101

Re: Prohozeni basy kolem dokola

A teď zas trochu k topicu smile Když tady byla tak 20 stran dozadu smile řeč o obhazovaní a blbostech na stagi, vzpomněl jsem si na Story of the Year, sice si občas rozbijou hlavu, ale jim to za tu prdel stojí tongue Otočky, přehazování PRSek za 150 000 vzduchem, Xena jump z ledničky, obtáčení atd... něco z toho jde vidět tady
http://youtube.com/watch?v=F34osoR4PJg

Sandberg California JM5, Ampeg SVT-3 PRO, Ampeg SVT 610 HLF, Colorsound Bass Fuzz, PW-CT-04
0 xLajků:

102

Re: Prohozeni basy kolem dokola

To Hrushi: Tak týhle kapelky mám celej konzík,...a nevím jestli je to na týhle ukázce, ale tam normálně kytarista při plným hráčským nasazení metá takový ty "judo" kotrmelce......:) a smile

0 xLajků:

103

Re: Prohozeni basy kolem dokola

Pepíček napsal:

Už jsem zase tu!
S touhle větou já naprosto souhlasím "Mě prostě jen přijde, že je hloupý nazývat to namyšleností, když někdo o sobě řekne : umím tohle. Pokud to umí, tak proč ne."  A nijak jsem jí nekomentoval.

Mě zarazily tyto věty "Některý jožkovy skladby jsou imo prostý cvičeníčka a ta jeho technika imo taky nestojí za nic. Potřeboval by od Vaie lekci feelingu, kompozice a výrazu... od DiMeoly lekci hry s trsátkem.... od Jordana lekci tappingu... a oholit pacičky.... pak by z něj možná byl slušnej nadprůměr" a zejména tahle "podívej...Když slyšim například satrianiho Midnight, tak mám chuť mu nafackovat a vysvětlit mu jak se má hrát. Takhle já to vidim. Například midnight je kompozičně ekvivalentem cvičení, který jsem hrál, když jsem začínal s tappingem. Navíc takhle otřesně by to nezahráli ani moji žáci. Nepřesný, špatnej výraz...je to prostě směšný"

To si dovolím při vší úctě komentovat, ani  to nenazvu namyšleností, jako spíš nesoudností.
Rozhodně se nesnažím nějak pošlapat Jenichovu práci a nepochybnou technickou zdatnost. Ale o výpad si koledoval, tak jsem se neubránil. A už toho nechám.....

jasný..já vim, že se to pak zas stočilo trochu jinam...

Hele já prostě toho Satrianiho takhle vidim...je mi líto.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

104

Re: Prohozeni basy kolem dokola

Jenichu,....až budeš mít chuť a náladu, mrkni v úložně i na "Dravej Proud",...    U "Nikdy" jsi to docela vystih,....znám docela přesně své nedostatky a ty jsi mě hned odhalil....  big_smile a big_smile

0 xLajků:

105

Re: Prohozeni basy kolem dokola

Matej napsal:

To Hrushi: Tak týhle kapelky mám celej konzík,...a nevím jestli je to na týhle ukázce, ale tam normálně kytarista při plným hráčským nasazení metá takový ty "judo" kotrmelce...... a

Máš na mysli Story of the year - Live in the Lou anebo ještě neco jiného? A pokud tohle, tak zhruba v jaké minutě? smile

Sandberg California JM5, Ampeg SVT-3 PRO, Ampeg SVT 610 HLF, Colorsound Bass Fuzz, PW-CT-04
0 xLajků:

106

Re: Prohozeni basy kolem dokola

hrushi napsal:

Máš na mysli Story of the year - Live in the Lou anebo ještě neco jiného? A pokud tohle, tak zhruba v jaké minutě?

Hm,...to mám asi něco jinýho....jmenuje se to MTV2 Hard Rock live.Název kapely samozřejmě souhlasí.

0 xLajků:

107

Re: Prohozeni basy kolem dokola

ale mně se tyhle debaty s Jenichem líbí, a jinak já namyšlený lidi žeru, ne nejsem na chlapečky, a když třeba vidím namyšlenou babu, sem v hajzlu, je to taková moje uchýlka:)

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

108

Re: Prohozeni basy kolem dokola

matěj: koukal jsem i na tu druhou a ta je úplně v pořádku. Asi bych tam třeba nechával tu linku víc dejchat a hrál si jednoduchejma lickama, který bych různě přerýval, ale to už je otázka vkusu...zahraný je to v podstatě za 1.

Snad jen v tom výjezdu od E co je v intru bych, pokud chceš zachovat dlouhý tóny, buď použil něco bližšího prstový hře nebo bych přidal k těm hlubokejm perkusím ještě jemný šustivý trhy na zatlumený G, který podpoří rovný dělení.  To co byl minule problém u trhání, tak tady je je u palce, ale v mnohem menším měřítku...tady je to naprosto zanedbatelný...fakticky to snad ani nepřesný nebude, ale je tam takovej pocit, že je to na vodě.

Ale ten slap bych celou skladbu nehrál....Takhle jede ta basa dobře, chytře, ale pořád na stejný vlně... Od půlky skladby už si basy posluchač ani nevšimne... Třeba jak je tam ta basová vyhrávka před tim unisonem s kytarou, tak tam bych prsknul flašouna a vohejbal krk nebo bych tam plácnul něco jinýho, ale rozhodně málo tónů a pak zpátky do nachcanýho slapovýho groovu. Když bude posluchače moc dlouho napínat na max, tak prostě povolí a po tom, co povolí, už jde 50% kvality dalších nápadů dolů, páč nedává pozor smile takovej sex s posluchačem smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

109

Re: Prohozeni basy kolem dokola

ale zase, matěji: schválně vypichuju chyby... Nic mě do ucha nepraštilo.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

110

Re: Prohozeni basy kolem dokola

Palec napsal:

a když třeba vidím namyšlenou babu, sem v hajzlu, je to taková moje uchýlka:)

ty we tak to ses hustej xD ja z tech zamyslenejch umiram smichy...reknes ftip a oni tak 5fterin premejslej a potom se zacnou smat...to zase dodelava me

fodera Anthony Jackson, f-bass BNF
0 xLajků:

111

Re: Prohozeni basy kolem dokola

Jenich napsal:

ale zase, matěji: schválně vypichuju chyby... Nic mě do ucha nepraštilo.

...jsem rád, že řekneš přesně co si myslíš a že na tom právě hledáš chybu.....já mám pak důvod a šanci nad tím popřemejšlet....dík  wink

0 xLajků:

112

Re: Prohozeni basy kolem dokola

Frisky napsal:

ty we tak to ses hustej xD ja z tech zamyslenejch umiram smichy...reknes ftip a oni tak 5fterin premejslej a potom se zacnou smat...to zase dodelava me

Frisky, tak to jsi se měl teď koukat na bednu na Novu, jak ty "kundičky" bojujou o toho milionáře....namyšlený přiblblý kravičky.... hmm

0 xLajků:

113

Re: Prohozeni basy kolem dokola

Matej napsal:
Jenich napsal:

ale zase, matěji: schválně vypichuju chyby... Nic mě do ucha nepraštilo.

...jsem rád, že řekneš přesně co si myslíš a že na tom právě hledáš chybu.....já mám pak důvod a šanci nad tím popřemejšlet....dík  wink

kůl...super...tenhle přístup je progresivní přístup wink rádo se stalo.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

114 Naposledy upravil: Lukáš (09. 09. 2007 21.32:59)

Re: Prohozeni basy kolem dokola

Jenich napsal:

Kdo umí je skromnej a kdo neumí je šťastnej jak jsme si všichni pěkně rovni.

To je hezky řečený...
Jinak bych měl takovej dotaz na všechny(už to tady myslim Matěj nakousl): Jak ste na tom s koukáním do publika a s tim koukáním na hmatník? Nevíte,jak se od pohledu na hmatník odpoutat? Nevypadá to blbě,když si furt koukáte na koncertu na hmatník a prsty? Co si o tom může myslet publikum?
(pár otázek..)

0 xLajků:

115

Re: Prohozeni basy kolem dokola

Lukáš napsal:

To je hezky řečený...
Jinak bych měl takovej dotaz na všechny(už to tady myslim Matěj nakousl): Jak ste na tom s koukáním do publika a s tim koukáním na hmatník? Nevíte,jak se od pohledu na hmatník odpoutat? Nevypadá to blbě,když si furt koukáte na koncertu na hmatník a prsty? Co si o tom může myslet publikum?
(pár otázek..)

Podle mě, je to jen o vyhranosti.Nejde ani o to, co si o tom publikum myslí, ale o to, že když nejsi očima připoutanej k hmatníku,...můžeš prostě komunikovat, užívat si a sledovat vše, co se kolem tebe a v publiku děje a daleko lépe lidi strhneš na svoji notu.Ale je fakt, že když děláš grimasy při hraní do lidí, vypadá to daleko lépe, než když vyvaluješ oči a jazyk na hmatník.....   Jo,...ještě si vzpimínám, že když jsem hodně cvičil "kvintovej kruh" a rozklady po krku, tak hodně často po tmě,...právě proto, abych nebyl opticky tak závislej na hmatník.Ale občas se na levačku kouká každej,...i jakejkoli profík... wink

0 xLajků:

116

Re: Prohozeni basy kolem dokola

Lukáš napsal:

Jak ste na tom s koukáním do publika a s tim koukáním na hmatník?

Mno ja ted po 2 zkouskach odehral s novou kapelou 2 koncerty pripoutanej ocima na zem na papir kde sem mel akordove znacky..... tak co si teprva takhle mohli v publiku myslet big_smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

117

Re: Prohozeni basy kolem dokola

spider napsal:

tak co si teprva takhle mohli v publiku myslet

....tak to Ti můžeu říci...."to bude asi ňákej začátečník, když furt čučí do těch notiček nebo co"....  big_smile a big_smile

0 xLajků:

118

Re: Prohozeni basy kolem dokola

Matej napsal:

....tak to Ti můžeu říci...."to bude asi ňákej začátečník, když furt čučí do těch notiček nebo co"....  big_smile a big_smile

No ona to je v podstate pravda

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

119

Re: Prohozeni basy kolem dokola

Matej: Taky asi začnu cvičit aspoň lehce naslepo,ono v tom fakt něco bude..nevím,já si třeba furt koukám,ale užívám si to taky, i když to teda nevypadá,co všici říkaj..spíš když se povede ta souhra,tak to je vrchol,kvůli kterýmu mě to asi drží..nebo když někdo něco najedou vychytne a prostě to klapne. Tyhle okamžiky jsou nejlepší..

0 xLajků:

120

Re: Prohozeni basy kolem dokola

Tý jo - cvičit potmě, to je vyčůraný, to mě nenapadlo, to zkusim tongue

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

121

Re: Prohozeni basy kolem dokola

http://www.youtube.com/watch?v=u8oT9ag631Q

lepší je házet nástrojem do vzduchu a chytat ho big_smile

Basa a pak ty-říkám jíí to furt
0 xLajků:

122

Re: Prohozeni basy kolem dokola

pan hou hou děda napsal:

lepší je házet nástrojem do vzduchu a chytat ho big_smile

Jaco to umel lip. Je teda ale fakt, ze nechat si spadnout basu na skebli je hodne cooool!

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

123

Re: Prohozeni basy kolem dokola

K takovým výkonům je zapotřebí používat ochranné pracovní prostředky, hrozí nebezpečí úrazu.

0 xLajků:

124

Re: Prohozeni basy kolem dokola

pan hou hou děda napsal:

http://www.youtube.com/watch?v=u8oT9ag631Q

lepší je házet nástrojem do vzduchu a chytat ho big_smile

Dovedete si prestavit co by asi provedlo M3ho padlo na pruzine, kdyby ho takhle hodil do vzduchu? lol

A ted trosicku OT. A abych si to otestoval, objednal jsem si taky telefonni snuru, ted uz mi to jenom  brzdi kamosovy struny na kytaru, ktery nemaj na sklade.

Schecter Hellraiser 5 ║ Squier by Fender MB-4
Hartke VX3500  ║ Warwick blue cab 15,
LINE 6 BASS POD XT PRO + IMG STAGE LINE STA-300 + Hocke BS 115
Pár levých rukou big_smile
0 xLajků:

125

Re: Prohozeni basy kolem dokola

SneG napsal:

Dovedete si prestavit co by asi provedlo M3ho padlo na pruzine, kdyby ho takhle hodil do vzduchu?

Hehe - JoJo Bass lol

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

126

Re: Prohozeni basy kolem dokola

http://www.youtube.com/watch?v=JoWdbFRNSjs&NR=1

a vypadá to tak jednoduše smile)

My top 5 punkrock´s bassists : 1. Matt Freeman (Rancid)
                                             2. Chris #2 (Anti-Flag)
                                             3. Joe Principe (Rise Against)
                                             4. Roger Manganelli (Less Than Jake)
                                             5. Dan Adriano (Alkaline Trio)
0 xLajků:

127

Re: Prohozeni basy kolem dokola

http://www.youtube.com/watch?v=Cn-XzsOn … re=related

luxus, jak to ti kluci dělaj smile doporučuju celý video, sou tam dobrý skoky, obhozy a salta smile

My top 5 punkrock´s bassists : 1. Matt Freeman (Rancid)
                                             2. Chris #2 (Anti-Flag)
                                             3. Joe Principe (Rise Against)
                                             4. Roger Manganelli (Less Than Jake)
                                             5. Dan Adriano (Alkaline Trio)
0 xLajků: