101

Re: Zlozvyky

no mě ty šestky, přijdou taky docela zbytečný, mně už to ani nepřipadá jako basa, něco jak 7 strunný kytary, prostě sem v tomhle dost konzervativní, já myslím, že i se 4 se dá zahrát všechno ale je to můj názor a určitě se mnou někteří nebudou souhlasit:)

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

102

Re: Zlozvyky

4rka - magor
5tka - namachrovanej magor
6stka-totální magor-genius
7 a více - george bush.....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

103

Re: Zlozvyky

můj zlozvyk je že me nebaví hrát písničku furt stejne... tak nějak ty linky pořád obměnuju a kuci na me teda kolikrát koukaj co to kua dělám, kor pri koncerte big_smile ale uz si tak nejak zvykli ... doufám
nejaký zlozvyky co se techniky nemám, páč si je nepřipouštim, seru na to a hraju jak mi zobák narost, nésu žádné dřezmen big_smile

a asi nejveci zlozvyk je že jsem se nikdy nenaučil pravidelně cvičit´:oP
pak taky že nahánim sukně, kouřim trávu a občas si porádně přihnu 0:o)

pravá ruka levější levé a naopak, prostě obě levý. Navíc hluch a aby toho nebylo málo, tak řiťmika.
0 xLajků:

104

Re: Zlozvyky

joko napsal:

Takže bych si tipnul že ses nejspíš nedomluvil s tím ekvalizérem. Ono devět pásem, to už musíš vědět přesně co kterej čudl dělá a co vlastně chceš. Já osobně to mám tak, že čím víc čudlů, tim víc mě to mate. Basy, středy, vejšky a jsem naprosto spokojenej.

Jenže já jsem tehdy nevěděl, co chci:)
Teď mám nejradši všechno přímočaré a jasné. Ne jako hloupé, ale jednoduché.
Volume a clona mi ke štěstí stačí smile

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

105

Re: Zlozvyky

nejlepší ekvalizér je žádný ekvalizér...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

106

Re: Zlozvyky

Jak říká náš kytarista: Nejlepší pivo je pivo smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

107

Re: Zlozvyky

Gin napsal:

basák z RATM řikal, že když to jde, tak je lepší hrát jednim právě kvůli dynamice

..dokud ti ten jeden prst neupadne smile

0 xLajků:

108

Re: Zlozvyky

Sakra,nějak sem se pozapomněl.. yikes
Jak nastavujete ekvalizér? Je to dost znát,když hejbete těma hejblátkama? já ho nemám,tak se ptám,jak je to jiný oproti korekcím

0 xLajků:

109

Re: Zlozvyky

kurcatovium napsal:

nejlepší ekvalizér je žádný ekvalizér...

Souhlas,...a když, tak jen trochu přikrmit středy. wink

0 xLajků:

110 Naposledy upravil: kurcatovium (25. 09. 2007 20.39:00)

Re: Zlozvyky

a když už musí bejt, tak bohatě Lo - Mid - Hi ... :-D

člověk má hrát a né se s*át s nějakým ekvalizérem...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

111

Re: Zlozvyky

kurcatovium napsal:

člověk má hrát a né se s*át s nějakým ekvalizérem...

Zase na druhou stranu, se dá s EQ polepšit zvuk horší basy, nebo u slabšího aparátu vypíchnout frekvenci, aby jsi se vůbec v kapele slyšel...   wink

0 xLajků:

112

Re: Zlozvyky

Matej napsal:

Zase na druhou stranu, se dá s EQ polepšit zvuk horší basy, nebo u slabšího aparátu vypíchnout frekvenci, aby jsi se vůbec v kapele slyšel...

to je sice pravda, ale já to prostě nemám rád... nějak si to vždycky tak plus mínus našteluju, ale laborování kvůli tomu... e-e... znám ale lidi, co se tím zabaví na DLOOOOOUHO... :-D

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

113

Re: Zlozvyky

Co se týče EQ, cítim na sobě že na to musim hrabat teď když mam teď starší struny- přidávat vejšky na slap... Nemyslim si že eqo je zbytečný, ale zas já nikdy neměl aktivku tak jsem vždycky blbnul jenom s tim zesíkem...

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

114

Re: Zlozvyky

S tím souhlasím,...taky mě nikdy nebavilo štelovat a hledat díky eqvalizeru ten "pravej" zvuk. smile a smile

0 xLajků:

115

Re: Zlozvyky

kurcatovium napsal:

nejlepší ekvalizér je žádný ekvalizér...

aneb 100 a jeden způsob, jak si zpackat zvuk...

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

116

Re: Zlozvyky

Lukáš napsal:

Jak nastavujete ekvalizér? Je to dost znát,když hejbete těma hejblátkama? já ho nemám,tak se ptám,jak je to jiný oproti korekcím

korekce a ekvalizer je jedno a totez

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

117

Re: Zlozvyky

Péčko napsal:

kurcatovium psal(a):

    nejlepší ekvalizér je žádný ekvalizér...

aneb 100 a jeden způsob, jak si zpackat zvuk...

Nesouhlasim. Pokud mam 2 basy, jednu osazenou napr. HB, druhou JB tak je ekvalizer uzitecna vec

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

118

Re: Zlozvyky

eqál je dobrá věc, ale musí se s tím trochu umět a není to jen tak, já než sem našel tu správnou polohu, která by mi vyhovovala, taky mi to chvíli trvalo

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

119

Re: Zlozvyky

spider napsal:

Pokud mam 2 basy, jednu osazenou napr. HB, druhou JB tak je ekvalizer uzitecna vec

Jako na to, abys dosáhl pokaždý stejnýho zvuku? Tak to je pak zbytečný mít dvě basy s jinými snímači, ne?

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

120

Re: Zlozvyky

mikulik napsal:

Jako na to, abys dosáhl pokaždý stejnýho zvuku? Tak to je pak zbytečný mít dvě basy s jinými snímači, ne?

Přesně to sem mu chtěl napsat taky big_smile hezký..

0 xLajků:

121

Re: Zlozvyky

Lukáš napsal:

mikulik psal(a):

    Jako na to, abys dosáhl pokaždý stejnýho zvuku? Tak to je pak zbytečný mít dvě basy s jinými snímači, ne?

Přesně to sem mu chtěl napsat taky big_smile hezký..

Tak panove, vidim ze vetsinou na veci jako EQ nadava nekdo kdo nevi jak to pouzit.....nerikam ze chci dosahnout stejneho zvuku, ale konkretne tuhle situaci sem resil. JB mel pri stejnem nastaveni jako 2xHB urvane vysky, HB pri stejnem nastavenijako JB dunel presprilis. EQ nemeni CHARAKTER zvuku, jen ohne urcite pasmo.

BTW: Mikuldo, proc mas 2 JB  kdyz je to podle tebe nemlich to samy ?

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

122

Re: Zlozvyky

spider napsal:

JB mel pri stejnem nastaveni jako 2xHB urvane vysky, HB pri stejnem nastavenijako JB dunel presprilis.

Jo takhle to myslíš... já to pochopil jako že chceš, aby to znělo obojí víceméně podobně...

spider napsal:

Mikuldo, proc mas 2 JB  kdyz je to podle tebe nemlich to samy ?

Není to to samý, každá basa hraje jinak... tu basovější mám na podladěný a hrubší věci, středovější na obyčejný písničky...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

123

Re: Zlozvyky

mikulik napsal:

Není to to samý, každá basa hraje jinak... tu basovější mám na podladěný a hrubší věci, středovější na obyčejný písničky...

....pane "Vachmajstr",...vy jste ale hlava....:D a big_smile

0 xLajků:

124

Re: Zlozvyky

spider napsal:

Tak panove, vidim ze vetsinou na veci jako EQ nadava nekdo kdo nevi jak to pouzit.....

No právě, chtěl jsem říct, že jsem zažil spoustu dobře hrajících lidí, kteří se díky točení s korekcema pohřbívají, laborují s devítipásmem, nakonec jim z toho vyjde véčko a na koncertě nejsou slyšet, a je to škoda. Je to strašně ošemetná a citlivá věc. Hrozně nerad si hýbu se zvukem, nedávno jsem pořídil novou basu /odvážil jsem se po deseti letech znovu zkusit aktivku:)/ a snažím se s nastavením na zesilovači nehýbat, radši to dohonit korekcí přímo na kytaře, trvalo to hrozně dlouho a byl jsem už lehce zoufalý, ale zadařilo se, basa je v kapele slyšet bez toho, abych se musel zesilovat nad rámec:)

Ten tvůj nový avatar mi vyrazil kafe z ruky:D Sakra..

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

125

Re: Zlozvyky

jo, chapu te, ale pokud nelaborujes dokud to jde tak ani vlastne nezjistis co by ti tam sedelo, me se stava bezne ze pri prenaseni komba si pupkem posunu korekce, a nebyt toho ze to mam docela zmakly co kde a jaky zvuk dela tak mi nedela problem to behem minuty nastavit....nehlede na to ze jiny prostor, jiny ekval...

Jo avatar smile  TO je stary zly osklivy pes...cely ja

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

126

Re: Zlozvyky

Spidere,....Tvůj "pejsek" je opravdu brutální,...vždycky se leknu, když vlezu na fórum.Tohle vidět v 6-ti letech, tak se mi o tom zdá a do 15-ti se z toho počůrávám.... big_smile a big_smile

0 xLajků:

127

Re: Zlozvyky

to Péčko: no když jim vyjde na eqálu véčko, tak se nedivím, že nejsou na koncertě slyšet, nevím, jak může být s véčkem někdo zvukově spokojenej

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

128

Re: Zlozvyky

spider napsal:

nebyt toho ze to mam docela zmakly co kde a jaky zvuk dela tak mi nedela problem to behem minuty nastavit....nehlede na to ze jiny prostor, jiny ekval...

To je vlastně takové kouzlo ekvalu a podle mě jeho nejlepší využití, protože každý nástroj a aparát bude zní v určitých prostorách jinak, právě ekvalem se člověk dokáže přizpůsobit ale jak jsi napsal, musí to s ním opravdu umět a vědět kam šáhnout.

Matej napsal:

Spidere,....Tvůj "pejsek" je opravdu brutální,...vždycky se leknu, když vlezu na fórum.Tohle vidět v 6-ti letech, tak se mi o tom zdá a do 15-ti se z toho počůrávám....  a

Souhlas, pokaždé když vlezu někam, kde má spider avatar tak mám potom ještě deset minut třes v rukou:D

0 xLajků:

129

Re: Zlozvyky

Karlos napsal:

Souhlas, pokaždé když vlezu někam, kde má spider avatar tak mám potom ještě deset minut třes v rukou

.....    big_smile a big_smile big_smile a big_smile

0 xLajků:

130

Re: Zlozvyky

bububu big_smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

131

Re: Zlozvyky

mně to připomnělo ty horory od Petera Jacksona staré takové ty husté slešry Bad Taste a nějací živí mrtví nebo tak nějak.

spider napsal:

nehlede na to ze jiny prostor, jiny ekval...

Pravdapravda, nastavení korekcí ze zkušebny mi docela funguje třeba v klubu, nebo tak, ale venkovní akce nebo velké podia tak tam taky trochu kroutím čudlama, když tak nad tím přemýšlím.
Víc spodků určitě minimálně.

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

132

Re: Zlozvyky

Palec napsal:

no když jim vyjde na eqálu véčko, tak se nedivím, že nejsou na koncertě slyšet, nevím, jak může být s véčkem někdo zvukově spokojenej

No oni asi spokojení nejsou, jenže ani jeden z těch nešťastníků, co jsem slyšel /teda vlastně neslyšel/ to za celé vystoupení nevyřešil, protože asi ani nevěděl co s tím, kde je chyba. To jsou takové ty akce že při zvukovce když hraje basa sama, tak si říkám ty jo, to je krásný zvuk a chlapík sakra dobře hraje! A pak začne celá grupa a basa zmizí. A minimálně po dvou takových jsme potom přebírali pódium a když jsem se jim jukl na zesilovač, co myslíš - Měli ho tam!

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků: