1

Téma: Tlumení 3-tím prstem

Zdarec,zajímalo by me,jak se tlumí 3-tím prstem pravé ruky pri hraní.Jestli nekdo vi o co go,tak predem dik za radu.Zdar

0 xLajků:

2

Re: Tlumení 3-tím prstem

No, celkem normalne, mas ho treba polozeny o strunu vys nez hrajes. Ale pohodlnejsi mi prijde tlumit palcem, ktery cestuje o strunu az dve nad hranymi strunami...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

3

Re: Tlumení 3-tím prstem

Řekl bych jak píše d.a.l.i. Osobně si myslím, že je to zbytečnost, která může zpomalovat.

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

4

Re: Tlumení 3-tím prstem

Mno, nikdy jsem se na to nejak nesoustredil, ale tlumim bud palcem, nebo prstem, ktery je jaxi "na rade". Snad me chapete...

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

5

Re: Tlumení 3-tím prstem

Zkus si sehnat video "Jaco Pastorius - Modern Electric Bass".
Jaco hral dvouma prstama a ostatnima tlumil. Neprislo mi, ze ho to nejak zpomaluje  wink

Yamaha TRB5, Jazz Bass Fretless, Acoustic 220 + PA3115P, Eden WTX-260 + Eden D210XLT
0 xLajků:

6

Re: Tlumení 3-tím prstem

sám nevím, jak to mám chápat, ale myslím, že každý mluvíte o něčem jiném...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

7

Re: Tlumení 3-tím prstem

Mno ja to chapu tak, ze kolega myslel, ze take hraje dvouma prstama a nejakym tretim to chce tlumit - ja hraju trema prstama a strunu zatlumim tim, ktery je za tim, co hral pred nim, na rade smile Tak jsem to pochopil ja.

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

8

Re: Tlumení 3-tím prstem

MK napsal:

Mno ja to chapu tak, ze kolega myslel, ze take hraje dvouma prstama a nejakym tretim to chce tlumit - ja hraju trema prstama a strunu zatlumim tim, ktery je za tim, co hral pred nim, na rade smile Tak jsem to pochopil ja.

aha...takže máš prst položenej na struně a jiným prstem brnkneš?

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: MK (31. 01. 2006 21.38:43)

Re: Tlumení 3-tím prstem

Jenich napsal:
MK napsal:

Mno ja to chapu tak, ze kolega myslel, ze take hraje dvouma prstama a nejakym tretim to chce tlumit - ja hraju trema prstama a strunu zatlumim tim, ktery je za tim, co hral pred nim, na rade smile Tak jsem to pochopil ja.

aha...takže máš prst položenej na struně a jiným prstem brnkneš?

Mno jak rikam, nijak jsem se na to nesoustredil, tak jsem se ted dival, jak to vlastne delam - mam prsty v jedne rovine se strunou a pri jejich stridani utlumim tim nasledujicim, ktery by, v normalni situaci, kdy by to bylo treba, zahral ton - akorat ze strunu misto toho ztlumi.

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

10

Re: Tlumení 3-tím prstem

MK napsal:
Jenich napsal:
MK napsal:

Mno ja to chapu tak, ze kolega myslel, ze take hraje dvouma prstama a nejakym tretim to chce tlumit - ja hraju trema prstama a strunu zatlumim tim, ktery je za tim, co hral pred nim, na rade smile Tak jsem to pochopil ja.

aha...takže máš prst položenej na struně a jiným prstem brnkneš?

Mno jak rikam, nijak jsem se na to nesoustredil, tak jsem se ted dival, jak to vlastne delam - mam prsty v jedne rovine se strunou a pri jejich stridani utlumim tim nasledujicim, ktery by, v normalni situaci, kdy by to bylo treba, zahral ton - akorat ze strunu misto toho ztlumi.

no...a to jsem právě myslel....

jde o to, kdy tlumit...já myslel, že dotaz byl směřovanej na techniku, kdy máš třetí prst volně položenej na struně, na kterou hraješ a dvěma brnkáš a tak nemusíš tlumit levačkou.

Ty ale teda mluvíš o zatlumení tonu po úderu...ok...tak už v tom mam jasno..dik

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

11

Re: Tlumení 3-tím prstem

Jenich napsal:
MK napsal:
Jenich napsal:

aha...takže máš prst položenej na struně a jiným prstem brnkneš?

Mno jak rikam, nijak jsem se na to nesoustredil, tak jsem se ted dival, jak to vlastne delam - mam prsty v jedne rovine se strunou a pri jejich stridani utlumim tim nasledujicim, ktery by, v normalni situaci, kdy by to bylo treba, zahral ton - akorat ze strunu misto toho ztlumi.

no...a to jsem právě myslel....

jde o to, kdy tlumit...já myslel, že dotaz byl směřovanej na techniku, kdy máš třetí prst volně položenej na struně, na kterou hraješ a dvěma brnkáš a tak nemusíš tlumit levačkou.

Ty ale teda mluvíš o zatlumení tonu po úderu...ok...tak už v tom mam jasno..dik

Jo presne tak jsem to myslel. Pokud se nemylim, ty jsi mel namysli tlumeni, jak bych tak rekl, staleho charakteru. Tzn. prstik jemne prilozen a zbylyma dvema hrat tony, ze?

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

12

Re: Tlumení 3-tím prstem

Jojo, vlastne to pises vyse, ja si to nepozorne precetl, promin, myslim, ze ted je vse naprosto jasne smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

13

Re: Tlumení 3-tím prstem

NO hele já teda když sem chtěl tlumit při hře trsátkem(asi trochu OT co?) tak sem to nedělal hranou dlaně jako kytaristi (mám malou ruku a znělo to dost blbě ale normálně sem pod tlumenou strunu "zahákl" malíček-hol to není moc dobrý pokavad chceš tlumkmi na víc jak 2 strunách......ted už umím i dlaní takže to malíčkem nedělám

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

14

Re: Tlumení 3-tím prstem

Ja tlumin hlavne levou rukou, tim ze nezvedam zbytecne prsty ze strun a pravou palcem, tim ze ho mam na E nebo A strune. Ten treti prst bych do toho moc netahal, at uz hral Jaco jakkoliv smile

0 xLajků:

15

Re: Tlumení 3-tím prstem

Deafslap:
Ja pouzivam kombinaci obojiho, tak nejak podle situace smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

16

Re: Tlumení 3-tím prstem

Hm, zajímavý... já tlumím výhradně levačkou, pravou snad vůbec... nebo jo? Teď nevím, nejsem schopnej si to vybavit, dělám to asi víceméně automaticky... večer na zkoušce se na to zaměřím...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

17

Re: Tlumení 3-tím prstem

mikulik napsal:

Hm, zajímavý... já tlumím výhradně levačkou, pravou snad vůbec... nebo jo? Teď nevím, nejsem schopnej si to vybavit, dělám to asi víceméně automaticky... večer na zkoušce se na to zaměřím...

Presne to jsem vcera pri svych odpovedich delala ja smile. Proste jsem to delal automaticky, podvedome... smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

18

Re: Tlumení 3-tím prstem

Praxe z vicestrunne basy - levou strunou si tlumim vzdy tenci struny, pravou naopak tlustsi. Lze pochopitelne aplikovat i na ctyrku, ale neni to tam tak nutne.

Pokud hraju slapem, tak je treba tlumit levou rukou, nejlepe ukazovackem, pri perkusich vsemi prsty leve ruky.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

19

Re: Tlumení 3-tím prstem

Tlumim jak psal d.a.l.i, ale v zasade je to asi jedno, jde spis o to, co komu sedi, tretim prstem to taky de samozrejme, jenze to sem taky videl ruznymi zpusoby.

0 xLajků:

20

Re: Tlumení 3-tím prstem

Proste kazdy tlumi tak, jak mu tlumici prst narost smile)))))

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků: