1 Naposledy upravil: Frisky (16. 05. 2007 21.14:44)

Téma: Drum and Bass

zdravim fsetky
chci se opitat kdybyste hrali takove duo....bubny s basou....co byste tam hrali? Ja si myslim ze v tomto smeru se de perfektne vyradit. Co byste me poradili? PS: urcite vyzkousim vse co me poradite
GL HF

fodera Anthony Jackson, f-bass BNF
0 xLajků:

2

Re: Drum and Bass

No, ja vim, co bych nehral: slap. Spis bych to vydel na dobrou melodickou linku, kera je rychla a casto se opakuje. A krom toho je jednoducha. Priklad: tritonova sloka, tritonovej refren (oboje hrozne dlouho) a nakonec naky vyusteni ve stejnym stylu.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

3

Re: Drum and Bass

snazil sem se najit nejaky dua na netu ale zase tak moc sem toho nenasel nemate neco v zasobe pro inspiraci ?=)

fodera Anthony Jackson, f-bass BNF
0 xLajků:

4

Re: Drum and Bass

Vim, ze sem na youtube videl drum n Bass live jako kapela (bici, basa, key). Dyz sem to nasel ja, tak to najdes i ty.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: spider (17. 05. 2007 06.26:52)

Re: Drum and Bass

Figi napsal:

No, ja vim, co bych nehral: slap

Vidis, ja hral par vystoupeni slap + bici a docela to bylo fajn.

Frisky napsal:

kdybyste hrali takove duo....bubny s basou....co byste tam hrali?

Nedelej si z nas sranduuuuu !!!! Fakt chces aby sme ti rekli co mas hrat ? Ja bych hral nejake noty

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

6

Re: Drum and Bass

spider napsal:
Figi napsal:

No, ja vim, co bych nehral: slap

Vidis, ja hral par vystoupeni slap + bici a docela to bylo fajn.

Frisky napsal:

kdybyste hrali takove duo....bubny s basou....co byste tam hrali?

Nedelej si z nas sranduuuuu !!!! Fakt chces aby sme ti rekli co mas hrat ? Ja bych hral nejake noty

heeej neblbni ja sem noob n abasu hraju fakt chvilu a s kamosem chceme neco zkusit tak se jen ptam =/

fodera Anthony Jackson, f-bass BNF
0 xLajků:

7

Re: Drum and Bass

Tak to sem napiš, až budete mít vystoupení, rád bych si to poslechl !

0 xLajků:

8

Re: Drum and Bass

Dan napsal:

Tak to sem napiš, až budete mít vystoupení, rád bych si to poslechl !

dobrá rada smile

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

9

Re: Drum and Bass

každopádně hlavně musíte dobře šlapat s bicíma, prostě jedna duše a co máš hrát, to je na pocitu, každej by hrál něco jinýho, slap, melod. linku, atd., to už záleží na tobě, hlavně to musí šlapat:)

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: vítek (17. 05. 2007 09.33:23)

Re: Drum and Bass

v drum'n'bassu je hlavní, aby tam byly bicí a basa smile

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

11

Re: Drum and Bass

Frisky napsal:

heeej neblbni ja sem noob n abasu hraju fakt chvilu a s kamosem chceme neco zkusit tak se jen ptam =/

Hele fakt ti neporadim, bud hrej co citis nebo nehrej....zkus naposlouchat neco na youtube, nech se inspirovat, treba jam Flea + chad

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

12

Re: Drum and Bass

spider napsal:
Figi napsal:

No, ja vim, co bych nehral: slap

Vidis, ja hral par vystoupeni slap + bici a docela to bylo fajn.

Frisky napsal:

kdybyste hrali takove duo....bubny s basou....co byste tam hrali?

Nedelej si z nas sranduuuuu !!!! Fakt chces aby sme ti rekli co mas hrat ? Ja bych hral nejake noty

Je rozdil mezi Drum´n´bass a basa s bicima - jedno je hudebni styl a jedno je vypln vetsinou jinyho stylu muziky big_smile Na to pozor!
Cece, hrat noty, to je dobrej napad. To bych mel zkusit. A ja vul myslel, ze mam hrat podle toho jak piskaj venku ptacci (vetsinou ve dne) big_smile big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

13

Re: Drum and Bass

...já radši Rum 'n' Bass

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

14

Re: Drum and Bass

vítek napsal:

v drum'n'bassu je hlavní, aby tam byly bicí a basa smile

Připomínáš mi cpt. Obviouse:

"Visual Basic is basically visual"
-cpt. Obvious on visual basic.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

15

Re: Drum and Bass

Tato koule je kulatá smile:)

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

16

Re: Drum and Bass

čau ted vážně... zkoušel někdo zvás hrát "taneční" basu na živo, tak aby to znělo jako Drum n Bass nebo něco takovýho? mě se to docela líbí, mrkněte na Youtube na Jo Jo a Mayera a the Nerve - nemalá mrda, páni muzikanti! tak třeba něco takovýho... ? má s tím někdo zkušenost?

pravá ruka levější levé a naopak, prostě obě levý. Navíc hluch a aby toho nebylo málo, tak řiťmika.
0 xLajků:

17

Re: Drum and Bass

jj...já to zkouším...zkouším hrát solově takovej house, ale je to zatim nic moc...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

18

Re: Drum and Bass

předvčírem sem viděl naživo takovou pěknou kapelku, bob saint-claire se to menovalo, sou to češi. ty maj občas takový junglový/drum'n'bassový bicí a basu smíchanou s jazzem a elektronikou. nevim jestli to je úplně to co chceš, ale je to zajímavý...

třeba http://www.krilin.cz/bobsaintclaire/mp3/kapitan.mp3
(na začátku sou dlouhý klávesový plochy, ty můžeš přeskočit)

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

19

Re: Drum and Bass

Tak to je narez teda hodne hustej! Tady k tomu davam link, aby se to nemuselo hledat:
http://www.youtube.com/watch?v=VLInn5Xfo6A

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

20

Re: Drum and Bass

jj, já vám to říkal :oD - bacha! je to návykový, sotva jsem k tomu čuchnul, tak jsem se z toho posral, ale nedá se to nikde sehnat dle kámoše, kerej to shání cca 2 roky, prodávaj nahrávky výhradně na koncertech sad(((

něco takovýho by mě bavilo, ale zežen tady takovýho bubeníka ;o), a navíc tyhle borci tam maj zvukaře kerej jim k tomu v real timu hází efekty, tak že se z něj stává naprosto regulerní člen kapely, tech videí na tytrubce je víc, koukni na všechny ... jsou tam dokumenty kerý sou hodně zajímavý o nich a taky na www.jojomayer.com ...

pravá ruka levější levé a naopak, prostě obě levý. Navíc hluch a aby toho nebylo málo, tak řiťmika.
0 xLajků:

21

Re: Drum and Bass

vítek napsal:

třeba http://www.krilin.cz/bobsaintclaire/mp3/kapitan.mp3
(na začátku sou dlouhý klávesový plochy, ty můžeš přeskočit)

čéče to nejni špatný, něco takový ho jsem myslel... smile mrkni na toho Mayera, je to podobný, ale o pár levelů vejš smile
myslim že taková hudba je pro basáka zajívaá spíš efektově a náladově než technicky, ale co je na tom špatnýho wink

pravá ruka levější levé a naopak, prostě obě levý. Navíc hluch a aby toho nebylo málo, tak řiťmika.
0 xLajků:

22

Re: Drum and Bass

Ten Mayer je docela sadař...! smile Líbí se mi to, líbí...:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

23

Re: Drum and Bass

Mayer je kruton...úplně z toho chčiju...hraje podobně jako Garibaldi...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

24

Re: Drum and Bass

Garibaldi? To mi neco rika. Nejezdil nahodou taky na kole?

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

25

Re: Drum and Bass

viz: zapadlé hvězdičky a Jeff berlin smile za chvíli se tam objeví smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

26

Re: Drum and Bass

Figi napsal:

Garibaldi? To mi neco rika. Nejezdil nahodou taky na kole?

jestli spis nejezdil na koni :-D  minimalne na sochach na nich dost casto sedi :-D

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

27

Re: Drum and Bass

Nojo! Tenhle to je! Ja sem si rikal, ze mi je nakej povedomej. big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

28

Re: Drum and Bass

bubenik od nas z SB hraje D&B pekne na zivo a pekne rychle a...einfach mazec, takze tak. Holt progrese je progrese. Jinak incubus, groove family a takovi si hrajou s leccims a na lecos se u nich da narazit. Klasickej umelej drumbass neni zas tak moc nastrojove zajimavej, spis tak jako na odpocinek aby clovek nemusel premejslet a vlastne ani moc vnimat.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

29

Re: Drum and Bass

vernysator napsal:

ale o pár levelů vejš

tak tyhlety mladý kluci sou z prahy a teď hráli v klubu d.n.a. na opatově. počítam že ten ani neznáte, tož na tuhletu úroveň je to hodně solidní kapelka smile

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

30

Re: Drum and Bass

vítek napsal:
vernysator napsal:

ale o pár levelů vejš

, tož na tuhletu úroveň je to hodně solidní kapelka smile

šak já je taky nehaním, mě se to páčí ;o) a hlavně Mayer na ty bicí válí někde od 3 let a od 9ti jezdí po hrát po jazzovejch festivalech, bodejt by taky neválel jak drak ... no ale je prostě dobrej :oD

pravá ruka levější levé a naopak, prostě obě levý. Navíc hluch a aby toho nebylo málo, tak řiťmika.
0 xLajků:

31

Re: Drum and Bass

vítek napsal:

bob saint-claire se to menovalo, sou to češi. ty maj občas takový junglový/drum'n'bassový bicí a basu smíchanou s jazzem a elektronikou

jupí jou, už mi kámoš poslal celý cédo, jestli někdo chcete šířit kulturu... smile

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

32

Re: Drum and Bass

jo klidně to nák pošli smile i když mě teda nenapadá jak .)

pravá ruka levější levé a naopak, prostě obě levý. Navíc hluch a aby toho nebylo málo, tak řiťmika.
0 xLajků:

33

Re: Drum and Bass

ale celkem jsem se toho moc nezvěděl co tak nák doporučujete k tomu drum and bassu, jaký třeba efekty atp. použít já jsem v tomhle směru docela analfabet, používám akorát kvákadlo a to ještě k tomu kytarový big_smile

pravá ruka levější levé a naopak, prostě obě levý. Navíc hluch a aby toho nebylo málo, tak řiťmika.
0 xLajků:

34

Re: Drum and Bass

efekty sou vedlejsi, co neuhrajes rukama efektem nezachranis......ale rekneme ze dobrej kompresor udela krasny zvuk na kdeco

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

35

Re: Drum and Bass

spider napsal:

efekty sou vedlejsi, co neuhrajes rukama efektem nezachranis......

jasný, ovšem pokud chceš z basy vyloudit trošku progresivní zvuk tak ti efekt pomůže... rukama toho moc nezvládnu... ale pokusim se... experimenty... ježiš to zas budou sousedi nasraný

pravá ruka levější levé a naopak, prostě obě levý. Navíc hluch a aby toho nebylo málo, tak řiťmika.
0 xLajků:

36

Re: Drum and Bass

http://www.uschovna.cz/vyzvednout1.php/ … 15fd187017

ještě to pravděpodobně bude tady. posílal mi to tam právě kámoš. ale hlaholilo to na mě, že máte jenom pět pokusů stáhnutí a dva tejdny do vymazání.

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

37

Re: Drum and Bass

škoda už jsem to prošvihl... někdo mě předběhl.. ale název znám zjdu na koncert wink

pravá ruka levější levé a naopak, prostě obě levý. Navíc hluch a aby toho nebylo málo, tak řiťmika.
0 xLajků:

38

Re: Drum and Bass

ja sem si to este stahl smile kdyztak ti to poslu po icq

0 xLajků:

39

Re: Drum and Bass

woukej 236037002 sem já smile nebo mail Vernysator@seznam.cz, ale myslim že obojí mám i v profilu ;.. tak jenom pro jistotu ....

pravá ruka levější levé a naopak, prostě obě levý. Navíc hluch a aby toho nebylo málo, tak řiťmika.
0 xLajků: