1 Naposledy upravil: S!msonCZ (26. 09. 2007 21.56:37)

Téma: Podladění E do D a A do G

Nekolikrat jsem tu na foru cetl, jak dobre zni basa podladena do D atd atd... jenze ja vubec netusim, co to poradne to podladeni je. Dejme tomu, ze podlazuju Ecko a Acko o 2 prazce, na D a G. Podladim to. Ale pak hraju tim zpusobem, ze kdyz je v songu na kytare E, ja normalne drnkam to moje podlazeny prazdny Ecko, teda hraju ton D ? Nebo na to podlazeni musim myslet a hraju o dva prazce vejs ? Proste nevim...

a dalsi vec - kdyz podladim Ecko a Acko - nepoku**i to nejak krk, ze je jedna pulka krku vic napnuta, nez druha ? Thx za info...

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

2

Re: Podladění E do D a A do G

Ton je jednou ton, a kdyz je tam E tak musis hrat E a ne D. U 4ky neni krk zas tak siroky aby se to nejak projevilo, uno kazda struna ma stejne jiny tah i kdyz neni podladena. u 5tek a 6tek se to resi 2ma vyztuhama popr. zesileni grafitem.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

3

Re: Podladění E do D a A do G

S!msonCZ napsal:

Nekolikrat jsem tu na foru cetl, jak dobre zni basa podladena do D atd atd... jenze ja vubec netusim, co to poradne to podladeni je. Dejme tomu, ze podlazuju Ecko a Acko o 2 prazce, na D a G. Podladim to. Ale pak hraju tim zpusobem, ze kdyz je v songu na kytare E, ja normalne drnkam to moje podlazeny prazdny Ecko, teda hraju ton D ? Nebo na to podlazeni musim myslet a hraju o dva prazce vejs ? Proste nevim...

Když hraje kapela v "E"-čku, tak není důvod podlazovat basu.Kdyby jste šli všichni se soundem o tón níž, tak podladíš o tón celou basu a hraješ ve stejných polohách, akorát o tón níže-přesně takto to máme v kapele.   wink

0 xLajků:

4

Re: Podladění E do D a A do G

S!msonCZ napsal:

pak hraju tim zpusobem, ze kdyz je v songu na kytare E, ja normalne drnkam to moje podlazeny prazdny Ecko, teda hraju ton D ? Nebo na to podlazeni musim myslet a hraju o dva prazce vejs ? Proste nevim...

Druhá možnost je správně... musíš na to prostě pořád myslet smile Ale ten rozdílnej zvuk, když zabereš za prázdný éčko podladěný do déčka má něco do sebe, navíc se tak mnohem pohodlněji hrajou oktávy - jsou na stejným pražci smile A o krk se neboj, ten experimenty s podladěním zvládne v pohodě smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

5

Re: Podladění E do D a A do G

mikulik napsal:

Když hraje kapela v "E"-čku, tak není důvod podlazovat basu.Kdyby jste šli všichni se soundem o tón níž, tak podladíš o tón celou basu a hraješ ve stejných polohách, akorát o tón níže-přesně takto to máme v kapele.

i my, i my... (ale o dva)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

6

Re: Podladění E do D a A do G

zbytečný podlazovat:)

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

7

Re: Podladění E do D a A do G

Když na to máš od hodného strýčka Klusiho šikovnou mašinku s páčkou, tak ne smile smile smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

8

Re: Podladění E do D a A do G

Toto téma se tady už myslím řešilo několikrát. Podladění éčka používám taky. Ladím do D a je to myslím velmi zajímavé. Dají se s tím zahrát velmi dobré groovy a riffy a zní to nářezově. Používá to třeba basák z RATM, třeba Killing in the name je hraný právě od déčka. ostatní struny ladím klasicky, nevadí mi to. a myslím že krku taky ne. bavil jsem se o tom s Jarynem Jankem který ho používal v Krucipysku a říkal že ho akorát sralo to, jak musel pořád v mozku myslet na to, že efko není tam kde je zvyklý atd:))
apropos....pro Simona: nejjednoduší pro tebe bude podladit ecko tak, ze naladis na strune E acko na sedmem prazci misto na patem. easy...je to i dobré sluchové cvičení. když pak zahraješ obě struny najednou ( acko na prazdne a acko na sedmem prazci na strune E) musi ti to "znit"  a nemel bys slyset "vlky" ci "vibrace". Pokud ti basa ladi v polohach samozrejme:))

Musicman Stingray5
Ampeg SVT 3 Pro + Ampeg SVT 610 HLF
Roland Bass Cube 100 W
0 xLajků:

9

Re: Podladění E do D a A do G

spider napsal:

on je jednou ton, a kdyz je tam E tak musis hrat E a ne D.

no teoreticky nemusis resp kdyz hraje kytarak E dur tak bych rek ze to to D zkousne big_smile ale jinak samozrejme souhlas s predrecniky ...
ale taky nepodlazuju.. kdyz uz bych chtel jit dolejc tak radsi sezenu 5ku ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

10

Re: Podladění E do D a A do G

tak ecko decko zkousne...to je jasne:)
ale ono to podlazeni ctyrky do D ma sve kouuzlo. proste to zni jinak kdyz vezme ze prázdnou strunu nez kdyz zahrajes decka treba na strune H. nehlede na to ze to neni ani tak pohodlne:)

m3 napsal:
spider napsal:

on je jednou ton, a kdyz je tam E tak musis hrat E a ne D.

no teoreticky nemusis resp kdyz hraje kytarak E dur tak bych rek ze to to D zkousne big_smile ale jinak samozrejme souhlas s predrecniky ...
ale taky nepodlazuju.. kdyz uz bych chtel jit dolejc tak radsi sezenu 5ku ...

Musicman Stingray5
Ampeg SVT 3 Pro + Ampeg SVT 610 HLF
Roland Bass Cube 100 W
0 xLajků:

11

Re: Podladění E do D a A do G

to dcko je hluboky je hezky je to vlastne jedina nota s Es kera na normalne lazeny 4ce se da zahrat vysoko nebo vejs.. u toho C mi to ste pride docela hluboky ale to D uz moc ne no...
no ale nepodladim to bych mosel vymyslet jinej styl hrani ... nebo to podladit cely ... malicek mi narost od toho abych s nim hral kun-da sjezdy takle bych ho moh zahodit...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

12

Re: Podladění E do D a A do G

Právě s laděním D A D G se ty oktávy hhrajou mnohem pohodlněji... viz můj příspěvek číslo 4 smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

13

Re: Podladění E do D a A do G

no to neudelas ten hezkej efet prirazeni a odtrzeni maliku kerej tomu dava ten spravne disco groove.. teda mozna s jinou toechnikou jo ale moje kytarova lopato-bare technika levacky by men nutila to hrat bareckem :-)

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

14

Re: Podladění E do D a A do G

Tak baréčkem mě to teda fakt nenapadlo, to musím zkusit big_smile big_smile Já u oktáv ten odtrhávanej malíček využívám taky, a když máš při podladění oktávu na sstejným pražci a ukazováček (kun) s prsteníčkem a malíčkem (da) pod sebou, je to extrémně komfortní smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků: