlepsi je to zanedbat a narvat tu okravu do tesny blizkosti prvniho tonu ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

15

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Baruch napsal:

Tak v zásadě jsou dva druhy ska. Originální jamajské ska (moje láska...) představované The Skatalites (výborná kompilace Ska Foundation) nebo snadno sehnatelné nahrávky Boba Marleyho ze 60let, což je v podstatě odrůda jazzu - tzn. jednoznačně walking a na to je spusta učebnic. Pozor:akorát bez chromatických průtahů!! pěkně 1,3,5,7 + diatonické průtahy.
No a pak je takový to evropský punkový zlo co si říká ska...no coment

Hele to si to docela zjednodusil.. a myslim ze tomu rozumis jak koza petrzely .. a nakej vetsi zasvecenec by ti urcite rek ze marley nehral v ty dobe ska ale rocksteady nebo blue beat... ale to je jedno ... 
ale tvoje deleni je naprosto diletantsky .. uz to je jako kdybych rek:
sou v podstate 2 druhy rocku jeden je americkej z 60. let jako treba hral Chuck Berry kde vpodstate kytara hraje swingovi pianovy postupy
no a pak to evropsky funky zlo co si rika rock.. no comment

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: vítek (29. 03. 2007 22.40:54)

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

mně, ač sem nezasvěcen do tajů ska, přijde že ve skáčku netřeba řešit nějaký kvinty nebo co, ale šikne se hrát prostě čvrtky jako walking bass (a nejen to ! ale i různý ozdoby a drobný rytmický zádrhele), vybírat tóny naprosto dle chuti, propojený do nekonečnýho pohodovýho a lehce zkouřenýho hada, neřešit nějaký pravidla. hlavně poslouchat a poslouchat to co chceš hrát, to platí všude. a kdo řiká že skáčko se hraje tak a tak ? dyť se může neustále někam vyvíjet a druhů je milión. bez vrásek si klidně udělaj novou větev ska a buď originální smile. to je můj diletanstkej přístup smile. jestli mermomocí chceš hrát oldschoolový ska, pak věz, že i každý oldschoolový ska je jinačí, než jiný oldschoolový ska, tedy že žádný neni úplně to nejoldschoolovatější, ale že je třeba trochu namixovaný jinou muzikou. a když chceš hrát např něco jako první skáčková kapela na světě, zkoušej z nahrávek chytat fígle co používaj. časem se do toho dostaneš a bude to z tebe lízt automaticky.

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: m3 (29. 03. 2007 23.37:34)

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

btw rek bych ze ska by nemelo bejt moc zkoureny spis tak strizlive tanecni ... zkoureny ma bejt reggae a lehce zkoureny rocksteady... a samozrejme dub ten musi bejt vyhulenej uplne :-D
btw myslim ze tech bas pouzitejch do ska uz noc novejch vymyslet nejde:-D ..myslim stylove slysel sem v tom snad vsechno .. nenapada mne nic so bych este pod ofbeat neslysel.. vod funky, swingu, country, i ten baruchuvklezmer, po disco lopatu na prvni, nebo punkovi hoblovani dokonce se nebojim rict ze se slysel par bas kery nemeli daleko k be-bopu :-D..
ska basa musi kopat prdel a je jedno jak ale proste musi posluchace rozhejbat ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

18

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Tak co se ska tyce (zadnyho british oi ska, to co vzali puvodni skini za svy z jamaiky a kapanek ho sprznili, to ne proboha...puvodniho jamaica, souhlas s Baruchem) a ragga taky, tak plati jedno heslo. "you are to busy mon, you have to play a simple bassline. Be not so busy món" receny takovym tim stredoamerickym hlasem sekanou anglictinou smile Osobne Tleskace moc nemusim, vim, ze Sto Zvirat je takova Stingovska popina (moje oblibena tongue), ale basovy linky jsou myslim casto rozumny ukazky na to jak se treba da neco takovyho hrat.

m3 napsal:

Hele to si to docela zjednodusil.. a myslim ze tomu rozumis jak koza petrzely .. a nakej vetsi zasvecenec by ti urcite rek ze marley nehral v ty dobe ska ale rocksteady nebo blue beat... ale to je jedno ...
ale tvoje deleni je naprosto diletantsky .. uz to je jako kdybych rek:
sou v podstate 2 druhy rocku jeden je americkej z 60. let jako treba hral Chuck Berry kde vpodstate kytara hraje swingovi pianovy postupy
no a pak to evropsky funky zlo co si rika rock.. no comment

No, myslim, ze v rocku je mnohem vic a mnohem rozdilnejsich variant. Ono to skacko je hudebne dost uzke a asi staci opravdu delit na ty dva smery (zbytek by byl jako deleni black metalu podle druhu bliti) Bud je to vic jazz a bigbandy nebo punk. A byly doby, kdy se ska jenom samotne nehralo. Akorat v dnesni dobe je tendence delat uzke specializace kapel...coz byva trosku nuda. Trebas takove kapely jako Zeppelini, Queen nebo Police hrali hudbu, kterou by dneska rozclenili do x zanru a na kazdej z nich by musela bejt jedna kapela big_smile

Jinak, pokud se mi podari dostat na sraz Dejva, tak si tam s nim muzete pokecat. On je na tohle expert. Sak je taky takovej cernej smile

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

19

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

m3 napsal:

ska basa musi kopat prdel a je jedno jak ale proste musi posluchace rozhejbat ...

ábsolútly smile

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

20

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Dante napsal:

Ono to skacko je hudebne dost uzke a asi staci opravdu delit na ty dva smery

to bych netvrdil ani ve snu :-D .. ale to je jedno

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

21

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

dante:

kamaráde ska je tak širokej styl, že bys tomu nevěřil...:)

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

22

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

OK, nebude nesouhlasit. Znalej v tomhle nejsem, akorat jsem naposlouchal, ale vyrazove mi to prijde podobny tak jak psal Baruch. Takovy dve hlavni vetve, takovej jazz nebo rock mi prijdou jako mnohem "globalnejsi" pojmy a mezi jednotlivejma vetvema mnohem markantnejsi rozdily, dokonce bych samotne ska oznacil jako jednu ze spolecnych vetvi jazzu a rocku. Aneb on rock je vlastne vsechno smile
Kazdopadne to neni jedno, pac su clovek zvidavy...toz pls, hodte sem nejaky ukazky, rozdily, detailni rozbory

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

23

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

ska a latina jsou podle mě jediný dva hudební žánry, který se lišej stát od státu...Je to neuvěřitelný čím vším se dá ska naroubovat...A to nejsem zrovna ska-fajnšmekr, ale ty bigbandy a gangbangy se mi ze ska líbí snad nejmíň..je to takový vychcípaný...taková dědkárna...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

24

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

hlane ska bych nikdy nerouboval do rocku voboje to vyslo sice z jazzu potazmo swingu
a je pravda ze spousta kapel tak rock cpe... s tim zacal uz ten trouba marley...
ale proste kdo mi rekne ze sem rocker dostane zahlavec :-D

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

25

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

m3 napsal:

ale proste kdo mi rekne ze sem rocker dostane zahlavec :-D

jakoze polstar, jo ? wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

26

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

ne jako vychovny uder vedeny rukou od pasu smerem nahoru po hyperholoidni trajektori ..jehoz cilem je zasahnout zlehka ale dostatecne pocititelne zatylek vychvavaneho objektu

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

27 Naposledy upravil: Nook (30. 03. 2007 17.40:26)

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

m3 napsal:

po hyperholoidni trajektori

A platí to i pro lidi s vlasama nebo jen pro plešky? wink

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

28

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Oukej, v latine jsou ty rozdily slysitelny a hlavne cititelny/tancovatelny dost rozdilne (Bra/Cub) a to i u jejih jednotlivych zanru...salsa, samba, ale u toho Ska? Nemate nejaky ukazkovy priklady?

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

29

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Jo..mám...nevim ale, jestli ta práce to uploadovat nebude zbytečná smile zítra zkusím

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

30

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Heh...grrrr ;]

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

31

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

spider napsal:
m3 napsal:

ale proste kdo mi rekne ze sem rocker dostane zahlavec :-D

jakoze polstar, jo ? wink

Jéžiš, zase ta moravsko-slezská hatmatilka big_smile big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

32

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Dante napsal:

Heh...grrrr ;]

Tak já ti sem teda něco hodim smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

33

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

to mikulík:na Moravě se mluví náhodou božsky, to když slyším vás čecháčky, se musím smát , to mu vašemu zpívání:)ale nic proti, prostě jenom mluvíte hrozně:)

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

34

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Palec napsal:

to mikulík:na Moravě se mluví náhodou božsky, to když slyším vás čecháčky, se musím smát , to mu vašemu zpívání:)ale nic proti, prostě jenom mluvíte hrozně:)

my že zpíváme? 8¨-))))) to spíše vy..a mluvíte děsně spisovně 8¨-))

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

35

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

chroustjazz napsal:

..a mluvíte děsně spisovně 8¨-))

voni nemluvej spisovne voni mluvej moravsky bohuzel ty sasci co vymejsleli spisovnou cestinu byli taky moravaci...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

36

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

hlavne nedavejte do jednoho pytle slezske nareci s moravskym a zaroven ostravske se slezskym big_smile

jolana proxima l bass
0 xLajků:

37

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Mě přijde, že normálně se mluví jen u nás. Ikdyž přidáváme na konci některých slov takový to "jou", jako spijou jijou..., ale pražáci a to jejich tvrdy y novyny rohlyk...nebo brňáci zase přehnaně měkký i... smile

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

38

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

a já su vod budějc, tak ňa neserte smile

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

39

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Můj názor se zcela pochopitelně zákládá na vlastním poslechu věcí, to je docela přirozené. A zatím co sem slyšel, tak tam je ta hranice opravdu daná. Ale až uslyším něco jinýho, názor přehodnotím. Pravda je, že v těhle věcech bývám rád militantní:) Faja burn babylon ska music!!

oblíbená věta : "V čem to hrajem..."
kontrabasy různých kvalit a druhů
Jolana D-Bass
Jolana Studio Bass
Fokus Jazz-Bass fretless 5
0 xLajků:

40

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

a ted ale nevime o cem mluvis jestli o narecich bo bas linkach do ska...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

41

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

meslim basovy lenky do ska

oblíbená věta : "V čem to hrajem..."
kontrabasy různých kvalit a druhů
Jolana D-Bass
Jolana Studio Bass
Fokus Jazz-Bass fretless 5
0 xLajků:

42

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

No, už to tu padlo...prostě cokoliv. A v jakýmkoli nářečí big_smile
Osobně mi na skáčkový base ta poloanarchie (dělám si co chci dokud nejsem mimo rytmus) docela vyhovuje...blbnu si dost, a spoluhráčům se to kupodivu líbí (jak by mi to znectil m3 by mě sice zajímalo, ale to sem nechci tahat:-) )...drobení, rozložený akordy na lehkou dobu, melodický výplně, walking, bigbíťácký jednotónovky, pseudo-fleaovinky a prostě jaká kravina mě napadne, tu tam zahraju, že:-)

0 xLajků:

43

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

ja se teda ve Ska moc nevyznam ale nechapu jak je možny že se s tim u nas tak hrozně rozth pytel... Samej skačkař a člověk ho vlastně pozná že je to pankáš se šachovnicí... nebo ne?

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

44

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

skáčko je fajn, fakt se na tom člověk může vyblbnout a házet tam jeden muzikantskej vtípek za druhym smile

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

45

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Gimzy napsal:

Samej skačkař a člověk ho vlastně pozná že je to pankáš se šachovnicí... nebo ne?

těm se pak říká Skanti, podle vzoru diskanti (aspoň co jsem slyšel) big_smile
ale aby v tom byl větší bordel, tak tu pak máš i lidi, co skáčko hrajou, ale skáčkaři nejsou, jako třeba já :-)

0 xLajků:

46

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Honziq napsal:

co skáčko hrajou, ale skáčkaři nejsou

ty ses kerej??

Gimzy napsal:

Samej skačkař a člověk ho vlastně pozná že je to pankáš se šachovnicí... nebo ne?

no my stari (teda v ceskejch podminkach) priznivci ska vyraz skackar nemusime ani vyraz skacko... a ja osobne jeko jeden z nejdyl nepretrzite fungujicich "ska muzikantu" vypadam spis tak na nakyho old school HC-ckare :-D
a tydle ctvereckovany sasci co poslouchaj ska-P .... sou tusim nekde jinde... no

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

47

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

btw ted posloucham starej americkej ska vyber american ska thic II .. a ty basy tam sou vesmes super.. jezdej to hodne dozrychkenyho reggae, nebo trochu funky a acid jazzu..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

48

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

m3 napsal:

"ska muzikantu"

aha, tak to je jenom u skáčka. já si řikal že by bylo divný třeba "punk-muzikant" nebo "trashmetal-muzikant" smile

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

49

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

vítek napsal:

že by bylo divný třeba "punk-muzikant" nebo "trashmetal-muzikant" smile

nebo třeba "lidová hudba-muzikant" wink

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

50 Naposledy upravil: vítek (24. 05. 2007 00.01:49)

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

to je jedný pravý "muzikant" smile ostatní sou onanisti a pozéři smile smile folklór je jediná muzika co nezná komerci. jupí jou smile

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

51

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

no tim sem chtel rict clovek hrjici urcity styl ..furt a nic jinyho :-D .. a do " sem to dal pac a protoze ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

52

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Nook napsal:
vítek napsal:

že by bylo divný třeba "punk-muzikant" nebo "trashmetal-muzikant" smile

nebo třeba "lidová hudba-muzikant" wink

To je jak strojovej překlad z Wikipedie big_smile big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

53

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

já teda ska zrona moc nehovim, ale tady ten maník má veškerý dispozice k tomu stát se opravdovou pěveckou ska hvězdou big_smile
http://my.break.com/media/view.aspx?ContentID=244271

pravá ruka levější levé a naopak, prostě obě levý. Navíc hluch a aby toho nebylo málo, tak řiťmika.
0 xLajků:

54

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

ach jo kluku ... na srandicky je tu jiny misto

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

55

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

vítek napsal:

to je jedný pravý "muzikant" smile ostatní sou onanisti a pozéři smile smile folklór je jediná muzika co nezná komerci. jupí jou smile

jasně...třeba The Babouci, který na mě koukaj z telešopingu hned jak zapnu televizi.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

56

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

to neni folklór ale televizní ethno pop smile

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

57

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

m3 napsal:

ach jo kluku ... na srandicky je tu jiny misto

já jsem nepoučitelnej, naíc většinou dělám to co nemám, tam kde nemám a to je právě můj problém...

s kakal pes big_smile (nebo jak říká Wachek sere pes)

navíc mám tedka nohu v gypsu a kurevsky se nudim, takže možná i trochu prudim smile

pravá ruka levější levé a naopak, prostě obě levý. Navíc hluch a aby toho nebylo málo, tak řiťmika.
0 xLajků:

58

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

vono se to málo ví, ale ten pejsek skapal...

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

59

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

m3 napsal:

ty ses kerej??

ten z chaoticů...

0 xLajků:

60

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

m3 napsal:

btw ted posloucham starej americkej ska vyber american ska thic II .. a ty basy tam sou vesmes super.. jezdej to hodne dozrychkenyho reggae, nebo trochu funky a acid jazzu..

Nechtel bys neco uploadnout?? Uz sem to nekde vydel ale ty linky nefungovaly...

0 xLajků:

61

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

no zkusit to muzu . :-) az budu nekdy doma na kompu a vzpomenu si

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

62 Naposledy upravil: m3 (03. 07. 2007 00.12:12)

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

hele tak sem nasel docela dost zajimavyho uzivatele na youtube :-)
http://youtube.com/user/BlankTV
kde je prave spousta starejch US ska bandu

treba moji oblibeni skinnerbox.. btw dost se mi libi i ta linka big_smile

http://youtube.com/watch?v=p3eCQRtlfXY

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

63

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Ta basova linka je moc pekna. Akorat mi pride uz moc nahlas. Zpevakovi skoro neni rozumet a keyboard tam neslysim temer vubec (az po notnym soustredeni). Vim, ze basa ma bejt ve ska slyset, ale tohle uz je podle me moc. Jinak moc pekna muzika. Hned si vod nich neco sezenu.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

64 Naposledy upravil: m3 (04. 07. 2007 00.56:41)

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

no voni vydali snad jenom dve nebo 3 desky a z toho jednoho byli covery... a vubec hrali dost ruzne kazda vec jina pes :-D ..
todle je taky spis takovej divne ska-jazzy-pop je z toho hodne slyset ten new york zacatku 90 let :-D
jinak na CD to zni jinak idyz i tam je ta basa dost nahlas ale je takova min agresivni a kulatejsi .. :-) a nestrhava na sebe tolik pozornost..
jinak jak to tak ted posloucham (mp3 ne to video) tak to ma dost takovej markbasovej sound :-)

btw ja nemam moc rad nahlas zpevy zpev je pro mne vicemene jenom jeden z nastroju ..a namam rad tichy a nekokretni basy :-D zrovna vcera sem to posilal i vsem clenum kapely jakej to ma supr sound:-D ... takovej by se mi libil pro nas idyz tam asi procpou vic zpevu a cinelu
zajimavej je tam ten virbl jak jede furt to budem muset nekam dat big_smile

btw tusim ze tomu delal zvuk Vic Rice a ten ma travit pristi rok asi 2 mesice v Crossu a slibil nam mix desky.. smile tak se snad nerozpadnem big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

65

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

hele a co rikate na tohle?:)
http://www.youtube.com/watch?v=9na7nBk6Ho8

jolana proxima l bass
0 xLajků:

66

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

To je presne muj styl. Ale nemam rad takovyhle necisty zaznamy z koncertu. A ani ta cestina tomu mo neprida.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

67 Naposledy upravil: m3 (05. 07. 2007 02.11:43)

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

SVK napsal:

hele a co rikate na tohle?:)

ja abych rek pravdu tendle style moc nemuzum mazec punk stridanej dechouvkou... proste nevim nemam to rad neni to moje stylo ja rikaj ani nevim kdo cool tayk dost nemusim tahaci hrmoniku..
ale hodim sebe idyz uz sem to sem nekam linknul a ta vec neni moc nazkousena pac je to poprv kdy sme to hrali

http://youtube.com/watch?v=KUV-ceoMgC4

a este jednu naji mrdku resp 2

http://youtube.com/watch?v=yIsbrPdXt7M

a doufam ze mi ty moje kvinto-oktavovi linky paricne pohanite tongue

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

68 Naposledy upravil: m3 (05. 07. 2007 02.22:15)

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

hehe a este jednou pac tady zni satej roland cube jak naka  prebuzena lampa tyrana rickem
http://youtube.com/watch?v=Fro4_j4HKTA

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

69

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Tak to treti je tak spatna nahravka, ze tam jen tak tak slysim basu, natoz tak nakyho rolanda...

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

70

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

:-D .. nj co bys cekal od fotaku prekvapive ta prvni nahrana na mobil je nejlepsi...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

71

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

To je fotak? yikes Panecku, to sou mi uz dneska qality...

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

72

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

no to nas sem tam nakej kamos natoci :-) .. sakra ted si vzpominam ze by nekde mel bejt zaznam ze zlina na kamere sem na to uplne zapomnel :-D ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

73

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

No vidis, to sem soupni!

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

74

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

jednou sme nahravali ve stare zkusebne (garaz) jen tak na fotak nase skladby pro vlastni potrebu. dopadlo to tak, ze sly slyset pouze bici a basa:D ale nestezoval sem si smile)

existuje vubec nejaka ucebnice pro ska ? ja jen ze by to byl dobry obchodni artikl:)

jolana proxima l bass
0 xLajků:

75

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Vo zadny nevim (jako ze ucebnic mam jak safranu), ale klidne muzes nakou vytvorit. Dobre by se to prodavalo!

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

76

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

SVK napsal:

existuje vubec nejaka ucebnice pro ska ? ja jen ze by to byl dobry obchodni artikl:)

no to snad ne to by bylo strasny yikes ...  doufam ze by nebyl to bych se musel vrhnout asi na jinej styl lol idyz ja stejne hraju disco.. cool

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

77

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

big_smile no dneska se kupuje vicemene vsechno, i spatne produkty..zacina mi to vrtat hlavou big_smile

jolana proxima l bass
0 xLajků:

78

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

Parada - budu prvni kupec! big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

79

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

ja si to nekoupim a budu to verejne pranyrovat big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

80

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

a skonci to tak, ze budou ve velkoobchodnich retezcich akce praci prasek+ska bass ucebnice zdarma:D ale kseft je kseft:))

jolana proxima l bass
0 xLajků:

81

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

A co tohle? Ucebnice hrani vsech moznych i nemoznych jamajskych stylu (ska, rock steady, roots reggae, dub, modern ska, dance hall..). Tak a ted muze hrat ska uplne kazdej.

http://rapidshare.com/files/25628324/Ed … s.rar.html

0 xLajků:

82

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

to sem na to zvedav co tam budu hrat po svym :-D ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

83

Re: SKA bass ? prosím hlavně m3 :)

teda narazil sem na todle video a na zacatku ta imitace kontrabasu je super
http://youtube.com/watch?v=0-dAZrBlGOY

a jinak docela peknej pruvodce reggae basou idyz dost kratkej a tu knihu si nekoupim :-)

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků: