1 Naposledy upravil: Baky (08. 04. 2007 16.36:28)

Téma: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Ahoj, sháním kvalitní baskytaru, jejíž cena by se pohybovala v rozmezí od 6000 do 7000(8000)Kč. Proto prosím někoho zkušeného o radu, do které baskytary se vyplatí investovat. Koupil jsem si baskytarovou sadu od Dimavery, ale snad hned 2. den začal drnčet krk a i přišroubování snímačů bylo špatně provedené (veliký šroubek byl násilím navrtán do malé zdířky). Tak se bojím aby mě nepotkalo něco podobného.

Našel jsem tuto baskytaru, ale nevím jestli se vyplatí do ní jít. Zkuste poradit, prosím.

http://www.muzikmanie.cz/Aria/Aria-IGB35_g1190.html

0 xLajků:

2

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

a musí bejt nová? osobně bych preferoval starší, vyhranější kousek vyšší kvality..

0 xLajků:

3

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

davidak napsal:

a musí bejt nová? osobně bych preferoval starší, vyhranější kousek vyšší kvality..

No já jsem si právě myslel, že novější bude lepší, chtěl jsem aby nebyla poničená apod. Ale pokud je lepší nějaká zahranější, nedal bys nějaký typ v tom cenovém vymezení?

0 xLajků:

4

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

projeď si bazar..
http://www.hudebnibazar.cz/index.php?pa … amp;ins=10

záleží, co hraješ. zajdi do hudebnin, vezmi si do ruky basy, co tam budou mít.. no jako když si vybíráš cokoliv jinýho smile

0 xLajků:

5

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

...nechci nekomu vnucovat muj zvukovej vkus nebo tak neco, ale myslim ze hohner headless je velice kvalitni nastroj v teto cenove kategorii...ale zase je to hnus hnusu

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

6

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

teda styd se jedinej headleskar siroko daleko a takle to pomlouvat brrr
btw ale nova je za 15.. ale pravda ted nekdo strili za 8... ja osobne bych este loboval za nakyho spectora..  ale fakt dost zalezi na vkusu jak zvukovim tak vizualnim tak hudebnim...
taky dost na tom co chces hrat za styl... idyz na dobry base zahrajes vsechno ... ja na padle naladim vod prdlave rokovyho prez prozne syte bublavej az po kontrabasove drevenej... a to to poustim jenom na pasiv...
Btw offtopic kreuZy ty na to hrajes aktivne nebo to mas vyplnuty??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

7

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Proflákle doporučim Fokus. Nějakýho dobře vybranýho Fókus Jazzbasse s Kent.A., to není marný ! Nebo ten "jejich" Mašek se mi zdál povedenej ! Jinak inzeráty - domov tvůj.

0 xLajků:

8

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Prolézt všechny hudebniny a zkoušet,vybírat.zboží si na netu nevyzkoušíš.Důležitý je tělo a krk.Mechaniku a snímače vyměníš.Novou bych nekupoval!S tim dimavery setem si nikdo moc nepomůže.

0 xLajků:

9

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Baky napsal:
davidak napsal:

a musí bejt nová? osobně bych preferoval starší, vyhranější kousek vyšší kvality..

No já jsem si právě myslel, že novější bude lepší, chtěl jsem aby nebyla poničená apod. Ale pokud je lepší nějaká zahranější, nedal bys nějaký typ v tom cenovém vymezení?

Baky, Baky! Není všechno zlato, co se třpytí. Nedej na lesk nových nástrojů. Jak říká Davidak, je lepší starší a vyhranej kousek, u kterýho se nemusíš bát, že bude dělat neplechu. Pokud basa přežije, i když s menšími škrábanci (to jen dokazuje, že neležela v koutě) pár let bez újmy na kvalitě, bude už hrát "navěky". Nehledě na fakt, že jetej nástroj koupíš za +- stejný prachy o třídu výš.

Ibanez BTB-405 QMHS, Jolanka D-BASS
Mareček eLeMdvojka, CARVIN V410T, H-BASS 115

...vám povím, se z teho občas linó tóny....se jeden diví...
0 xLajků:

10

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

no jasný lak někdy i ten stagg má na dálku pěknej lak.....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

11

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

jo stagg musí bejt dobře nalakovanej,jinak by byla vidět překližka a ta na basičce nevipadá hezky.

0 xLajků:

12

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Pavlík napsal:
m3 napsal:

ja na padle naladim vod prdlave rokovyho prez prozne syte bublavej az po kontrabasove drevenej

Kontrabasovej ? Doufám že bude k vidění a hlavně k slyšení v Nymburku, neboť pádlo s kontrabasovým zvukem zní pro mě stejně reálně jako tříkolka s čtyřmi koly..

no jasne ze to nezni stejne ale myslim tipove (hehe nevim jaky i/y) jako takovej ten prirozenej drevenej sound

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

13

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

m3 napsal:

tipove

myslim, že tvrdý, protože nic netipuješ smile

0 xLajků:

14

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

m3 napsal:

teda styd se jedinej headleskar siroko daleko a takle to pomlouvat brrr

Btw offtopic kreuZy ty na to hrajes aktivne nebo to mas vyplnuty??

no ja nevim, mam tu basu uz docela dlouho a nezvyk jsem si na to jak to vypada. ale zvuk je proste super. jinak hraju na aktiv. spodky mam napul a vejsky podle toho jak agresivni zvuk chci.

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

15

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

No jestli mas do 10tis, tak spis starou. Ja si teda myslim ze nejvic zalezi jak hraje a pak jak se ti drzi (vzhled je to nejmensi - vzdy se to da nejak prelakovat). Ale jestli zacinas tak si to jdi zkusit s nekym ;-)

jolana D-BASS
Hartke A70
0 xLajků:

16

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Pavlík napsal:
m3 napsal:

no jasne ze to nezni stejne ale myslim tipove (hehe nevim jaky i/y) jako takovej ten prirozenej drevenej sound

Věřím že pádla mají svůj zvuk, ale že by byl podobnej kontrabasovýmu řćit nemůžu.Asi jsem pádloval na špatných březích(Hohner za 6) smile

muj byl taky za 6 .. no takovej proste dute drevenej... sem to chtel jenom trochu priblizit.. sem necal zrovna spanelskou inkvizici

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

17

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Fočus!

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

18

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

myslím,že v této cenové relaci nemůže být lepší kup,než vychytanej Fíkus přeosazenej dobrýma snímačema tongue

0 xLajků:

19

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

... a že ty o tom něco víš smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

20

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

mikulik napsal:

... a že ty o tom něco víš smile

ja,natürlich big_smile

0 xLajků:

21

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Pavlík napsal:

Já nevím já bych stejně raděj koukl po bazarovym Spectoru třeba z řady Professional za 8 tisíc by se čtyř strunka dala sehnat.

Uz toho nech...tve prispevky se periodicky stridaji Kontraba-Spector-Kontrabas-Spector..... wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

22

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Každej holt lobbuje za to svý - m3 headless, já Fender, Kubš cokoliv... big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

23

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Tech21** **Godin** **Tech21** **Godin** **Tech21** **Godin** **Mazl** **Tech21** **Godin** **Tech21** **Godin** **CROWN** **Tech21** **Godin** **Tech21** **Godin** **Tech21** **Godin** **Tech21** **Godin** **Tech21** **Godin** **Tech21** **Godin** **Tech21** **Godin** **Tech21** **Godin** **Tech21** **Godin** **Tech21** **Godin** **eeermmm, sorry tongue

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

24

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Ty dáváš big_smile:D

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

25

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

mikulik napsal:

Každej holt lobbuje za to svý - m3 headless, já Fender, Kubš cokoliv... big_smile big_smile

no tak já bych se k tomu rád přiznal mám rád fendery ale i jiný značky který je vedou k dokonalosti kam už to fendry nikdy nedotáhnou....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

26

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Kubš napsal:
mikulik napsal:

Každej holt lobbuje za to svý - m3 headless, já Fender, Kubš cokoliv... big_smile big_smile

no tak já bych se k tomu rád přiznal mám rád fendery ale i jiný značky který je vedou k dokonalosti kam už to fendry nikdy nedotáhnou....

oni už to ani nepotřebujou..... big_smile big_smile

0 xLajků:

27

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Jeje, to sem rejpnul do vosiho hnizda.  roll     hmm

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

28 Naposledy upravil: m3 (10. 04. 2007 23.59:39)

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Pavlík napsal:

....Jinak pro chtivé jsem našel basu ala steinberger.....
http://spectorbass.com/images/modelhistory/ns_x.jpg

hele to je mozna primo navrzeny vod Neda ne? ale myslel sem ze to delal pro gibson a ne pro spectora..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

29

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

a co tajle houslicky ...
http://members.shaw.ca/wilkatguitars/MyBeatleBass1.jpg

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

30

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

akoukam ze nejsem prvni koho napadlo udelat z mejch dvou nejoblibenejsich bas jednu ale v tydle barve nic moc Ric musi bejt cernej s bilim pickem
http://www.members.shaw.ca/wilkatguitars/DV_RickbergA.jpg

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

31

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

no ale todle ve 4ce a uz bych nic nepotreboval (jeden cas to mel ed roman v shopu teda tudle 5ku asi za 2500 dolacu nebo 3500nevim) idyz i k ty petce bych se mozna nechal premluvit :-D
asi  teda este nakyho marka ten by k tomu pekne barevne ladil
http://www.instrumento.cz/img/fotogalerie/3619.jpg

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

32

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Pavlík napsal:
m3 napsal:

hele to je mozna primo navrzeny vod Neda ne? ale myslel sem ze to delal pro gibson a ne pro spectora..

Takhle z rukávu to zatím nevyspu, ale zítra nad tím ve škole o hodinu IKT(:D) podumám a seženu všechny dostupné informace smile Ale teď ti řeknu že Stuart Spector navrhoval společně s Nedem Steinbergerem baskytary a dostávaly nápis NS Design smile

no ja sem na to parkrat narazil na ebayi a nejak sem si zafixoval ze to byl gibsony..
no ja vim dyk sem se tu rozciloval kdyz nekdo tady tahal z klobouku ty hleny s perem...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

33

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Pavlík napsal:

To je od Steinbergera ? Zajímavý krk to bude eben co ?

ne to je nakej kytarar co sem nasel na webu ...a pocitam ze to bude grafit :-)

Pavlík napsal:

To je asi speciál Deinberger z Hořóvic ne ?

kez by ... to uz by byl u mne doma :-D

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

34

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

btw sorry za tolik OT ja myslel ze sem v galerii peknejch kousku .. ste mne zmatli :-D

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

35

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Hele, s tou podobou spectoru, to je jenom dyzajn, ty tloustici maj v mem pohledu proste daleko do ladnych krivek co by basa (pokud neocitam headlesky) mela mit. Jinak co se kvality tyce, tak si jich vazim. No, a nechtej vedet co si myslim o Rickenbackerech.

Ctyrka je uz takova mene pouzitelna. Bud pet, nebo teda sest. A proc jenom ctyri struny, kdyz muze bejt vic zvukovych moznosti s vice strunama, ze? smile

Add OT: Koukam, ze jsme chudakovi moc nepomohli. Chtel si koupit basu a my mu tu nacpem tohle. Hmm...

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

36

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Pavlík napsal:

Zajímavý krk to bude eben co ?

A co teprv hmatnik....krk neni na tom fotu videt....teda kousicek a ten je v laku, takze jestli pres to poznas matros tak klobrc dolu

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

37

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

m3 napsal:

no ale todle ve 4ce a uz bych nic nepotreboval (jeden cas to mel ed roman v shopu teda tudle 5ku asi za 2500 dolacu nebo 3500nevim) idyz i k ty petce bych se mozna nechal premluvit :-D
asi  teda este nakyho marka ten by k tomu pekne barevne ladil
http://www.instrumento.cz/img/fotogalerie/3619.jpg

jak se na takovej nastroj hraje? myslím jako jak pohodlne? treba kde opiras ruku? nebo jestli mas jen palec na snimaci?

Cort C5Z, hledám na júesíbaji slušnou hlavu, dopravu mám
0 xLajků:

38

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

zpět k tématu nej basa do těch 7-8káček by mohl bejt musicman od Fokuse....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

39

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Baky napsal:

Ahoj, sháním kvalitní baskytaru, jejíž cena by se pohybovala v rozmezí od 6000 do 7000(8000)Kč. Proto prosím někoho zkušeného o radu, do které baskytary se vyplatí investovat. Koupil jsem si baskytarovou sadu od Dimavery, ale snad hned 2. den začal drnčet krk a i přišroubování snímačů bylo špatně provedené (veliký šroubek byl násilím navrtán do malé zdířky). Tak se bojím aby mě nepotkalo něco podobného.

Našel jsem tuto baskytaru, ale nevím jestli se vyplatí do ní jít. Zkuste poradit, prosím.

http://www.muzikmanie.cz/Aria/Aria-IGB35_g1190.html

Ahoj skus mrknut sem www.bachmusik.com na ti s prúchozým krkem sem hrál a je to supr,ale aj ty ostatné sú velmi vydarené

Ales Vychodil AVJB5
Fender Precision MIJ 1993 Rosewood fingerboard
Fender Precision MIJ 1986 Maple fingerboard
MARKBASS TTE800
MARKBASS NEW YORKER 804
0 xLajků:

40 Naposledy upravil: m3 (11. 04. 2007 13.02:49)

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

majklovacz napsal:

jak se na takovej nastroj hraje? myslím jako jak pohodlne? treba kde opiras ruku? nebo jestli mas jen palec na snimaci?

no predlokti nevopiram...a palec bych mel utydle na snimaci ja mam jnom drevenou kopii a tam ma humbace ala kytara teda s rameckama a na nem mam prisroubovnej cudl na vopirani palce..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

41

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

cenu nevim ale tusim nejak kolem 1000 dolacu

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

42

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Dante napsal:

No, a nechtej vedet co si myslim o Rickenbackerech.

zrovna mě by to zajímalo smile

(mám mimochodem takovej pocit, že se tak trošku známe...)

0 xLajků:

43

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Kubš napsal:

zpět k tématu nej basa do těch 7-8káček by mohl bejt musicman od Fokuse....

Díky za typ, určitě se na ně mrknu!

0 xLajků:

44

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

basstanda napsal:
Baky napsal:

Ahoj, sháním kvalitní baskytaru, jejíž cena by se pohybovala v rozmezí od 6000 do 7000(8000)Kč. Proto prosím někoho zkušeného o radu, do které baskytary se vyplatí investovat. Koupil jsem si baskytarovou sadu od Dimavery, ale snad hned 2. den začal drnčet krk a i přišroubování snímačů bylo špatně provedené (veliký šroubek byl násilím navrtán do malé zdířky). Tak se bojím aby mě nepotkalo něco podobného.

Našel jsem tuto baskytaru, ale nevím jestli se vyplatí do ní jít. Zkuste poradit, prosím.

http://www.muzikmanie.cz/Aria/Aria-IGB35_g1190.html

Ahoj skus mrknut sem www.bachmusik.com na ti s prúchozým krkem sem hrál a je to supr,ale aj ty ostatné sú velmi vydarené

Jedna basa s průchozím krkem se mi hodně líbí, ale snad všechny tyto basy podobného typu jsou vyprodány na dané stránce.

0 xLajků:

45

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

hele, co to tam predvádíte, to se mi nelíbí.....fúúúj
ináč za 7-8 tisíc jsem si pořídil svojí Cort Action V, hrá vcelku dobře, ale nekdo múže mít jinej názor

VIVAT SOLLER SIVČÁK  www.sollerguitars.com big_smile big_smile big_smile

0 xLajků:

46 Naposledy upravil: m3 (22. 06. 2007 16.54:02)

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

gadge napsal:

hele, co to tam predvádíte, to se mi nelíbí.....fúúúj

pac si nekde zamrz .. big_smile

jinak stejne za tydle prachy rozhodne bazarovku.. novou bych kupoval kdyz uz tak jenom pro prdel viz lebkohnatovka vod fukuse:-D ... ta je supr:-D
http://www.fokuskytary.cz/obrazekproduktu.php?jmenoobrazku=71ascz

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

47 Naposledy upravil: Minos (23. 08. 2007 00.38:10)

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

Btw jedna pripominka, v cechach existujou dva ruzni vyrobci Fokus kytar, jeden Fokus (http://www.guitars-fokus.com/) a druhej Fokus-H (http://www.fokuskytary.cz). Slysel sem, ze Fokus-H je nesrovnatelne horsi, co si o tom myslite? Nejaky zkusenosti? Dost by me to zajimalo... Diky

Edit: Mozna sem to polet a ty adresy prohodil, ptze ted koukam na obrazky z guitars-fokus.com a basovky sou na hlave oznaceny Fokus-H, tak nevim...

http://imagegen.last.fm/Awesome35/artists/10/minos182.gif
0 xLajků:

48

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

puvodne to byl jeden vyrobce a myslim ze stale vyrabi v jedne tovarne...tak si to preber jak to s tou kvalitou je

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

49

Re: Dobrá baskytara do 7000-8000 Kč

kouknul bych se na e-bay, kamarad tam takhle koupil asi za 7k Ibanez Jazz Bass z Japonska, 70. léta. Nastroj nesrovnatelne lepsi kvality nez nove Fendery Standart serii... 
urcite by se dala vybrat i nova basa v teto relaci, stalo by to ale hodne behani a par mesicu napeti co se po... . Z novych bych sel do nejake Squier kopie s lepsim osazenim, obcas jim kvalita ujede nahoru.

Jazz Bass 4ever!
Hartke apec
0 xLajků: