101 Naposledy upravil: Lukáš (26. 06. 2007 09.33:39)

Re: Jak hrát na...

To vás docela obdivuju,jak rychle píšete v GP. Já sem to párkrát zkoušel,takový ty lehčí věci,jako doprovody k Nirvaně a takovejm pankovejm,to šlo,ale jakmile sem zkoušel takový s jinejma rytmama a hafo pomlkama atd.. tak sem byl v koncích - vůbec sem nevěděl,jak to mám zapsat,aby to sedělo přesně,jak se to hraje.. myslim si,že někdy těch pár čísel na malejch papírkách postačí,k tomu feelingu,cos měl v tu chvíli při psaní,se prostě musíš nějak vrátit a pak to třeba zahraješ stejně jako předtím big_smile

Figi napsal:

Hele, tak abych rek pravdu, tak ti to i trochu zavidim, pac dyz ses jak rikas "hluchej", taxi ani nevsimnes, ze tam hraje neco jinyho, ale ja si davam bacha na kazdej blbej ton a jak mi tam nesedi, taxem akorat nasranej. Krom toho jaxem uz tady nekde psal - na kazdou druhou pisnicku musim preladovat. Tak dalekosem dosel a spatne dopadl...

Já ti zase závidím ten tvůj sluch - klidně bych oželel třeba rychlost levačky(no..esi se tomu dá říci rychlost - no prostě jiné přednosti),když bych pak měl uši jako netopýr smile

0 xLajků:

102

Re: Jak hrát na...

Figi napsal:

Tak muj cil neni se tim neco naucit, ale zahrat si tu pisnicku a mit z ni radost...

Přesně tak je to i u mě.. když se chci fakt něco naučit,začnu přemejšlet,proč je to támhle a né támhle,a proč je to tak dlouhý atd.. na to je lepší podle mě GP

0 xLajků:

103

Re: Jak hrát na...

spider napsal:
Dan napsal:

Můžu jenom vědět, k čemu je dobrý rozepsat si basovej part do tablatury ?

K tomu samymu jako ho psat do not.

Pekne! Diky Spidere!

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

104

Re: Jak hrát na...

to Chroust: proc zrovna z not do tabu, dyz to mam od zacatku v tabu?

to Jenich: naprostej souhlas. Az me zarazi, jak dokazes v posledni dobe vsechno presne pojmenovat.

to Lukas: Jo, levacka... upsal bych dusi dablu, dyby vobcas zahrala aspon pulku toho co zamejslim v pristim taktu... Hudba je prekrasna vec a dyz ses cast tvoji oblibeny jeji casti, pak je to krasa....

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

105

Re: Jak hrát na...

smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

106

Re: Jak hrát na...

Figi napsal:

Jo, levacka... upsal bych dusi dablu, dyby vobcas zahrala aspon pulku toho co zamejslim v pristim taktu...

Tjn,taky mě napadá hafo různejch melodií a tónů,ale usadit je na hmatník je pro mě nemožná věc.. mám spíše problém,že si ty tóny představuju jinak frekvenčně - jako prostě kdybych hrál na kytaru..asi je to daný dobou hraní,že pořád nedokážu tu basu vnímat jako nějakej zákl. prvek v myšlení

0 xLajků:

107

Re: Jak hrát na...

Figi napsal:

to Chroust: proc zrovna z not do tabu, dyz to mam od zacatku v tabu?

a on to někdo dělá? 8¨-)))

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

108

Re: Jak hrát na...

No jasne! big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

109

Re: Jak hrát na...

Lukáš napsal:

To vás docela obdivuju,jak rychle píšete v GP.

GP má podle mě děsný ovládání...u mě rozhodně k oblibě not přispělo i to, že NoteWorthy Composer (můj oblíbenej program na notičky) sice neumí takový zvukový efekty jako GP, ale má krásně pohodlný ovládání z klávesnice...už v tom píšu celkem "všema deseti", teda né úplně, ale prostě skoro tak rychle, jak vymejšlím...kdežto když jsem chtěl jednu písničkui jen přesázen do GP (a to to byla jen kytarovka pro 2 kytary, basu a bicí), tak mi to zasralo celý odpoledne a celkem jsem na to nadával...holt střílečky mi nikdy nešly a další věci jak se naučit rychle s myší taky ne big_smile

0 xLajků:

110

Re: Jak hrát na...

Honziq napsal:
Lukáš napsal:

To vás docela obdivuju,jak rychle píšete v GP.

GP má podle mě děsný ovládání...u mě rozhodně k oblibě not přispělo i to, že NoteWorthy Composer (můj oblíbenej program na notičky) sice neumí takový zvukový efekty jako GP, ale má krásně pohodlný ovládání z klávesnice...už v tom píšu celkem "všema deseti", teda né úplně, ale prostě skoro tak rychle, jak vymejšlím...kdežto když jsem chtěl jednu písničkui jen přesázen do GP (a to to byla jen kytarovka pro 2 kytary, basu a bicí), tak mi to zasralo celý odpoledne a celkem jsem na to nadával...holt střílečky mi nikdy nešly a další věci jak se naučit rychle s myší taky ne big_smile

tyjo noteworthy composer jsme měli doma tak před 10 lety a pak se mi zdálo že někam zmizel... existuje nějaká novější verze, nebo se ta stará dá ještě někde vylovit?

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

111

Re: Jak hrát na...

nejnovější je tuším 1.75b, mám jí na ftpku, jestli chceš poslat odkaz, je tam i s crackem (ale abych vypadal poctivě - dělám v tom toli, že už uvažuju i o legální verzi smile ) Demíčko mají i na noteworthycomposer.com (nebo na nějaký přesměrovávce z toho)..

0 xLajků:

112

Re: Jak hrát na...

1.75c

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

113

Re: Jak hrát na...

až tak? a je oproti béčku nějakej přínosnej rozdíl? smile

0 xLajků:

114

Re: Jak hrát na...

http://www.btmon.com/Applications/Windo … rrent.html

nemohu posoudit, stáhnul jsem si ho až na základě tvé informace 8¨-)

dříve jsem používal cakewalk..ale poslední dobou nepoužívám ke komponování žádný program

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

115

Re: Jak hrát na...

Honziq napsal:

nejnovější je tuším 1.75b, mám jí na ftpku, jestli chceš poslat odkaz, je tam i s crackem (ale abych vypadal poctivě - dělám v tom toli, že už uvažuju i o legální verzi smile ) Demíčko mají i na noteworthycomposer.com (nebo na nějaký přesměrovávce z toho)..

koukám, že i ta cena 39$ jim vydržela smile
a vypadá to, že by to mělo jít rozběhat i v linuxu, tak to při vhodný příležitosti prubnu

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

116

Re: Jak hrát na...

ještě k těm tabům - je rozhodně jednodušší koukat jen na notový zápis a hrát, než-li na notový a zároveň na tabulaturu

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

117

Re: Jak hrát na...

A je ještě jednodušší koukat na značky a hrát. big_smile

0 xLajků:

118

Re: Jak hrát na...

a úplně nejednodušší je na nic nekoukat a hrát bez papíru

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

119

Re: Jak hrát na...

nebo nehrát vůbec..to je vůbec nejednodušší
i když - jak pro koho 8¨-)

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

120

Re: Jak hrát na...

Jestli k tomu můžu něco napsat tak možná Taby jsou jednodušší než noty ale kdo pochopí jak hrát tab tak by se moch naučit úplně v pohodě i noty:-) Já teda taby nepoužívám a podle not hrát neumim (i když znát notovej zápis je v pohodě) a zdá se mi lepší linku odposlouchat z nahrávky pokud to jde, neni to teda na jeden poslech, ale de to:-) Ale zas to nechci zatracovat:-)

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

121

Re: Jak hrát na...

Od Chrousta vcetne az po Chrousta vcetne s vama chlapi souhlasim. I v tomhle poradi... big_smile
Ale nehrat? To uz se radsi naucim noty tak, abych je dal z papiru.
Honziq - ten program musim vyzkouset. GP me taky timhle sere...

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

122

Re: Jak hrát na...

Figi napsal:

Od Chrousta vcetne az po Chrousta vcetne s vama chlapi souhlasim. I v tomhle poradi... big_smile
Ale nehrat? To uz se radsi naucim noty tak, abych je dal z papiru.
Honziq - ten program musim vyzkouset. GP me taky timhle sere...

http://www.noteworthysoftware.com/composer/download.htm smile

0 xLajků:

123

Re: Jak hrát na...

Wow! Dikes! To je parada, ze sou tady ty lidi tak ochotny. Uz stahuju.
...aaach jo, jak ja sem linej...

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

124

Re: Jak hrát na...

až budeš chtít nápovědu s psaním bicích, tak si řekni, mám tu tabulku z ofocenýho manuálu, bohužel mám pryč bráchu s foťákem, ale můžu ti to aspoň opsat smile

0 xLajků:

125

Re: Jak hrát na...

To nespecha - ted mam zkouskovy. Tak az bude bracha doma, tak to vyfot a posli plis.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků: