1

Téma: Peavey tour

Ahoj
Jelikož si chci v nejbližší době koupit novej aparát tak pořád hledám do teď jsem byl rozhodnutej pro kombo Hartke 3500 ale narazil jsem na Peavey tour 450 + bedna Peavey tvx 410 ale nikde jsem nenašel žádnou recenzi tak kdo má ať se pochlubí popř jestli s tím má někdo skušenosti.
Hartke se mi líbí,že je to celek ale zase není nejlehčí a vzhledem k tomu že hrajem často tak se asi pronese.
Co radíte?
Díky

ukulele
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: m3 (27. 08. 2007 00.28:22)

Re: Peavey tour

no otazka je jestli to nalozis do kary a vejde se .. pokud jo tak bych si s vahou a pre/pro-nasenim hlavu nedelal...
jinak klasicka rada zahraj si na to nejlip opakovane a nahlas ... a uvidis .. ja bych teda doporucil neco jinyho ...co se nepronese.... ale nebudu to delat big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

3

Re: Peavey tour

Já jsem měl Peavey vždycky podvědomně spojenej s PA zesilovačema a s kyt. aparáty (prosím nekamenovat, říkám jenom subjektivní názor:-))) ) takže tomu na basu prostě moc nevěřím. Viděl jsem o víkendu jednoho basáka, který měl malého Peaveye (combo) - hrálo to docela dobře ale já bych to nechtěl:o))).

0 xLajků:

4

Re: Peavey tour

Peavey Tour...až si to někdo koupíte, tak napište, jaký to je. Na mě to z obrázků působí dobře. big_smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

5

Re: Peavey tour

Mám komplet starou řadu peavey tx jak 4x10 tak 1x15 a je není to zrovna nějaké hi-end ale hraju podlazeně a  mě to vyhovuje (hraje to od 30Hz).Řadu tour jsem nezkoušel ale myslím že pohoda,takovej průměr,do osobáku to naložíš a odneseš to taky sám myslím že to nehraje tak špatně

Spector NS 5 CR, GK 1001 - 90's Style jak ta kapela RHCP, Symetrix, H&K BC410H
Jolča Jantar 4
0 xLajků:

6

Re: Peavey tour

Já měl hlavu Peavey Mark Bass VI, k tomu bednu 4x10 a 1x15 a hrálo to jako z praku!  smile a smile

0 xLajků:

7

Re: Peavey tour

no problém u toho Hartke bude třeba když odejde jeden reprák tak po dobu reklamace jsem bez všeho a mužu tak basovat zadkem

ukulele
0 xLajků:

8

Re: Peavey tour

Matej napsal:

Já měl hlavu Peavey Mark Bass VI, k tomu bednu 4x10 a 1x15 a hrálo to jako z praku!  smile a smile

No bodejť. A i ty větší komba hrály dobře. S touhle novou řadou osobní zkušenost nemám, ale řek bych, že ti to udělá větší radost, než Hartke. (je to fakt kombo, ta 3500, né zesík?)
Pár aparátů Hartke mi prošlo rukama a krom jednoho hrály všechny strašně. Je možný, i když nepravděpodobný, že už byly těsně před smrtí, ale i to o něčem vypovídá.

0 xLajků:

9

Re: Peavey tour

no Hartke je tako vé big kombo
http://www.e-hudebniny.cz/info/Hartke-V … mbo--4355/
ale asi už se váhy převrátili k peavey

ukulele
0 xLajků:

10

Re: Peavey tour

... já ho chvíli nemoh najít.
Řek bych, že děláš dobře. Když pominu zvuk,tak už  jen kvůli transportu, než se tahat s jednou kravsky velkou a velmi kravsky těžkou bednou, je lepší nadvakrát jít s malou, byť hodně těžkou hlavou a kravsky velkou, ale o něco lehčí bednou. Ono to u basy jinak nejde, pokud nehraješ s trampama v hospodě, objem a výkon tam vždycky musí bejt.

0 xLajků:

11 Naposledy upravil: noomak (08. 09. 2008 12.33:56)

Re: Peavey tour

No já ho mám a musím říct, že jsem rád, že sem nekoupil hartke, hrál sem na to a zvuk mi připadal...no, takový zastaralý, ale možná to byl jen pocit, ovšem a to už nebyl pocit, je to shit, ten borec to měl ani ne rok a už mu tam nesvítily ledky v EQ  a chrčelo to při pohybu.... Peavey má čistý zvuk a ohromnou sílu, 450W je dost,  má to 9-EQ, plus basy a výšky zvlášť, Octaver...prostě když to mám na 4 a 4 tak box Hartke 410 XL už tozsvěcoval diodu přebuzení, basy to má brutální, to sem o Hartke nemohl říct, prostě za ty prachy je to luxus... a co se týče bedny, tak sem k tomu měl asi 2 měsíce Hartke XL 410 a už šel pryč, to byl box na ho*no, vůbec neměl tlak a byl dost bez basů(vím, že 4*10 je spíš o středech, ale i tak zklamání) když navíc začal chrčet jeden reprák, hned sem se ho raději zbavil a objednal staré dobré Peavey TVX 410, už sem měl předtím kombo 80w od peavey a ty basy byly kruté, takže ještě koupím časem 15" a bude to masakr, aspoň využiju těch 450w naplno....

0 xLajků:

12

Re: Peavey tour

osobně bych peavey jmenoval nejpodcenovanějším apcem.....na TVX nemůžu za jednu jedinou koncertní zkušenost říct křivý slovo a to sem hrál na hlavu behringer a znělo mi to v tý době báječně....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

13

Re: Peavey tour

noomak napsal:

ještě koupím časem 15" a bude to masakr, aspoň využiju těch 450w naplno....

Možná bych tu 15 prodlal ale prvně chci sehnat ještě jednu 4x10 tx

Spector NS 5 CR, GK 1001 - 90's Style jak ta kapela RHCP, Symetrix, H&K BC410H
Jolča Jantar 4
0 xLajků:

14

Re: Peavey tour

Kubš napsal:

osobně bych peavey jmenoval nejpodcenovanějším apcem.....na TVX nemůžu za jednu jedinou koncertní zkušenost říct křivý slovo a to sem hrál na hlavu behringer a znělo mi to v tý době báječně....

můžu jedinně souhlasit, Peavey hraje velmi čistě a navíc umí udělat pomocí středovejch korekcí docela teplej zvuk. Co se týče toho ovladače contour, ten bych nepoužíval...je to něco jako zvuková clona a řekl bych, že mrví čistej zvuk, co z Peaveye leze. I Guma Kulhánek ještě hrává na starýho Peavey Mark IV a ty nový zesilovače jsou uvnitř to samý, nikdo se u Peavey s vývojem podle mě moc nepáře...
Suma sumárum, hlasuju pro Peavey (Hartke odsuzuju hlavně za repro, jejich zesilovače jsou bez debat v pohodě)

Baby, you can drive my car
0 xLajků:

15

Re: Peavey tour

Kubš napsal:

osobně bych peavey jmenoval nejpodcenovanějším apcem.....na TVX nemůžu za jednu jedinou koncertní zkušenost říct křivý slovo a to sem hrál na hlavu behringer a znělo mi to v tý době báječně....

tak pod to bych se taky podepsal!

0 xLajků: