1

Téma: značky efektů

nedávno jsme s kámarádem kytaristou diskutovali o rozšíření naší efektové sekce, na trhu je však obrovské množství firem zabývajících se výrobou krabiček, je trochu se problém zorientovat. která značka je podle vás hodně dobrá?
do čeho se vyplatí investovat, připlatit si za kvalitu?
máte zkušenost s nějakou konkrétní krabičkou (mulťákem) ať už dobrou nebo špatnou, napište to prosím sem.
jaká je dobrá značka mulťáků?
znáte nějaký efekt dobrý na basu i na kytaru (který by si mohl kytarista koupit dohromady s basistou)
co si myslíte o behringeru, který zkopíroval krabičky boss? na jednu stranu se to nedělá, ale bude zase prodávat krabičky s horší kvalitou a výrazně nižší cenou, což je způsobí dostupnějším chudším hráčům, přece jenom horší kopie boss za 700...
musíme ale počkat jak dopadne soud

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

2

Re: značky efektů

jo, vyrobcu efektu je fakt kopa. Osvědčený značky jsou podle mýho třeba Boss, Dunlop, DOD, Digitech, Electro-Harmonics, Rocktron a další. Přímo na basu vyrábí vynikající (ale bohužel drahý) efekty EBS. Pro začátek bych ti spíš než jednotlivý krabičky doporučil mulťák. Ať se nejdřív se všema efektama seznámíš. Dobrý mulťáky dělá Boss (uvažuju o ME 50, líbil se mi jeho příjemnej věrnej nechemickej zvuk, kterej je bohužel charakteristickej pro většinu multiefektů. To mi vadilo i na Digitechu BNX 3, kterej jsem jeden čas měl).
Jinak co se týče těch Behringerů. Na jednom foru jsem čet, že prej maj bejt digitální, takže potom nevidim důvod si je kupovat, když stejnej zvuk dosáhneš z mulťáku a ještě ho můžeš presetovat.

Add. Boss ME 50 B... Nemá tady někdo s timhle multiefektem dlouhodobější zkušenosti ?

MM Sterling 4
SWR SM-500 + SWR Goliath Sr.
Tech 21 Bass Driver, Boss Bass Flanger

Hora str. 29 , eh, kde je? na stole? pod stolem? ve skříni? to je jedno... :c)
0 xLajků:

3

Re: značky efektů

zdar dají se používat efekty na kytaru i na basu?

0 xLajků:

4

Re: značky efektů

To jsem taky dřív řešil a myslim, že to nevadí spíš jde o ten výslednej tón, některý efekty trochu ořezávaj basy, takže to chce ozkoušet a spíš se orientovat podle jednotlivejch krabiček.

MM Sterling 4
SWR SM-500 + SWR Goliath Sr.
Tech 21 Bass Driver, Boss Bass Flanger

Hora str. 29 , eh, kde je? na stole? pod stolem? ve skříni? to je jedno... :c)
0 xLajků: