301

Re: Solo

KreuZ napsal:

proc myslis ze vetsina jazzmanu nebo jazzovejch skupin hrajou nekde po klubech...protoze by nikdy nenaplnili stadiony protoze to proste neposloucha, nebo spis se to nelibi tolika lidem

ale hrajou rádi wink

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

302

Re: Solo

Klusi napsal:

Nebuďme naivní, je evidentní, že média sama muziku dělají, jednoduše tím, co se pouští, pokud budeš slyšet průměrnou až nadprůmernou věc x krát dokola, tak si na ni zvykneš a bude ti připadat fakt dobrá.

jak tak koukam na svý ségry, z části je to i tim že lidi sou líný objevovat neprofláklý kapely. pro mě (jako pro alternativce každym coulem a objevovače nových obzorů smile) tahle věta zní hrůzostrašně, ovšem něco na tom je. přijde mi, jako by lidem snad ani ty sračky v rádiích vůbec nevadily, jako by nepřemejšleli nad tim co se do nich hustí...  je to divný...

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

303

Re: Solo

vítek napsal:

přijde mi, jako by lidem snad ani ty sračky v rádiích vůbec nevadily, jako by nepřemejšleli nad tim co se do nich hustí...  je to divný...

to je fakt. hele, hlavně, když to má rytmus, do kterýho se dá podupávat. O textu většinou nikdo moc nepřemejšlí (ověřeno na lidech v práci)

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

304

Re: Solo

ja texty resim u ceskejch kapel, u cizich nejak ten text nevnimam spis beru zpev jako dalsi nastroj, takze jsem dobrej adept na poslouchani peknejch kydu

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

305

Re: Solo

jsou tací, kteří neposlouchají ani český...to je pak trága! hmm

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

306

Re: Solo

no já myslim, že o moc nepřijdou, ne? Dyk to je většinou kupa patetickejch žvástů...já ti neřeknu českou kapelu mimo androš, aby se mi líbil text.

třeba takhle pěkej text jsem už dlouho neslyšel...škoda:

Naser si!

Minulost zarvala: "Parchanti"!
Prítomnost zarvala: "Sou tady"!
Budoucnost zarvala: "Pomozte!
A nekdo rve,
že pomuže,
že zatocí
s tou verbeží!
Nás nikdo nenasere nasere se sám.
My serem na ty kecy.
Tadam Tadam Tadam

naserou se sami.

Byla tu minulost,
Ted je tu prítomnost,
A prijde budoucnost.
Minulost zarvala, a prítomnost tu rve
a budoucnost zarve : Pomozte!

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

307 Naposledy upravil: Nook (03. 05. 2007 23.03:39)

Re: Solo

Jenich napsal:

no já myslim, že o moc nepřijdou, ne? Dyk to je většinou kupa patetickejch žvástů...já ti neřeknu českou kapelu mimo androš, aby se mi líbil text.

záleží na kapele... to co jsi sem dal neznám a vlastně ani moc nelíbí (pokud jsou to klasikové, tak se jim omlouvám big_smile )
spíš mě berou obyčejnosti tohoto ražení:

Království
Na erární pohovce státního blázince
Na uzavřeném oddělení
dávaj prášky zapomění

Ještě znám cestu ulicí, klíče ve škvíře
Malý dům a pár schodů
vklouznu do pokoje

Vyměním království
království za vzpomínku
Duhovou kuličku
ztracenou na školním dvoře
Vyměním...

Na erární pohovce, na uzavřeném oddělení
Jsem král Jaromír
Jaromír První

Ještě znám cestu ulicí, klíče ve škvíře
Malý dům a pár schodů
vklouznu do pokoje

Vyměním království
království za vzpomínku
Duhovou kuličku
ztracenou na školním dvoře
Vyměním království
království za vzpomínku
Dřevěnou lodičku
co uplavala do moře
Vyměním...

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

308

Re: Solo

No, jak to tady tak ctu, taxem rad, ze sem to trago jak rika Nook, kery ty texty necte. Dle myho nazoru je cestina hrozne ostrej a kostnatej jazyk ke zpevu. Malo melodickej. A jak uz sem tu nekde rikal: text casto udela z pekny zamilovany pisnicky pokus o sebevrazdu nakyho tipana, pac nema prachy na koks.
Ale jak rikam - to uz sem tu nekde psal. Nejlepsi texty (esi se o tom tak da mluvit) mel Blue Effect s Hladikem.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

309

Re: Solo

Asi tady dostanu za tenhle prispevek pesti, ale podle me sou docela slusny texty made by Chinaski - Serotonin, Puncochace apod. Nicmene ta kapela je pro me ztracena uz dlouho smile

Groooooooooooooooooooove man
Fernandes Gravity 5 deluxe
Vivian Musicman 5, MTD 5
Gallien Krueger 1001 RB Mark II + box 4x10 RBX
EBS Multicomp
0 xLajků:

310

Re: Solo

Jenich napsal:

...já ti neřeknu českou kapelu mimo androš, aby se mi líbil text.

je spousta ceskejch skupin ktery maj dobry texty. treba Michaels uncle, GNU, Hermaphrodit,  Prazsky vyber(hlavne S.O.S.), Kurtizany, Tri sestry, Boron, Locomotive...

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

311

Re: Solo

KreuZ napsal:

Locomotive...

big_smile:D

tů dů dutůdů dů du dů du du du do hlavy vníká šroub....

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

312

Re: Solo

já texty vnímám taky výjimečně ... a to většinou až po nějkolikátém poslechu ... slyším slova, ale nesnažím se zjisťovat, co znamenají ... jde mě o rytmus a melodii zpěvu ... jasně, že u nějakých kapel je text 50% obsahu, ale někde je to jen "aby tam něco bylo" a neni důležitý

příklady kapel, u kterých poslouchám texty: Vlasta Redl a KDJ, Vladimír Václavek s VRM, Pluto (hlavně CD s Fajtem), ENS (je to jen nějaký projekt), Narajama (místní rozpadlí poloprofíci - doporučuju někde sehnat, vydali 2 CD)

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

313

Re: Solo

Gin napsal:
KreuZ napsal:

Locomotive...

big_smile:D

tů dů dutůdů dů du dů du du du do hlavy vníká šroub....

To je vonco! Krasnej nenarocnej text s pointou! big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

314

Re: Solo

Figi napsal:
Gin napsal:
KreuZ napsal:

Locomotive...

big_smile:D

tů dů dutůdů dů du dů du du du do hlavy vníká šroub....

To je vonco! Krasnej nenarocnej text s pointou! big_smile

Pozor text je pouze "do hlavy vniká šroub" zbytek je simulace kytary big_smile

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

315

Re: Solo

ale prd! znate nekdo album Homo Sapiens?? ty texty tam jsou velice dobre.

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

316

Re: Solo

Gin napsal:
Figi napsal:
Gin napsal:

big_smile:D

tů dů dutůdů dů du dů du du du do hlavy vníká šroub....

To je vonco! Krasnej nenarocnej text s pointou! big_smile

Pozor text je pouze "do hlavy vniká šroub" zbytek je simulace kytary big_smile

Ale i jako unisono text by to nebylo spatny smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

317

Re: Solo

KreuZ napsal:
ja.ro napsal:

Ja bych si taky prihodil na tema komerce. A to tak, ze pokud clovek nehraje v telese, ktere ma dostatecny renome, tak byt si vydela na vstupnym nejakou tu kacku a pokryje ty nejviditelnejsi vydaje, tak stav nula od nuly pojde je ideal, ktery je vetsinou na amaterske urovni nedosazitelny. Protoze se do toho nepocita aparatura, nastroj... Pravda, vydaje jednorazovy, ale taky struny - na nich podle me clovek krvaci nejvic... smile Takze do toho clovek stejne ty prachy furt jenom tlaci.

takhle to prece nemuzes brat, hrat chces predevsim ty.

Ale ano, muzu to tak brat. Je videt, ze hrat chci predevsim ja. Za takovych podminek bych se na to jinak totiz uz davno preci vysral, no ne?

Ibanez SR1305PM | Fokus V950 fretless | SWR Studio 220 | Carvin RL210 "Red Eye"

http://imagegen.last.fm/lastfmplain/recenttracks/5/j4ro.gif
0 xLajků:

318

Re: Solo

Koukam, ze uz se tu preslo k textum... Mistrne, krasne a hezky se poslouchajici texty ma, tedy bohuzel spis mela, Zuzka Navarova. Vsechna cest a klobouk dolu.

Ibanez SR1305PM | Fokus V950 fretless | SWR Studio 220 | Carvin RL210 "Red Eye"

http://imagegen.last.fm/lastfmplain/recenttracks/5/j4ro.gif
0 xLajků:

319

Re: Solo

ty si rád poslechnu, naprostá špica. taky mam rád to hraní si s textama od dana bárty, ale musim mít tu správnou náladu. a z jinýho soudku - mig 21 smile. dostává mě jak sou prostinký a přitom sedí smile

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

320

Re: Solo

naprostý klenot českých textov je VYSACÍ ZÁMEK - ZNÁMKA PUNKU!

Glockenklang Soul Head | Glockenklang Double 2x12" | Glockenklang Passenger | Sadowsky NYC 4 Vintage | Nash JB-63 | Fender Precision 73
0 xLajků:

321

Re: Solo

Naopak treba kapela Krystof. To slysim a radsi bych si britvou odriz ucho jako Van Gogh, protoze ty jejich texty mi prijdou jako totalne bezduchy, radoby "psychedelicky" bliti slov.

Kdysi jsme s kamarady rozvijeli teorii o takzvane "semanticke lokalite", vlastnosti vetsiny bezne slysitelnych textu pisni (Krystof zarnym prikladem), ktera spociva v tom, ze vyznam a obsah, jadro sdeleni... ma rozsah pres jeden "radek", maximalne pres jeden vers. V dalsim versi se pouzije dalsi obrat, ktery s tim predchozim mozna ma spolecny rym, ale vyznam uz je nekde uplne jinde a vazba mezi sdelenimi i u takto velmi blizkych jazykovych struktur je vpodstate nulova.

Ibanez SR1305PM | Fokus V950 fretless | SWR Studio 220 | Carvin RL210 "Red Eye"

http://imagegen.last.fm/lastfmplain/recenttracks/5/j4ro.gif
0 xLajků:

322

Re: Solo

pro mne asi nejlepší texty má honza spálený

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

323

Re: Solo

ja.ro napsal:

Naopak treba kapela Krystof. To slysim a radsi bych si britvou odriz ucho jako Van Gogh, protoze ty jejich texty mi prijdou jako totalne bezduchy, radoby "psychedelicky" bliti slov.

Já z nich mám úplně stejnej pocit

marocho napsal:

naprostý klenot českých textov je VYSACÍ ZÁMEK - ZNÁMKA PUNKU!

jj, visací texty se mi líbí všeobecně taky

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

324

Re: Solo

kdyz cesky texty tak u mne vitezi Vltava, Nebrensky je genius

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků: