1 Naposledy upravil: m3 (30. 06. 2007 02.35:25)

Téma: Sklon basy pri hrani

tak dlouho nebyla zadna anketka .. a todle mne napadlo v souvislosti s tim ze sem ted vystridal dost bas a u spousy mi vadilo ze mi padaly moc do ruky (teda na hlavu) pac z padla sem zvyklej ze jak ho "polozim" tak mi drzi ...
tak mne napadlo jestli to neni tim ze mam treba divnou techniku, jelikoz spusta lidi ma nahlavupadli basy a tvari se, ze jim to nevadi..
skoro to vybizi k dalsi ankete: kerou ruku mate vic pokrcenou?
  pac horizontalnici maj pravacku vic do zajeci pracky, kdezto vertikalnici spis dost uvolnenou...

btw. a zjistil sem ze nemuzu bejt opirac predloktovi zajeci, jelihoz mam moc kratky a objemny ruce, tak to do zajeci pracicky proste neposkladam a poskladam-li tak se mi tak hraje velmi nepohodlne..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

2

Re: Sklon basy pri hrani

U me je to asi 15 stupnu. Mozna i s privrenym vokem 20. Kor dyz sedim, tak ji mam skoro vodorovne. A dyz stojim, tak zalezi na tom, jak vysoko si ji zrovna hodim... Ale tech 30 je asi moje maximum.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

3

Re: Sklon basy pri hrani

Paac mi docela dost pada na hlavu, mam ji vestoje asi tak v 60°  (kdyby chtela padat abych ji stih chytit big_smile) -hraje se mi tak pohodlnejs.
No a v sede o ni mam oprenou pravacku, tak padat nemuze a tam je maximalni nahklon tak 15°.
Mozna to bude tim, ze v sede ji mam o krapet vejs a uz se mi zda zase pohodlnejsi jinej zpusob drzeni.

Schecter Hellraiser 5 ║ Squier by Fender MB-4
Hartke VX3500  ║ Warwick blue cab 15,
LINE 6 BASS POD XT PRO + IMG STAGE LINE STA-300 + Hocke BS 115
Pár levých rukou big_smile
0 xLajků:

4

Re: Sklon basy pri hrani

Radši jsem se podívala na fotky smile a přijde mi to tak kolem 30˚. Ale kolísá to.

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: Callas (30. 06. 2007 12.28:32)

Re: Sklon basy pri hrani

Tak to já mám asi úplně opačný problém než ostatní... když stojím, tak mi basa sklouzne téměř to vodorovna a mě se nejlíp hraje se sklonem určitě přes 30°...  zatím plánuju nějaký slušný kožený páš, který by ji sklouznout nenechal, ale i tak mě to docela štve... a pak ještě když všichni ostatní přijdou s tím, že jim basa padá na hlavu.. to mě může vytočit big_smile big_smile

live: Fender Deluxe Active Jazz Bass MIM, Aguilar GS 112, Ampeg PF-350, Mono M80
home: M-Audio Fast Track, M-Audio Oxygen 49, Cubase 5
0 xLajků:

6

Re: Sklon basy pri hrani

jak kdy a jak na co. Ve stoje mám basu celkem nízko, takže když hraju něco lehčího tak mi stačí do 30° a když něco složitějšího tak si ji nahnu víc. V sedě taky tak do 30°

když chceš hamburger, dej si párek...
0 xLajků:

7

Re: Sklon basy pri hrani

já mám basu prostě a jednoduše našikmo, jak moc to ti neřeknu big_smile na kolik platnejch cifer to má význam, tak asi na 40 stupňů, ale můžu se plíst. každopádně pokrčenější mám levačku, tak se asi řadím spíš k podlahářům smile

0 xLajků:

8

Re: Sklon basy pri hrani

Jednou uplne kolmu, jednou hlavou dolu, jindy vodorovne, nekdy sikmo k zemi, nekdy sikmo k nebi, nekdy u boku, nekdy jak kdyz dava vojak k pocte zbran....proste ruzne a porad jinak. Basa mi driv lezela pod hrudi, kvuli vetsimu zaprahu jsem ji posunul na bruch a pokud zrovna hraju neco mco nudnyho tak krk smeruje sikmo k nebi, tak tech 45. Jinak anketa se nejak vyparila.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Dunde.e (30. 06. 2007 22.37:40)

Re: Sklon basy pri hrani

výšku a úhel mám podle toho jak se mi hraje, prostě když položím prsty na hmatník a roztáhnu je a přejedu rukou od nultého pražce do vysokých poloh, tak abych měl prsty na levačce pořád co nejvíc roztažené.

Oproti mé fotce ji mám  výš a skoro stejně nakoloněnou, spíš trochu míň.

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

10

Re: Sklon basy pri hrani

Basa mi taky trochu padá a nemusim to ale dá se s tim žít:-) Podle toho co zrovna hraju tak jí podpírám, někdy dost, někdy vůbec, pohybuju se v rozmezí tak 90-45 stupňů (krk basy / moje tělo)

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

11

Re: Sklon basy pri hrani

já mám poslední dobou tak 90-95°, jedu furt na kontrabas a na baskytaru nezbejvá čas sad,
njn, 20 koncertů za 2 měsíce (z toho jenom 9 s mojí kapelou, zbytek záskoky do cizích těles a kšefty....)

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

12

Re: Sklon basy pri hrani

no já si myslím, že je to uplně jedno, každý ať si ji drží tak, jak mu to vyhovuje, někdo ji má výš někdo níž, od toho se pak odvíjí ten úhel...taky záleží jestli člověk hraje prstama nebo trsátkem, když padá, tak někdy stačí jen široký, kvalitní popruh;-)

0 xLajků:

13

Re: Sklon basy pri hrani

vezmu si na zkousku uhlomer a pomerim cerne uhli....abych pravedu rekl, je mi uplne jedno jak to drzim...asi jako prase kost

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

14

Re: Sklon basy pri hrani

Když hraju na prvních několika pražcích, mám basu skoro vodorovně... a jakmile jednou za čas vyjíždím vejš, postupně se dostávám až do úhlu, kterej mívá Zakk Wylde u kytary smile Ale já ji mám celkově dost nízko... smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

15

Re: Sklon basy pri hrani

já jí mám jak kdy, zaleží, co hraju a jak u toho blbnu:)

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

16

Re: Sklon basy pri hrani

Jako když mi stojí, tak asi takovej uhel to je... eee Idle , sorry:-), když mám pop náladu tak ji narovnam na vodorovně, jako basak vod Hrůzy, no a když fakt musim hrát, tak jak jsem řek

Momentálně, a doufám dlouho, baskytarista a příležitostnej foukačkář...
0 xLajků:

17

Re: Sklon basy pri hrani

no ja sem myslel hlavne jako zakledni postoj je jasny ze se to mneni ... i ja to nekdy mam vodorovne a nekdy kolmo ... :-)

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

18

Re: Sklon basy pri hrani

mam to presne jako na avataru - proste jsem tak nejak prirozene hral a po par mesicich sem si automaticky zafixoval polohu, ktera mi vyhovuje...

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

19

Re: Sklon basy pri hrani

Dobrá anketa,ale dosti záleží na každém..já mám třeba spíše tu šikmější polohu než přímo do pravého úhlu,basa se mi opírá o kyčel(podle délky hraní tam mám různobarevnou modřinu smile) asi spíše proto,že mohu hrát pohodlněji okolo 7-12. pražce,když hraju níže na 1.- 4. pražce,tak jí mám méně skloněnou..mimochodem,někdy se i ti basáci nelíbí právě tím,jaký jim basa svírá s tělem úhel nebo když jí mají proklatě nízko (nebo zase moc vysoko,třeba v podpaždí - sorry,esi někoho naštvu:D)

0 xLajků:

20

Re: Sklon basy pri hrani

Lukáš napsal:

Dobrá anketa,ale dosti záleží na každém..já mám třeba spíše tu šikmější polohu než přímo do pravého úhlu,basa se mi opírá o kyčel(podle délky hraní tam mám různobarevnou modřinu smile) asi spíše proto,že mohu hrát pohodlněji okolo 7-12. pražce,když hraju níže na 1.- 4. pražce,tak jí mám méně skloněnou..mimochodem,někdy se i ti basáci nelíbí právě tím,jaký jim basa svírá s tělem úhel nebo když jí mají proklatě nízko (nebo zase moc vysoko,třeba v podpaždí - sorry,esi někoho naštvu:D)

Jo jasně, třeba se mi líbí (nečekaně) Flea, pochybuju že má basu tak dobře vyváženou (a asi koženej řemen udělá taky svý) a pak naopak Paul Turner z Jamiroquai- skoro vodorovně, lehce pokrčená pravačka a do toho hraje ty svý riffy, paráda...

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

21

Re: Sklon basy pri hrani

Jo, Turner to je burec. Hraje stylove... Precizne a pritom este stihne u toho dobre vypadat  big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

22

Re: Sklon basy pri hrani

Tak u mě musela vizáž ustoupit pohodlí při hraní... Basu mám hodně vysoko a tak 45° vzhůru při pohledu zepředu, ale samozřejmě to kolísá..:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: Nook (11. 07. 2007 17.54:47)

Re: Sklon basy pri hrani

Klusi napsal:

Basu mám hodně vysoko

...takže asi zhruba tak, jak to máš v avataru? big_smile

já tak nějak středně vysoko, nebo nízko a často poměrně dost šikmo...mno, prostě tak nějak víceméně normálně smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

24

Re: Sklon basy pri hrani

skoda ze nejdou ty ankety napada mne dalsi tema..
kdevam to visi??
a) pod krkem
b) na prsou
c) na brise
d) u kouli
e) pod koulema
big_smile
pripadne este by se dali basaci prirozdelit na frontaky a bokaře

ja sem asi koulovej bokar ... idyz teda  to padlo je malinky takze ho mam mozna krapet vejs nez koule :-D

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

25

Re: Sklon basy pri hrani

hahaha (upřímný smích), prej "kde vám to visí"? Možnost a), tedy pod krkem mi připadá obzvlášť komická a nerad bych někoho takovýho potkal big_smile
ale...mno, asi jsem taky koulovej bokař...nebo bokovej koulař...přesněji "lehce-nad-koulař"
smile
koukám jinak, že tady za chvíli dojde ke vskutku mikroskopicky podrobnému popisu baskytaristů
...

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

26

Re: Sklon basy pri hrani

m3 napsal:

skoda ze nejdou ty ankety napada mne dalsi tema..
kdevam to visi??
a) pod krkem
b) na prsou
c) na brise
d) u kouli
e) pod koulema
big_smile
pripadne este by se dali basaci prirozdelit na frontaky a bokaře

ja sem asi koulovej bokar ... idyz teda  to padlo je malinky takze ho mam mozna krapet vejs nez koule :-D

Hm, tak v mým případě možnosti d) a e) ani nepřipadají v úvahu a b) je hodně nepraktická, takže mi to vychází na c)
smile

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

27

Re: Sklon basy pri hrani

Ty to mas hodne jednoduchy big_smile big_smile big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

28

Re: Sklon basy pri hrani

Mno visi mi to na spravnem miste, cili u kouli:) A naklon kolisa mezi 0-45 podle toho co zrovna hraju...

0 xLajků:

29

Re: Sklon basy pri hrani

idle napsal:

Hm, tak v mým případě možnosti d) a e) ani nepřipadají v úvahu a b) je hodně nepraktická, takže mi to vychází na c)
smile

Tak si zacinam myslet, ze ono nase krehke stvoreni neni stvoreno pro tento nastorj big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

30

Re: Sklon basy pri hrani

včera jsme zkoušeli novou skladbu..a při té mám hlavu níže, než-li tělo..děsná fuška..ta baskytara 8¨-))

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

31

Re: Sklon basy pri hrani

Basa mi částečně kryje koule i břicho,takovou možnost sem žel v anketě nenašel. Dosti se taky přemýšlel,jak vlastně s basou vypadám,párkrát sem hrál před zrcadlem - je dobrý si to zkoušet,jak to prostě vypadá,když eště pro nikoho nehrajete.
Estetický dojem u mě ustoupil praktičnosti,dřív sem se snažil hrát skoro pod koulema,ale teďka si myslim,že budu lízt s ní čím dál výš..snad nejen na těle big_smile

0 xLajků:

32

Re: Sklon basy pri hrani

Taky vobcas hraju pred zrcadlem, abych se presvedcil, ze u toho nevypadam jak uplnej blbec. smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

33

Re: Sklon basy pri hrani

Hm,já sem se přesvědčil,že to stejně nezlepšim... sad ale tak spíš po zasmání smile

0 xLajků:

34

Re: Sklon basy pri hrani

každej basák hraje doma před zrcadlem..a kdo tvrdí, že ne, masturbuje dodnes
mívám sklony měnit sklon basy dle skladby

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

35

Re: Sklon basy pri hrani

chroustjazz napsal:

mívám sklony měnit sklon basy dle skladby

Tak to mě zatím nenapadlo..jak to přesně myslíš?jako třeba podle nálady ve skladbě?

0 xLajků:

36

Re: Sklon basy pri hrani

lukáš: jednáse spíše o to, jakou technikou hraju..například v jedné skladbě hraju prsty..všemi najednou..a basu mám skloněnou tak, že mám ladící mechaniku níž, než-li tělo
občas si hraju jedno 16 taktové blues tak, že sedím..mám basu nastojato na židli mezi nohama

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

37

Re: Sklon basy pri hrani

chroustjazz napsal:

lukáš: jednáse spíše o to, jakou technikou hraju..například v jedné skladbě hraju prsty..všemi najednou..a basu mám skloněnou tak, že mám ladící mechaniku níž, než-li tělo
občas si hraju jedno 16 taktové blues tak, že sedím..mám basu nastojato na židli mezi nohama

Dobrý,všema prstama eště nehraju,to si schovávám jako překvapení..(možná někdy před hrobem). Je pravda,že polohu měním i během písničky,zvlášť,když tam jsou takový ty běhy od oktávy nahoru a dolů

0 xLajků:

38 Naposledy upravil: m3 (15. 07. 2007 19.39:59)

Re: Sklon basy pri hrani

Lukáš napsal:

Basa mi částečně kryje koule i břicho,takovou možnost sem žel v anketě nenašel. Dosti se taky přemýšlel,jak vlastně s basou vypadám,párkrát sem hrál před zrcadlem - je dobrý si to zkoušet,jak to prostě vypadá,když eště pro nikoho nehrajete.

voe big_smile ja si taky dycky zkontroluju jesli mi basa ladi k triku smile
ale povim ti to zrcadlo ma minimalni vypovidajici hodnotu pridu si v nem jako docela sympatak ale z fotek a videi na mne kouka nahrbena podivne se kymacejici opice s naprosto dementnim vyrazem:P


chroustjazz napsal:

každej basák hraje doma před zrcadlem..a kdo tvrdí, že ne, masturbuje dodnes

a to se vylucuje?? lol

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

39

Re: Sklon basy pri hrani

ne, to byla jen parafráze freuda 8¨-)

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

40

Re: Sklon basy pri hrani

m3 napsal:
Lukáš napsal:

Basa mi částečně kryje koule i břicho,takovou možnost sem žel v anketě nenašel. Dosti se taky přemýšlel,jak vlastně s basou vypadám,párkrát sem hrál před zrcadlem - je dobrý si to zkoušet,jak to prostě vypadá,když eště pro nikoho nehrajete.

voe big_smile ja si taky dycky zkontroluju jesli mi basa ladi k triku smile
ale povim ti to zrcadlo ma minimalni vypovidajici hodnotu pridu si v nem jako docela sympatak ale z fotek a videi na mne kouka nahrbena podivne se kymacejici opice s naprosto dementnim vyrazem:P


chroustjazz napsal:

každej basák hraje doma před zrcadlem..a kdo tvrdí, že ne, masturbuje dodnes

a to se vylucuje?? lol

To je jasan....mockrát jsem hrál před zrcadlem.....Takový zrcadla do zkušebny a k tomu jojnta pro všechny.....to by byl asi sekec!!!:cool:

0 xLajků:

41

Re: Sklon basy pri hrani

my si některé zkoušky nahráváme na kameru, takže máme o zábavu postaráno 8¨-))

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

42

Re: Sklon basy pri hrani

chroustjazz napsal:

my si některé zkoušky nahráváme na kameru, takže máme o zábavu postaráno 8¨-))

Já se ale více rozšoupnu při koncertě a se sklonem to je všelijaký....minulej týden jsme hráli v Jihlavě v parádním klubu...byla super atmoška, tak jsem si hrál i na Korny....někdy hlavu u hlavy a někdy hlavu u země...a když hodně skáču, tak ji mám vodorovně a přitlačuju ji palcem,ale to musím hrát nějaký jednodužší lajny....druhej den jsem byl jak po vejprasku!!!...a to jme druhej den hráli v půl noci na fesťáku v Táboře.Ale asi v polovině konceru nás-celej festival stopli městský policajti, tak už jsem se tak nenadřel...:)

0 xLajků:

43

Re: Sklon basy pri hrani

Figi napsal:
idle napsal:

Hm, tak v mým případě možnosti d) a e) ani nepřipadají v úvahu a b) je hodně nepraktická, takže mi to vychází na c)
smile

Tak si zacinam myslet, ze ono nase krehke stvoreni neni stvoreno pro tento nastorj big_smile

Ale houbeles, dokud řešení existuje, tak není třeba si dělat vrásky smile

m3 napsal:

voe big_smile ja si taky dycky zkontroluju jesli mi basa ladi k triku smile

To já si zrovna včera říkala, že brát si černý triko k černý base není úplně dobrej nápad roll Ale co, nějak nemám potřebu bejt vidět smile

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

44

Re: Sklon basy pri hrani

m3 napsal:

ale povim ti to zrcadlo ma minimalni vypovidajici hodnotu pridu si v nem jako docela sympatak ale z fotek a videi na mne kouka nahrbena podivne se kymacejici opice s naprosto dementnim vyrazem:P

hele, nelži... na svoji fotce nemůžeš mít *MĚ* !!! wink

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků: